Driehonderd roeiers in actie unul Veldkorfbalwedstrijden wellicht met twee vakken Poppenbeurs in Goes Exposities ZEELAND Engelse organiste Reeve bespeelt het theaterorgel f Gespreksgroep stiefouders Marktplein wordt bioscoop tijdens filmfestival Scholen in Magistraatwijk vieren samen zomerfeest Gevarieerd cursusaanbod Transcendente Meditatie op tournee Voorlichting over studeren aan universiteit en hogeschool Missverkiezing SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 313 Miniplaybackshow in de Walk-lnn if R. STRUYK Grote paddestoelen op het strand VEERE - Voor de derde keer gaat het aanstaande weekend de Hoechst sloepen race van start. Uit het hele land hebben groepen roeiers zich inge schreven. De sloepenrace kent drie on derdelen: een handicap-race, een sloepenrace en een wed strijd voor authentieke zeils- loepen. In totaal hebben zich drie honderd roeiers, verdeeld over dertig sloepen, aangemeld. Zij moeten al roeiend een afstand van vijfentwintig kilometer overbruggen. De eerste sloepen starten om 12.00 uur (bij de Campveerse toren). De sloepen met de grootste handicap starten het eerst, de snelste het laatst. De meeste sloepen passeren tus sen 15.30 en 16.30 uur de finish bij de Campveersetoren. Voor de race nemen de sloe pen deel aan een handicap race over twee-en-halve kilo meter. De start van deze race is in de Jachthaven Oostwate ring, de finish is voor Veere. De wedstrijd voor authen tieke zeilsloepen start om 14.00 Het team van Hoechst in actie tijdens de sloepenrace van vorig jaar VLISSINGEN - Op zater dagmiddag 22 september om 14.00 uur presenteert jonge rencentrum de Walk-lnn, Le- lystr. 4 een mini-playback- show. Deelnemers kunnen zich op geven door een brief in de bus te doen bij de Walk-lnn. Wel opgeven voor 20 september, schrijf in de brief: naam, adres, telefoonnummer, leef tijd en wie je na gaat doen. Leeftijd: Vanaf 6 jaar. De toegang is gratis, en ouders zijn natuurlijk ook van harte welkom. De zeepaddestoel OOSTKAPELLE - Hoewel de zomer met rasse schreden ten einde spoed, lijkt het toch nog veel te vroeg om over padde stoelen te gaan praten. Trou wens het strand is hiervoor niet de aangewezen plek om die boeiende levensvormen te zoeken. Dat kan overigens wel, want op stukken aangespoeld hout treffen we wel eens honing- zwammen aan, terwijl de du instinkzwam soms op het strand aan de duinvoet wordt aangetroffen. Vandaag letten we liever op de omvangrijke, vaak blauw getinte kwallen, die vanaf half augustus door de zee worden aangevoerd. Hoe wel er kleintjes zijn bereiken de meeste exemplaren toch al gauw een grootte van 30 cm of meer. Wanneer wind en stro ming ons goed gezind zijn kan de vloedlijn er geheel mee ge vuld zijn. Menige strandwandelaar be kijkt deze monsters met een vies gezicht. Ze ogen inderdaad niet erg appetijtelijk. Kinde ren vermaken er zich soms mee door ze als voetbal te gebrui ken. Erg lang duurt dit spel letje niet, want een kwal is nu eenmaal niet van leer al voelt de gelatinemassa toch wel ste vig aan. Ik vermoeddat er maar weinig lezers zullen zijn, die zich geroepen voelen een en ander te kontroleren. Wie een kwal op het strand aantreft be hoeft in een opwelling van kwallenliefde geen poging te doen het dier in de zee terug te zetten. Dat heeft geen zin. Ze hebben hun leven gehad. Het jaar ervoor zijn ze als uiterst kleine larfjes hun leven be gonnen. Willoos lieten ze zich meevoeren door de stroming. Op het moment, waarop hun ouders het leven lieten op het strand, zakten ze naar de zee bodem om zich daar vast te hechten op een stevige onder grond. Ze groeiden