DE SCHELDEBODE het weten waard i Winkelen in de huiskamer bij de Tinwinkel kadotheek Verbouwing bij Patachou vergroot de winkelruimte Nieuwe Phildar-zaak met breigarens en confectie vijftien jaar kunst Topvolleybal in Kruitmolen Kiek uw favoriete dier en win een waardebon Open Huisin de Ark UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Japans vouwen in de biep KOKEN Asinan Sawi met zure sam bal katjang Lezing 1000 jaar christendom SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 305 Kunst Antiekbeurs Goes Zeelandhallen Nieuwe fuikwand voor veerboten Zure pinda-saus HUISARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN DIVERSEN ALGEMENE INFORMATIE KERKDIENSTEN VLISSINGEN - „De Tinwinkel", Walstraat 105, heet vanaf 18 augustus de „Tinwinkel kadotheek". In de avonduren is de zaak verbouwd en uitgebreidEen deel van het pand is nu bij de win kel getrokken en is ingericht als huiskamer. De mensen kunnen nu dus winkelen in de huiskamer. De kamer is sfeervol inge richt en is aangekleed met al lerlei spullen die je in een huiskamer tegen kan komen. Vroeger werden er in de „Tin winkel kadotheek" alleen voorwerpen van tin verkocht maar nu is het assortiment uitgebreid met allerlei aparte kado-artikelen. Wil Bosschaart, de eigena resse, probeert op deze manier ook het jongere publiek te be reiken. Zij vindt het leuk en gezellig om mensen te advise ren en te helpen. In de toe komst wil Wil Bosschaart ook kado's voor heren gaan verko pen. Het is héél moeilijk om daar aan te komen maar Wil hoopt dat het lukt om nu ook eens voor mannen iets aparts te vinden. Verder zijn er in de nabije toekomst nog plannen voor een aparte ruimte met nostal gische, ingelijste posters en zal de buitenkant van de winkel, onder andere de pui, opge knapt worden. Met Kerstmis heeft Wil Bosschaart iets speciaals in petto. „Het wordt iets héél an ders dan normaal", aldus Wil. Er zullen in ieder geval véél aparte kado's te koop zijn. Wil Bosschaart wil het assorti ment zo apart mogelijk hou den. Zo worden er sieraden verkocht en is er een grote col lectie speeldozen aanwezig. Steeds meer komt het voor dat bijvoorbeeld Roemenen en Polen hun waren proberen te slijten aan Wil Bosschaart. Daardoor blijft het assorti ment apart. Kinderen kunnen bij de „Tinwinkel kadotheek" te recht voor leuke kadootjes voor hun ouders. Meestal is er wel iets aparts te vinden tegen een leuk prijsje. Iets nieuws is de collectie keramische spulletjes. Dit komt nu al een beetje op gang. Wil Bosschaart krijgt hiervan een heleboel leuke dingetjes in „huis". Naast de verkoop van natuurlijk tin is er onder an dere het volgende te koop: ar tikelen var\. Marjolein Bastin, VLISSINGEN - Sinds donderdag 30 augustus is „Patachou", Kleine Markt 3, weer geopend. „Patachou" heeft een verbou wing achter de rug. De winkeloppervlakte is vergroot en de pas kamers zijn eens zo groot geworden. Tevens heeft ook de etalage een totaal andere inrichting gekregen. Dit alles wordt nog eens bekroond door beluifeling van alle winkels op het pleintje, zodat men „droog" kan winkelen. In de ingerichte huiskamer komen de tinnen artikelen goed tot hun recht - foto. harry de lange rook- en geurverdrijvers, arti kelen van zeepsteen, bruids taarten (als kaars), boekenleg gers en pot-pourri. Uiteraard is dit lang niet alles. Wil Bosschaart heeft veel verstand van tin. Zij heeft hiervoor regelmatig tingiete rijen bezocht. Momenteel krijgt de klant 20% korting op het verzilverde tin en op de VLISSINGEN - Op 30 augustus jongstleden is er een nieuwe winkel geopend in