DE SCHELDEBODE Konsumenten kontakt onderzoekt woningbouwverenigingen Orgelconcert Vincent de Vries ELKE ONDERNEMER LID VAN DE VVV VLISSINGEN Theaterschool 'de Ambitie' start met jongerenafdeling Glasbak voor Zonneveld Kijk eens wat vaker in de spiegel van de kapper Laatste ronde Hema Fonds Achterhoekse formatie bestaat vijftien jaar WANT DE VVV IS ER (OOK) VOOR DE ONDERNEMERS SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 JUNI 1990 311 Naar theater of concert: de VVV regelt het Normaal Pils Normali's Magistralis op veldtocht WESTKAPELLE - Dat wordt meezingen op donder dag 26 juli in de feesttent in de Zuidstraat. Om de dijkfeesten wat op te fleuren komt de Achterhoekse formatie Nor maal een avondje h^ken. Normaal is een Achter hoekse band die met haar combinatie van rock en roll, blues, country en hoempa ge zongen in Achterhoeks dialect, een jarenlange succesformule in handen heeft. Opgericht in '74 door Bennie Jolink en Jan Manschot die beiden tegelijk en gedesillusioneerd het stads leven de rug toe keerden en naar hun geboorteplaatsen verhuisden. Hiermee is tevens een onderwerp aangesneden dat als een rode draad door hun teksten loopt. In die tijd begon de disco en andere op pervlakkige muzieksoorten de kop op te steken en was een naam snel gevonden: doe maar Normaal. Het eerste grote optreden was in mei 1975 op het popfes tival in Lochem. Deze datum wordt door de groep gemaks halve als oprichtingsdatum aangehouden. Door een ruige podium-act en het in meerdere opzichten platte taalgebruik kreeg de groep in Noord-Oost Neder land reeds een behoorlijke re putatie, voordat ze in '76 naar Onder het motto 'Vulgaris Magistralis' gaat Normaal op veldtocht door Nederland. Binnenkort in Westkapelle. Koelewijn stapten en met hem een single maakten. Inmiddels was de punkmu- ziek doorgebroken en was Malcolm mc Laren het grote voorbeeld van Normaal mana ger Joost Carlier. Door allerlei geintjes proberen in de krant te komen lukte goed in die re gio waar ze ook optraden. Er werd dus veel en goed bezocht en immer succesvolle optreden gegeven. Dat gaf voldoende zelfvertrouwen om Koele- wijn's mening ("het klonk te Achterhoeks, het moet Neder- landser of zelfs Engels") niet te delen en bij Killroy, een dochterlabel van Johnny Hoes platenmaatschappij Telstar, VLISSINGEN - Konsumen ten Kontakt stelt een onder zoek in bij de woningbouw verenigingen van Vlissingen. Dat gebeurt in het kader van een groot landelijk onderzoek bij 108 woningbouwverenigin gen in 24 gemeenten. Konsumenten Kontakt denkt dat op het gebied van serviceverlening, democrati sering, overleg en zeggenschap van huurders en bewoners in de bouwvereniging, het één en ander verbeterd kan worden. Om daarover een goed oordeel te kunnen geven, stelt Konsu menten Kontakt een onder zoek in naar het functioneren en de werkwijze van woning bouwverenigingen in Neder land. Om het onderzoek te kunnen uitvoeren dient Kon sumenten Kontakt over veel gegevens te beschikken. Voor het merendeel worden die ge vraagd aan de woningbouw verenigingen zelf. Onderzoeker, Jacques Jans sen, is van mening dat daar mee één kant van de medaille belicht wordt. „Meningen en ervaringen van huurders en bewoners zullen ons de andere kant moeten aandragen. Wil len wij geen vertekend beeld krijgen over het functioneren van woningbouwverenigingen in onze samenleving dan wil len wij ook meningen en erva ringen horen van de huurders en de leden van die woning bouwverenigingen". Naast het niveau van de dienstverlening zal de zeggenschap van huur ders in hun bouwvereniging en de wijze waarop deze voor huurders en bewoners toegan kelijk is, volgens Janssen veel aandacht krijgen. „Dat gaat ook een grotere rol spelen, nu