Zeeuwse doedelzakband in nieuw uniform DE SCHELDEBODE ZEEUWSE RIJWIELEN TOERVIERDAAGSE VAN 31 JULI TOT 4 AUGUSTUS VERO Woongrind bij Kurkcentrum Egyptische broers starten grillroom in Scheldestraat Open dag bij uitzendbureau Mireille opent Haircorner Concert in de Lutherse kerk UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 JUN11990 305 GOES - Het vierdaagse fietsevenement dat vorig jaar voor het eerst van start ging onder de naam 'Goese Rijwiel- en Toervierdaagse' beleeft dit jaar de tweede editie. Nu onder de naam van 'Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse'. Het stichtingsbestuur onder voorzitterschap van notaris Mr. E.C.J. van Dissel kan met voldoening terugzien op de eerste vierdaagse. Niet minder dan vijfhonderd fietsers gingen op pad. Een goede start. Dit jaar verwacht men zeker het dubbele aantal deelnemers. Het aan tal voorinschrijvingen bedraagt nu reeds meer dan honderd, daarom is deze verwachting zeker ge rechtvaardigd. De routes van de 40, 60 en 120 kilo meter tochten voeren evenals vorig jaar door Mid den- en Noord-Zeeland. In de toekomst willen de organisatoren er zeker ook andere delen van Zee land bij betrekken. Gedacht wordt ook aan meer dere startplaatsen in de provincie. Poldertocht VLISSINGEN - Na een be staan van reeds zes jaar is In- ter Scaldis Pipes and Drums, de enige Zeeuwse doedelzak band, er in geslaagd een volle dig Schots gala-uniform aan het publiek te tonen. Dit uni form, nu aangevuld met het Schotse jasje met 31 knopen, is door de band de afgelopen ja ren „bij elkaar' gespeeld". De band krijgt geen subsidie. Een compleet uniform heeft een waarde van bijna tweedui zend gulden. Alleen al in de kilt (de Schotse rok) en schou derplaid zit zo'n veertien me ter van de zwaarste wollen stof verwerkt. Alles komt ori gineel uit Schotland en wordt door een bekende „master kiltmaker" gemaakt. Dit jaar spelen er voor het eerste twee vrouwen mee bij de optredens, als piper. Dit houdt dus in dat Inter Scaldis ook vrouwen binnen haar ge lederen wenst op te nemen. Er hebben zich voor dit seizoen reeds zes nieuwe leerlingen aangemeld. Voor de nabije toekomst zijn nieuwe drum mers, die specifiek Schots wil len leren drummen, dringend gewenst. Volgend jaar zal een speciaal hiertoe opgeleide Drum-Major voor de band ko men lopen. De band in Schotland drie „pipeband-drums" aange schaft. Deze erg dure drums zijn speciaal voor doedelzak bands ontworpen. De drum wordt zeer strak aangespan nen om te komen tot het harde, zeer hoge, drumgeluid waar een pipeband aan te herken nen is. Kenmerkend aan deze drum is dat ieder vel apart zeer strak gespannen kan worden via een ingenieus sys teem, zonder dat er spanning op de drum zelf ontstaat. De nieuwe drums worden in juni voor het eerst aan het publiek getoond. Mocht u interesse hebben om mee te doen als piper of als drummer, dan kunt u infor matie verkrijgen bij Pipe-Ma- jor Jan Kooman (01181-1524) of bij Gaston Timmerman (01184-68497). Via car-pooling probeert de band om leden vanuit heel Zeeland te betrek ken. MIDDELBURG - Zaterdag 16 juni wordt er een concert gegeven in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel, door het Madrigaal koor en het Strij kersensemble, beide van de Zeeuwse Muziekschool. Het koor o.l.v. Titia Dijkstra zingt Italiaanse, Franse en En gelse Madrigalen van Monte verdi, de Sermisy, Arcadelt, Morley, Campion en Wilbye. Het Strijkersensemble