Airmobil in de Lange Zelke Snelle wieltjes snorren door Aagtekerk Bassie en Adriaan Milieuvriendelijk transportmiddel FAMILIE BRASSER LEVERTAL VELE GENERATIES LANG MOLENAARS UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN NIET BEZORGD? BEL 01184-19910 Hans Kazan met prijzenslag 305 BIGGEKERKE - De molen van Biggekerke be hoort niet tot de grootste graanmolens die in Zee land staan. Eerder tot de kleinste. Als er namelijk een paar balen graan en meel op de werkvloer staan, kun je je in de molen nauwelijks keren. Ech ter, als er maar even wind is, draaien de wieken zes dagen in de week en de Brassers, vader en zoon, zijn molenaars in hart en nieren en verdienen er hun brood mee. Altijd draaien --kif;:/!'" ïf', tL= H;ï f' W' >2 if® MIDZ0MERNACHTC0NC0URS VLISSINGEN In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 augustus van 21.00 uur tot 01.00 uur. groots opgezette Midzomernachtmarkt, waar 10-tallen nationale en internationale standwerkers aan een standwerkersconcours deelnemen. BOULEVARD EVERTSEN in Vlissingen Ruim 100 marktkramen zullen een breed food- en nonfood assortiment aanbieden. Georganiseerd door de C.V. Ambulante Handel afd. Midden- en Noord-Zeeland UW SCHELDEBODE HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK KERKDIENSTEN Folkloristische dag in Zoutelande SCHELDE BODE VAN WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1990 Molen draait dag in dag uit „Ons molenaarsbedrijf is geen rijkmakerij", zegt de 55-jarige molenaar Adriaan Brasser, telg uit een oudmolenaarsge- slacht, want zijn familienaam was al in de vorige eeuw ver bonden aan verschillende graanmolens op Walcheren. „Zeker, we hebben wel eens moeilijker tijden gehad nu", vertelt hij. „Dat was toen alles in het heel groot moest gebeu ren in de meelwereld, nauwe lijks tien, vijftien geleden. Steeds grotere meelconcerns dachten toen ook aan enorme bakkerij combinaties en veel kleine dorpsbakkers op Wal cheren en in andere delen van Zeeland moesten de bakkers muts aan de wilgen hangen. Wij hebben in die tijd de mo len toch draaiende gehouden met het malen van veevoer voor de boeren. Toen is echter een kentering gekomen. De warme, ambachtelijke bakker bleek zich te kunnen handha ven en won zelfs na verloop van tijd weer terrein op de grote bakkerij combinatie. Veel warme bakkers gingen volkorenmeel betrekken van ambachtelijke molenaars en zodoende malen we nu, als er voldoende wind is, zes dagen per week voor een aantal bak kers in Zeeland en Noord- Brabant. Uiteraard zijn wij erg blij met deze ontwikkeling, want hier door is de continuïteit van het molenaarsberoep in de familie ook verzekerd. Nu komt nog weer een andere, nieuwe trend naar voren, namelijk die van het biologisch geteelde graan, maar dat is meer een zaak van de boeren. Maar het sluit wel aan op ons streven om het broodgraan op een ambachte lijke manier te vermalen". „De beste manier om de molen in stand te houden is hem da gelijks te laten draaien", gaat hij verder. „Wij merken aan het geluid onmiddellijk of er iets niet in orde is. Als een mo len eenmaal per maand of zelfs langer stilstaat dan is dat bijna niet te horen. Bijgevolg, voordat iemand er erg in heeft, is er grote averij. Ik heb hem deze winter een paar maal behoorlijk gekne pen. De kracht van de wind was tijdens de zware stormen in januari en februari zo groot dat de molen op zijn grondves ten stond te schudden. Eén keer ben ik er zelfs voor weggelopen. Alles kraakte en bonkte en ik was echt bang dat de hele boek kapot zou slaan. Er is echter niets gebeurd, de molen heeft het overleefd. Dit komt stellig door het re gelmatige onderhoud dat we aan de molen verrichten. Zo dra we ook maar een kleine onregelmatigheid