IPS Nachtmode: van bedjurk tot bedoverall Lingerie meer dan ondergoed Witte bruid blijft favoriet Thuiskleding is multifunctioneel Schoenen met aandacht voor details Voor ieder doel een andere tas Kappers leggen nadruk op natuurlijkheid SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 MAART 1991 Amourette Club Jeunesse Charme Amor Happy, dress Beedees Lingerie is Steeds meer Sluier Details Klassiek 317 QONSUMENTENf O OK na zonsondergang kiest de zelfbewuste vrouw haar eigen stijl. Want wie zegt dat nachtkleding altijd even zoetgevooisd en romantisch moet zijn En waarom zou huiskleding er vooral praktisch uit moeten zien Modegevoelige vrouwen, die een persoonlijke voorkeur voor kleurcombinaties en ongebruikelijke ontwerpen hebben ontwikkeld, zullen zich met veel plezier gewonnen geven aan de nieuwe Trend-mode. Met een weelde aan tropische vruchten en exotische bloemen op vederlichte organza, worden lauwe zomernachten koel en aangenaam. En voel je je mooi in een luchtige overall of een elegant wikkeljurkje. „Cool and sophisticated" is het effect van de grote witte noppen en de fijne streepjes op de nachtblauwe achtergrond. De zwierige Dietrichbroek in soepele dunne chiffon-organza, de halftransparante blouse met grote ronde kraag, het sexy dunne overhemd en het flinterdunne organza topje... kunnen het daglicht overigens best velen Gevoel voor luxe is niet aan tijd ol seizoen gebonden. Maar wat voelt de koelte van zo'n ragdun négligé toch heerlijk aan, na een lange, warme dag. Sierlijk kant en dunne spaghettibandjes voegen zich soepel om de welvingen van het Amor. sleepshirt. lichaam, verfijnde borduursels en geraffineerde halslijnen maken het allemaal extra aantrekkelijk. De meestal enkellange nachthemen en -overalls zijn uitgevoerd in luchtige batist en verfijnde charmeuse. En die heel speciale „midzomernachtsdroom" is uitgevoerd in mysterieus zwart: werkelijk een droom van een overall met zwierig wijde broekspijpen, die ook weer zijn afgezet met een brede strook kant. Modeme vrouwen hebben een moderne smaak, ze zijn zelfverzekerd en weten precies wat ze willen: nachtmode met een ongecompliceerde, tikje sportieve uitstraling en het comfort van royale herenpyjama. Maar zodra ze zo'n fraai klassiek „overhemd" of pyjama aantrekken, zien ze er extra vrouwelijk uitHet raffinement zit 'm vooral in het heerlijk koele materiaal, zoals katoenbatist of soepele viscose, en in de mooie grafische borduursels langs de blinde knoopsluitingen. Heel subtiel en daarom zo speciaal is het klassieke pyjamajasje met de fijngestreepte sjaalkraag. Evenals de bijpassende kamerjas. Zo'n masculin stropdasprintje in donkerblauw met lichtgrijs is toch wel heel bijzonder Die lekker ruime „bigshirts" zijn ideaal om in te slapen of 's morgens bij het opstaan even over je hoofd aan te schieten. Simpele t- shirtvormen met comfortabel wijde mouwen, eventueel aangevuld met een luchtige short of kniebroek zijn al seizoenenlang favoriet. In de grote kleurige prints van Amourette: m idzomemach tsdroom bloemen, strepen of blokken kan je opgewekt aan het ontbijt verschijnen. Strepen zijn in, zeker ook in combinaties van zachte pasteltinten, waarin deze charmante zomerpyjama's zijn uitgevoerd. Puur katoen is koel en zit lekker, vooral als de huid overdag wat teveel aan zon te verduren heeft gehad. Bij de lange broek of de bermuda hoort een simpel kraagloos jasje met knoopjes, met als enige „versiering" bijvoorbeeld de gebloemde mouwen in rose en lichtblauw. Cupido, het amoureuze engeltje als eigentijds stripfiguurtje op je slaapshirt, belooft je zoete dromen. En als het niet aan hem ligt, dan lukt het zeker wel door de nieuwe Toptex-bewerking van de