HE SCHELDEBODE het weten waard HE SCHELDEBODE HE SCHELDEBODE De natuur wenkt weer Bruidsfestival bij Britannia-Watertoren Verbouwing is klaar bij Antiekhandel De Pagter Voorjaar bij de Hema Middelkampers in het shirt van Mosselbedrijf Roem van Yerseke Veilig wonen Fitform-fauteuils nu in de collectie De Kousemaeker Earthworks I II in de koninklijke slaapvertrekken UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Videotheek Filmclub Middelburg is een echte gezinsvideotheek Senioren gratis op de kiek Let op vet Actie bij ED Super Uitslag van ballonwed strijd SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 MAART 1991 O, die prunus APOTHEEK KRUISWERK DIERENARTSEN HUISARTSEN TANDARTSEN Week 21 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 04-03-1991 t/m 10-03-1991 305 Rina Kaland geeft haar klanten advies bij het kiezen van een film/ - FOTO:HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Sinds 6 de cember jongstleden is Middel burg een videotheek rijker. Filmclub Middelburg bevindt zich in de Maasstraat nr. 52 en is aangesloten bij Filmclub. Filmclub is een -hmdelijke orga nisatie waar een aantal video theken bij aangesloten is. „Eén van de voordelen hier van is dat eenmaal in de drie maanden de Filmclub-krant huis-aan-huis wordt bezorgd. Deze krant staat boordevol in formatie over de nieuwste films", aldus Rina Kaland, eige naresse van de zaak. Bij Filmclub Middelburg vindt u zowel de oude klassie kers onder de films als de nieuwste films. In de ruime zaak staan de films netjes uitge stald. Alle soorten films zijn aanwezig. Hierbij valt te den ken aan onder andere actie films, romantische films, eroti sche films, thrillers, science fic tion en kinderfilms. Filmclub Middelburg is een echte gezinsvideotheek. „Als er een nieuwe film uitkomt, dan staat die gelijk bij ons in de winkel. Als videotheek is het belangrijk dat je de nieuwste films hebt staan. Het grootste MIDDELBURG/OOSTKA- PELLE - Het FLORON-project staat centraal op een bijeen komst in/de C.S.G. aan de El zenlaan op vrijdag 22 maart om 20.00 uur. FLORON staat voor FLORis- tisch Onderzoek Nederland. Met hulp van zoveel mogelijk amateur-fleuristen wil de door de overheid in het leven geroe pen stichting proberen de ver spreiding van 105 soorten wilde planten te registreren. De gege vens komen in geautomati seerde bestanden, die worden opgeslagen bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). Op deze manier kan de voor- of achteruitgang van planten zoals margriet, speenkruid, zeeaster en kruisaster opgemerkt wor den. Dit kan ook belangrijke aanwijzingen geven over de kwaliteit van ons milieu. Voor de registratie zijn vrij willigers nodig, die met behulp van zogenaamde streeplijsten aan moeten geven, waar zij de verschillende plantjes tegenko men. Hoe dat moet, hoort u op de voorlichtingsavond van FLORON Zeeland. De prunus of Amerikaanse vogelkers heeft flink wortel ge schoten in het duingebied van Oranjezon. Dat is nu net niet de bedoeling, want andere planten, grassen en mossen krijgen dan geen kans. Het prunus rooien is dan een steeds terugkerend kar wei. Bij de laatste rooibeur in november kwamen zestig vrij willigers opdagen om de klus te klaren. Zaterdag 16 maart om 09.00 uur zijn vrijwilligers met een scherpe spade weer welkom bij de ingang naast Den Hollander aan de Vroonweg in Oostkapel- le. Voor eten en drinken wordt gezorgd door de organiserende Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KNNV) afdeling Walcheren. Er wordt gewerkt tot het middag uur. Inlichtingen bij Freek Wis se, tel. 01189-2819. WALCHEREN - De