Stichting Dansz brengt „Aardse Gangen" Uitvoering Accordeola Stijgende behoefte aanvullende thuiszorg Boer en Heugen in Vestzaktheater hSbp Scheldeplein krijgt gestalte Popoverleg zet bands op het juiste spoor Clubgebouw Speeltuin gerenoveerd met gift van „Jantje Beton" Miereneter Het Kruiswerk biedt hulp bij stoppen met roken Voorlichtingsbijeenkomst meewerkende echtgenoot Twee series winter colleges éét Open dag Wereldwinkel Lezing over porselein Curiosamarkt op Ramschip Samenkomst van Ouders van een overleden kind" Schimmenspel van parabel Concert Van Zee over homeopathie bij kinderen Rammekensloop De Paraplu is op zoek naar vrijwilligers SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 I r 315 MIDDELBURG - De Stich ting Dansz brengt zaterdag 10 november „Aardse Gangen" op de planken van de Stads schouwburg. De stukken die gedanst worden zijn: Dolce Notte - een klassiek drama; „Old Sparky" - Een gevangene wacht op haar veroordeling; „Centre Point" - Een thema over aarde en lucht; „Contacts" - Verschillende weergaves van vriendschap pelijk, vijandelijk en meele vend contact. „Pine top's Boogie Woogie". Een happy jongeman waant zich alleen met de muziek maar Snelle dans door de jongeren groep, genaamd „Play a fair game". Amerikaans tafereel. Een groep basketballers spe len hun spel op een verlaten schoolplein. Een jonge straat bende verstoort hen tijdens hun spel. „Fladderend in een kansloos bestaan" - Een groepje toeris ten is in een grot verdwaald. Van vermoeidheid vallen zij in slaap. Na het ontwaken zoe ken zij de grot af naar een opening. Zij lopen echter tegen slapende vleermuizen aan, die van schrik door de grot begin nen te fladderen. Zij zijn ech ter zo immens grootzo menselijk De muziek bij de dansen is van Puccini, Peter Gabnel, Eaglin, Yared en Howard. De Stichting Dansz is het enige balletgezelschap dat Zeeland rijk is. Het dansend gedeelte van Zeeland is niet zo groot en ligt zeer verspreid. Door de nog heel korte dans- Het enige balletgezelschap in Zeeland brengt zaterdag een avondvullend programma. traditie in deze provincie ligt er nog veel talent in de kast. Dansz probeert de balletstu denten enthousiasme en po diumervaring bij te brengen en heeft zich tevens ten doel gesteld het publiek te onder richten in de vele bewegings stijlen die er zijn. Om bij Dansz te kunnen dansen moet er eerst een audi tie gedaan worden. De auditie bevat alle onderdelen die later ook in de choreografieën voor komen. Enige jaren balletles heb je zeker nodig. De aspi rant-dansers komen uit de ge hele provincie. Om de door stroming iets te vereenvoudi gen is Dansz m.i.v. 1989 een jongerengroep gestart voor kinderen in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Ook zij dienen re gelmatig lessen te volgen. Door de ervaring die de dan sers hebben via dit balletge zelschap is het aantal mensen dat doorstroomt naar de na tionale beroepsopleidingen zeer groot. Dansz geeft hen een voorsprong op diegenen die nog weinig podiumerva ring hebben. Dansers die te kennen geven een choreografie te willen ma ken, worden daarin gestimu leerd en begeleid. Nadat ze een periode van training en repe tities achter de rug hebben wordt hun choreografie beke ken door de leiding en de ove rige dansers. Blijkt de dans van een goed niveau dan wordt hij toegevoegd aan het repertoire. Ieder jaar wordt er een gastchoreograaf aange trokken. Dansz staat onder artistieke leiding van Lia Sorber. Lia is een gediplomeerd balletpeda goge, die er veel voor over heeft de ballettraditie in Zee land te vergroten. Ze is ook van mening dat nog te weinig mensen