De Mikke krijgt nieuw buitenbassin Atlas van Zeeland ideaal naslagwerk Nieuw repertoire Internationaal Koor Quodlibet geeft concert Fietsen voor een goed doel op de Landelijke fietsdag Jeugdorkest geeft concert VOGELASIEL ZET ZATERDAG DE DEUREN OPEN VOOR HET PUBLIEK PZEM zet vernacht verlies om in winst van vier miljoen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 MEI 1990 313 ZEELAND - De commissaris van de Koningin, C. Boertien nam op 8 mei het eerste exemplaar van De Grote Provincie-Atlas van Zeeland in ontvangst. De Grote Provincie-Atlas bevat alle topografische kaarten van Zeeland, schaal 1:25000. Het zijn de nauwkeurigste kaarten die er van de provincie worden gemaakt. 'Cartografie films iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiim Setter gevonden Koudek'erke fU}ks*>*8 Mo«$bos- D>! Una» P«ch' ty/nrrics'e!: b-.no jtfueriburg MIDDELBURG - Vogela siel De Mikke, gelegen in het lommerrijke gebied van Park Toorenvliedt, houdt zaterdag 12 mei een open dag. Met dit jaarlijks terugkerend gebeu ren willen de vrijwilligers van het asiel meer bekendheid ge ven aan hun werk: het opvan gen van zieke of verweesde vogels. Beheerster Coby Leu- werse spreekt zelf van een vo gelziekenhuis annex revalida tiecentrum. Elk jaar wordt er tijdens de open dag weer iets nieuws getoond. Dit jaar staat de keuken centraal, die afgelo pen winter is verbouwd. De keuken is het middelpunt van de vele werkzaamheden. Het vogelasiel ligt vrijwel aan het einde van het park, di rect naast het voormalige openluchttheater. Het is even zoeken voor wie er nog nooit is geweest. Als we de verkeerde richting inslaan komen we toevallig langs het theater dat wordt omzoomd door een half ronde hoge heg waarin mans hoge toegangspoorten zijn ge knipt. Als we een poort door lopen komen we in een soort natuurlijk amfitheater terecht dat licht glooiend afloopt naar een kunstmatig verhoogd grasperkje met een vijvertje ervoor. Het is er doostil maar pal voor ons, midden op de 'bühne' slaat een loslopende pauw z'n veren uit en richt zich op alsof hij uit wil barsten in een vrolijke aria. In plaats daarvan klinkt plotseling ge blaf. Verstoord kijkt de pauw om zich heen en loopt als een vertoornde diva het toneel af. Voorstelling afgelopen. De hond blijkt de waakhond van het asiel te zijn dus we zitten vlakbij. Het vogelopvangcen- trum is gevestigd in wat vroe ger de kleedkamers van het theater waren. We lopen er naar toe. Coby Lauwerse doet zelf het hek open. Ofschoon zij ook een vrijwilligster is, blijkt het werk in het vogelasiel voor haar meer dan een full-time baan te zijn. Zelf omschrijft ze het als een flinke tic. Dag en nacht is ze bereikbaar. Als er 's avonds niemand in het asiel is, dan worden de mensen met hun vogeltjes doorverwezen naar haar eigen adres aan de Noordweg waar ze een anatal vogelopvangkasten heeft staan. De diertjes worden daarin geplaatst tot ze de vol gende morgen mee kunnen naar het asiel. Daar worden ze opgevangen door een aantal vrijwilligers, 15 in totaal. De vogelpopulatie verandert per seizoen. In de lente worden meestal jonge dieren gebracht, eendjes of mereltjes. In het winterseizoen zijn het vooral olieslachtoffers die op de stranden werden gevonden. Tussendoor komen er ver zwakte en verkeers- of land- bouwslachtoffers. Tot haar spijt merkt Coby op dat vooral het aantal olieslachtoffers de laatste jaren sterk stijgt. Ze vindt dat de mensen een groot deel van het vogelleed op hun geweten hebben, vaak uit on wetendheid, soms met opzet. Naast het werk in het asiel be- De scholieren Chantal (links) en Patricia steken op zaterdag