Stichting Welzijn Ouderen houdt drie in formatiemiddagen voor oude ren. Inbraakpreventie staat cen traal op 20 maart in Koudeker- ke, wonen en woningaanpas- singe zijn het onderwerp op 21 en 22 maart, respectievelijk in Serooskerke en Zoutelande. "Wij zijn met vakantie. Bood schappen op nr. 28". Een duide lijker uitnodiging aan de leden van het inbrekersgilde is er niet. De heren don en Kerkhof van de Rijkspolitie Walcheren/ Noord-Beveland geven voor lichting over inbraakpreventie. Welke plekken zijn onveilig, waar letten inbrekers op en welke maatregelen kunt u ne men om inbraak te voorkomen. De middag vindt plaats in de Couburg in Koudekerke, aan vang 14.00 uur, toegang gratis. Huisvestingsbeleid voor ouderen in de gemeente Veere is het onderwerp van de inleiding door wethouder Bax-Broekaert tijdens de bijeenkomst in de Zandput in Serooskerke. Om 14.00 uur begint de middag, die gratis is. Op 22 maart vindt een voor lichtingsmiddag plaats in de Wegwijzer in Zoutelande. Kin deren van ouders zijn op alle middagen ook van harte wel kom, want vaak denken zij ook mee over aanpassingen en ver anderingen in woningen van hun ouders. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 38e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 24.000 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 23.100 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910 tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Yvonne de Jonge Fotograat: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01180-24113 tel. privé 01180-25195 deel van de mensen komt daar voor. De nieuwe films zijn in onze zaak meerdere keren aan wezig. Momenteel zijn 'Wild at heart', 'Die hard 2' en 'Back to the future III* erg gewild. Films kunnen bij ons ook vantevoren gereserveerd worden", zegt Ri na. Bij Filmclub Middelburg be taalt u zes gulden voor het hu ren van een nieuwe film. Voor diegenen die geen video hebben maar toch weieens die sfeer willen proeven, bestaat er de mogelijkheid tot het huren van een movie-box. Deze mo- vie-box huurt u per dag. Het kost de eerste dag tien gulden en alle dagen die daarop volgen vijf gulden. De films die u er bij kiest, kosten dan maar vijf gul den. Als u lid wordt van Filmclub Middelburg, krijgt u als bewijs daarvan een pasje uitgereikt. Een krant met informatie over de films kunt u ter plekke altijd meenemen. Vanaf deze week vindt u bij Filmclub Middelburg de films 'Pretty Woman', 'The hunt for Red Octobre' en 'Gremlins II'. Nog meer kijkple zier dus. Filmclub Middelburg is elke dag open van 13.00 tot 20.30 uur. VLISSINGEN - Op wat wel de mooiste dag in je leven ge noemd wordt, moet je je terdege voorbereiden. Er komt heel wat bij kijken om de grote dag vlek keloos te laten verlopen. Hotel Britannia-Watertoren aan de Boulevard Everts biedt in sa menwerking met verschillende bedrijven bruidsparen-in-spe de gelegenheid om zich eens goed te orienteren. Allereerst zijn er modeshows, waar de nieuwste collectie bruidsjurken getoond wordt van Bruidsmode Faes in Goes. Aan de bruidegom is natuurlijk ook gedacht. Hoe hij voor de dag kan komen toont Hans Knuyt Mannenmode uit Vlissingen. De Kapper en Huidverzorgingsin stituut Jose en Cecil laten zien hoe de verdere uiterlijke verzor ging ter hand genomen kan worden. Geen bruiloft compleet zon der bloemen: met een bruids boeket, corsages en bloemstuk ken in verrassende combinaties van Bloemenhuis Minnebreuker in Vlissingen. Is het ja-woord eenmaal ge geven, dan kunnen de ringen gewisseld worden. Juwelier Van der Maden uit Vlissingen toont een gevarieerde collectie