Tholense-boys wint Zwaluwen toernooi Uitslag Zwaluwen-actie Parkeren in binnenstad Vlissingen wordt een dure aangelegenheid ELKE ONDERNEMER LID VAN DE V.V.V.-VLISSINGEN Vestzaktheater in t.v.-serie Open Podium voor amateurs op Festival Nieuwe Muziek Straatfestival zoekt nieuwe medewerkers Seizoenmarkt in Zoutelande WANT DE V.V.V. IS ER (OOK) VOOR DE ONDERNEMERS Actie brengt ruim zesduizend gulden op DER BOEDE V.V.V.-Vlissingen is 'reisbureau binnenland' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 MEI 1990 VLISSINGEN - Het organiserend comité van de Zwaluwen Jeugd Actie, gevormd door alle Vlis- singse voetbalverenigingen kan weer tevreden te rugblikken op een geslaagde voetbaldag die op He- melvaartdag werd gehouden op het sportcomplex aan de Irislann/Baskenburg. Het streefbedrag dat wordt overgemaakt aan het Prinses Beatrix Fonds zal ruim worden overschreden. Voorzitter Melief ste denkt dat ongeveer zesduizend gulden is inge zameld. Het juiste bedrag zal op 9 juni tijdens de tweede Zeeuwse penalty-bokaal in Zoutelande worden bekend gemaakt. Gewonden Meisje Parachutisten In het clubgebouw van GPC is het 's morgens acht uur een en al bedrijvigheid. De geur van verse koffie vult reeds de bestuurskamer. Pennings- meester Hendrikse van de Zwaluwen Actie zwaait hier duidelijk de scepter. Een beetje nerveus komt voorzitter Meliefste binnenvallen. „An ton, zorg je voor de koffie, en de soep"? Een overbodige vraag want de penningmees ter heeft zijn zaakjes prima in orde. Hij antwoordt dan ook niet op de vraag en geeft een bakje koffie aan de voorzitter. Is de caravan al gebracht, an ders kunnen die lui van het wedstrijdsecretariaat niet werken. De voorzitter springt acuut op z'n fiets en scheurt naar het hoofdveld van de VC Vlissingen. Daar installeren een aantal comité-leden de zo juist gebrachte caravan. Voor de poort bekijken een aantal jeugdige voetballers de ver richtingen van het comité. „M'n moeder doet het sneller" zegt een voetballer van drie turven hoog. Om half negen gaat het hek open. De programmaboekjes die door suppoost Lennaerts worden verkocht vinden gre tig aftrek bij het publiek. Voor een aantal F-pupillen duurt het wachten bij het hek duide lijk te lang. Een van de dreu- messen ontdekt dat hij mak kelijk door de spijlen van het dranghek kan. Onmiddelijk volgt het hele elftal, de bege leider blijft hulpeloos achter. Het hoofdveld blijkt iets ma gisch te hebben voor deze jo chies. Spelen op een voetbal veld met echte tribunes en fel gekleurde reclameborden. Sander Hooyer van de voet balclub Dauwendaele voelt zich eventjes speler van het Nederlands elftal als hij op het veld staat. „Ik wil hier win nen, zegt hij beslist. We heb ben al twee toernooien ge speeld en gewonnen, maar hier vind ik het leuk. Net echt hè". Om negen uur begint het spektakel. De kleintjes, F-pu pillen, voetballen steeds acht minuten daarna volgen er strafschoppen. Langzamer hand komen er steeds meer toeschouwers naar de velden. Moeders sjouwen met koeltas- sen en strandstoelen. Enkele Molukse gezinnen verdringen zich voor het wedstrijdsecre tariaat. Duidelijk supporters van Jong Ambon 2, E-pupil- len. „We maken er gewoon een gezellig dagje van, we hebben alles meegenomen". de bal zoals die andere mei den. Ze is snel en heeft een goede pass in huis. Van ons mag ze voorlopig nog wel blij ven'. De wedstrijd wordt ech ter wel verloren van Westdor- pe. Scheidsrechter Piet van Baaien, (69) heeft zojuist zijn wedstrijd gefloten. Op z'n ge makje draait hij een shagje. „Dit is het laatste toernooi dat ik fluit. Het volgend jaar ben ik zeventig en dan moet ik stoppen. Ik heb alle zestien toernooien van de Zwaluwen Jeugd Actie gefloten, zegt hij met enige trots". 