opmerken, herstellen we dat meteen. Ik Jjen blij dat ik een opvolger heb, want de naam Brasser moet aan de molen verbonden blijven". De volgende generatie die de Biggekerkse molen draaiende zal houden is de negenentwin tigjarige zoon Sjaak Brasser. Al meer dan tien jaar is hij naast zijn vader de molenaar op de naamloze molen van Biggekerke, waarop als stich tingsdatum het jaartal 1712 vermeld staat. Misschien nog meer dan zijn vader is, is hij molenliefhebber in de breed ste zin van het woord. „Ons meel is niet alleen in Zeeland en Noord-Brabant bekend", zegt hij, „maar ook in West-Duitsland. Er komen in het zomerseizoen nog al wat toeristen naar de molen kij ken. Het valt al van verre op dat de molen altijd in bedrijf- is en dat is op zich zelf al een attractie op een regenachtige dag. Ik vertel dan hoe één en ander precies werkt. Veel toeristen kopen ook meel bij ons om pannekoeken te bakken of iets dergelijks. Ze kunnen van ons ook een receptenboekje krij gen, daarin staat precies om schreven "hoe je een prima tar we- of roggebrood kunt bak ken. Als éénmaal het contact is ge legd, dan zien we hen vaak te rugkomen. Zodoende hebben wij een vaste klantenkring -in -West-Duitsland opgebouwd. Uiteraard zijn het geen tonnen meel die op deze manier de grens overgaan, maar het is toch leuk deze mensen gere geld terug te zien. Ik weet wel dat er veel grotere molens zijn die ook brood graan malen, maar er zijn er maar heel weinig in heel Ne derland die dat dag in en dag uit kunnen doen. Ten opzichte van de collega's die meer landinwaarts zitten, staat de molen hier in Bigge kerke vlak bij de kust bijzon der gunstig. We hebben altijd meer wind dan elders in het land en dus is de werkzeker heid hier ook meer gewaar borgd. Is er echter een dag onvol doende of helemaal geen wind, dan gaan we na of er iets te herstellen valt. Ook dat is noodzakelijk, want in de win ter wordt er vrijwel maanden achtereen gedraaid, zonder enige pauze. Een gedwongen pauze benut ten we ook om de molenstenen weer te scherpen. Ook dat moet regelmatig gebeuren om een prima produkt af te kun nen leveren. Op deze manier houden we de molen ook in een goede conditie en kunnen we dure restauraties voorko men. Als er een flinke wind staat, draaien we per dag twee tot drie ton meel. Ik denk dat de grotere molens, zoals die in Schiedam, niet eens aan die hoeveelheid kunnen komen". Op de werkvloer staan een stuk of zes zakken graan ge reed om naar de graanzolder gehesen te worden. De zakken worden met een eenvoudige lus aangehaakt. Brasser ju nior trekt aan een touw en vijfentwintig kilo graan ver- mm I,i A*i'5.' CïmA m ;-r viï vm «iLiï De molen van Biggekerke produceert op een winderige dag twee tot drie ton meel. - FOTO: HARRY DE LANGE. heft zich geluidloos naar ho- „Ook het hijs werk doet de mo- ons gaat alles op windkracht, gere sferen. len zelf", zegt Sjaak nog. „Bij althans in de molen". VLISSINGEN - Martinair presenteert in samenwerking met Reisbureau Arke op dins dag 7 augustus de 'AirmobiP in Vlissingen. Iedereen die geïnteresseerd is in vliegen en vakantie kan alsvast een voorproefje krijgen van de nieuwe bestemmingen die Arke en Martinair de ko mende winter- en zomer maanden op het programma hebben. De Airmobil is een multifunc tionele showwagen die, inclu sief de truck, een lengte heeft van 15,5 meter en een hoogte van 6,5 meter inclusief een dakterras met een oppervlakte van 20 vierkantemeter. De Airmobil is ingericht met on der meer een balie, bureau's, twee vliegtuigstoelen alsmede apparatuur op het gebied van audio, video en communicatie. Er is een doorlopende dia- en videovoorstelling van de be- De Airbus is een multifunctionele showwagen die inclusief truck 15,5 meter lang