Vlissingen op weg naar de top Blauwe Doffer Aangepaste vakantie met Stichting Werken Van der Doef verricht zaterdag de openingshandeling Open tafel Workshops voor Jeugdwerk Bijeenkomst Jeugdbond Danswedstrijd in De Spinne SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 JANUAR11991 Onderhandelen Eigenwijs Op vakantie naar de Kanaaleilanden VLISSINGEN - Vlissingen zit in de lift en wil naar de bo venste verdieping, dat is samen gevat de boodschap die burge meester Van der Doef uitsprak tijdens de nieuwjaarsreceptie op vrijdag 4 januari. Van der Doef keek in zijn nieuwjaarsrede terug op het af gelopen jaar. Het viel hem op dat sommige gebeurtenissen al veel eerder leken plaats te vin den, „is het werkelijk nog maar een jaar geleden dat Mandela vrijgelaten is?". De problemen in het Vlis- singse zijn volgens Van der Doef maar relatief, vergeleken met die in het buitenland. Vlissingen wil dan ook betrokken blijven bij het buitenladns beleid. Dit komt ondermeer tot uiting in de vriendschapsbanden die Vlissin gen heeft met Ambon in Indo nesië en Taganrog in de Sovjet- Unie. Het jaar 1990 bracht voor Vlissingen bestuurlijke vernieu wing. Een vijfde, vrouwelijke wethouder deed de intrede. Van der Doef verwacht dat haar aanwezigheid geen tijdelijke is. „Vlissingen zal ook in en na 1991 al haar beroepsbestuur ders volop nodig hebben ten be hoeve van de taken en proble men waarvoor wij staan". De samenwerking met de buurgemeente Middelburg wordt steeds intensiever. Als voorbeeld noemde de burgerva der het gezamenlijk aanschaf fen van een ophaalwagen voor chemisch afval. In de beleidsaf spraken voor de periode 1990- 1991 is vastgelegd dat de raad van Vlissingen studie zal maken van de bestuurlijke aspecten van de samenwerking met Mid delburg. Ook andere gemeenten moeten zich de vraag stellen hoe in Zeeland de gemeenten het best in staat zijn de belan gen van hun burgers te dienen. In de discussie die dan volgt moeten Vlissingen en Middel burg een actief aandeel leveren. Een goede voorbereiding acht Van der Doef dan ook op zijn plaats. Vlissingen kan als stad tevre den terugkijken op het jaar 1990. De belangstelling voor wonen en werken in de binnen stad is helemaal terug. Er wordt ook weer gewinkeld. Dit jaar staan de 'beluife- lingsplannen' voor de Walstraat op het programma, evenals de overkapping van de Lange Zel- ke. Met het winkelcentrum Scheldeplein, waarvan wellicht nog dit jaar de oplevering plaatsvind, zal dit er toe leiden dat nog dit jaar 'het nieuwe winkelen' in Vlissingen tot de mogelijkheden behoort. „We hopen dat Vlissingen zich op deze wijze in Zeeland van an dere steden zal kunnen onder scheiden. Het terugwinnen van koopkracht is daarvoor essen tieel; naast de ondernemer moet ook de consument geloof in eigen stad hebben". Twee grote projecten staan er dit jaar op stapel: de boulevard bebouwing wordt aangevat en in het eerste kwartaal hoopt het college van burgemeester en wethouders de raad voorstellen te doen die het mogelijk maken na de bouwvakvakantie ook in het Arsenaalgebied daadwerke lijk te kunnen beginnen. Kortom Vlissingen zit in de lift. „We zijn vanuit de kelder verdieping gestart en hebben het voornemen op de bovenste etage uit te stappen: aan de top, daar willen we zijn. Als je alleen in de lift staat wil het nog wel eens lukken daar in een bewe ging te komen. Maar meestal sta je er met anderen in en op de verschillende verdiepingen staan vaak mensen die ook mee willen. Zo bepalen anderen nogal eens hoe lang je over de rit doet! Maakt u zich geen zor gen: het gemeentebestuur houdt de vinger op de bovenste knop. Want alleen met vasthoudend heid kom je