'Het is altijd een leuk toernooi geweest. In al die jaren is het uitgegroeid tot het grootste toernooi van de provincie. Ondanks het massale karakter van dit toer nooi is de organisatie perfect. Het is anders dan de gewone competitie, gemoedelijker, maar allemaal willen ze win nen", zegt scheidsrechter van Baaien. Een aantal ouders moedigt intussen hun kroost aan van uit de dug-outs die langs de kant van het veld zijn opge steld. „M'n eigen VIP-box", grapt een vader. „Het hele ge zin past erin, de kinderwagen incluis", gezellig toch. Ze heb ben weer een wedstrijd ge- Temeuzen-boy's gaat met de eerste prijs naar huis. Zij wonnen in de finale met 2-0 van Veere links voorzitter Peter Meliefste. FO TO: HARRY DE LANGE. wonnen. Ik zal die kudde eens op een eierkoek trakteren. Om half elf loopt keeper Erik de Ruyter aan de hand van de begeleider al huilend naar de EHBO post. „Ik kreeg Op het complex Baskenburg wordt inmiddels stevig ge- voetbalt. In het elftal van Sluis-D voetbalt ook als enige een meisje, Simone Smits. Ze doet het niet onverdienstelijk want het oordeel van de an dere tien is unaniem: „Prima speler, luidt het commentaar". 'Ze is gelukkig niet bang voor VLISSINGEN - In de vierde aflevering van de KRO-serie over amateurtoneel "Spelen derwijs" op 18 juni staat het Vestzaktheater in Vlissingen centraal. Nederland telt zo'n 5.000 amateurtoneelverenigingen. A-junioren: Eindstand: 1. Tho- lense Boys; 2. G.P.C.; 3. Vlissin gen; 4. Dauwendaele; 5. Zeelan- dia. B-junioren: Eindstand: 1. Ter- neuzense Boys; 2. Veere; 3. Sluis; 4. G.P.C. C-junioren: Eindstand: 1. Tho- lense Boys-12. RIA Westdorpe; 3. Dauwendaele; 4. Kruiningen; 5. Terneuzense Boys; 6. Hoofdplaat. D-pupillen: Eindstand: 1. Tho- lense Boys; 2. Zeelandia; 3. Wal- cheren-14. R.C.S.-4; 5. RIA West dorpe; 6. Dauwendaele; 7. R.C.S.- 2; 8. R.C.S.-1; 9. Arnemuiden; 10. A.Z.V.V.; 11. Sluis; 12. Kruiningen; 13. Walcheren-2; 14. Zeeland Sport; 15. Vlissingen-116. Vlissin- gen-2. E-pupillen: Eindstand: Poule A 1Dauwendaele; 2. Zeeland Sport 3. Jong Ambon-1; 4. Walcheren-3 5. Zeelandia-2; 6. Vlissingen-1 Poule B: 1. Walcheren-1; 2. Sluis; 3. G.P.C.-2; 4. Jong Ambon- 2; 5. Zeelandia-16. R.C.S.-2. Poule C: 1. R.C.S.-1; 2. Walche ren-2; 3. G.P.C.-1; 4. RIA Westdor pe; 5. Vlissingen-2; 6. Zeelandia-3. F-pupillen: Einduitslag Poule A: 1. Vogelwaarde; 2. Walcheren-1; 3. Dauwendaele;.4. Middelburg; 5. Zeeland Sport; 6. R.C.S.-17. Wal cheren-3; 8. G.P.C.-2. Einduitslag Poule B: 1Walche- ren-4; 2. R.C.S.-2; 3. Vlissingen-1; 4. G.P.C.-15. Kruiningen; 6. Sluis; 7. Walcheren-2; 8. Zeelandia. Sportiviteitsprijs: R.C.S.-D1 een bal van die gasten knoer- hard tegen mijn been en toen viel ik tegen de grond; vertelt hij snikkend".,, En nu bloedt het". De EHBO-medewerkers kijken kwasi ernstig naar zijn been. „Ik zal er een speciale pleister op doen. Dat helpt meestal direct. Ga maar even op m'n operatie-tafel liggen". Even later loopt keeper De Ruyter als een Kievit weer naar het vied. De ploegen van Zeeuws- Vlaanderen zijn al extra vroeg op pad. Liever te vroeg dan te laat. Een aantal ouders moet echter wel een uur op het veerplein wachten. 