is en 6,5 meter hoog. stemmingen. Deze zijn ook buiten te volgen. MIDDELBURG - Busreizigers in Zeeland kunnen bin nenkort milieuvriendelijk en op luxe wijze worden ver voerd. Het Middelburgse touringcarbedrijf Carlier Tours heeft bij een Antwerps bedrijf een met de nieuwste snuf jes uitgeruste dieselbus in aanbouw. Het is een in vak kring als geledebus bekend staande verlengde touring car, die zowel voor het openbaar vervoer zal worden in gezet als kan worden benut voor het maken van uitstap jes met reisgezelschappen. Al sinds jaar en dag kom Carlier Tours als een van de eersten met nieuwe vindingen op busvervoersgebied op de markt, zoals de slaapbus, de rolstoelbus, de bus met, speciale voorzieningen voor cara-patiënten en de VIP- coach. Met het verstrekken- van de opdracht tot de bouw van een dieselbus met een milieumotor - de eerste luxe bus die aldus aangepast in de regio Zeeland gaat rijden - heeft de directie van Carlier Tours willen aantonen dat milieuverantwoordelijkheid niet betekent, dat er moet worden gewacht op wetten en regels. „We moeten", aldus de directeur C.W. Hage, „proberen om een zo laag moge lijk emissie-niveau te bereiken met behulp van een voortdurend ontwikkelingsproces". De bus met de spe ciale door Volvo ontwikkelde lage emissiemotor voldoet reeds vandaag aan de uitlaatgasnormen die pas over ja ren van kracht worden. De met een nieuw turbo-aggregaat uitgeruste motor ontwikkelt minder rook. De doelmatige laadluchtkoeling zorgt ervoor dat de uitlaatgassen zuiverder zijn. De toe gepaste maatregelen hebben,een daling van de uitstoot van o.a. stikstofoxiden en koolmonoxiden tot gevolg. De aan het leefmilieu ten goede komende waarden zijn vooral belangrijk in het stadsverkeer met veel stops en stationair draaiende motoren aan de haltes. Ook op ge luidsniveau heeft de nieuwe milieubus goede eigenschap pen. Ventilatoraandrijving met gedeelde cardanas zorgt voor trillingvrij en zachter lopen. De nieuwe bus heeft 72 plaatsen. De stoelen zijn ver schuifbaar en er bevindt zich een demontabel toilet 'aan boord'. De geledebus zal in de wintermaanden gaan rij den voor het openbaar vervoerbedrijf Zuid-West Neder- land. Het is nog niet bekend op welk traject de nieuw bus zal worden ingezet. Volgens directeur C.W. Hage van Carlier Tours zal met name op een lang traject kunnen worden bekeken hoe het publiek reageert op de aanwezigheid van een toilet in de bus. „Op kortere trajecten speelt het aantal zitplaatsen een grote rol en kun je het toilet er beter uithalen, want je wint er zeven plaatsen mee". De wanden zijn zoveel mo gelijk gebruikt om het Marti nair- en Arkeprodukt opti maal te tonen. Hiertoe is aan de achterwand een collage te zien van dia's met een aantal afbeeldingen van herkenbarre high-lights bestemmingen waar Martinair op vliegt. Nieuwe bestemmingen voor de komende winter zijn: Thai land, aanvlieghavens Bang kok en Phuket beide tweemaal per week; Mexico, aanvliegha- ven Cancun tweemaal per week. Dominicaanse Repu bliek, Punta Cana eenmaal per week en verder Puerto Plata driemaal per week. Martinair blijft de komende maanden ook op Miami, Tam pa, Los Angeles en San Fran- sisco in Amerika en diverse Europese bestemmingen vlie gen. Specialisten van Marti nair en Arke zijn aanwezig om alle vragen deskundig te be antwoorden. De Airmobil is dinsdag te vinden tegenover de Rabo bank aan de Lange Zelke van 9.00 tot 17.00 uur. Reisburo Ar- ke-Müller is gevestigd aan de St. Jacobsstraat 17 in Vlissin gen. Wordt gehouden op de mooiste boulevard van Nederland; AAGTEKERKE - Voor de elfde keer zullen wielrenners actief zijn in Aagtekerke. Op vrijdagavond 3 augustus klinkt om halfzeven het start schot voor ruim veertig ama teurs, die