Meer ruimte voor binnen- en buitenlampen VAN DE MAAND DE SCHELDEBODE in de sport Diashow Engeland als vakantieland hel weten waard 4 HE SCHELDEBODE Een uitstekend jaar voor Zeeuwse bedrijven De bus is goed op weg Eerste paal Jeugdselectie badminton Zeeland heeft sponsor Voorstelling Middelkamp Nieuwe bed jes SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 JANUARI 1991 HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK KRUISWERK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Week 13 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 07-01-1991 t/m 13-01-1991 303 ONDERNEMER MIDDELBURG - Licht land Verlichting, Geere Passage 6-10, heeft er behoorlijk wat verkoopruimte bij. Op 28 januari 1989 is de zaak gestart met tweehonderd en tachtig vierkante meter, nu is dat drie honderd en tachtig vierkante meter geworden. Sieco Poortvliet en zijn vrouw Mieke zijn eigenaar van Lichtland Verlichting. Sieco komt van huis uit uit de woninginrichting. Zijn ouders zijn tevens eigenaar van Lichtland Verlichting in Terneuzen. Vroeger had zijn vader al een tapijtwinkel. Nadat Sieco van school kwam, heeft hij eerst anderhalf jaar bij zijn ouders in de zaak gewerkt. Zijn vrouw Mieke was vroeger kapster, maar zij kan u nu alles vertellen over verlichting en alles wat daar bij komt kijken. Sieca zag in Middel burg een gat in de markt en vestigde zich hier in 1989. De formule werd een succes en zodoende volgt er nu een uitbreiding van de zaak. Op donderdag 24 januari aan staande zal de officiële opening van de zaak plaatsvinden. Dit gaat gepaard met een aantal aanbiedingen. „Momenteel is de buitenverlichting erg in trek. We willen daarom het nieuwe deel inrichten met buitenver lichting en klassiek. De buiten verlichting is in opmars. Het in terieur van een huis is belang rijk, maar het exterieur net zo goed. De mensen worden pre ventiever. Verlichting buiten staat mooi en is veilig. Apart is ook dat we nu halogeen-buiten verlichting hebben. De meeste lampen zijn tegenwoordig ener giezuinig en sommige werken zelfs op zonne-energie", aldus Sieco. U vindt bij Lichtland Verlichting een keur aan arma turen (lampen). Modern, klas siek, veel kleuren en mogelijk heden. Er zijn tafellampen, wandlampen, vloerlampen, hanglampen en plafonnières. De lampen die in elke ruimte van het huis geplaatst worden zijn perfect op elkaar af te stemmen. Alles in dezelfde stijl dus. Bij Lichtland Verlichting vindt u lampen in alle prijsklassen, voor iedere beurs. „Tegenwoordig heb je in verlichting trends, vroeger had je die niet", zegt Sieco. Er zijn momenteel veel mooie kleuren te vinden in de armaturen. Er is oud-roze, zalm, kobaltblauw, mosgroen, bordeauxrood. Allemaal warme kleuren. Niet alleen de buitenverlichting is uitgebreid, ook de moderne armaturen kunnen nu meer tot hun recht komen. Onder mo dem verstaat Sieco bij voor beeld de halogeenverlichting die veel licht geeft. De kosten zijn lager maar de aanschafprijs van deze armaturen ligt meestal wat hoger, omdat er een transforma tor bij hoort. Op deze lampen is een speciale techniek van toe passing. Er zijn lampen met ge kleurd glas, vooral blauw glas, maar ook groen en wit. Dan zijn er nog moderne arma turen met een gloeilamp en een trekpendel. Een moderne tafel lamp is de keramieke vaaslamp. Deze lamp heeft een kap in de zelfde kleur als de voet. Maar uiteraard zijn er veel combina ties mogelijk. Het geeft een be paalde sfeer. Nog een goed voorbeeld van modem is een staande lamp met een hoogte van plusminus één meter negen tig. Boven op het buisframe van de armatuur ligt een soort schijf, waarop een sterke halo geenlamp is aangebracht. De lichtsterkte is regelbaar met een vloerdimmer. „Het is een ideale lamp, die het licht uitstekend verdeelt", aldus Sieco. In klassiek zijn er verschillende Miek en Sieco Poortvliet staan stromingen. Tegenwoordig is klassiek te classificeren als tijd loos klassiek. Bijvoorbeeld lam pen met strak glas gecombi neerd met brons of messing en zonder al te veel „tierelan tijntjes". Iets nieuws is „Tiffa ny". Het is een glas-in-loodlamp met veel kleurencombinaties. Er garant voor goede service. is duur glas