De Wolboog verhuisd DE SCHELDEBODE Briljant Tapijt neemt Tapijt Centrale over Deze week bij het Arbeids DE SCHELDEBÖDÉ het weten waard QE SCHELDEBODE Zeeuwse Motoren Revisie in handen van CF te Goes Laatste tabel besluit actie Zuinig Stoken Zeeuwse reisburo's 10 jaar verenigd in ANVR Zeeland Sponsor voor Windhoek 2 Een nieuwe baan? Ho, maar!! fciiyvmf UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELPEBODE VAN WOENSDAG 2 MEI 1990 305 Lavooij Mode viert 90-jarig bestaan HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Week 29 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 23-04-1990 t/m 30-04-1990 Nel Reynierse is in haar nopjes met de nieuwe zaak - FOTO: JOHANNA BROUWER MIDDELBURG - Vorig jaar augustus begon eigena resse Reynierse met haar wol winkel aan de Lange Viele, nog geen jaar later is zij al verhuisd. Niet ver overigens, zij blijft de Lange Viele trouw. In plaats van op nummer 1 kimt u de Wolboog nu vinden op nummer 63. Eigenaresse Nel Reynierse heeft een drukke tijd achter de rug: behalve de verhuizing van de wolwinkel zit zij ook middenin de tentamens en examens voor het onderne mersdiploma. Toch heeft zij kans gezien om in een week tijd de zaak alweer overzich telijk in te richten. Mevrouw Reynierse is geen nieuweling in het vak. Voor dat zij de Wolboog overnam, werkte ze vele jaren in Vlis- singen in andere zaken. Van wol en wolverwerking heeft zij dan ook ruimschoots ver stand. Het gebeurt geregeld, dat mensen er niet helemaal uitkomen met hun brei- of haakwerk en dan bij Nel Rey nierse een uurtje of langer in de winkel zitten om zich een ingewikkeld patroon of een moeilijke steek te laten uitleg gen. "Dat hoort bij mijn taak", zegt zij. "Ook adviseer ik men sen bij materiaalkeuze en geef ik, als men daar behoefte aan heeft, kleuradviezen. Dit jaar vieren de Zeeuwse ANVR reisburo's het feit dat 10 jaar geleden de regio-vereniging ANVR Zeeland werd opge richt. Inmiddels is ANVR Zeeland uitgegroeid tot een solide club van reisagenten in de provincie. Keken de leden elkaar in de be ginfase nog wat vreemd en soms zelfs argwanend aan, na 10 jaar is er sprake van een perfect samenwerkings- en overleg- verband. In Nederland zijn vrijwel alle erkende reisburo's aange sloten bij de ANVR, De Alge mene Nederlandse Vereniging van Reisburo's. Deze vereni ging stelt algemene beleidsre gels vast, zorgt dat de reiswe reld het imago van betrouw baarheid versterkt en vecht in het algemeen voor de belangen van de reiswereld en haar cliënten. Op regionaal nivo ligt dat vaak heel anders. Reisburo's in dezelfde stad of streek gunnen elkaar soms hét licht in de ogen niet. Het op een lijn brengen van de collega-reisburo's in één regio heeft doorgaans zoveel voeten in de aarde dat er meestal vanaf wordt gezien. Zo niet in Zeeland. ANVR Zeeland is een hechte club. Juist door de vele gezamen lijke activiteiten van ANVR Zeeland is ook tussen elkaar beconcurrerende bedrijven een goede verstandhouding gegroeid. ANVR Zeeland is dan ook de enige regiovereni ging in de reiswereld die van meet af aan succesvol is ge weest. Belangrijkste doel van ANVR Zeeland is het publiek ervan te overtuigen dat het ANVR Reisadviesburo de aan gewezen plaats is om een reis te boeken. Te veel wordt nog in zee gegaart met obscure or ganisaties die met vage adver tenties grandioze aanbiedin gen doen. De gevolgen zijn vaak bijzonder onprettig. Te vens houdt ANVR Zeeland een oog op beunhazen die zich op de Zeeuwse Markt proberen in te dringen. Ook wordt aandachi besteed aan voorlichtingscampagnes voor het reizende publiek. Ge zamenlijke filmavonden over bekende en minder bekende bestemmingen zijn hiervan een voorbeeld. ANVR Zeeland organiseert met een zekere regelmaat rei zen onder „eigen label", door gaans aantrekkelijke reisaan- biedingen voor het Zeeuwse publiek, maar ook exclusieve reizen naar verre landen. ,Het bij de ANVR aangesloten reisbureau in de Walstraai - FOTO: HARRY DE LANGE DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 37e jaargang. Oplage: ed. V|issingen 23.