Kantoor Scheldebode officieel geopend SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 JANUAR11991 309 Directeur J.H.M. Brader overhandigt een tekening aan burgemeester J.C.Th. Van der Doef. VLISSINGEN - Burgemees ter Van der Doef opende vorige week donderdag officieel het nieuwe kantoor van de Schelde bode. Hij deed dit door een lint door te knippen waarna de zorgvuldig ingepakte gevel weer zichtbaar werd. Omdat het ge bruikelijk is dat bij een opening ook een goed doel meedeelt in de feestvreugde kreeg vogelasiel De Mikke een envelop met in houd. Op 17 december pakten de medewerkers van de Schelde bode hun spulletjes in. Verhuis bedrijf Wim Vogel bracht de in boedel de volgende dag veilig van de Torenstraat naar de Scheldestraat, niet zo'n bar eind, maar je zal alles moeten dragen! Inmiddels is alles al lang weer uitgepakt en op zijn plaats ge zet en werd het tijd om over de opening na te denken. Na vele oeverloze discussies werd beslo ten om burgemeester Van der Doef de openingshandeling te laten verrichten. De Centrale Reclame Afde ling van De Stem bedacht er iets aardigs voor. De onderste helft van de gevel werd inge pakt in geel plastic en er kwam een zilverkleurige strik omheen. Net een kadootje. Om 15.00 uur begon het feest. Eerst hield de directeur van De Stem een toespraakje waarin hij refereerde aan het vele getob dat de huisvestingsperikelen met zich mee bracht. "Eerst was er het dilemma 'waar gaan we heen, naar Middelburg of blij ven we in Vlissingen'. Hoewel Middelburg een duidelijke cen trumfunctie heeft op Walcheren viel toch de keuze op Vlissingen omdat daar toch de wortels van de Scheldebode liggen. Met be hulp van het makelaarskantoor Theelen en Van der Weele viel uiteindelijk de keuze op het pand Scheldestraat' 7. Het ligt voor de hand om te denken dat hier sprake is van opzet, de Scheldebode in de Scheldes traat. Maar", verklaarde direc teur Brader, "we hebben het er echt niet op aangelegd, hoewel het huisnummer 7 wel het uni versele geluksgetal is. In ieder geval een goede start". Onder de genodigden was ook de heer Van der Hoeven. Zijn vader zette destijds de Schelde bode op poten en hij was tot aan de overname door De Stem dagelijks bij het weekblad be trokken. Directeur Brader her innerde hem eraan dat hij des tijds veel betekende voor De Stem "Gelukkig hoeven we nu niet meer ieder moment te vra gen hoe het moet". Daarna gaf Brader het woord aan Van der Doef die direct be gon met opgelucht ademhalen nu het hem zo duidelijk werd dat de Scheldebode bijna naar Middelburg was verkast. "Maar mijn collega Rutten had vast wel gezegd 'zo hadden we het niet bedoeld hoor, de Schelde bode hoort in de Scheldestad' en dan waren jullie toch naar hier gekomen. Maar zonder gekheid, ik ben blij dat jullie zo'n fraai onderkomen hebben. Het is een verbetering van de hele Scheldestraat, want ook daarvoor heeft de gemeente Vlissingen haar zorg. Het lijkt er wel eens een beetje op alsof de gemeente alleen oog heeft voor de problemen in Pauwen burg en de ontwikkeling van 'de kop van de Walstraat' maar dat is natuurlijk niet zo. Maar dit is er een mooi voorbeeld van dat een bedrijf zich ook op eigen kracht kan ontwikkelen." Van der Doef stelde het op prijs dat hij gevraagd was om een envelop met inhoud te over handigen aan een 'goed doel'. "Het toont aan dat De Schelde bode een maatschappelijk geen- gageerde onderneming is. Dat de keuze op 'De Mikke' viel was voor Van der Doef geen verras sing "ik weet hoe hoog de nood daar is". Coby Louwerse van De Mikke was uiteraard zeer in haar sas met het geld. "Onze bus staat nagenoeg op instorten en dit is een flinke stap op weg naar een vervangend vervoer middel". Na de overhandiging filoso feerde Van der Doef nog wat over de functie van De Schelde bode. Volgens hem komt er ten gevolge van de ontwikkelingen in het dagbladlandschap steeds meer klein nieuws in De Schel debode. "De Scheldebode heeft een duidelijke functie in de in formatievoorziening. Vooral het kleine, kleurige locale nieuws hoort daarin thuis". Met de openingshandeling zette Van der Doef zichzelf in the picture. Met een handigheid die vele jaren ervaring verried, knipte Van der Doef een touwtje door, waarna de gevel verpakking met een noodsmaak naar beneden viel. Samen met directeur Brader van De Stem stapte hij vervolgens door de voordein- naar binnen. Daar had Brader nog een kadootje voor hem in petto: een tekening van Van der Doef die de Schelde bode leest. Hij is er op de prent niet, zoals iedereen even voor gaan zitten, nee hij jogt gewoon door. Na de officiële openinghan deling hield De Scheldebode 'open huis'. Heel veel mensen maakten van die gelegenheid gebruik om even te feliciteren en er waren veel kadootjes en bloemstukken. Brader en Van der Doef nemen er nog een op de goede afloop Onder het toeziend oog van zijn jongste zoon Benjamin knipt Van der Doef de gevelverpakking los Zo dus.... Van der Doef overhandigt een bedrag onder couvert aan Coby Louwerse van De Mikke Op deze pagina treft u de fo to's aan die Harry de Lange maakte tijdens het feest. Ingespannen kijkt het gezelschap uiterst rechts directeur Brader van De Stem) toe hoe de gevel weer zichtbaar wordt

Scheldebode | 1991 | | pagina 9