o.l.v. Rien Hillebrand speelt het dubbelconcert voor 2 violen van Bach met, als solisten, He- leen Dewitte en Annemarie van Helderen, Nordische Wei- sen op. 63 van Grieg, 2 delen uit de Serenade KV 525 van Mozart, 2 Walsen op. 54 van Dvorak en een divertimento van Weiner. Het concert begint om 20.00 uur. Vier dagen langs dijken en dreven De diverse routes voeren de fietsers weer langs dorpen en gehuchten, dijken en bruggen binnen het Delta-gebied. En natuurlijk ontbreekt ook een tocht langs de stormvloedke ring in de Oosterschelde niet. De fietspaden langs het Veerse Meer en langs de Ooster- en Westerschelde hebben hun eigen charme en zullen zeker bij de deelnemers van buiten Zeeland een onvergetelijke in druk achterlaten. In Goes is ook dit jaar weer de start van de Zeeuwse fiets vierdaagse. In het recreatiege bied 'De Hollandsche Hoeve' vindt naast het Sportcentrum Goes de start en finish plaats van het fietsevenement. In de directe nabijheid van start en finish is ook de stadscamping gelegen, hier kunnen de deel nemers kamperen tegen spe ciaal tarief. Tijdens de rijwiel en toervierdaagse worden door de organisatoren in en rond het Hollandsche Hoeve- gebied tal van activiteiten ge organiseerd, zoals: een barbe- que en een echte Zeeuwse mosselavond. De eerste dag wordt de Oos ter- en Westerscheldetocht verreden. Vanuit Goes gaat het richting Westerschelde zeedijk en onderweg komen de fietsers langs schorren en slik ken, zoals bij de Biezelingse Ham en de Kapellebank. De veertig kilometer rijders gaan via de sluizen van Hansweert naar Yerseke. Zestig kilome ter rijders gaan door en komen via Den Inkel in Waarde van daar naar Oostdijk en Yerse ke. Langs de Oosterschelde- dijk komen de fietsers via de sluizen van Wemeldinge in Kattendijke om langs het Goese Sas en het kanaal terug te keren bij de Hollandsche Hoeve. De tweede dag gaat de tocht langs Ooster- en Wester- schenge naar Lewedorp. De zestig kilomter rijders rijden door naar Nieuw- en St. Joos- land. Via de Quarlespolder wordt Nieuwdorp bereikt. Vandaar langs de Knaphof waar de veertig kilometer route weer wordt opgepakt gaat het richting Graszode. Langs de Stelleplas naar Heinkenszanden via de oude Kamersedijk naar Baarsdorp. (ADVERTENTIE) VERO beslaat 100 jaar daarom vie ren wij feest1 Ga nu snel naar de winkel en doe mee met het VERO- reizen-spel! m*eu vnendek|ke kwakteitsprodukten DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 37e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.600 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie-adres: Torenstraat 5, 4381 ET Vissingen, tel. 01184-19910 tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Andrien Smeels Jaap Klein Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01180-25195 Tijdens vier dagen fietsen door Midden-Zeeland ontdekt men veel mooie plekjes Door het Westelijk Poelbos bereikt men het eindpunt. Vanaf Goes gaat het de derde dag naar Sinoutskerke om dan via de Grotedijk en de Oudekamersedijk naar de Schaapskooi te rijden, richting 's-Heerenhoek. Vandaar voert de zestig kilometer tocht rich ting natuurgebied de We- steindse Weel om vervolgens via Ellewoutsdijk en Baarland naar Hoedekenskerke te rij den. Via Kwadendamme komt men bij de weeltj es 'De Bril letjes', waar de veertig kilo meter tocht weer aansluit bij die van de zestig. Via Nisse en 's-Heer Abtskerke komt men in de Groe waar men tussen de