Blue Jeans Biq Band in Veere Juliana uit de vaart Mathieu Meys bespeelt orgel van Lutherse kerk BUROVOOR RECHTSHULP Zomerfeest in Poelwijck Open dag bij het MIKV Nationaal kampioenschap Rummikub in Wijk aan Zee Volop antiek en curiosa op beurs in Strandhotel Topkorfbal bij Animo Nieuwe opleiding voor leider Meer Bewegen voor Ouderen OPTREDEN IS TRADITIE GEWORDEN VAN WIE IS DIE FIETS? Cursus Chinese geneeswijzen Ouderen maken een uitstapje naar Brugge SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1990 305 Speelstad overlast Cursus notuleren 'Der Boede' viert groot tuinfeest Badpak gevonden Iman de Zwarte in St. Jacobkerk VEERE - De Blue Jeans Big Band, onder leiding van Jack de Boo van Uijen geeft op vrijdag 24 augustus een con cert in de Grote Kerk. Al een aantal jaren achter een treedt de Blue Jeans Big Band op in de Grote Kerk. Het is zo langzamerhand een tra ditie geworden om dit luchtige concert gedurende het zomer seizoen te presenteren. De Big Band muziek is hier vooral na 1945 bekend geworden door de sublieme presentaties van Duke Ellington, Glenn Miller en Count Basie. Die speciale „sound" zal dan ook op deze avond te horen zijn, op vir tuoze wijze vertolkt door de band. Men speelt in de originele Big Band bezetting. Dat is vijf trompetten, vier trombones, vijf saxofoons, drums, bas, gi taar en piano, bij elkaar 18 musici. Er staan goed in het gehoor liggende oude bekende nummers op het repertoire, maar het programma wordt bijna elk jaar aangevuld. Daar wordt regelmatig voor geoe fend. Er staat ook Zuidameri- kaanse muziek op het pro gramma. In feite is er geen vastomlijnd programma, de dirigent bepaalt ter plaatse wat er gespeeld wordt. Karak- MIDDELBURG - Mathieu Meys geeft op 24 augustus een orgelconcert in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel. Op het programma staan werken van o.a. Buxtehude, J.S. Bach en Pachelbel. Mathieu Meys werd geboren in 1943 en volgde zijn muziek studie aan het Maastrichtse Conservatorium, waar hij Jean Wolfs en Kamiel D'Hooge (Brussel) als orgel leermeester had en Louis Toe bosch en Wolfgang Trommer (Aken) respectievelijk voor koor- en orkestdirectie. Hij behaalde de diploma's voor praktijk, onderwijs en solospel orgel. Van 1967 tot 1985 was hij verbonden als orgelbouw- en methodiekleraar aan het Maastrichts Conservatorium en orgelleraar aan de muziek scholen in Maastricht en Ge leen. Gedurende 16 jaar was hij organist-dirigent aan o.a. de dekenale kerk te Geleen. In 1975 werd hij direkteur van de muziekschool te Hoensbroek en in 1983 provin ciaal direkteur van de Zeeuwse Muziekschool, terwijl hij regelmatig optrad als diri gent van verschillende koren, vele malen in samenwerking met symfonie-orkesten en als concerterend organist in Ne derland, Duitsland, België, Oostenrijk en Schotland. Sinds 1985 is hij dirigent van het Zeeuws Jeugd Orkest. De aanvang van dit concert is 20.30 uur, de toegangsprijs bedraagt 7.50 en 5.-. Mathieu Meys. Jack de Boo van Uijen dirigeert de Blue Jeans Big Band. teristiek voor een Big Band den in het strakke samenspel, orkest zijn de improvisaties op De aanvang van dit concert de diverse instrumenten, die is 20.00 uur. Kaarten kosten op speelse wijze ingelast wor- acht gulden en zijn verkrijg baar op de avond zelf en in de voorverkoop gedurende de openingstijden van de exposi ties in de kerk. Hierbij betuig ik mevrouw Wannee mijn instemming met haar stukje in de 'Scheldebode' van 14 augustus over Polen. Kort geleden heb ik dit land per caravan bezocht: via Zgor- zeléo (Görlitz), Wroclaw, Kra