Het is weer woelig op de werf unul ZEELAND Stijging van aantal verkeersslachtoffers SJAAK VANE GEEFT CURSUS DANSGEVOEL EN THEATERSPORT Het wordt een prima beukenootjesjaar Een kijkje in de archieven NIEUWE WIJKPOST VOOR DE STROMENWIJK EN T ZAND Festiviteiten in de binnenstad Dealerdag op Sloehavencircuit Trui gevonden SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 VLISSINGEN - De grootmoeder van Roodkapje was erg ziek geweest en Roodkapje werd door haar moeder naar oma gestuurd met een mand vol pro viand om weer aan te sterken. "Denk erom" sprak moeder Roodkapje vermanend toe, "dat je niet van het pad afgaat, geen bloemen plukt onderweg, maar direct naar oma doorloopt". Gelukkig was Roodkapje niet zo'n gehoorzaam kind, anders hadden we nu mooi zonder sprookje gezeten. Wat we van Roodkapje kunnen leren is dat er veel interessante gebeurtenissen beleefd kunnen worden als er risico's genomen worden. Maar in het dagelijks leven proberen we risico's zoveel moge lijk uit te bannen. We kijken goed uit voordat we de weg oversteken, in geval van twijfel stoppen we en we proberen zoveel mogelijk van te voren te rege len. Een veilige manier om de grenzen te verleggen is -theater-sport, toneel improvisaties in wedstrijd- vorm. In Zeeland is Sjaak Vane druk doende om deze nieuwe loot aan de theaterboom van de grond te krijgen. Holland-Belgie Dansgevoel Dramakize 311 MIDDELBURG - 'Eindelijk', verzuchten de vrijwilligers. Eindelijk de opening op zater dag 1 september van het wel- zijnscentrum de Woelige Werf aan de IJsselstraat in de Stro menwijk. De wijkpost in de voormalige kleuterschool is bedoeld voor 55-plussers uit de Stromenwijk en 't Zand. De ouderen kunnen gedurende de week in het centrum terecht voor hulpvragen, informatie en voor sociaal-culturele en educatieve activiteiten. De open dag die van 11.00 tot 15.00 uur wordt gehouden die dag is voornamelijk bedoeld om in formatie te geven over de ko mende activiteiten die vanaf 3 september van start gaan. De feestelijke opening wordt verricht door wethou der Douwes en de voorzitter van de stichting Welzijn Ouderen Middelburg, de heer Van de Most. De festiviteiten worden opgeluisterd door het veertigkoppige zangkoor 'Zang houdt Jong' en een gast optreden van de zanger/enter tainer Rien de Jonge uit Kloe- tinge. Tijdens de open dag worden voorproefjes gegeven van wat de ouderen de ko mende jaren te wachten staat. Er is een biljart- en een sjoel competitie, er worden spel letjes georganiseerd en het Rad van Avontuur zal rond tollen om z'n eigen as. Men mag de naam van het nieuwe Zeeuwse Meisje proberen te raden. Voor de snoeperijen zorgen een wafelbakker en een boterbabbelaarbakster. Negen jaar en tien maan den. De heer Bezuyen, een van de vrijwilligers, zucht nog eens tijdens het gesprek. Ne gen jaar en tien maanden ge leden ging Bezuyen voor het eerst de Stromenwijk in om leden te werven voor een an dere organisatie. De Stromenwijkers, ook niet gek, wilden wel lid worden mits Bezuyen eens uit zou kij ken naar een gebouwtje dat geschikt zou zijn voor activi teiten van het WVO. Bezuyen kon weinig uitrichten tegen deze chantage en ging dus op zoek. Zo'n twee jaar geleden slaagde hij in die opdracht: het kleuterschooltje kwam leeg en mocht wegens een vreemde regel van de Rijksge bouwendienst pas na een jaar in gebruik genomen worden. Nog een jaar ging erover heen voor het gebouw was op geknapt met behulp van sub sidies van de gemeente en het Julianafonds. Toen het werk van Bezuyen achter de rug was schuifelden twee andere vrijwilligers naar voren. Sonja Brouwer en Saar Cujé werden de drijvende krachten achter de organisatie van het geheel. Zij wierven ook de nieuwe vrijwilligers in de wijk, zo'n 25 in totaal. Samen zetten zij hun