Reuma is nog steeds ongeneeslijk Gezond en veilig binnenmilieu Theatergroep Maatwerk speelt 'De Weddenschap Optreden van Clouseau heeft heel wat voeten in de aarde COLLECTE IS BELANGRIJKE BRON VAN INKOMSTEN VOOR REUMAFONDS Tweeduizend doden SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 MAART 1991 Het rijk Het Reumafonds Leskist Manager Muppet show Gezever 311 MIDDELBURG - „Er wordt nog steeds gezocht naar de oor zaak, pas als die gevonden is kan men over een geneesmiddel gaan denken", verklaart de heer W. van Belleghem, secretaris van de Reuma Patiënten Ver eniging te Middelburg. Deze week is in heel het land de jaar lijkse collecte van het Nationaal Reumafonds van start gegaan. Meer dan 60.000 collectanten gaan in alle gemeenten langs de deuren om een bijdrage te vra gen voor dit fonds dat dit jaar 65 jaar bestaat. „Reuma is een ontsteking van het bewegingsapparaat die zich in verschillende vormen bij zo wel oudere als jongere mensen voordoet. Het is een zeurende pijn die altijd aanwezig is, in welke positie je ook gaat zitten of liggen", legt de heer Van Bel leghem, zelf al 40 jaar reumapa tiënt, uit. Vanaf zijn zestiende jaar leidt hij aan Bechterew- reuma, een rugwervelaandoe- ning. Nog steeds heeft men, on danks al het wetenschappelijk onderzoek dat gedaan wordt, de oorzaak van het ontstaan van deze ziekte niet kunnen vinden, en dus ook geen geneesmiddel. „Het enige dat beschikbaar is zijn middelen om de pijn een beetje te verzachten", zegt me vrouw Bergstra, wier leven al vanaf haar achttiende door deze ziekte beheerst wordt. „Zo zijn er verschillende pijnstillers, er is fysiotherapie en in het ergste geval een operatie om de pijn te verminderen." Fysiotherapie betekent in dit opzicht een grote vooruitgang ten opzichte van vroeger toen die hulp nau welijks bestond. Volgens mijnheer Van Belleg hem is de bijdrage van de staat aan het reuma-onderzoek nihil. „Naar schatting één op de vier mensen in Nederland leidt aan een bepaalde vorm van reuma. Toch draagt de staat slechts voor 3 promille bij aan de kos ten van het wetenschappelijk onderzoek. De rest wordt gefi nancierd door het Reumafonds en de farmaceutische industrie. Van de 6 hoogleraren in de reu matologie in Nederland worden er 2 door het rijk betaald en 4 door het Reumafonds." Het Reumafonds werd 65 jaar geleden gesticht door de Am sterdamse reumatoloog de heer J. van Breemen. Jaarlijks be steedt het fonds ongeveer twin tig miljoen gulden aan weten schappelijk onderzoek, indivi duele hulp, voorlichting over reuma en aan vakantiereizen. Tijdens deze reizen die met name naar Noord-Italië, Duits land en andere Europese landen gaan, worden de patiënten be geleid door vrijwilligers. In Ne derland is er in de omgeving van Zwolle zelfs een vakantie oord speciaal voor reuma-pa tiënten dat bestaat uit 16 bun galows, 20 appartementen en een hotel voor 65 personen. Het geld in de kas van het Reuma fonds om dit alles te financieren komt voornamelijk van erfenis sen, schenkingen, legaten en de opbrengst van de collecte. „In vorige jaren werd in totaal 4 a 5 miljoen opgehaald", herinnert de heer J. van Sluis, voorzitter van het Reuma Kollekte Comité Middelburg zich. „Alleen in Middelburg al werd 17.000 gul den verzameld." In 1977 werd het Kollekte Comité opgericht door de heer H. Plompen, zelf ook reuma-patiënt. „En dank zij de grote inzet van de mede werkers, allen op vrijwillige ba sis werkzaam, bestaan wij nog steeds, in tegenstelling tot Vlis- singen dat sinds enkele jaren geen collecte meer heeft", aldus de heer Van Sluis. Toch blijft de collecte een belangrijke bron van inkomsten voor het Reuma fonds, dat van de staat geen en kele subsidie krijgt. En zolang hèt geneesmiddel nog niet ge vonden is zal het Reumafonds zich blijven inzetten voor een betere toekomst voor alle reuma-patiënten. Het is lang niet allemaal glamour VLISSINGEN - Ruim een week geleden gaf de Bel gische popgroep Clouseau een daverend concert in discotheek Cosmo aan de Voltaweg. Het management van Clouseau en Cosmo stelde de Scheldebode in de gelegenheid om een kijkje achter de schermen te ne men. Al in augustus werd het contract tussen Cosmo en Clouseau ondertekend. In dat contract staat natuur lijk waar en hoe en welke prijs, maar daarnaast is in het contract ook opgenomen aan welke eisen het po dium moet voldoen, hoeveel electriciteit er aanwezig moet zijn en dat de hele Clouseau-crew ruim voor het optreden warm eten moet krijgen. Dat laatste is beslist geen luxe zegt manager Pie- raerts. "Je kunt van die jongens toch moeilijk ver wachten dat ze gelijk na het opstaan al een warme maaltijd nuttigen. En als ik het zo niet afdwing eten we dag in dag uit niet anders dan een broodje". Al dagen van te voren zijn de bestelbus voor. Vier potige medewerkers van de discotheek in de weer. Om maar zoveel mo gelijk mensen in de zaal te krij gen wordt eerst alles wat los zit en later ook nog verschillende zaken die vast zitten uit de dis cotheek verwijderd. Het podium moet aangepast worden. Het is te laag en te on diep. Om de vereiste hoogte van vijf en een halve meter te krij gen moeten de zware stalen bal ken die het afdak boven het po dium vormen verwijderd wor den. Ook de grote figuren die op het afdak staan worden wegge sleept. Daarna wordt er een stukje aan het podium ge bouwd. Om twaalf uur rijden de grote vrachtwagen van Clouseau en mannen stappen uit. Het eerste wat ze doen is een kijkje in de meterkast nemen en de electri- citeitsvoorziening op het po dium controleren. "Ja", zegt Dirk met een sappig Vlaams ac cent, "soms wordt zo'n concert geaorganiseerd door een of an dere vogelpikvereniging in een feesttent. En dan kom je daar aan met 60.000 Watt lichtappa- ratuur en dan zegt zo'n man 'daar is het stopcontact', een stopcontact voor een schemer lampje. In dat geval maken wij direct rechtsomkeerd, daar doen we niet moeilijk over. Maar hier is alles dik in orde". Het uitladen begint en in no- time staat de hele dansvloer vol kisten. Maar de crew, bestaande MIDDELBURG - Natasja had regelmatig last van hoofd pijn terwijl Jan verdacht vaak werd geveld door een chronisch lijkende verkoudheid. Karin had thuis aldoor rode en prik kende ogen en Henk tenslotte kreeg zonder aanwijsbare reden problemen met de luchtwegen. In alle gevallen werd de huis arts geraadpleegd maar medica menten mochten niet baten. Pas na lang zoeken konden de oor zaken worden gelokaliseerd. Schuldige: het binnenmilieu. Het binnenmilieu is ons leefkli maat, de leefruimte binnens huis. Ruim 70% van ons leven brengen wij binnenshuis door, maar het binnenmilieu is voor velen van ons eigenlijk onbe kend terrein. We weten niet goed hoe we er mee om moeten gaan. Regelgeving over bijvoor beeld veilige concentraties schadelijke stoffen blijken er niet of nauwelijks te zijn. Trou wens, hoe zouden we dat na kunnen meten. Moeilijk warm te stoken hui zen, vochtige muren, condens op de ramen, huisstofmijten, het zijn allemaal tekenen dat er iets mis is in de woning. Om ieder een in Zeeland te informeren over wat er mis kan zijn met zijn of haar veiligheid hebben een aantal instanties het initia tief genomen voor het project „gezond en veilig binnenmi lieu". Die instanties zijn de GGD Zeeland, de stichting Consument en Veiligheid, het Zeeuwse Kruis en de PZEM. Het project bestaat uit twee ge deelten nl. een tentoonstelling over alle aspecten van het bin nenmilieu die alle 30 gemeenten in Zeeland zal aandoen en een project voor alle Zeeuwse basis scholen d.m.v. een leskist die gratis kan worden geleend. De coördinatie van het geheel berustte in handen van Coby Vrij, werkzaam bij het Samen werkingsverband Gezondheids voorlichting en -opvoeding in Goes. Zij vertelt dat het project bedoeld is voor het