de St. Jacobspassage nr. 6. De zaak heet „Phildar" en Carla Braam zwaait er de scepter. De naam zegt het al, hier worden onder andere breigarens verkocht van Phil dar. Naast de breigarens is ook de confectie van Phildar te koop en uiteraard ook breiboeken. Carla Braam is lerares tex tiele werkvorming. Ze heeft in de loop der jaren enkele cur sussen gegeven. Maar verder was het in combinatie met de taak van huisvrouw/ moeder moeilijk om te „werken". Nu de kinderen ouder zijn heeft Carla Braam toch de stap ge nomen om voor Phildar te gaan verkopen. Zij staat volledig achter het merk en heeft al lang ervaring met Phildar, doordat ze zelf eerst klant was. Volgens Carla is het een groeiproces geweest. Carla vindt de patronen van Phildar perfect en de garens zijn van een hoge kwaliteit en in vergelijking daarmee niet duur. Carla heeft de alleenver koop in Vlissingen voor Phil dar. „Bij de opening zijn er veel leuke reacties geweest, vooral uit de buurt", aldus Carla. In verband met de opening zijn er momenteel een aantal aanbiedingen. Daarbij te den- Volop breigarens en confectie in de nieuwe Phildar-vestigiing. - foto: harry de lange Van 1 september tot 4 no vember wordt in het Zeeuwse Museum, dp kloostergang en de crypte, onderdelen van het Abdijcomplex in Middelburg, de tentoonstelling '15 jaar pro vinciale aankopen - een selec tie' gehouden. Het provinciaal bestuur koopt jaarlijks werk van in Zeeland werkende kunste naars om zodoende een collec tie Zeeuwse beeldende kunst op te bouwen. De tentoonstel ling geeft een overzicht van de aankopen over de laatste vijf tien jaar en bestaat uit onder meer schilderijen, beeldhouw werk, keramiek, sieraden, fo to's en grafiek. Alle kunste naars, van wie in de afgelopen vijftien jaar werk is gekocht, zijn vertegenwoordigd. Ter gelegenheid van de ex positie wordt een catalogus samengesteld, waarin alle Zeeuwse aankopen uit de pe riode van 1975 tot 1990 zijn op- 450 MA» AVI V Wfc AV«/V J 1 V genomen. De ongeveer werken zijn gefotografeerd beschreven. en Gedeputeerde G. de Vries- Hommes van cultuur schrijft in het voorwoord, dat het aan koopbeleid niet mag worden uitgelegd als provinciaal pro tectionisme. Evenmin kan worden gesproken van een provinciale sociale voorzie ning voor kunstenaars. Het provinciaal bestuur stelt zich ten doel in de collectie vast te leggen: de artistieke kwaliteit van het werk en de ontwikke ling daarin van de kunste naars. Behalve artisticiteit heeft de collectie daardoor een documentaire waarde. Verder wordt in de catalo gus een overzicht gegeven over het aankoopbeleid van de provincie dat zijn oorsprong vindt voor 1975, de criteria en de financiën. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 37e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.600 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie-adres: Torenstraat 5, 4381 ET Vissingen, tel. 01184-19910 Redacteur Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Andrien Smeels Jaap Klein Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01180-25195 04-90 ken aan een wolaanbieding (Slogan en Impact), bij aan koop van confectie een gratis sjaal en panty's, drie voor een tientje (panty's van Phildar zijn normaal ƒ3,95 per stuk). Tevens zijn er geajourde truien en vesten van zuiver katoen in de aanbieding. Elke bezoeker, koper of geen koper, krijgt een breiboek, zo lang de voorraad strekt. Bij Phildar is de hele wintercol lectie te koop en het assorti ment is heel breed doordat er zoveel soorten breigarens en haakgarens zijn. Momenteel is de Alpaga- wol