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.600 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5,4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie-adres: Torenstraat 5,4381 ET Vissingen, tel. 01184-19910 Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Andrien Smeels Jaap Klein Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01180-25195 04-00 MIDDELBURG - Het jubileum van modezaak Lavooij aan de Gortstraat zal zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. Op woens dag 9 mei houdt men van helf elf tot half vijf een modepresenta tie bij tuincentrum Intratuin (voorheen Moesbosch) in Koude- kerke. Mevrouw Lavooij kwam op het idee toen ze eens bij In tratuin winkelde en de eigenaars van Intratuin waren meteen enthousiast. Als geste van him kant krijgt iedere vijftigste be zoeker een mooie plant cadeau. Ook is op alle kleding gedurende het hele voorjaar een korting van 10% van toepassing. Deze korting geldt ook voor de kleding van herenmodehuis Premier aan de Lange Delft In 1900 begon de grootvader van de huidige eigenaar een kleermakerij aan de Gort- straat in een huis schuin te genover het huidige pand. Confectiekleding kende men nog niet. Zijn kleinzoon heeft nog wel eens een rekening in handen gehad van confec tiekleding aan Lavooij gele verd in 1935. In die tijd begon nen met het confectiewerk. "Op de rekening stond dat de pakken inkoop zes gulden kostten", herinnert hij zich. In de loop der jaren is Lavooij in en om Middelburg een be grip geworden. 'Het is van oudsher een goedbeklante zaak", zegt Lavooij. "Het con cept van de zaak spreekt de mensen kennelijk aan. Wij bieden persoonlijke service, maar dringen ons advies niet op." Het aanbod bij Lavooij is groot, men onderscheidt zich van andere zaken door de goede kwaliteit van de kle ding. Bovendien heeft men een kleermakerij op de achter grond. Mannelijke kleerma kers zijn er haast niet meer, tegenwoordig heeft Lavooij gediplomeerde coupeuses in dienst. Behalve met het vak kundig vermaken van pakken houden zij zich ook bezig met het maken van uniformkle- ding. Voor de brandweer bij voorbeeld, voor portiers, bodes en voor bedrijven. Ook voor maatconfectie kan men bij Lavooij terecht. Uit stalenboeken, waarin bijvoor beeld prachtige stalen van En gelse stoffen, kan men de keuze maken, de maten wor den genomen en binnen een maand komt het pak kant en klaar van de fabriek met een perfecte pasvorm. Handig voor heren met een afwij kende maat, die in de gewone confectiekleding niet kunnen slagen. Voor de dames heeft men bij Lavooij ook een modevolgende collectie. De goede omzet staat er borg voor dat men nooit een 'oude' collectie op de rekken vindt. Nieuw is de damesmode in de grotere maten. "We heb ben exclusief een leuk merk in de collectie op kunnen nemen, aldus Lavooij"modieus en bovendien betaalbaar." Een van de zonen van La- vooy zwaait de scepter bij he renmodezaak Premier. Hier richt men zich op de jeugdiger klant, die er toch goedgekleed bij wil lopen. De kleuren en dessins van truien, shirts en stropdassen zijn wat gedurf der. De klant kan bij Premier ook goed terecht voor leren jacks en blousons. Lavooij jr. heeft in korte tijd met deze zaak een goede naam opge bouwd. Het is dan ook terecht dat vader en zoon Lavooij bij het bijzondere jubileum met tevredenheid terugkijken op de afgelopen negentig jaar en vol vertrouwen beginnen aan de toekomst. De afdeling damesmode bij Lavooij - FOTO: HARRY DE LANGE GOES - Per 1 mei 1990 neemt CF Motorenrevisie- en Machinefabriek te Goes zowel de activiteiten als de machines over van de Z.M.R. in Middel burg. Hiermee komt er een eind aan het ruim 40-jarige bestaan van het revisiebedrijf Z.M.R. Het pand van de Z.M.R. zal door Louisse Auto BV in ge bruik genomen worden als schade-herstel' werkplaats waardoor de capaciteit daar van aanmerkelijk vergroot wordt. Door deze overname verste vigd CF verder z'n dienstver lening in Goes e.o. aan gara ges, LMB bedrijven, fleetow- ners, watersport sector en ook de industrie, die voornamelijk gebruik maken van de Machi nefabriek activiteiten. Door de centrale ligging van Goes in geheel Zeeland, de eigen vervoersdienst van CF en de ruime 50-jarige