er uit tot een vreemd orgaan, dat als het ware uit een groot aantal op elkaar gestapelde schotels be stond. In het vroege voorjaar loerden deze door een onzicht bare hand de ruimte van de zee ingeslingerd en raakten ze steeds verder van huis. Hun eigenlijke, tweede leven was begonnen. Het voedsel van kwallen be staat uit uiterst kleine organis men, die we in de wandeling met plankton betitelen. Gezien de betrekkelijk grote voe dingswaarde groeien de kwal letjes snel uit. Ze verplaatsen zich door pompende bewegingen te ma ken, maar gehoorzamen in be langrijke mate aan de zeestro mingen en de wind. In de loop van de zomer volgen ze de wet ten van de natuur. Er dient voor hakvoost ge zorgd te worden. Erg opwin dend is het sex-leven van deze holtedieren niet. Kwallen voor den tot deze categorie gerekend vanwege hun lichaamsbouw, die een holte insluit tussen twee lagen weefsel. Deze ruimte dient niet alleen voor het opnemen en verteren van voedsel maar fungeert tevens als straalmotor. Echt mooi zijn de kwallen pas, wanneer we ze in het wa ter kunnen zien zwemmen, zo als b.v. in de haven van Vlis- singen. Eenmaal op het strand aangespoeld hebben ze veel van hun kleur en charme ver loren. Van de dode dieren blijft niet veel over dan een af druk in het zand. Slechts 5 van het lichaam bestaat uit droge stof, de rest is water. Niemand behoeft zich door deze lobbesen angst te laten aanjagen. Ze zijn volmaakt onschuldig. Het mag dan zo zijn, dat er ook in onze wateren kwallen voorkomen, die hui dirritatie kunnen veroorzaken, de kans daarop is niet zo heel groot. De zeepaddestoelen be horen daar in ieder geval niet toe. Een reden te meer om een kwal eens met andere, wat meer geïnteresseerde ogen te bekijken. MIDDELBURG - De Fiom organiseert een gespreksgroep voor stiefouders. In de gespreksgroep kunnen gezinnen waarin stief-ouders of stiefkinderen voorkomen ervaringen uitwisselen en herkenning vinden. Deze praatgroep is een vervolg op de drie thema-avonden die in het voorjaar werden gehouden. MIDDELBURG - Op de Markt wordt op vrijdag 14 september een grote bioscoop gebouwd die 2000 overdekte plaatsen biedt. Op een groot filmscherm van 13 bij 8 meter zal de film Pink Floyd - The Wall worden vertoond. Direkt na afloop van de film geeft Earthquake Roody Tremb ling Walls, haar afscheidscon cert. Van dit optreden worden opnames gemaakt die direkt worden geprojecteerd op een scherm van 6 bij 8 meter. Woensdag, 12 september gaat de tweede editie van het Filmfestival Zeeland van start. In tien dagen wordt in de historische stad Middel burg een nieuw internationaal filmaanbod gepresenteerd, be staande uit 30 premières. Films die momenteel hun Europese première beleven op het Filmfestival van Venetië (zoals Good Fellas van Martin Scorcese en Mo'Better Blues van Spike Lee) zijn volgende week al te zien op het Filmfes tival Zeeland. Het Festival opent op 12 september met de nieuwe film van Alan J. Pa- kula, Presumed Innocent - met in de hoofdrollen Harri son Ford, Greta Scacci en Raul Julia. In tegenstelling tot ver- ledsen jaar verwacht het Filmfestival dit jaar minder gasten. Verleden jaar gooide het Festival hoge ogen door de komst van de Canadese regis seur Atom Egoyan. Dit jaar is vanwege het be perkte budget gekozen voor concerten boven het uitnodi gen van diverse gasten. De Ca nadese regisseur Guy Maddin is aanwezig (Archangel, Tales From The Gimli Hospital) evenals de producent van de Canadese film Roadkill (Colin Brunton). Mogelijk komen nog Peter Mettler (The Top of His Head) en Philip Ridley (The Reflecting Skin). Geruchten in het