erg in de mode. De Al- paga-wol is afkomstig vande Lama en heeft ook de natuur lijke kleur van deze dieren be houden. Deze kleuren zijn veel terug te vinden in de m ode van de komende herfst en winter. Iets nieuws van Phil dar is de verkoop van confec tie. In feite is het nog een ex periment. Er zijn veel leuke truien, rokken (uiteraard ook allemaal gebreid) enz. te koop bij Phildar, en dit alles tegen een redelijke prijs. De klant kan ook bij Phildar terecht om een trui te laten breien of haken. Carla Braam heeft een aantal mensen ach ter de hand die graag uw truien breien of haken. Binnen twee drie weken hebben zij een trui af tegen een gering bedrag. Ook als de klant het breien niet meer ziet zitten, kan hij/zij bijvoorbeeld de trui bij Phildar af laten breien. Dit ook weer tegen een geringe vergoeding. Ook voor advies over de „technieken uit één draad" kunt u altijd bij Phildar te recht. MIDDELBURG - Woens dagavond 12 -september en donderdagmorgen 13 septem ber starten de nieuwe Basis-- cursussen Japanse Vouwkunst weer in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. In 8 lessen worden basis technieken en toepassingen van deze leuke, en kreatieve en kunstzinnige vorm van vrijetijdsbesteding geleerd. Voor degene die reeds een Basiscursus Origami hebben gevolgd, en weer een stapje verder willen, maar een beetje opzien tegen de Cursus voor gevorderden, heeft de Origami Sociëteit Nederland een nieuwe cursus ontwikkeld, de Tussencursus Origami. Deze cursus gaat in Middelburg voor het eerst van start op woensdagavond 3 oktober en donderdagmorgen 4 oktober 1990. Beide cursussen worden ge geven door Lydia Goedegebu- re-Dybala uit Kapelle, docente van de Origami Sociëteit Ne derland. Inlichtingen en op gave bij Origami Zeeland, tel. 01102-43207. (ADVERTENTIE) 20 antiquairs Ned. Antiquairs Gilde vr. 7 sept. 19-22 uur. za. 8 sept. 11-18 uur. zo. 9 sept. 11-18 uur. Organisatieburo Bezemer tel. 01613-3090. handgeschilderde clowns. Deze artikelen gaan namelijk uit het assortiment. Wil Bos schaart vindt het belangrijk dat klanten vertrouwen in haar krijgen en zij vindt het leuk als iemand de volgende keer weer bij haar terug in de winkel komt. Als u een leuk kado zoekt, kunt u dan ook al tijd een goed advies krijgen bij de „Tinwinkel kadotheek". VLISSINGEN - In opdracht van Rijkswaterstaat is begon nen de fundering van de lange fuikwand voor veerboten te repareren. De veerdienst hoeft hiervoor niet te worden stilge legd. Omdat het heien van de nieuwe fundering geluids overlast kan geven wordt dat werk alleen overdag uitge voerd. Eind november moet het heien gereed zijn. Tijdens de stormen in ja nuari kreeg de ruim dertig jaar oude keerwand het zo zwaar te verduren dat deze gedeeltelijk is losgeraakt van de betonnen funderingspalen. Om dat verdere schade en daar door mogelijke stremming van de veerdienst voorkomen moet worden kan met de reparatie niet langer gewacht worden. De totale kosten van het heiwerk bedragen anderhalf miljoen gulden. Volgens Mieke Dij kwel, eigenaresse, moet je met de tijd meegaan. De winkel moet aangepast worden en de klan ten moeten meer comfort heb ben. Zo kan de klant ook altijd een kopje koffie krijgen aan de in de winkel gelegen bar. Het is ook belangrijk dat het assortiment compleet is. „Pa tachou" heeft daarom nu ook schoenen, van het merk Anto nio Paolo, en tassen in het as sortiment opgenomen. En uiteraard maken bijouterieën en sjaaltjes de kleding com pleet. De nieuwe collectie voor het najaar is-voor een groot deel binnen. „Patachou" verkoopt merkkleding