vrijvnllig de handen uit de mouwen. FOTO: HARR Y DE LANGE weegt ze zich ook op het edu catieve vlak met voornamelijk lezingen op scholen. Het is be langrijk om juist die groep op hun verantwoordelijkheden te wijzen. Gedurende het nu zevenja rig bestaan is De Mikke bijna uit haar voegen gegroeid. Door steeds meer naamsbekendheid in de streek worden meer vo gels gebracht. Nu zijn dat er zo'n 1500 per jaar maar dit aantal zal nog toenemen, als meer mensen de weg naar het asiel weten te vinden. Uiter aard kost het behandelen van de vogels inclusief voeding en medicijnen flink wat geld. Een groot deel daarvan komt in de vorm van subsidies van de verschillende gemeenten op Walchteren. Voor de overige inkomsten is het asiel afhan kelijk van giften en donaties van particulieren. In de zomer wordt begonnen met de bouw van een nieuw buitenbassin dat speciaal is aangepast voor de behandeling van olieslacht offers. Het bassin kan worden gebouwd van het geld dat is verzameld uit giften die bin nen kwamen na de olieramp voor de Noordzeekust enkele jaren geleden. Door de stor men van de afgelopen winter maanden zijn een aantal vo lières kapotgeraakt. Noodge dwongen zijn deze proviso risch opgeknapt maar er zijn dringend nieuwe volières no dig. Bovendien zijn de daken van de gebouwtjes niet meer waterdicht waardoor een nieuw dak nodig is. Zo'n open dag is daarom een mooie gele genheid om het publiek kennis te laten maken met het werk en de noden van het vogelasiel. De kinderen kunnen er en vel- optrekken en er is een kraampje waar wat spullen worden verkocht, beiden om het asiel financieel wat te steunen. De ingang van het park Toorenvliedt vindt u aan de Koudekerkseweg 131. Als u de gele paaltjes volgt komt u er vanzelf. Het asiel houdt open dag van 10.00 tot 15.00 uur. De Grote Provincie-Atlas brengt heel Zeeland met uiter ste precisie in beeld. Afzon derlijke huizen, sloten, wind molentjes, bomenrijen enzo voort, het wordt allemaal weergegeven. Wie de atlas voor het eerst onder ogen krijgt, kan vaak z'n ogen niet geloven. We zijn nu eenmaal niet gewend zulke kleine de tails op een kaart te zien. "Dus die lijntjes zijn allemaal slootjes En als zo'n lijntje met die haakjes onderbroken wordt ligt er een dammetje met een duiker Ongelooflijk zeg De kaarten in de Grote Pro vincie-Atlas zijn getekend door de Topografisch Dienst in Emmen. Wolters-Noordhoff (de uitgever van de beroemde Bosatlassen) heeft er vervol gens een atlas van gemaakt. Maar wat is nu precies een 'to pografische' kaart Als we een wegenkaart of een atlas openslaan, staan we er niet bij stil dat de kaarten zijn gemaakt voor een bepaald doel. Ze geven de autoroutes weer, of de grondsoorten, of de bevolkingsdichtheid, etc. Om de kaarten overzichtelijk te houden, moeten de makers zich concentreren op dat ene onderwerp. Dat is tegelijk de kracht en de beperking van een kaart. Want op autokaar- ten staan de snelwegen wel heel duidelijk, maar fietspa den staan er niet op vermeld. Topografische kaarten be perken zich ook tot één invals hoek, maar die invalshoek le vert, wel razend interessante kaarten op. Zo beogen name lijk een zo nauwkeurig moge lijke weergave van het land schap. En daarom worden zelfs de kléinste details aange geven: slootjes, hekken, bo menrijen, windmolens, heu veltjes etc. Een topografische kaart laat exact zien hoe de omgeving er uit ziet. En daarom is de Grote Provincie-Atlas van Zeeland een ideaal naslagwerk voor natuurliefhebbers, fietsers, wandelaars, schaatsers en iedereen die geïnteresseerd is in het Zeeuwse landschap. Maar voor hen zijn de topo grafische