unu ;:ü>|N Europa Kinder hulp zoekt gastgezinnen Unie van Vrijwilligers al 45 jaar op Walcheren in de weer Gratis showprogramma voor iedereen ZEELAND ET R. SJRUYK Mollen doen het vooral 's winters SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 JANUAR11991 Zeeland Hallen vieren vrijdag 25 januari nieuwe start Golden Earing Mannen Richtlijnen Saamhorigheid iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii! 313 GOES - De nieuwe eigenaar van de Zeeland Hallen, Organi- satieburo Inter Expo, nodigt het Zeeuwse publiek uit voor een grandioze feestavond op vrijdag 25 januari, 's Avonds om half acht gaat een groots showpro gramma van start. Alles wordt uit de kast gehaald om te laten zien dat de Zeeland Hallen pu blieksvriendelijk zijn en de toe gang tot het evenement zijn dan ook gratis, evenals het parkeren en gebruik van de sanitaire voorzieningen. Opus Sound is erin geslaagd een fantastisch aantal artiesten te arrangeren. Allereerst is er een groot showballet, bekend van de televisie, dat met veel glitter en glamour de juiste sfeer zal creëren voor een geslaagd familiefeest. De dames van dit ballet zullen de bezoekers bij de ingang van de hal verwelkomen. Zij zullen in de loop van de avond een wervelende show van Zuid-Amerikaanse en Las-Ve- gasdansen voor het voetlicht brengen. In een wisselend programma op het hoofdpodium treden ver volgens op: Marco Borsato, die zijn eerste show-bizz ervaring opdeed bij Hennie Huisman. Met zijn Italiaanse liedjes zal hij zijn fans in vervoering brengen. De man die al langer op de bühne staat is Rob de Nijs. Goede wijn behoefd geen krans en deze zanger zal zeker zijn gouwe ouwe laten horen zoals: 'Malle Babbe', 'Ritme van de re gen', 'Jan Klaasen', 'Afscheid' en de liedjes van zijn onlangs' uitgekomen LP 'De Reiziger'. Het dans- en showorkest 'Des- parado' is een formatie met een uiteenlopend repertoire. Naast de Top 40 brengen zij ook tradi tionele en moderne country mu ziek. De bezetting van Despa- rado is alsvolgt: lead vocals, guitars en viool-David Egter van Wissekerke, bass guitar vo cals-Paul Fischer, laed guitars, pedalsteel guitar-Danny Patti- nama, keybaords, piano, vocals- Leon Priest, drums Hans Cop- pens. De hal wordt gezellig inge richt er komen terrasjes en stands waar broodjes, saté en drankjes kunnen worden genut tigd. Opus sound wil in de toe komst meer van deze amuse mentsavonden gaan verzorgen voor zaterdag 16 maart is 'Gol den Earing' gecontracteerd. Verder zijn er ver gevorderde plannen voor kindermiddagen met bekende programma's', zo als 'Bassie en Adriaan' en 'Wordt Vervolgd' met Han Pee kei. Binnen enkele weken komt er op een woensdagmiddag een gratis feestmiddag voor de jeugd. Midden in de Zeeland Hal komt een podium waarop een bekend gezelschap zich pre senteert en rondom wordt een spelcicuit opgezet met bekende kinderspelletjes. Rein van Vliet van Organisa- tieburo Inter Expo: „We hopen op een goede start. De Zeeland Hallen moeten af van het slechte imago dat ze van het be gin af aan hadden. Daarom nu deze publieksvriendelijke amu sementsavond. De mensen kun nen tiu ervaren dat de Zeeland Hallen gezelligheid kunnen uit stralen en dat het er goed toe ven is. Wij hopen dat het pu bliek de weg naar de Zeeland Hallen weer weet te vinden. Van onze kant willen wij er al- Een show ballet zal zich presenteren met veel glitter en glamour. les aan doen om het onze gasten meer personeelsfeesten en be- avond' op het programma staan naar de zin te maken. Tot mei is drijfspresentaties. Voor april met Adrian Snel. Kortom we de hal goed bezet met onder heeft'Opus Sound'een'Gospel- zijn er voor een breed