HE SCHELDEBODE het weten waard i HE SCHELDEBODE Tien jaar Randori-Jigo Vrouwen in de metaal Griekenland ontdekken Renton-Rover- Roskam BUROVOOR RECHTSHULP Britannia geeft verlaat huwelijkscadeau Nieuwe Renault Clio voor autorijschool Jan Louwerse ijkwei A.O.W. EN WERKENDE PARTNER UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Petruskerk vol kerkmuziek SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 JANUAR11991 TANDARTSEN APOTHEEK KRUISWERK DIVERSEN DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Week 15 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 21-01-1991 t/m 27-01-1991 305 VLISSINGEN - Voor de ze ventig bruidsparen die vorig jaar hun bruiloft vierden in ho tel Britannia Watertoren, waren het afgelopen vrijdagavond Spannende momenten, toen no taris A.J. Sauer de loten in de soepterrine nog eens flink door elkaar schudde. Onder de ze ventig paren werden boeketten verloot, een vijf-gangendinere voor vier personen, een reische- que van 1.500,—, en, als klap op de vuurpijl, een splinter nieuwe auto. 'Uniek voor Zee land',noemde hoteleigenaar F. Buys, van hotel Britannia Wa tertoren de bijzondere verloting. Hij nam samen met eigenaar J. iFloresse van autobedrijf Britan nia het initiatief. „Omdat we al lebei een bedrijf hebben dat Britannia heet, kwamen we op jhet idee om zoiets samen te or ganiseren", zegt de heer Flores- se. Het initiatief wordt komend jaar zeker herhaald. In de foyer van hotel Britan nia Watertoren stond al maan den een glanzende Fiat Uno 11000 I.E. opgesteld. Het echt paar J.C. Bosland-Colombain herinnert zich nog dat zij op hun trouwdag op 17 augustus vorig jaar, naast die auto ston den om de gelukwensen in ont vangst te nemen. „Er waren heel wat vrienden die vroegen of dat een huwelijkscadeau yas". De vrienden kregen als nog gelijk, want afgelopen vrij dagavond waren zij de geluk kige winnaars van deze prach tige hoofdprijs. „Niet te geloven", was hun eerste reactie, toen ze binnen kwamen in het restaurant en Het echtpaar Bosland-Colombain (r.) ontving de auto uit handen van de heer en mevrouw Buys van hotel Britannia Watertoren. - foto: harry de lange met een hartelijk applaus be groet werden. Ze waren op het moment van de trekking ge woon thuis, want de buren met wie ze zouden meerijden, waren opeens verhinderd. „We hadden toen geen vervoer en dachten, ach, we hebben toch nooit geluk met zulke dingen". Dat bleek dus anders uit te pakken en na vrijdagavond behoren voor de familie Bosland de vervoerspro blemen dan ook tot het verle den. De reischeques van de Rabo bank, ter waarde van 1.500,-- waren voor het echtpaar Jo- ziasse-Roosse. De familie Wee- da-van Dort uit Vlissingen kan binnenkort in het restaurant van Britannia Watertoren aan schuiven voor een heerlijk vijf gangendiner. Boeketten waren er tenslotte nog voor het echt paar Clerx, ook uit Vlissinen, en de heer en mevoruw De Kok-de la Cousine uit Heinkenszand. i Jan Louwerse is zichtbaar in z'n sas met z'n nieuwe leswagen. Naast hem staat dhr. Dijkwel, van Auto Renault Dijkwel.FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Maandag 21 januari jongstleden heeft Auto Renault Dijkwel, Gildeweg 16, de eerste Renault Clio afgele verd aan een rijschool. De rij school van Jan Louwerse uit Middelburg. De aflevering vond plaats voor de showroom van Auto Renault Dijkwel. Hans Dijkwel overhandigde daarbij de sleutels aan Jan Louwerse. „Ik heb de auto gekocht, omdat het de auto van het jaar is. Het is een handige auto. Ook voor een rijschool. Hij is van binnen ruim en van buiten klein. De Renault Clio is uitermate ge schikt voor lange mensen. Het zicht in de auto is ook erg goed. De Renault Clio is mijn eerste nieuwe auto en hij gaat mijn huidige Renault 11 diesel ver vangen. De Renault Clio is stil ler en rijdt erg lekker. Ik ben er héél erg blij mee", aldus rij schoolhouder Jan Louwerse. De Renault Clio is er in di verse uitvoeringen en hij is