kaarten niet in eer ste instantie bedoeld. Oor spronkelijk werden ze ge maakt voor militaire doelein den. Vandaar ook de naam stafkaarten (kaarten voor de legerstaf) voor de uitvoering 1:50.000. En vandaar ook dat terrein-oriëntatiepunten als kerktorens zo duidelijk staan aangegeven. Topografische kaarten wor den getekend aan de hand van vele duizenden luchtfoto's. Om heel Nederland vast te leggen op de gevoelige plaat zijn maar liefst 8000 opnamen no dig. De foto's vertonen een overmijdelijke perspectivische vertekening en om die eruit te halen, worden ze met diverse technieken gecorrigeerd. Daarna zijn ze meetkundig betrouwbaar. De afzonderlijke foto's worden aan elkaar ge plakt tot één groot geheel. Een dergelijke super-grote luchtfoto lijkt de nauwkeurig ste weergave van het land schap die mogelijk is. En in ze ker opzicht is dat ook zo. Het probleem is .alleen dat je niet weet wat je ziet. Het interpre teren van luchtfoto's is werk voor een specialist. En ook hij is niet in staat om van bovenaf vast te stellen of een gebouw een gemeentehuis of een poli tiebureau is. Door de kruinen van de bomen heen kun je nu eenmaal niet zien hoe bospa den lopen. Je kunt ook niet zien hoe hoog een dijk precies is. Laat staan: of er een duiker onder een dam doorloopt. Om een goede kaart te ma ken, is het noodzakelijk ter plekke te gaan kijken. En dat doet de Topografische Dienst dan ook. In de zomermaanden gaan verkenners per fiets op pad om details vast te leg gen die de luchtfoto's niet la ten zien. Met deze aanvullende infor matie uit het veld wordt de uiteindelijke kaart getekend. En daarop is veel meer te on derscheiden dan op de luchtfo to. Symbolen geven aan wat iets is: een hoge dijk, een lage dijk, berijdbaar of onberijd baar. Een poldergemaal, een windmolen, een oliepompin- stallatie. Een fietspad, een voetpad, een onverharde weg. Een brug, een sluis, een von der. Al die details hebben eigen tekens. Een topografische kaart is A'esthofik Een voorbeeld uit de gedetailleerde atlas van Zeeland. ook veel overzichtelijker dan een luchtfoto. Het is in feite een geschematiseerde weer gave van het landschap. Alle bossen zijn groen, alle duinen geel, alle huizen zwart. Daar door kan de gebruiker zich heel gemakkelijk op de kaart oriënteren. De Grote Provinciale-Atlas van Zeeland telt 110 pagina's kaarten in de originele zeven- kleuren-druk. Een overzichts kaart voorin en verwijspijlen langs de paginaranden maken het mogelijk snel de weg te vinden in de atlas. De duizen den namen die op de kaarten vermeld staan, zijn alle opge nomen in het register. De Grote Provincie-Atlas van Zeeland kost ƒ90.- en is ver krijgbaar bij de boekhandel, de Topografische Dienst en Wolters-Noordhoff. VLISSINGEN - De ANWB organiseert in samenwerking met de Tros en de VW's de ze ventiende Landelijke Fiets dag. De route vanuit het VVV- kantoor in Vlissingen be draagt ca. 32 km. De opbrengst van de Landelijke Fietsdag op 12 mei gaat traditiegetrouw voor een belangrijk deel naar een goed doel. Dit keer is ge kozen voor de "Waddenvere niging", die dit jaar 25 jaar be staat. VLISSINGEN - Vanavond, woensdag 9 mei wordt er in de Pinksterkapel een evangelisa tieavond gehouden. Het thema van de avond is 'wat moet ik doen om behouden te worden', voorganger Buteijn zal nader op dit thema ingaan. In deze dienst wordt veel gezongen en verschillende mensen vertellen wat het Christen-zijn voor hen bete kent. De avond wordt opge luisterd door het Internatio nale Koor. Zij zullen enkele van hun nieuwe liederen ten gehore brengen. Het Interna tionaal Koor zingt swingende en melodieuze