Rolling Stones-koorts heerst in Goes INTERIEURS Vijf dagen logeren in Ponypark ENIGE ECHTE NEDERLANDSE STONES FANCLUB OPEREERT VANUIT ZEELAND VAN WOONKOMPAS Pop infoboek zoekt bands 29.95 17.95 8.95 19.95 9.95 5.95 12.95 i| VERTROUWD en VOORDELIG"! SCHELDEBODE VAN DINSDAG 22 ME11990 313 VLISSINGEN - De Britse popgroep The Rolling Stones bestaat al sinds 1962. Nu, zo'n 28 jaar later voert de groep nog steeds de naam van 's Werelds Grootste Rock 'n Roll Band. Althans, daar zijn in ieder geval hun miljoenen fans over de hele wereld het over eens. Ook de Stones-fans in Nederland, ge zien de snelheid waarmee de kaarten voor de op tredens in de Kuip op 18,19 en 21 mei over de toon bank gingen. Voor het eerst in acht jaar traden de Stones weer op in Nederland. Het Rotterdamse Feyenoordstadion was het muzikale centrum voor Stones-minnend Nederland. Een tweede bolwerk voor de Stones-fans in Ne derland ligt in de provincie Zeeland. In Goes is de officiële Nederlandse Rollings Stones Fanclub ge vestigd. Vanaf 1982 brengen Peter Kramer en Jaap Hoeksma trouw vier keer per jaar het fanclubblad 'Shattered', genoemd naar een Stonessong, uit voor de fans. Om ze zo goed mogelijk op de hoogte te houden van alles wat er rond de groep gebeurt. NEW YORK "5- van Cittersweg 2, 4341 RC Arnemuiden. Tel. 01182-3075. TOUR '90 PARIJS Geen huur Accommodatie Nu 6 stuks 17,70 nü EENMALIG! Goed bereikbaar „Het begon voor ons eigen lijk al halverwege vorig jaar goed druk te worden", zegt Pe ter Kramer. „De Stones ston den vanaf 1986 op non-aktief, vooral dankzij meningsver schillen tussen - met name - zanger Mick Jagger en gitarist Keith Richards. Als groep werd er niets meer gedaan. Wel brachten de Stonesleden, ieder apart, solo-elpees uit. Toen in de eerste helft van 1989 eindelijk weer een nieuwe Rolling Stones-elpee op de markt kwam, gevolgd door het bericht dat de groep op toer- nee zou gaan in Amerika, sloeg de 'Stoneskoorts' weer overal ter wereld toe." Dit gebeurde niet alleen in de Verenigde Staten, waar de meer dan vijftig concerten plaats zouden vinden. Ook in Nederland merkten Jaap Hoeksma en Peter Kramer wat voor reacties de Stones met dit besluit losmaakten. „Veel Nederlandse Stonesfans waren enerzijds natuurlijk heel erg blij dat hun favoriete groep weer aktief was. Ander zijds waren voral de oudere fans ongerust, want stel je voor dat de Stones alleen maar in Amerika concerten zouden geven en het jaar daarop hele maal niet naar Europa, en dus ook niet naar Nederland, zou den komen..." De fanclub, die als enige in Nederland erkend is door onder andere de Sto nes' platenmaatschappij CBS, werd bestookt met verzoeken van fans om een reis op te zet ten naar een concert in Ameri ka. Peter en Jaap overwogen de mogelijkheden en vonden uiteindelijk in Bussum een ge schikte reisorganisatie, die de droom van de vele Neder landse Stonesfans om kon zet ten in werkelijkheid. Om een lang verhaal kort te maken, eind oktober vorig jaar ver trok het fanclubbestuur met honderd Stones-aanhangers naar New York om een con cert van het Engelse vijftal mee te maken. „Vooral 'méé te maken", zeg Jaap, „want de show die de Stones daar brachten was een totale hap pening. Nu staat de groep al Het Rolling Stones fanclub-bestuur met Peter Kramer (links) en Jaap Hoeksma. jaren bekend om haar uitste kende optredens, maar wat er in New York op de planken gebracht werd, was zonder meer van grote klasse!" De groep speelde volgens Peter en Jaap de sterren van de