staatssecreataris Heerma de regels voor zeggenschap en overleg met de bewoners wil aanscherpen", aldus de heer Janssen. Huurders van wo ningbouwverenigingen in Vlissingen die hun ervaringen aan Konsumenten Kontakt kenbaar willen maken, kun nen aan het onderzoek mee doen door een enquêteformu lier aan te vragen. Dat kunt u schriftelijk aanvragen bij Konsumenten Kontakt, Ant woordnummer 606, 2501 VJ Den Haag (postzegel niet no dig) onder vermelding van „aanvraag enquêteformulier woningbouwvërenigingen". De anonimiteit van de huur ders die aan het onderzoek meedoen wordt door Konsu menten Kontakt gegaran deerd.' OOSTKAPELLE - Een mi lieuvriendelijk idee hebben, dit idee in de ideeënbus van je bedrijf gooien en het idee uit eindelijk beloond zien worden met de uitvoering ervan. Het kan wel want het overkwam Michèle Charrier, werkzaam in de keuken van Zeehospi tium Zonneveld in Oostkapel- le. Michèle ergerde zich groen en geel aan het weggooien van het vele glaswerk in de vorm van potten en flessen. Dit glaswerk kwam zomaar tus sen het overige huisvuil te recht. De glasbak twee kilo meter verderop bleek te ver. Dus deponeerde ze haar idee voor de aanschaf van een glas bak in de ideeënbus, waarop ze er maanden niets meer van hoorde. Maar dat bleek schijn, de papieren molen draait nu eenmaal, niet zo snel. De directie stond welwil lend tegenover het idee maar navraag leerde al snel dat een glasbak te koop is voor 1.700 gulden waarna de container wel gratis geleegd wordt. De Een groot aantal VW's in Nederland, in elk geval elk VVV-i-kantoor, staat voor u klaar als u waar dan ook in Nederland een theater-voor- stelling of concert wil bijwo nen. Ook de VVV-Vlissingen is aangesloten bij de Stichting VVV Bespreekburo's. Dat be tekent voor u als consument dat u op eenvoudige wijze kunt reserveren in VLissingen voor bijvoorbeeld een concert in Amsterdam. Op alle werkdagen tussen 10.00 en 16.00 uur en zaterdags tussen 10.00 en 13.00 uur heb ben wij een rechtstreekse computerverbinding met een centrale elders in het land, waardoor wij met een enkele druk op de knop voor u kun nen kijken of er nog kaartjes zijn, in welke prijsklasse en hoe laat het concert begint en klaar is. En voor u natuurlijk het allerbelangrijkste: met een druk op een andere knop wor den uit die centrale voorraad uw kaartjes weggehaald en voor u gereserveerd. Vervol gens schrijven wij voor u een reserveringsbewijs uit, waar mee u op de dag van het con cert aan de kassa uw gereser veerde kaartjes kunt afhalen. Ze blijven voor u gereser veerd, ook als u bijvoorbeeld vertraging heeft opgelopen, want ze zijn van u: u heeft ze bij ons aan de balie al betaald. Voor deze dienstverlening betaalt u 3.50 per gereser veerd kaartje extra plus 1.- communicatiekosten voor de totale boeking. Maar: wat een gemak en wat een rustig ge voel! U hoeft nu immers niet te zoeken, te bellen, te vragen en misschien wel te reizen om verzekerd te zijn van een plaatsje in de zaal! De dienstverlening van de WV-Vlissingen gaat overi gens nog veel verder dan al leen het maken van de thea ter-reservering. Misschien denkt u erover om de auto thuis te laten en met openbaar vervoer op weg te gaan. In dat geval zoeken we graag even voor u uit welke trein u moet hebben en hoe laat u de trein weer terug heeft. En in het geval u na zo'n machtige ervaring in het thea ter of de concertzaal geen zin heeft de lange reis naar huis gelijk te maken, reserveren we met hetzelfde gemak uw over nachting ter plaatse in het ho tel of pension dat past binnen het bedrag dat u ervoor kunt uittrekken. De dienstverlening van de VVV-Vlissingen houdt nooit op!" VVV-i Vlissingen, Nieu- wendijk 15, 4381 BV VLissin gen, tel.: 