algemeen publiek en voor scholieren van de groepen 7 en 8 in het bijzon der. „Iedereen bewoont een huis maar vooral nieuwbouwwonin gen leveren steeds meer klach ten op. De huizen worden i.v.m. energiezuinige maatregelen der mate geïsoleerd dat de mensen als het ware in een plastic zak leven. De ventilatie is slecht ge regeld, of er zijn schadelijke stoffen in de bouwmaterialen verwerkt, waardoor het binnen milieu vaak nog slechter wordt dan hf>t buitenmilieu, hoewel daar veel meer aandacht aan wordt besteed. Ook op scholen komen veel van dit soort klach ten voor. Door de scholieren te benaderen maak je ze attent op de toestand binnen de school maar leer je ze ook kritisch kij ken naar het binnenmilieu van hun eigen huis". De leskist die door de scholen kan worden geleend bevat een lessen-serie met een bijbeho rende handleiding voor de do cent, achtergrondinformatie en een check-list voor de leerlingen om het binnenmilieu van de school te onderzoeken, compleet met hydrometer en tempera tuurmeter. Tevens bevat de les kist een aanbod voor het kopen van een musical die door de kinderen kan worden ingestu deerd. Aan de tentoonstelling is veel aandacht besteed om de mensen voor dit onderwerp te interesse ren. De opzet is zo aantrekkelijk mogelijk gehouden. De tentoon stelling behandelt zes onder werpen: het thermisch comfort, schadelijke stoffen in huis, huis dieren, enge beestjes en allergie, geluid, licht en veiligheid. Elk onderwerp begint met de pro blemen die voor kunnen komen, dan hoe die problemen zijn te voorkómen en als dat op eigen houtje niet lukt welke instanties men voor hulp kan benaderen. Coby Vrij benadrukt nog eens het feit dat een woning waar men gezond en veilig kan wó nen erg belangrijk is. Ze haalt daartoe enkele cijfers aan: op jaarbasis gebeuren 2,3 miljoen ongevallen in de privésfeer die medisch moeten worden behan deld. Ongeveer tweeduizend daarvan zijn met dodelijke af loop. 85% van de ongevallen is te wijten aan onveilige produk- ten. Jaarlijks overlijden 90 kin deren tussen de 0 en 4 jaar door ongelukken in en om het huis en moeten er 5000 in het zieken huis worden behandeld. Bij de ouderen zijn dat 1800 dodelijke gevallen en 142.000 opnames. Gesteld mag worden dat er nogal wat schort aan het men selijk gedrag binnenshuis. Voor lichting is dus dringend nodig. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 22 maart. Kratten vol licht- en geluidsapparatuur in discotheek Cosmo uit Niels, Pascal, Dirk en Ha rold heeft duidelijk al meer met dit bijltje gehakt. Op aanwijzin gen van Dirk worden de ver schillende boxen uitgeladen. Eerst wordt de vijf-en-een- halve meter hoge lichtinstallatie in elkaar gezet. Deze lichtin stallatie is er de oorzaak van dat het afdak boven het podium verwijderd moest worden. Als de lichtinstallatie eenmaal op z'n plek hangt zet de crew de geluidsinstallatie en de instru menten op het podium. De werknemers van Cosmo zeulen met de boxen en Hans Franke van Cosmo zorgt voor de inwen dige mens. Inmiddels ligt er een wirwar van snoeren op de grond. Een leek zou denken 'dit komt nooit meer goed' maar dat blijkt mee te vallen. Het ene na het andere snoer krijgt een plaatsje en dan kan het soudchecken beginnen. Het geluid moet in de hele zaal goed te horen zijn en ook de ar tiesten op het podium moeten kunnen horen wat ze spelen. Tegen vijven komen Koen, Kris, Bob, Karei, Polle, Chris en manager Valere Pieraerts aan zetten. Pieraerts begint onmid dellijk met iedereeen weg te sturen die niet op zijn gasten lijst staat. "Wij komen hier om te werken en daar ben ik zeer streng in". Valere verzorgt voor Clouseau zowel het zakelijke als het sociale management. Hij maakt alle afspraken voor op tredens, promotionele activitei ten en radio- en televisie-optre dens. En hij waakt erover dat de afspraken goed worden na gekomen. Hij is op de hoogte van de grote lijn