zoals: Blacky Dress, Creation Mademoiselle, Rosner en schitterende Olsen- truien. Uiteraard heeft Mieke Dij kwel voor deze merken de alleenverkoop in Vlissingen, zodat de kleding exclusief voor Vlissingen is. Bij de „Patachou" kunt u te recht voor kleding vanaf spij kerbroek tot uitgaanskleding. Een zeer gevarieerde collectie dus. In de winkel zijn ook enkele zelfgemaakte kledingstukken te koop. Mieke Dij kwel maakt daarvoor de ontwerpen en een coupeuse werkt deze verder uit. Verstelwerkzaamheden worden ook intern uitgevoerd. De rest van de kleding is voor een groot deel uit Frank rijk en Duitsland afkomstig. Mieke Dij kwel bezoekt re gelmatig beurzen waar de im porteurs van de kledingmer ken aanwezig zijn, maar zelf gaat ze ook wel eens naar Pa rijs, op zoek naar de Parijse mode. „Dat is héél leuk", aldus Mieke. Mieke Dij kwel heeft „Patachou" in 1987 overgeno men en heeft daarvoor als ver koopster bij „Patachou" ge werkt. Volgend jaar bestaat de zaak vijftien jaar. Exclusieve kleding bij Patachou. - foto: harry de lange OOST-SOUBURG - De hervormde en gereformeerde kerk zijn samen een Open Huis gestart. De bedoelding hiervan is om iedereen, kerke lijk of niet, een plek te gunnen waar tijd is voor een gesprek, een ontmoeting en een kopje koffie. De belangstelling voor het Open Huis wisselt, maar door de bank genomen voorziet het toch in een behoefte. Regelma tig worden er activiteiten ge organiseerd. Een daarvan is de 'start-dag' op donderdag 6 september, van 10.00 to 17.00 uur. Er wordt dan een afwis selend programma geboden met o.a. het optreden van een volkdansgroep en de dia-ver- toning 'verre landen'. Ook zijn er voorbeelden van activitei ten zoals zijde-schilderen, top- orama en pergamano aanwe zig. Het Open Huis 'de Ark', op het Oranjeplein naast de kerk is toegankelijk op donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Op zater dag 8 en zondag 9 september houdt volleybalvereniging Dynamo een internationaal toernooi in sporthal de Kruit molen. Dit jaar alweer voor de vijfde keer. Ook dit jaar is Dy namo er in geslaagd een sterk deelnemersveld naar de Zeeuwse hoofdstad te krijgen. Met teams uit geheel Neder land, België, Duitsland en En geland zal twee dagen lang volleybal van een goed niveau te zien zijn. Het wedstrijdschema is een van de steunpilaren van het succes dat dit toernooi kent. Door de opzet krijgen de deel nemende teams veel speeltijd en tussendoor een korte wachttijd. Zowel bij de dames als bij de heren wordt er ge speeld in twee poules van zes, verdeeld over zes velden. Dat betekent dat alle teams vijf wedstrijden per dag spelen, en dat de wachttijd beperkt wordt tot één wedstrijd. De bovenste drie teams gaan de zondag over naar de winnaar spoule en de onderste drie gaan over naar de 'bijna-win- naars'-poule. Dit wedstrijdschema valt goed in de smaak bij de deel nemers. Dit jaar moesten deel nemers teleurgesteld worden. De wedstrijdleiding zou, om alle liefhebbers laten deelne men, het toernooischema om moeten gooien. Voorlopig zit dat er niet in. Deelnemende teams: Bij de dames: Mytilis/Goes, Savok/Sas van Gent, Ekspal- vo/Dordrecht, Brakkenstein/ Nijmegen, Spark/Londen (GB), Symmachia/Roosendaal, A.V.E./Stolberg (D), Sarto/ Tilburg, Vepako/Koksijde (B), DVC/Amro Bank/Middelburg en Dynamo 1 en 2/Middelburg. Bij de heren: EWC 2/Vlis- singen, Rijnmond/Rotterdam, VCE/PSV/Eindhoven, Wou- men/Diksmuide (B), Köln/ Keulen (D), Devoko/Dene- kamp, Vepako/Koksijde (B), Brakkenstein/Nij megen, Spark/Lonen (GB), Nuvoc/ Veldhoven, Dynamo 1 en 2/ Middelburg. Bij