hemel op een zeer indrukwekkend podium van maar liefst 100 meter breed, dat vele visuele verrassingen herbergde zoals enorme opblaasbare dames poppen (voor het nummer 'Honky Tonk Women'), grote explosies en schitterend vuur werk. Kosten noch moeite wa ren gespaard. „Ook het reper toire, dat de groep voor deze ruim twee uur durende con certen had samengesteld, was zeer gevarieerd", herinnert Peter zich. „Nummers van hun nieuwe 'Steel Wheels'-elpee speelden ze, maar ook bijvoor beeld 'Little Red Rooster' uit 1964 of 'Dead Flowers' uit 1971". Peter schudt de jaartal len uit de Stonesgeschiedenis zo uit z'n mouw. Dat moet ook wel, als je hoort dat de twee Goesenaren met hun fanclubblad tot doel stelling hebben de Neder landse fans zo goed en zo uit gebreid mogelijk te informe ren. „Daarvoor hebben we ge lukkig heel veel binnen- en buitenlandse contacten, an ders zouden we het niet red den", verklapt Jaap Hoeksma. „Toen we acht jaar geleden begonnen met een volledig ge kopieerd blad, was het erg moeilijk om het te vullen met goede artikelen. Je hebt, in feite net zoals bij een krant of tijdschrift, je bronnen nodig die je interessante informatie verstrekken en fotomate riaal." Vandaag de dag brengt de Stonesfanclub 'Shattered' een keurig gedrukt blad uit met de hulp van 's Neerlands grootste Rolling Stonesfans en -verzamelaars, die vaak nog net 'dat laatste nieuwtje' kun nen doorgeven. Ook onder houden Jaap en Peter contac- kt zit Gestoffeerd in een ten met management-kanto- ren van de Stones zelf in Lon don, Amsterdam en New York. Erg blij zijn ze met het contact dat ze hebben met Chris Jag ger, Mick Jagger's broer, die ze regelmatig vriendelijk te woord staat en af en toe exclu sieve informatie aan de jon gens doorspeelt. Mick Jagger of andere groepsleden hebben ze echter nog niet mogen ont moeten. „Bijna kwam het er van", weet Peter Kramer te vertellen. „In 1986 was Mick bezig aan z'n solo-elpee in de Hilversumse Wisseloord Stu dio's en verbleef hiervoor een maand in Nederland. We heb ben toen tot hem door kunnen dringen via een medewerkster van de opnamestudio en vlak nadat hij uit 't Gooi vertrok, ontvingen we een handge schreven brief van hem. Hij zei daarin ons werk als fan club te waarderen en het jam mer te vinden dat het niet tot een ontmoeting kon komen, omdat hij alweer weg moest. En dat was dan toch netjes van hem. Ach, misschien lukt het ons dit jaar wel..". Sinds begin dit jaar zijn Pe ter en Jaap druk bezig met de Europese toernee, die de Rol ling Stones onder de naam The Urban Jungle Tour '90' zullen gaan geven. Voor hen houdt dat in, dat ze hun leden van toegangskaarten voor de concerten in Nederland voor zien. „In eerste instantie leek dat makkelijker dan het was. Het is in Nederland namelijk tra ditie dat fanclubs zonder pro blemen kaarten kunnen krij gen voor hun leden, zodat in ieder geval de echte fans de concerten kunnen bijwonen", aldus Jaap. „In onze situatie lag dat anders. Een kantoor in VLISSINGEN - Het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk is in samen werking met het Zeeuws Pop- overleg bezig met een inventa risatie van Zeeuwse popgroe pen ten behoeve van de ze vende editie van het „Popinfo- boek seizoen '90/'91. Het boek is een j aarlij ke uitgave en bevat informatie over onder andere Zeeuwse popgroepen, podia/organisa toren en poporganisaties in Zeeland. Ter promotie van de Zeeuwse popmuziek zal het boekje verspreid worden on der de belangrijkste landelijke en provinciale