Nederlands filmcircuit dat Martin Scorcese tijdens het Festival aanwezig zou zijn, moeten helaas ontkend wor den. De Stichting Filmtheaters Middelburg, de organisator van het Filmfestival Zeeland, heeft begin dit jaar het initia tief genomen tot de oprichting van het Zeeuws Filmarchief, samen met het Zeeuws docu mentatiecentrum en diverse archiefdiensten. Het Festival presenteert op zaterdag 15/9 in drie zalen van de Stads schouwburg (12.00-21.00 uur) ca 150 films die betrekking hebben op Zeeland uit de pe riode 1910-1953. Een aantal films zullen worden begeleid door Bernard Drukker. Afwis selend worden interviews af genomen met "oude Zeeuwen" en zijn er muzikale intermezzi. Voorafgaand aan de presenta tie van de films zal het Zeeuws Filmarchief officieel worden opgericht. De Leidse hoogle raar (in de geschiedenis en so- cialogie van de film). Nico Brederoo houdt een korte in leiding over het beland van conservering van oude films. Het t.v.-programma Van Ge west tot Gewest besteedt op woensdag 12 september aan dacht aan dit initiatief. Van vrijdag op zaterdag 21/22 september in Electro- bioscoop diverse muziekfilms, o.a. met Sting, Neil Young, the Stones, David Bowie enz. Tij dens het filmfestival worden de volgende films gedraaid: Wo. 12 SS 20.00 uur: Ope ningsfilm Presumed Innocent en Brazilian party. Electro en Schuttershof gesloten i.v.m. opening. Do. 13 SS 21.00 uur: Michael Nyman Band concert, EL 19.30:1 love you tot death, 21.45 uur: Wild at Heart, SH 20.00 uur: My 20th Century, 22.00 uur: She's been Away. Vr. 14 markt 20.30: Open luchtbioscoop met Top Gun, 22.30 uur: Afscheidsconcert Earthquake Roody Tremb ling Walls, EL 19.30 uur: The Match Factory Girl, 21.45 uur: Wild at Heart, SH 20.00 uur: She's been Away, 22.00 uur: I Want to go Home, 24.00 uur: Speciale nachtvoorstelling Pink Floyd the Wall. Za. 15 SS vanaf 12.00 uur: Dag van de Zeeuwse Film, 21.30 uur: Good Fellas, EL 19.30 uur: Tilai, 21.45 uur: Wild at Heart, SH 20.00 uur: The Match Factory Girl, 22.00 uur: The Reflecting Skin, BI 20.00 uur: Inleiding door filmma ker/antropoloog Drs. Fons Grasveld en twee films. Zo. 16 EL 14.00 uur: Good Fellas, 19.30 uur: The Reflec ting Skin, 21.45 uur: The Big Picture, SH 20.00 uur: AB, Bad Khak (water, wind dust), 22.00 uur: Sidewalk Stories, SS 20.00 uur: The Freshman, KL 20.30 uur: Loek Dikker Water landensemble. Ma. 17 EL 19.30 uur: Tilai, 21.45 uur: Roadkill, SH 19.00 uur: Presentatie workshop Paul de Nooijer, 20.00 uur: Si dewalk Stories, 22.00 uur: Bar- roco, SS 20.00 uur: Atame! Tie me Up, Tie me Down. Di. 18 EL 19.30 uur: Enemies, A love Story, 21.45 uur: Wild at Heart, SH 20.00 uur: Tales from the Gimli Hospital, 22.00 uur: Archangel. Wo. 19 EL 19.30 uur: Atame! Tie me up, Tie me Down, 21.45 uur: Nuit D'Ete en Ville, SH 20.00 uur: Barroco, 22.00 uur: The Top of His Head. Do. 20 EL 19.30 uur: Ladri di Saponette, 21.45 uur: Wild at Heart, SH 20.00 uur: The Un believable Truth, 23.00 uur: Step Across the Border, KL 20.30 uur: Fred Frith concert. SS Stadsschouwburg; EL Electro; SH Schuttershof en KL Kloveniersdoelen. Aan de buitenkant ziet een stiefgezin er uit als een 'ge woon' gezin, maar er is een groot verschil. Een van de pratners, of soms beiden, heb ben kinderen uit een vorige relatie. Daardoor kunnen in zo'n gezin gemakkelijk moei lijkheden ontstaan. Bijvoor beeld over wat de meest ge schikte bedtijd is, welke tafel manieren er gehanteerd wor den en hoe vaak er gedoucht wordt. Een extra handicap is de aandacht die de buitenwereld aan zo'n gezin besteed. 