katoentricot, die daardoor extra zacht, glad en comfortabel aanvoelt en na elke wasbeurt even mooi blijft. Droom maar lekker Wie aan de zomer denkt, ziet vooral stralend blauwe luchten en een stralende zon voor zich. Daar geniet je het meest van op de lange weekend-ochtenden, wanneer het weer mooi genoeg is om buiten, op het terras of balkon te ontbijten. En wat draag je dan bij zo'n gelegenheid Natuurlijk zo'n heerlijk luchtige huisjurk of ochtendjas, of een sportief Trend: elegant wikkeljurkje voor in bed. shortpakje, waarin je je benen alvast kunt voorbruinen. In een stralend turquoise en fris blauw en uitgevoerd in een zachte katoentricot of een tricot badstof zit dat zo lekker, dat je het „echte" aankleden nog graag even uitstelt... Meisjes die dol zijn op romantische kantjes en frutsels, kunnen hun hart ophalen aan de roze roosjes die zijn gestrooid over de witgenopte nachthemdjes, topjes en zomerpyjama's van puur katoenbatist met lieflijke kantrandjes. Je zou bijna denken dat ze uit oma's linnenkast komen. En wie het liever wat pittiger wil, krijgt vast en zeker de smaak te pakken van de serie vrolijke rood wit gestreepte nachthemdjes en slaap-pakjes, die zijn bedrukt of geborduurd met rode kersen. vandaag de dag zo mooi, datje nauwelijks meer van "ondergoed" kunt spreken. Want ze mogen immers best gezien worden, die geraffineerde bodysuits. Die modieuze combinaties van glanzend satijn, halfdoorschijnende ausbrenner-dessins en verleidelijk kant roepen een sfeer op van glamour en weelde. Ze zijn een lust voor het oog, ook het zijne Een nieuwe variatie op een klassiek thema is een strak om het lichaam passende, hoog aangesloten body, vervaardigd uit de ongewone combinatie van aubergine-kleurige velours de panne en de transparante zwarte tule van het diepe decolleté. Dat geraffineerd is afgezet met een krans van zwart satijnen rozenapplicaties. En bij de setjes mogen natuurlijk die luchtige topjes, bustiers en frivole behaatjes met bijpassende vlinderslipjes niet ontbreken. Want die nemen ook volop deel aan het speelse modebeeld van dit seizoen. "Cool" is niet meer in Het is afgelopen met de onverschilligheid bij jonge meisjes, ze lopen over van romantiek. Ze kopen sweaters met bloemenborduursels, slapen het liefst in een hemelbed en "vallen" natuurlijk ook voor zoete, romantische lingerie. Waarbij tere roosjes op dunne, luchtige stofjes mogen bloeien en waarbij zachte Helanca-kant of lief Madeira- borduurwerk voor de versiering De verfijnde luxe van mooie lingerie. zorgen. Tieners zijn trouwens ook dol op katoen. Bodies uit dunne jersey met een fantasievolle print en voor de verandering af en toe ook eens gecombineerd met een langer fietsbroekje passen eigenlijk net zo goed in het totaalmodebeeld van actieve, jonge meiden, die het dan ook heel gewoon vinden om er "gewoon" even een black denim jasje en hotpants bij te dragen. Met zo'n lang, jong en lenig lichaam staat natuurlijk alles even leuk bruidsparen willen groots en overgetelijk trouwen. De bruiloft is tot in de puntjes verzorgd. Een exclusieve bruidsjapon hoort daarbij. De zomerbruid trouwt in stralend wit. Zachte tinten, zoals zalmrose zijn er wel, maar halen het niet bij de witte bruid. Nieuwe trends zijn het strapless lijfje met bolerojasje en de sleep. 