boven.". Met het verdwijnen van de smederij van De Schelde is ook een naam verdwenen. Het Betje Wolf- plein heeft plaats moeten maken voor het Scheldeplein. Eindelijk een eigen kerkgebouw KOOKCURSUS - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen start op donderdag 17 januari een cursus koken voor mannen van 55 jaar en ouder, die niet veel van koken afweten. De cursus is opgebouwd uit 8 lessen en wordt ge geven in de leskeuken van de MDGO-scholengemeenschap Troelstraweg 2 in Vlissingen. De lessen beginnen steeds om 9.00 uur en duren tot 11.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 40,- per persoon, exclusief de ingrediënten. Inlichtingen en opgave bij de Stichting Welzijn voor Ouderen tel.: 16957. PENNINGMEESTERSCURSUS - De Zeeuwse Vrouwen raad geeft op dinsdag 5 februari een penningmeesterscursus voor gevorderden in Middelburg. De cursus is bedoeld voor vrouwen die al enige ervaring hebben met het penningmeesterschap van een vereniging of club. Aan de orde komen: - bestuurlijke aspecten, zols statuten en huishoudelijk reglement - afschrijvingen - verzekeringen - balans en financieel verslag - reserveringen. Door middel van schriftelijke en mondelinge informatie worden bovenstaande punten toegelicht. Ook zal er geoe fend worden in het opstellen van een balans en een verslag. Begeleidster is mevrouw Monique Royen. De cursus vindt plaats in de Stadsschouwburg in Middelburg en duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Kosten voor deelname: 6,-. Opgave en inlichtingen: Zeeuwse Vrouwenraad, Postbus 429 4330 AK Middelburg, 01180-34733. BORSTVOEDING - De Vereniging Borstvoeding Natuur lijk verzorgt maandag 14 januari weer een informatie avond, met als thema: borstvoeding, hoe werkt het en waarom is het zo belangrijk. Vrouwen met vragen of vrouwen, die iets meer willen we ten over de borstvoeding in het algemeen zijn van harte wel kom. De avond begint om 20.00 uur en is om 22.00 uur afge lopen. Voor meer informatie (over het adres) kunt u bellen naar: Mieke, tel.: 01184-68279. ROZENKRUISERS - In de maand januari houdt het Ro zenkruisers Genootschap een cursus over het onderwerp „Mysterie van leven en dood". Donderdag 10 jan.: een inlei dende lezing op de cursus. Deze lezing is vrij toegankelijk. Ma. 14 jan.: eerste cursusavond. Onderwerp: Mens en Micro- cosmos. Na 21 jan.: tweede cursusavond. Onderwerp: Ge boorte, dood en reïncarnatie. Ma. 28 jan.: derde cursus avond. Onderwerp: Bevrijding van het wiel van geboorte en dood. Alle avonden beginnen om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. Aanmelding cursus: telefonisch (01660-3268) of direct aan de zaal. Kos ten cursus, inclusief tekst en informatiemateriaal: 10,-. PEUTERGYM - Vanaf 11 januari kunnen peuters vanaf ongeveer 2 jaar in Souburg meedoen aan peutergym op vrij dagmorgen van 10.00-11.00 uur in de van Duyvenvoorde sportzaal. De kennismaking is gratis. Voor inl. tel. 01184- 66828, Ina Jobse. BRIDGEN - Donderdag 10 januari start in wijkpost „de Woelige Werf" aan de LJsselstraat in Middelburg een bridge- cursus voor 50+ers. Deze cursus omvat 13 lessen en is van 9-12.00 uur. Voor meer info tel.: 01180-23282. DANSEN - Wie gezellig wil dansen, kan op 11 januari in „Open Hof" aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen te recht. Het duo Co de Vos zorgt voor de (levende) muziek. Aanvang: 20.00 uur. Toegangskaarten bij de beheerder en 's avonds aan de zaal. WESTHOVELOOP - Zaterdagmiddag houdt Dynamo '70 haar 12e Winter-Westhoveloop in Domburg. Deze prestatie loop voert de deelnemers door het mooie natuurgebied van Westhove en omgeving, over bos- en duinpaden. Start: 14.00 uur bij