op het 2.800 meter lange parcours 32 ronden (90 kilometer) moeten afleggen. Onder de deelnemers bevin den zich zich diverse sterke kleppers. Zeeuwse toppers zijn: Frangois Franse, Karei van Goethem, Kees Schouwe- naar, Patrick van Passel, Pe ter Mol*en Richard de Vrieze. Verder zijn uit eigen provincie van de partij John Wiskerke, Tonny Moonen en de streek- renners uit Walcheren Dennis Mesu en Chris de Visser. Of de bloemen in ontvangst worden genomen door een Zeeuw is overigens lang niet zeker. Uit Brabant zullen na melijk ook bekende prijsrij- ders opdraven, zoals Mario van Vlimmeren, Edwin Rovers, Eric de Crom, Wilfried Bastiaanse, Paul Kroonen, Henry Roepen en Kees Jon kers. GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie Vlissingen is in de periode van 18 tot 25 juli het volgende aangegeven: een balpen, diverse portemonnees, oorbellen, armband en di verse sleutels. Bij het dierenasiel zijn in die periode geen dieren aangegeven. DARTTOERNOOI - Donderdag 2 augustus wordt er in de Tapperij/Happerij de „Happy Buccaneer" aan de Aagje Dekenstraat te Vlissingen een open darttoemooi gehouden van het speltype 301. Dat betekent een dubbele start en een dubbele finish. Zowel dames en heren zijn van harte welkom, ervaren als onervaren darters. Aan vang 20.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 5.-. Er zijn diverse bekers te winnen. BADRIT - De Motor- en Autoclub „De Zeeuwen" uit Vlissingen houdt op donderdag 2 augustus een badrit voor automobilisten en motorrijders in Westkapelle. Deze rit, die door de heer C. Bode uit VLissingen is uitgezet, voert over goed begaanbare Walcherese binnenwegen. De gemiddelde snelheid is 24 kilometer per uur. Het be ginnersreglement is van toepassing. Deelname is moge lijk voor leden en niet-leden in de A-klasse (ervaren rij ders) of in de B-klasse (beginners). Inschrijving bij café Kasteel van Batavia, Zuidstraat 13 in Westkapelle, waar ook de prijsuitreiking zal plaatsvinden. VERANDERINGEN - Zomerdriedaagse voor vrouwen, op 16,17 en 18 augustus in de Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor deze cursus met het thema „verandering". Drie dagen voor jezelf om sa men met andere vrouwen stil te staan bij veranderingen die plaatsvinden in ons leven. Hoe gaan we met gewenste en ongewenste veranderingen om en hoe willen we ermee omgaan? Op een creatieve en speelse manier behandelen we dit onderwerp. Informatie en aanmelding: Volksho geschool Zeeland in Aardenburg, telefoonnummer 01177- 1259. POOL-BILJART - Zondag 5 augustus wordt er in de Tapperij /Happerij de „Happy Buccaneer" aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen een open-pool-biljart ge speeld. Zowel dames als heren en jeugdige biljarters zijn van harte welkom. Het toernooi begint om 14.00 uur, het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden. Ook nu zijn er weer diverse bekers te winnen. PRESTATIELOOP - A.V. Dynamo Middelburg organi seert in samenwerking met Camping Domburg een pres tatieloop over 4,8 en 12 kilometer op maandag 6 augustus. Na afloop is er een grote verloting om prijzen, die be schikbaar zijn gesteld door PTT Post, Camping Domburg en Jan Wagemaker in Oostkapelle. StarT: 19.30 uur bij Camping Domburg, Schelpweg 7 in Domburg en het in schrijfgeld bedraagt 3,50 gulden. Vlissingen - 4 aug. A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950, 5 aug. B. Bosch, Badhuisstr. 81tel. 12233. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 4 aug. A.P. Bruyn- zeel, Herengracht 68, tel. 39933, 5 aug. F.J. Heere, J. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nleuwland - 4 aug. P. Kodde, Oude Vliss.weg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810, 5 aug. J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur- voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - 4 en 5 aug. R. v. Tol, p/a Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Spreekuur voor dringende gevallen (na tel. overleg): 11.00 u en 17.00 u. Domburg, Aagtekerke en West kapelle-3 aug. (vanaf 18.00 uur), 4 en 5 aug. B. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Zoutelande, Mellskerke, Bigge kerke en Koudekerke - 3 aug. (vanaf 18.00 uur) 4 en 5 aug. A.A. v.d. Made, Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 01186-1282. West- en Mldden-Walcheren - 4 en 5 aug. B. Bouwense, Valkenis- seweg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Verloskundigen Middelburg - 4 en 5 aug. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Vlissingen - 4 en 5 aug. A.M. de Gaaii. tel. 71768. Kruisverenigingen van geheel Walcheren: - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale tel. 01184-14444. Kraamhulp: - 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Voor heel Walcheren - 4 en 5 aug. R.P. Reddingius, Badhuis straat 183, Vlissingen. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur, tel.- 01184- 12644. Middelburg - Van vrijdag 3 tot 10 aug.Apotheek Welsinge, Jw. Thi- bantstraat 45. Vlissingen - Van vrijdag 3 tot 10 aug.: Apotheek J.M. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. Rooms-Katholieke Kerk Domburg Badhuisweg za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Koudekerke - Der Boede, 1e en 3e zaterdag 10.30 u. Dishoek, zo. 10.00 u. Vrouwenpolder - Fort de Haak- weg, za. 19.00 u„ zo. 10.00 u. Oostkapelle - za. 19.00 u. dienst in de Ned. Herv. Kerk. Zoutelande - Bosweg, za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Middelburg - Bejaardentehuis St. Willibrord, vrijdag 09.30 u. De Hoeksteen, zaterdag 19.00 u.; Petrus en Pauluskerk, zondaq 10.00 u. Souburg - Bejaardentehuis Zoute Viever, 2e en 4e maandag 16.30 u. H. Martinus, zondag 10.00 u. Vlissingen - Bejaardentehuis Ter Reede, zaterdag 17.00 u. Be- thesda St. Josephziekenhuis, zon dag 11.15 u. Pauwenburg Open Hof, zaterdag 19.00 u. Lieve Vrou- wekerk, zaterdag 19.00 u., zondaq 09.30 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. dhr. W. Feenstra. 19.00 u. ds. A.P. Nauta. Domburg - 10.00 u. ds. N.H.J.E. Boomer; 19.00 u., ds. H.W.J. Faas- sen (gez. dienst). Gaplnge - 10.30 u. ds. W. v.d. Lee. Grijpskerke -.10.00 u. ds. C. de Boon, 19.00 u. ds. P. Melse (gez. dienst). Kleverskerke - 9.30 u. Ds. Spaans. Koudekerke - 10.00 u. ds. M.J. de Jong. Ritthem - 09.00 u. ds. A.J. Bijl. Nieuwland -10.30 u. idem. Oostkapelle -10.00 u. en 19.00 u. dhr. J.A. Murre.- Oost-Souburg - Oranjeplein, 09.30 u. ds. R.C.A. v. Voorst Va der, 19.00 u. ds. D. v. Boven. Serooskere - 10.00 u. ds: H.W.J. Faassen; 19.00 u. dhr. P.A. Trimpe (SOW-dienst). Veere - 9.30 u. ds. Pannekoek. Vlissingen - St.-Jacobskerk, 10.30 u. ds. Glashouwer, Johan- neskerk, 9.00 u. ds. Glashouwer, Streekziekenhuis 10.00 u. ds. C. Simons, Verpleeghuis Der Boede, 10.30 u. ds. D. v. Boven, Open Hof 09.30 u. mevr. ds. Schoorel, De Schaapskooi, 9.30 u. ds. J.B. v. Bork, Ophir geen dienst, Ter Ree- de, 19.00 u., dhr. J. v.d. Putte. Vrouwenpolder - 9.30 u. ds. J. Pannekoek. Westkapelle - 09.30 u. ds. A. Spaans, 19.00 u. ds. de Boo. Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 9.30 u. ds. E.V.E. Wijnands, 19.00 u. ds. W.A. v.d. Berg. Mellskerke - 10.00 u. kand. H. Kwakkel-Langebeeke, 19.00 u. kand. G. Kwakkel. Serooskerke - 09.00 u. ds. A.C. Poleij, 19.00 u. dhr. P.A. Trimpe. Vlissingen - Petruskerk, 9.30 u en 19.00 u. ds. Makkinga. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk, 9r.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 9.30 u. leesdienst en 16.00 u. ds. J.S. v.d. Net. Oostkapelle -10.00 u. en 15.00 u. ds. C. Harinck. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg - 9.30 u. en 16.30 u. ds. M.H. Sliggers. Vlissingen - 9.30 u. en 16.30 u. ds. G. Zomer. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 9.30 u. ds. A. Brons, 19.00 u. ds. H. Peet. Vlissingen - 9.30 u. en 17.00 u. kand. E. Everts. Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg - In de Engelse Kerk, 9.30 u. ds. R. Brands, 17.00 u. dhr. W. Riemens. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Vlissingen -10.00 u. dienst. Christengemeenschap Hoogelande - Kapel van Sint- Maarten, 10.30 u. Mensenwij- dingsdienst. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen - ds'. W. Kuiper. Evangelie Gemeente 'De Wijn gaard' Middelburg - Klarenbeek LTS, 9.30 u. br. C. v.d. Zanden. Leger des Heils Middelburg - 10.00 u. br. en zr. Van Riet. Vlissingen - 10.00 en 19.00 uur br. C. Vader. Anglicaanse Kerk Vlisslngen-Oost Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Com munion, 19.30 u. Evening Prayer. Zevendedags Adventisten 4 aug. Middelburg - 11.00 u. ds. A.E. Dingejan. Vlissingen - 09.30 u. ds. A.E. Din gejan. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland Koudekerke - 12.00 u. Pdt. S. Waisapy. Oost-Souburg -10.00 idem. ZOUTELANDE - Op don derdag 2 augustus zijn er in Zoutelande tussen 14.00 en 24.00 uur tal van aantrel|ke- lijke folkoristische evenemen ten. 'De Zandruiters' houden hun ringrijwedstrijden in de orginele Walcherse kleder dracht, er is een bazar en ook de plaatselij ke middenstand presenteert zich. Konijnen, geiten en ander klein-vee is er te zien dankzij de vereniging voor kleinveehouderij. Deze exploiteert ook de cavi-baan. Er worden diverse oude am bachten gedemonstreerd waaronder: volksschilderen, vlasbewerken, klompenmaken en kantklossen. Voor de jeugd is er ook een springkussen en een treintje dat door het dorp rijdt. Veilig Verkeer Nederland komt met een speciale demon stratie-auto zodat het publiek aan de lijve het nut kan on dervinden van het dragen van veiligheidsgordels. Bij deze at tractie zal burgemeester Plomp van Valkenisse de ope ningshandeling verrichten. Een van de hoogtepunten van de dag is de Prijzenslag van Hans Kazan, bekend van RTL Veronique. Het spel wordt vanaf 16.00 uur enkele malen met en voor de bezoe kers gespeeld vanaf een zes tien meter lange podiumwa gen. Tal van mooie, grappige of gewoon prachtige prijzen kunnen met dit spel gewonnen worden. De rock and rollband 'Johnny and the Starshooters' zal naast een looporkest voor de muzikale noten zorgen. Tij dens het optreden van de dans- en folkloregroep 'Me- dioburgum' kan men de prachtige Walcherese kleder dracht nog eens van dichtbij bekijken. DOMBURG - In het open luchttheater van Domburg brengen Bassie en Adriaan op woensdag 8 augustus hun 'lachspektakelshow'. Aanvang 15.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het kantoor van de WV, Schuitvlotstraat 32. Bassie en Adriaan brengen in samenwerking 'met de Neder landse goochelkampioen An- dré du Lord een fantastische familieshow van twee uur in een prachtig decor van licht en geluid. Bassie en Adriaan zeggen niet voor niets:'„behandel een kind als een volwassene en je hebt er geen kind aan". De link naar het TV-werk van het clownsduo is te zien in de de act waar Bassie in een droomwereld terecht komt of als er uit de tv-camera water, rook en ontploffingen komen. André du Lord laat in zijn solo-optreden zien dat hij in zijn vak tot de absolute we reldtop van goochelaars be hoort waar menig vakbroeder diep respect voor heeft. Als hij echter Bassie als assistent krijgt, dreigt alles weer in het honderd te lopen.

Scheldebode | 1990 | | pagina 5