verlo- vings- en trouwringen. Voor de trouwauto's zijn Fiat Britannia Vlissingen en OTA trouwauto's Goes aanwezig en Foto Ver schuren uit Middelburg maakt er een prachtige reportage van. Ook de inrichting van het huis is een belangrijk punt. Van Donge Interieur uit Koudekerke toont de nieuwste trends op dit gebied. De RABO-bank is er ook voor financiële adviezen. Een bruiloft is geen bruiloft zonder gasten. De drukwerk winkel uit Vlissingen zorgt er voor dat de uitnodigingen op tijd gedrukt zijn. De verzorging van receptie, diner en feest zijn in goede han den bij hotel restaurant catering Britannia-Watertoren, die ook uw gastheer is tijdens het Bruidsfestival. Het festival duurt drie dagen: vrijdag 22 maart van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 23 maart van 15.00 tot 22.00 uur en zondag 24 maart van 14.00 tot 18.00 uur. De toe gang is gratis. Antiekhandel De Pagter is nu bijna tweemaal zo groot dan voor de verbouwing. - FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Op vrijdag acht maart vond de opening van het nieuw aangebouwde deel van Antiekhandel De Pagter in de Herenstraat te Middelburg plaats. In september begonnen de werkzaamheden. De twee woonhuizen die aan het oor spronkelijke winkelpand grens den werden verbouwd en bij de antiekhandel gevoegd. In zowel het oude als het nieuwe deel is een parketvloer gelegd. Door de verbouwing is de ruimte nu on- gever tweemaal zo groot gewor den. „Er is nu plaats voor mooie strakke meubelen van antiek grenen en voor de nieuwe trendt van oude beschilderde boeren meubelen", verklaart Arjen de Pagter. „Bovendien is het zicht vanaf de straat nu veel mooier. De mensen kunnen nu in het voor bijgaan een blik naar binnen werpen door één van de etala ges". Daar staat nu een nog bre der assortiment van tuinmeube len, eethoeken, dressoirs en en kele prachtige topmeubelen uit gestald. Tijdens de openingsreceptie afgelopen vrijdag werd behalve op het beëindigen van de ver bouwing ook getoost op be drijfsleider Gerard van de Grui- ter. Hij is dit jaar tien jaar ver bonden aan de zaak. VLISSINGEN - „Hoe ouder de mens wordt, des te meer wordt zijn verleden van werke lijke gebeurlijkheden gescha duwd door een verleden van ge miste of althans niet benutte kansen", schreef de Neder landse auteur Simon Vestdijk in 1952. Nu, bijna veertig jaar la ter, geeft foto- en videospeciaal zaak Foto Verschuren Bra bantse en Zeeuwse senioren de mogelijkheid om alsnog een ge miste kans te benutten. Name lijk om zich voor noppes te la ten vereeuwigen. Zestigplussers kunnen op de woensdagen 13, 20 en 27 maart gratis een foto laten maken in één van de filialen van Foto Verschuren in Noord-Brabant en Zeeland. Senioren kunnen hier op afspraak terecht met maximaal twee personen. Ze krijgen een kleurenopname van dertien bij achtien centimeter. Geen grens verlokt zo tot smok kelen als de leeftijdsgrens. In dit geval lijkt het aantrekkelijker om eens niet te smokkelen. Palmen en varens van Intratuin vormen de achtergrond voor een display met citrusfruit bij ED Super VLISSINGEN - ED Super speelt adequaat in op de lande lijk actie 'Let op vet'. Zowel in de slagerij, die vooral magere produkten in de reclame doet, als op de groente-afdeling staat de actie centraal. In samenwerking met Intra tuin Koudekerke is een display gemaakt van citrusfruit en ki wi's, opgefleurd met palmbo men en varens. De komende weken staan bij alle ED Supers bepaalde the ma's op de voorgrond. Deze the ma's lopen als een rode draad door de 18 weken durende ze gelactie om een royale doos met gratis boodschappen ter waarde van 