het kasteel Westhove. Inschrijven: vanaf 13.00 uur op de parkeerplaats. Inschrijfgeld: 3,50 (KNAU-leden op vertoon van licentie 0,25 reductie). Afstanden: 4-9 km en op verzoek weer een lange afstand van 15 km. Tijdwaarneming: grote digitale tijdklok. Inlichtingen: 01180-28917 Jan Vermeule. WINTERSERIE - Zaterdag 12 januari verzorgt wsv „Wil len is Kunnen" - Vlissingen de tweede Winterserie wandel tocht van een serie van vier. De afstand waarop gewandeld kan worden is 5, 10 of 15 km. De start is 13.30 uur vanuit het clublokaal in de vm. Willem IH-kazerne te Vlissingen. De wandelboekjes kunnen ter afstempeling aan het start- buro (dat één uur voor de start al open is) worden aangebo den. De medische verzorging is in handen van het Ned. Rode Kruis - Afd. Oost- en West-Souburg/Ritthem. Verdere in lichtingen zijn te verkrijgen bij het secretariaat tel. 01184- 60294. ZELF-ONTPLOOIING - Vanaf maandagavond 14 ja nuari is het mogelijk deel te nemen aan een gestalt en bio- energetikagroep. Deze vorm van psychotherapie is gericht op Zelf-ontplooiing en bewustwording. De groep staat o.l.v. gestalt- en lichaamstherapeute An- gèle Nederlof en wordt gegeven in de Open Hof te Vlissin gen. Prijs naar inkomen. Max. 8 deelnemers. Voor informa tie en brochure: 01184-67542. BINGO - Op vrijdag 11 januari wordt er in het buurthuis „Scheldebuurt" Verk. Quakkelaarstraat 95 een BINGO ge houden. De zaal is open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. NATUURLIJKE GENEESWIJZE - De Belg Hugo Sy- mens heeft een revolutionaire kijk op gezond worden. In België boekte hij met zijn doeltreffende natuurlijke genees wijzen grote resultaten. Op 12 januari kunt u kermis maken met deze wonderdokter. Om 15.00 uur houdt hij een lezing in het Strandhotel aan de Boulevard Evertsen. Entree 7,70, inclusief consumptie. OOST-SOUBURG - Aan de Burgemeester Stemer- dinglaan in Oost-Souburg is een markant gebouw verrezen. Het is de nieuwe kerk die door drie kerkge nootschappen van de Molukse gemeenschap a.s. za terdag in gebruik zal wordt genomen. Anders dan het gebouw in z'n moderne eenvoud doet denken, was de totstandkoming ervan gecompliceerd. "Het heeft ja ren geduurd voordat de nieuwe kerk er uiteindelijk stond", zegt voorzitter Tomasowa van de Stichting BPRG 'Beth Cherem', de opdrachtgever voor de bouw van de kerk. Een gesprek over zowel interne als ex terne problemen die overwonnen moesten worden. In tegenstelling tot de Neder landse samenleving kende de Molukse gemeenschap in ons land geen scheiding tussen kerk en staat. Kerken of huizen, het geld kwam allemaal uit dezelfde pot van de Rijksgebouwen dienst. De afdeling Domeinen van deze dienst was en bleef verantwoordelijk voor de bouw en het beheer ervan. Dat lag aan de Nederlandse regering. Waren ze bevreesd voor de nieuwe groep immigranten, waarvan ze niet wisten of en hoelang ze zouden blijven, was het de bedilzucht van de rege ring, de drang om de touwtjes strak in handen te houden? We weten het niet. Feit is dat rond 1950 de gere patrieerde Knil-militairen met hun families bij aankomst in Nederland in kampen worden gestopt. Meestal aan de rand van of buiten de stad. De hou ten barakken en de met prikkel draad omheinde terreinen zijn voorwaar geen staaltje van Ne derlandse gastvrijheid. In Vlis singen heet het kamp Het Ha vendorp. Tomasowa herinnert het zich nog goed. Een proviso risch ingerichte barak deed dienst als kerkgebouwtje, en te gelijkertijd als ontspannings ruimte en café. Later, in 1960 werd in Oost-Souburg een aparte woonwijk met kerkge bouw gebouwd. Zoals gezegd bleven huizen en kerk in eigen dom van Domeinen. "Het blijft gissen", zegt Toma