voor gebruikt. De lamp wordt in Amerika ge brandschilderd, dan naar Ne derland verzonden en verwerkt. In Turkije ten slotte legt men er de laatste hand aan. Ook nieuw zijn de Amerikaanse gebronsde voetlampen. De voet van de lampen is in een messingkleur ->OTO: HARRY DE LANGE met donkere was eroverheen. Het zijn grote en kleine tafel lampen met een stoffen kap. De kap is meestal uit luxere stof gemaakt. Voor elk vertrek in uw huis vindt u bij Lichtland wel een geschikte lamp. Voor de badka mer moeten lampen spatwater- dicht zijn. Voor de slaapkamers van ouderen verstelbare bed lampjes. „De lampen van tegen woordig zijn onderhoudsvrien- delijke lampen. Veel metalen armaturen die gespoten zijn in een bepaalde kleur, zijn voor zien van krasbestendige lak, de zogenaamde Epoxy-lak", aldus Sieco. Lichtland Verlichting is sfeervol ingericht in de kleuren zwart, wit en grijs. De armatu ren zijn opgesteld in groepen en gerangschikt naar bij voorbeeld kleur. Er is een kinderhoekje en er is constant een sfeervol ach tergrondmuziekje te horen. Be halve voor armaturen kunt u bij Lichtland Verlichting ook te recht voor losse onderdelen. De nieuwe buitenhoek is ingericht alsof u echt buiten bent. Bui tenlantaarns moeten, zeker in Zeeland, bestand zijn tegen zout. Ze zijn dan ook vaak van gegoten aluminium gemaakt. Er zijn ook lampen met kogelvrij glas. Noral-verlichting, afkom stig uit Noorwegen en bestand tegen de kou, geeft twintig jaar garantie op doorroesten. Het onderscheid modern/klassiek is ook hier weer terug te vinden. Er is buitenverlichting van slag- vast kunststof. Maar ook zijn er nog de nostalgische kooldraad- lampen. De buitenlantaams, zwart met een groene wassing er overheen, zijn héél erg apart. Ook energiezuinige lampen die werken op een lichtcel ('s avonds aan en 's morgens uit), de bewegingsmelder (ook voor sleutelgatverlichting), ver lichting die werkt op zonne- energie en halogeen-verlichting vindt men in de collectie. Bij Lichtland Verlichting wordt u geholpen door vakkundig per soneel. Het bedrijf kent een goede service. Besparingskosten kunnen voor u uitgerekend worden, kapotte TL-buizen worden voor u in de milieubox gedeponeerd, u krijgt goed ad vies, lampen kunnen geïnstal leerd worden wanneer dat no dig is (onderdelenhuis Ytsma uit Middelburg verzorgt de instal laties). Desgewenst kunt u lam pen op zicht krijgen, wanneer nodig worden de lampen be zorgd. Ten slotte nog dit: de ruim opgezette zaak is goed toe gankelijk voor rolstoelgebrui kers. VLISSINGEN - De eerste paal is geslagen!. Met grote concentratie verrichtte Wethouder T.R.K. Meijers vorige week woensdag deze handeling. Vorige week maakten wij al melding van de bouw van de Gamma Bouwmarkt, die nu echt van start is gegaan. De geno digden konden na afloop van de koude gebeurtenis even bijkomen met een feestelijk aangeklede kop koffie bij hotel Britannia. De op dracht voor de bouw is in handen van Esselink Onroerend Goed B.V. te Middelhamis. De oplevering zal in juni plaatsvinden. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 38e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 24.000 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 23.100 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester R6ddcti6~ddr68' Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910 tel. privé 01184-603 uur. tel. privé 01195-379 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Yvonne de Jonge Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 0118o-24113 tel. privé 01180-25195 V 01-81 Het bedrijfsleven in Midden- en Noord-Zeeland behaalde in 1990 gunstige resultaten. Vooral in het midden- en kleinbedrijf was het een uitstekend jaar. Re kening houdend met de prijs ontwikkelingen op de binnen landse en buitenlandse markt, lagen de behaalde omzetten zo wel bij het midden- en kleinbe drijf (minder dan vijftig werk zame personen) als bij de grote ondernemingen (meer dan vijf tig werknemers) hoger dan in de voorgaande jaren. De kleinere bedrijven wisten een aanzien lijke toename van de afzet in het buitenland te realiseren. De grote bedrijven konden de forse exportstijging van 1989 niet volhouden: