Jubileumoperette 'Das hat Rrrass...' Cursus over spanning Handicap en relaties Zang- en orgelavond in Sionkerk te Goes Actie Gherla-Roemenie loopt als een trein 'The donuts in Walk-lnn Qroep Papilion brengt een try-out in De Stenge Vrouwen Advies Commissie zoekt nieuwe vrijwilligers Een prijs voor Jacqueline Algemene Zeeuwse schenkt 50.000 gulden aan het activiteitencentrum Goes Vertraging in de aanleg van kabeltelevisie Boek beeld Flitsende start Omroep Zee land Kans op nieuwe deeltijdopleiding SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 FEBRUAR11991 Madrigaalkoor en Strijkersensemble in Lutherse kerk Dr. Kool-Blokland houdt lezing over 'de zorg gewogen' Yerseke - Fortuna i jfflEINKENSZAND - „Das hat Rihrass..." is de titel van de ope rette die het Middelburg Musi cal- en Operettegezelschap „(iroep Papilion" gekozen heeft voor de viering van haar 20-ja- rig jubileum. Wie dacht dat er tegenwoordig geen operettes meer geschreven werden heeft het mis, want de tekst van deze operette is van een schrijfster van Zeeuwse bodem en wel Ans Schilders uit Kapelle. Groep Papillon heeft muziek gekozen van Johann Strauss, Franz Le- hór en Ralph Benatzky. Ans Schilders is gevraagd hierbij een verhaal te schrijven, waarin ieder lid van de groep een rol heeft. De schrijfster is hier won derwel in geslaagd. Op zaterdag 16 februari is er een try-out in De Stenge te Heinkenszand. Het verhaal speelt zich af in een wassenbeeldenmuseum in het Salzkammergut. Iedereen stelt een operettefiguur voor. Er is echter één vreemde eend in de bijt en dat is Eliza Doolittle (My Fair Lady). Zij heeft het mu seum gekregen van Professor Higgings. Zij brengt alle figuren in het stoffige museum na vijf tig jaar weer tot leven. Dat dit de nodige wonderlijke situaties oplevert kan het publiek na tuurlijk wel verwachten, want de tijd heeft niet stilgestaan. Adèle het kamermeisje uit „Die Fledermaus" en Josepha Vogl- hüber, waardin uit „lm Weissen Rössl" helpen Eliza alles in de hand te houden. Er wordt een brief gevonden, waarin alle ope rettefiguren uitgenodigd wor den voor een groot bal op het kasteel van Prins Orlofsky. Maar waarom wil Josepha niet mee? En wat weet Czipra, de zi geunerin die helderziende is, eigenlijk van dit alles af. Kortom verwikkelingen genoeg, maar tijdens het bal wordt er uitbundig feestgevierd, de champagne vloeit en de liefde bloeit. Wie zal Hanna kiezen Sandor of toch Danilo? Wat ziet Grafin Maritza in de vogelkoop man Adam? Ongetwijfeld ein digt dit operettebal voor ieder een naar wens en zoals de titel al doet vermoeden „vol vaart". De regie van deze produktie is in handen van Johan Bodrij als gastregisseur. Jaap Edel heeft zoals vanouds de muzikale leiding. De grote Jubilieum- avond is op 1 maart in de Con cert- en Gehoorzaal te Middel burg. Groep Papilion is er zelfs ingeslaagd hiervoor een salon orkest uit Oostenrijk uit te no digen en wel het „Salzkammer gut Salon-Quintett", afkomstig uit St.Wolfgang aan de gelijk namige Wolfgangsee. Op zaterdag 16 februari is er echter een „Try-out", in de Stenge te Heinkenszand. Alles is hierbij hetzelfde als op de avond in Middelburg, al leen het orkest ontbreekt. Alle begeleiding gebeurt door Jaap Edel op de piano. Om die reden is de toegangsprijs voor De Stenge ook verlaagd naar ƒ10,-. Voor Middelburg is dit 15,-. Kaartverkoop: De Stenge, Hein kenszand Tel: 01106-1865, Kunsthuis „De Vier Windekes", Middelburg Tel: 01180-14200. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. In Middelburg is er na afloop een gezellig samenzijn met mu ziek van het Quintett. 