gospelsongs. Voor jong en oud. Het bijzondere van dit koor is de afkomst van de leden. Uit diverse werelddelen zijn zij afkomstig en zij laten dit dui- Het Internationaal Koor. delijk zien door middel van hun kleding. De samenzang begint om 19.30 uur en de toe gang is gratis. De Tros besteedt uitgebreid aandacht aan de zeventiende Landelijke Fietsdag. Op zater dag 12 mei doet de Tros op Ra dio 1 op de middengolf 747 KhZ in de Tros Nieuwsshow (ochtend) en in Tros Aktua Sport (middag) uitgebreid ver slag van dit evenement. Op za terdag 12 mei zijn routebe schrijvingen a ƒ3,- op alle startplaatsen vanaf 9.00 uur te koop. Men kan tot 13.00 uur starten. Deelnemers die de route uitrijden ontvangen bij terugkomst op de startplaats de zgn. "Jaarhanger 1990". De VW Vlissingen werkt dit jaar samen met de Stich ting Zeeuws Landschap en de Werkgroep Natuur- en Mi lieu-educatie Walcheren. Via het VW-kantoor en de con trolepost onderweg verstrek ken zij informatie over hun aktiviteiten. De VW zelf ver strekt papieren zakken waar de deelnemers van de Lande lijke Fietsdag hun afval van deze dag in kunnen bewaren. Bij terugkomst op het VW- kantoor kunnen zij deze zak ken inleveren. Onder het motto "Toerisme en milieu hand in hand voor het behoud van het Walcherse land" draagt deze WV-aktie bij aan een milieubewust gedrag van de recreanten op Walcheren. '-IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH— ALHAMBRA 1 VLIS SINGEN VRIJDAG 19.00 Look who's talking 21.30 Look who's talking ZATER DAG 14.00 Look who's talking 19.00 Look who's talking 21.30 Look who's talking ZONDAG 14.00 Look who's talking 19.00 Look who's talking 21.30 Look who's talking MAANDAG 20.00 Look who's talking DINSDAG 20.00 Look who's talking WOENSDAG 20.00 Look who's talking DONDER DAG 20.00 Look who's talking. ALHAMBRA II VRIJDAG 19.00 Tango Cash 21.30 Tango Cash ZATERDAG 14.00 Taran en de tover ketel 19.00 Tango Cash 21.30 Tango Cash ZONDAG 14.00 Taran en de tover ke tel 19.00 Tango Cash 21.30 Tango Cash. MAANDAG 20.00 Tango Cash DINSDAG 20.00 Tango Cash WOENS DAG 20.00 Tango Cash DONDERDAG 20.00 Tango Cash. In het westelijk deel van Los Angeles pakt in specteur Ray Tango (Syl vester Stallonemet suc ces de misdaad aan. In het oostelijk deel brengt ook Gabriel Cash (Kurt Rus van het misdaadsyndi caat, smeedt een plan om Tango en Cash voorgoed uit te schakelen. Tango en Cash worden in de val gelokt en wor den beschuldigd van de moord op een FBI-agent. De bewijzen tegen hen zijn omonstotelijk. Tango en Cash maken geen en kele kans om hun on schuld te bewijzen. In ruil voor een mildere straf be kennen zij schuld. De rechtbank accep teert de schikking en Tango en Cash worden tot achttien maanden cel veroordeeld in 'n licht be- waakte gevangenis. Ze komen echter in 'n zwaar beivaakte gevangenis te recht, waar ze het mik punt worden van intimi daties en bedreigingen van de andere gevange nen. Onderdirecteur So- kowski gelooft in hun on schuld en helpt Tango en Cash te ontsnappen. Tango vertrouwt So- kowski niet en gaat niet met Cash mee. Op het nippertje weet Tango zijn leven te redden. Samen zien zij toch kans om uit de gevangenis te ontsnap pen. Tango en Cash krijgen 24 uur de tijd om Perret te pakken en hun naam de zuiveren. Een keiharde confrontatie met het syn dicaat kan niet uitblij ven... VALKENISSE - Bij de Rijkspolitie van de groep Val- kenisse werden in de maand april de volgende voorwerpen aangegeven. Portemonnee, groen/ paars, leeg met sleutel; fietssleutel no: 3122 „Sparta"; sleutelbos 5 sleutels, bruin label; heren fiets, Triumph groen frame no. 8054626; etui