en het kleinste detail. Weet precies wie wat doet. "De mensen weten wat de opzet is. Iedereen heeft zijn eigen verant woordelijkheid en als er iets niet klopt weten ze dat ze dat met overleg op moeten lossen. Komen ze er niet uit dan bellen ze mij". Hij is het ook die bepaalt hoe de lichtshow eruit moet zien. Uiteraard in samenspraak met de bandleden, die onder andere daardoor regelmatig aan de ver gadertafel zitten. "En dat wordt door het grote publiek nogal eens over het hoofd gezien", zegt Pieraerts. "Die jongens ma ken echt hele lange dagen hoor en het is lang niet allemaal gla mour". Pieraerts is al vanaf het begin bij CLouseau betrokken en kent de jongens zo zachtjes aan door en door. "Daarom zie ik onmid dellijk wanneer iemand ergens mee tobt. Dan probeer ik dat een beetje bij te sturen. Kleine problemen moet je niet veertien dagen laten liggen want dan wordt het echt een probleem. Die persoonlijke begeleiding is ontzettend belangrijk. Som mige jongens zijn getrouwd, an dere hebben een vriendin en die relaties staan onder druk door de optredens. Sommigen zien hun partner veel te weinig en MIDDELBURG - Deze keer komt 'Baasje Gezocht' weer vanuit de locatie Middelburg. Ook deze keer zitten er weer eer aantal dieren op een nieuw tehuis te wachten. Wij noemen er een aantal: JERRY, kr. Fox, reu, 6 jaar. Dit ruwharige, zwarte hondje is een echte lieverd. Hij is bij ons gekomen, omdat zijn bazin hem beu was. Hij kan goed met te ven opschieten en luistert rede lijk. In de auto is hij wat onrus tig en hij kan niet te lang alleen zijn. BORIS, kr. Beagle, reu, 10 mnd. Boris is nog een jonge hond die nog veel kan en moet leren. Bij deze hond is zeker een gehoorzaamheidscursus nodig. Hij is bij ons gekomen, omdat hij niet alleen kan zijn. Verder is hij erg lief en heel leuk met andere dieren. BAS, kr. Herder/Dobberman, reu, 1 jaar. Bas is een nogal drukke, jonge hond, die goed met andere honden op kan schieten. Hij vindt het heerlijk om mee te gaan in de auto en zwemt heel graag. Het leukste voor Bas is om alleen op stap te gaan, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Dit is ook de reden waarom zijn baas hem heeft weggedaan. Deze hond heeft absoluut een gehoorzaam heidscursus nodig. KADOUCHE, Duitse Herder, teef, 4 jaar. Kadouche is een he le, lieve, aanhankelijke hond die een consequente aanpak nodig heeft. Zij kan niet zo goed met katten opschieten. Ze is waaks en gaat graag mee in de auto. CHAPPIE, bastaard, teef, 9 jaar. Chappie is met haar 9 jaar de oudste in ons asiel. Ze ziet er wel uit als een wat oudere hond, maar heeft het karakter van een jonge hond. Het leukste vindt zij rennen en spelen. Met reuen kan zij het redelijk goed vinden. Zij heeft een hekel aan brom mers, fietsers, skateboarders etc. Bent u geïnteresseerd in één van deze honden, kom dan eens langs in ons dierenasiel Middel burg, Oostperkweg 9. dan probeer ik een afspraak te regelen". Inmiddels keuren de bandle den het podium. Het is een beetje nauw, maar het gaat. Al leen de aanbouw aan de voor kant is niet goed. De steigers waren namelijk net vijf centi meter hoger dan het bestaande podium en om dat verschil te overbruggen is er een plaat aan gebracht. Zanger Koen Wauters staat daar precies boven op en dat gaat niet. "Probeer maar eens om een uur lang om je hie len te staan en dan ook nog te zingen. Dan kantelt je bekken naar voren en dan kun je niet genoeg ademen". De plaat wordt losgeschroefd en er is nu een opening van vijf centimeter vlak voor de microfoon. Het on geluksduiveltje begint al te grijnzen, "'t Zal toch wel gaan" zegt Koen. Maar tijdens het concert maakt hij een lelijke schuiver over het podium. Als alles goedgekeurd is be ginnen de repetities. Naast hun eigen nummers spelen ze ook wat stukken uit ander werk. Koen blijkt ook te kunnen flui ten. Op vier vingers fluit hij haarzuiver de tune van