kow, Czestochowa, Warzawa, Toruh, Gnierzno en Poznah. Door alle hier opgesomde steden heb ik urenlange uxin- delingen gemaakt. Ik consta teerde weliswaar een geringer welvaartspeil dan in het wes ten, maar van een deprime rende haveloosheid was geen sprake. In de oorlog verwoeste cul tuurmonumenten zijn zorg vuldig gerestaureerd en wor den goed onderhouden. Het wegennet verkeert in zeer be hoorlijke staat, en het auto park maakt een degelijke in druk. De mensen in Polen gaan netjes gekleed, er is nagenoeg geen verschil met het westen. Uit Oost-Europa kan blijk baar niets goeds of redelijks komen. Dit moest ik even kwijt. Th. C. Bakker Van Kleffenslaan 89 4334 HC Middelburg. Als hondebezitter moet mij het volgende van het hart. Met mijn hond kom ik bijna dagelijks op mijn rondje over het bunkerterrein bij het asiel. Tijdens de schoolvakantie wordt daar voor een paar we ken de zogenaamde speelstad georganiseerd voor de kinde ren, een zeer mooi iets. Het is alleen jammer dat men na dit jeugdfestijn een vreselijk ter rein achterlaat. Het is voor alle hondenliefhebbers een doom in het oog en voor de honden een gevaarlijk en vies speelter rein geworden. Is dit nu wel nodig om dit zo achter te laten? Misschien kan het terrein alsnog opgeruimd worden. Wij zijn via onze hon denbelasting toch ook een bron van inkomsten voor de ge meente. G.P.M. Geeraert, Frans Halslaan 2A, 4382 RG Vlissingen. Begin juli kwam Joep op een van de spreekuren van het Buro voor Rechtshulp met het volgende probleem. Zijn racefiets, met een waarde van duizend gulden, ivas in april gestolen en hoewel hij aangifte bij de politie had gedaan, had hij er niet veel hoop op de fiets ooit nog terug te zien. Tot zijn verbazing had hij eind juni iemand op zijn fiets zien rijden. Hij had de berijder, ene Klaas, aangesproken. Deze had verteld dat hij de fiets voor 800 gulden van een vriend had gekocht. Hij had er geen enkel vermoeden van gehad dat 't een gestolen fiets betrof. De vraag was wat er nu moest gebeuren. De politie had gezegd dat Klaas de fiets niet terug hoefde te geven, omdat het uitgangspunt in de wet was dat ieder die een fiets in bezit heeft, daarvan als eigenaar wordt beschouwd, tenzij bekend is of bekend had kunnen zijn dat de fiets gestolen was. Als Klaas bijv. maar 50 gulden voor de dure fiets had moeten betalen, had hij kunnen weten dat er iets mis was en had hij de fiets terug moeten geven. Joep vond dit maar vreemd, het was toch immers zijn fiets, en hij kwam op het spreekuur vragen of de politie het bij 't rechte eind had. Ik kon Joep meedelen dat hierover vaak misverstanden bestaan. Het uitgangspunt van de politie was correct, maar daarop bestaat weer een uitzondering, nl. als iemand iets verloren heeft of als iets gestolen is. In die gevallen kan de verliezer of de bestolene tot 3 jaar na het verlies of de diefstal het verlorene of gestolene terugvorderen bij de gene die het op dat moment in bezit heeft. Klaas moest dus de fiets aan Joep teruggeven! Uiteraard sneu voor Klaas, maar hij moet zelf stappen ondernemen tegen degene van ivie hij de fiets had gekocht. Op deze regel is natuurlijk ook weer een uitzondering en wel in het volgende geval. Als Klaas de fiets nu gekocht had op een openbare veiling, een jaarmarkt of een andere markt, had hij de fiets ook terug moeten geven, maar had Joep de koopprijs ad 800 gulden aan Klaas moeten vol doen. Deze bescherming van de kopex. geldt alleen maar voor degene die zelf op een markt heeft gekocht, dus niet als Klaas bijv. had gekocht van Piet en Piet op een