publiek". Rob de Nijs Vrijwilligerswerk:een veelzijdig vak MIDDELBURG/VLISSINGEN - Al ruim 45 jaar in actie: de af delingen Middelburg en Vlissingen van de Unie voor Vrijwilligers (UW) startten vlak na de oorlog, respectievelijk in maart en no vember. Toen was de belangrijkste taak het helpen met modder ruimen uit de huizen die tijdens de inundatie onder water hadden gestaan. Het werk is inmiddels ingrijpend veranderd, maar de in stelling van de vrijwilligers is gelijk gebleven: met groot enthou siasme worden de werkobjecten aangepakt. Nederland telt 133 afdelingen van de UW met een totaal van 19.000 vrijwilligers, zowel man nen en vrouwen. Het idee dat de vrijwilligersorganisatie alleen door vrouwen worden 'bemand' is hardnekkig, maar al sinds 1977 achterhaald. Gelukkig we ten mannen, zij het nog schoor voetend, de weg naar de UW toch te vinden. Meestal vervul len zij taken zoals het rond brengen van maaltijden en het bezoeken van buitenlandse zee varenden, die in het ziekenhuis zijn opgenomen. In Middelburg zijn 160 leden verbonden aan de UW, Vlissin gen telt 75 leden. Een van de ta ken is het werk in het zieken huis. Als in 1992 de ziekenhui zen op Walcheren samen gaan, betekent dat voor de afdelingen Vlissingen en Middelburg ook een nauwere samenwerking. Ouderen bezoeken thuis of in het ziekenhuis, het organiseren van handwerkmiddagen, soos- avonden en kledingbeurzen, het inspreken van bandjes voor slechtzienden, de verkoop van kinder- en zomerzegels; wie is er eigenlijk geschikt voor dat werk? "In principe kan iedereen vrij williger zijn', zegt Jannie Lu- teijn, bestuurslid van de Vlis- singse UW, "je moet alleen hart voor de zaak hebben". Wie mee wil werken in een van de werkobjecten van de UW, krijgt eerst twee (bestuurs)leden op bezoek. Deze vertellen hoe de organisatie werkt en wat de mogelijkheden zijn. De nieuwe vrijwilliger geeft aan waar zijn of haar interesses liggen. Is er een geschikt werkobject gevon den, dan legt de werkobjectlei- der de verdere contacten. Alle nieuwe medewerkers draaien eerst een paar maanden op proef mee om te kijken hoe het bevalt. Het kan bijvoorbeeld voorkomen, dat het bij huisbe zoeken niet "klikt" of dat een vrijwilliger toch beter in een an der werkobject aan de slag kan. Voor elk werkobject zijn richt lijnen vastgesteld. In de zieken huizen in Middelburg en Vlis singen en in het bejaardencen trum Ter Reede en verpleeghuis Der Boede heeft de UW ver schillende werkobjecten. Ook in Vijvervreugd zijn vrijwilligers betrokken bij de wekelijkse soosavond en spelmiddag. "Wij werken volgens de richtlijnen van de Nationale Ziekenhuis raad", zegt mevrouw H.C. Car rière- Kroon, voorzitter van de UW Middelburg. "In principe verrichten wij geen taken die door een professionele kracht gedaan kunnen worden. Wij zijn er niet voor het veplegend personeel, maar voor de patiën ten." De samenwerking met de be roepskrachten is goed. In ver pleeghuis Der Boede organiseert men zelfs extra cursussen voor de vrijwilligers van de UW. Pe riodiek is er overleg tussen de besturen van de afdelingen van de UW en de verschillende in stellingen die van de diensten van de vrijwilligers gebruik ma ken, het gemeentelijk maat schappelijk werk en het kruis werk. De vrjwilligers hebben regel matig overleg met de werkob- jectleider. Deze geeft, waar no dig, ondersteuning, stelt de werkroosters vast en zorgt voor vervanging. Daarnaast komen de vrijwilligers zo'n vier keer per jaar bijeen. "De saamhorig heid is groot", zegt Nel van der Laan, voorzitter van de afdeling Vlissingen. "Wie eenmaal in het werk zit, haakt ook niet zo gauw af. Het komt wel eens voor