'Gaat het wel goed daar' en 'we zijn benieuwd' laat eigenlijk geen ruimte voor missers. Dan is het onmiddellijk 'zie je wel'. De gespreksgroep komt tien keer bijeen (steeds op woens dagavond) in het pand van de Fiom in de Bellinkstraat 6-8. De eerste avond is op woens dag 26 september van 20.00 tot 22.00 uur. Aukje Thiele of Cor Krijnen geven meer informatie via 01180-27311. MIDDELBURG - Op zater dag 15 september wordt er een zomerfeest in de Magistraat- wijk gehouden. Dit feest vindt plaats op de schoolpleinen van de drie openbare scholen in deze wijk, de Boomenburch, de Zeeburch en de Zuidburch. Het schoolplein van de Boomenburch wordt omge toverd in een circuspiste, waar allerlei activiteiten zijn voor WEST-BRABANT ZEE LAND - Tijdens de algemene ledenveregadering in decem ber van de Nederlandse korf- balbond wordt voorgesteld om met ingang van het volgende seizoen bij veldkorfbalwed strijden nog slechts met twee vakken te werken. Momenteel wordt er in drie vakken gespeeld. In de hoogste klasse van Af deling Zuid-West (Zuid-Hol- land-Zuid, Zeeland en West- Brabant) is de competitie later gestart vanwege de gewijzigde opzet. Per seizoen kunnen vanauit de afdeling 4 stan daard- en 4 reserveploegen promoveren naar de lande lijke competitie. Tot en met het seizoen 1989/1990 waren er drie eerste klassen in Zuid- West, waarin zowel stan daard- als reserveploegen speelden. De kampioenen pro moveerden uiteraard direct maar de andere promovendi moesten worden gezocht onder de nummers 2 en lager. In het afgelopen seizoen moesten de te promoveren reserve-ploe gen zelfs gezocht worden op de plaatsen 5 en 6. Een eerste team, dat als tweede was geëindigd, mocht niet hogerop. Vooral om deze reden heeft de competitiecommissie van de Afdeling Zuid-West naar een andere opzet gezocht. Bij het zoeken hiernaar stuitte men op de verhouding zaterdag/zondagploegen en het feit dat Zeeland volgens traditie een „eigen" competitie kent. Deze laatste belemme ring is in overleg met de clubs opgeheven voor de nieuw ge vormde promotieklasse. Er zijn nu 4 standaard- en 4 reserveklassen geformeerd met 4 ploegen, welke een hele competitie afwerken. De num mers 1 en 2 komen vervolgens in een promotiepoule en de nummers 3 en 4 gaan naar een degradatiepoule. Van de promotiepoules gaan de nummers 1 en 2 automa tisch naar de landelijke kom petitie. Wie er van de degra datiepoules degraderen naar de eerste klasse is mede af hankelijk van de degradatie uit de landelijke kompetitie naar de promotieklasse. De voormalige eerste klassers spelen door de nieuwe opzet twee wedstrijden minder. Als compensatie hiervoor is er een bekercompetitie opgezet. Het gevolg was verder dat er men name voor de reserve ploegen een versterkte promo tie is geweest. Na twee jaar zal het nieuwe systeem worden geëvalueerd. De indeling van de nieuw ge vormde promotieklassen: Prom. kl. A: Atlas (Rithem), B.K.C. (Breskens), Seolto (Vlissingen), Zuidwesters (Oost-Souburg).; Prom. kl. B.: All Ready (Zierikzee), Good Luck (Middelharnis), K.O.R.V.O. (Oude Tonge), Vol harding (Yerseke);Prom. kl. C.: A.C.K.C. (Almkerk), Schel- devogels (Bergen op Zoom), S.K.V. (Sleeuwijk), V.I.O.S. (Numansdorp); Prom. kl. D: B.K.C. (Breda), E.L.K.V. (Et- ten-Leur), Juliana (Oud- Gastel), Spriegfield (Hoeven); Res. Prom. kl. A.: O.N.D.O. 2 (St. Laurens), Stormvogels 2 (Westkapelle), Tjoba 3 ('s Hr. Hendrikskinderen), Zuidwes ters 2 (Oost-Souburg); Res. Prom. kl. C.: Blauw Wit '51 2 (Dordrecht), Juliana 2 (Oud- Gastel), Merwic 2 (Dordrecht), Oranje Wit 3 (Dordrecht). GOES - Om het belang van de transcendente meditatie techniek onder de aandacht van een breed