Bert Visscher: chaos en kolder in "Don Chaöt en de foute architekt" [)E SCHELDEBODE het weten waard DE SCHELDEBODE Nationale motorcross op het Sloehavencircuit Astmafonds is op zoek naar extra collectanten Zeeuwse dames winnen Fissier tenniscompetitie Moordkuil in Minitheater Adviesbureau Multron helpt bij automatiseren Nieuw interieur voor E.V.M. R. Hollebrandse ag mïïy. Laatste staatje Zuinig Stoken van het seizoen Vroege vogels in Oostkapelle UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Dr. Hauschkabehandeling bij Joety huidverzorging MIDDELBURG: Autorama ËjT Walcheren, Klein Vlaanderen 91-93,01180-0865. 305 De Suzuki Vitara Commercial JLX. HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK KRUISWERK DIERENARTSEN ALGEMENE INFORMATIE KERKDIENSTEN Week 24 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 21-04-1991 t/m 28-04-1991 wvlli.LUL.UWUC W /All VVUCIMOÜMO I I VIC I I W I Ronkend, geweld aan de start. VLISSINGEN - Op het Sloe havencircuit in Vlissingen-Oost wordt op Hemelvaartsdag een nationale motorcross gehouden die meetelt voor het kampioen schap van Nederland. De trai ning hegint om 10.00 uur en het wedstrijdprogramma om 12.30 uur. De toegang voor kinderen beneden 10 jaar onder begelei ding is gratis. Voor de toeschou wers is er ruime parkeermoge- lijkheid. De cross die verreden wordt in het kader van „Meimaand- Sportmaand" krijgt een sterke bezetting. Uit het gehele land komen rijders naar Vlissingen. Zij acteren in de klassen: 125 cc, 250 cc, 500 cc en in de zij— spanklasse. De 125 cc-klasse telt het grootste aantal deelne mers. Onder hen vele jonge ta lenten. Erik Polderman, Ri chard Leeuwensteijn en Adwins Cortvriend gaan in deze klasse trachten de Zeeuwse eer hoog te houden. In de zijspanklasse zal het bekende Zeeuwse duo Leo Ovaa/Kees den Dekker van start gaan. De organisatie van deze motorcross had de motor sportvereniging „De Uitlaat" uit Vlissingen. VLISSINGEN - In de week van 12 tot en met 18 mei is de Nationale Astmacollecte. In Vlissingen kampt het comité met een groot tekort aan collec tanten. Bij meneer J.A. de Kam kunnen vrijwilligers zich opge ven. Het kost ongeveer twee uur. CARA (astma, chronische bronchitis en longemfyseem) is de meest voorkomende ziekte in ons land. Mede dank zij het werk van het Astma Fonds is er belangrijke vooruitgang ge- boekt in de behandeling van CARA. Daardoor is de kwaliteit van het leven van veel patiën- tenn aanzienlijk verbeterd. Dat geldt helaas niet voor alle patiënten. Vooral voor mensen met een zeer ernstige vorm van CARA zijn de behandelingsmo gelijkheden nog steeds beperkt. We praten dan wel over meer VLISSINGEN - Zondag 21 april is op de banen van De Karmel te Bergen op Zoom een eind gekomen aan de Fissier da- mes-tenniscompetitie 1990- 1991. Vier damesteams uit Goes en Vlissingen waren door eerste te worden in hun poule uitgeno digd deel te nemen aan de slot manifestatie tegen West-Bra bant en omstreken. Alle teams uit Zeeland presteerden het om na spannende wedstrijden met een eerste prijs naar Zeeland te rug te keren. Het team uit Yerseke won met 3-1 van Prinsenland Girls. Het „Iris" team won met 3-1 van het team Krego uit Kruis land, nadat de eerste ronde met een 1-1 stand was afgesloten. Het team van Ovezande moest het opnemen tegen de dames van Hoogerheide. Maar dankzij de sterke bezetting van Ove zande konden deze na harde strijd de winst mee huis nemen. Het spannendst werd het in de C2 categorie. De teams van de Zoom en een team uit Tholen (Fourand) haalden zowel na de eerste als de tweede ronde een