Badkleding: minder bloot maar meer mode in de tuin Wielrenbroek niet alleen om te fietsen Stijlvol comfort Fietser fitter WIST U DAT FIETSEN Zomerspeelgoed beoordeeld Zonnehoed Tijdens zomerse Stoelen voor het luxe buitenleven - foto curver DE mini-bikini's en string tanga's zijn weer opgeborgen. De badmode van 1990 heeft meer om het lijf. Het strandleven is meer geworden dan alleen maar bakken in de zon'. Daar hoort een terras bij en natuurlijk het flaneren langs de vloedlijn en op de boulevard. Daarom wordt ook vooral badkleding gekozen die te combineren is met een leuk t- shirt, een bijpassende rok of een speelse wikkel. Badkleding is dit jaar modischer dan ooit. Opvallend dit jaar zijn de grote motieven die in de stoffen zijn verwerkt. Grote bloemen en tropische fruitdessins of zo maar een fantasiedessin zijn uiterst geraffineerd toegepast. Soms zijn de kleuren heel teer maar de wat fellere kleuren hebben toch de overhand. Zeker de neonkleuren combineren perfect net een zongebruinde huid. Fluortinten en zwart in combinatie met deze kleuren zijn in veel collecties te vinden. De badkleding heeft dit jaar meer om het lijf. De tijd van topless zonnen lijkt voorbij. Toch zijn de ontwerpen supervrouwelijk en soms uiterst sexy. Zo is er badkleding waarin tule, netwerk, voile, fluweel, rubber of structuurbreisel is toegepast. Een trend die veelvuldig te zien is zijn de brede schouderbanden die soms al de vorm van mouwtjes hebben. Het bedpak wordt doordoor meer gekleed. De bikini's zijn deze zomer niet alleen uitgevoerd met heel hoog opgesneden slips. De wielerbroek blijft ook dit jaar belangrijk en komt veel voor in combinatie met sportief uitgewerkte beha-topjes. Opvallend is het tweedelige badpak. Een badpak dat geen badpak is. Als de knoopjes of lintjes aan de zijkant worden losgemaakt wordt het badpak een bikini. De belijning is heel modieus en geraffineerd waarbij vooral erop gelet is dat het figuur goed uitkomt. Hoge beenuitsnijdingen laten de benen langer lijken. En moeten er wat schoonheidsfoutjes gecamoufleerd worden dan kunnen grote motieven of juist een unikleur daarvoor zorgen. Ook een volant rokje is in dit opzicht uiterst praktisch om eventuele winterkussentjes te bedekken tot het zomerfiguur weer terug is. Belangrijk is dat een badpak altijd in de juiste maat gekocht wordt. Is een badpak te krap dan valt ieder schoonheidsfoutje op. Ook de heren zijn bij het kiezen van hun strandmode erg modebewust. De tijd van de badslip is voorbij. We zien dit jaar een veelheid aan vrolijke bontgekleurde boxers en bermuda's. De motieven zijn wild, nonchalant en kleurrijk. Surfers zijn in hun sas met surfshorts gemaakt van een nieuw materiaal waardoor deze snel drogen. Ideaal als de surfheld bij een van zijn stunts te water raakt. Door de bijpassende t-shirts en blousons slaat hij in ieder geval bij het après bain een goed figuur. Fruitige dessins in badmode - fototweka Wielrenbroek in belangstelling - FOTO TRIUMPH INTERNATIONAL W fiets élijft het fitst, is uit onderzoek gebleken. Zowel geestelijk als lichamelijk. Van fietsen gaat een rustgevende werking uit. Het verlaagt de bloeddruk, bevordert de stofwisseling en traint spieren, hart en longen. Omdat bij fietsen de knie- en enkelgewrichten niet worden belast, treedt bovendien minder stijtage oP- Eens per week - of zelfs af en toe - een fietstocht van een paar uur maken is uitstekend, maar het is nog beter om iedere dag te