sleutelbos autosl. opschr. Blezenbach; sleutel groen label voordeur; horloge digitaal Casio zwart klein mo del; bril met glassterkte onge veer -7; fietsboordcomputertje merk V.D.O. tour; hond Ierse Setter, reu; 3 sleutels waarvan 1 met rood hoesje; damesfiets blauw merk Gouda handrem en versn.; ziekenfonds brilletje (glazen halffocus); bril kin dermaat vrij dikke glazen lichte kl.; paspoort op naam van Agdin Oguz, 150268. Het bureau van de Rijkspo litie is gevestigd in Zoutelan- de, aan de Langendam. In het kader van de herden king van het bombardement op Middelburg in mei 1940 geeft het Zeeuws Jeugdorkest een concert in de Burgerzaal van het Middelburgse stad huis. Op het programma staan werken van Ditters von Dit- tersdorf, Haydn en Purcell en er wordt een pianoconcert van Mozart uitgevoerd met als so liste de pianiste Patricia Ver hagen. Het Zeeuwse Jeugdor kest staat onder leiding van Mathieu Meys. De soliste zal ook nog enige werken van Claude Debussy spelen. Het concert wordt gegeven op 11 mei om 20.00 uur. Toe gangskaarten zijn gratis af te halen bij Muziekcentrum Mid delburg in de Lange Delft en bij Muziekhandel Van Damme in de Lange Noordstraat. CARLA - Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 25 april tot 2 mei de volgende voorwerpen aangegeven: een bankbiljet, metaalkleurige herenbril, beo die Carla roept, honkbalknuppel, zwarte herenporte monnee, zilveren armbandje, 2 sleutels aan een label, lipssleutel, fietssleutel en een rugzak. KATER - Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn in de periode van 25 april tot 2 mei een kruising doberman, een rooie kater en een cypers met witte kater aangegeven. OECUMENE - Zondag 13 mei is er om 16.30 u. een oecu menische experimentele dienst in de Hofpleinkerk te Middelburg. Deze dienst is voorbereid door DISK-Mid- delburg en heeft als thema: "Het gaat goed met de ecomo- nie....". LEZING - J. Bos houdt op donderdag 10 mei een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek over twee schilde rijen: "Het zieke kind" door Gabriël Metsu (1629-1667) en "Opgehangen viool" door Pablo Picasso (1881-1973). Tijd: 20.00 u. en de toegang is gratis, ook voor niet OU-studen- ten. Wel even schriftelijk of telefonisch aanmelden bij de beheerder van het studiecentrum, Kousteensedijk 7, Mid delburg, tel. 01180-30286. PRESTATIELOOP - De werkgroep Terre des Hommes verzorgt in samenwerking met de atletiekvereniging "Atletica" een prestatieloop over duinen en strand, 4 of 8 km. Start en finish Camping Dishoek. Inschrijving vanaf 13.45 u, start 14.30 u. De opbrengst komt ten goede aan de organisatie Terre des Hommes voor het project "Laat ze leren". EXPOSITIE - Cor van Dixhoorn stelt van 4 mei t/m 30 juni schilderijen ten toon in de expositieruimte van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland, Kuiperspoort 22 in Middelburg. De openingstijden van de kunstuitleen en de expositieruimte zijn: di. t/M za. van 13.00-17.00 u. VLIEGERFEEST - Zondag 13 mei laten de Zeeuwse Vlieger Vrienden vanaf 11.00 u. een aantal vliegers van allerlei vorm en kleur het luchtruim kiezen. Deze vereni ging van vliegerfanaten, die ruim 125 leden uit de hele provincie Zeeland telt, heeft ditmaal Walcheren als loka- tie gekozen voor het vliegerfeest en wel bij Westkapelle aan het "Troaliewerk" (nabij de Tank op de dijk). Het festijn duurt tot ongeveer 16.00 u. Ook niet-leden zijn van harte welkom met hun vliegers. Het belooft een schitte rend schouwspel op te leveren. FIETSTOCHT - De Toerclub Walcheren verzorgt op 12 mei een fruitbloesemtocht met een afstand van ca. 125 km. Gegadigden kunnen zich inschrijven bij Hotel Wal cheren te Koudekerke, vanaf 8.30 tot 9.30 u. WANDELTOCHT - Sportvereniging Aagtekerke (SVA) houdt op zaterdagl 12 mei haar 13e wandeltocht. De start is bij het verenigingsgebouw Amicitia in de Agathastraat te Aagtekerke. De start van de 25 km is tus sen 12.00 en 13.00 u, de 15 km tussen 13.00 en 14.00 u en wandelaars van de 5 en 10 km starten tussen 14.00 en 15.00 u. Het startbureau is vanaf 11.30 u geoopend. het in schrijfgeld bedraagt 4.