's Middags is het druk bij het wedstrijdsecretariaat. Het classement wordt nauwgezet bijgehouden door Freek Swiers. Naast commentaar en uitleg beheert hij ook de stand met de vlaggetjes, de petjes en de Scheldebode pennen. In de caravan zit een onverstoor bare Herman Schotman. Mi nutieus worden de uitslagen op diverse lijsten verwerkt. Voorzitter Meliefste doet we derom op z'n fiets de ronde langse de diverse voetbalvel den. Tijdens de finale-wed strijd Zeelandia tegen Wal cheren wordt hij aangekl- mapt. De elftallen staan ge reed, langs de zijlijn staan de grensrechters en de suppor ters. De scheidsrechter ont breekt echter. Voorzitter Me liefste wil net de wedstijd lei den als een jonge scheidsrech ter komt aangerend. In het veld maakt hij nog even zijn veters vast. Om 15.15 proberen een acht tal parachutisten op het hoofdeind te landen. Een aan tal leden van het comité is ze nuwachtig. De wind is boven aangewakkerd tot windkracht zes. Teveel voor de para's. Toch verschijnt uiteindelijk het vliegtuigje. Er ontstaat enige hilariteit als de eerste para rakelings langs een boom achter het stadion verdwijnt. Het publiek kan middels een deelnameformulier raden hoe veel para's zullen landen in de nabijheid van de middenstip. De andere zeven landen wel op het veld. De laatste para over handigd aan de voorzitter de vlag van het landelijk comité van de Zwaluwen Jeugd Ak- tie. Het volgend jaar wordt immers de slutingsdag tijdens de landelijke finale penalty- schieten in Vlissingen georga niseerd. Wethouder C. de Key- zer, van sportzaken, reikte de prijzen uit. PINKSTEREN - Vesperdiensten in verschillende ker ken. Pinksteren is bij uitstek het feest van de oecumene, gedenkdag van het ene begin van de kerk. Daarom orga niseert de raad van kerken te Middelburg in de week van Pinksteren een aantal vesperdiensten, voorbereid door groepen uit verschillende kerken, samen op weg te gaan naar dat Pinksterfeest. De thema's zijn dit jaar: verlan gendiensten (hooguit een half uur), met lezing en gebed, zang en stilte en een korte overdenking. Ze worden ge houden op woensdag 30 mei in de Engelse Kerk, Simpel- huijsstraat, donderdag 31 mei in de Thomaskapel, Vrij landstraat en vrijdag 1 juni in de r.-k. Petrus en Paulus- kerk, Bachtensteene. De aanvang is steeds om 19.30 uur. WELKOMDIENST - Op Pinksterzondag wordt in de Hoeksteen in Middelburg weer een welkomdienst gehou den, die begint om 18.45 uur. Medewerking verlenen Ds. C.L. de Rooy uit Temeuzen, de Zang- en Speelgroep Sja- loom, eveneens uit Terneuzen, het Welkombo en organist Menno Vreek. Het thema van deze dienst is 'De geest spreekt alle talen en doet ons elkaar verstaan'. LEZING - Op donderdag 7 juni zal conservator Wilbert Weber om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen een lezing verzorgen met als titel '100 jaar museum'. Deze lezing is gratis toegankelijk voor leden; niet-leden beta len 2.50 toegangsprijs. ZOMERAVONDCONCERTEN - De zomeravondcon certen in de Herv. Kerk in Zoutelande beginnen dit jaar al op 6 juni. Het eerste concert wordt gegeven door het in terkerkelijk mannenkoor 'Comt nu met sangh' uit Mid delburg o.l.v. Jac. Suurmond. Een muzikaal intermezzo wordt verzorgd door Helleen Bakker, dwarsfluit en Bert Janse, hobo. Aanvang 20.00 uur en toegang 2.50. HANDWERK - De Bachtenreede, Vredehoflaan 42 in Vlissingen houdt op donderdag 21 juni zomeruitverkoop van handwerken van 09.30-15.30 uur. LIVE - Lois Lane geeft op vrijdag 1 juni een live con cert in discotheek Cosmo. Kaarten in de voorverkoop a 10.