hier echt durven dan sen en het lef hebben om zich met lichaam en geest in de be weging te geven. „Aardse Gangen", zaterdag 10 november, Schouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur, kaarten 12 en 10 gulden. ZOUTELANDE - Bij de rijkspolitie groep Walcheren, Noord-Beveland zijn in de maand oktober de volgende gevonden voorwerpen aange geven in de gemeente Valke- nisse, Westkapelle en Marie- kerke: lichtpaarse leesbril wv; autosleutel VW 1 stuks; jongensjas okergeel met blauw; autosleutel met Citroë- nembleem P 138; knuffelbeest miereneter; horloge Omega de Ville quartz zw. leren band; autosleutel Fiat met label Piet Voskamp Mi.; hout, schroe ven/ spij kers/ uitzeti j zertj es rode kater Steketee; donker rood regenpak in tas. Bij de post Serooskerke van de rijks politie groep Walcheren Noord-Beveland werden de voorwerpen afgegeven die ge vonden werden in de gemeen ten Domburg, Veere en Arne- muiden: horloge merk Montai, quartz; zwart-wit poesje on- gev. 6 maanden oud; Opel sleutel en huissleutel; sleutels van Renault met hanger op schrift „Tignes"; 10 sleutels aan vossestaart; herenfiets Batavus Intercicle met 10 versn.; ring met 3 sleutels; ring met Toyota/Lips en 2 ge wone sleutels; gouden heren- ring met inscriptie „Jet 25-01- 81"; Blauwe rugtas met regen pak en broodtrommel; kiddy carrier; zwart kinderbuiktasje met rose/geel; gele kinderjas; zonnebril merkloos ronde gla zen; draagtas voor verrekijker merk Tasco; autosleutels Nis san; donkerbruin sleutelmapje Trelock sleutel; tasje met grijs/blauw regenpak; tijger katje; zilveren hanger me daillon met pasfoto's; zwarte herenparaplu. VLISSINGEN - De natio nale jeugdcollecte, een jaar lijkse actie die bekendstaat onder de naam Jantje Beton" zal plaatsvinden in de week van maandag 12 tot en met za terdag 18 november. In Vlissingen zal op zater dag 10 november het vierdui- zendste project van het Natio naal Jeugd Fonds worden ge realiseerd. Het betreft de re novatie van het clubgebouw van de Vlissingse Speeltuin vereniging aan de Bloemen- laan. Burgemeester J.C.T. van der Doef van Vlissingen zal dan een cheque overhandigen aan genoemde vereniging. VLISSINGEN - Op zater dag 17 november houdt accor deonvereniging 'Accordeola' haar jaarlijkse uitvoering in het Scheldekwartier in de Van Dishoekstraat. Als gasten zijn uitgenodigd het Volksdans theater Vranje, het country- duo Sharon Mike en Musica Espagnola, met Spaanse gitaar en dans. Accordeola heeft een storm achtig jaar achter de rug. Di rigent Harry Schroevers hing het dirigeerstokje aan de wil gen en het bestuur kreeg een compleet nieuwe samenstel ling. Sinds half september heeft Accordeola een nieuwe diri- gente. De Terneuzense Gonda OOST-SOUBURG - De we reldwinkel houdt op woensdag 14 november een open dag. U kunt vrijblijvend binnenlopen voor een praatje, een (h)eerüjk kopje koffie of thee en om eens te kijken wat de wereldwinkel te bieden heeft. De produkten die de we reldwinkel in haar assorti ment heeft, worden gemaakt en verbouwd door mensen in ontwikkelingslanden. U be taalt voor de produkten mis schien iets meer dan in een andere winkel, maar u weet dan zeker dat de mensen die deze produkten gemaakt heb ben een eerlijke prijs voor hun arbeid krijgen en daardoor een menswaardiger bestaan kunnen opbouwen. Ook voor Sinterklaas- en Kerstcadeautjes en bijzondere wenskaarten bent u in de we reldwinkel aan het goede adres. De winkel aan de Kanaal straat 10 is tijdens de open dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. van Zundert dirigeert nu de acoordeonverening. De Ter neuzense heeft een conserva