fietsen. Al is het maar een half uurtje. Een Duits onderzoek wijst uit dat iedere dag een half uurtje fietsen meer effect heeft dan joggen. Britse artsen hebben zelfs uitgerekend dat, wie dagelijks fietst, goede kans heeft zijn levensduur met vijf tot zes jaar te verlengen. rustgevend werkt de bloeddruk verlaagt de stofwisseling bevordert goed is voor spieren, hart en lorfgen minder gewrichtslijtage veroorzaakt meer effect heeft (dan b.v. joggen) de kans op een langer leven vergroot daarom héél gezond is? DE wielrenbroek, nog niet zo lang geleden alleen gedragen door profwielrenners wordt multi-functioneel. Hij wordt gedragen door triathlonners, hardlopers, body heaters, zwemmers en surfers voetballers, en zelfs op de tennisbaan. De brutale, strakke en elastische wielrenbroeken en leggings zijn verkrijgbaar met grafische effekten of knallende kleuren. Ze stelen de show zeker als ze gecombineerd worden met strakke topjes die heel pikant de navel vrij laten Wie met de mode wil meedoen kiest voor een jogging pak met een sportieve belijning en grafische bedrukkingen, 'bont maar niet te bont' is het motto daarom wordt er gewerkt met uni-vlakken om er een rustig geheel van te maken. De pakken zijn vaak uitgevoerd in tactel. Lichte crincle- of satijneffecten zorgen voor de nodige glans. Op de tennisbaan blijft wit de basiskleur, maar wordt gecombineerd met kleurige accenten. Contrasterende vlakken, geborduurde motieven, opdrukken en labels zijn favoriet. De rugpanden worden blikvangers dit seizoen. Het poloshirt, vele jaren aan de top, wordt verdrongen. Alhoewel de heren ze nog veelvuldig dragen zien we dat de dames graag kraagloos ten strijde trekken. Topjes en hemdjes zijn bij warme dagen onontbeerlijk. zonnebed Antia van Curver heeft een totale lengte van 190 centimeter en een in tien standen verstelbare rugleuning. Uniek is de wijze waarop de armleuningen meeschamieren: in de ligpositie zijn ze weggeklapt; in de zitpositie worden zij automatisch op de juiste hoogte ingesteld. Een tuinset is tegenwoordig niet compleet zonder bij elkaar passende kussens, tafelkleed en parasol. Voor de kleuren worden de sprankelende tinten uit e modewereld gebruikt, aangevuld met leuke fantasiedessins. Ook in de keuxze van stoffen wordt grote perfectie nagestreefd. Naast katoen en zelfs satijn wordt er Draion gebruikt die volgens een bepaalde methode is behandeld. Hierdoor kunnen vet en vocht niet in de stof dringen. De firma Hartman introduceert exclusief voor de Europese markt het uit Amerika afkomstige Textilene. Dit textieldoek heeft ideale eigenschappen voor buitengebruik: het is weerbestendig, kleurvast, vuilafstotend, waterdoorlatend en weer kurkdroog binnen enkele minuten. Bovendien onderhoudsvriendelijk: het materiaal is makkelijk te reinigen met een vochtige doek of simpel door de tuinslang erop te zetten. De kussens die met dit materiaal zijn bekleed hebben een waterdoorlatende en sneldrogende vulling. Buiten het kussen heeft deze firma ook parasols en tafelkleden die van dit materiaal zijn gemaakt. DE stichting goed Speelgoedheeft dit jaar voor het eerst het initiatief genomen om in de zomer de aandacht te vestigen om speelgoed dat juist in die periode van "belang is. Naast de uitverkiezing van Speelgoed van het jaardie altijd zo tegen het eind van het jaar laatsvindt wil de stichting Goed peelgoed iedere gelegenheid aangrijpen om ouders en andere opvoeders neutrale voorlichting