boomgaarden door richting Kloetinge rijdt om vervolgens in Goes de fiets aan de kant te zetten. De laatste dag gaat de zestig kilometer langs het Veerse Meer en recreatiegebied Schelphoek en De Piet naar de Oranjeplaat. Via de sluizen van Veere en de Veersedam komt men bij de Ruiterplaat. Via Kamperland gaat het langs de recreatie- en natuur gebieden Schotsman, Haring vreter en Goudplaat naar Kortgene. Daar komt men op de route van de veertig kilo meter die via de Zandkreek- dam en Colijnsplaat naar Kortgene voert. Vandaar gaat het via Katseveer en de Wil- helminapolder naar Wilhel- minadorp en Goes. De 120 kilomter tochten worden in samenwerking met de toerafdeling van Theo Mid delkamp uitgezet in de gehele provincie Zeeland boven de Westerschelde. Er is een route over de Zeelandbrug, Greve- lingendam, Philipsdam en Oesterdam richting Goes ge pland. Een route voert via de Scheldedijken van Zuid-Beve land en een derde route via de kust van Walcheren en langs het Veerse Meer naar Goes te rug. De laatste dag voert via Noord-Beveland en de Room pot naar Westerschouwen. Langs het Grevelingenmeer, Schouwen en Duiveland keren de toerrijders via de Zeeland- brug weer terug naar Goes. De stichting Zeeuwse Rijwiel en Toervierdaagse ontvangt voor het evenement subsidie van de Provicie Zeeland en de gemeente Goes, die ook het re creatiegebied 'De Hollandsche Hoeve' en het Sportcentrum Goes ter beschikking stelt. Als hoofdsponsort fungeert de Verenigde Spaarbank. MIDDELBURG - Bij het Kurkcentrum aan de Korte Gee re 15 ligt in het achterste gedeelte van de winkel een nieuwe vloer. Eigenaar J.C. Koorevaar heeft sinds kort voor Zeeland het al leenrecht op de verkoop van Bossius grindvloeren. Onze fotograaf nam deze week een foto voor De Bezige Hand in de Buteuxstraat 10 in Oost-Souburg. Herkent u zich in het kringetje? Kom dan snel naar ons kantoor aan de To renstraat, daar ligt een cadeaubon van vijfentwintig gulden voor u gereed. De cadeaubon is beschikbaar gesteld door W. van Maldegem van De Bezige Hand De winnares van het vorige kringetje was mevrouw Wijffels uit Vlissingen. Zij ontving een cadeaubon van vijfentwintig gulden van Van Benthem en Jutting. Koorevaar is niet over een nacht ijs gegaan voor hij be gon met de levering van grindvloeren. "Ik heb eerst eens bekeken welk merk woongrind het beste voldeed", zegt hij. Het merk Bossius bleek grindvloeren te leveren, die het best geschikt zijn voor particulier gebruik. Koore vaar is dan ook blij dat hij het dealerschap voor Zeeland in de wacht heeft kunnen slepen. Het woongrind kan vast op de vloer gelegd worden of op een ondertapijt, zodat het weer gemakkelijk te verwij deren is. Ook is het woongrind leverbaar in de vorm van te gels. Er zijn 40 basiskleuren in voorraad. Door menging kan iedere gewenste kleur verkre gen worden. Zo kan men bij voorbeeld 98% grijs nemen met 1% roze en 1% groen. Door deze toepassing kan bij ieder inte rieur een passende vloer gele verd worden. Ook de dikte van de grindkorrel kan varieren. De korrels zijn verkrijgbaar in vier verschillende diktes; er worden altijd twee diktes sa men verwerkt. De vloer wordt aangebracht in 8 mm. dikte in een laag epo xyhars. De korrelige structuur blijft zichtbaar. Ook bestaat de mogelijkheid om de vloer "dicht te zetten". De vloer wordt een dag na het leggen voorzien van een extra laag epoxyhars, waardoor een glad oppervlak ontstaat. Zo'n gladde vloer