75 gulden bij elkaar te spa ren. MIDDELBURG - De Kouse maeker Revalidatietechniek heeft Fitform-fauteuils in het assortiment opgenomen. Fit form-fauteuils worden aange meten aan persoonlijke voor keur. Hier wordt terdege reke ning gehouden met de juiste stand van het zitvlak, zithoogte, de stand van de wervelkolom t.o.v. de rugleuning en de arm- hoogte. Het is een sprookje dat een fauteuil, een fauteuil is net als het kopen van een paar schoe nen, passen die niet goed en heeft men schoenen gekocht die te ruim zijn of te nauw dan ver dwijnen ze in de kast. Elke voet is immers anders. Dit geldt nog sterker voor voor een fauteuil of eetkamerstoel. Het gehele li chaam moet passen en op de juiste plaatsen worden onder steund waarvoor bovenge noemde criteria van het grootste belang zijn. Bij het zitten kantelt het bek ken en gaan de lendewervels naar buiten, met als gevolg dat er lichamelijke vermoeidheid kan optreden. Om dit te voorko men past fitform een opblaas bare lendesteun toe. Door de lendesteun op te blazen naar behoefte blijkt dat u uitermate comfortabel zit er in een combi natie met de aangemeten fau teuil u uren achtereen in de zelfde houding kunt zitten zon der vermoeid te raken. Bij dit alles wordt naast jarenlang „ge zond" zitten de grootste aan dacht besteed aan comfort en kwaliteit. Vaak wordt door velen, nog ten onrechte gedacht, dat een aangemeten fauteuil met op blaasbare lendesteun alleen voor ouderen en gehandicapten is. Dit is niet zo; immers aan de werkplek in de moderne kanto ren wordt veel aandacht gege ven aan zitcomfort. De auto-in dustrie levert ook al fauteuils die in verschillende standen ge zet kunnen worden, al of niet met opblaasbare lendesteun. De Fitform filosofie is geba seerd op een thuissituatie om comfortabel te kunnen zitten, waarbij men niet vermoeid raakt. Vaak zit men onderuitgezakt te lezen of tv te kijken en zon der dat men er bewust van is kost dit lichamelijk grote in spanning. Hierdoor kunnen vele rugklachten optreden. Fitform-fauteuils vindt u bij de erkende Fitformspecialist. In Zeeland is dat De Kousemaeker aan de Kuipersweg 17 in Mid delburg. VLISSINGEN - De voor jaarsmode bij de Hema is dit jaar jong, veelzijdig en vooral kleurrijk. De kleuren zijn het hele seizoen zo op elkaar afge stemd dat er weer fantastische combinaties te maken zijn. In het begin van het voorjaar zijn in de zachte, romantische pastels, zoals zachtblauw met geel en zalm met zachtgroen, volop T-shirts, truien, bloesjes en vesten verkrijgbaar. Iets later in het seizoen zien we veel blauwe en groene tin ten. Alles wat met het water en de zee te maken heeft speelt hierbij een belangrijke rol. Niet alleen de bovenkleding maar ook badkleding en bijoux heb ben vrolijke prints met schelpen en vissen. In het echte zomerpro- gramma heeft de Hema bij elk aar passende sets van wijde MIDDELBURG - Geïnspi reerd door het speciale ruimte lijke karakter van de voorma lige koninklijke slaapvertrekken heeft Wies de Bles in het Zeeuws Museum twee installa ties gemaakt: Earthworks I in de grote zaal en Earthworks H in de kleine zaal. De twee in stallaties hebben een onderlinge relatie zodat eigenlijk gespro ken moet worden van één in stallatie verdeeld over twee za len. De relatie tussen Earth works I en n wordt gevormd door de tegenstelling 'de massa' tegenover 'het ontkomen aan de massa'. Earthworks I bestaat uit een glazen huis, gevuld met aarde, een spiegelhuisje aan de wand en een cactus in een nis gevuld met aarde. De aarde is het begin van alles, het heeft kiemkracht, onzichtbare sporen van groei. De zware aarden