de dames worden Myti- lis en Savok getipt als kans hebbers voor de eerste prijs, en vermoedelijk gaat bij de heren Devoko, evenals vorig jaar, strijken met de hoofd prijs. Beide dagen begint het toer nooi om 9.00 uur en de prijsuit reiking zal plaatsvinden op zondag 17.00 uur. indisch MIDDELBURG/VLISSINGEN - Op 4 oktober is het weer dierendag. Om hiervoor aandacht te vragen organi seert de redactie van De Scheldebodevoor haar lezers een fotowedstrijd. Het is de bedoeling dat zij hun favoriete huisdier op een zo origineel mogelijke wijze op de gevoe lige plaat vastleggen. Wie maakt de leukste grappigste, aandoenlijkste foto. Kijk maar vlug in het foto-album of pak snel de camera. De wedstrijd is bedoeld voor foto-amateurs; beroepsfo tografen zijn van deelneming uitgesloten. Het gaat niet zozeer om ingewikkelde fototechnieken maar veel meer om de originaliteit, zodat iedereen die een beetje met een fotocamera weet om te gaan kan deelnemen. De foto's zullen beoordeeld worden door een deskun dige jury. De beste drie foto's zullen in krant worden af gedrukt die in de week van 4 oktober verschijnt. Voor de prijswinnaars zijn er VW waardebonnen te winnen van 75, 50 en 25 gulden. De in te zenden foto mag zowel zwart-wit als in kleur zijn. Het maximale formaat is 12 x 18 cm. De inzendter mijn sluit op woensdag 26 september. De inzending moet voorzien van naam en adres worden opgestuurd naar de redactie van De Scheldebode, Torenstraat 5,4381 ET Vlis singen. Uiteraard kan op dit adres de foto ook worden af gegeven. MET MAUD (Frisse salade met zure pinda saus) 200 gram Asinan Sauh (Chinese zuurkool uit blik); 1 klein blikje ananasstukjes; Vi Granny Smith appel; 100 gram spits- of wittekool; 100 gram taugé; 100 gram ijsbergsla; 150 gram komkommer; Vt Tahoe 200 cc heet water Vt eetlepel kunir (kurkuma) snufje zout. Voor de versiering: 100 gram gebakken pinda's, 100 gram ge bakken Emping of kroepoek en wat gebakken uien. Tahoe in kleine stukjes snij den en heet water kunir zout, even koken tot tahoestuk- jes mooi geel van kleur zijn. Tahoe laten uitlekken. Chinese zuurkool spoelen, laten uitlek ken en Vt cm in de breedte snijden. Kool, ijsbergsla, kom kommer wassen en even lang als Chinese zuurkool snijden. Taugé in ruim water spoelen, groene kaft wegscheppen en laten uitlekken. Stukjes ana nas ivat kleiner snijden. Appel schillen en als de groente snij den. 200 gram pindakaas; 3 eetlepels sambal oelek of brandal; 2Vt eetlepels suiker; Vt theelepel zout; 4 eetlepels azijn en 400 cc water. Water in een pan aan de kook brengen. Sambal, zout en suiker toevoegen. Pindakaas erbij doen en met garde steeds roeren tot het een smeuïg sausje wordt. Azijn bij mengen en laten afkoelen. Alle soorten groenten en vruchten in grote sla-bak doen. Zure pinda-saus er overheen gieten en voor zichting mengen. Daarna op een diep bord overscheppen. Gele tahoe-stukjes bovenop in het midden leggen en verder de gebakken pinda's om de rand heen schikken, de emping of kroepoek grof verkruimelen' en samen met wat gefruite uien over het gerecht strooien. Vlissingen - 8 sept. W. v. Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498, 9 sept. F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933 Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 8 sept. P.F. de Doel- der, Bellinkplein 1, tel. 39933, 9 sept. F.J. Heere, J.H. Huyssen- straat 15, tel. 39933. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nleuwland - 8 sept. C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630, 9 sept. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - 8 en 9 sept. E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Seroosker ke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 7 sept. (vanaf 18.00 u.), 8 en 9 sept. B. Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren - 8 en 9 sept. onbekend. Verloskundigen Middelburg - 8 en 9 sept. K. Boot, Segeerssingel 120, tel. 39865 Vlissingen - 8 en 9 sept. H.J. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp: - 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. KRUISVERENIGING Kruisverenigingen van geheel Walcheren: - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 8 en 9 sept. J.M. Jansen, J, v. Hoofdkwar tier 90, Middelburg, tel. 01180- 15595. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. APOTHEEK Middelburg - Van vrijdag 7 tot 14 sept. Apotheek Welsinge, Jw. Thi- bautstraat 45. Vlissingen - Van vrijdag 7 tot 14 sept. Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. DIERENARTSEN Kleine huisdieren - 8 en 9 sept. mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Val kenisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord: - Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gege ven telefoonnummer. "Opvang voor mensen in crisis situaties" - dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180- 13181. Bureau voor rechtshulp: Middel burg. - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur, do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: - Verk.- Quakkelaarstr. 95. Spreekuur di. 09.30-11.30 uur Centrale voor Pleegzqrg Zuid- Holland/Zeeland - bemiddelings organisatie voor pleeg- en opvan- gadressen. Bureau Middelburg be reikbaar tijdens kantooruren, tel.nr. 01180-14955. ARBEIDSBUREAU Middelburg, St. Sebastiaanstraat 12, tel.: 01180-83400. Vlissingen, Bellamypark 151, tel.: 01184- 12590. Geopend: ma. t/m vr.: 09.00-12.30 uur, 13.30-16.00 uur, woensdag: 19.00-20.00 uur. In schrijven: ma. t/m vr.: 10.00-12.00 uur. Rooms-Katholieke Kerk Domburg - za. 19.00 u, zo. 10.00 u. Koudekerke - Der Boede, 1e en 3e zaterdag 10.30 u. Dishoek - zo. 10.00 u. Vrouwenpolder-zo. 10.00 u. Middelburg - Bejaardentehuis St.- Willibrord, vrijdag 9.30 u.; De Hoeksteen, zondag 11.30 u.; Pe trus en Pauluskerk: donderdag 19.15 u., 2e en 4e zaterdag 19.00 u„ zondag 10.00 u. Souburg - Bejaardentehuis Zoute Viever, 2e en 4e maandag 16.30 u. H. Martinus, zondag 10.00 u. Vlissingen - Bejaardentehuis Ter Reede, zaterdag 17.00 u. Be- thesda St. Josephziekenhuis, zon dag 11.15 u. Pauwenburg Open Hof, zondag 11.15 uur. Lieve Vrou- wekerk zaterdag 19.00 u., zondag 09.30 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds. A.E. de Bruijn, 19.00 u. ds. A. Spaans. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wes terveen, 19.00 u. ds. A.W. Mol (gez. dienst in de geref. kerk). Grijpskerke - 10.00 u. ds. C. de Boon (H.A.), 19.00 u. ds. C. de Boon (H.A.), gez. dienst in de ge ref. kerk. Kleverskerke --09.30 u. da. A. Spaans. Koudekerke - 10.00 u. ds. B. de Haan. Oostkapelle - 10.00 u. ds: A.C. den Hollander (H.A.). Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 u. ds. A.J. Bijl, 19.00 u. mevr. Van de Vlies-Takke. Serooskerke - 10.00 u. ds. Van d. Louw (SoW-dienst in geref. kerk), 19.00 u. ds. H.W.J. Faassen (SoW- dienst in geref. kerk). Veere-09.30 u. ds. Lukasse. Vlissingen - St.-Jacobskerk, 10.00 u. da. Van Eek. Johannes- kerk, 09.30 u. ds. J.W. Glashou wer, Streekziekenhuis 10.00 u. ds. J.D. de Boer, Verpleeghuis Der Boede, 10.30 u. ds. C. Simons, Open Hof 09.30 u. ds. G. Kalksma, De Schaapskooi, 09.30 u. da. J. Schoorel, Ophir, 10.30 u. ds. J.F. van Royen, Ter Reede, 19.00 u. dhr. J. v.d. Putte. Vrouwenpolder - 11.00 u. ds. J. Lukasse. Westkapelle - 09.30 u. ds. Spaans, 19.00 u. ds. de Bruyn. Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 10.30 u. en 14.30 u. ds. E.V.E. Wijnands. Meliskerke - 10.00 u. en 19.00 u. ds. Th. de Kok. Serooskerke - 10.00 u. dhr. F. v.d. Louw, 19.00 u. ds. H.W.J. Faassen (S.o.W.-dienst). Vlissingen - Petruskerk, 09.30 u. ds. Poppe, 19.00 u. J.W. Glashou wer. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk, 09.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle - 10.00 u. en 15.00 u. leesdienst. Vlissingen - 09.30 en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg - 09.30 u. en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Vlissingen - 09.30 u. leesdienst, 16.30 u. ds. L. Moes. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. J.G. Schenau. Vlissingen - 09.30 en 16.30 ds. A. Brons. Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg - In de Engelse Kerk, 09.30 u. en 17.00 u. ds. H.J. Bruins. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Vlissingen -10.00 u. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen - 09.30 u. br. Van d. Linde. Evangelie gemeente „De Wijn gaard" Middelburg Klarenbeek LTS - 09.30 u. dienst. Leger des Heils Middelburg - 10.00 u. kapt. B. de Heer, 16.30 u. zingen in de Hof van St. Jan. Vlissingen - 10.00 u. kapt. C.D. Bijl. Anglicaanse Kerk Vlissingen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Com munion, 19.00 u. Sea Sunday Ser vice, Open Hof, Vlissingen. Zevendedags Adventisten 8 sept. Middelburg - 10.00 u. Bijbelstu die, 11.00 u. ds. C.E. v.d. Ploeg (H.A.). Vlissingen-09.15 u. ds. C.E. v.d. Ploeg(H.A.), 10.15 u. Bijbelstudie. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland Koudekerke - 12.00 u. Pdt. S. Waisapy. Oost-Souburg - 17.00 u. idem. Pinkstergemeen te Middelburg - Wo. 19.30 u. bijbel studie, Dam 6, zo. 15.30 u. Baars- jesstr. 42. Vlissingen - Emmastr. 10, wo. 19.30 u., zo. 14.30 u. Pinksterkerk Vlissingen - Vrijdomweg 1, zo. 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten Gemeente Middelburg - (Kapel Bree 8) 10 u. Nieuw-Apostolische Kerk West-Souburg - Westerbaan zo. 9.30 en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente Middelburg - (Damplein 12) 10.00 u. br. Lok. Evangelische Lutherse ge meente Middelburg - 10.00 u. dhr. Kleij. Volle Evangeliegemeente Arnemuiden - „Immanuel", West- dijkstraat 5-7, zo. 10.00 u. en do. 20.00 u. Serooskerke „De Zandput", do. 19.30-21.30 u. bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Evangelie gemeente „Sion" Oost-Souburg - de „Blazer", Rit- themssestraat 45, zo. 10.00 u. bij belstudie. Elke woensdagavond in Deckerestraat 1, inf. 01180-14746 b.g.g. 01180-26798. VLISSINGEN - Het bestuur van de vereniging vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen houdt op dinsdag 11 september 1990 om 20.00 uur een bijeenkomst in het Stede lijk Museum Bellamypark 19 Vlissingen. Mevrouw E.C. Engelenberg, arts, houdt deze avond een le zing met als titel: „1000 jaar christendom in Rusland". Het eerste deel handelt over de kerstening van Rusland en de ontwikkelingen in verschil lende fasen van de Orthodoxe kerk. Het tweede deel is ge wijd aan de geloofsbelevenis van de kerk, met name ere dienst, kerkelijke feesten, sa cramenten, kloosterwezen en gebruiken rondom de hoogte punten van het kerkelijk jaar. De lezing vangt aan om 20.00 uur en is voor leden gratis; niet-leden betalen ƒ2.50 p.p. toegangsprijs.

Scheldebode | 1990 | | pagina 5