ideeën en plan nen op papier. Het centrum zal tijdens werkdagen zijn geopend. Men kan er dan biljarten, sjoelen, lezen, bridgen, zich bekwamen in toneel, zang, dans, koersbal of yoga. De ruimten van het centrum bestaan uit een kan toortje, een hal met een recep tiegedeelte, een groot lokaal voor de diverse activiteiten en een biljartzaaltje. De rest van het gebouw wordt gedeeld met de Molukse stichting 'Chris Soumokil' en de Stichting Kin dercentra Middelburg. Wanneer men het terrein oploopt van de voormalige kleuterschool waar het wel zij nscentrum is gevestigd, wordt men aan het toegangs hek verwelkomd door het op schrift: 'Hek sluiten, spelende kleuters'. De zandbak is echter leeg. Maar het wordt in ieder geval weer woelig op de werf. De Woelige Werf aan de IJsselstraat FOTO: HARRY DE LANGE Dramikaze wordt dramakize "In het kort komt het er op neer dat er op het toneel twee teams staan, die vanuit een bepaald gegeven gaan impro viseren. Het publiek beoor deelt de scenes en bepaalt zo de winnaar. Hoewel theater sport niet competietiegericht is zitten er wel wedstrijdele menten in. Belangrijk is dat de deelnemers leren een goede verliezer te zijn. Gewoon ac cepteren dat je een scene ver knalt hebt, zonder jezelf te straffen. De teams kunnen bestaan uit mensen van dezelfde club of uit twee verschillende ver enigingen, plaatsen of landen. Zo is er onlangs een Holland- Belgie improvisatie wedtrijd geweest. Een wedstrijd die de Belgen overigens wonnen om dat daar al meer aan toneel improvistie is gedaan". Want er kan wel degelijk iets geoefend worden. Bijvoor beeld gewoon doen. Leuke en originele opmerkingen bren gen het publiek weliswaar even aan het lachen, maar het verveelt al snel. Ook leren cursisten hoe een scene opgebouwd moet wor den, dat er niet teveel gege vens in gestopt moeten wor den omdat het dan onover zichtelijk wordt, en hoe het af loopt. "De kunst is om de spanning over te brengen op het pu bliek", zegt Vane. De theater- sport moet het to neelspelen een nieuwe impuls geven. Door tijdens het toneel spel bewust risico's te nemen (zeg maar een eerlijk wat je van je tegenspeler vindt) kun je ervaren wat het is óm je op 'gevaarlijk' en onbekend ter rein te begeven. Zonder daar mee de risico's van het echte leven (je bent ontslagen) te ne men. Het is immers maar een spelletje. Sjaak Vane 'een uitdaging om in Zeeland iets van de grond te krijgen' - foto: harry de lange Bij theatersport verschuift het accent van presteren naar een leuke tijd hebben met je me despeler. Belangrijk is verder dat de speler leert om een an der z'n ideeen te accepteren. Vane hoopt op enthousiaste deelnemers aan de theater sportcursus. "Misschien kun nen we dan na verloop van tijd optreden in de regio". De cursussen worden gegeven in Vlissingen in het zaaltje bij de Lammerenburg. De eerste les is op maandagavond 10 september. Voor belangstel lenden houdt Vane een infor matiefolder achter de hand. Deze kan telefonisch aange vraagd worden via 01184- 67542. In diezelfde folder staat ook informatie over 'dansge voel', een andere cursus die door Sjaak Vane gegeven wordt. Wat de cursus Dansgevoel met Theatersport te maken heeft is dat het allebei niet geijkte cursussen zijn. Er is geen stra- komlijnd programma en er wordt veel aan de fantasie van de cursisten overgelaten. De cursus Dansgevoel is niet helemal nieuw in Zeeland. Eerder gaf Vane een korte cursus en omdat de andere be nadering van dansen erg aan sloeg komt er nu een nieuwe cursus die in september start en bestaat uit veertien lessen. "Dansen zoals we dat in Ne derland kennen is vaak klas siek of jazz. Dansvormen waarbij veel verplichte figu ren zitten. De mensen die klassiek gedanst hebben pik ik er zo uit want die zetten hun voeten