markt had gekocht. In het laatste geval had Klaas de fiets gewoon terug moeten geven. Stel nu dat Klaas de fiets onbeheerd had aangetroffen voor zijn woning en dat de fiets daar na enige tijd nog steeds had gestaan. Klaas had dan het gevonden voorwerp moeten melden bij de politie en ofwel daar moeten afge ven of zelf moeten bewaren. In de huidige regeling kan de eigenaar van de fiets deze nog gedurende 30 jaar opeisen. In de praktijk gaat het echter vaak anders, omdat de po litie na een aantal maanden gevonden fietsen verkoopt. Hiermee wordt vooruitgelopen op de regeling zoals die in het Nieuw Burgerlijk Wetboek van kracht zal worden. Een van de belangrijkste wijzigingen is dat een inder al na één jaar eigenaar kan worden van het gevondene. Ook is in de nieuwe regeling opgenomen dat een vinder recht heeft op een redelijke beloning als de oorspronkelijke eigenaar opduikt. Op dit moment heeft de vinder dus nog geen recht op vindersloon, ook al bestaat het ivijd ver spreide idee dat ook nu al recht zou bestaan op vinders loon. Omdat over deze zaken nogal wat misverstanden be staan, is het aan te raden bij vragen hierover deskundig advies in te winnen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag van 13.30- 15.30 uur en iedere donderdag van 17.00-19.00 uur. In Vlissingen, Verkuyl Quakkelaarstraat 95, iedere dinsdag van 09.30-11.30 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-37120. VLISSINGEN - De bro chure voor het nieuwe seizoen van Stichting Wu Wei is uit! Deze stichting houdt zich bezig met het organiseren van lezingen en cursussen Chinese bewegingsleer, Shiatsu, Chi nese massage, Oriëntatie in de Traditionele Chinese Genees kunde en Polariteitsmassage. Het doel van Stichting Wu Wei is de mensen te leren pre ventief aan hun eigen gezond heid te werken. De cursussen starten per 1 september en worden in Mid delburg en Biezelinge gege ven. Bel voor de brochure en/of opgave: Hans Visser, 01184-64752 of Mieke Rep, 01180-36054. VLISSINGEN - In samen werking met de Volkshoge school Zeeland organiseert de Zeeuwse Vrouwenraad een cursus notuleren. De cursus wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes op 11 en 18 september 1990. Tijden: 9.30 tot 16.00 uur. Kos ten: 12.-. De cursus is bedoeld voor vrouwen die de taak van notu list op zich willen nemen en de techniek van het notuleren be ter onder de knie willen krij gen. De cursus omvat het vol gende: oefenen in het luisteren en samenvatten als belang rijke vaardigheden bij het no tuleren; vergadersituaties na spelen waarbij het notuleren kan worden uitgeprobeerd; aandacht geven aan het orde nen en uitwerken van aante keningen. Voor deze cursus kan men zich schriftelijk aanmelden bij de Zeeuwse Vrouwenraad, Postbus 429, 4330 AK Middel burg, vóór 5 september 1990. KOUDEKERKE - Op het terrein van verpleeghuis „Der Boede" wordt op zaterdag 25 augustus het jaarlijkse tuin feest gehouden. De Koudekerkse ringrijders rijden een officiële wedstrijd en er zijn meer dan 25 ver schillende demonstraties van oude ambachten. Voor de tweede achtereen volgende keer vindt er gelij kertijd een Jeugdmuziekfesti- val plaats waaraan deelne men: „Vlijt en Volharding" uit Oost-Souburg, „Luctor et Emergo" uit Zoutelande, „On- da" uit Middelburg, „Caecilia" uit Vlissingen en „Onda" uit Nieuw en St. Joosland. Verder zijn er speciale kinderattrac ties w.o. een kindervrijmarkt. Ook zijn er demonstraties rol- stoeldansen, Jeu de Boules en straatanimatie. Het terrein is vanaf 12.00 uur voor publiek open. De toe gang is gratis. film! In