know how in het revisie vak hoopt CF de snelheid en service van z'n dienstenpakket zo te ver stevigen. Ook particulieren kunnen bij CF terecht voor revisie en reparatie werkzaamheden. MIDDELBURG - Met de overname van de Tapijt Centrale heeft het filialenbedrijf Briljant Tapijt het aantal vestigingen in Nederland kunnen uitbreiden tot tien stuks. De overname be tekent tevens, dat het bedrijf het assortiment van tapijten en alle andere vormen van vloerbedekking gaat uitbreiden met gordijnen, vitrages en raambekledingen (zoals jaloezieën, la mellen en rolgordijnen). De heer Jos Cobussen (38) richtte vijftien jaar geleden Briljant Tapijt op. De hoofd vestiging van zijn bedrijf is in Zutphen, waar hij over een winkelruimte van ruim 500 vierkante meter beschikt. In de loop der jaren breidde hij de onderneming stap voor stap uit en richtte hij filialen op in Doetinchem, Tiel, Culemborg, Middelburg en 's Hertogen bosch. De doelstelling van Briljant Tapijt is vanaf het begin ge weest om een goed produkt voor een aantrekkelijke prijs te kunnen brengen. Veel servi ce, veel extra voorzieningen, zonder dat daarvoor extra in de beurs getast behoeft te worden. Deze formule is steeds goed aangeslagen en zal ook in de nieuwe combinatie in de tien filialen worden toegepast. Briljant Tapijt en de Tapijt Centrale brengen vrijwel alle bekende Nederlandse en bui tenlandse merken op het ge bied van vloerbedekking, van lichte kwaliteiten tot de aller beste, ook voor projekt-, win kel- en kantoorgebruik, waar bij ook regelmatig aantrekke lijke aanbiedingen met het in ternationale wolmerk-vignet worden gedaan. Met de toe voeging van gordijnen, vitra ges en andere raambekleding gaat men samen op weg naar een nieuwe toekomst met nieuwe mogelijkheden. Wie stapt daar naar buiten bij Hans Knuyt mannenmode? Herkent u zich in het kringetje?, kom dan snel naar ons kantoor aan de Torenstraat, daar ligt een cadeaubon met een waarde van vijf-en-twintig gulden, beschikbaar gesteld door Hans Knuyt, voor u klaar. De winnares van het Scheldebode kringetje van Reformhuis de Kaai was mevrouw Rietveld uit Middelburg, die van reisbu reau AMZ was mevrouw Haak uit Vlissingen. Beiden hebben een cadeaubon van de betreffende winkeliers ontvangen. 'eiMlDDtllHC lit SCHOIIMO De heer Stoffel, al jaren werkloos en zonder uitzicht op een baan, dacht al tijden aan omscholing. Op een avond las hij een advertentie over een computercursus. Dat leek hem zoel wat. Hij milde de bon, waarop hem beloofd werd dat hij daarna meer informatie zou ontvangen. Enkele dagen later ging de bel. Een man met een erg vlotte babbel kwam met hem praten over zijn „inschrijving" op de computercursus. De heer Stoffel vertelde waarom hij de cursus zou willen gaan doen, nl. om er baan door te vinden. Wel zag hij erg op tegen de kosten. Vierhonderd gulden per maand, tien maanden lang, was wel wat erg veel op een uitkering van f 1.600.-. Na een half uur en veel mooie woorden van zijn bezoeker had de heer Stoffel het idee dat zijn nieuwe baan al zo goed als gere geld was en dat de cursus zo goed als gratis was. Daarom te kende hij de overeenkomst die de colporteur hem voorlegde. Toen hij er 's avond met een paar vrienden over sprak, werd hem al gauw duidelijk welke financiële ellende hij zich op de hals had gehaald. De heer Stoffel voelde zich bekocht en kwam bij het Buro voor Rechtshulp magen of hij nog onder de overeenkomst uit kon komen. Het was duidelijk dat de transactie viel onder de colporta gewet. Die wet geeft regels over het huis aan huis goederen en diensten aanbieden of deze op bijeenkomsten aanprijzen om ze te verkopen. De colportagewet is gemaakt om misbruik bij colportage tegen te gaan. De belangrijkste regels zijn de vol gende. De colporteur (degene die de waren aanprijst met het doel ze te verkopen) moet zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in het gebied waar zijn onderneming is geves tigd. Colporteurs voor buitenlandse ondernemingen moeten zich in laten schrijven bij de Kamer van Koophandel in Rot terdam. Het bewijs van de inschrijving moet de colporteur bij zich dragen. Er bestaat