GILDE WALCHEREN HOUDT OPEN MIDDAG N BRASJt BIIOCHT Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Unieke, ludieke veiling in gebouw De Haven Veldrit Assertiviteits- cursus Lezing over het dagelijks leven tijdens de oorlog Vlaamse gaaien op bezoek Zeeuws orkest op Franse toer SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 WALCHEREN - Al ruim drie jaar bemiddelt de Stichting Gilde Walcheren bij de overdracht van kennis en kunde van 50-plussers aan de inwoners van Walcheren. Op 15 november houdt het Gilde haar halfjaarlijkse 'Gildemiddag'. De bijeenkomst wordt dit keer gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Oudestraat 9 in Veere, waar wethouder me vrouw A.T. Bax-Broeckaert om 13.30 uur de mid dag opent. Een pondje suiker Beeldend Borsele 313 Vakman voor het leven "Je gaat met pensioen en opeens houdt het op. Je doet niets meer met alle kennis en vaardigheden die je in de loop der jaren vergaard hebt." Een veelgehoorde klacht bij cur sussen die voorbereiden op het pensioen. In 1984 was het aan leiding om in Amsterdam te starten met het eerste Gilde. Een initiatief dat navolging vond: inmiddels zijn in heel Nederland zestig Gildes actief. Iedereen van boven de vijf tig kan zich aanmelden bij het Gilde. Diploma's zijn niet no dig; wel kennis van zaken. De een heeft in zijn vroegere werk een schat aan kennis en ervaring opgebouwd, de ander VLISSINGEN - Het bestuur van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen houdt op woensdag 14 november 1990 om 20.00 uur een bijeenkomst in het Stede lijk Museum Bellamywerk 19. Dr. A.H. van Dijk houdt deze avond een lezing met als titel „Burgers in Vlissingen tijdens de Tweede Wereldoor log". Deze lezing is als het ware het derde en laatste deel van een serie lezingen, begonnen in 1988 met „De rol van het Verzet bij de bevrijding van Vlissingen", gevolgd door „Het aandeel van Commando's en Schotten in de bevrijding" in 1989. Nu dan een lezing over hoe voor de burger het leven door ging temidden van wat zich in Vlissingen tijdens de oorlogsjaren afspeelde. Deze lezing vangt aan om 20.00 uur en is voor leden gra tis toegankelijk en niet-leden betalen 2,50.- per persoon. oefent al jarenlang een hobby uit en kan daardoor als des kundige worden beschouwd. Wie die kennis wil overdra gen, kan gebruik maken van de diensten van het Gilde. Een contactpersoon registreert de gegevens van de 'aanbieders' zowel als de 'aanvragers' en brengt de eerste contacten tot stand. Heeft u moeite om goed met uw geld om te gaan bijvoor beeld, dan kan een gildemees- ter u adviseren hoe u beter kan budgetteren. Wilt u Zeeuwse babbelaars leren ma ken, dan kan dat ook. Een 87- jarige gildemeesteres dient u graag van advies. Wel zelf een pondje suiker meenemen! De adviezen zijn gratis. Wel moeten eventuele bijkomende kosten vergoed worden, zoals reiskosten. "De leden van het Gilde geven alleen advies", zegt Corry van de Broeke. "Het Gilde is beslist geen klus- sendienst. Iemand kan gratis advies krijgen als hij plannen heeft om zijn huis te verbou wen, maar komt het op het verbouwen aan, dan moet hij andere hulp inschakelen." En de heer Goor, de penning meester van het Gilde, voegt er aan toe "Wij willen beslist niet concurrerend werken." Een Middelburgse scouting groep kreeg tijdens de bouw van een nieuw clubhuis door lopend advies. In Vlissingen hielpen gildeleden bij een huiskamerproject voor drusgsverslaafden en twee aanbieders werkten mee aan een project op de Vrije school. "Maar", zegt de heer Brak man, secretaris van het gilde Walcheren, "het moet natuur lijk niet zo zijn, dat de 50-plus- sers taken op aich