Alhambra gaat Sean Con- nery op jacht naar de RED OC TOBER in THE HUNT FOR THE RED OCTOBER. Vrijdag tot en met zondag om 19.00 en 21.30 uur, zondag ook om 14.00 uur; maandag tot en met don derdag om 20.00 uur. In Al hambra 2 heeft PRETTY WO MAN nog steeds een aardige greep op de omzet, vrijdag om 19.00 uur en 21.30 uur, zaterdag om 21.30 uur, zondag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur, maandag tot en met donderdag om 20.00 uur. Zaterdag komen de GRE- MILINS de zaak op stelten zetten, om 19.00 uur. Sean Connery is volop in the picture, ook in het Schutters hoftheater is hij te zien met de film FAMILY BUSINESS. Vrijdag en zaterdag om 22.00 uur; zondag, maandag en dinsdag om 20.30 uur. Naast Sean Connery heeft het Schuttershof een plaatsje ingeruimd voor Ruth Patchet die zich tot een echte duivelin ontwikkelt als haar man haar laat zitten voor een knappe, slanke en rijke schrijfster. SHE DEVIL draait vrijdag en zaterdag om 20.00 uur en woensdag en donderdag om 20.30 uur. Goedgekeurd voor alle leeftijden. In Electro deelt Arnold Schwarzenegger dagelijks rake klappen uit om 19.00 en 21.30 uur in TOTAL RECALL MIDDELBURG - In de pe riode van 21 juli t/m 13 augus tus 1990 werden de navolgende voorwerpen als gevonden aan gegeven bij de gemeentepoli tie. De gevonden voorwerpen op het bureau worden maxi maal 3 maanden bewaard. Eurochequepas van de Stadssparkasse Köln; goud kleurige bril met dubbel focus; goudkleurige ronde bril voor zien van dikke glazen; deel van fotokapje; Fuji filmrol letje (afgedrukt); bromfietss- lot „Trelock" gedraaid kabels- lot; groene tent; aquarel van Gera Dauvillier; blauw rub beren roeiboot met peddels; steekkarretje, 2-wielig; bruin leren etui zonder inhoud; etui met inhoud en Belg. persoons bewijs; doublé dameshorloge, merk Prisma; bromfietsverze- keringsplaatje; grijs fluwelen omslagdoek van boerin; sjaal blauw/wit; badpak met felle kleuren; kindervest zwart/ groen/blauw; zwarte porte feuille met inhoud en pasjes; donkerblauwe portemonnee met inhoud; portemonnee blauw/rose bank. met inhoud; portemonnee bruin met in houd; portemonnee, zwart met inhoud rijbewijs; bruine le ren portemonnee met inhoud; rech terkinderschoen tje, wit; gouden armbandje met hartje; goudkleurige broche; zil verkleurige broche „Maddie"; gouden oorring; gouden rin getje (inscriptie LS of ES); Abus slot OOST-SOUBURG - Lief hebbers van topkorfbal komen aanstaande zaterdag goed aan hun trekken. Ter voorberei ding op de komende competi tie speelt korfbalvereniging Animo op 25 augustus de jaar lijkse driekamp. Vorig jaar mocht de Sou- burgse vereniging de gere nommeerde hoofdklasser Dic- tos uit Dordrecht al begroeten en ook dit jaar zijn de vice kampioenen van Nederland de partij. Om het drietal vol te maken is Trekvogels uit Rot terdam gevraagd om mee te spelen. Ook zij gaven graag gehoor aan dit verzoek. Om 12.00 uur beginnen de wedstrijden op het veld van Animo. 's-HEER ARENDSKERKE - In het verzorgingstehuis 'Poelwijck' te 's-Heer Ar ends- kerke wordt zaterdag 1 sep tember een 'Zomerfeest' ge houden van 10.00 tot 16.00 uur. Ook belangstellenden van bui tenaf zijn hartelijk welkom. •Enige jaren geleden startte de activiteiten commissie van 'Poelwijck' met een 'voor- jaarsmarkt'. Dit werd zo'n enorm succes, dat nu ook een 'zomermarkt' is georganiseerd met allerlei attracties er om heen. Poelwijck beschikt over een fantastische binnentuin, waar allerlei kraampjes kunnen worden geplaatst en gezellige zitjes. Onder het genot van koffie met een warme wafel, kunnen de bezoekers