de Mup- petshow. Zelf vinden ze Toto, Chris Rea en Frank Boeijen erg goed. "Maar vergeleken met Toto voe len wij ons ontzettend klein. Ongeveer zoals een mug naast een olifant". Tijdens de repetities werkt Clouseau ook aan de nieuwe nummers. Inspiratiebron voor nieuwe songs halen Bob Saven- berg en Koen Wauters vooral uit dingen die ze raken. Meestal gaat het over relaties. Volgens Bob komt er zeker een dag dat er een song over het milieu, het verkeer of de vrede komt. "Maar met relaties hebben nu eenmaal het meest te maken dus is het logisch dat de songs daar over gaan. Maar op de nieuwe CD staat een nummer dat gaat over het autistische kindje van mijn zus, dat is al heel wat an ders". "Maar luister eens kri tisch naar teksten van andere bands", zegt Koen, "'t gaat ook meestal over de liefde. Wat meer is, wij willen de mensen amuseren. Er zijn op CNN al de hele dag scuds te zien, moeten wij er dan nog over gaan zin gen?". De tijd tussen de soundcheck en het optreden wordt besteed aan een warme maaltijd en wat ontspanning in de vorm van een potje biljart en wat 'flauw geze ver'. "Ja, als je hele dagen met elkaar optrekt dan krijg je dat". Tijdens het optreden later op de avond is van flauwekul wei nig te werken. Met veel inzet en enthousiasme wordt het pro gramma afgewerkt en de fans hebben een onvergetelijke avond. - FOTO: JOHANNA BROUWER Na afloop van het concert be gint de crew met het afbreken en opruimen van alle appara tuur. Dat duurt ongeveer twee uur. "Morgenavond staan we in Nieuw Bergen bij de Duitse grens". Hans Francke van Cosmo is een tevreden man. Zijn opzet om eens groot uit te pakken is volledig geslaagd en zeker voor herhaling vatbaar. En dan te bedenken dat de band al veel en veel eerder in Cosmo had kunnen staan. Hans Francke wil er niet meer over praten. "Jaaah.. twee jaar gele den ps ps ps ps Clouseau??? soort wijn....ps ps p's....laat maar doen... maar dat mag natuurlijk niet in de krant". RODE MAP Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 27 februari tot 6 maart de volgende voorwerpen aange geven: een zonnebril, een rode map met tekeningen, een parkiet, een kinderportemonnee, een kinderschoentje, di verse sleutels, een sporttas met kleding en een handtas. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een cypers witte kater aangegeven. A.N.B.O. THEMA-MIDDAG Woensdag 20 maart in Bachten Reede te Vlissingen: Le zing acupunctuur met daarna gratis Bingo. Zaal open om 13.30 uur, aanvang 14.00 uur. PUNCKROCK Podium de Walk-inn presenteert vrijdagavond 15 maart de Punckrock formatie 'The Bozo's'. Aanvang 21.30 uur. En tree 5.-. Adres: Minister Lelystraat 4, Vlissingen. SOOS-MIDDAG Elke 2e donderdag van de maand, beginnend op 14 maart is er tussen 14.00 en 16.00 uur, de U.V.V.-soosmiddag, waar men kan kaarten, sjoelen of gezellig praten bij een kopje koffie of thee. Bijdrage ƒ1.- p.p. incl. koffie of thee. Adres: UW Middelburg ruimte "De Boog", Herengracht 52 te Mid delburg. Er is een stoeltjeslift. KINDERMUSICAL Vrijdag 15 en 22 maart voert de Kindermusicalvereniging 't Zand 'Raadsels rond het ruime sop' op in het wijkgebouw 'De Vergulde Baars'. Baarsjessstraat 42 in Middelburg. Het stuk speelt zich af op het cruise-schip 'Het Ruime Sop'. Er gebeuren raadselachtige dingen aan boord van het schip. Na afloop van de voorstelling is er kinderdisco. Aanvang 19.30 uur. Voor meer inl. 01180-13503. STUDIE Van 15-17 maart vindt in de Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg een studieconferentie plaats rondom het thema: 'Dialoog atheïstische-christelijke spiritualiteit'. Zaterdag avond 16 maart debatteren prof. dr. Leo Apostel en prof. dr. Hein Blommestijn over dit onderwerp. Nadere informatie: 01177-1259. WINTERTOCHT Zaterdag 16 maart houdt de Zeeuwse Wandelsport Bond de laatste wintertocht van dit seizoen. De afstanden zijn 5, 10 en 15 km. De start vindt plaats om 13.00 uur vanuit Café 'Tramzicht', Stationsstraat 8 in Domburg. Inlichtingen tel. 01184-71004. AUTOPUZZELRIT Zaterdag 16 maart verzorgt M.A.C. 