altijd op een bepaalde manier neer. Wat ik de cursis ten bij 'dansgevoel' leer is om wat losser te dansen. Ik ga te rug naar de basisbeweging, eenvoudige, simpele dansvor men goed uitvoeren". Vane stelt nadrukkelijk dat het geen stijldansen is. "Als het al ergens op lijkt dan is het nog het meest op volksdansen. Speciale kleding is dan ook niet vereist. Het uitgangspunt van Dans gevoel is je lichaam leren er varen, daardoor plezier te hebben en onbezorgd creatief te zijn". Op de cursus wordt de cursis ten geleerd om dans aan te voelen. Het gaat er niet om op een perfecte manier een dans te imiteren, maar om aan te voelen wat de essentie van een dans is. Belangrijk is ook dat cursisten leren om te gaan met hun energie. "Je ziet wel dat mensen zich ongeremd uiten op de dansvloer en dan na vijf minuten volledig uitgeput zijn. Bij 'dansgevoel' leren ze hoe ze om moeten gaan met hun energie. De reacties uit de vorige cyclus beamen dat. Veel deelnemers zeiden zich fitter te voelen en hun werk anders te beleven". Sjaak Vane is van oor sprong een Vlissinger en stu deerde aanvankelijk techniek in de Randstad. Daarna volgde hij de Academie voor Expres sie in Utrecht en volgde cur sussen lichaamstherapie en bio-energetica. Toen hij in contact kwam met de Cana dees Keith Johnstone werd zijn belangstelling voor thea ter-sport gewekt. "In mei 1989 ben ik naar Vlis singen terug gekomen en ben ik begonnen met het opzetten van cursussen. Sinds kort ge beurt dat onder de paraplu van de Stichting Dramakize, een afkorting van Drama Ak- tiviteiten In Zeeland. Eerst heette de Stichting Dramika ze, maar dat werd door som mige mensen geasocieerd met Kamikaze, daarom hebben we de naam veranderd in Drama kize. Ik vind het een uitdaging om in Zeeland iets van de grond te krijgen. Ik krijg hier ook leuke respons. In Utrecht is dat heel anders, daar hebben de deel nemers al een cursus Yoga-zus en Yoga-zo gevolgd en nu gaan ze dan voor de verande ring eens dansgevoel doen. Hier in Zeeland hoor je toch vaak 'hee, leuk dat deze cursus hier draait'. De doorsnee Zeeuw stort zich niet hals- over-kop in een toneelcursus, maar doet hij eenmaal mee, dan is hij ook enthousiast". Naast de cursus Dansgevoel en Theater-sport verzorgt Vane ook een videoproductie voor kinderen van 10 tot 14 jaar en een theaterkamp voor nog jongere kinderén. Daarnaast verzorgt hij op ver zoek workshops en thema voorstellingen. OOSTKAPELLE - Toen ik eind april een bezoek bracht aan het fossielenmuseum in m'n eigen dorp viel m'n oog op de gigantische hoeveelheid bloesem aan de grote beuk, die midden in de tuin voor de ca pitals villa prijkt. De bloesemknoppen spron gen net open en ik besloot snel even huiswaarts te gaan om de camera te halen teneinde dit fenomeen vast te leggen. Vol gens mij had ik een dergelijke explosie van bloemen nooit eerder gezien. Bezoeken aan natuurgebieden in het oosten van het land enige weken later bevestigden m'n waarnemin gen. De takken van de beuken hingen overal zwaar x>an de vruchten. Nu zijn beuken in het Wal- cherse geen algemene verschij ningen. Toch kunnen we de bomen op diverse plaatsen te genkomen. Dat is met name in de Manteling het geval. Ber kenbosch en Westhove span nen er de kroon. Daar deze landgoederen vrij toeganke lijk zijn en zeer de moeite waard, raad ik u aan eens op pad te gaan. Misschien liggen er nootjes op de grond, want enkele zoeken geleden spron gen de napjes hier en daar al open. Ik heb toen de proef op de som genomen en tot m'n ge noegen constateerde ik dat veel vruchten al aardig gezmld wa ren. Dat ze niet elk jaar zo dragen blijkt vooral in het voorjaar. Ik neus dan zoel eens onder de bo men op zoek naar de fraaie, lichtgroene kiemplantjes met de brede zaadlobben. Meestal