sowa, "waarom de Overheid op een gegeven moment met het voorstel kwam om ook voor de Molukse gemeenschap de schei ding van kerk en staat door te voeren. Waarschijnlijk was het doel verdere integratie van de Molukkers in de Nederlandse samenleving, hoewel dat allang was gebeurd. Misschien was het wel kostenbesparend". MIDDELBURG - Vanaf maandag 14 januari kunnen ouderen vanaf 65 jaar 3 x per week terecht bij de Open Tafel, Noordsingel 106, een initiatief van de Stichting Jacob Rogge veen en de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg. Op maandag, woensdag en vrijdag kunt u vanaf 12.15 uur aan tafel plaatsnemen. Er kun nen zich nog deelnemers aan melden. Voor inlichtingen: Stichting Jacob Roggeveen tel.: 14251 of Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg tel.: 27537. Niettemin kunnen de onder handelingen beginnen. Vanuit de drie Molukse kerkgenoot schappen wordt een commissie gevormd die met de Overheid kan onderhandelen. Die drie ge nootschappen zijn de Geredja Kristen Maluku Selatan, de Ge redja Indjili Maluku en de Ge redja Protestant Maluku di Be- landa. De gesprekken, die nog steeds op landelijk niveau worden ge voerd, verlopen aanvankelijk dermate stroef dat ze al snel op geschort worden. Het ontbreekt de Nederlandse onderhande laars aan mensen die beslissin gen kunnen nemen zodat we steeds in de lucht blijven pra ten. Dan eist de Molukse ge meenschap mensen met wie ze zaken kunnen doen, die toezeg gingen kunnen doen en beslis singen kunnen nemen. Zo iemand is Maurice van Hurk, hoofd Minderheden van het WVC voor Molukse Zaken. Er komt een aparte pot voor de bouw van kerken, en de coördi natie wordt voortaan verzorgd door het Utrechtse Bouwburo Molukse Zaken. De commissie van de Molukse Kerkgenoot schappen gaat over in de Kerk- voogdijraad (KVR). Dan komt de Stichting 'Beth Cherem' in actie. De Oost-Sou- burgse Stichting wil voor de bouw van hun kerk geen geld uit de grote pot, plus de daarbij behorende bemoeienis, maar al les zelfstandig regelen. Naar hun mening kunnen ze het zelf, om zo maar te zeggen beter en voordeliger. Op 1 juni '89 sluit de Stichting een deal met de Overheid en gaat alleen verder. Er ontstaan meningsverschillen met het Bouwburo Molukse Za ken wat leidt tot een breuk. Een ander bouwtechnish buro wordt ingeschakeld, J. Ohlsen uit Rijs wijk van het Buro toezicht Bouwwerken. Ondertussen ont staan onderling problemen tus sen de drie Molukse kerkge nootschappen. De Geradja Ind jili Maluku heeft het Utrechtse bouwburo zelf opgericht en blijft voorstander van samen werking. De verschillen worden met moeite uitgepraat. Uiteindelijk ligt het ontwerp van de kerk op tafel. De ambte naar van bouwzaken in Vlissin gen is dermate gecharmeerd van het bouwplan, dat hij drie pas sende locaties uitzoekt om de kerk te bouwen. Geen ervan be valt de Stichting die zelf een plek uitzoekt: aan de Burge meester Stemerdinglaan, op een steenworp afstand van de oude kerk. De Stichting wil het stuk nieuwe grond wel ruilen met de GOES - De Federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland organiseert binnenkort een serie workshops voor iedereen die be zig is in het jeugdwerk. Op 18, 19 en 20 januari zal het Buiten centrum „Veere" plaats bieden aan clubleiders, bestuursleden, jeugdouderlingen, leden van 16+ groepen en andere belang stellenden. Per dagdeel zullen er op di verse gebieden workshops wor den gehouden, namelijk: 1. Be zinning op het jeugdwerk. 2. Publiciteit. 3. Met de groep op kamp. 4. Praktisch toepasbare handenarbeidtechnieken. 5. To neel-improvisatie. 6. Praktische vragen van vrijwilligers. 