een landelijk register van inge schreven colporteurs bij het Ministerie van Econmische Za ken, dat door iedereen kan worden ingezien. De inschrij vingsplicht geldt niet voor colporteurs van drukwerk, gram mofoonplaten e.d., dit in verband met de vrijheid van me ningsuiting. Ook stelt de colportagewet nogal wat eisen aan het gedrag van colporteurs. Hij moet direkt duidelijk maken dat hij col porteur is en dat hij iets probeert te verkopen. Het is hem ver boden mensen verplichtingen op te leggen, waarvan hij weet of kon weten dat ze er financieel niet aan kunnen voldoen. Verder mag hij geen onjuiste of misleidende mededelingen doen over de produkten. Overtreding van deze regels kan tot gevolg hebben dat de inschrijving van de colporteur verval len wordt verklaard. Is de onderneming een verwijt te maken, dan kan dat ge beuren voor alle colporteurs die voor die zaak werken. Men kan klachten over het gedrag indienen bij het Ministerie van Economische Zaken, dat vervolgens een onderzoek instelt en als straf de colporteur kan waarschuwen of zijn inschrijving vervallen kan laten verklaren. Overeenkomsten waarbij het gaat om een bedrag van f 75.- of meer zijn alleen geldig als ze schriftelijk worden vastge legd en als de overeenkomst door beide partijen wordt onder tekend. In de overeenkomst moet in elk geval staan: de naam en het adres van colporteur bij een Nederlandse onderneming het inschrijvingsnummer bij de Kamer van Koophandel en de plaats waar die is gevestigd en de totale verkoopprijs. De overeenkomst kan vervolgens op datum geregistreerd worden bij de Kamer van Koophandel, vanaf het moment waarop de overeenkomst is gesloten, vnaf het moment waarop de over eenkomst is gesloten tot 8 dagen na de registratie van de overeenkomst door de Kamer van Koophandel heeft de koper het recht om de overeenkomst te ontbinden, dat wil zeggen daarzonder enige verplichting van af te zien. Men kan dit het best doen door een aangetekende brief aan de onderneming te sturen. Eén en ander moet vermeld staan op de overeenkomst, waarvan men ook een exemplaar moet krijgen. Als van een overeenkomst van f 75.- of meer geen akte wordt opgemaakt is zij ongeldig. Wordt er wel een overeen komst van opgemaakt, maar voldoet die niet aan bovenge noemde eisen, dan is de overeenkomst wel geldig, maar is de colporteur strafbaar. Als een aktie niet bij de Kamer van Koophandel geregistreerd wordt, blijft de afkoelingsperiode van 8 dagen eeuwig doorlopen. Men kan dan altijd van de overeenkomst af. Na onderzoek bleek dat het bij de heer Stoffel allemaal nog met een sisser afliep. De overeenkomst ivas wel op papier ge zet, maar nog niet ingeschreven bij de Kamer van Koophan del. Daarom stelde ik voor de cliënt een brief op om de over eenkomst te ontbinden, die hij vervolgens aangetekend ver stuurde naar de onderneming. VLISSINGEN - Het tweede team van Zaalvoetbalvereniging Windhoek 2 wordt gesponsord door General Drive-Inn Show uit Driewegen. Op de foto van links naar rechts: Rob v.d. Bovenkamp, Peter van Wanrooy, Jan-Willem Speyer, Giel van de Ven, sponsor John Heyboer en sponsor Tony Streppel. Zittend van l.n.r. Richard den Ouden, Leonard van de Ven, Frans van Veenendaal, Rinus van de Ven, Masith Labahl. Vlissingen - 5 mei dr. Van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225, 6 mei A.J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 5 mei A.P. Bruyn- zeel, Herengracht 68, tel. 15814, 6 mei F.J. Heere, J.H. Huyssensstr. 15, tel. 11501. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwiand - 5 mei J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwiand, tel. 01182-1340, 6 mei J.F.M. Bergen, Kanaalstr. 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 5 en 6 mei E.W.J. Gunst, Torenstr. 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 4 mei (vanaf 18.00 u), 5 en 6 mei F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren - 5 en 6 mei B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- Verloskundigen Middelburg - 5 en 6 mei K. Boot, Segeerssingel 120, tel. 39865. Vlissingen - 5 en 6 mei H.J. Klompe, tel. 71140. Kruisverenigingen van geheel Walcheren: - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale tel. 01184-14444. Kraamhulp: - 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Voor heel Walcheren - 5 en 6 mei, M. Smallegange, Gerbran- dystr. 