tevergeefs. In het oosten van het land lukt dat vaak beter. De zomertemperaturen liggen er als regel hoger. Voor beuken is het zo dicht bij zee niet ide aal. De boom houdt n.l. van de warmte. Na de laatste ijstijden is hij vanuit het zuiden opge- rukt en heeft in het zuiden van Noorwegen en Zzoeden zijn noordgrens bereikt. In ons land doet de boom het goed, maar lang niet elk jaar blijkt een beukenootjesjaar te worden. In de literatuur worden perioden van mjf tot tien jaar genoemd, maar zo nauwkeurig zullen de bomen zoel niet rekenen. Voor mij staat het vast, dat het warme jaar 1989 van invloed is geweest op de groei en mede verantwoordelijk is voor de huidige oogst. Een prachtige zomer en ex treem zachte winter stimuleer den de vorming van bloem knoppen. Toen deze open sprongen beleefden we enkele fracie voorjaarweken met droog en zonnig weer. De be stuiving kon dus optimaal ge schieden. En daarvan getuigen vandaag de met nootjes ge vulde napjes. Beukenootjes smaken goed, maar met het eten ervan dient men toch voorzichtig te zijn. Reeds in de middeleeuwen dichtte Jacob van Maerlandt de volgende regels: 'Sine vrucht es soete in den mont maar auaet ter berst (=borst, keel) in aire stond'. Hij raadde de mensen dan ook aan ze uit te persen en er lampolie uit te bereiden. Beu kenootjes bezxitten n.l. zo'n 15% vet. Minder prettig is de aan wezigheid van oxaalzuur, ook bekend uit rabarber en spina zie. Een giftige stof ontbreekt evenmin, n.l. fagine en deze kan hoofdpijn, misselijkheid en buikkrampen veroorzaken. Overigens moet iedereen zich de beukenootjes maar laten smaken, want eerst na zo'n 50 stuks kunnen de klachten op treden. Aangezien het aantal bomen hier niet zo groot is krijgen maar zoeinig mensen de kans zich onpasselijk te eten. Voor een ieder liggen er echter wel een paar op de bosgrond. Beuken verspreiden zich overigens vrij zoel niet door zaad. Ik zveet tenminste in de duinen maar een enkele boom te staan, terwijl het aantal eiken nog steeds toeneemt. Misschien valt deze appel té dicht bij de stam. Maar.... u zou het eens kunnen proberen. Dit jaar heb u er alle kans toe. MIDDELBURG - Het Rijksarchief in Zeeland viert dit jaar zijn honderdjarig be staan als rijksarchief in de provincie. Ter gelegenheid hiervan worden er een aantal activiteiten georganiseerd, waaronder een open dag op 1 september 1990. Het Rijksarchief in Zeeland wil tijdens deze Open Dag be langstellenden kennis laten maken met de instelling, waar vele oude Zeeuwse archieven worden bewaard voor het na geslacht. Mensen die het Rijksarchief al kennen via hun bezoek aan de studiezalen biedt deze dag dé gelegenheid om een kijkje achter de scher men te nemen. De Open Dag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Het adres van het Rijksar chief in Zeeland is: Sint Pie terstraat 38 te Middelburg (aan de zijkant van het Abdij- complex, ca. 15 minuten lopen vanaf het N.S.- en busstation). Vóór 1795 kende Nederland geen archiefwezen. Ieder or gaan beheerde het eigen ar chief. Uitgangspunt hierbij was geheimhouding, de ar chieven waren ontoegankelijk voor derden. In 1814 bepaalde Koning Willem I dat alle ar chieven van de staat tot en met het jaar 1794 op het Bin nenhof bijeengebracht moes ten worden en onder beheer van een landsarchivaris ge steld. Hiermee was het Rijks archief in 's-Gravenhage op gericht. Er werd niet gerept over gebruik van de archieven door derden. Pas in 1829 wer den daarvoor bepalingen ge maakt. VLISSINGEN - Vrij dag 31 augustus en zater dag 1 september worden er ter gelegenheid van de vernieuwing en beluife- ling van een deel van de binnenstad festiviteiten gehouden. Dit gebeuren zal zich afspelen op de Kleine Markt en Oude Markt Tijdens deze 2 dagen geeft de straatartieste Tine van