dat iemand er een tijdje mee ophoudt, maar die komt meestal weer terug." In 1992 gaan de afdelingen Middelburg en Vlissingen sa menwerken als het nieuwe streekziekenhuis Walcheren in gebruik wordt genomen. Het overleg hierover komt op gang. Nieuwe ideeen, zoals het inzet ten van afdelingsgastvrouwen in het ziekenhuis, beginnen te rijpen. Extra vrijwilligers kun nen ze bij de UW dan ook al tijd gebruiken; werk is er ge noeg. Vrijwilligers haken niet gauw af, maar voor iedereen komt eens de dag dat hij of zij Drie maal per week komen vrijwilligers van de UW met de rijdende winkel aan het bed van de patiënten in het ziekenhuis in Middel burg afscheid neemt. Voor e secreta resse van de afdeling Middel burg, mevrouw L. van Houte- Stadt, komt dat moment dit voorjaar. Hopelijk is haar jaren lange inzet voor nieuwe vrijwil ligers een voorbeeld. Iedereen kan het immers; een beetje tijd en belangstelling voor je mede- in Vlissingen is dagelijks tussen mens, dat zijn de enige eisen. 9.00 en 11.00 uur te bereiken (Voor inlichtingen UW Middel- via het Centraal Meldpunt Vrij burg, tel. 01180-26290. De UW willigershulp, tel. 01184-10795. OOSTKAPELLE - Een vol ijverige lid van de Dierenbe scherming verhuisde enkele ja ren geleden van het Vlissingse naar de zak van Zuid-Beveland. Ze genoot van het buitenhuis met grote tuin, het weidse uit zicht en wat daarbij hoort. Tot ze me tijdens een vergadering aanklampte met de vraag, wat ze toch tegen die ellendige mol len kon doen. De fraai aangelegde tuin werd voor de tweede en vol gende keer opnieuw omge ploegd en dit maal geheel gratis. Ze was de wanhoop nabij. Ik heb haar toen vriendelijk maar beslist onder ogen gebracht, dat elke medaille nu eenmaal een keerzijde heeft. Wonen in het buitengebied brengt de mens dichter bij de natuur en dat heeft soms minder aangename kanten. Ook Walcheren kent zijn mollen. Nog niet zo vreselijk lang, want pas na de aanleg van de Sloedam in 1871 slaagden de dieren erin tot onze contreien door te dringen. Hoewel mollen prima zwemmers zijn zullen ze zich toch liever niet te water be geven. Dat er tijdens de inunda ties van '44-45 heel wat op drift zijn geraakt laat zich begrijpen. Daar er echter diverse plaatsen droog zijn gebleven konden veel dieren zich in veiligheid bren gen. Dat zal met name in de duin- en bosrand het geval zijn OOST-SOUBURG - Al 30 jaar bestaat de Stich ting Europa Kinderhulp. Een Stichting die zich in heel Nederland inzet om kinderen uit gebroken en kansarme gezinnen een vakantie aan te bieden. Het zijn veelal kinderen, die zonder hulp van ande ren nooit met vakantie kunnen. Ze komen uit ste den zoals Berlijn, Han nover, Parijs maar ook uit Nederland. Deze kinderen wonen in die delen van steden waar leef- en speel ruimte veel te wensen over laat. Voor al deze kinderen probeert de Stichting Europa Kinderhulp een vakantiegezin te vinden, dat tijdens de zomermaan den zo'n drie weken een kind in huis wil opnemen. Zo ook de familie De Meulder uit Souburg. Zo'n zes jaar gelden lazen ze een oproep van de Stich ting Europa Kinderhulp in de krant. In eerste instan tie werd overwogen om een Nederlands kind op te nemen. Omdat de dochters van het gezin De Meulder op de Mavo zaten en ze Duits een leuk vak vonden besloten ze om Duitse kin deren uit Hannover een vakantie aan te bieden. Via de sociale dienst van Hannover en de Stichting Europa Kinderhulp komen de Duitse kinderen naar Nederland. „Waarom we dit doen?", zegt dhr. De Meulder. „We hebben bei den de oorlog meegemaakt en in deze periode ben ik zelf in diverse pleeggezin nen opgevangen. Mijn vrouw heeft in een Japans vrouwenkamp