01184-12345/19275. die single 'Oerend Hard' op te nemen. Hiermeer scoort men voorjaar '77 een gigantische hit. Het imago van de groep was inmiddels dermate ruig ge worden dat het vaak in hun nadeel werkte. Er werd wat "randstad vriendelijker" standpunt ingenomen. Met j name het hoofdstuk drank wekte en wekt nog steeds veel misverstanden. Misverstan den die nog in omvang toene men door de presentatie van een eigen biermerk: Normaal Pilsener. De groep trekt door de bank genomen volle zalen. Alleen in 1986 is het even wat minder. Een toer door Nederland heet bij Normaal 'een veld tocht'. Die van 1990 is in volle gang. Wie zou verwachten dat Normaal zich er tijdens deze veldtocht met een Jantje van Leiden zou afmaken, en alleen vijftien jaar hits ten gehore brengt komt bedrogen uit. Na tuurlijk kan men niet onder nummers als Oerend Hard, Alie, Hiekiekowokan, Heidi enz. uit. Doch de komende veldtocht zal blijken dat Bui zend Beernd, Wimken van Diene, Paul de Mealmoes en Bartje zich uitstekend hebben voorbereid. Onze fotograaf nam deze week een foto bij Van Kampen Schoenmodes aan de Oude Markt in Vlissingen. Herkent u zich in het kringetjeKom dan snel naar ons kantoor aan de Toren straat, daar ligt een cadeaubon van vijfentwintig gulden voor u gereed. De cadeaubon is beschikbaar gesteld door Van Kampen. De naam van de winnaar van vorige week, die gekiekt werd bij het verlaten van Van Pagee in de Lange Delft 115 in Middelburg is ons helaas niet bekend. MIDDELBURG - Steeds meer jongeren willen zich be zig gaan houden met theater. Daarom gaat de vorig jaar ge starte Amateurtheaterschool 'De Ambitie' een jongerenaf deling starten. Jongeren in de leeftijd van 14 tot 19 jaar heb ben nu de mogelijkheid een tweejarige theateropleiding te volgen. In het eerste jaar kunnen zij zich inschrijven voor 3 cursus- blokken: spelimprovisatie, fy siek toneel (onder andere clownerie en comedia dell'ar- te) en teksttoneel. Elk blok duurt negen lessen en wordt gegeven op de vrijdagmidda gen van 3 tot 6 uur in het ge bouw van het Zeeuws Steun punt. Het tweede jaar wordt er met de jongeren die alle cur sussen gevolgd hebben een theaterproduktie gemaakt die op verschillende plaatsen in Zeeland uitgevoerd wordt. De kosten per cursus bedragen ƒ35.-. Wanneer men zich in schrijft voor alle drie de cur sussen wordt een reductie ge geven en betaalt men 90.- in totaal. Naast de jongerenafdeling gaat 'De Ambitie' voor vol wassenen zijn tweede jaar in. Deze opleiding omvat drie jaart en verzorgt in die pe riode een pakket van 8 cursus sen. Deze cursussen zijn in het eerste jaar: spel-improvisatie 1, elementair toneel, drama turgie en bewegings- en dans- training, in het tweede jaar speelstijlen 1 en spel-improvi- satie 2 en in het 3e jaar speel stijlen 2 en elementair toneel 2. Alle cursussen worden gege ven door vakdocenten. De kos ten per cursus bedragen 70.-. De cursussen beslaan elk een periode van 14 weken en wor den in de avonduren gegeven in het gebouw van het Zeeuws Steunpunt. Belangstellenden, zowel jongeren als volwassenen kunnen de brochure van 'De Ambitie' aanvragen bij het Zeeuws Steunpunt te Middel burg, tel 01180-34880. Verdere informatie op maandagen en dinsdagen bij de heer Ron Lubbersen. glasbak kan ook gehuurd wor den voor 700 gulden per jaar waarna men geld terug krijgt voor het afvalglas. Zonneveld gebruikt echter niet in die mate glas dat dit veel op zou leveren. Besloten werd de krachten te bundelen. De buren werden aangeschre ven, in dit geval het Zeeuwsch Biologisch Museum en jeugd herberg Kasteel Westhove met het verzoek bij te dragen in de aanschaf van een container. Waarmee zij instemden. In een gezamenlijke brief aan de gemeente werd ver zocht om