gelijke stand, 2-2. Na telling van de games werd het team van de Zoom tot winnaar uitge roepen. Volgend seizoen neemt Zee land weer deel aan het Fissier tenniscircuit. Zierikzee en Mid- delharnis doen dan ook mee. Bert Visscher in zijn vierde soloprogramma. MIDDELBURG - Ira Levin, de schrijver van de met veel succes verfilmde thrillers 'Rose mary's Baby' en 'De jongens van Brazilië', tekende voor het to neelstuk 'Moordkuil'. Het Mid delburgs Theater brengt het dit voorjaar met succes op de plan ken. Er zijn nog opvoeringen op vrijdag 3 mei en in het week end van 10 en 11 mei. De plaats van opvoering is steeds het Mi nitheater aan de Verwerijstraat 53, de voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Zondag 5 mei is er bovendien nog een matinee voorstelling, aanvang 14.30 uur. Een thriller in 2 bedrijven, 1 decor, 5 spelers, zo staat het in de aankondiging. Het gaat over de toneelschrijver Sidney Bruhl, die het ontbreekt aan inspiratie. Behalve met het schrijven van toneelstukken houdt Bruhl zich ook bezig met lesgeven. Een van zijn studenten, Clifford Ander son, stuurt hem een thriller toe, die alle ingrediënten in zich heeft om een doorslaand succes te worden. Verder weet nie mand nog van het toneelstuk af en Sidney Bruhl nodigt hem uit om over het toneelstuk van ge dachten te komen wisselen. Bruhl en zijn vrouw Myra wo nen nogal afgelegen. Niemand ziet Clifford uit de trein stap pen. U voelt al waar het heen gaat. Daar hoef je niet meer voor naar de schouwburg. Mis! Ira Levin zou Ira Levin niet zijn, als het stuk niet nog een paar onverwachte wendingen in petto had. Myra Bruhl, bijvoor beeld, wat doet zijn? En die Duitse helderziende dame, die opeens op de stoep staat? Kort om, toch de moeite waard om voor uit de luie stoel te komen. Regisseur Josien de Graaf heeft de spelers Dini Ploegaert, Anke Tanihatu, Oscar Postema, Leo Ras en Freek Verdoes kun nen inspireren tot meeslepend spel.Kaarten in de voorverkoop bij de VW Middelburg en Loeks Boekhandel. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 38e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 24.000 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 23.100 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 tel. 01184-19910 en 13.30-17.00 uur. tel. privé 01195-379 tel. privé 01106-31228 Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Jacco Kopmels Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Yvonne de Jonge Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01180-24113 tel. privé 01180-25195 MIDDELBURG - Cabarettier Bert Visscher komt woensdag 8 mei naar de Stadsschouwburg aan het Molenwater met zijn voorstelling 'Don Chaöt en de foute architekt'. In het vierde soloprogramma van dit snel opkomende caba rettalent staat de familie Chaöt centraal. De chaos in deze fami lie heerst al sinds generaties. De oorsprong hiervan is niet meer te achterhalen, simpelweg om dat alles zoek is. De laatste Chaöt, Don genaamd, besluit voor eens en voor altijd afstand te nemen van deze bizarre fami lietrek. Gewoon een geordend leven leiden, rustig nadenken, even alles op een rijtje zetten Don vergeet echter direct na dit besluit wat hij ook alweer had besloten; het bloed kruipt ten slotte waar het niet gaan kan. Als er dan ook nog een horde gorilla's voorbij komt, een schoonspringwedstrijd totaal uit de hand loopt en de trapeze bouwer een onderdeel over houdt, slaat Don, net als zijn voorouders, helemaal door. En het kan geen toeval zijn dat dit allemaal op één avond gebeurt. Dit moet haast wel het werk zijn vaneen