torium opleiding Accordeon en Piano afgesloten en is momen teel bezig met een studie key board/ synthesizer. Gonda van Zundert stu deerde met Accordeola een af- wiselend programma in, be staande uit een mix van stij len. Rossini's 'Diebische Elster' en Bernsteins 'Westside Story' staan op het programma van de uitvoering. Ook een werkje van Morricone wordt ten ge hore gebracht door het A-or kest. Het B-orkest laat een zestal korte werkjes horen. Na de pauze brengt Accor deola een aantal toppers zoals de Slavische Dans van Dvo rak, Espana Cani van Mar- quina en de Hongaarse dans van Brahms. Volksdansthea ter Vranje geeft deze dans een extra dimensie. Aan het eind van de avond kunnen de be zoekers zelf ook met de voetjes van de vloer. De jaarlijkse uitvoering be gint om 20.00 uur en kaarten (a zes gulden) zijn verkrijgbaar aan de zaal. MIDDELBURG - Drs. S. Hartog houdt op dinsdag 13 november in het Zeeuws Mu seum aan het Abdijplein een lezing over de geschiedenis van het Chinees porselein in Europa. Drs. Hartog is conservator kunstnijverheid van het Ge meentemuseum te Arnhem. De lezing begint om 19.30 uur. Het duurt ongeveer een uur en daarna kan een bezoek ge bracht worden aan de ten toonstelling 'Pronken met Oosters porselein', in het Zeeuws Museum. Opgave: 01180-26655, kosten: vijf gulden. ZEELAND - Sinds de op richting in 1987 heeft de Stich ting Aanvullende Thuiszorg (STAT) een explosieve groei doorgemaakt. In 1990 denkt de Stichting 15.000 uren hulp te verlenen aan zieken, termi nale patiënten en gehandi capte vakantiegangers. In 1987 was dat nog maar 1.000 uur. Het Provinciale Kruiswerk nam destijds het initiatief tot de oprichting van de Stichting. De behoeft aan thuiszorg neemt de laatste jaren toe. Veel mensen die ongeneeslijk ziek zijn willen thuis sterven. Ook langdurig zieken of ge handicapten kunnen langer thuis verzorgd worden. De medische noodzaak voor aan vullende zorgverlening wordt door de huisarts bepaald. Het personeel van de Stich ting bestaat uit gediplomeerde verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Zij kregen aan vullende scholing om patiën ten in hun huis te kunnen ver plegen. Ook vakantiegangers kun nen een beroep doen op hulp van de Stichting. Af en toe springen de verplegenden ook bij in verpleeg- en verzor gingstehuizen om het gebrek aan personeel op te vangen. MIDDELBURG - Op zater dag 10 november houdt Le Collectionneur een verzamel curiosamarkt. Deze beurs wordt voor de eerste keer ge houden en wel in een heel bij zondere omgeving, namelijk in het Museumschip „De Schorpioen". Het Ramschip „De Schor pioen" heeft sinds 1989 een lig plaats aan de Loskade tegen over het station Middelburg. Een groot gedeelte van het Ramschip is inmiddels geres taureerd door vrijwilligers, die daar heel veel vrije tijd in gestoken hebben. De Schor pioen is niet alleen maar mu seumschip maar probeert met andere activiteiten, zoals deze verzamelbeurs, extra geld bij elkaar te krijgen voor de vol tooiing van de restauratie. Bij voldoende geldmiddelen kan het onderste dek ook gerestau reerd worden. De beurs is de vindplaats voor duizend-en-een verza melobjecten. Misschien is er juist dat ene stukje aarde werk, die miniatuurauto of de postzegel die u al jaren zoekt bij. Tussen 10.00 en 17.00 uur bent u van harte welkom. Marianne Boer en Maurice Heugen. VLISSINGEN - Op uitnodi ging van „Uit in Zeeland" con certeren zondag 11 november de Zeeuwse musici Marianne Boer (piano) en Maurice Heu gen (fluit). Zij spelen o.m. wer ken van Loevendie, Reger en Kuhla. Maart jl wonnen zij als bes te, en volgens het