1 Het decolleté krijgt meer aandacht, nieuw is de verlaagde taille en het gedrapeerde bovenlijfje is duidelijk in. Hele grote pofmouwen hebben afgedaan, de mouw is nu meer bescheiden. De stoffen zijn satijn, taft, tule en organza. Shantung is een nieuwere stof die lijkt op wilde zijde en zich uitstekend leent voor moderne creaties. De jurk van de romantische bruid is vaak afgezet met stroken organza en kanten ruches. De lijfjes zijn bewerkt met pailletjes, pareltjes en applicaties. Echt romantisch is de jurk met sleep. De sleep is gemaakt van vele lagen ruches, soepelvallend satijn met pailletten en applicaties of onbewerkt taft. In Hollywoodstijl zijn de opvallende Amerikaanse modellen met veel opsmuk en glimmers. De rok is wijd en met guirlandes en stroken bewerkt. De satijnen jurk blijft een mooie klassieker en geeft de bruid een elegant aanzien. Satijn leent zich goed voor applicaties en slepen. Nieuw is de strapless jurk met bijpassende bolero of losse Marilyn Monroe kraag. Zo draagt Trouwen in Hollywoodstijl de bruid twee verrassende creaties ineen. Om het bruidstoilet echt èf te maken is de sluier weer helemaal terug. De bruid draagt de sluier achter op het hoofd. Naast de sluier is er een grote keuze uit hoeden, kransen met pailletjes en pareltjes en haarstukjes. Witte schoenen met blijven favoriet in leer, zijde of glanzend satijn. Eenvoudig versierd of in barokstijl met veel parels en pailletten. Bij een aantal fabrikanten is het mogelijk de schoenen met bijpassend tasje te laten kleuren voor de bruid die niet in het wit trouwt. De bruidegom is gekleed in een mooi kostuum met bandplooibroek. Het colbert is kort of lang, maar minder over sized dan een aantal jaren geleden. Naast zwart, donkergrijs en donkerpaars zijn er ook lichte kleuren voor de zomer, zoals lichtgrijs, licht blauwgrijs en licht blauwlila. De zomermode biedt voor elk wat wils om de mooiste dag tot een groot succes te maken. BIJ een natuurlijke leefwijze hoort een natuurlijk slaappatroon. Maar de grenzen tussen dag en nacht zijn duidelijk aan het vervagen, zo ook die tussen thuis en uit. Waar het om gaat, is dat die vrije tijd op comfortabele wijze wordt doorgebracht. In makkelijke modieuze huiskleding, die overigens ook aan het strand geen slecht figuur zal slaan. Voor het ontbijt op een zonnig balkon of op het terras van het weekendhuis zal zelfs de meest verstokte naaktslaper moeten toegeven dat het gevoel van soepele katoen en viscose (van een ochtendjas of pyjama) uiterst prettig en comfortabel is. En wat is er heerlijker, dan de lange slopende dag 's avonds van je af te spoelen, om je dan te hullen in de koesterende weelde van een dikke badjas! De man van de jaren negentig vindt het belangrijk om er goed uit te zien en zich goed te voelen. De nacht en huiskleding voor dit voorjaar is dan ook multifunctioneel. De t-shirts met korte mouwen en shorts, de combinatie-sets van debardeurs, shirts en korte broek zijn dan wel ontworpen om in te slapen, maar ze zien er eigenlijk uit als vrolijke strand- en vrijetijds-sets en kunnen dan ook zonder enige schroom voor dat doel worden gebruikt. Want alle modellen zijn regelrecht op de modetrends afgestemd en op de eigentijdse filosofie van het gezonde verstand: „leef niet om te werken, maar werk om te leven!".Met diezelfde instelling is ook een hele serie korte pyjama's samengesteld: bedoeld om je lekker in te voelen. En dat zal met de soepele katoentricots met fraaie 'overhemd'-dessins en exotische prints wel lukken: de knielange Korte pyjama ook leuk als strandkleding. "shorts en het pyjama-jasje (met korte mouw en lange revers) zijn een aangename verschijning aan de ontbijttafel. Zo ook de sjieke kimono-ensembles, die zijn vervaardigd uit een exclusief gedessineerde, lichtglanzende viscose, die eerlijk koel op de huid aanvoelt. Ook heel makkelijk in een klein pakketje mee te nemen op reis, trouwens. De kimono's zijn zo comfortabel en ruim gesneden, dat de bewegingsvrijheid optimaal blijft. Om altijd bij de hand te hebben ei snel even aan te schieten, als je uit bed of uit bad komt. Bij de pyjama's zijn het