kan bijvoorbeeld de voorkeur verdienen in keu kens en badkamers. Het onderhoud van woon grind is eenvoudig: af en toe afnemen met een vochtige dweil is voldoende. Voor een grote onderhoudsbeurt wordt aangeraden de vloer eens per jaar goed nat te maken, te be strooien met een speciaal poe der waar het vuil in kan trek ken en vervolgens met een waterstofzuiger droog te ma ken. Een vloer kun je niet van een plaatje kopen, vindt Koor evaar. Je moet een vloer zien en voelen. Daarom laat hij van alle soorten vloerbedekking, die hij in de verkoop heeft, een stukje jn de winkel leggen. Het laminaatparket heeft plaats moeten maken voor het woon grind, maar wordt binnen en kele weken op de bovenste verdieping gelegd over een op pervlakte 40 m2. De nieuwe grillroom in de Scheldestraat - foto harry de lange VLISSINGEN - De ge broeders Ehab en Aymen El Sayed hebben vorige week een Egyptische grillroom geopend in de Scheldestraat onder de naam Bistro De Schelde. Het gaat de twee broers voor de wind want het is hun tweede zaak al in Vlissingen. De an dere grillroom de 'Sphinx1 in de Walstraat bestaat al weer een tijdje. Is de 'Sphinx' een echte shoarma-tent volgens de broers, met de nieuwe Bistro worden de service-mogelijk heden aanzienlijk uitgebreid. De ruime en voornamelijk in witte tinten ingerichte grillroom biedt ook plaats voor o.a. kinder- en familie feestjes. In de straat is ruime parkeergelegenheid voorhan den. De menukaart laat een keur aan gerechten zien zoals diverse soepen, salades, en broodjes en een aantal hoofd gerechten met keus uit o.a. shoarma, sjaslik, biefstuk, schnitzel, spare-ribs, lamsko telet en kebab. Daarnaast, en dat is nieuw worden er ook ge wone snacks verkocht. Dus voor elk wat wils. De vier ta feltjes langs de wand geven de mogelijkheid rustig van de ge rechten te genieten. De zaak is zeven dagen per week geopend van 12.00 tot 24.00. De Egyptische broers wonen al weer een tijdje in Neder land, Ehab ongeveer 6 jaar en Aymen drie jaar. Voor die tijd hebben ze allebei heel andere dingen gedaan. Ehab is Ara bisch letterkundige en Aymen is een afgestudeerde accoun tant. Wat ze gemeen hebben behalve de familieband is hun liefde voor het worstelen. Hun namen deden in eigen land de gezichten van de tegenstan ders verbleken want beiden zijn kampioen van Egypte ge weest, Ehab zelfs kampioen van Afrika. Uiteindelijk kwam het zakeninstinct bo vendrijven en vestigden ze zich in Nederland. Nu, met het vooruitzicht op de wedstrijd Nederland-Egypte, vergeet Aymen even dat er geld moet worden verdiend want als Egypte wint zegt hij dan is het groot feest in de tent en gaan de broodjes shoarma voor de halve prijs de deur uit. Als deze krant echter uitkomt is de wedstrijd al gespeeld en de avond voorbij. Benieuwd wie de gelukkigste was... VLISSINGEN - Uitzendbu reau START houdt op zater dag 16 juni 1990 een open dag. Op deze zaterdag zetten alle START-vestigingen in Bra bant en Zeeland hun deuren wagenwijd open voor al diege nen die werk zoeken. Ter voorbereiding op deze dag zijn bedrijven gevraagd hun vaca tures kenbaar te maken. Uitzendbureau START is een bijzonder uitzendbureau. Voor START is uitzenden na melijk geen doel, maar een middel. Een middel om werk zoekenden voor wie het ar beidsbureau niet direct een vaste baan heeft, via tijdelijk werk toch aan de slag te hel pen. De uitzendformule als springplank naar vast werk. Een springplank die