foute architect. In feite is het natuurlijk alle maal het werk van beroepscha oot Bert Visscher. Het 'thema' van deze voorstelling is een kolfje naar zijn hand en biedt deze Groningse theatermalloot weer alle gelegenheid de zaal compleet op z'n kop te zetten. Liefhebbers van neurotisch po diumgedrag, geschifte kolder en geflipte types mogen deze over actieve, maar o zo sympathieke bekkentrekker dan ook niet missen. OOSTKAPELLE - De afde ling Walcheren van de Konink lijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging (KNNV) ver zorgt in de vroege uren van za terdag 4 mei en in de nachte lijke uren van zondag 5 mei twee programma's waarbij vooral de vogelliefhebbers aan hun trekken komen. Wie belangstelling heeft voor een live-uitzending van een vo gelconcert is zaterdagmorgen om 6 uur welkom op het par keerterrein aan de Randduin- weg te Oostkapelle, dat het ver trekpunt is om te luisteren naar wat „vroege vogels" te bieden hebben. Voor de nachtbrakers onder de vogelliefhebbers is er de vol gende nacht, die van zaterdag op zondag, een nachtegalenex- cursie. Belangstellenden hier voor kunnen zich om 01.00 uur verzamelen bij het Zeeuws Bio logisch Museum te Oostkapelle. Deelnemers aan deze nachte lijke excursie wordt verzocht zich op te geven bij Petra Kas, tel. 01184-17400. Woensdag 8 mei, Stads schouwburg Middelburg, aan vang 20.30 uur. Kaarten 16.00; CJP/Pas 65 11.00, vanaf 1 mei in voorver koop bij de WV Middelburg en telefonisch te reserveren via (01180)15256. dan honderdduizend patiënten. Uit recente cijfers blijkt dat het aantal CARA-patiënten de komende vijftien jaar met 17% zal stijgen. Ook de sterfte als gevolg van CARA is veel hoger dan tot voor kort werd gedacht. De geregistreerde sterfte sedert 1980 met 36%. De sterfte als ge volg van CARA is nu drie maal zo hoog als het aantal verkeers slachtoffers. CARA is na hart en vaatziekten en kanker de derde doodsoorzaak. Gelukkig begint langzaam het besef door te dringen dat CARA echt een ernstige ziekte is. CARA is nog steeds niet te genezen. Daarom moet de strijd tegen deze volksziekte met kracht worden voortgezet. Het Astma Fonds neemt daarbij het voortouw door middel van we tenschappelijk onderzoek, voor lichting en hulpverlening. Voor 1991 is daarvoor tenminste 13 miljoen gulden nodig. Om dit bedrag bijeen te krij gen zijn veel collectanten nodig. Vrijwilligers kunnen zich opge ven bij J.A. de Kam, Coosje Buskenstraat 116. Telefoon nummer 01184-17794. OOST-SOUBURG - Wie mooi wil zijn en ook volledig met de natuur in harmonie wil leven kan terecht bij 'Joety' Huidver zorging, Julinastraat 6. Eigena resse van 'Joety' is Joety van Hoeijdonck en zij gebruikt in haar salon produkten van dr. Hausehka van het Duitse ge- neesmiddelenbedrijf Wala heil- mittel. Het Duitse bedrijf heeft in de Jura een eigen kruidentuin waar op biologisch-dynamische wijze geneeskruiden worden ge teeld. De kruiden worden bij zonsopgang verzameld om zo vers mogelijk verwerkt te wor den tot natuurgeneesmiddelen en schoonheidsprodukten. De Hausehka produkten kennen geen synthetische toevoegingen zoals geur- en kleurstoffen en ook conserveermiddelen blijven achterwege. Het spreekt haast vanzelf dat tijdens de ontwikke ling van de Hauschkaprodukten geen vivisectie wordt toegepast. Joety van Hoeijdonck heeft naast de gebruikelijke opleiding tot schoonheidsspecialiste nog een aanvullende opleiding ge volgd tot dr. Hauschka-thera- peute. Joety houdt bij een schoonheidsbehandeling niet al leen rekening met de toestand van de huid, maar met de totale conditie van