311 MIDDELBURG - Op zater dag 9 februari wordt in de Lu- thersekerk een concert gegeven door het Madrigaalkoor en het Strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool. Tijdens dit ongeveer een uur durende concert is het Madri gaalkoor o.l.v. Titia Dijkstra te beluisteren in werken van o.a. Morley, Wibye en Banchieri. Het strijkersensemble o.l.v. Rien Hillebrand vertolkt composities van Vivaldi, Telemann, Grieg en Sibelius. De beide ensembles, die al geruime tijd bestaan, heb ben in het verleden reeds vele gezamenlijke concerten gege ven. Door de afwisseling van vocale en instrumentale werken ontstaat er een aantrekkelijk geheel. De aanvang van het concert is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4.-. VLISSINGEN - De Vrouwen Advies Commissie is op zoek naar vrijwilligers die deel willen nemen aan de V.A.C.-activitei- ten. In de gemeente Vlissingen be oordeelt de Vrouwen Advies Commissie voor de wonigbouw en de woonomgeving - VAC - bouwplannen voor nieuwbouw - hemieuwbouw en renovatie in de sociale woningbouwsector. Zij zet zich in voor de bewoon baarheid en doelmatigheid van alle mogelijke woonvormen. De MIDDELBURG - De Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren verzorgt dit voorjaar weer een cursus voor mensen met spanningsklachten (hyper ventilatie e.d.). Het doel van de cursus is het verkrijgen van in zicht hoe spanningsklachten ontstaan; hoe men anders met spanningen kan omgaan en het leren van eikaars ervaringen op dit gebied. Vaak zijn mensen zich niet bewust dat ze spanningen vast houden en wanneer later klach ten ontstaan worden die niet in VAC beoordeelt niet alleen de woningen, zij betrekt hierbij ook de woonomgeving en veilig heid in en om de woning en de aanwezigheid van noodzake lijke voorzieningen in wijk en buurt. De VAC brengt adviezen uit aan het gemeentebestuur, ge verband gebracht met die span ningen, maar denkt men aan een lichamelijke oorzaak. De gedachte een lichamelijke kwaal te hebben, die echter niet duidelijk is aan te tonen, roept bij mensen gevoelens van angst en schaamte op. Deze gevoelens versterken weer de span ningsklachten en men zit in een vicieuse cirkel en komt daar niet gemakkelijk weer uit. De spanningsklachten komen dus meentelijke diensten, architec ten, woningbouwvereningen, aannemers en bewonersorgani saties. Op het terrein van de so ciale veiligheid heeft de VAC onder meer het rapport „Vlis- singen-(On)Veilig" uitgebracht. Inmiddels is een rapport ver schenen „Woonwensen van steeds vaker voor en dat leidt er weer toe dat een aantal mensen een fobie ontwikkelen. In de cursus proberen we deze vi cieuse cirkel te doorbreken en de spiraal naar beneden om te buigen in een spiraal naar bo ven waarbij de klachten afne men en het vertrouwen in eigen kunnen groeit. Naast de cursus kan men een beroep doen op in dividuele begeleiding voor ge sprekken, ademhalings- en ont- Ouderen nü". De VAC bracht een rapport uit naar aanleiding van een woongeriefonderzoek in 't Ford te Vlissingen. De VAC is een vrijwilligersorganisatie. Heeft u interesse voor de wo ningbouw en wilt u deelnemen aan de VAC-aktiviteiten dan kunt u voor informatie contact opnemen met telefoonnummer: 01184 - 62505 - né 18.00 uur. De benodigde deskundigheid verkrijgt u door het werk in de praktijk en het volgen van cur sussen. spanningsoefeningen De cursus start op dinsdag 19 februari en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Om een avond een gastspreker te kunnen uitnodi gen wordt een eigen bijdrage van fl. 10,- per deelnemer ge vraagd. Verder zijn er aan de cursus geen kosten verbonden. De cursus wordt gegeven in het kantoor van de Maatschappe lijke Dienstverlening, Bree- straat 15 te Middelburg. Opgave en inlichtingen bij de maat schappelijk werker die de cur sus geeft; Henk Nieboer, tel.01180-84000. VLISSINGEN - Jacqueline Boone, kapster bij Haircorner aan het Groenewoud 97 heeft een prijs gewonnen. Tijdens het Zuid-West Holland festival in Rotterdam sleepte zij de tweede prijs in de wacht in de categorie 'leerlingen'. Geen slecht resul taat voor iemand die nog maar een half jaar in het kappersvak zit. Volgens eingenaresse Mireille Claes is de prijs een combinatie van geluk en natuurtalent. "En