Kooten diverse optredens. Het winkelend publiek wordt een drank je, hapje of kaasje aange boden en het wordt „ver rast" met een surprise- enveloppe. Beide, dagen zijn er clowns aanwezig om de kinderen te vermaken met poppenkast en bal lons. VLISSINGEN - Geen van de gemeenten in Zeeland komt over 1989 in aanmerking voor een premie op basis van de ac tie - 25%: het terugdringen van het aantal verkeersslachtof fers (doden en gewonden). Hoewel een aantal gemeen ten of samenwerkingsverban den van gemeenten wel een verminderd aantal verkeers slachtoffers kon registreren, kwam men niet aan de ver eiste 15 procent minder slacht offers ten opzichte van het ge middelde over de jaren 1984/ 1986. Het samenwerkingsverband van de Walcherse plattelands gemeenten en Noord-Beve land benaderde het percentage het dichtst. Het kwam op 14 procent minder verkeers slachtoffers. De percentages voor Schouwen-Duiveland waren 8, Tholen/Sint Philips- land 7, Hulst/ Hontenisse 6 en Terneuzen 2. Voor alle andere gemeenten en samenwer kingsverbanden geldt een stij ging van het aantal doden en gewonden in het verkeer. In heel Zeeland werden in 1989 -1205 verkeersslachtoffers ge registreerd. VLISSINGEN - Motor Sport Vereniging 'de Uitlaat' houdt op zaterdag 8 september een regionale terreinwagen dea lerdag. Als locatie is, net als vorig jaar, gekozen voor het Sloehaven circuit aan de En- gelandweg te Vlissingen-Oost. Tijdens de dealerdag komen 4x4 terreinwagens in actie. De terreinwagen wordt al lang niet meer gezien als een auto om mee op safari te gaan. De auto's zien er goed uit, ze zijn veilig op de weg en door hun degelijkheid gaan ze erg lang mee. Belangstellenden die dit spec taculaire gebeuren van heel dichtbij mee willen maken kunnen als passagier meerij den. Voor eigenaars van 4x4 bestaat de mogelijkheid om op een aangepast parcours de be hendigheid te testen. Het Sloehavencircuit waar de terreinwagendag wordt ge houden is van 10.00 tot 16.00 uur gratis toegankelijk voor het publiek. VOLKSUNIVERSITEIT - De ZVU presenteert het nieuwe cursusaanbod tijdens een informatiedag op zater dag 1 september in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk in Middelburg. Van 10.00-16.00 uur kan dan kennis gemaakt worden met docenten en medewerkers. Tevens liggen er boeken en werkstukken ter inzage. VOLKSDANSEN - Op dinsdag 4 september start in het wijkgebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat, een volksdansgroep voor volwassenen. Deze groep komt we kelijks bij elkaar van 20.00-22.00 uur. Tijdens deze bijeen komsten wordt aandacht besteed aan dansen uit Israël, de Balkanlanden, Amerika, Nederland, Engeland enz. Deelname staat open voor mannen zowel als vrouwen en de kosten zijn twaalf gulden per maand. PRESTATIELOOP - Atletiekvereniging Dyname houdt op vrijdag 31 augustus een prestatieloop over 4 en 8 kilo meter en 10 Engelse mijlen. Het startschot valt om 19.00 uur aan de Nadorstweg. Inschrijven vanaf 18.00 uur, kos ten 3.50. ALLEENSTAANDEN - Vriendenkring Kapasi start op 1 september weer met ontmoetingsavonden voor alleen staanden tot 45 jaar in wijkcentrum „de Spinne" in Goes. Aanvang 21.30 uur. BIJBELKRING - Op 4 september begint het nieuwe sei zoen van de Bijbelkring in Koudekerke. Mensen uit aller lei kerken en met allerlei achtergrond spreken met elk aar over wat God in Zijn Woord tegen gewone mensen wil zeggen. De kring komt eenmaal per twee weken sa men, op dinsdagavond van 20.00 uur tot ongeveer 21.30 uur. Iedereen is welkom, ook als u gewoon eens een keertje wilt kijken. De eerste maal in het seizoen 1990- 1991 is op 4 september. Onderwerp: Wie is Jezus eigen lijk? (Johannes 2). Adres en informatie: J.C. van Wettum, Braamhof 28, Koudekerke, 01185-2962. BUCCANEER - Donderdag 