publiek te bren gen, organiseert het TM-cen- trum Zeeland een grote lezin gentournee. Er worden vrij blijvende informatie-avonden gehouden in de hele regio, Zeeland en West-Brabant. Op deze avonden wordt o.a. een videopresentatie gegeven en aandacht besteed aan we tenschappelijk onderzoek naar de effecten van TM op de ge zondheid, geestelijke groei, so ciale contacten en de samenle ving als geheel. Er wordt ook verteld hoe deze eenvoudige, moeiteloze techniek geleerd kan worden in een korte cur sus, die binnenkort gehouden zal worden op drie plaatsen: 's-Heer Abtskerke, Roosen daal/Bergen op Zoom en Ter- neuzen. De informatie-avon den worden gehouden in: Middelburg; op ma. 17 sept. in de Zeeuwse bibliotheek (zaal 2). Goes; op di. 18 sept. in het TM-centrum Zeeland, Kloe- tingseweg 5 ('s-Heer Abtsker ke). Oost-Souburg; op do. 20 sept. in de Openbare Biblio theek (bovenzaal), Kanaal straat 56. Heinkenszand; op vr. 21 sept. in De Stenge, vergader zaal 3. Aanvang is om 20.00 uur, toegang 5.-. GOES - Op zondag 16 sep tember houdt de Organisatie D.O.T. (Dolls, Old Toys) een Poppenbeurs in de Prins van Oranje te Goes. Voor verza melaars van antieke poppen en accessoires zijn er prach tige stands met zeldzaam aan het worden poppen te bewon deren. Evenals poppen wagentjes, klein oud speelgoed, ka cheltjes, serviesjes, antieke poppenjurkjes, oude stoffen, knoopjes, lintjes, patronen en zo meer. Maar ook poppen- maaksters uit alle delen van Nederland zijn aanwezig met replica's van beroemd gewor den merken, maar ook met eigen ontwerpen. Poppen van stof, klei, porselein, tricot, hout, was en deeg, zeemleder, allerlei materiaal wordt ge bruikt om verschillende crea ties tot stand te brengen. Zoals sprookjesfiguren, karakter poppen, kinderpoppen, fanta siepoppen, trollen en replica's van beroemde merken. Er zijn ook stands met materiaal zoals klei, pruiken, poppenlijven, glazen ogen, boa's, corsage- kralen werk, hoedjes enz. enz. De prachtige stand met minia turen, poppenhuizen en meu beltjes van Rijk Visser is een lust voor het oog en zal zeker veel bekijks trekken. Ook de beren ontbreken niet op deze uitgebreide beurs. Mevrouw Trouw uit Renesse is er met een prachtige collectie eigen gemaakte poppen, deze unieke verzameling is uw aandacht ten zeerste waard. Een ieder die wil weten wat zijn of haar pop of beer of oud speelgoed in de loop der jaren waard is ge worden, wordt verzocht deze mede te nemen en kan deze gratis laten taxeren. De enige vrouwelijke poppendokter in Nederland, Wil Joukema uit Nijmegen, zal kleine repara ties ter plaatse uitvoeren. Neem dus uw kapotte pop of beer mee. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De toe gangsprijs voor volwassenen is 4 gulden, 65-plussers betalen 3 gulden en kinderen tot en met 12 jaar 1 gulden. de kinderen die te maken heb ben met het onderwerp circus. Het schoolplein van de Zuid burch verandert in een india nendorp. Hier staan alle acti viteiten in het teken van cow boys en indianen. Het zomerfeest duurt van 10.00 tot 12.00 uur. De activitei ten zijn gericht op kinderen tot plm. 12 jaar. Alle kinderen uit de wijk zijn welkom, dus ook de kinderen die niet op een van de genoemde scholen zit ten. Er zijn activiteiten voor de kleine kinderen, maar ook voor de grotere kinderen is er van alles te beleven. De orga nisatie is in handen van een werkgroep bestaande uit leer krachten en ouders van de drie openbare scholen in de Magistraatwij k. De route tussen de verschil lende scholen zal zijn aange geven zodat de kinderen op verschillende scholen aan de activiteiten kunnen deelne