gezeten. Je weet wat het is, je weet wat een kind voelt". Tijdens de vakantiepe riode in Zeeland neemt de familie De Meulder de kin deren mee naar het strand, het zwembad, het Veerse Meer en er worden fiets tochten gehouden. „Je moet je voorstellen dat die kinderen alleen maar in en tussen betonkolossen wo nen, weinig speelruimte dus. Thuis slapen ze met broertjes en zusjes op één kamer. Toen ze bijvoor beeld hier voor het eerst kwamen en ze een „eigen" konden ze het absoluut niet geloven: Für mich al- lein Even weg uit de problemen. Gaat het niet om moeilijke kinderen De familie De Meulder is daar heel nuchter over. „We weten wel wat ze daar meemaken", zegt mevr. De Meulder. „Ik hoef dat niet allemaal te weten. Ja, als ik alleen met ze ben dan laten ze wel eens wat los. Dan kan je alleen maar luisteren". Je bouwt in deze periode een band met ze op. We heb ben meegemaakt, dat twee kinderen niet meer naar huis wilden. Er is echter nog een groot tekort aan vakantie gezinnen. Daarom zoekt de stichting nog gast ouders die in de zomerva kantie een kind in huis willen opnemen. Tijdens informatie-avonden krij gen nieuwe vakantiegezin nen uitgebreide voorlich ting. Ervaren vakantiege zinnen vertellen dan hun belevenissen. Mevr. De Meulder: „Het is echt niet moeilijk. Je moet alleen zo'n kind kunnen aanvoe len en vertrouwen. Als zo'n kind hier is, gaan we absoluut niet elke dag iets speciaals doen. Ja, gewoon een dagje naar het zwem bad, een fietstochtje, lek ker in de tuin zitten of ge woon boodschappen doen. Enkel deze omgeving die anders en rustiger is, is al ruim voldoende voor deze kinderen". Dhr. de Meul der zegt wel: „Je kunt na tuurlijk niet alles tolere ren, wij hebben hier ook onze huisregels. Als ze hier drie weken zitten mogen ze bijvoorbeeld niet elke dag naar huis bellen. Bo vendien, als je dat doet dan gaat het beslist fout, de kinderen krijgen heim wee en na een week willen ze weer naar huis". Men sen die zich als vakantie gezin willen opgeven moe ten dat beslist doen, zegt De Meulder. „De eerste dagen zullen ze heel stil zijn, maar de volgende we ken krijg je een echte band met ze". Voor inlichtingen: J.J.A.M. van Poppel, tel. 01180-15024. slaapkamertje kregen, Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllli? geweest en een enkele in het centrum van de dorpskernen. Ook de nog intact zijnde dijkge- deelten hebben ongetwijfeld en kele mollen onderdak verschaft. Nu getuigen overal de mol shopen van de aanwezigheid van deze graver. Dat is met name in de winter het geval. Blijven vele dieren liever in rust, zoals de egel, andere moe ten daarentegen de poten extra uit het vel steken om aan de kost te komen. Wormen vormen het stapelvoedsel, dat wil zeg gen het hoofdmenu voor dit zoogdier. Tijdens koude perio den, trouwens ook in droge zo mers, trekken ze zich in diepere lagen terug. Om erbij te kunnen komen dient meer grondverzet te worden gepleegd. Bovendien is de voedselbehoefte groter. Vandaar dat de landerijen em net name de weilanden vaak be zaaid zijn met hopen. Hoe lich ter de grond, des te talrijker de bulten. Geef het beest eens on gelijk. Bovendien zitten er altijd meer wormen in goede klei, dat in schraal zand. Je begrijpt soms niet, wat een mol hier te zoeken heeft. Duin wandelaars komen eveneens re gelmatig mollengangen tegen. Je ziet ze zelfs wel eens op het strand. Zo volgde ik er eentje op het strand van de Banjaard. De gang liep zeker een vijftig meter in zeewaartse richting. Onze vriend zal er wel achter geko men zijn, dat het in de meest letterlijke zin bergafwaarts ging. Hier en daar liggen gigan tische hopen. Soms midden in het