nemen die door de minister van Onder wijs wegbezuinigd zijn. Dan zijn we verkeerd bezig." In 1989 werd er 318 keer een beroep gedaan op een deskun dige, aangesloten bij het gilde. In totaal waren aan het eind De heer De Vos houdt over enkele weken op met werken. Zijn hobby is het maken van scheepmodellen in een fles. Dat doet hij al veertig jaar. Hij wil dolgraag zijn vaardigheden overbrengen. "Ik heb een keer iemand gehad die geinteresseerd ivas", zegt hij, "maar die haakte weer af. Voor deze hobby heb je natuurlijk wel geduld nodig." Misschien meldt zich een scheepjesbouwer-in-spe via het gilde. - FOTO: HARRY DE LANGE van 1989 77 personen als aan bieder geregistreerd die sa men 140 vaardigheden hadden. Vergeleken met 1988 was dat haast een verdubbeling van zowel vraag als aanbod. Ook in 1990 blijft de stijgende lijn aanhouden. Steeds meer men sen weten de weg naar het gilde te vinden. Het aanbod aan kennis is zo gevarieerd, dat aanvragers meestal wel geholpen worden. Overigens blijven de con tacten niet beperkt tot de re gio. "We willen komen tot een landelijk netwerk", zegt pro- paganiste Corry van den Broeke. "Als iemand uit Drente alles wil weten over Zeeuwse klederdrachten of andersom, dan moet dat ook VLISSINGEN - In de week van 5 tot en met 10 november wordt in het hele land gecol lecteerd voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Door een tekort aan vrwijllige me dewerkers komen er geen col lectanten aan de deur in Vlis singen en Westkapelle. De Nederlande Brandwon den Stichting is voor haar werk op het terrein van we tenschappelijk onderzoek, preventie en het in stand hou den van de Nationale huid- bank, vooral afhankelijk van de inkomsten uit de landelijke collecte. Wordt bij u niet gecollec teerd, maar wilt u toch het werk van de Nederlandse Brandwonden Stichting steu nen, dan kunt u uw bijdrage overmaken op girorekening 202122 of bankrekening 707070643 ten name van de Ne derlandse Brandwonden Stichting in Beverwijk. Wie volgend jaar zitting wil nemen in een collectecomité, kan con tact opnemen met de afdeling Fondsenwerving van de Ne derlandse Brandwonden Stichting, postbus 1015, 1940 EA Beverwijk, telefoon 02510- 21266. YERSEKE - In 'De Haven' aan de Dreef 6 wordt vrijdag 9 november de 'Kerkeveiling '90' gehouden. Evenals enige jaren geleden gaat het weer een leuk gebeuren worden waar ieder wat van zijn of haar gading kan vinden. De spullen wor den geveild onder toezicht van notaris Gmeiich Meyling van Kapelle. Er worden allerhande zaken aangeboden. Hiervan is een catalogus samengesteld, die voor één gulden te koop is aan de zaal. De catalogus heeft een nummer, waarop na afloop van de veiling een aardige prijs kan vallen. Hoe komt Yerseke op het idee een kerkeveiling te hou den? Het idee kwam overge waaid uit de bollenstreek en is door Yerseke overgenomen. De gelden dienen ter onder steuning van het plaatselijk kerkewerk. Van 17.00 tot 19.00 uur kunnen belangstellenden komen kijken wat er onder de hamer komt. De veiling lijkt op een koopdag, zoals die vroeger in de Bevelandse dor pen werd gehouden. Het aan bod van goederen is zeer uit eenlopend. Van een schemer lamp tot een hardhouten voor deur, van radio tot tafellaken, enz. enz. Ook zullen er enkele orgi- nele Zeeuwse sieraden worden geveild, waaronder een stel 'broekstikken'. De veiling vangt aan om half acht pre cies. Voorafgaand worden er twee actiedagen gehouden. Woensdagmiddag 7 november start de vrouwengroep van de Hervormde Gemeente een verkoopmiddag van aller hande huisvlijt en donderdag 8 november worden er ollie- bollen verkocht door een le gertje vrijwilligers. OOSTKAPELLE - Met de talrijke trekvogels, grote zowel als kleintjes, komen ook enkele schreeuwerds mee, die de arge loze ivandelaar soms de stuipen op het lijf jagen. Meestal hoor je de dieren op enige afstand al met elkaar keuvelen, waarbij een ivat ratelend geluid gepro duceerd wordt. Meestal klinkt het nogal schor en ben je ge neigd om ze een hoestdrank aan te bieden. Worden ze ech ter met mensen geconfron teerd, dan schieten ze er haas tig vandoor, onszelf vaak ge schrokken achterlatend. Het is geen wonder dat de vogels schuw zijn, want de mens heeft hen het leven nogal zuur ge maakt. In het verleden zijn heel wat gaaien door jagers ge schoten. Dit uiteraard zonder noodzaak, want onze vriend mag dan wel zo af en toe een nest van een zangvogel leegha len, daar moeten we niet al te dramatische over doen. Er is immers geen enkel principieel verschil tussen het opeten van eieren en jonge vogels en het uit de grond trekken van wor men en andere lagere dieren. In mijn woning hangt een opgezette gaai. We kregen deze eens in sterk verwaarloosde toestand en lapten het dierhe- lemaal op. De vogel vloog re gelmatig in de buurt van mijn huis rond tot we op zeker dag een telefoontje kregen van een jager, dat hij het dier had ge schoten. Hij had de onbe schaamdheid erbij te zeggen, dat we desgewenst het kadaver bij hem op konden halen, het geen een van de zoons woedend heeft gedaan. Gaandeweg dringt het tot de jagerswereld door, dat ook deze vogel zijn eigen plaats in de natuur heeft. Bovendien zijn veel van de in herfst en winter rondzwervende vogels afkom- stig uit Oost-Europa, waar ze bij bosbouwers in hoog aanzien staan. Dat laat zich begrijpen. De Latijnse naam Garrulus glandarius rufitergum wil na melijk niets anders zeggen dan „een eikel zoekende vogel met bruine ogen" Rufus betekent namelijk rossig, roodbruin, terwijl tergu rug is. Glanda rius wil tot de eikel behoren (glans is eikel). Dichtte Vogel eens: „Waar groeien eiken t'Amsterdam?" met een va riant zouden we kunnen vra gen, waar in het Zeeuwse eikels gevonden kunnen wor den. Ontbreken ze vrijwel in de polder, langs de binnen- duinrand staan er genoeg en er komen nog steeds bij. Mede door de Vlaamse gaaien. Ieder najaar zie ik tenminste wel eens gaaien rondvliegen met een eikel in de snavel. De vogel verliest deze gladde vrucht nogal eens en helpt zo mee de bomen te verspreiden. Daarnaast heeft het dier de gewoonte een bescheiden win tervoorraad aan te leggen. Daartoe stopt het eikels in de grond. Uit veldwaarnemingen is gebleken, dat de gaaien zich daarbij oriënteren op voorwer pen in de omgeving, zoals paaltjes, bomen, hekken enzo voorts. Vermoedelijk is ook hun geheugen aan slijtage on derhevig, want de provisiekas ten worden lang niet altijd te ruggevonden. De eikels blijven in de bodem achter en leveren volgend voor jaar een jong eikje op. De vogels zorgen op die ma nier voor de verjonging van het bos. En dat is mooi meege nomen. Wie zou deze fraai ge kleurde vogels dan ook geen goed hart toe dragen ondanks hun gekrijs? Wie een prachtig, blauw veertje van hen vindt is meteen verloren. Het verzame len ervan beschouw ik maar als een oude jeugdliefde. Daar ik geen hoed draag beuxiar ik ze maar voor de kleinzoons, die ze koesteren. Daarbij vertel ik hen meteen van de gaaien, die we mede dankzij het feit, dat ook in de steden hoger op gaand geboomte verschijnt, niet alleen in de winter, maar vrijwel het gehele jaar door kunnen zien. Wie van Vlaamse gaaien wil genieten behoeft dus geen verre reizen te maken, want ook op Walcheren zie je ze steeds vaker. Maar in het donkere jaargetijde toch het meest. Met