men, maar men mag ook de hele tijd op een schoolplein blijven. Als het slecht weer is gaat het zomerfeest wel door, maar dan in aangepast vorm in de schoolgebouwen. ZEELAND - Een gevarieerd aanbod aan tentoonstellingen op Walcheren om de eerste re genachtige herfstdagen goed door te komen. In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Mid delburg is tot 28 september een tentoonstelling ingericht van handgeweven gobelins. De kleurige kleden zijn vervaar digd uit natuurzijde door vrouwen uit Sri Lanka. De expositie "Omslag '90", een keuze van omslagillustra ties van in 1989 verschenen kinder- en jeugdboeken door Nederlandse en Vlaamse illu stratoren is ingericht tot en met 8 oktober, ook in de Zeeuwse bibliotheek. In de hal van het stadhuis in Vlisingen worden tot 1 oktober werken geexposeerd van kin deren die het afgelopen sei zoen deelgenomen hebben aan de cursus "Tekenvarietie en Striptekenen". Ida Hoogesteger-Veldhuis uit Vlissingen exposeert tot en met 2 oktober in de Openbare Bibliotheek aan de Kanaal straat in Oost-Souburg. Vijf jaar geleden kwam zijn in aanraking met de schilder kunst en inmiddels heeft zijn heel wat fraaie plekjes op de Veluwe vereeuwigd. Ook Bij belse motieven verwerkt zij in haar schilderijen. Het leven op het inmiddels verdwenen Middeleeuwse kasteel de Sandenburgh is ge reconstrueerd met behulp van archeologische vondsten en oude inventarislijsten. MIDDELBURG - „Studeren aan universiteit en hoge school" is het thema van een bijeenkomst die het regionaal verband Zeeland van de ver eniging voor christelijk we tenschappelijk onderwijs - de vereniging achter de Vrije Universiteit in Amsterdam - en de Hogeschool Zeeland maandag 17 september om 19.45 uur belegt in de aula van de Zeeuwse bibliotheek, Kous teensedijk 7 in Middelburg. Op deze bijeenkomst zullen studentendekanen van de Vrije Universiteit en van de Hogeschool Zeeland, hbo-in- stituut in deze regio voorlich ting geven over alles wat met studeren te maken heeft. Aan de orde komen onder meer: studeren aan universiteit en hogeschool in het algemeen; voorzieningen voor studenten; begeleiding van studenten; begeleiding in het vooraf gaande onderwijs; studiefi nanciering. Het gaat dus niet speciaal over de Vrij Univer siteit en de Hogeschool Zee land en ook niet speciaal over studierichtingen. Algemene informatie is het doel van deze bijeenkomst die open staat voor alle belangstellenden. In het bijzonder wordt daarbij gedacht aan scholieren en hun ouders en aan docenten onder wie niet in de laatste plaats schooldekanen. Douglas Reeve bespeelt vrijdagavond het theaterorgel in de concert- en gehoorzaal. MIDDELBURG - Vrijdag avond 14 september om 20.00 uur wordt het Compton thea terorgel in de concert- en ge hoorzaal aan de Singelstraat door de Engelse organist Douglas Reeve. Douglas Reeve is geboren en opgegroeid in de Engelse bad plaats Brighton en studeerde theaterorgel bij de Engelse or ganist Terance Casey. Naast theaterorganist was hij ook kerkorganist en genoot al vroeg grote bekendheid. Hij speelde in Manchester en in Brighton werd hij organist in de Savoy Cinema, later werd hij vaste organist van de Dome of Brighton, een grote concertzaal, en verzorgde daar vele shows. Douglas Reeve speelt een programma van puur populaire muziek. Kaartverkoop aan de zaal 10.00 per persoon, donateurs betalen ƒ7.50 per persoon, in wonende kinderen tot plm. 16 jaar hebben onder begeleiding van een volwassene gratis toe gang. VLISSINGEN - Het nieuwe seizoen biedt weer volop gele genheid een (of meer) cursus - (sen) te volgen. Het aanbod is rijk