de export daalde licht. De bedrijfsresultaten wa ren in 1990 goed. Het aantal winstgevende ondernemingen steeg verder. Eenennegentig procent van de kleinere en 92 procent van de grotere bedrij ven maakten vorig jaar winst. De investeringen namen bij de kleinere bedrijven toe; bij de grotere bedrijven was sprake van een lichte daling. De werk gelegenheid nam zowel bij de kleinere als bij de grotere be drijven met vier procent toe. Dit blijkt uit de resultaten vn het jaarlijkse ERBO-onderzoek (Enquete Regionale Bedrijfs ontwikkeling) van de Kamer van Koophandel in Middelburg. Ten behoeve van dit onderzoek is aan circa 2.200 van de in to taal ongeveer 11.000 onderne mingen in Midden- en Noord- Zeeland verzocht gegevens te verschaffen over de ontwikkke- lingen in 1990. Bijna 1.500 be drijven hebben aan het onder zoek meegewerkt. Gezien de omvang van deze respons geven de uitkomsten van het onder zoek een betrouwbaar beeld van wat er momenteel in het Mid den- en Noordzeeuwse bedrijfs leven gaande is. Zowel voor het midden- en kleinbedrijf als voor de grotere ondernemingen zijn de vooruit zichten voor 1991 gunstig. De verwachting is ook dat het aan tal arbeidsplaatsen minimaal gelijk blijft. VLISSINGEN - Het streek vervoer Zuid-West-Nederland (ZWN) vervoerde in 1990 4,3% meer reizigers dan in het voor afgaande jaar. De groei deed zich met name na september voor. Het recreatievervoer (de strandexpresse) is niet van in vloed geweest op de cijfer, want dat wordt buiten de tellingen gehouden. De verwachte ver- voersgroei door de invoering van de OV-studentenjaarkaart voor 1991 lijkt ook bewaarheid te worden. Met name in Middel burg pakten studenten massaal de bus. Vorig jaar vervoerde de ZWN ongeveer 20.487.000 reizigers. Dat is bijna 837.000 meer dan in 1989. De groei steekt gunstig af bij de landelijke trend. Streek vervoer Nederland maakte on langs bekend dat de landelijke groei zo'n 2% was in 1990. In Zeeland verschilde de groei per gebied, Zeeuws-Vlaanderen bleef achter met 0.7%, maar Walcheren was de absolute top per met 7% groei. Aanvankelijk zag er er niet naar uit dat het groeicijfer zo hoog zou worden. Tot en met septeme steeg het vervoer slechts licht. De groei kwam pas echt op gang na sep tember. Woordvoerder J. Nienhuis van de ZWN kan hiervoor geen verklaring geven. „We hebben het verschijnsel in het hele Zuid-Westen bemerkt", zegt hij, „maar wij meten alleen de cij fers, dus meer kan ik er niet over zeggen. Een verband leg gen met de hogere benzineprij zen door de crisis in het Golfge- bied kan hij niet. Voorlopig denkt de ZWN nog niet aan uit breiding van het aantal bus diensten. „We wachten eerst even af, hoe het verder gaat, als de stijging doorzet, gaan we ze ker om de tafel zitten om te kij ken of er aanpassingen nodig zijn." Door de invoering van de OV- jaarkaart voor studenten is het, zoals voorzien was, drukker ge worden in de bus, maar van uit puilende bussen is nog geen sprake. Nienhuis: „Met name van de stadsdienst in Middel burg wordt aanmerkelijk meer gebruik gemaakt. Dat is niet zo gek, want in Middelburg zijn veel hogere- en middelbare be roepsopleidingen. We hebben de indruk, dat studenten die voor heen liepen of de fiets namen, nu de bus pakken. De ZWN rijdt sinds enkele jaren in Mid delburg met kleine bussen. Hiertoe is destijds besloten in overleg met de gemeente, omdat de grote bussen meer geluids- en trillingsoverlast bezorgden. Inmiddels is het busmaterieel zo verbeterd, dat dat bezwaar ver dwenen is, aldus Nienhuis. Voorlopig zet de ZWN als het nodig is tijdens de spitsuren een extra kleine bus in om alle -wel kome- passagiers te kunnen vervoeren. GOES - Aannemingsbedrijf Hof uit Oost-Souburg heeft de selectie van de badmintonjeugd van Zeeland twintig volledige sport-outfits geschonken. Niet zo verwonderlijk als men weet dat de familie Hof zeer badminton minded is. Jan Hof en zijn dochter Deborah zijn beiden fanfatieke spelers en ook zijn vrouw en zoon hebben ja ren badminton gespeeld. Aannemingsbedrijf Hof te kent een 2-jarig sponsorkon- trakt. Naast de kleding zal ook nog een geldbedrag worden overgemaakt, dat ten goede komt aan