of zonder eikels. mogelijk zijn. We hebben daarom vorige week op een landelijke bijeenkomst afge sproken dat elk gilde de infor matiekrant opstuur naar Utrecht. Van daaruit worden alle kranten dan weer doorge stuurd naar de andere gilde, zodeat iedereen van eikaars deskundigheidsaanbod op de hoogte is." In Zeeland is behalve op Walcheren ook een gilde actief op Zuid-Beveland. In Zeeuws- Vlaanderen gaat op 28 novem ber een gilde van start. HEINKENSZAND - Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de gemeente Bor sele is van 9 tot en met 29 no vember in het gemeentehuis te Heinkenszand een tentoon stelling te zien met werk van negen Borselse beeldende kunstenaars. WEMELDINGE - Zeeuwse wielrenners en een aantal van buiten de provincie komen za terdag in Wemeldinge in actie tijdens de tweede wedstrijd van de Zeeuwse veldriteompe- titie. Het programma wordt om 13.00 uur geopend. Junioren en nieuwelingen binden de strijd aan gedu rende 35 minuten plus één ronde. De krachtmeting voor de amateurs/profs, liefheb bers/veteranen en recreanten duurt 50 minuten plus één ronde. Renners die zich reke nen tot de nieuwe categorie ATB kunnen eveneens deelne men en worden naar gelang leeftijd ingedeeld bij één van de reeds genoemde catego rieën. _L De bouvier Ayla wacht op een nieuwe baas. een beetje eenkennig is en niet MIDDELBURG - Deze week komt Baasje Gezocht weer vanuit het dierenasiel Middelburg. Van de honden die de vorig keer werden be schreven, zijn er een groot deel geplaatst. Helaas zijn er ook nog enkele die geen nieuw te huis gevonden hebben. Geluk kig geven de verzorgers het niet zo snel op, ze blijven dan ook zoeken naar een nieuwe baas/bazin voor deze dieren. Daarnaast zijn er ook weer een aantal nieuwe dieren bin nengekomen, waaronder: Ayla, bouvier, gestroomd, teef, 6 jaar. Schat van een hond, die een zeer consequen te, maar zeker geen harde aanpak nodig heeft. Judy, kr. herder, bruin, teef, 5 jaar. Ietwat nerveus hondje, wat goed met kinderen kan en veel aandacht nodig heeft. Heeft zeker gehoorzaamheids cursus nodig. Ninja, kr. herder, zwart, reu, 1 jaar. Hele lieve hond, die zo goed alleen kan zijn. Borinka, bouvier, ge stroomd, teef, 3 jaar. Aanhan kelijke hond, die niet van kroelen en knuffelen houdt. Verder een prima huisgenoot. Sinta, kr. Mechelse herder, lichtbruin, teef, 6 jaar. Lieve hond voor volwassene, die niet ,zo goed met andere honden en met kinderen kan omgaan. Miauw, Miauw Miauw! Wij zijn een heleboel leuke poezen die ook een op warm plaatsje in een huisgezin wachten! Mocht u een poes aan willen schaffen, kom dan eerst eens naar ons kijken. Indien u geïnteresseerd bent in één van bovengenoemde dieren, kom vrijblijvend eens kijken in het: Dierenasiel Middelburg, Oostperkweg 9, telefoon 01180-13579. Ope ningstijden: maandag tot en met zaterdag 10.00-11.30 uur, maandag tot en met vrijdag 14.30-16.30 uur. VLISSINGEN - De najaars serie van het Zeeuws orkest staat in het teken van de Franse muziek. Leen de Broe- kert speelt als solist op het nieuwe klavecimbel dat vorig jaar is gebouwd. Op het programma staan werken van Ravel, Poulenc en Franck. De concerten worden gegeven op 22 november om 20.00 uur in het Scheldekwar- tier in Vlissingen, op 23 no vember om 20.00 uur in de Concertzaal in de Singelstraat in Middelburg en op 25 no vember om 14.30 uur, ook in de Concertzaal in Middelburg. In Middelburg is de kaart verkoop bij de VW, in Vlis singen aan de zaal van het Scheldekwartier. De kaarten kosten tussen ƒ7,50 en ƒ20,00 gulden. SLEUTELS - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 24 tot 31 oktober de volgende voorwer