- in Cosmo, de Pup en de Hooizolder. Aan de kassa kosten ze 12.50. De aanvang van het concert is 23.30 uur. POPPENSPEL - Poppentheater Parabel laat op 30 mei en 13 juni het hoedenspel 'De nieuwe kleren van de kei zer' zien. Na dit spel wordt nog een kort verhaal gebracht in de lopende poppenkast. Deze voorstellingen worden gegeven in de aula van de Provinciale Bibliotheek in Middelburg en beginnen om 15.00 uur. Voor inlichtingen en reserveringen kan men terecht bij het poppentheater, tel. 01185-2566. CURSUS - In vervolg op de gehouden lezingen op 3 en 17 mei te Middelburg organiseert het Rozenkruisers Ge nootschap op de woensdagen van 30 mei, 6 en 13 juni a.s. een oriëntatiecursus in zaal I van de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7. De titel van de cursus luidt: 'De mens, tijdelijk wezen met een eeuwigheidsbeginsel'. De aanvangstijd is 20.00 uur. De totale kosten bedragen 10.- Opgave voor deelname direct aan de zaal op de le of evt. 2e avond, of via 076-651684. Achtereenvolgens komen aan de orde: 'De natuurmens, het bewustzijn en de levensstaat', 'De microcosmos en haar goddelijke kern' en 'De zielgeboren mens'. MIDDELBURG - Het veer tiende Festival Nieuwe Mu ziek wordt gehouden van don derdag 28 juni tot en met za terdag 7 juli 1990 in het Cen trum Nieuwe Muziek. Het thema voor dit jaar is 'Rondom de Méditerranée'. Mevrouw G. de Vries-Hom- mes, lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zee land verzorgt op 28 juni de opening van het festival. Daarbij zijn circa 30 jonge componisten uit de landen rond de Middellandse Zee aanwezig voor een presenttie van hun werk. Diverse wereldpremières en Nederlandse premières van werken van o.a. Xenakis, Ko- relis, Grimsson, Koumendakis, Varotsis, Tsoupaki, Clarke, Metropoulus en Camarero maken deel uit van de pro grammering. Traditiegetrouw bevat het festival een mengelmoes van gecomponeerde en geïmprovi seerde muziek. Voortvloeiend uit het thema wordt ook aan dacht besteed aan de volks muziek-uit het Middellandse Zeegebied. Componisten en musicologen verzorgen lezin gen over diverse aspecten van de mediterrane muziekcul tuur. Tijdens het festival zal een workshop improvisatie mu ziek plaatsvinden onder lei ding van trombonist Willem van Manen. Voor studenten, solisten en ensembles met een pro gramma waarin de muziek uit de landen rondom de Middel landse Zee contraal staat, be staat de mogelijkheid zich (in ternationaal te presenteren op het zogenaamde studenten podium. Deze programma's zijn bedoeld als voorprogram ma's voor de concerten door de professionele musici. Het festival wordt gehouden in het Centrum Nieuwe Mu ziek, Kloveniersdoelen, achter de Houttuinen 30. In dit cen trum is behalve twee concert zalen, voor respectievelijk 150 en 50 bezoekers, een biblio theek met