vooral ook de geraffineerde, praktische details die voor dat comfort zorgen: de platte, maar onopvallend zijdelings geplaatste zakken, elastische boorden en kragen, slimme klittebandsluitingen, het is een uniek samenspel van vormgeving en functionaliteit. De dessins en prints zijn smaakvol bij elkaar gekozen: inspiraties daarvoor komen uit de antieke wereld, en uit de moderne architectuur, maar ook fraai zijn de variaties op klassieke Paisleymotieven, die op onconventionele wijze met strepen zijn gecombineerd. Daarnaast zijn er fraaie fantasieprints, ruiten, maritieme foto-prints en folkloristische motieven. Een elegante vrouw weet precies wat ze onder haar bovenkleding dragen wil: de verfijnde luxe van mooie lingerie staat bovenaan haar verlanglijstje. Ze Iaat zich dan ook graag verleiden tot de aankoop van een modieuze body, omdat juist de bijzondere details haar zo aanstaan: de verwerking van glanzend satijn tussen het zachte elastische kant, of de welvend verbrede charmeuse schouderbandjes, of -waarom ook niet- een body die van de hals tot en met de lange mouwen is uitgevoerd in de geraffineerde combinatie van vederlicht, doorschijnende tule, elastische kant en katoen, of een topje met een hoog halsboordje en korte mouwtjes. Dat kan je nauwelijks meer ondermode noemen, dat draag je als topmde onder je elegante tailleurs. Maar ook de klassieke lingerievormen als dat van een "ouderwets lijfje", een beugelbeha, bustier en body (met of zonder jarretels te dragen!) zijn bijzonder in trek, als ze maar volstaan aan die paar belangrijke eisen: draagcomfort, een perfecte pasvorm en dat speciale gevoel van luxe! Romantiek is „in". DE bestemming en funktie van de tas bepaalt de eisen die eraan gesteld worden. De tassenontwerpers slagen er steeds beter in diverse funkties op een zo weinig opvallende manier in te bouwen. Naast het volledige handhaven van de citytas wordt de invloed van de Businessmode groter. In de vormgeving blijven de geometrische vormen zoals rechthoek en vierkant sterk gewild. De buidel is terug van weggeweest. De compositie en de vlakverdeling wordt eenvoudiger. Het zwaartepunt komt meer te liggen bij het contour. Naast het functionele gebruik van de tas is er ook nog een fel levende decoratieve tassenmode. De tas is een belangrijk decoratief accessoire, versierd met pailletten, applicaties en stiksels. Ook goud, zilver en satijn verhogen het decoratieve element. Kleur is deze zomer erg belangrijk. Voor de tassen zien we wit, grijs en alle tinten beige. Maar op een belangrijke plaats komt ook blauw. Nog nooit stonden zoveel tinten blauw in de belangstelling. Van het marineblauw via indigo naar blauwgroen en turquoise. Zwart en cognac blijven kleuren die veel in combinaties worden toegepast. De vraag naar kwaliteit en daarmee naar betere materialen is stijgend. De klassieke leersoorten worden opnieuw gewaardeerd. Actueel zijn rustieke, plantaardig gelooide leersoorten, speciaal voor sport en vrije tijd en daarnaast ruige hunting en vette nubuck. Naast dit min of meer stugge materiaal is er zacht nappa leer van zeer dun tot zeer dik gemaakt van hert, kalf, geit en schaap. Naast een combinatie van kleuren zien we ook een combinatie van materialen en afwerking in reptielprints zoals croco en hagedis. DE haarmode voor voorjaar/zomer '91 kent geen specifieke lijn meer, maar is DE nieuwe schoenmode blinkt je tegemoet door de talrijke gouden, koperen, bronzen en platina-kleurige details. Ze vraagt om zongebronsde benen en voeten, die deze lente en zomer ware blikvangers worden onder de vooral van superkort tot net over de knie varierende rok- en broekzomen. Koel aqua-blauw en -groen uit de diepzee-wereld zijn eveneens