'De Bevelanden' haar eerste autopuzzelrit van dit seizoen. Leden zowel als niet-le- den, gevorderden en beginners, kunnen inschrijven voor deze rit tussen halftwee en halfdrie in de showroom van de sponsor van deze rit, Garage Tramper, aan de Dirk Dron- kersweg, Ind. Terrein De Poel te Goes-Zuid. De rit voert over goed begaanbare binnenwegen in de gemeente Goes en wordt verreden aan de hand van een eenvoudig reglement. SPONSORLOOP Ten gunste van het Jubileumfeest van de Muziekver.. 'Vee re's Genoegen' wordt op zaterdag 16 maart een sponsorloop te Veere gehouden. Start: tussen 13.00-15.00 uur op het Oranjeplein. Inschrijven: in het verenigingsgebouw. Tevens is er 's avonds een bingo-dansant in het verenigingsgebouw te Veere. Aanvang: 20.00 uur. Toegang gratis. ZANGAVOND Zaterdag 16 maart: zangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg, van 19.30-20.45 uur. Het Interkerkelijk Koor Sheborim verleent muzikale medewerking, de meditatie wordt verzorgd door Mevr. J. Ovaa. Jos Vogel begeleidt de samenzang, die om 18.45 uur begint. JAMSESSION Op 15 maart is er een Jamsession in 'De Piek' aan de Hel lebaardierstraat in Vlissingen, aanvang 14.00 uur en 20.00 uur. Zaterdag 16 maart treedt de Nederlandse band 'The Tree Funk Concept' op, aanvang 22.00 uur. Toegang 7.50. In 'De Weddenschapspelen verstandelijk gehandicapten de hoofdrol. - FOTO: JAAP BASTINCK MIDDELBURG - In de stads schouwburg vindt vrijdag 15 maart een niet alledaags spek takel plaats. Theater Maatwerk speelt dan 'De Weddenschap'. De acteurs en actrices van deze theatergroep zijn allen geeste lijk gehandicapt en afkomstig uit de diverse dagverblijven van de Pameijer Stichting in Rotter dam. Dit theaterproject is opgezet met een tweeledige doelstelling, namelijk: onderzoek doen naar theater maken als volwaardige dagbesteding, maar vooral', theater te maken met en door geestelijk gehandicapten. Dat beide doelstellingen gehaald zijn, is gebleken. Inmiddels is de theatergroep al overal in den lande opgetreden en met succes. Sinds juni 1990 brengen ze hun tweede theaterproduktie: „De Weddenschap". Dit is een dynamisch bewegingstheater spektakel waarin muziek zowel door twee musici als door de spelers „live" wordt uitgevoerd. Het thema voor „De Wedden schap" is ontleend aan de ge schiedenis van de zwakzinni genzorg. Korte inhoud van het stuk: omwille van de rust, orde en re gelmaat worden 15 verstande lijk gehandicapten van de straat opgepakt en opgesloten. Hun misdaad: landloperij en versto ring van de openbare orde. On tevréden met hun lot trachten zij de buitenwereld te overtui gen van hun onschuld, en meer nog, hun integriteit. Dit echter niet met het beoogde resultaat. In „De Weddenschap" tonen de verstandelijk gehandicapte ac teurs/actrices wat er gebeurt als je met een groep lotgenoten op gesloten wordt voor een mis daad die je niet begrijpt. The ma's die hierin nadrukkelijk aan de orde komen zijn: verve ling, egoïsme, verliezen, falen, maar ook: presteren, winnen, liefde en natuurlijk: humor. „De Weddenschap" is een dyna misch bewegingstheater waarin de muziek zowel door de twee musici als door de spelers uitge voerd wordt. Het thema voor „De Weddenschap" is ontleend aan de geschiedenis van de zwakzinnigenzorg. Het optreden is gratis toegan kelijk en bedoeld voor geestelijk gehandicapten zelf, maar ook voor een ieder die te maken heeft met, of interesse heeft voor, geestelijk gehandicapten. De schouwburg is voor rolstoe len toegankelijk maar in be perkte mate en bij iedere rol stoel is één begeleider vereist (voorschrift van de brandweer). Wie de voorstelling bij wil wo nen kan zich aanmelden bij de receptie van Vijvervreugd tel.: 01180-25751.

Scheldebode | 1991 | | pagina 11