gevarieerd. Wijkpost "de Woelige Werf" van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg start op donderdag 13 september een cursus Yoga voor ouderen o.l.v. mevr. R. Kugel. Het doel van de lessen is plezier bele ven in bewegen en ontspan nen. Yoga is niet prestatiege richt, ieder doet de oefeningen naar vermogen. De lessen zijn vanaf 13 september iedere donderdag van 14.00 - 16.00 uur. Inlichtingen op tel.nr. 27537 en 23875. De wijkpost is gelegen aan de Rijnstraat 12, ingang IJs- selstraat. Kruisvereniging Walche- ren-Oost en de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg or ganiseren een kursus "Gezond ouder worden". In deze infor matieve cursus wordt aan dacht besteed aan o.a. bewe gen, medicijngebruik, relatie huisarts/patiënt, dementie, veiligheid, voeding enz. Er zal per onderdeel door een des kundige een korte inleiding worden gehouden en daarna is er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Mid delburgers boven 60 jaar kun nen aan de kursus deelnemen. De cursus heeft 8 wekelijkse bijeenkomsten en start op donderdag 20 september. Cur sustij d van 13.45 - 16.00 uur in het Bastion. Informatie en aanmelden bijKruisvereni ging Walcheren-Oost, 01180- 14366, Stichting Welzijn Oude ren Middelburg, 01189-27537. Buurthuis "De Paraplu" start op donderdag 20 septem ber een cursus Patchwork. Deze cursus is bestemd voor beginners en gevorderden. Bij deze techniek is het de bedoe ling dat er uit allerlei lappen een z.g. quilt (lappendeken) vervaardigd wordt. De tijd: 9.30 - 11.30 uur. Voor informa tie en/of aanmelding tel.: 01184-65453/14660. Vanaf 28 september 19.30 uur tot 30 september 16.00 urn- verzorgt de Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg een cursus: "Je levensloop op de planken". Deze cursus is be doeld voor vrouwen die in hun leven zoeken naar een diepere betekenis. Gewerkt wordt vanuit de basisprincipes van Psychosynthese. Cursusleid ster is Tine van der Goot. Aanmelden kan nog tot 17 sep tember bij de Volkshogeschool Zeeland, tel.nr. 01177-1259. Vanaf zaterdg 29 september is er de gelegenheid om een cursus te volgen die handelt over het fundament van het geloof, zoals omschreven is in Hebr. 6:1-2. Wie dit fundament wil leggen in zijn leven of dit nog eens wil onderzoeken is welkom in gebouw Beréa, Westerbaan 16 te Vlissingen vanaf 10.00 uur. De lessen worden gegeven op zes zater dagen, eenmaal per maand van 10.00 uur tot 16.00 uur. Voor aanmeldingen of inlich tingen kan men terecht bij K.J. Hamelink, 01184-66299. Het activiteitenprogramma "De Paraplu", Paauwenburg te Vlissingen heeft o.a. de vol gende cursussen: Kookgroep voor volwassenen, tekenen voor beginners en gevor derden, Hindoestaanse cultu rele avond, zaalvoetbal en nog veel meer. Tel. 01184-65453. En de Buurtvereniging "Van Duyvenvoorde" houdt op 15 september in en om "De Schuur", Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg een Open Dag. De feestelijkheden be ginnen al om 10.00 uur en du ren tot middernacht. Er zijn o.a. kinderspelen en een Play back-show. Verder zijn er ook hier tal van cursussen; wat dacht u van een cursus Frans of Engels? Of brei-textiel- en garenles? Ook is er kookles en zijn er klaverjasavonden. Vol ledigheidshalve noemen we het telefoonnummer van de buurtvereniging, want zij hebben nog tal van andere ac tiviteiten: 01184-71119. VLISSINGEN - Locale schoonheden die een toe komst als fotomodel wel zien zitten kunnen op vrijdag 14 september hun beste beentje voor zetten. Geïnteresseerden kun nen zich opgeven bij Ma rianne ten Holte, tel. 08380-50034

Scheldebode | 1990 | | pagina 13