belangrijk, net zoals bruin en naturel. Verschillende aquatinten worden met elkaar gecombineerd - hetzelfde geldt voor de bruintinten - wat een levendig effect oplevert. De materiaalcombinaties van nubuck of suede met glad en gepoetst leer doen daar nog een schepje bovenop Nieuw zijn slangeleren accenten, die het kroko grotendeels hebben vervangen. De hakken - waaronder sleehakken - blijven comfortabel laag, maar trekken veel aandacht door hun metallic uiterlijk met relief-versieringen. Spectaculair zijn ook de doorkijkjes in sommige hakken Garneringen in goud. brons en platina zijn er „plenty", bijvoorbeeld als applicaties, paspoils, onderleg en borduur. Romantisch ogen de ajourachtige uitsnijdingen. Nieuw is het opengewerkte vlechtwerk a la Thonet. Comfort blijft voorlopig een belangrijke rol spelen. De vormen zijn niet meer scherp en hoekig, maar afgerond. Naast de al genoemde lage hakken (tot circa 4.5 cm.) zijn er veel platte veterschoenen en monks met leren zolen. En ook linnen schoenen en Comfortabele schoenen worden blikvangers. Funktionele tassen voor naar de stad, op reis of naar het werk. gebaseerd op het begrip "lifestyle". Je prettig voelen met je uiterlijk, jezelf zijn. Geen kapperskoppies. Niet netjes, keurig gekapt. Niet kunnen zien dat je zo van de kapper komt. Natuurlijkheid. Dat is het waar de kappers deze zomer de nadruk op gaan leggen. Haar dat natuurlijk valt, naar de vorm van het gezicht wordt gesneden. Zowel kort als lang haar worden met het mes gesneden, waardoor het een wat grovere, maar ook een natuurlijker valling krijgt. Ook de haarkleuren moeten zo natuurlijk mogelijk zijn. Beigeblonde tinten bijvoorbeeld kunnen via hazelnootkleuren overgaan in donkere, reebruine nuances. Dat alles is bedoeld om iedereen die haardracht te geven die van nature het best bij hem of haar past. Volgens een nieuwe filosofie gaat de mens weer in harmonie met de natuur leven. Deze trend wordt ook wel New Age genoemd en hangt naar alles wat natuurlijk, onbedorven, fris en puur is. Semi-Klassieke schoenen voor werken. - FOTO: C A NEDERLAND gympen (die opnieuw gigantisch in de belangstelling staan) lopen lekker licht en soepel; niet voor niets worden dit soort schoenen met rubberen zolen ook wel sneakers genoemd, naar de Amerikaanse uitdrukking to sneak around (rondsluipen). Opvallend zijn witte gympen met gouden lurexborduur en zwarte met zilverborduur. Voor mannen blijven semi- klassieke schoenen zoals loafers en molieres favoriet, evenals de kleuren bruin en zwart. Rustige materiaalcombinaties en vlechtaccenten zorgen voor afwisseling. We zien mooiere leersoorten, veel leren zolen en leren voeringen. In een rustig modebeeld wil men langer van z'n schoenen plezier hebben en varieert de man zijn outfit met name via modieuze accessoires. - FOTO: C A NEDERLAND Vrolijke kleuren en dessins bepalen de schoenmode voor kinderen. Zo zijn er veter- en klittebandschoenen met wel vijf verschillende kleuren nubuckleer. Op leren sandalen zitten tropische applicaties (bijvoorbeeld palmbomen) in uitbundige kleurcombinaties. De voetbedsandalen doen daar bepaald niet voor onder en 't felgekleurde suede, waarmee het kurken voetbed omkleed is, geeft niet af aan de sokken! Bij de lak- ballerina's met of zonder wreef- of enkelband zitten de kleuren in de details, dus in de applicaties, borduursels en strikjes. Kleine goudgarneringen (bijvoorbeeld metalen zeepaardjes) en „gouden" of „zilveren" paspoileringen haken in op de volwassen trend. Hoogmode zijn ook de soepele bootschoenen in zacht nubuckleer en versierd met een stuurwiel. Hier zorgen contrastkleuren - zij het subtiel verwerkt - voor de nodige pit.

Scheldebode | 1991 | | pagina 23