ver krijgbaar in vijftien verschil lende kleuren, waaronder een aantal verrassend nieuwe. Jan Louwerse heeft een dieseluit voering van de Renault Clio. De kleur is zilver-metallic, het type is Renault Clio RN 1.9 diesel. „Het is een probleemloze auto", aldus Jaap Wolfert (autoverko per bij Auto Renault Dijkwel). De nieuwe Clio van Jan Lou werse is een beetje luxe auto. Hij heeft onder andere stuurbe krachtiging. De Renault Clio is de auto van het jaar 1991 ge worden vanwege de geleverde prestaties op het gebied van vei ligheid, comfort en wegligging. „Dit was de eerste Renault Clio die afgeleverd werd als les wagen aan een rijschool. We ho pen uiteraard dat dit voorbeeld gevolgd wordt door meerdere rijschoolhouders. Het is een schitterende auto die verkocht wordt als een speer", aldus Jaap Wolfert. Ik, de correspondente, heb ook een stukje in de Clio mogen rijden. Het is echt een heerlijke auto waar ik me direct in thuis- voelde. De levertijd van de Clio is kort. Het duurt maximaal zes weken voordat u uw Clio in "huis" heeft. VLISSINGEN - Randori-Jigo sport bestaat tien jaar en daarom is er op zaterdag 2 fe- bruari een open dag. De deuren van de sportschool op Wester- zicht 388 staan van 13.00 tot 17.00 uur open voor iedereen die geinteresseerd is in judo, jiu-jitsu, tang-soo-do, aerobic, callanetic, fitness, tennis, vrije traning vechtsporten en energe tische therapie. Bovendien geeft i Randori-Jigo aan iedereen die zich tijdens de open dag in- i schrijft voor een nieuwe cursus een korting van vijfentwintig procent, en da's mooi meegeno men. 1Randori-Jigo is de oudste sportschool van Vlissingen. Tien jaar geleden begon eigenaar Pe ter Smid met lessen in zelfver dediging en jiu-jitsu in de sport hal Baskensburg. Na het beha len van de diploma's fitness ging hij in 1982 verder met fit nesstraining. Smid liet het hier niet bij en volgde achtereenvol- géns opleidingen voor het geven van aerobic, judo, conditie- en circuittraining. In januari 1988 ging de eerste paal voor het sportcentrum in Westerzicht de grond in. Dat centrum gaf hem de ruimte om ook Tang-soo-do lessen te gaan geven. Tang-soo-do is een vorm van zelfverdediging die uit Ko rea komt. Ook callanetics wordt gegeven. Volgens De Smid is callanetics zo oud als de weg naar Rome. "Een rage is het in middels niet meer, maar het is wel een doeltreffende trainings- vorm." De Smid traint zelf ook mee, en hoewel hij al 23 jaar met sport bezig is en dus een zeer getraind lichaam heeft merkt hij zelfs nu nog resultaat. Maar, callanetics zijn wel reuze saai om te doen, daarom is het leuk om het met fitness te com bineren. En dat kan gemakke lijk bij Randori-Jigo want daar vindt je enorm veel onder een dan. Naast sport heeft De Smid veel aandacht voor de voeding. Een deskundig dieetadvies geeft hij gratis en vrijblijvend. "De ouderwetse schijf van vijf is nog altijd het beste". Sinds kort kan er ook geten nist worden bij De Smid. Uiteraard werkt Randori-Jigo met gediplomeerde medewer kers. De Smid vergelijkt het graag met een garage. "Als je je auto naar de garage brengt ver wacht je ook dat er gediplo meerde monteurs in de werk plaats staan en geen knoeiers. Zo is het met een sportschool ook. Geen diploma's, geen sportschool, zo simpel ligt het". Peter en zijn vrouw Diana doen hun werk in de sport school graag. "Het is een leuk vak". Het tienjarig bestaan wordt feestelijk gevierd. Alle klanten krijgen deze week een lekker stuk cake bij de koffie "ze kun nen het er gelijk weer aftrai- Judo, een van de vele mogelijkheden die Randori-Jigo biedt. - foto: harry de lange nen" grapt Peter. Gedinteresseerde kunnen tij dens de open dag eens nader kennis maken met de verschil- lende mogelijkheden die Rando ri-Jigo te bieden heeft. Niet al leen is er uitgebreid foldermate riaal beschikbaar over de ver schillende sporten, er zijn ook demonstraties. Om 13.30 uur en 15.45 uur judo, jiu-jitsu en tang-soo-do, om 15.00 uur aero bics en callanetics. Vanaf 13.00 uur is er doorlopend informatie en demonstratie over fitness, tennis, vrije training, zonne bank, sportmassage en energeti sche therapie. Voor meer inlichtingen kunt u ook even bellen naar 01184- 71001. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 38e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 24.000 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 23.100 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. tel. privé 01184-603 uur. tel. privé 01195-379 Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Yvonne de Jonge Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 0118O-24113 tel. privé 01180-25195 01-91 MIDDELBURG - Wanneer je er over denkt om over te scha kelen van eea verouderde oplei ding of een opleiding zonder perspectieven naar iets totaal nieuw, is het zaak om je goed te laten informeren. Omdat het vaak moeilijk te bekijken is of een opleiding wel geschikt is voor je, houdt de Janneke Dierxschool aan de Vlissingse- weg 32a op 31 januari een infor matie-ochtend. In de metaalsector zijn veel vacatures. De Janneke Dierx school, de vakschool voor vrou wen van de industriebond F.N.V. heeft in haar pakket een schakelopleiding metaal. Deze opleiding heeft tot doel om vrouwen die graag een baan willen de grondbeginselen van de metaal bij te brengen. Con creet betekent dat, dat ze les krijgen in de vakken: mate- riaal/gereedschapsleer, teke nen/tekening lezen, natuurkun de/mechanica, rekenen/wiskun de, basiskennis automatisering en training begeleiding. Het prettige van de opleiding is, dat de vrouwen één dag in de week praktijk krijgen. Daardoor is een opleiding tot lasser/con structieplaatwerker makkelijk te volgen. De informatie-ochtend duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Er is kinderopvang aanwezig. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Grieken land staat centraal op een infor matiemarkt in de Staddschouw- burg op dinsdagavond 5 februa ri. Er zijn vele mogelijkheden om Griekenland te ontdekken. Om maar eens wat te noemen: gecombineerde eilandvakanties, luxe rondreizen en heerlijke luiervakanties. Verschillende reisorganisaties zijn op de infor matiemarkt aanwezig om hun programma voor het komende vakantieseizoen toe te lichten. Natuurlijk kunt u ook over het land en zijn bevolking van alles te weten komen. De avond begint om 20.00 en de entree bedraagt f 7,50. Voor bezoekers uit Goes staat gratis busvervoer ter beschikking. De organisatie van de avond is in handen van de Holland Interna tional Reisburo's in de Lange- viele 7 in Middelburg en aan dé Kreukelmarkt 2 in Goes. Op deze adressen zijn de kaartjes verkrijgbaar. MIDDELBURG - Woensdag middag 23 januari jongstleden om vijf uur in de middag heeft autobedrijf Renton, Noordmon- sterweg 4, de eerste twee Rover Montego's afgeleverd aan firma Roskam (kantoorvakhandel) uit Middelburg. „We hebben de auto's gekocht ter vervanging en als uitbreiding. De prijs was voor ons ook belangrijk. Het zijn complete auto's waar stan daard al een heleboel op en aan zit ftn de prijs valt heel erg mee. Het zijn auto's met Europese kwaliteit en Japanse compleet heid. Het is ook gemakkelijk dat autobedrijf Renton vlak bij ons gevestigd is. We zijn klant van hem en hij is klant van ons", al dus Rudy Boone (directeur Ros kam). Firma Roskam bestaat al sinds 1936. Vanaf 1978 is het bedrijf op industrieterrein Ramsburg gevestigd. Peter Slagter (vertegenwoordiger Roskam) rijdt in een Rover Montego twee liter turbo diesel en Jaap Lindenberg (technische dienst Roskam) rijdt nu in een Rover Montego twee liter turbo diesel Van. Allebei de Montego's zijn wit. Wit is de bedrijfskleur van Roskam. Beide werknemers van het bedrijf zijn laaiend enthousiast over hun auto's. „We zien steeds meer bedrijven als klant en dat vinden we heel erg belangrijk", aldus Henk Moolenaar (eige naar Renton). De Rover Montego diesel/ turbo diesel is een betrouwbare diesel. Op de Rover Montego zit standaard al het volgende: ge- ITIYflsT*! Sl tint glas met zonnebalk, vier luidsprekers (uiteraard met an tenne), dak-roof, ruitewisser achter met interval. De koffer ruimte is af te schermen met een soort rolstysteem van stevige stof. Je kan er je jas op leggen en bij een vertegenwoordiger bijvoorbeeld zie je zo niet wat er zoal in zijn auto staat. De Rover Montego heeft brede banden, hij ligt dus sta biel op de weg en hij heeft een vijf-versnellingsbak. De achter- rui tverwarming gaat na zeven minuten vanzelf uit. De ruite- wissers op de voorruit hebben een in tijdsduur verstelbare in terval. De ruitewissers van ach teren hebben twee sproeiers op de ruitewissers zelf. Zo worden de ramen vlugger schoon en ze worden ook schoner. Zoals u ziet al veel luxe voor weinig geld. Uiteraard is de Rover Montego er in verschillende uit voeringen. Als personenwagen en station-uitvoering (acht ver schillende uitvoeringen). Ook zijn ze er in benzineuitvoering. Ze zijn er nog luxer en nog snel ler. „Het is een hele mooie auto, voordelig geprijsd en met een verzinkte carrosserie", aldus Henk Moolenaar. Veel Rovers zijn aan de binnenkant voorzien van wortelnotehout. Dat is het image van een Rover, een echte Engelse auto met sfeer aan de binnen- en buitenkant. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vlissingen - 2 febr. A.J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525, 3 febr. B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Middelburg - 2 febr, A P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 39933, 3 febr. J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Tijden van de diensten: vrijdag avond 17.00 u. tot zaterdag 23.00 u. en zaterdag 23.00 u. tot zondag 23.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemui den en Nieuwland - 2 febr. J.C. Pon ten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340, 3 febr. R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke, Veere en Vrouwenpolder - Geen opgave. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 1 febr. (vanaf 18.00 u.), 2 en 3 febr. F.v. Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren - 2 en 3 febr. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Voor heel Walcheren - 2 en 3 febr. H. Steunenberg, Westerbaan 18, Sou burg, tel. 01184-60104. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Henk Molenaar (links) met Peter Slagter en Jaap Lindenberg van Roskam - foto: harry de lange Maandagmiddag kwam de heer de Jong op het spreekuur met vragen over zijn A.O.W.-uitkering. Hij was een paar maanden gele den 65 jaar geworden, evenals zijn tweelingbroer uit Apeldoorn. Omdat zijn vrouw een volledige baan had, kwam hij niet in aan merking voor een toeslag, zo was hem meegedeeld. Dat vond hij wel logisch. Totdat hij vorige week bij z'n tweelingbroer op bezoek was. Ook diens vrouw had namelijk een baan. Toch kreeg zijn broer wel een toeslag op z'n A.O.W.-uitkering. Hoe zat dat nu precies, had hij nu wel of geen recht op die toeslag? Zijn de regels in Apel doorn soms anders dan die in Middelburg? Ik vertelde hem, dat als een man of vrouw 65 jaar wordt, hij of zij een A.O.W.-uitkering krijgt, die in beginsel net zo hoog is als 70% van het netto-minimumloon. Voor de partner kan er een toeslag worden verkregen van maximaal 30%. Het maakt dan niet uit of er sprake is van een huwelijk of van samenwoning. Bij dat laatste kan het gaan om een man en een vrouw die samenwonen, maar ook om twee mannen of twee vrouwen. Er moet sprake zijn van een ge meenschappelijk gevoerde huishouding. Samenwonende familieleden in de eerste en tweede graad, bij voorbeeld 2 broers worden niet als partner beschouwd. De toeslag van maximaal 30% van het minimumloon is afhanke lijk van het inkomen van de jongere echtgenoot of partner. Dat in komen wordt dan geheel of gedeeltelijk gekort op de toeslag. Er wordt echter een