verder heeft ze het gewoon heel goed gedaan". Mireille heeft Jacqueline erg gestimuleerd om aan de wed strijd mee te doen. Zelf deed ze de afgelopen jaren heel wat er varing op tijdens landelijke wedstrijden. Ook Mireille viel regelmatig in de prijzen, eerste en tweede. Die ervaring ge bruikte Mireille om aanwijzin gen te geven met betrekking tot het kapsel. "Je weet op den duur wel zo'n beetje wat wel en wat niet gewaardeerd wordt". Toen Jacqueline met het in schrijfformulier aan kwam zei Mireille ook meteen "moet je doen". Samen verzonnen ze een idee dat ze in de kapsalon ver der uitwerkten. Het haar van hetmodel werd vanachter en aan de linker kant omhoog ge föhnd, de rechterkant en de voorkant kwamen plat te lig gen, met een slag erin. Op zich zelf al tamelijk exclusief, maar een gekleurd driehoekje, zwart in het rode haar, maarkte het natuurlijk helemaal af. Jacqueline koos na haar MAVO opleiding bewust voor het kappersvak. "Ik vind het leuk om met mensen bezig te zijn en uiterlijke verzorging trekt me nu eenmaal erg aan". Jacqueline gaat een dag in de week naar de kappersvakschool in Goes, de andere vier dagen werkt ze bij Haircorner, waar coupe-soleil en watergolven tot haar bezigheden behoort. En tussen de bedrijven door oefent Jacqueline nog in het föhnen, want op 18 maart zijn de Ne derlandse kampioenschappen in Utrecht en daar doet Jacqueline ook aan mee. OOST-SOUBURG - De eerste luistercijfers van Omroep Zee land zijn hoog. Van de Zeeuwen van 13 jaar en ouder stemt 28% (81.000 luisteraars) wekelijks wel een keer af op de regionale omroep, 12% doet dat al elke dag en dat zijn dagelijks 36.000 vaste klanten. Vastgesteld is, dat het totale bereik van de Zeeuwse omroep 117.000 is en dat wil zeggen, dat 117.000 Zeeuwen boven de 13 jaar het afgelopen jaar weieens naar de programma's geluisterd heeft. De luistercijfers zijn afkom stig van de meting, die de Dienst Kijk- en Luisteronder zoek van de NOS in november vorig jaar uitvoerde om de to tale radiobeluistering in Neder land aan de weet te komen. Ge bleken is, dat de populariteit van de regionale omroepen ten koste van de Hilversumse om roepen zich in 1990 verder heeft voortgezet. Het dagbereik van alle regionale omroepen bij elk aar werd vastgesteld op 2,2 mil joen luisteraars, het martkaan- deel steeg daarmee van 14 tot 17 procent. Voor Omroep Zeeland zijn het de eerste cijfers. In novem ber 1990 was de jonste omroep nog net geen jaar aan het uitzenden. Het onderzoek werd uitgevoerd met dagboek methode en daaraan verleenden in Zeeland 549 mannen en vrouwen van 13 jaar en ouder hun medewerking. Binnen en kele weken wordt er een tweede onderzoek over de beluistering van Omroep Zeeland verwacht, ditmaal uitgevoerd door studen ten van de HEAO in Vlissingen. VLISSINGEN/TERNEUZEN - De actie 'Schoolnood in Gher- la' die de Terneuzense Eleen Vijeeke organiseert, loopt als een trein. De reacties zijn over weldigend. Ook vanuit Walche ren vinden een stroom geld en vele goederen hun weg naar Temeuzen, waar in een loods alles wordt opgeslagen. In het begin van de zomer hoopt de actievoerdster met vele volle vrachtwagens naar Gherla te rijden. Om nog meer geld te krijgen om de spullen aan te schaffen heeft Vreeke een pentekening van de Herengracht in Temeu zen gemaakt en biedt deze voor een tientje aan. De opbrengst is volledig bestemd voor de actie voor Roemenië en de tekening vormt een mooi geheel met twee andere tekeningen die zij van Oud Temeuzen maakte, name lijk de Oostkolk en de Axelse- brug. De tekening is gedrukt bij Van Aken in Temeuzen. Er zijn tweeduizend exemplaren ge maakt. Van de andere twee zijn nog enkele tientallen over en ook die kunnen voor een tientje gekocht worden. De pentekening van de He rengracht is in Middelburg ver krijgbaar bij kantoor Efficienty Roskam aan de Dampoortweg 29. De pentekeningen kunnen ook schriftelijk besteld worden door middel