massa wordt omsloten door een licht glazen huis. De tegenstellingen zicht baar-onzichtbaar, zwaar-licht worden in dezelfde ruimte ge complementeerd door het spie gelhuisje en de nis met aarde en cactus. Earthworks II bevat ook de elementen aarde en glas, hier probeert de centrale sculptuur echter te ontkomen aan de mas sa. Complementaire elementen in de nissen, een betonnen lamp en textiel versterken de ontken ning van de massa. De beide in stallaties zijn tegenstellingen in zichzelf en met elkaar. Het werk van Wies de Bles gaat over het onzekerheidsprin cipe. Dit moet gezien worden in de betekenis van 'de ontkenning van alles wat zekerheid geeft'. Door het gebruik van tegenstel lingen of elkaar bestrijdende krachten stelt zij de onzeker heid aan de orde. De sculpturen zelf zijn gesloten, zij geven geen antwoord. Zij laten zich dus slechts ervaren. YERSEKE - Junioren en nieuwelingen van de Zeeuwse Ren- en Tourclub 'Theo Middel kamp' worden ook dit jaar ge- sponserd door het mosselconser- venbedrijf 'Roem van Yerseke'. Tijdens de ploegenvoorstelling in genoemd bedrijf presenteer den zich acht junioren en vijf nieuwelingen in hun fraaie out fit. Debutanten in de junioren- ploeg zijn: Fabrisio de Jong (Zierikzee), Jan-Mark Dagevos (Wemeldinge) en Marco Wage naars (Borssele). Het team wordt gecompleteerd door: Pa trick Ridderbos (Grijpskerke), Jochem van der Hoef (Scharen- dijke), Arnold Duinhouwer (Brouwershaven), Guilliamme de Punder (Ovezande) en Mi chel Rommers (Rilland). Als be geleiders fungeren Pierre Ver- meule en Kees Schouwenaar. Naast de criteriums staan di verse grote wedstrijden op het programma waarvan de eerste de Omloop van Rucphen inmid dels is afgewerkt op 9 maart. Verder staan gepland de Om loop van Hek en IJsel (11 mei), Omloop door het land van Bartje (18 mei), Driedaagse van Axel (24 tot en met 26 mei), Omloop van Noord-Limburg (21 juli), Pijl van Steenbergen (23 tot en met 25 augustus), Tiel-Tiel (15 september) en Om loop van het Zuiden (21 septem ber). Daamast komen een aan tal Middelkampers uit in de dis- trictsklassiekers die in april en juni worden verreden. Uiter aard wordt ook deelgenomen aan het districtskampioenschap van Zeeland op 20 mei. Voor de nieuwelingen die reeds acteerden in de Omloop van Rucphen staan verder als grote wedstrijden op het pro gramma: Omloop van het Mer gelland (6 april), Omloop van Borsele (27 april), Zeeuws dis trictskampioenschap (20 mei), Omloop van de Maasvallei (1 ju ni) en Omloop van Vogelwaarde (8 juni). De nieuwelingenploeg bestaat uit: Reinier van der Does (Heinkenszand), Jordi de Loof (Zierikzee), Jacco Luteijn (Kapelle). Franklin Klaasse (Yerseke) en nieuwkomer Pa trick Kraak uit Wolphaartsdijk. Begeleiders zijn Jan de Munck en Rinie Klaasse. Tijdens de ploegenvoorstel ling waren namens 'Roem van Yerseke' aanwezig de heren Gommers en Spelier. Laatstge noemde die de renners toesprak deelde onder andere mee dat de sponsoring van jeugdige renners de hoogste prioriteit heeft bij zijn bedrijf. „Omdat de kosten voor beginners in de aanlooppe riode toch al aan de hoge. kant zijn kunnen zij best een steuntje in de rug gebruiken", aldus Ad Spelier. Op bijgaande foto pose ren de heren Spelier (links) en Gommers (rechts) van 'Roem van Yerseke' temidden der ren ners. Hof, A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 01184-65557. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Van vrijdag 15 tot 22 maart Apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - Van vrijdag 15 tot 22 maart Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Kruisverenigingen van geheel Walcheren: Bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. VERLOSKUNDIGEN Middelburg - 15 maart vanaf 18.00 u, 16 en 17 maart M. de Jonge, Gandhistraat 5, tel. 16761. Vlissingen - 16 en 17 maart H.J. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp - 24 uur bereikbaar op nummer: 01100-49222. Vlissingen - 16 maart dr. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225, 17 maart G. de Greef, Willem Kloos- laan 1tel. 68021. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 16 maart F.J. Hee- ze, J.H. Huijssenstraat 15 tel. 39933, 17 maart A.J. van Heus- den, Bellinkplein 3, tel. 39933. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aan vragen voor 10.00 uur. Tijden van de diensten: vrijdagavond 17.00 u. tot zaterdag 23.00 u. en zaterdag 23.00 u. tot zondag 23.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwland - 16 maart N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630, 17 maart C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder- 16 en 17 maart R. Ubels, p/a Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 15 maart (vanaf 18.00 u.), 16 en 17 maart A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren - 16 en 17 maart, B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Kleine huisdieren - 16 en 17 Voor heel Walcheren - 16 en 17 maart L.J.J. Schofaerts, Vlissin- maart P.H.E. Cappenberg, Open gen, tel. 01184-10910. broeken en luchtige bloesjes met kleurige tropische motieven in felle kleuren. Bijpassende bij oux en haaraccessoires maken iedere outfit compleet. De kindermode is evenals voorgaande jaren bijzonder kleurrijk. Ook hier zien wel veel dessins die te maken hebben met het strand, de zee en het water, zoals vrolijke, felge kleurde prints van vissen, schel pen, waterbeesten en zeemeer minnen. Andere dessins binnen de kindermode zijn exotische bees ten en dierehuidprints in na tuurlijke kleuren en smalle en brede strepen in de kleuren blauw, rood, groen en oranje. De kinder-outfits kunnen compleet gemaakt worden met een paar gekke bijpassende sok ken, gympen en een leuke rug zak. Onze fotograaf nam onlangs een foto bij Minet BV voor radio, tv en elektro in de Segeerstraat 25-27 in Middelburg. Herkent u zich in het kringetjekom dan snel naar ons kantoor aan de Scheldestraat 7-9, daar ligt een cadeaubon van f 25,00 voor u gereed. De ca deaubon is beschikbaar gesteld door Minet BV. MIDDELBURG - De win naars van de ballonwedstrijd zijn bekend, het zijn Linda de Maillie, Jan de Bruyne en Erik Joossens. Zij hebben waarde bonnen van resp. 100.-; 50.- en 25.- gewonnen. Tijdens de winkelopenstelling op zondag 16 december van af gelopen jaar, werd door de ge zamenlijke winkeliers van Mid delburg een ballonwedstrijd voor de kinderen gehouden. De leden van scoutinggroep Kazan de Wolf, die de ballon- wedstrijd verzorgde, stuurde die middag meer dan 1.500 ballon de lucht in. Het merendeel van de ballon kwam terecht in België. De bal lon van de winnaars haalden West-Frankrijk en Oost-Enge- land. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 14 oktober 1990 van: 800 m3 17 534 1000 m3 21 667 1200 m3 25 801 1400 m3 29 934 1600 m3 34 1068 1800 m3 38 1201 2000 m3 42 1335 2200 m3 46 1468 2400 m3 50 1601 2600 m3 55 1735 2800 m3 59 1868 3000 m3 63 2002 3300 m3 69 2202 3600 m3 76 2402 3900 m3 82 2602 4200 m3 88 2802 4500 m3 94 3003 5000 m3 105 3336 5500 m3 115 3670 6000 m3 126 4004 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. De getallen in de tabel zijn afrondingen. Kleine verschillen kunnen voorkomen na het optellen.

Scheldebode | 1991 | | pagina 5