poporganisaties en verder aan alle organisaties en belangstellenden op het ge bied van popmuziek. Getracht wordt het boekje zo compleet mogelijk te ma ken. Door middel van een in ventarisatieformulier inclu sief een recente demo-tape (ten behoeve van de fono- theek) kunnen bands die zich nog niet hebben aangemeld dit alsnog doen door telefonisch een formulier aan te vragen bij het Servicebureau: 01180- 23475. - FOTO: HANS HOEKSMA Londen erkende ons niet als officiële fanclub, waardoor er hier in Nederland geen kaar ten aan ons gegeven mochten worden. Toen we dit aan onze contacten vertelden, die ons werk al jaren goedkeurend volgen, reageerden zij onmid dellijk. Dankzij zeer boze tele foontjes van twee Stoneskan- toren, de platenmaatschappij en zelfs Chris Jagger, draaide de betreffende tourmede werkster haar besluit terug en kregen wij alsnog kaarten voor de leden. Helaas was de voorverkoop in Nederland in middels al gestart, dus konden we slechts een beperkt aantal tickets krijgen voor slechts één datum van de drie." De kaartverkoop voor de Rolling Stonesconcerten in Nederland verliep op die be wuste vrijdag, de zesde april, niet echt vlekkeloos. Concert organisatie Mojo liet 's och tends om elf uur, alleen via de radio, bekendmaken dat de kaarten plotseling te koop wa ren. Dit zorgde voor een grote chaos onder de Stonesfans, voor zover de überhaupt naar de radio geluisterd hadden. „Die dag stond de telefoon bij ons roodgloeiend", zegt Jaap. „Een heleboel fans wisten het te laat, waardoor ze als vijf- honderste in de rij konden aansluiten, of ze konden niet eens naar de VVV omdat ze in hun werktijd zaten. Sommige mensen zijn zelfs ontslagen omdat ze het werk verlieten vanwege de kaartverkoop. Het is voor veel fans erg tragisch verlopen. Fans die acht jaar lang naar deze happening toe- geleefd hebben en nu nog niet kunnen gaan, nota bene in hun eigen land!" Daarom besloten Jaap en Peter in te gaan op het aanbod van een Delfts busbe drijf. „Nu kunnen de mensen via de fanclub met de bus mee naar een concert in Parijs in juni. We hopen zo de fans die hier in Nederland geen geluk hebben gehad alsnog bij de Stones te krijgen", aldus Peter Kramer. Drukke tijden bij de fanclub in Goes. In de tussentijd hiel pen ze het weekblad 'Panora ma' ook nog even met een groot Stones Ganzebord, dat over enkele weken met het blad verschijnt en ook 'Free', het tijdschrift van de gelijk namige platenzaken, staat de volgende keer vol met door de fanclub aangeleverde infor matie. „Het is een hobby, maar ongemerkt gaat er behoorlijk wat tijd inzitten", zegt Peter. En Jaap knikt instemmend. Ze zijn dan ook erg benieuwd naar de verhalen van de voor zitter van de Russische Rol ling Stones Fanclub, die in mei bij hun langs zal komen. In zo'n groot land - de Stones zul len daar waarschijnlijk dit jaar voor de eerste keer optre den - zal het runnen van een fanclub wel een dagtaak moe ten inhouden Iedereen die meer wil weten over de fanclub of eventueel lid wil worden, kan een briefje sturen naar: v.d. Spiegelstraat 94, 4461 LN te Goes (postzegel bijsluiten) .of bellen naar 01100-13128. SURFZEIL - Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 9 tot 16 mei de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljeet, half leesbrilletje in etui, bou vier, hoes met surf zeil, damessjaal, zilveren hanger, rug zakje met zwemkleding en een broek met T-shirt. Bij het dieren zijn in de periode aangegeven: zwart/wit bastaard jachthondje, kruising