van overschrijving van dertien gulden (drie gulden porto) op de Amrobank Temeu zen, rekeningnummer 47.7162.363 van de Stichting Schoolnood in Gherla, met de vermelding pentekening. In dien men iets anders wil dan de herengracht dan ook deze titel vermelden. De actie voor Gherla loopt dus goed. In de loods staan al 45 ledikanten, 38 matrassen, 125 schoolsets, een stencilappa raat,een projector, gymnastiek- werktuigen, 3 schoolborden en 135 zakken kleding. De bankre kening telt momenteel 5900. Eleen hoop dat de opbrengst van de tekeningen een gevoelige verandering in dit bedrag brengt. Inlichtingen over de actie kunnen bij haar gekregen wor den. Zijwoont aan de Nieuwe Diepstraat 54. Telefoon 01150- 18019. DOMBURG - De groep „Handicap, relaties en seksuali teit - S.O.G." is al een aantal ja ren actief in Zeeland. De groep geeft voorlichting en informatie op het gebied van relaties en seksualiteit van lichamelijk ge handicapte jongeren met als mogelijkheden tot rela tievorming en seksualiteitsbele ving te verruimen. De groep geeft gastlessen op M.D.G.O.-scholen, staat op in formatiemarkten en legt con tacten met andere organisaties die zich met lichamelijk gehan dicapte jongeren bezig houden. Om het werk van de groep meer bekendheid te geven zijn twee nieuwe folders samenge steld. Deze kunt u gratis aan vragen bij het secretariaat, Spreeuwenhof 4, 4357 ER Dom burg. Directeur G.A. Huis in 't Veld, van de Algemene Zeeuwse, wijdt de sportvloer officieel in met een partijtje jeu de boules VLISSINGEN - Het Activi teitencentrum Goes en omstre ken heeft een nieuwe attractie. In de motoriekzaal werd een nieuwe aangepaste sportvloer in gebruik genomen. De aanschaf van de sportvloer werd mogelijk gemaakt door een gift van de Algemene Zeeuwse Verzeke ringsmaatschappij uit Middel burg. Het activiteitencentrum ver vult een belangrijke functie voor volwassen mensen met een lichamelijke handicap. Tijdens de feestelijke ingebruikname werd de vloer door de gebrui kers van het centrum gedemon streerd. Medewerkers van het dagverblijf gaven een toelich ting op de vloer. Het is een spe ciale sportvloer, dikker dan ge wone sportvloeren. Hierdoor is er minder kans op blessures bij valpartijen. De bovenlaag van de sportvloer is van een speciaal slijtvast materiaal. De zaal waarin de vloer ligt wordt re gelmatig gebruikt voor activi teiten in rolstoelen, zoals rol stoelvolleybal. De vloer is hier tegen goed bestand. De Algemene Zeeuwse stelde vijftigduizend gulden ter be schikking. Naast de sportvloer konden van dit bedrag ook nog nieuwe sportrolstoelen en een verduisteringsinstallatie worden aangeschaft. Als tegenprestatie verzorgt het Activiteitencentrum op 13 maart een rolstoelbaltoemooi. Hieraan doen verschillende Ac tiviteitencentra uit Nederland mee. Inzet is de Algemene Zeeuwse Bokaal. De pentekening van de Herengracht in Temeuzen. - foto: cor j. de boer VLISSINGEN - Zekatel is met de aanleg van de kabel in Zeeland achterop het schema geraakt. De meeste Zeeuwen zullen nog een paar maanden langer moeten wachten op aan sluiting. Als reden voor de vertraging noemt Zekatel o.a. het hogere aantal aansluitingen. Bij de vaststelling van de gebiedsgren- zen worden nu ruimere normen gehanteerd dan in het begin. Bovendien is de voorbereiding van het omvangrijke werk ver keerd ingeschat. Het blijkt aan zienlijk meer werk met zich mee te brengen dan verwacht. De toerist zou eveneens oorzaak zijn van de vertraging bij Zeka tel. Hij belemmert de uitvoe ring. Het aantrekken van personeel vergt veel tijd. De arbeidsmarkt is de laatste jaren krapper ge worden. Zekatel heeft nu een herziene planning gemaakt. In het eerste en tweede kwartaal 1991 legt Zekatel in Westkapelle, Joosses- weg en Grijpskerke kabel aan. Daarna zijn Gapinge en Seroos- kerke aan de beurt. In de laatste maanden van dit jaar starten de werkzaamheden in Arnemui- den, Breezand, Buiten de