zichzelf bekostigt, want START is een non-profit organisatie, die de juiste man/vrouw voor de juiste werkplek wordt geselec teerd. Jaarlijks resulteert dit (landelijk) in meer dan hon derdduizend plaatsingen. Tot tevredenheid van zowel werk gevers als uitzendkrachten, want zeer veel uitzendover- eenkomsten worden omgezet in een vaste baan. Uitzendbureau START neemt in zowel Brabant als Zeeland een vooraanstaande positie in met 33 START-ves- tigingen. Daarnaast hebben zij voor H.B.O.'ers en Academici 2 gespecialiseerde vestigingen, TOPSTART geheten. Ook zijn zij middels 2 G.P.d.W. vesti gingen actief in het bemidde len van chauffeurs. Gezamenlijk hebben deze vestigingen meer dan 3.500 uitzendkrachten continue aan de slag en staan de ruim 100 eigen medewerkers perma nent beschikbaar en garant voor de hoge vorm van dienst verlening. Uitzendbureau START le vert extra inspanningen daar waar vraag en aanbod niet op elkaar aansluiten. Wie £cht een baan wil - en welke werk zoekende wil dat niet - kan via START in aanmerking komen voor gratis vacaturegerichte cursussen. Het gaat vooral om korte, praktijkgerichte scho lingsmogelijkheden in zowel technische als administratieve richtingen. De open dag wordt gehou den van 10.00-16.00 uur, in alle Zeeuwse vestigingen van START, bij de Arbeidsbu reaus. Mireille Claes in haar eigen Haircorner. - foto: harry del Om het effect van woongrind te tonen is het toegepast in een gedeelte van de showroom in het Kurkcentrum. - foto: harry de lange VLISSINGEN - Nog net zichtbaar vanuit de Walstraat maar zeker niet opvallend is op het hoekje van de Vla mingstraat en het Groene- woud een nieuwe kapsalon ge opend met de toepasselijke naam 'Haircorner'. Geheel volgens de Neder landse traditie van knusse ge zelligheid is het een kapsalon netje geworden ter grootte van een modale slaapkamer. Maar die kleinschaligheid is net wat de pas 22-jarige Mireille Claes uit Bergen beoogde met de opening van de Haircorner. Een persoonlijke sfeer waar het resultaat voorop staat en waar ze de tijd kan nemen voor haar klanten en hun van een goed advies kan voorzien. Het gezellig ingerichte hoek pand biedt plaats aan hooguit twee klanten tegelijk. Mireille doet alles alleen, slechts op zaterdag heeft ze hulp. Ze zit nu ruim drie jaar in het vak nadat ze haar oplei ding MDGO UV voltooide, wat staat voor Uiterlijke Verzor ging. Ze werd allround opge leid en knipt dus zowel dames, heren als kinderen. Sinds de opening op 16 mei heeft ze al veel klanten mogen ontvangen die op hun beurt weer zorgen voor de nodige mond-tot-mondreclame. Een heel leuk idee van haar is om de klant een zogenaamd foto resultaat te geven d.w.z. dat de klant zowel voor als na te zijn gekapt wordt gefotografeerd door Mireille zelf opdat de uiterlijke metamorfose duide lijk kan worden gedemon streerd. De klant kan de foto's een week later ophalen mits natuurlijk resultaat is ge boekt. Het idee slaat vervol gens Mireille goed aan want nog maar enkele klanten heb ben de foto's niet opgehaald. Mireille heeft de Haircorner verluchtigd met een aantal antieke kappersspulletjes in een vitrine. Een permanent toestel uit de jaren '20-'25 siert de verder in lichte tinten inge richte ruimte. De Haircorner aan het Groenewoud nr. 97 is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 8.00-12.30 en 13.15-17.00 en op zaterdag tot 13.00. Koopavond ook geopend.

Scheldebode | 1990 | | pagina 5