7. Al ternatieve kerkdiensten en be- ïinningsmomenten. Voorts is er informatie te verkrijgen over een Vluchtelingenproject en Ten-Sing groepswerk. Elk onderdeel zal worden be geleid door ervaren deskundi gen. Het gaat erom dat jeugd werk-vrijwilligers in korte tijd een aantal bruikbare ideeën kunnen opdoen en worden aan gezet tot verdere ontwikkeling van hun capaciteiten. De FCJZ is een ondersteu ningsorganisatie voor het hele. provinciale jeugdwerk. Zij orga niseert cursussen, activiteiten en geeft persoonlijke adviezen voor het plaatselijke werk. Aan melding kan geschieden per workshop (ƒ7.50) of voor het hele weekend (ƒ25.-) voor 11 januari a.s. Er is een uitgebreide info-folder te verkrijgen bij de FCJZ, Postbus 186, 4460 AD te Goes. Tel. 01100-11130 (S. Drost). Het nieuwe kerkgebouw van de Molukse gemeenschap. gemeente voor het oude kerkge bouw, mits de gemeente ak koord gaat met een renovatie van het gebouw om het geschikt te maken voor de activiteiten van de Stichting Mae Uku, de sociaal culturele stichting van en voor Molukkers, die tot nu toe geen eigen gebouw heeft. De gemeente gaat wonderwel ak koord en zo slaat men twee vlie gen in een klap. A.s. zaterdag om 10 uur verricht Burgemeester Van der Doef de openingshandeling. Daarna vindt er een inwijdingsdienst plaats en om 13.00 uur een re ceptie voor gemeenteleden en genodigden. Het kerkgebouw ziet er werkelijk prachtig uit, van een ongekende moderne vormgeving. Hoewel niet groot geeft het gebouw een ruimtelijk idee, voornamelijk door de kleuren. Lichtblauwe plafonds, witmarmeren vloeren en blauw geschilderde buizen als vervan ging van ouderwetse pilaren. De buizen leiden schuin omhoog langs het puntdak en gaan in de nok over in een doorzichtige plexiglaskoepel die over de hele lengte van het dak loopt en bo ven de kansel een kruis vormt met de zijbeuken. Van bovenaf is in het donker het verlichte kruis goed te zien. MIDDELBURG - De regio Zeeland van de Nederlandse Jeugdbond voor geschiedenis houdt op 11 januari een lezing in zaal 1 van de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteense dijk. De heer P.F. Vleugel zal een lezing houden over de bouw kunst van Schouwen-Duive- land. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De jeugd bond is bestemd voor jongeren van 12 tot 25 jaar. De leden werken onder meer mee aan op gravingen, archiefonderzoek en restauraties. Een beeld van het wedstrijddansen. GOES - Dansclub I.V.O. uit Wemeldinge heeft voor zaterdag 12 janauri een danswedstrijd georganiseerd voor clubs uit Nederland en België. Er zijn reeds 160 inschrijvingen binnen. De wedstrijd is bedoeld voor mensen die nog op dansles zijn. Zij kunnen op hun eigen niveau meedoen aan deze wedstrijd, 0 tie wordt gehouden in De Spinne te Goes. Het wordt een .portief gebeuren. De deelne mers zullen dan ook niet in wijde tule rokken ronddansen maar gewoon in lekker zittende, maar wel verzorgde kleding, zo als die ook gedragen wordt tij dens de danslessen. Er kan in de volgende klassen worden gedanst: le jaars (5 t/m 15 danslessen) quickstep en En gelse Wals; 2e jaars (tot 2 jaar les); 3e jaars (tot 3 jaar les); 4e jaars (4 jaar of meer les) deze laatste drie categorieën dansen quickstep, Engelse wals en tan go. Het is de eerste keer dat er in Zeeland een internationale danswedstrijd wordt gehouden voor deze klassen. Er zijn al di verse inschrijvingen binnen van deelnemers uit België, waar deze vorm van wedstrijddansen zeer populair is. De jury is ook internationaal, uit Italië is aan wezig mevrouw M. Cingvegra- na, uit België de heer J. Jean en uit eigen land de heer Van den Boogaart. Supporters en bezoe kers betalen 5,- entree. De zaal gaat open om 17.30 