spaniel en een cypers met rood poesje. BIJZONDERE KERKDIENS - Op zondag 10 juni is er "een interkerkelijke dienst, afgestemd op verstandelijk minder begaafden, in de Getuigeniskerk te Middelburg. Voorganger is Pastoor G. Rosenberg. De dienst begint om 14.30 u. en na afloop is er KOFFIE. ROEMENIE - De KICI (Kleding Inzameling Charita tieve Instellingen) haalt op dinsdag 29 mei zakken met kleding op in de gemeente Valkenisse. De bewoners wordt verzocht de zak(ken) met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan met toch helpen door een bijdrage te storten op giro 3367600 ten name van de Stichting KICI in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 9. PUZZELRIT - MAC'SCHELDEGOUWENhoudt op Hemelvaartsdag, 24 mei, haar traditionele puzzelrit voor auto's, waarbij de opdrachten in de vorm van rebussen worden gegeven. Inschrijven bij Hotel Walcheren in Koudekerke vanaf 13.00 u. Er is een vrije start van 13.30 tot 14.30 u. en de prijsuitreiking is na binnenkomst van de laatste deelnemer. Voor info: 01180-34371. OLYMPISCH - De Stichting Mae-Uku houdt op zater dag 27 mei onder leiding van Werkgroep Sport en Spel een Olympische Dag, met op het programma: estafette, hardlopen, kogelstoten en verspringen. Locatie: Basken- burg Sportcomplex te Vlissingen, tijd van 10.00 tot 17.00 uur. Leeftijd van 14 jaar. Kosten ƒ2,50 per persoon. Inl. tel. 01184-70800 (9.00-13.00). ZENDINGSMARKT - De zendingscommissies der Ge- ref. Gemeenten in Middelburg houden op zaterdag 26 mei een zendingsmarkt op de schoolterreinen Smytegelt- straat - Breeweg met een grote rommelmarkt, een opbod verkoop, kramen met bloemen, 2e handskleding en - boe ken en kinderspelen. Er worden verschillende zendings films vertoond. Ook zijn er demonstraties van een glas blazer, klompemaker en andere ambachtslieden. Deze markt duurt van 9-16 uur. SLAGHAREN - Het Pony park Slagharen en dit week blad kunnen de wat oudere le zers ook dit jaar weer een uniek aanbod doen. Het Pony park stelt voor de periode van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni - een zogenaamd mid weekarrangement - honderd vakantiehuisjes beschikbaar voor 60-plussers. Deze zijn bestemd voor de be langstellende lezers van onze weekbladengroep. De beschik bare huisjes worden door lo ting toegewezen aan de geluk kigen. In elk huisje is plaats voor twee echtparen, zodat in totaal tweehonderd paren, dus vier honderd mensen kunnen wor den aangenomen. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de echtparen kennissen of familie van elkaar zijn zodat er geen twee, voor elkaar vreemde stellen onder één dak komen. Er hoeft geen huur betaald te worden. Alleen voor het ge bruik van gas, licht en water wordt 25.- in rekening ge bracht en daar komt dan de toeristenbelasting 2.- per nacht per huisje bij. Deze be dragen dienen bij aankomst voldaan te worden. Aanmelden kan alleen via de op deze pagina afgedrukte bon, die uiterlijk woensdag 30 mei binnen moet zijn op het volgende adres: Aktie Stem Weekbladen-Ponypark Slag haren, Postbus 2170, 4800 CD Breda. Een van de personen die van het aanbod gebruik wil maken vult de bon in en vermeldt te gelijk de namen van de ove rige gasten die in het huisje komen. De administratieve afhande ling wordt rechtstreeks door het Ponypark verzorgd. Nogmaals: aanmelden kan al leen door de bon in te sturen. Inschrijven bij de balie van de krant is onmogelijk. Klasse koopjes! 