in het kader van het Gemeentelijk Milieu Beleids plan bij te dragen in de aan schaf. De reactie overtrof ieders verwachtingen. Milieu ambtenaar Broeksma vond het zo'n goed idee dat de ge meente de glascontainer be kostigde maar ook de op brengst van het glas bestemde voor de nog aan te leggen Heemtuin rond het Biologisch Museum en Kasteel Westhove, die een toekomstige educa tieve attractie van het Mu seum moet worden. veranderingen in de stad zelf, die zijn bijna dagelijks waar te nemen. Maar ook veranderin gen in het consumentenge drag, in de behoeften van onze gasten én in de werkwijze van onze WV zelf. De WV is een dienstverlener die zich richt op vakantie en vrije tijd. Toen ik bij de WV begon was de con sument veel minder kritisch en veeleisend dan nu het gexxil is. Dat is niet verwonderlijk, want het aanbod op de markt van toerisme en vrije tijd is in de laatste tien jaar gigantisch toegenomen. Mensen kunnen nu kiezen en doen dat op basis van ervaringen elders. Erva ringen die zijn opgedaan in andere streken, gebieden en landen. De verzorgdheid van een vakantie in Oostenrijk, de diversiteit van het toeristisch aanbod in Frankrijk, de uitste kende informatieverstrekking van het toeristenburo in de Verenigde Staten toorden alle maal maatgevend voor het ver wachtingspatroon waarmee onze gasten Vlissingen bezoe ken. Het is dus van enorm belang, dat wij ons realiseren, dat onze gasten meer en meer produkt- kennis hebben en aan de hand van goede ervaringen elders het 'toeristisch produkt Vlis singen' gaan beoordelen. Het jaar 1992 heeft in dat verband een magische klank. Als dan de binnengrenzen in Europa weg vallen, bestaat er vrij en onge hinderd verkeer in Europa van mensen, goederen en diensten. Nog meer dan nu zullen consu menten dan in de gelegenheid zijn produkten en diensten met elkaar te vergelijken. In ons geval is dat produkt 'Vlis singen en vrije tijd' en zijn die diensten datgene iaat de WV de gasten kan aanbieden, sug gereren, leveren en adviseren. Maar die diensten zijn ook de service en dienstverlening van niet alleen de WV, maar van alle elementen waarmee die gast tijdens zijn verblijf in aanraking komt: de verschei denheid in het aanbod, de vriendelijkheid, correctheid en juistheid van de bediening in de horeca, de bejegening in de winkels, de schone straten en de prijs-kwaliteit verhouding van het gebodene. Het is dan ook heel belang rijk, dat iedereen die in Vlis singen met het toerisme te ma ken heeft de kansen en de be dreigingen die er zijn ziet en er samen met collega's werk van maakt om de veeleisender con sument datgene te bieden ivat gevraagd wordt. Dat vereist een krachtige organisatie die zowel de producent (de Vlis- singse ondernemers) als de consument (de bezoekers) van dienst kan zijn. De WV-Vlis singen is zo'n organisatie. Alle ondernemers die een kleine of grote boterham aan de recrea tie en het toersime verdienen hebben dus baat bij de WV en het zou de kracht en slagvaar digheid van de WV alleen maar vergroten als zij allemaal lid zouden zijn! Mag ik u daar toe uitnodigen VLISSINGEN - Een goed verzorgd uiterlijk hangt nauw samen met een bezoek aan de kapper. Met de zomermaan den voor de deur is uw kapper dé vakman bij uitstek om u te adviseren over de nieuwe, sprankelende kapsels, die per fect aansluiten op het mode beeld van dit seizoen. De zomerkapsels zijn ge knipt voor actieve vakantie- vierders, die er onder alle om standigheden goed verzorgd uit willen zien. De vlotte, spor tieve modellen van deze zomer zijn dan ook bijzonder mo dieus en gemakkelijk te on derhouden. Na het zwemmen of andere sportieve activiteiten zit uw haar zo weer in model. Het be wijst het vakmanschap van de kapper, die