de klant. Een dr. Hausehka behandeling bij Joety duurt zo'n anderhalf a twee uur. Sleutelwoorden bij de behande ling zijn ontspanning en vitali sering. De ontspanning wordt bereikt door een verwarmend salie voptenbad, oefeningen voor hoofd, hals en nek en mas sages. De vitalisering komt tot stand door een diepgaande maar voorzichtige reiniging van de huid en het stimuleren of harmoniseren van de huidfunc ties. Omdat iedere huid uniek is heeft dr. Hausehka voor iedere huid een individuele behande ling. Gezichtssauna met huid- kuur ampullen en gezichtsgym- nastiek zijn een onderdeel van de behandeling. Om de schoon heid van binnenuit te bevorde ren kan Joety u ook adviseren over een gezonde voedings- en leefwijze. MIDDELBURG - Sinds 1 ja nuari jongstleden is er op de Molenberg 65 een adviesbureau te vinden. Adviesbureau Mul- tron heeft als doelstelling pro blemen te verhelpen op het ge bied van automatisering en fou ten daaromtrent te voorkomen. Het advies kan bestaan uit ad vies voorafgaand aan de aan schaf van bijvoorbeeld een per sonal computer. Bij de aanschaf zelf kan ook geholpen worden. Heeft u alle apparatuur al bin nen uw bedrijf en zijn er pro blemen ontstaan, de heer Ro nald Roes (eigenaar Multron) helpt u graag bij het oplossen van deze problemen. Multron richt zich specifiek op het barcodesysteem (streep jescode). „Werken met het bar codesysteem wordt een trend. Eerst speelde het een grote rol in de food-sector, nu begint het ook in de nonfoodsector. Het aanbrengen van streepjescodes op artikelen binnen een bedrijf heeft vele voordelen. Het voor raadbeheer kan beter aangepast worden aan de eisen die bij voorbeeld gesteld worden door een inkoopcombinatie. Het be stellen kan sneller gebeuren en daardoor kunnen de goederen eerder geleverd worden. Werken met dit systeem is een investe ring en werkt kostenbesparend. Een streepjescode bevat een he leboel gegevens", aldus Ronald Roes. Nog een aantal voordelen van het systeem zijn dat je in een bedrijf per dag "bij" bent, je hoeft geen extra mensen in dienst te nemen en het bespaart arbeidskrachten. Belangrijk om te weten is dat men wil dat in 1992 tachtig procent van alle artikelen voorzien is van een streepjescode. Alle hulp op het gebied van aanschaf van de ap paratuur die u nodig heeft voor het barcodestysteem kunt u krijgen bij Multron. Tevens geeft de heer Ronald Roes adviezen over het verkrij gen van subsidies voor bedrij ven die tot automatisering over gaan. „Veel bedrijven weten niet dat zij eventueel recht kun nen hebben op subsidies van de overheid. Het kost veel tijd om zulke zaken uit te zoeken maar je moet het altijd proberen. Ik weet hoe ik de juiste wegen moet bewandelen", zegt Ronald. Adviesbureau Multron maakt tevens speciale pakketten op het gebied van software. Er worden speciale programma's gemaakt voor een bedrijf. Dit heet maatwerk. Alles is dan af gestemd op uw bedrijf. Wilt u binnen uw bedrijf tot automati sering overgaan, dan kan Mul tron voor u een vooronderzoek verrichten. Er wordt gekeken Ronald Roes geeft advies bij het aanschaffen van bijvoorbeeld een personal computer/ - foto: harry de lange welke wensen er zijn, wat de eisen zijn en er wordt gekeken naar de factoren (omgeving). De heer Ronald Roes heeft hiervoor zelf een schema ontworpen zo dat alles tot in de details uitge zocht wordt. Bij Multron kunt u tevens terecht voor een soort workshop. U wilt overgaan tot aanschaf of u heeft problemen met uw huidige apparatuur, dan kunt u samen met Ronald naar een leverancier (van de ap paratuur) gaan en dan kunt