- en leden van erkende wandel sportbonden krijgen ƒ0.50 reduktie. Ieder die de tocht volbrengt, ontvangt een speciaal voor deze tocht ontwor pen medaille. BINGO - In het Buurthuis "Scheldebuurt" in de Verk. Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen wordt op vrijdag 11 mei bingo gehouden. De zaal is open om 19.30 u, aanvang bingo 20.00 u. De toegang is gratis. FANCY-FAIR - De Frans Naereboutschool houdt op zaterdag 12 mei van 10.00-14.30 u aan de Grote Markt een grote Fancy-fair. Er zijn veel aktiviteiten zoals bus gooi en, sjoelen, boekenkraam en 2e-handsspulletjes. Om 12.00 u. is de trekking van de loterij en de hele dag door zijn er heerlijke hapjes te koop. ROMMELMARKT - Zaterdag 12 mei is er aan de Zandweg 38 te Ritthem van 9.00 tot 16.00 u. een rommel markt met diverse attrakties. Om 10.30 u. is er een ver koop fij opbod. De K. van Atlas en Brassband Onda die de rommelmarkt houden, hebben er ook een informatie stand. MIDDELBURG - Het Vo caal Ensemble Quodlibet geeft op zaterdag 9 juni een concert in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal aan de Singel straat. Op het programma staan werken van Reger, Schubert en Saint Saens. Leen de Broekert verzorgt de muzi kale begeleiding en de inter mezzi. Quodlibet is een uit twintig vrouwen bestaand kamerkoor. Het houdt zich bezig met het zingen van klassieke koorwer ken, geschreven voor vrou wenkoren. In 1986 werd het koor opge richt en het gaf al enkele con certen in en buiten Middel burg. In 1988 behaalden zij de eerste prijs op het korenfesti val in Rotterdam. De dirigent is Tettie Wiechers. Het optreden op 9 juni begint om 20.00 uur. Het vocaal ensemble Quodlibet E sell) Yves Perret, de baas flllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ MIDDELBURG - De N.V. Provinciale Zeeuwse Energie- Maatschappij heeft in 1989 een winst behaald van 4 miljoen. In de herziene begroting 1989 werd nog een verlies verwacht van ruim 10 miljoen. De ombuiging van een be groot aanzienlijk verlies tot winst kan voor een deel wor den verklaard uit een ruimere brutomarge en lagere produk- tiekosten, voor een ander deel uit interne maatregelen. Zo heeft de directie terughoudend beleid gevoerd bij het vervul len van vacatures, met als ge volg een daling van het perso neelsbestand in 1989 van 1616 naar 1574. De nadruk op nog meer doelmatigheid in de be drijfsvoering heeft geleid tot kostenbesparing. De afzet van elektriciteit is in 1989 met 3,2% toegenomen. De stijging deed zich vooral voor bij de afnemersgroepen speciale contracten en groot verbruikers. De afzet van gas is in het verslagjaar enigszins gedaald en wel met 1,2%. Dit werd veroorzaakt doordat 1989 klimatologisch een milder jaar dan 1988 was. Dit beïnvloedde vooral de afname door de kleinverbuikers. Op 22 december 1989 werd door de aandeelhouders beslo ten tot de inbreng van het pro- duktieonderdeel van PZEM en de n.v. EPZ, de gezamenlijke produktievennootschap van de n.v. PNEM en n.v. PLEM. Voor wat betreft het finan ciële resultaat over 1990 is de verwachting dat dit de winst over 1989 zal overtreffen.

Scheldebode | 1990 | | pagina 13