audio/video-ruimte waar muziek uit de Méditer ranée kan worden beluisterd en partituren ter inzage aan wezig zijn. VLISSINGEN - Gedu rende de twintig jaar dat Jo Smolders op Der Boede werkzaam was werd hij regelmatig ge confronteerd met vragen als 'waar komt de naam Der Boede vandaan' en 'hoe oud is Der Boede'. Zelf werd hij ook nieuwsgierig naar de antwoorden op die vra gen en hij ging op onder zoek uit. Hij ontdekte dat er weliswaar documenta tie over Der Boede be stond, maar dat die erg versnipperd was. Hier stond wat geschreven, daar stond iets op papier, maar nergens was de story compleet. Smolders veegde alle stukjes informatie bij elkaar en vond het ver volgens zonde om het zo maar voor zichzelf te houden. Van alle be schikbare informatie maakte hij een vlot lees baar verhaal. Het heet 'het landgoed Der Boede, al meer dan acht eeuwen een voorname woonste de'. Vroeger, in de Mid deleeuwen is het een echt ridderkasteel geweest, met een slotgracht er om heen. Rondom het kasteel was een groot landgoed met verschillende koets huizen, dienstwoningen en prielen. Op de lande rijen waren groente- en siertuinen aangelegd. Uit oude geschriften valt op te maken dat er een grote mate van welstand en luxe op Der Boede was. In 1745 brandde het kasteel volledig af. Het werd herbouwd in de vorm van een villa, die grote gelijkenis ver toonde met het Van Dis- hoeckhuis in Vlissingen. De eigenaar van Der Boede was toen burge meester van Vlissingen en het schijnt dat het be talen van de rekening niet helemaal volgens het boekje is gegaan. Als de rekening al betaald is. Het boekje is te koop bij de auteur zelf, hij woont in Koudekerke, Van Strijenstraat 9; bij de VVV in Koudekerke en in het winkeltje bij Der Boede. De personeelsleden en de vrijwilligers die op Der Boede werkzaam zijn hebben inmiddels, ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van Der Boede als verpleeg inrichting, op de dag van de verpleging een exem plaar ontvangen. VLISSINGEN - De ge- meente Vlissingen wil in de loop van 1991 betaald parke- ren en vergunning-parkeren invoeren in de gehele binnen stad en de gehele Schelde- buurt en "recretarief betaald parkeren" op de terreinen Ke nau Hasselaarstraat en Nolle- bos (het terrein bij de oprit President Rooseveltlaan). Dit voornemen staat in het Par- keerplan Vlissingen 1990 van burgemeester en wethouders. Voorlopig is het nog een plan. De bewoners en onder nemers uit de betrokken ge bieden kunnen nog tegengas geven op de binnenkort te houden voorlichtings- en in spraakavonden. Tijdens deze bijeenkomsten wordt het plan door vertegenwoordiger(s) van het college van B&W en amb telijke deskundigen uitgebreid toegelicht. Volgens B&W is parkeren in Vlissingen nog vrijwel ner gens een probleem. In de na bije toekomst zal dat, als er geen maatregelen worden ge nomen, veranderen. Een nieuw winkelcentrum, nog meer woningen in de binnen- VLISSINGEN - Het straat festival Vlissingen viert deze zomer haar tweede lustrum van 27 juli t/m 5 augustus. De Culturele Raad Vlissingen or ganisator van het festival legt, terwijl u dit leest de laatste hand aan het programma. Voor een goed verloop van het festival moet een giganti sche hoeveelheid mankracht ingezet worden. De Culturele Raad Vlissingen is daarom op zoek naar medewerk(st)ers voor: opbouwen