u daar uw bedrijfssituatie naspe len. Zodoende kan Ronald zien of u juist met de apparatuur omgaat of welke problemen naar boven komen. „Het koppe len van automatisering aan je organisatie moet goed zijn", al dus Ronald. Voor meer informa tie over de werkzaamheden van adviesbureau Multron kimt u terecht op het volgende tele foonnummer: 01180-39140. (ADVERTENTIE) Al vanaf f28.995,- (excl. afleveringskosten, met grijs kenteken en incl. BTW). R. Hollebrandse voor de toonbank van zijn zaak VLISSINGEN - Het interieur van de Electro VakMan (EVM) Hollebrandse in de Scheldes traat 57 heeft een grondige op knapbeurt gehad. Voorheen was het interieur, zoals Holle brandse zelf zegt, een puinhoop. Nu staat de apparatuur over zichtelijk opgesteld in de win kel. De toonbank heeft ook een andere plaats gekregen en het assortiment kleingoed heeft een plek achter de toonbank gekre gen. Bij EVM prijkt op de gevel 'TaxFreeShop'. Helaas blijkt het bij navraag voor Nederlanders niet mogelijk om belastingvrij inkopen te doen bij EVM. Die service geldt alleen voor artike len die naar het buitenland gaan. Hollebrandse legt uit dat hij toch een flink deel van zijn omzet in de haven haalt. "Er komen hier bijvoorbeeld heel wat Russen om hifi-apparatuur te kopen. Hun schip ligt dan in - foto: harry de lange een van de havens van het Sloe. Als ze hier iets kopen vul ik zelf de douanapapieren in. Daarna lever ik de spullen af aan boord van het schip. De douane komt daarna controleren of het alle maal wel reglementair is ge gaan". Deze omslachtige verkoop methode kost Hollebrandse na tuurlijk een hoop tijd en extra inspanning, maar hij heeft het er graag voor over. "Het is een stukje service". Om de herinrichting te vieren heeft EVM een videorecorder in de aanbieding. Een vierkops Hi tachi met een zelfreinigend kop pensysteem. Een systeem waar voor Hitachi trouwens onlangs een Award kreeg. De Hitachi heeft een variabele slow-mo tion. De recorder kan beeldje voor beeldje laten zien en ook echt slowmotion afdraaien. Normaal kost de videorecorder 1099 gulden, nu gaat hij voor 949 de deur uit. Vlissingen - 4 mei A.v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950, 5 mei R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 4 mei F.L. Berg- hauser Pont, Herenstraat 18, tel. 39933, 5 mei A.P. Bruynzeel, He rengracht 68, tel. 39933. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aan vragen voor 10.00 uur. Tijden van de diensten: vrijdagavond 17.00 u. tot zaterdag 23.00 u. en zater dag 23.00 u. tot zondag 23.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwland - 4 mei P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg-Zuid, tel. 01180- 15810, 5 mei J.F.M. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - 4 en 5 mei R.A.D. van Tol, p/a Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Spreekuur voordrin gende gevallen (na tel. overleg): 11.00 u. en 17.00 u. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 3 mei (vanaf 18.00 u.), 4 en 5 mei A.A.v.d. Male, Duinweg 59, Zou telande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren - 4 en 5 mei A. Stutterheim, Sivertstr. 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Voor heel Walcheren - 4 en 5 mei H. Steunenberg, Westerbaan 18, Souburg, tel. 01184-60104. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Van vrijdag 3 tot 10 mei Apotheek Hummelen, Markt 69. Vlissingen - Van vrijdag 3 tot 10 mei Apotheek Souburg, C.v. Pe restraat 1, tel. 61593. Kruisverenigingen van geheel Walcheren: Bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. VERLOSKUNDIGEN Middelburg - 4 en 5 mei Sk. Boot, Segeerssingel 120, tel. 39865. Vlissingen - 4 en 5 mei A.M. d Gaaij, tel. 71768. Kraamhulp - 24 uur bereikbaa op nummer: 01100-49222. Kleine huisdieren - 4 en 5 m« E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburc tel. 01184-60860. Vogelopvang Midden-Zeeland telefoon: 01180-28288. TELEFONISCHE HULPDIENST KINDER- EN JEUGDTELEFOOI ZEELAND 01180-38080, elke da. bereikbaar van 14.00 tot 20.01 uur, óók in het weekend en in d< vakantie. SOS TELEFONISCHE HULP DIENST ZEELAND - voor eei gesprek van mens tot mens dat en nacht bereikbaar 01180 15551. Rooms-Katholieke Kerk Domburg - H. Willibrorduskerk elke 1 e, 3e en 5e zaterdag van d« maand 19.15 uur. Koudekerke - Der Boede, elkt 2e, 4e en 5e zaterdag van dc maand 10.30 uur. Middelburg - Petrus en Paulus kerk. Lombardstraat 2, Zondac 10.00 uur en elke 2e en 4e zater dag 19.00 uur. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, zondac 11.30 uur. Oost-Souburg - Bejaardentehuis "De Zoute Viever", elke 1e en 3e zaterdag van de maand 9.00 uur Martinuskerk, Kerklaan 19, zon dag 10.00 uur. Vlissingen - Open Hof, Alexan der Gogelweg 59, zondag 11.15 uur. Ter Reede, Koudekerksewec 81, zaterdag 17.00 uur. Lieve Vrouwekerk, Singel (nabij hei stadhuis), zaterdag 19.00 uur er zondag 9.30 uur. Streekzieken huis, Koudekerkseweg 88, zon dag 11.15 uur. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds. A.J. Bijl, 19.00 u. ds. H.W.J. Faassen. Domburg - 10.00 u. ds. A.E. de Bruyn (gez. dienst), 19.00 u. ds. van Leerdam (gez. dienst). Gapinge - 9.00 u. ds. St. Span- jer. Grijpskerke - 10.00 u. ds. C. de Boon, 19.00 u. ds. B. Ridder (gez. dienst). Kleverskerke - 9.30 u. dhr. M. Allewijn. Koudekerke - 10.00 u. ds. B. de Haan. (H.A.).Middelburg - Koor kerk, 9.30 u. ds. J.B. v. Bork. Nieuwland - 10.30 u. kand. A.P. v/d Maas. Ritthem - 9.00 uur kand. A.P. v/d Maas. Oostkapelle - 10.00 u. A.C. den Hollander. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 uur ds. R.E.R. v. Buiren. 19.00 uur ds. O. Elseman. Serooskerke - 10.00 u. ds. H.W.J. Faassen, 19.00 u. ds. A.E. de Bruijn (Sow-dienst in Geref. kerk). ZEELAND - De actie Zuinig Stoken Zuinig Aan die deze krant samen met de energiebe drijven heeft gevoerd, loopt deze week af. Lezers die van be gin af aan hebben meegedaan en wekelijks hun meterkaart hebben ingevuld kunnen de ba lans opmaken van hun gas- en elektriciteitsverbruik. In totaal is de buitentempera tuur tijdens de actie twintig procent lager geweest dan vorig jaar. Het gasverbruik mag dan ook twintig procent hoger zijn dan vorig jaar. Wie een lager verbruik heeft, heeft echt ener gie bespaard. De actie liep van 14 oktober tot en met 28 april, in totaal 29 weken. Tijdens de eerste zes we ken begon het stookseizoen rus tig. De temperaturen waren niet opmerkelijk koud of warm. De tweede periode bleef het weer aan de warme kant. Gemiddeld over de eerste zeventien weken van de actie was het vijf tot zes procent te warm. In de derde periode kwam de koudegolf die weer kouder was dan normaal. Dat bracht veran dering in het stookpatroon. De laatste zeven weken is het war mer dan normaal geweest. bij een jaarverbruik van: 800 ma 1000 m3 1200 m3 1400 rrp 1600 m3 1800 ms 2000 ms 2200 m3 2400 rm 2600 rrp 2800 ms 3000 ms 3300 ms 3600 ms 3900 ms 4200 rrp 4500 rrp 5000 ms 5500 rrp 6000 rrp en een totaal streefverbruik sinds 14 oktober 1990 642 803 963 1124 1285 1445 1606 1766 1927 2087 2248 2409 2649 2890 3131 3372 3613 4014 4416 4817 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1991 | | pagina 5