op de hoogte is van de nieuwste ha&rtechnieken en precies weet, wat er met uw haar allemaal mogelijk is. De vakman bij uitstek zal u graag adviseren bij het kiezen van een model, dat goed bij u past en voor uw haar geknipt is. Het tevreden gevoel na een bezoek aan de kapper bewijst, dat het zeker de moeite waard is wat vaker in de spiegel van de kapper te kijken. Juist nu de zomer in aantocht is en u wat minder tijd en aandacht aan uw kapsel wilt besteden. Het recht geknipte bob-kap- sel is met een slag aan de voor kant uit het gezicht gehaald. De langere haren aan de zij kant zijn opgestoken. Het re sultaat een vrolijk kort kapsel. VLISSINGEN - Dit jaar stelt de Stichting Hema Fonds voorlopig voor de laatste keer 60.000.- beschikbaar aan een initiatief dat de zelfstandig heid van ouderen bevordert. Hema heeft in Nederland tweehonderd winkels, ver spreid over het hele land. Elke week opnieuw bezoeken zo'n vier miljoen mensen één van de winkels. Het gevarieerde assortiment is populair bij jong en oud. Vele van de oudere klanten kopen al heel lang bij Hema, juist voor hen realiseerde Hema de Stichting Hema Fonds 60 plus. De stichting werd opgericht in 1986 ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van Hema. Het doel is een bijdrage te le veren aan het behoud van de zelfstandigheid van ouderen. Bij de start is uitgegaan van een jaarlijks terugkerende ac tiviteit voor een periode van vijf jaar. De afgelopen jaren kregen vier waardevolle pro jecten elk de beschikking over 60.000.- voor de realisatie van een initiatief. Zonder de steun van de Stichitng Hema Fonds 60 plus zouden de financiële middelen hiervoor hebben ontbroken. Het bedrag van 60.000.- dat de Stichting Hema Fonds 60 plus in 1990 voor het laatst be schikbar stelt, wordt toegewe zen aan één initiatief. Het be drag wordt dus niet verdeeld over meerdere aanvragen. Alle aanvragen worden beoor deeld op een aantal criteria door een Beheersgroep die door de stichting is aangewe zen voor de toekenning van het bedrag. Belangstellenden kunnen een brochure over de Stichting Hema Fonds 60 plus en een aanvraagformulier toegezon den krijgen. Daarvoor sturen zij vóór 1 september aan staande een schriftelijk ver zoek aan het secretariaat, Postbus 7380, 4800 GJ Breda, telefoon 076-715608. Lenneke de Plaa, informatrice: „In de ruim 11 jaar dat ik nu bij de WV-Vlissingen werk, heb ik, vanuit mijn vakmatige betrokkenheid bij de recreatie en het toerisme, veel verande ringen in Vlissingen bewust meegemaakt. Natuurlijk de MIDDELBURG - Het tweede orgelconcert van de zomeravondserie dat door de Stichting Orgelcentrum wordt georganiseerd, vindt plaats op dinsdag 3 juli en wordt gege ven door Vincent de Vries. Deze jeugdige en talentvolle organist, geboren in 1969 in Scheveningen, kreeg reeds op vijfjarige leeftijd zijn eerste pianolessen. Toen hij tien jaar was deed hij toelatingsexamen aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag. Naast hoofdvak piano studeert Vin cent de Vries ook hoofdvak or gel. Hij studeerde aan het Conservatorium in Den Haag 3 jaar bij Wim van Beek en twee jaar bij Bert Matter. In de afgelopen jaren gaf hij tal rijke orgelrecitals op be langwekkende orgels in ons land. Het programma dat wordt uitgevoerd luidt: improvisa tievariaties over „Het oude Wilhelmus", Piet van Eg- mond; Choral vorspiel „Lieb- ster Jesu, wir sind hier" en de Toccata en Fua in d, beiden van J.S. Bach; Suite für eine Vincent de Vries. mechanische Orgel; Sonate III in c, Alex, Guilmant; Larghet to, A. Boëly; Evocation III, M. Dupré. Besloten wordt met varia ties en fuga over „Merck toch hoe sterek", Cor Kee. Aanvang 20.00 uur, in de nieuwe kerk

Scheldebode | 1990 | | pagina 11