de Distrikts Kommis sie Trainingszaken (DKT) en zal worden gebruikt om de Zeeuwse badmintonjeugd dich ter bij de top te brengen. Jan en Yvonne Hof hopen dat de gesponsorde jeugd door mid del van deze outfits nof dyna mischer en fanatieker zal spelen dan voorheen het geval was. Op de foto poseren van links naar rechts; bovenste rij: Andre Hoogenboom, Yvonne Hof- Brouwers (sponsor), Silvie Ro- meijnsen, Chantal van Hoye, Bas Codee, Michel Roelse, Pa trick Caljouw en Guus Maassen; midden: Dennis Bartels, Jeroen Codee, Ellis Houterman en Li- selotte de Meester; onderste rij: Robin Houterman, Martijn van Hoye, Tamar van Raalten, Ma- non van den Bergen, Jelle van den Bergen, Marjolein Steenge, Eelco Steenge en Leon van Ooyen. MIDDELBURG - AMZ Reis- buro's en De Jong Intravakan- ties presenteren op maandag 4 februari een audio-visuele dia show en informatieavond over Engeland en Schotland. Vanuit Goes en Vlissingen rijden twee gratis bussen. Engeland, Wales, Schotland en Londen. Land of Hope and Glory! Groot-Brittannië, het reuzeneiland. Zo dichtbij maar voor velen nog zo onbekend. Wist u dat Groot-Brittannië een enorm veelzijdig vakantieland is voor ieders smaak? Voor jong en oud. Of u nu een georgani seerde busreis neemt of met de eigen auto op reis gaat, Groot- Brittannië zal u elke dag weer verbazen. De Groot-Brittannië- specialisten: De Jong Intra Va kanties, Stena Line en North Sea Ferries nemen u mee op een rondreis door dit veelzijdige land, aan de hand van een heel bijzondere diashow, waarbij u met de vele facetten van dit land kennis maakt. Cineast Jan van der Zwaard maakte deze diapresentatie van een hoge kwaliteit, die op een scherm van 9 meter breed vertoond wordt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de AMZ reisburo's. De avond begint om 20.00 uur. Vlissingen - 19 jan. W. v. Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498, 20 jan. A.H. v. Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Middelburg - 19 jan. S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933, 20 jan. F.L. Berghauser Pont, Herenstraat 18, tel. 39933. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Tijden van de diensten: vrijdag avond 17.00 u. tot zaterdag 23.00 u. en zaterdag 23.00 u. tot zondag 23.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemui den en Nieuwland - 19 jan. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212, 20 jan. J. Visser, Wacht toren 19, Middelburg-Zuid, tel. 01180- 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke, Veere en Vrouwenpolder - Geen opgave. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 18 jan. (vanaf 18.00 u.), 19 en 20 jan. A.A. v.d. Male, Duin weg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren - Geen opgave. Voor heel Walcheren - 19 en 20 jan. J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Mid delburg, tel. 01184-12882. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Van vrijdag 18 tot 25 jan. Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 38. Vlissingen - Van vrijdag 18 tot 25 jan. Apotheek Papegaaienburg, Papegaai enburg 24-26, tel. 66345. Kruisverenigingen van geheel Wal cheren: Bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. VERLOSKUNDIGEN Middelburg - Geen opgave Vlissingen - 18, 19 en 20 jan. H. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp - 24 uur bereikbaar op nummer. 01100-49222. Kleine huisdieren - 19 en 20 jan. Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180- 11011. „Opvang voor mensen in crisissitua ties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Rooms-Katholieke Kerk Domburg - St. Willibrord 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 u. Koudekerke - Der Boede, 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 u. Middelburg - De Hoeksteen, zondag 11.30 u. Petrus en Pauluskerk, elke 2e en 4e zaterdag 19.00 u, zondag 10.00 u. Oost-Souburg - Bejaardentehuis Zoute Viever, 1 e en 3e zaterdag 9.00 u. H. Martinus, zondag 10.00 u. Vlissingen - Bejaardentehuis Ter Ree- de, zaterdag 17.00 u. Bethesda St. Jo- sephziekenhuis, zondag 11.15 u. Paauwenburg Open Hof, zondag 10.15 u. Dienst van Woord en Tafel, Pastor v. Hecken, ds. Kalksma en ds. J.B. v. Berk, Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 u., zondag 09.30 u. Dienst van Woord en Gebed, pastoor W. v.d. Riet en ds. J.D. de Boer. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds. A.E. de Bruyn (H.A.), 19.00 u. ds. J. Hane- kamp. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wester veen. Gapinge -10.30 u. ds. St. Spanjer. Grijpskerke - 10.00 u. ds. C. de Boon, 14.30 u. ds. N.W. van der Hout (gez. dienst). Kleverskerke - 11.00 u. ds. J. Lukas- se. Koudekerke - 10.00 u. ds. B. de Haan (H.A.). Middelburg - Koorkerk, 10.00 u. ds. K. Hendrikse. Ritthem - 9.30 u. ds. H., v. Oostende. Nw. en St. Joosland - 11.00 u. ds. H. v. Oostende. Oostkapelle - 10.00 u. ds. A.C. den Hollander. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 u oec. dienst, ds. R.E.R. v. Buuren en Mevr. v.d. Poel. Serooskerke - 10.00 uur ds. H.W.J. Faassen, 19.00 u ds. A.V. de Nooy (sow-dienst). Veere - 09.30 u. ds. J. Lukasse (aez. dienst in geref. kerk), 16.00 u. dienst Nw. Sandenburgh, ds. Jansen (H.A.). Vlissingen - Oecumenische dienst in de r.-k. Singelkerk, 9.30 u. ds. J.D. de Boer en past. v.d. Riet. Johanneskerk 9.30 u. ds. Glashouwer (H.A.). Open Hof 10.15 u. ds. Kalksma, past. v.d. Hecken, ds. van Bork. De schaapskooi 9.30 u. ds. A.V. de Nooij, Past. v.d. Poel Vrouwenpolder - 09.30 u. ds. J. de Boer. West-Kapelle - 9.30 u. en 17.00 u. ds. Spaans Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 09.30 u. en 17.00 u. ds. E.V.E. Wijnands (H.A.). Meliskerke - 10.00 u. en 14.30 u. ds. R.G. van der Zwan (H.A.). Serooskerke - 10.00 u dhr. H.J. Schoenmaker, 19.00 u. ds. AV. de Nooy (sow-dienst) in herv. kerk). Oost-Souburg - Kanaal straatkerk, 09.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 09.30 en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Vlissingen - 09.30 en 16.30 u. ds. G. Kwakkel. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. J.G Schenau. Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg - In de Engelse Kerk, 09.30 en 17.00 u ds. A. Boshuizen. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen - 10.00 u. dienst. Christengemeenschap Hoogelande - Kapel van Sint-Maar ten, 10.30 u. Mensenwijdingsdienst. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen - Zie Open Hof/Schaaps kooi (oec. dienst). Evangelie Gemeente „De Wijngaard ilburg - Br. C. v.d. Zanden. Mi l - Klaren beek Vijngaar LTS, 9.: 30 u. Leger des Heils. Vlissingen - 10.00 u. en 19.00 u. kapt. C.D. Bijl, Anglicaanse Kerk. Vlissingen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort 10.30 u. Holy Commu nion. Zevendedags Adventisten - 19 januari. Middelburg - 10.00 u Bijbelstudie, 11.00 u ds. N. Kooren. Vlissingen - 9.15 u ds. N. Kooren, 10.15 u bijbelstudie. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Neder land Koudekerke - geen opgave. Oost-Souburg - geen opgave. BIGGEKERKE - Ook dit jaar zal Algemene Zeeuwse Verzeke ringen weer als sponsor optre den voor de Zeeuwse Ren- en Tourclub 'Theo Middelkamp'. Het betreft de categorieën amateurs en dames. De ploe- genvoorstelling zal plaatsvinden in 'De Kaasboer' te Biggekerke op donderdag 17 januari. De aanvang is 20.00 uur. De ove rige categorieën: junioren, nieu welingen, liefhebbers/veteranen en de toerders krijgen steunver lening van andere sponsors. VLISSINGEN - De kleinste kinderen in het weeshuis van Beius in Roemenië hebben drin gend nieuwe ledikantjes nodig. In het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Otte- straat vindt daarom een verko ping plaats op 22 januari van 11.00 tot 17.00 uur. U vindt er onder andere mini-aquarellen, zijden shawls, droogbloemen, stoffen eenden en kransen, alles handgemaakt. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 14 oktober 1990 van: 800 m3 23 279 1000 m3 28 348 1200 m3 34 418 1400 m3 40 488 1600 m3 45 557 1800 m3 51 627 2000 m3 57 697 2200 m3 62 766 2400 m3 68 836 2600 m3 74 906 2800 m3 79 975 3000 m3 85 1045 3300 m3 94 1149 3600 m3 102 1254 3900 m3 111 1358 4200 m3 119 1463 4500 m3 128 1567 5000 m3 142 1742 5500 m3 156 1916 6000 m3 170 2090 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1991 | | pagina 3