genieten van draaiorgelmuziek en in de vijver kan met een echte hen gel zelfs gevist worden naar een prijsje. Er staat ook een kraam waar zelfgemaakte handwer ken worden verkocht. En dat is bslist de moeite waard. Er is de laatste maanden wat afge breid en gehaakt in Poelwijck en zelfs de 'vaste bezoekers' zullen versteld staan van het resultaat. Enthousiaste vrijwilligers staan klaar om van dit festijn iets moois te maken. De orga nisatoren hebben nog één grote wens: een stralende zon en veel belangstelling ook van familieleden van de bewoners zodat het een onvergetelijke dag wordt. MIDDELBURG - het Mid delburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MIKV) zet op donderdag avond 23 augustus en zaterdag 25 augustus de deuren open voor alle mensen die meer van de cursussen willen weten. Er is dit jaar weer een ruim cursusaanbod. Weven, teke nen, schilderen, fotografie, mode-illustratie, toneelspelen, keramiek en beeldhouwen. Uiteraard worden er ook dit jaar lezingen en cursussen over kunstbeschouwing gege ven. Tijdens de Open Dagen is er een videopresentatie te zien over alle mogelijkheden van dansante vorming voor kinde ren vanaf 4 jaar, voor jonge ren, volwassenen en ouderen. Om de bezoekers optimaal te informeren zijn de docenten van de verschillende technie ken aanwezig om tekst en uit leg te geven. De docenten zijn echter niet altijd aanwezig zo dat het raadzaam is om vante- voren even telefonisch contact op te nemen. Dan kan ook de cursusfolder aangevraagd worden. Telefoon MIKV 01180- 34711. VLISSINGEN - Op het veer Vlissingen-Breskens wordt de dienst in het weekeinde van 24 tot 27 augustus onderhouden met de enkeldekkers Prinses Beatrix en Prinses Margriet. De dubbeldekker Prinses Juliana wordt vrijdag 24 augustus uit de vaart geno men voor onderhoudswerk zaamheden aan de voortstu wingsinstallatie. Maandag morgen 27 augustus, 4.50 uur, komt zij weer in de vaart. Als het verkeersaanbod daartoe aanleiding geeft kan de tweede dubbeldekker za terdag vanaf 7.20 uur (vertrek Vlissingen) worden ingezet en zondag vanaf 8.20 uur (vertrek Vlissingen). Vrachtverkeer moet reke ning houden met een lagere doorrij hoogte bij de enkeldek kers. Voertuigen met een hoogte van 3.90 tot 4.00 meter kunnen alleen bij een gunstige waterstand worden overgezet. Voertuigen van 4.00 en hoger kunnen niet worden meegeno men. VLISSINGEN - Op maan dag 3 september start in Goes een opleiding tot leid(st)er MBvO Gymnastiek. Het Meer Bewegen voor Ouderen, afge kort MBvO, is niet zo specta culair dat het wekelijks de sportpagina's haalt. Toch zijn er in Zeeland ruim 6.500 60- plussers die iedere week mee doen aan gymnastiek-, volks dans-, zwem- of koersbalacti- viteiten. MIDDELBURG - Op don derdag 27 september verzorgt de werkgroep Bastion/Nieuw Middelburg een busreis voor ouderen vanaf 50 jaar naar Brugge. Bezocht wordt een dolfij nenshow en de Heirmanklok en er is een rondrit langs de Belgische kust. Vertrek Middelburg 9.00 uur, thuiskomst 18.30 uur. Opgaven op maandag 3 sep tember van 10.30-12.00 uur bij dhr. A. van Vrouwerf, wijk post het Bastion, tel.: 01180- 26385. Deze en andere bewegings activiteiten worden onder de verzamelnaam MBvO georga niseerd door Stichtingen Ge coördineerd Ouderenwerk, Kruisverenigingen en Bejaar denoorden. Binnen het MBvO-werk is de leid(st)er erg belangrijk. Van haar of hem wordt im mers verwacht in te kunnen spelen op de behoeften en mo gelijkheden van ouderen. Im mers de oudere mens staat er bij alle MBvO-activiteiten centraal. Regelmatig worden door het ministerie