en afbreken voorzieningen, zoals podia; in- fo-stand; begeleiding van ar tiesten; de keuken; promotie werkzaamheden en kaartver koop en controle. Als medewerker heb je gra tis toegang tot alle evenemen ten van het festival. Voor de werkzaamheden wordt geen vergoeding uitbetaald. Je moet wel 16 jaar of ouder zijn en minimaal vier uur per dag inzetbaar zijn in de pe riode 20 juli t/m 10 augustus. Als je niet op al deze dagen be schikbaar bent is dat geen probleem. Belangstelling? Meld je dan aan bij: De Culturele Raad Vlissingen, Badhuisstraat 104, tel.: 01184-14928. stad, een toeristisch aantrek kelijke boulevard, ontwikke ling van het Arsenaalgebied, en - in het algemeen - een nog steeds groeiend autobezit zul len zorgen voor meer parkeer- behoefte. Parkeerbehoefte zo wel bij de bezoekers als bij de bewoners en ondernemers van de binnenstad en de Schelde- buurt. De gemeente vindt dat er voor al deze groepen par keer mogelijkheden moeten zijn, en dat dat alleen kan als er parkeermaatregelen wor den genomen in combinatie van betaald parkeren en ver gunning-parkeren. Eenvoudig gezegd komt de oplossing neer op het betaald parkeren voor bezoekers (zo als overal elders in Nederland in vergelijkbare steden) en het parkeren met vergunning voor bewoners (waarmee voor hen een parkeerplaats wordt geregeld). Het gebied voor vergun ning-parkeren is ruim. De hele binnenstad, tot en met de Commandoweg en de hele Scheldebuurt, tot en met de Van Dishoeckstraat, vallen er onder. Dat is gedaan om te voorkomen dat bezoekers van (winkel)straten waar voor het parkeren betaald moet wor den, zullen gaan parkeren in de aangrenzende woonstraten waar geen betaald parkeren geld. Mede ter "bescherming" van de bewoners is de gemeente van plan dit alles streng te controleren. Er zullen bij de invoering parkeerwachters worden aangesteld die worden betaald uit de opbrengsten van het betaald parkeren en het vergunning-parkeren. Het tarief voor de parkeer- meters en -automaten varieert in het voorstel van 0,25 per 15 minuten tot ƒ1,- per 60 minu ten voor de meeste straten en terreinen. Alleen voor de ter reinen Kenau Hasselaarstraat en Nollebos geldt een vast ta rief van ƒ2,50 per dag (on geacht de tijdsduur) en voor het Stadhuisplein een oplo pend tarief van ƒ0,25 per 15 minuten tot ƒ1,- voor het eer ste uur, 1,50 voor het tweede uur en ƒ2,- per uur voor het derde en volgende uur. Een parkeervergunning kost voor bewoners en bedrij ven in de betreffende gebieden 60,- per jaar of 35,- per half jaar. Er zijn ook vergunnin gen, abonnementen en onthef fingen voor bepaalde bezoe kers en gebruikers mogelijk. Voor die groep wordt het par keren in de binnenstad een dure grap. Een week parkeren gaat dan toch gauw ƒ22,50 kosten. ZOUTELANDE - Nu de zo mer aanbreekt, wordt het weer tijd voor de seizoen- markt. In de Langstraat wordt van 5 juni tot en met 4 septem ber van 14.00 uur tot 21.00 uur iedere dinsdag een markt ge houden. Zo'n 70 marktkooplieden en standwerkers presenteren dan hun koopwaar. Looporkestjes en een draaiorgel zijn regel matig aanwezig om de feeste lijke sfeer te verhogen. Annemiek Wouters, V.V.V. - informatrice: „Elk jaar, zo tegen de pink sterdagen, geeft de V.V.V. - Vlissingen een brochure uit ivaarin alle eetgelegenheden worden vermeld, samen met alle