juryrapport het meest muzikale homogene duo, de Sweelinck-Kiwanus- prijs in het gelijknamige con cours voor fluit en piano te Amsterdam. Beiden traden veelvuldig op voor radio en te levisie, wonnen diverse prij zen en soleerden regelmatig met orkest. Marianne Boer studeert bij Jan Wijn en Mau rice Heugen bij Koos Verkene, beiden aan het Sweelinck Conservatorium te Amster dam. December '88 ontvingen zij beiden voor hun indivu- duele muzikale prestaties de Provinciale Aanmoedigings- pr:j.» voor Zeeuws jong talent op het gebied van Kunsten en Wetenschappen, als duo con certeren zij al negen jaar. Zondag 14 november staat het duo in het Vestzaktheater om 16.00 uur. Kaarten verkrijg baar a 16,50, 14,- en 13,50. 99 GOES - Op zaterdag 10 no vember houdt de regio Zee land van de nationale vereni ging „Ouders van een overle den kind" open middag in het buurthuis „De Pit", Appel straat 2, Goes-Zuid, vanaf 13.30 uur. Op deze dag willen de orga nisators ouder(s), die een kind hebben verloren, in de gele genheid stellen nader met de vereniging kennis te maken en met elkaar van gedachten te wisselen over alle onderwer pen, die hierop betrekking hebben. Ervaring leert, dat zij bij hun lotgenoten veel begrip, steun en medeleven vinden. MIDDELBURG - In de maanden november en decem ber brengt poppentheater Pa rabel de schimmenspelen „De beer en het varkentje" en „Kikker is verliefd". Beide verhalen zijn van de bekende kinderboekenschrijver Max Velthuijs. Voor „Kikker is verliefd" kreeg hij in de afge lopen kinderboekenweek een zilveren penseel. Speciaal voor de kinderboekenweek heeft poppentheater Parabel deze twee schimmenspelen ontwik keld. Omdat de voorstelling be doeld is voor kinderen van 4-8 jaar heeft Parabel de oor spronkelijke verhalen zo dicht mogelijk gevolgd. Dit is ge daan omdat vooral kleine kin deren erg aan de vaste volg orde van verhalen hechten, er moet voor hen niet te veel aan veranderd worden, anders is het niet echt meer. De voorstelling duurt onge veer 50 minuten en speelt zich af op 7 en 21 november en op 12 december in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg, aan vang 15.00 uur. KLOETINGE - De brass band 'Excelsior' geeft zondag 11 november een concert in de Geerteskerk, aanvang 16.00 uur. Tijdens dit concert worden twee concourswerken ge speeld, 'Scena Sinfonica' van Henry Geehl en 'Connatations' van E. Gregson. Excelsior dat onder leiding staat van Anno Appelo neemt op 17 november deel aan een concours in Veld hoven. mm -K -iku ffJrJ-JjjJjbI? tUfr*" >émlÊÊÊ #tj VLISSINGEN - Als alles volgens plan verloopt wordt de nieuwbouw aan het Scheldeplein in het voorjaar van 1992 in gebruik genomen. Er is dan ongeveer 8500 vierkante meter winkelruimte be schikbaar. Van die winkelruimte wordt een groot deel bezet door het ABC warenhuis, een gezamen lijke vestiging van Albert Heijn, Blokker en C&A. Boven de winkels komen 78 appartementen. De huurprijzen voor deze appartementen bedragen tussen de 550 en 800 gulden per maand. In de bijbehorende parkeergarage is plaats voor 350 auto's. VLISSINGEN - Wilt u graag stoppen met roken, maar lukt het u nog steeds niet? Dan biedt het Kruiswerk de mogelijkheid dit in groeps verband te proberen! Door de Stichting Leven en Gezond heid is een cursus ontwikkeld, waarbij een groep van 10-20 personen begeleid wordt in het stoppen met roken. Er wordt informatie verstrekt met be trekking tot kennis van rook gedrag, het ontwenningspro ces en de ontwenningstechnie ken. In een groep kunt u hier bij steun aan elkaar hebben. Het Kruiswerk start „stop met-roken" cursus die bestaat uit acht