van WVC erkende opleidingen georgani seerd opdat het omgaan met ouderen in verschillende be wegingssituaties zo verant woord mogelijk plaatsvindt. De 90 uur durende opleiding besteedt aandacht aan didac tiek en praktijk, maar omvat ook theorie in de vorm van on derdelen als lichamelijke, psy chologische en sociale aspec ten van het ouder worden en een praktijkstage. De kosten bedragen 550 gulden. Uniek in Nederland is dat deze oplei ding gezamenlijk georgani- VLISSINGEN - De bad plaats Wijk aan Zee is het aanstaande weekend in de ban van Rummicub, het spel waar jong en oud menig uurtje mee doorbrengt. Al weer voor de vijfde keer organiseren twee enthousiaste liefhebbers van het spel de Nederlandse Kam pioenschappen Rummicub. Aan dit kampioenschap kan het hele gezin meedoen. De plaats van handeling is het sportcentrum 'de Moriaan'. De prijzen zijn in natura, een vliegreis, een lang week end in een bungalowpark, horloges en dergelijke. De kosten voor deelname bedragen vijftien gulden per persoon en inschrijven kan tot zaterdag 25 augustus aan de zaal. Het kampioenschap is voor iedereen toegankelijk. Op de eerste dag spelen alle deelne mers zoveel mogelijk partijen. Aan de hand van de score wordt men ingedeeld voor de volgende dag. De Kampioen wordt vol gend jaar afgevaardigd naar de Wereldkampioenschappen Rummikub in Israel. Voor meer informatie kan men bellen met de VW in Wijk aan Zee, tel. 02517-2453 of H. Heydenreich, tel 02517-4434. seerd wordt door een regulier sportopleidingsinstituut, te weten de MDGO-SB opleiding in Goes, en het provinciaal steunpunt MBvO, in Zeeland verbonden aan de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. Geïnteresseerden voor deze cursus kunnen informtie ver krijgen bij de Dienst Meer Be wegen voor Ouderen, tele foonnummer 01100-49218 en zich nog tot 25 augustus a.s. in laten schrijven. VLISSINGEN - In de serie Marktconcerten op de vrijda gen in juli en augustus zal Iman de Zwarte uit Vlissingen op vrijdag 24 augustus om 12.00 uur het orgel in de Vlis- singse St. Jacobskerk bespe len. Het programma telt drie werken nl. Toccata in C. BWV 564 van Joh. Seb. Bach, „Ma- che dich mein Geist bereit" van Karl G. Umbreit en Fan tasie over psalm 33 van Corne lls de Wolf. Iman de Zwarte, in 1964 in Vlissingen geboren, studeerde orgel en kerkmuziek aan het koninklijk conservatorium in 's Gravenhage, volgde dit jaar een Bach-interpretatiecursus aan de Internationale Zomer- academie in Haarlem, be hoorde tot de deelnemers aan het slotconcert in de Bavo- kerk. De Zwarte is werkzaam als privé-orgeldocent, cantor organist van de geref. en herv. kerk in Koudekerke en is 2e organist van de Vlissingse St. Jacobskerk en dirigent van enkele koren. Vrijdag 30 augustus om 12.00 uur zal het laatste marktconcert van dit zomer seizoen worden gegeven door Jan Wisse uit Aagtekerke. VLISSINGEN - Het Strand- hotel aan de Boulevard biedt het komend weekend 24, 25 en 26 augustus) onderdak aan een antiekbeurs. Uit het hele land nemen een tiental aantiquairs deel aan de beurs. Er is volop klein antiek, zilver en porcelein, maar ook meublestukken en schilderij en. Een van de deelnemers is organisator Vromans antiek uit Vlissingen. Het is mogelijk om bij hem antieke spulletjes te laten taxeren. Eventueel kan het ook aan hem verkocht worden. De beurs is geopend op vrij dag van 16.00 tot 21.00 uur; op zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Porcelein uit de negentiende eeuw. Deze schrijvende jongen in 1880 in Dresden vervaardigd.

Scheldebode | 1990 | | pagina 9