30 augustus wordt er in de Tapperij/Happerij de „Happy Buccaneer" aan de Aagje Dekenstraat te Vlissingen een open Darttoernooi gehou den van het speltype 501. Zowel dames als heren, ervaren of onervaren dartspelers zijn van harte welkom. Leeftijd speelt geen enkele rol. Het toernooi begint om acht uur 's avonds en het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. GEVONDEN - Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 15 tot 22 augustus 1990, de volgende voorwerpen aangegeven: een angorapoes, adressenboek- je, 2 zwembanden, een kinderportemonnee, een baby schoentje, een gouden kettinkje met 2 hangertjes, een zil veren kettinkje met ringetjes, waarvan 1 met inscriptie, diverse sleutels, een fietstas met jack en trainingsjack, een lege zwarte laktas en een plastic tas met een rokje. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn in die periode .een grijze kater, een lapjespoes, een rood/witte kat en een zwarte kat aangegeven. KOM UIT JE HUIS - Vrouwencontactgroep „Kom uit je huis" van SKW „de Hayman" biedt vrouwen uit Middel burg-Zuid de mogelijkheid om met elkaar activiteiten te organiseren op door hen zelf gekozen tijden. Activiteiten zijn o.a. een con versa tiegroep Engels, een hobby/creativi- teitsgroep of een computer/informatica cursus. Op woensdag 5 september van 9.30 - 11.30 in het wijkgebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat wordt er meer infor matie gegeven over deze activiteiten. De toegang is 1.- en kinderoppas is gratis. ROOKVRIJ - Het Astma Fonds houdt een rookvrije voorlichtingsavond op woensdag 12 september in het ver enigingsgebouw aan de Bosweg 7 in Vlissingen. Vanaf 19.30 uur wordt er een videofilm „astma heb je niet al leen" gedraaid. MTV - De JAZZ-Af deling van MTV '69 start een JAZZ- DANSGROEP voor meisjes en jongens van 6 t/m 8 jaar. Iedere woensdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur in de gym zaal van de Rotterdamsekaai 1. Eerste les is gratis. Te vens zijn er nog enkele plaatsen vrij op de DAMES-re creatiegroep in de H. Smittlaan op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur en in zaal Prinsenhove op woensdag van 16.00 tot 17.00 uur 6 tot 8 jarigen en op donderdag van 16.00 tot 17.00 uur, 10 tot 12 jarigen. SACRED DANCE - Om met jezelf en je omgeving in har monie te komen geeft Frouke de Hertog vanaf 13 septem ber lessen in sacred dance, een heelmakende dans. Plaats van handeling is Breeweg 100 in Middelburg. Danserva ring is niet vereist en voor meer informatie kan gebeld worden met 01180-33491. LEZEN - Heeft u problemen met lezen, schrijven of reke nen? Of kent u iemand, die daar moeite mee heeft? In Middelburg worden lessen gegeven voor Nederlandse mensen die hun lezen, schrijven en rekenen willen verbe teren. Deze lessen worden gegeven bij de Stichting Basis educatie in de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. De lessen worden 's middags of 's avonds gegeven. Er is kinderopvang mogelijk. Bel.: 01180-16278. LAATSTE - Vrijdag 31 augustus om 12.00 u. wordt in de St. Jacobskerk te Vlissingen het laatste marktconcert van dit zomerseizoen gegeven. De organist Jan Wisse uit Aagtekerke zal dit concert verzorgen. MIDDELBURG - Op 20 augustus zijn bij de Gemeen tepolitie de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd door Maxis. Canvas boodschappentas, zwart; fietstas/boodschappen tas, bruin geblokt; canvas boodschappentas, zwart met bruin leer afgezet; gestreepte nylon boodschappentas, blauw/groen/rood/wit; rode trui; roze babyspeen; div. bril len; zilverkl. armband; goud- kl. hangertje hartvormig; jack, merk O'Hara, blauw; div. hoedjes en petjes; speel goedbeestje, beige; zwart foto tasje, merk Pentax en een blauw postgiromapje.

Scheldebode | 1990 | | pagina 11