Veste, Veere en Vrouwenpolder. In 1992 gaat volgens de herziene planning de eerste spa in Zand dijk, Meliskerke en Aagtekerke in de grond. IJs en weder die nende uiteraard. MIDDELBURG - Het SOSA Middelburg kan rekenen op een jaarlijkse instroom van 15 20 studenten voor een nieuwe mid delbare beroepsopleiding. Het gaat hierbij om een deeltijdop leiding die zich richt op ar beidsmarktpolitiek en perso neelsbeleid. Een deeltijdoplei ding HBO-Maatschappelijk werk kan jaarlijks 10 13 nieuwe studenten verwachten. Dit blijkt uit onlangs openbaar gemaakte prognoses die opge steld zijn door de afdeling on derzoek van het Provinciaal Op- bouworgaan Stichting Zeeland. De studentenramingen zijn gemaakt op verzoek van SOSA Middelburg, één van de 19 SO SA-vestigingen in Nederland. SOSA (Sector Opleidingen So ciale Arbeid) is een landelijk opleidingsinstituut en één van de sectoren van de Hogeschool Haarlem. Of en wanneer de op leidingen in Middelburg daad werkelijk van start gaan is nog niet bekend. De uitkomst van het onder zoek wordt, samen met andere gegevens uit het bedrijfsleven overhandigd aan de centrale di rectie van de Hogeschool Haar lem. Daar wordt bepaald of de opleidingen inderdaad in Mid delburg van start kunnen gaan. De deeltijd middelbare be roepsopleiding Arbeidsmarkt politiek/Personeelsbeleid (MBO-AP/PB) duurt drie jaar. De opleiding is bedoeld voor mensen die werkzaam (willen) zijn in de arbeidsvoorziening of op een andere wijze vormgeven aan sociaal beleid. Te denken valt onder andere aan functio narissen van personeelsafdelin gen, leden van ondernemingsra den, functionarissen bij werk nemers- en werkgeversorganisa ties. De driejarige deeltijdoplei ding hoger beroepsopleiding Maatschappelijk Werk (HBO- MW) leidt op tot maatschappe lijk werker. In Middelburg zijn nu de vol gende deeltijd middelbare be roepsopleidingen te volgen: So ciale Dienstverlening, Activitei tenbegeleiding en Inrichtings werk. Inrichtingswerk bestaat ook als deeltijd hogere beroeps opleiding in Middelburg. Zojuist verscheen bij Uitge verij Het Spectrum de 29e editie van Het Aanzien van 1990 - twaalf maanden wereldnieuws in beeld, met een ruime selectie van de belangrijkste nieuwsfei ten van het jaar. Het Aanzien van 1990 heeft dit jaar meer dan 250 foto's waarvan de helft is afgebeeld in kleur. De wereld is aan het verande ren, met duizelingwekkende snelheid volgen de gebeurtenis sen elkaar op. Grenzen worden verlegd en zelfs opgeheven. De verhouding tussen de super machten versoepelt aanzienlijk. Communistische landen probe ren de overstap naar democratie en markteconomie te maken en verkiezingen zijn er aan de orde van de dag. Bondgenootschap pen wijzigen zich of vallen uit een. Deze ontwikkelingen op wereldwijde schaal betekenen veelal ook onduidelijkheid, on zekerheid en instabiliteit. Die werden nog vergroot door de Iraakse leider Saddam Hussein, die de wereldvrede op het spel zette door buurland Koeweit binnen te vallen, waardoor hij een nieuwe, meer eensgezinde wereld tegenover zich trof. Maar behalve deze verandering waren er ook andere zaken die de aandacht trokken in 1990, zoals het milieu, de vrijlating van ANC-leider Mandela, de ziekte AIDS. Vincent van Gogh, Sail '90. WK voetbal, het EG- subsidiebeleid, fusies en massa ontslagen. In Het Aanzien van 1990 is dit alles en nog veel meer blijvend in tekst en beeld bewaard. Tevens zijn lijsten op genomen van prijswinnaars op het gebied van kunst en weten schap, van records, van belang rijke sportuitslagen en necrolo gieën van bekende personen. De samenstelling was in handen van Hans van Bree en Peter Masse. Het boek kost 24,90. Weight Watchers, wellicht de bekendste en meest succelvolle afslankorganisatie ter wereld en het andere wereldsucces, de magnetron, verenigd in één boek. Ook als u geen cursist bent, is dit een boek voor u. De recepten zijn heel duidelijk en makkelijk uitvoerbaar. U