bars en cafés die Vlissin gen rijk is. Het is mijn taak om te zorgen dat die brochure 'compleet is en dat zoveel mo gelijk gegevens over het be drijf worden vermeld. Ik vind het telkens opnieuw een uitdaging om die brochure samen te stellen en verbaas me ieder jaar over de toename in het aantal horeca-gelegenhe- den. In de uitgave die nu op sta pel staat, ik heb het materiaal zojuist naar de drukker ge bracht, zijn voor het eerst ook alle terrasstoelen bij de bedrij ven opgenomen. Wist u dat er in Vlissingen ruim 4.100 ter rasstoelen staan in de zomer? Voor mij ivas het een openba ring. Bij de samenstelling van de brochure 'Uit eten en nog veel meer.in Vlissingen' kijk ik er niet naar of een bedrijf wel lid van de V.V.V. is. Iedereen komt er in, want het is het be leid van onze V. V. V. om de in formatie aan het publiek zo volledig mogelijk te maken. Jaarlijks gaan er bij ons 2.500 van die brochures over de ba lie. Het kost het horeca-bedrijf niets om er in te staan. Natuurlijk zou het fijn zijn als al die horeca-bedrijwn het werk van de V.V.V.-Vlissin gen, dat is veel meer dan alleen deze brochure maken!) zouden steunen door lid te uxtrden. Mag ik u uitnodigen Iedereen kent de V.V.V. als een bureau waar je als toerist in een onbekende stad of streek binnen stapt om infor matie, een plattegrond of sug gesties voor een avondje uit. Heel wat minder mensen we ten dat je bij de grotere V.V.V.'s, de V.V.V-i-kantoren, terecht kunt voor alle denk bare vakanties in eigen land. De V.V.V.-Vlissingen op de Nieuwendijk 15 is zo'n V.V.V.- i-kantoor en inderdaad, op dat kantoor kunnen alle denkbare binnenlandse vakanties wor den geboekt. Een hotel in Gro ningen? Geen probleem. Met het hele gezin een midweek in een bungalowtje in Zuid-Lim burg? Kunnen we voor u rege len. Een fietsvakantie waarin de bagage van hotel tot hotel wordt nagebracht? Hebben we voor u in huis. Natuurlijk kunt u bij de V.V.V.-Vlissingen ook terecht voor heel veel infor matie over de streek waar u die korte of lange vakantie gaat doorbrengen. Het komt nogal eens voor, dat mensen wel graag een bin nenlandse vakantie willen gaan" houden, maar nog niet precies weten in welk gebied. Ook dan heeft de V.V.V.-Vlis singen precies in huis wat u op dat moment nodig heeft: de Vakantie Reisgidsen en de Gidsen voor Vakantie en Vrije Tijd van alle provincies en streken in Nederland. Daarin vindt u alle informatie die u nodig heeft om een goede keuze te maken. Is die keuze eenmaal gemaakt... dan boekt u bij ons aan de balie uw vakantie op maat. De service van de V.V.V.- Vlissingen gaat nog veel ver der. Een goede wegenkaart, een plattegrond van de streek, informatie over alles wat er in uw vakantiegebied te doen is als u er bent, evenementen, bezienswaardigheden, we hebben het allemaal voor u in huis. Tot bus- en treintijden, verbindingen openbaar ver voer en vertrek- en aankomst tijden van de veerboten toe. Over veerboten gesproken, wist u dat u uw reis met de Olau Line naar Engeland heel eenvoudig bij de V.V.V.-Vlis singen kunt boeken? Net zo makkelijk als een kopje koffie kopen op een terras. Hoe mak kelijk dat in Vlissingen is blijkt wel uit het artikeltje hier boven! V.V.V.-i Vlissingen, Nieu wendijk 15, 4381 BV Vlissin gen, tel.: 01184-12345/19275.

Scheldebode | 1990 | | pagina 9