24-dlg. beslekrek "Monza" van chroomstaai met kunst stof grepen. Is praktisch samengesteld en mooi uit gevoerd. Koelbox. Is natuurlijk dubbelwandig en houdt drankjes lang koel. Inhoud ca. 25 liter. Met tisch sluitmechanisme. prak- Van 59.95 voor Moderne, porseleinen kop en schotel in uni-wit met goud- lijn. Normale prijs per stuk Z.95 Vuilniszakhouder. Geeft door zijn reusachtige maat royaal de ruimte aan huisvuil- zakken. Adviesprijs 34.95 Wit kunststof W.C.-boy.Het meest komplete opberg- kastje voor ieder toilet. Inkl. toiletborstel. Spotgoedkope aardewerk borden. Maak zelf uw keuze uit diep, plat of dessert model Iedere kombinatie, per 3 stuks Licht verrijdbaar voorraadrek op handige zwenkwieltjes. Is geplastificeerd en vormt een praktische bergplaats voor b.v. groente of fruit. Onze prijs Van 25. voor Van 8.85 voor Van 14.95 voor Kunststof bed/veiligheids- rek. De 3 anti-slip steunpun ten. worden onder de matras geschoven en voorkomen het wegglijden. Dat is ca. 40 cm hoog en in de lengte uitschuifbaar van 110- 150 cm. Nü De vakantiehuisjes in het Ponypark Slagharen zijn alle maal voorzien van verwar ming, gas, licht, water, douche met lavet en een koelkast. Voorts twee slaapkamers met twee eenpersoonsbedden(sta- pel) en een tweepersoons op- klapbed in de woonkamer. De huisjes zijn zo ingericht dat men er alles zelf kan doen. De inventaris (stoelen, tafels, keukengerei, pannen, potten, borden, messen en dergelijke) is helemaal compleet. lederen dient wel zelf linnengoed (la kens, slopen en theedoeken) mee te nemen. Lakensets zijn eventueel te huur a 7.50 per pakket per bed. Wie geen zin heeft om zelf te koken kan overdag en 's avonds in het zelfbedieningsrestaurant te recht. Voor de boodschappen is er een grote supermarkt die alle levensmiddelen verkoopt. Ponypark Slagharen biedt vermaak voor jong en oud. Wie het aandurft om in de Su- perzweef-Apollo een ruimte reis naar de maan te maken kan zijn gang gaan en wie bij voorbeeld van een schitterend uitzicht wil genieten kan in het reuzerad terecht Dat zijn dan maar een paar van de attracties voor de jon geren. Voor de badliefhebbers is er onder meer het Fujiberg- bad waar men overdekt in verwarmd water kan zwem men tot 22.00 uur. Maar er is ook een openluchtbad, voor elk wat wils dus. De gasten kun nen onbeperkt van alles wat het park te bieden heeft ge bruik maken. Er is ook een grote recreatiezaal waarin tij dens het seizoen familie-avon den worden gehouden. Die zijn ook gratis te bezoeken. Wie zijn of haar huisdier persé wil meenemen dient dit bij de administratie op te geven. De kosten zijn 25.- per week en er mag maximaal een dier per huisje meegenomen worden. Het Ponypark ligt aan de rand van het dorp Slagharen in het oosten van Overijssel. Vanuit het zuiden is het mak kelijk te bereiken. Tussen Zwolle en Meppel neemt men de afslag Nieuw leusen/De- demsvaart en via Nieuwleu- sen, Balkbrug en Dedems- vaart rijdt men recht aan naar Slagharen. Met de trein kan men tot Zwolle, Hoogeveen of Harden- berg reizen. Van daaruit brengt de buslijndienst van DVM de bezoekers tot voor de ingang van het Ponypark. In de gemeente Harderberg zijn prachtige staatsbossen en er is alle gelegenheid om dag tochten te maken naar bij voorbeeld de olievelden van Schoonbeek, naar Giethoorn, Twente en Duitsland. Inlichtingen hierover zijn ver krijgbaar bij de receptie van het Ponypark of bij het VVV- kantoor in Hardenberg. Alle reiskosten (ook naar het Ponypark en terug) zijn overi gens voor eigen rekening.

Scheldebode | 1990 | | pagina 13