uitzondering gemaakt voor de jongere echtge noot/partner die op 1 april 1988 ouder was dan 60 jaar. In dat geval is er dus recht op een toeslag van 30% ongeacht of de partner een inkomen heeft of niet. Tijdens het gesprek met mijnheer de Jong bleek dat zijn vrouw op dit ogenblik 61 jaar is. Op 1 april 1988 was zij 58 jaar. Daarom wordt er rekening gehouden met haar loon. Omdat haar salaris fl. 2200,- per maand bedroeg, kreeg de heer de Jong geen toeslag. Nu werd ook duidelijk waarom zijn tweelingbroer wel een toeslag kreeg op zijn A.O.W. Diens echtgenote is nu namelijk 64 jaar en op 1 april 1988 dus ouder dan 60 jaar. Daarom wordt er met haar in komen geen rekening gehouden. Het kan nog van belang zijn wat voor soort inkomen de partner heeft. Mevrouw de Jong heeft inko men uit werk. Hiermee wordt rekening gehouden bij het bepalen van de toeslag. Ook inkomsten als ziektewetuitkering, werkloos heidsuitkering, V.U.T., weduwenpensioen of een studiebeurs kun nen van invloed zijn op de toeslag. Een voorbeeld van inkomsten die altijd buiten beschouwing worden gelaten is rente van een spaarrekening. Omdat mevrouw de Jong een salaris van fl. 2200,- per maand had, kreeg haar man dus geen toeslag op de A.O.W. Als haar salaris nu fl. 800,- zou zijn geweest zou er een gedeeltelijke toeslag zijn verstrekt. Dit wordt als volgt berekend: Een bepaald bedrag van het salaris wordt vrijgelaten (in 1990 was dat fl. 332,-). Van het resterende inkomen (fl. 800,- min fl. 332,-) wordt nog een een derde vrijgelaten. De rest (fl. 312,-) wordt in mindering gebracht op de toeslag. Naarmate de inkomsten van de jongere echtgenoot/partner hoger zijn, wordt de korting op de toeslag ook hoger. Bij een inkomen van circa fl. 1097,- bruto per maand of hoger bestaat er geen recht meer op toeslag. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vra gen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag 13.30 - 15.30 uur, iedere donderdag 17.00 - 19.00 uur. In Vlissingen, Verkuyl Quakkelaarstraat 95, iedere dinsdag 09.30 11.30 uur. De hoofdvestiging van het Bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-37120. Middelburg - Van vrijdag 1 tot 8 febr. Apotheek Hummelen, Markt 69. Vlissingen - Van vrijdag 1 tot 8 febr. Apotheek Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. Kruisverenigingen van geheel Wal cheren: Bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. VERLOSKUNDIGEN Middelburg - Geen opgave. Vlissingen - 2 en 3 febr. H.J. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp - 24 uur bereikbaar op nummer: 01100-49222. Kleine huisdieren - 2 en 3 febr. A.J.G.M. Ruys, Middelburg, tel. 01180- 13118. „Opvang voor mensen in crisissitua ties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181. Rooms-Katholieke Kerk Domburg - St. Willibrord 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 u. Koudekerke - Der Boede, 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 u. Middelburg - De Hoeksteen, zondag 11.30 u. Petrus en Pauluskerk, elke 2e en 4e zaterdag 19.00 u„ zondag 10.00 u. Oost-Souburg - Bejaardentehuis Zoute Viever, 1 e en 3e zaterdag 9.00 u. j H. Martinus, zondag 10.00 u. Vlissingen - Bejaardentehuis Ter Ree- de, zaterdag 17.00 u. Bethesda St. Jo- sephziekenhuis, zondag 11.15 u. Paauwenburg Open Hof, zondag 11.00 u., 15.00 u. Lieve Vrouwekerk, zater dag 19.00 u., zondag 9.30 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. dhr. M. Alle- wijn, 19.00 u. ds. M. de Boer. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wester veen (gez. dienst), 19.00 u. dienst. Gapinge - 10.30 u. ds. St. Spanjer. Grijpskerke - 10.00 u. ds. C. de Boon (gez. dienst in geref. kerk), 14.30 u. ds. A. Jobsen (gez. dienst in Geref. kerk). Kleverskerke - 9.30 u. ds. Schoonen- boom. Koudekerke - 9.00 u. en 10.30 u. ds. E.V.E. Wijnands, SoW-dienst. Middelburg - Koorkerk, 10.00 u. ds. K. Hendrikse. Nieuwland - 11.00 u. ds. H. v. Oos tende. Ritthem - 9.30 u. ds. H. v. Oostende. Oostkapelle -10.00 u. ds. Hanekamp. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.00 u. en 19.00 u. ds. R.E.R. v. Buiren. Serooskerke - 10.00 u. ds. H.W.J. Faassen (H.A.), 19.00 u. SoW-dienst, (H.A.). Veere - 11.00 u. ds. Lukasse (H.A.). Vlissingen - St.-Jacobskerk 10.00 u. ds. G. Kalksma, Johanneskerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. J.W. Glashouwer, Streekziekenhuis 10.00 u. dhr. J. Sin- ke, Open Hof 09.30 da. J. Schoorel, De Schaapskooi 9.30 u. ds. A.V. de Nooij, Ophir 10.00 u. ds. J.B. van Bork. Vrouwenpolder - 09.30 u. ds. J. Luk asse (H .A). West-Kapelle - 9.30 u. dra. Spaans- Moolenaar (H.A.), 19.00 u. ds. Haas noot. Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 9.00 u. en 10.30 u. ds. E.V.E. Wijnands (SoW-diensten in Herv. Kerk), 17.00 u. ds. A.W. Riepma. Meliskerke - 10.00 u. ds. R.G. v.d. Zwan (SoW-dienst in Herv. Kerk). 14.30 u. ds. E.V.E. Wijnands. Serooskerke - 10.00 u ds. F.C. v. Dijke (HA), 19.00 u. ds. R.G. v.d. Zwan (SoW-dienst in Herv. Kerk). Vlissingen - Petruskerk, 9.30 u. ds. J.D. de Boer. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk, 09.30 u. ds. D.E. Hiensch. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 09.30 en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Middelburg - geen opgave. Vlissingen - 9.30 u. leesdienst, 16.30 u. ds. B.C. Buitendijk. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 9.30 en 16.30 u. ds. J.G Schenau. Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg - In de Engelse Kerk, geen opgave. Doopsgezinde Gemeente Middelburg - Geen opgave. Vlissingen - 9.30 u. br. Weterings. Evangelie Gemeente „De Wijngaard" Middelburg - Klarenbeek LTS, 9.30 u. geen opgave. Leger des Heils. Middelburg - 10.00 u. kapt. B. de Heer, 19.00 u. gezamenlijk in korps Vlissingen, kapt. C. Bijl en kapt. B. de Heer. Vlissingen - 10.00 u. kapt. C.D. Bijl, 19.00 u. kapt. B. de Heer. Anglicaanse Kerk. Vlissingen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Zevendedags Adventisten - 2 febr. Middelburg - 10.00 u. Bijbelstudie, 11.00 u. ds. J.A.L. Koeweiden. Vlissingen - 9.15 u. ds. J.AL. Koewei den, 10.15 u. bijbelstudie. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Neder land Koudekerke - 11.45 u. Ouderling. Oost-Souburg - 13.00 u. Ouderling. Evangelisch-Lutherse Gemeente Middelburg - Zuidsingel 70, 10.00 u. da. Van Dam. VLISSINGEN - De Stichting Centrum voor de Kerkzang ver zorgt zaterdag 2 februari een kerkmuziekdag in de Petrus kerk aan de Paul Krugerstraat. Het Centrum voor de Kerk zang is een interkerkelijke stichting, die al ruim 40 jaar vernieuwend en stimulerend ac tief is op het gebied van de kerkzang en de kerkmuziek. De activiteiten zijn in het bijzonder gericht op het zingen in de pro testantse kerken. Aan de hand van het thema "van Palmzondag tot Pasen" worden er, onder leiding van Izaak Ruissen, liederen gezon gen die in de Goede Week her en der op Walcheren en Noord en Zuid-Beveland door canto- rijen en kerkkoren ten gehore worden gebracht. Verschillende koren hebben reeds toegezegd op deze middag aanwezig te zijn. Hiernaast staan de kerk deuren ook open voor andere belangstellenden. De kerkmuziekmiddag begint om 14.00 uur en zal om 17.00 uur worden besloten met een vesper, waarin de ingestudeerde muziek tot klinken zal komen. Het is ook goed mogelijk om, na het winkelen of gewoon ter voorbereiding op de zondag, al leen deze vesper bij de wonen. De toegang is vrij. bijeen hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 14 oktober 1990 van: 800 m3 31 342 1000 m3 39 427 1200 m3 46 513 1400 m3 54 598 1600 m3 62 684 1800 m3 70 769 2000 m3 77 855 2200 m3 85 940 2400 m3 93 1026 2600 m3 101 1111 2800 m3 108 1197 3000 m3 116 1282 3300 m3 128 1410 3600 m3 139 1539 3900 m3 151 1667 4200 m3 163 1795 4500 m3 174 1923 5000 m3 194 2137 5500 m3 213 2351 6000 m3 232 2564 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1991 | | pagina 5