land, dikwijls tussen het hout. Ook in de middenberm van autowegen prijken ze vaak. We hebben in dat geval te doen met de zgn. winternesten. Ik heb wel eens de aarde van zo'n nest weggekruid en daarbij ver steld gestaan van de enorme hoeveelheid grond, die was op geworpen. Recht onder dit nest bevindt zich de kraamkamer, waar in het voorjaar de jongen geboren worden. Meestal, af hankelijk van de voedselsitua tie, zo'n 2 tot 7. Hoewel ze aan vankelijk niet veel groter zijn dan een boon groeien ze voor spoedig. In de tweede helft van de zomer gaan ze al op avon tuur. Daarbij vallen ze nogal eens als slachtoffer van kleine roofdieren en roofvogels. In braakballen van buizerds heb ik diverse malen de brede graafpo ten van een mol aangetroffen. Ook torenvalken ontzien zich niet een al te nonchalante wan delaar tussen de klauwen te ne men. Wie wel eens bij een nest van deze vogel is geweest kan dit bevestigen. De mol is een echte cultuur volger, die profiteert van de menselijke activiteiten, zoals verlaging van de grondwater stand, zware stalmestgiften enz. Door het wroeten houdt het dier evenwel de bodem los en ruimt daarnaast ook heel wat voor mens schadelijke insecten op, zoals engerlingen en ritnaalden. Wie er oog voor heeft kan, vooral in de winter, de woonge bieden van mollen uitstekend localiseren. Daar dus maar eens op letten. TROUWRINGEN - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 1 tot 9 januari de volgende voorwer pen aangegeven: een hoes voor een fototoestel, zwarte hand schoen, een shawl, een plastic tas met een herentrui en 2 fo to's, 2 armbanden, 2 trouwringen, 7 sleutels aan een sleutel hanger, een lederen lapjestas met inhoud en een damestas met inhoud. OECUMENE - In het kader van de Week van Gebed voor de Eenheid van Kerken en Christenen organiseert de raad van kerken in Middelburg op 20 januari een oecumenische vesperdienst in de Oostkerk, aanvang 16.30 uur. Leden van verschillende kerkgenootschappen zullen voorgaan. In Vlis singen worden de volgende diensten gehouden: in de r.-k. Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel een dienst van woord en gebed, aanvang 9.30 uur. Pastoor W. v.d. Riet en ds. J.D. de Boer zullen voorgaan. In Open Hof is er een dienst van woord en tafel, aanvang 10.15 uur. Pastor V. Hecken, ds. G. Kalksma en ds. J.B. van Bork gaan hier voor. In De Schaapskooi is er een dienst van woord en tafel. Deze dienst begint om 9.30 uur. Ds. A.V. de Nooij en pastoraal werkster mevr. L. v.d. Poel zullen in deze dienst voorgaan. STUDIE - De provinciale werkgroep Kerk en Israël Zee land verzorgt op woensdag 30 januari twee studiebijeen komsten in de Getuigeniskerk, Adr. Lauwereijszstraat 6 in Middelburg. Dr. G.H. Cohen Stuart leidt de volgende onder werpen in: om 14.00 uur Vervuiling van de Torah in de Bergrede (Matth. 5) en om 19.30 uur De feesten van Israël in de Bergrede (Matth. 6). Deze bijeenkomsten zijn voor ieder een vrij toegankelijk. Een boekentafel en WIZO-stand met Israël produkten zijn aanwezig. De opbrengst van de lo pende actie „Weg naar de vrijheid" is bestemd voor een op vangcentrum voor Joden uit de Sovjet-Unie, in Kiryat Gat in Israël. LEZING - De Protestants Christelijke Ouderenbond, afd. Vlissingen houdt op donderdag 17 januari een algemene le denvergadering om 14.30 uur in het jeugdgebouw bij de Pe- truskerk, Dr. Ottestraat. Dr. S. Wartena, voormalig huisarts te Vlissingen zal spreken over het onderwerp „Veilig op leef tijd". Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. AMNESTY INTERNATIONAL - Vanavond - 16 januari - presenteert Amnesty International zich in jongerengebouw Poortershove in Middelburg. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur. SLEEPBOTEN - De Vereniging van Belangstellenden voor de Sleepvaart houdt op vrijdag 18 januari in het inter naat Onze Vloot, ingang Chopinlaan, Vlissingen een bijeen komst waarbij kapitein A. v.d. Weel zal vertellen over zijn reizen met zeesleepboten, sleepreizen en bergingen in de ja ren zestig. Er worden dia's bij vertoond van o.a. de sleepbo ten Zwarte Zee en Noordzee. De toegang is vrij. REANIMATIE - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren verzorgt in samenwerking met de Ned. Hart stichting een cursus reanimatie voor ouderen op 22 en 29 ja nuari in Herrijst in Westkapelle en op 19 en 26 februari in Ons Huis in Meliskerke. INFORMATIEVERWERKING - Op vrijdag 18 januari geeft dr. P.I.M. Johannesma op uitnodiging van het Natuur kundig Gezelschap een lezing met als titel: Informatiever werking in het zenuwstelsel. Plaats: Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Gratis toegang voor leden en niet-leden. FLORIDA - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt op woensdag 23 januari een themamiddag met een lezing, film en dia's over Florida in Bachten Reede Vlis singen, zaal open om 13.30 uur, aanvang 14.00 uur. Gratis bingo. DIEETKOKEN - Maandag 28 januari start een cursus dieetkoken voor vrouwen en mannen vanaf 50 jaar. De cur sus richt zich op diëten voorgeschreven bij hart- en vaat ziekten, een te hoog cholesterolgehalte en/of te hoge bloed druk, eventueel in combinatie met overgewicht. De cursus bestaat uit 6 lessen en worden gegeven op maandagmiddag van 14.00-16.30 uur in dé leskeuken van het Zeeland Colle ge, afdeling M.D.G.O. aan de Troelstraweg 2 in Vlissingen. De kosten bedragen 35,- inclusief de ingrediënten. De cur sus wordt georganiseerd door de Kruisvereniging Walcheren en de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. Opgave en inlichtingen Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen tel.: 01184-16957. OUDE PRENTEN - Op woensdag 23 januari houdt de Heemkundige Kring Walcheren een bijeenkomst in hotel Walcheren in Koudekerke, waarbij dhr. A.H. van Dijk, huis arts te Vlissingen, over „Vlissingen in Oude Prenten" vertelt, met vertoning van dia's. Aanvang 20.00 uur, ook toeganke lijk voor niet-leden. REGIO-DAG - De Schotsecollievereniging, regio Zee land houdt op 20 januari een regio-dag in het „Dorpsuus" in Driewegen, aanvang 10.30 uur. Dierenarts Ruud van Santen vertelt over voeding en EHBO. Er is gelegenheid voor het stellen van vragen. Per gezin zijn de kosten (al of niet met collie) 7,50. Aanmelden en info bij Leny Jansen-Verhoef, tel. 01195-676. TECKELS - Zaterdag 19 januari houdt de Nederlandse Teckelclub (N.T.C.) een teckelmiddag met een lezing over EHBO en een vragenuurtje. Aanvang 14.00 uur in het Crom- wiel, Krommeweg 2 in Steenbergen. Voor inlichtingen tel. 01650-44647. BINGO - Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen presenteert bingo met in de pauze de film: Delta-finale 1988 (afsluiting van de Oosterschelde) op dinsdag 22 januari in Bachten Poorte, Oost-Souburg. Kaarten a 3,- in de voor verkoop bij leden „Aktiva". Zaal open om 13.30 uur, aan vang 14.00 uur. COMPUTER - Op maandag 21 januari is iedereen weer van harte welkom op de maandelijkse bijeenkomst van de HCC regio Zeeland in wijkcentrum „Open Hof" in Vlissin gen. Deze avond is, op verzoek, weer een ouderwetse com puteravond waarin een ieder zijn/haar eventuele computer problemen kan bespreken. Neem uw computer mee! Public Domain Software is gratis beschikbaar. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur.

Scheldebode | 1991 | | pagina 13