kunt nu nog sneller, sma kelijker en gezonder afvallen. Van verukkelijke soepen tot verleidelijke desserts, alle re cepten zijn getest in de keukens van Weight Watchers. Een ga rantie voor verantwoord slanker worden en slank blijven. Het Weight Watchers kookboek voor de magnetron zit boorde vol snelle, smakelijke en voed zame gerechten waar u en uw gezin zeer van zullen genieten. Het bevat meer dan 100 recep ten die alle een bereidingstijd van slechts een half uur of min der vergen. Als u dus snel een maaltijd of tussendoortje wilt eten, hoeft u niet verder te zoe ken; dit boek geeft u de inspira tie. Omdat de recepten door Weight Watchers zijn samenge steld, weet u ook zeker dat ze niet alleen voedzaam zijn, maar ook goed voor de lijn. Om het u gemakkelijk te maken zijn er in dit boek tevens vijf complete weekmenu's aangegeven. Be halve twee gewone menu's die door iedereen kunnen worden gebruikt, zijn er twee menu's met een laag cholesterolgehalte en een vegetarisch menu opge nomen. In alle menu's zijn re cepten uit dit boek verwerkt. Weight Watchers 'Kookboek voor de Magnetron' is een uit gave van uitgeverij Van Dis- hoeck. De verkoopprijs is ƒ34,90. Jacqueline Boone met haar winnende model - foto: harry de lange MIDDELBURG - Woensdag 13 februari om 19.30 uur, houdt mevrouw dr. J.L. Kool-Blok land een lezing met dia's in de filmzaal van het Zeeuws Mu seum, Abdij 3. Mevrouw Kool is de auteur van het boek 'De zorg gewogen, 7 eeuwen Godshuizen in Mid delburg'. In haar lezing zal zij ingaan op bijzonderheden uit de geschiedenis van het gasthuis en de weeshuizen in Middelburg. Aansluitend zal een bezoek aan de tentoonstelling 'Van Zieken en Van Wezen' worden ge bracht. De toegangsprijs bedraagt 5.-. Reserveren is aanbevolen. U kimt dit dagelijks doen aan de balie van het Zeeuws Mu seum of telefonisch (01180) 26655 tijdens kantooruren. VLISSINGEN - Vrijdagavond 8 februari presenteert podium de Walk-lnn, Minister Lely- straat 4, de vijfkoppige Vlis- singse rock 'n rollband „The Donuts". De muzikanten van de Do nuts hebben door de jaren heen een ruime ervaring opgedaan, zo waren zij al te zien bij de KRO-tv, in het programma Ruwweg, en zijn ze te beluiste ren op de LP/CD „Holland Billy 2" samen met 16 Nederlands beste rock 'n bands. Enthousiasme is het sleutel woord voor de Donuts. Zij spe len rock 'n roll en rockabilly en zodoende een hoop covers uit de roemrijke jaren 50. Maar ook eigen nummers worden niet ge schuwd, dit gecombineerd met hun belangrijke show-elemen ten. De kuif is ook in 1991 nog steeds in vouw. Aanvang 21.30 uur. Entree 5,= GOES - In de Sionkerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Louisse de Colignylaan te Goes, wordt zaterdag 9 fe bruari de inmiddels traditionele zang- en orgelavond gehouden. De organisatie van de avond be rust bij het Goese mannenkoor 'De Lofzang', dat onder leiding staat van Jan van Zweeden. Verder werken mee het ruim tachtig leden tellende jongeren koor 'Jubilate' uit Dordrecht, dat geleid wordt door Cees Tijs- sen. Beide koren zullen zowel afzonderlijk als gezamenlijk op treden. De koorzang wordt af gewisseld door samenzang. Gastorganist is Pieter Hey- koop uit Yerseke. Heykoop kreeg reeds op zes-jarige leeftijd zijn eerste orgelessen van Bart van den Berg. Hij vervolgde zijn orgelstudie bij Cor Visser, Jan Bonefaas en bij de internatio naal bekende concertorganist Ben van Oosten. Pieter Heykoop zal de koor- en samenzang be geleiden en tevens enkele eigen improvisaties ten gehore bren gen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. YERSEKE - Tijdens het car navals-weekend vertoeft Han Berger, trainer van Fortuna, met zijn spelersgroep in het Zeeuwse. Op het programma staat behalve training ook het spelen van enkele oefenwed strijden. Op zaterdag 9 februari speelt de eredivisionist tegen de 3e klasser Yerseke, aanvang half- drie.

Scheldebode | 1991 | | pagina 11