uur en de wedstrijden starten om 19.00 uur. De afgelopen tien jaar zijn er veel interessante vakantiemoge lijkheden voor gehandicapten ontstaan. Daar waar eerst al leen groepsvakanties georgani seerd werden, wordt momenteel een scala aan activiteiten in binnen- en buitenland aangebo den. Slechts door de inzet van vrijwilligers kunnen gehandi capten via de Stichting Werken op vakantie. Lichamelijk gehandicapte mensen kunnen kiezen uit drie vakantiemogelijkheden. Op de eerste plaats individuele vakan ties. Het vakantiebemiddelings- buro van de Stichting Werken bemiddelt tussen gehandicapte vakantieganger en vrijwlliger. Er wordt een vrijwilliger ge zocht, die zo goed mogelijk past bij de gehandicapte. Hierbij wordt onder andere gelet op leeftijd, woonplaats en interes ses. De gehandicapte bepaalt het reisdoel, in binnen- of bui tenland, en de duur van de va kantie. Vaak gebeurt dit in overleg met de vrijwilliger. Daarnaast worden er groeps vakanties georganiseerd voor oudere lichamelijk gehandi- KAMPERLAND - De post duivenvereniging "De Blauwe Doffer" uit Kamperland houdt op vrijdag 11 en zaterdag 12 ja nuari een tentoonstelling in het Casembroothuis. Deze is voor het publiek op beide dagen ge opend vanaf 19.30 uur. De toe gang is gratis. Een twintigtal liefhebbers heeft ingeschreven voor deze tentoonstelling. In to taal worden 192 duiven te kijk gesteld. Zoals gewoonlijk is er een verkoop van bonnen voor jonge duiven. Gerenommeerde lief hebbers stelden deze bonnen beschikbaar. Onder hen J. de Ridder uit Amemuiden (win naar hoofdprijs Bondscon- cours), C. Hoek (Middelburg), P. van Belzen (Colijnsplaat), J. Corré (Kapelle) en combinatie Abee (Vrouwenpolder). Op beide dagen zijn er ook verschillende attracties. Bij het rad van avontuur zijn vele mooie prijzen te winnen. capte mensen in Ermelo en Luyksgestel. Tijdens deze va kantieweken worden de gasten verzorgd door vrijwilligers (waaronder een arts, verpleeg kundigen en ziekenverzorgers, maar ook mensen zonder erva ring). Bovendien verhuurt de stich ting bungalows aan (echt)paren en gezinnen, waarvan een van de leden gehandicapt is. Tijdens deze vakanties worden zij bijge staan door een deskundige vrij williger. Voor bewoners van een verpleeghuis is dit vaak een uit komst. De vraag naar vakantiemoge lijkheden neemt steeds toe, daarom moet de Stichting Wer ken meer vrijwilligers werven. Vrijwilligers én gehandicapte mensen uit het hele land kun nen zich opgeven. Nadere infor matie over aangepaste vakan ties kunt u verkrijgen bij: Stich ting Werken, Lange Voorhout 48, 3514 EG Den Haag, 070- 3649920. GOESMIDDELBURG Even er tussenuit, een weekje naar Jersey bijvoorbeeld. Hol land International Reisburo's springen in op de toenemende vraag naar kortere vakanties. Zij hebben als nieuwe vakan tiebestemming de Engelse Ka naaleilanden in het pakket op genomen. Op een informatie avond kunt u vast kennisma ken met het vele schoons dat deze eilanden te bieden heb ben. Nu er een trend is naar korte re, maar wel meerdere vakan ties per jaar komen de gebie den die dichterbij Nederland liggen meer en meer in de be langstelling. Holland Interna tional Reisburo, Langeviele 7 te Middelburg en Kreukel- markt 2 te Goes houden daarom op dinsdagavond 15 janauri 1991 een informatie avond over „De Kanaaleilan den - Het land van Bergerac". Plaats van handeling is de stadsschouwburg te Middel burg. Aanvang van deze avond is 20.00 uur; entree 5,- per persoon (incl. kopje kof fie). In verband met de ver wachte belangstelling is het noodzaak kaarten voor deze avond tijdig te reserveren op «en van de bovengenoemde adressen. t

Scheldebode | 1991 | | pagina 13