bijeenkomsten, te we ten: 26, 27, 28 en 29 november 1990; 3, 6 en 13 december 1990; 15 januari 1991. De cursussen zijn steeds 's avonds van 20.00- 22.00 uur, in het wijkgebouw, Rosenburglaan 1 te Vlissingen. Een informatie-avond over deze cursus vindt plaats op dinsdag 13 november 1990 om 20.00 uur, in het wijkgebouw, Rosenburglaan 1 te Vlissingen. Deze avond is vrij toeganke lijk. Aanmelden voor de cursus kan tijdens de informatie avond of bij: Kruisvereniging Walcheren, Rosenburglaan 1, Vlissingen, telefoon 01184- 63700. De cursuskosten bedragen: 40.00 voor leden van de kruisvereniging; 60.00 voor niet-leden. Het cursusboek kost 19.00. KOUDEKERKE - De Vlis singse homeopaat J. van Zee houdt op maandag 12 novem ber een lezing over homeopa thie bij kinderen. Van Zee doet dit op uitnodi ging van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Homeopa thie Vereniging Nederland. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in hotel Walcheren aan de Tramstraat. Voor leden van de vereniging is de toe gang gratis, niet leden betalen ƒ2,50. GOES - Als een echtgenote meewerkt in een bedrijf is zij geen werkneemster en geen zelfstandig ondernemer. Toch is het heel belangrijk dat een echtgenote haar positie kent. Voor de belasting, de sociale verzekeringen en de rechtspo sitie maakt het vele uit hoe de vrouw precies samenwerkt en welke afspraken er zijn ge maakt tussen beide partners. Om hierin duidelijkheid te verkrijgen, organiseert de Ka mer hierover een voorlich tingsbijeenkomst op maan dagavond 12 november. Op deze avond komen vooral de fiscale, sociale en ju ridische aspecten aan bod. Met MIDDELBURG - Dit na jaar organiseert het Zeeuws Popoverleg, in samenwerking met een aantal Zeeuwse stu dio-experts, een project dat gericht is op popgroepen die nog weinig ervaring hebben met opnemen in de studio. Het opdoen van deze ervaring staat in het project "De Stu dio" centraal. "De Studio" is bedoeld om te leren: - hoe je de eerste stap pen moet zetten op de weg naar een goede opname; - wat er bij het opnemen belangrij ker is en wat niet; - hoe je (ook met eenvoudige midde len) een opname kunt maken die iets verteld over het geluid van je band; hoe het klinkt, of het swingt, of het de moeite waard is om te boeken Met dit project wil het Pop overleg bands op het juiste spoor zetten. Zodat, als de band later wérkelijk een echte studio-opname maakt (en daar honderden guldens aan uitgeeft) het resultaat over eenkomt met wat men van te voren verwachtte. En de band zich in het eindresultaat her kent. "De Studio" houdt het sim pel. Er worden geen "trucen- Tijdens het officiële pro gramma in het clubgebouw dat om 13.00 uur begint zullen diverse toespraken worden gehouden. Om 14.30 uur staat een ballon wedstrijd gepland voor kinderen die daarna on der begeleiding van een fan fare vertrekken naar het Scheldekwartier in Vlissingen. Daar zal een feestelijk getint programma worden afge werkt dat duurt tot 17.00 uur. RITTHEM - Sportvereni ging ASTROW heeft zaterdag, 10 november, de Rammekens loop het programma staan. Deze prestatieloop start om 14.00 uur bij het clubgebouw van s.v. Atlas in Ritthem. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 4 en 9 kilometer. Voor verdere inlichtingen J.P. de Fouw, telefoon 01184-61973. MIDDELBURG - Het Ko ninklijke Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen or ganiseert twee series winter- colleges in november en fe bruari. In iedere serie staat een thema centraal. De eerste reeks, die op 16 november begint, heeft als centraal thema de vraag 'wat houdt de samenleving bijeen'? Prof.dr J.M.M.M. de Valk, hoogleraar in de sociologie en de sociale filosofie aan de Erasmus universiteit in Rot terdam, verzorgt deze reeks. Het thema wordt telkens geïl lustreerd door het werk van een sociale denker onder de loep te houden. Achtereenvol gens zijn dat Thomas Hobbes, Edmund Burke, Karl Marx en Max Weber. Het eerste college in de tweede reeks wordt gehouden op 25 januari. Het centraal thema is hier 'De ontwikkelin gen in Oost-Europa', waarbij in het bijzonder aandacht wordt geschonken aan de ge volgen voor de Westeuropese samenleving. De sprekers zijn achtereenvolgens Huub Hen- drikse, die verbonden is aan het Nederlands instituut voor internationale betrekkingen 'Clingendael' in Den Haag, Erik Dirksen, econoom en we tenschappelijk hoofdmede werker aan de universiteit van Amsterdam en dr. A.P. van Goudoever, hoofddocent Oosteuropese geschiedenis aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. De colleges worden reeds op vrijdagmiddag gegeven in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kous teensedij k van 16.45 tot 18.45 uur. Aanmelding ge schiedt door overmaken van ƒ80.- (voor beide reeksen), 48.- (voor een serie van vier) of 12.50 (voor een enkelcolle ge) op girorekening 2830145. U ontvangt dan de toegangs kaarten thuis. Voor leden van het Genootschap gelden an dere prijzen. VLISSINGEN - Buurthuis 'de Paraplu' heeft een tekort aan vrijwilligers voor het be geleiden van kinderclubs. Het buurthuis doet daarom een dringende oproep aan mensen die hun vrije tijd willen beste den aan de begeleiding van een kinderclub om contact op te nemen met het buurthuis aan de Alexander Gogelweg. In de kinderclubs wordt veel gedaan aan handenarbeid en spel. Ook is er een kinder kookclub. De overige clubs draaien uitstekend. Het jongeren- en minderhedenwerd is goed uit de startblokken gekomen en ook de nieuwe werkgroep voor Hindoestaans jongeren- en volwassenenwerk bruist van de plannen. De meeste activiteiten ken nen een maximaal aantal deelnemers. Het telefoonnum mer van de Paraplu is 01184- 65453. name de positie van de vrouw zal nader worden belicht. On derwerpen die aan bod komen zijn in ieder geval de man vrouw firma, het erfrecht (tes tament!), huwelijkse voor waarden tegenover gemeen schap van goederen en de fis cale consequenties. De inlei dingen worden verzorgd door mevrouw van Arenthals (voorzitter NCO V-vrouwen raad), notaris Sauer en dhr.Kotvis (accountant bij de Roo en Van der Veen Groep). De bijeenkomst die wordt gehouden in Hotel Goes in Goes, begint om 19.15 uur en duurt tot circa 22.00 uur. De kosten bedragen 35.- per be drijf. dozen" opengetrokken. De be doeling is dan ook niet, om voor 'n prikkie een demo mee naar huis te nemen die klinkt als een klok. Het eindresultaat staat niet voorop. Waar het wel om gaat: het oplossen van elementaire stu dioproblemen. Het spelen in de studio is een aparte ervaring. Alles is anders dan in de oefenruimte. Hoe blijf je als band in die omstandigheden steving in je schoenen staan Het project van het Zeeuws Popoverleg besteedt hieraan alle aandacht. De volgende on derdelen komen aan bod: in troductie; opname-voorberei ding; korte technische inlei ding; opname, goed luisteren naar alle elementen in de op name; het verbeteren van het eerste resultaat; eindmixen en nabespreking. Deelname aan het project is mogelijk voor maximaal vier bands. Heb je belangstelling Neem dan contact op met het Zeeuws Popoverleg. Telefoon: 01180-82650. Of schrijf naar: postbus 407, 4330 AK Middel burg. In onderling overleg spreken we de details later door.

Scheldebode | 1990 | | pagina 15