over speelgoed te geven. Daarom beoordeelde een deskundige jury een grote collectie zomerspeelgoed en bekroonde het speelgoed dat er naar hun mening duidelijk uitsprong. Zomerspeelgoed heeft een vrij breed scala aan artikelen in diverse categorieën zoals strandspeelgoed, buitensport, zomeractiviteiten en reis- en vakantiespellen. Iedere categorie werd apart gejureerd. De jury heeft in de categorie reis- en vakantiespellen bekroond reis- Ludo, een verkleinde uitvoering van het bekende Mens-erger-je- niet. De reisuitvoering is speelgereed en de klik-klak dobbelsteen voorkomt dat de dobbelsteen zoek raakt. De pionnen zitten stevig in de houders en zijn vrij gemakkelijk vast te pakken. Het spel kan worden opgeborgen in een stevig plastic doosje. In de categorie strandspeelgoed werd het speelemmertje van baby Sunshine bekroond. In de loop der jaren heeft de speelgoedemmer al een hele evolutie doorgemaakt van hout zink, blik naar kunststof. Kunststof (plastic) heeft vaak een slecht imago omdat in het verleden ook veel inferieure kwaliteit werd verkocht. De speelgoedindustrie heeft het belang van goede grondstoffen de laatste jaren onderkend. De achtkantige speelgoedemmer van Baby Sunshine is bekroond vanwege vormgeving,moderne kleurstelling en niet in de laatste plaats voor het gebruik van milieuvriendelijke grondstoffen. De emmertjes zijn verkrijgbaar in diverse maten. Ook zijn er setjes in de handel bestaande uit een emmer, stevige schep, gieter en zandvormpjes. ZOMERTIJD is de tijd om te genieten. Een grote collectie tuinmeubelen zorgt ervoor dat we bij mooi weer het maximale genot uit onze tuin halen. De tuinmeubelen worden steeds luxueuzer. De nadruk ligt meer op comfort. Er wordt steeds meer gebruik gemaakt van een uitgekiende ergonomische vormgeving die optimaal rekening houdt met de vorm van het menselijk lichaam. Deze kunststof meubelen zitten zo lekker dat soms een kussen overbodig wordt. De tuinmeubels zijn ook een lust voor het oog. De kleuren van de kunststof materialen en de prachtige kussens harmoniëren met de kleuren van de tuin. De meubelen zijn allang niet meer alleen in wit verkrijgbaar. Ook grijs, champagne en leverkleur wordt door de consument veel gevraagd hoewel wit toch voor velen de echte tuinmeubelkleur blijft. Ook tuinmeubelfabrikanten zijn tegenwoordig milieubewust. Het materiaal, betand tegen UV- stralinjE» en alle weersinvloeden maakt recycling mogelijk. Diverse fabrikanten hebben dit jaar weer volop nieuwe meubelen op de markt gebracht. Zo heeft Curver in haar assortiment nu een handige serveerwagen en een zonnebed met inklapbare armleuningen. De serveerwagen is voorzien van twee plateaus en een extra rek waarin flessen kunnen worden geplaatst. Het dagen zoeken veel mensen de zon op, gaan naar het strand of genieten van hun tuin. Zonlicht kan hinderlijk warm en lastig zijn als je rustig een boek wilt lezen of van het uitzicht op zee en mensen wilt genieten. Dan biedt de „zonnehoed" uitkomst. De nieuwe opbouwbare zonnehoed is een charmante verschijning. In een klein rond tasje met handgreepje en rits bevindt zich de forse hoed. Als de rits opengaat „springt" de hoed er bijna vanzelf uit en kan direct op het hoofd worden gezet. De brede rand beschermt schouders en gezicht tegen de felle zon. Een lint. zorgt ervoor dat de hoed niet kan [afwaaien. badkleding sportief en modieus - foto: triumph international a f

Scheldebode | 1990 | | pagina 27