pen aangegeven: een halve leesbril, een bril in een lede ren koker, 1 sleutel in een mapje, 6 sleutels in een kapot etui, 1 kleine sleutel in bruin etui en 5 sleutels aan een ring. Bij het dierenasiel in Vlissingen is in die periode een wit/bruine kater en een bobtail aangegeven. VERPLEEGARTIKELEN - De Kruisvereniging Wal cheren gaat vanaf 1 november verpleegartikelen bij haar leden thuis bezorgen. Het gaat voorlopig om de volgende artikelen: bedden, tilliften, rol- en toiletstoelen. Deze ar tikelen worden thuis geïnstalleerd. Leden die boven staande artikelen willen lenen kunnen contact opnemen met de Kruisvereniging Walcheren, tel.: 01184-63700 tus sen 9.00 en 12.00 uur. Het artikel wordt dan de volgende dag gratis thuis bezorgd. Het ophalen gebeurt, na telefo nische afspraak, ook weer door de medewerkers van de Kruisvereniging. Kleine uiteenlopende kunnen de leden van de kruisvereniging, zoals tot nu toe gebruikelijk, af halen bij de plaatselijke magazijnen. MEDICIJNEN - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) afd. Vlissingen houdt op woensdag 14 november een themamiddag waarbij een apotheker toe lichting geeft over: medicijngebruik, -misbruik? Het adres is „Bachten Reede", Vlissingen, aanvang om 14.00 uur en de zaal is open om 13.30 uur. Er is ook gratis bingo. THEATER - Vrijdag 9 november treedt de theater groep „Pardon mag ik even" in de koffiebar van Youth for Christ, Herengracht 52 in Middelburg met als onder werp „Jona". Aanvang 20.30 uur. Toegang is gratis. ZEELAND TOEN - De fototentoonstelling „Zeeland toen" van Eva Besnyö is tot en met 1 december te zien in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De ruim 100 foto's geven een beeld van Westkapelle in de dertiger jaren en de watersnood van 1953 in Stavenisse. De foto's zijn te koop. De catalogus van deze tentoonstel ling is voor 16,- verkrijgbaar bij de inlichtingenbalie van de Zeeuwse Bibliotheek. FOSSIELEN - De afdeling Walcheren van de Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNVj gaat op zaterdag 10 november onder begeleiding van de heer Gerard Geuze op zoek naar fossiele schelpen op het strand van Domburg, dat bekend staat als één van de beste vindplaatsen. Belangstellenden die meer van schel pen willen weten of hun verzameling willen uitbreiden kunnen zich om 14.00 uur verzamelen op de eerste par keerplaats na de golfbaan vanuit de richting Domburg. VRIJDENKEN - De vereniging „De Vrije Gedachte" houdt op 27 november een bijeenkomst van 19.30 uur tot ca. 22.00 uur in een kleine zaal van de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. Behandeld wordt het thema: Wat is De Vrije Gedachte? Wat ver staan we onder vrij denken? Hoe denken vrijdenkers over godsdiensten en wat daar op lijkt? De toegang is gratis. ZOEKTOCHT - Onder deze titel exposeert „El Compo" tot en met 28 december schilderijen in de galerie van de Delta Nutsbedrijven. Adres: PZEM hoofdkantoor, Poe- lendaelesingel 10 in Middelburg. De expositie is tijdens kantooruren te bezichtigen. BINGO - Op vrijdag 9 november wordt er in het buurthuis „Scheldebuurt", Verk. Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen een bingo gehouden. De zaal is open om 19.30 uur, aanvang bingo 20.00 uur. De toegang is gratis. ACTIVITEITEN - Het Jongerengebouw Poortershove, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg staat bol van de acti viteiten. Voor november ziet het programma er als volgt uit: T-shirt bedrukken (7 november, 19.30 uur), disco (9 en 23 nov., 19.30 uur), video (18 nov. 14.00 uur), informatie van de FNV over werken voor een uitzendbureau (21 nov., 19.30 uur), spelletjescompetitie (28 nov., 19.30 uur). Naast deze activiteiten zijn er open café-middagen: donderdag- vrijdag- en zondagmiddag. Poortershove is er voor alle jongeren van 14 tot 25 jaar. ORIGAMI - Wie kennis wil maken met deze Japanse vouwkunst, kan zich aanmelden op „Oranjezon" in Oost- kapelle. In dit gebouw wordt dinsdags van 9.30-11.30 uur gedurende de maand november en op 11 en 18 december een „Kennismakingsochtend Japanse vouwkunst" ge houden. Kosten 30,- p.p. Tel. opgeven: 01188-1507. BOERENBAL - De Carnavalsvereniging „De Molen- wuppers" houden zaterdag 10 november een Boerenbal in de speeltuin: De Oude Stad, Paardestraat 68 in Vlissin gen. Aanvang: 20.00 uur. Voor entree: ƒ5,- en uiteraard verkleed komen. De groep Toutages verzorgt de muziek. Kaarten te bestellen bij T. Klap, tel. 01184-17590. COCKTAIL - In gebouw „Oranjezon", Schoolstraat 4 in Oostkapelle, wordt in de maanden november en de cember een korte cursus gegeven door dhr. J.R. v.d. IJs- sel, in het klaarmaken van alcoholvrije cocktails en bij behorende hartige hapjes. De bijeenkomsten zijn op ver schillende data, maar steeds van 15.00-17.30 uur. Prijs 27,50 p.p. Voor inl. en aanmelding: 01188-1507. WELFARE - De afdeling Welfare Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis heeft een tentoonstelling en ver koop van allerlei handgemaakte artikelen, op maandag 12 nov. in Verzorgingstehuis Swerfrust, L. Stommesweg 1 en dinsdag 13 nov. in het Wijkcentrum Sint Laurens, Van Citterstraat, van 13.30 tot 15.30 uur; op woensdag 21 nov. in het afdelingsgebouw van het Rode Kruis, Klein Vlaan deren 59 van 10.00 tot 11.30 uur. CREATIEF - Donderdag 15 november presenteren de creatieve handwerkgroep en de creatieve ouderengroep van 10.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur een Mini St. Ni- colaas - en Kerstmarkt in Bachten Poorte 47 in Oost-Sou burg met verkoop van handwerken en verloting. Toegang is gratis. DRAMA - Zaterdag 10 november is er van 10.00 tot 16.00 uur in Open Hof, Paauwenburg in Vlissingen een open dag met afwisselend toneel, spel en gestaltwerk o.l.v. Angèle Nederlof en Sjaak Vane. Prijs ƒ50,-. Voor opgave en inl.: 01184-67542. VROUWEN - De vrouwenwerkgroep COCOV van het COC in Midden-Zeeland houdt vrijdag 9 november een thema-avond over de speciale vrouwenuitgave van de „SEK". Twee redactieleden komen toelichting geven. Plaats: Eigenhaardstraat 2, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. MUZIEK WORKSHOP - Ieder die graag muziek maakt kan op zondag 11 november meedoen in FRAPO'S aan het Bellamypark 7 in Vlissingen, aanvang 22.00 uur. De toegang is gratis. Voor info: 01180-35695. ZENDELING - Ronald Jonker voer 2 jaar mee op het zendingsschip Doulos. Hij bezocht vele landen in Azië en vertoont op 10 november om 20.00 uur zijn dia's in de kof fiebar Metanoia, Westdijkstraat 4, Amemuiden. OUD PAPIER - De Federatieve Wijkgemeente Lam- merenburg start vanaf 10 november met inzamelen van oud papier in de wijken: West-Souburg; Westerzicht; Bossenburg; Papegaaienburg; Rozenburg. Doet u mee? Zet dan elke 2e zaterdag van de maand om 8.30 uur oud papier bij uw brievenbus. VLISSINGEN - De Stich ting voor Basiseducatie orga niseert een assertiviteitscur- sus. De cursus biedt vrouwen de mogelijkheid te leren (be ter) voor zichzelf op te komen. De cursus start met een in formatiebijeenkomst op 14 no vember om 09.00 uur. De totale cursus bestaat uit 10 bijeen komsten, die worden gegeven op woensdagmorgen van 09.00-11.30 uur. Voor informa tie en aanmelding: Stichting Basiseducatie, Julianalaan 13, 4382 AT Vlissingen, telefoon 01184-17819.

Scheldebode | 1990 | | pagina 13