176, Vlissingen, tel. 01184- 65326. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Vrijdag 4 mei tot 11 mei Apotheek L. v.d. Boogert, Vrij landstraat 79. Vlissingen - Vrijdag 4 tot 11 mei Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren - 5 en 6 mei mevr. Th.J. Driehuis-van Haselen, Vlissingen, tel. 01184-66548. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Val kenisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord: - Bree- straat 15. Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gege ven telefoonnummer. "Opvang voor mensen in crisis situaties" - dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180- 13181. Bureau voor rechtshulp: Middel burg. - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur, do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: - Verk. Quakkelaarstr. 95. Spreekuur di. 9.30-11.30 uur Rooms-Katholieke Kerk Domburg - H. Willibrord, 1e en 3e zaterdag 19.15 u. Koudekerke - Der Boede, 1e en 3e zaterdag 10.30 u. Middelburg - Bejaardentehuis St. Willibrord, vrijdag 9.30 u. De Hoek steen, zondag 11.30 u.; Petrus en Pauluskerk, donderdag 19.15 u., 2e en 4e zaterdag 19.00 u., zon dag 10.00 u. Souburg - Bejaardentehuis Zoute Viever, 2e en 4e maandag 17.00 u. H. Martinus, zondag 10.00 u. Vlissingen - Bejaardentehuis Ter Reede, zaterdag 17.00 u. Be- thesda St. Josephziekenhuis, zon dag 11.15 u. Pauwenburg Open Hof, dinsdag 9.00 u., zondag 11.00 u. Lieve Vrouwekerk, woensdag 9.00 u., 1e vrijdag 9.00 u., zaterdag 18.00 u., zondag 9.30 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds A.E. de Bruyn, 19.00 u ds. A. Spaans. Koudekerke - 10.00 u ds. H. v. Oostende Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 u. ds. A.P. Nauta. Vlissingen - St.-Jacobskerk 10.00 u ds. Pettinga. Johanneskerk 9.30 u ds. Glashouwer. Streekzieken huis 10.00 u. ds. P. Joosse. Ver pleeghuis Der Boede, 10.30 u. ds. J. Herweijer. Open Hof 9.30 u ds. Makkinga. De Schaapskooi 9.30 u ds. Kalksma. Ter Reede 19.00 u ds. H. Makkinga. Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 9.30 u. ds. P.J. Re bel, 19.00 u. ds. E.V.E. Wijnands. Serooskerke - 10.00 u. ds. W.B. Obbink, 19.00 u dhr. M.J. Geuze. Vlissingen - Petruskerk, 9.30 u ds. de Nooij. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk, 9.30 u ds. K.A. Firet. Gereformeerde gemeente. Vlissingen - 9.30 u. en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg - 9.30 u ds. A. de luijie 3. L. Moes, Vlissingen - 9.30 ,u ds. 16.00 u ds. W.F. Wisselink. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 9.30 u. en 16.30 u drs. J. Kievit. Vlissingen - 9.30 u. en 16.30 u. ds. A. Brons.' Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg - In de Engelse Kerk, 9.30 u. ds. R. "Brands, 17.00 u drs. F. Huisman. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Vlissingen -10.00 u. dienst. Doopsgezinde Gemeente Middelburg en Vlissingen - 10.30 u. ds. H. Wethmar, geza menlijke dienst in Goes. Met de publicatie van deze tabel wordt de actie „Zuinig Stoken" voor dit seizoen afgesloten. Na het invullen van het laatste streefverbruik kan iedereen bepalen of hij of zij werkelijk een lager gasverbruik heeft bereikt. Ze moeten daarbij uitgaan van het streefverbruik en niet gaan vergelijken met andere jaren. Dat is vanwege de zachte winter niet mogelijk. Het energiebedrijf adviseert om ook in de zomer de meterstand te blijven noteren. De mensen zijn het nu toch gewend en op deze manier krijgen ze een goed inzicht in het gasverbruik voor koken en de warmwaterbereiding. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 8 oktober 1989 van: 800 m3 10 556 1000 m3 13 695 1200 m3 15 834 1400 m3 18 973 1600 m3 20 1112 1800 m3 23 1251 2000 m3 25 1390 2200 m3 28 1529 2400 m3 30 1668 2600 m3 33 1807 2800 m3 35 1946 3000 m3 38 2085 3300 m3 41 2293 3600 m3 45 2502 3900 m3 49 2710 4200 m3 53 2919 4500 m3 56 3127 5000 m3 - 63 3475 5500 m3 69 3822 6000 m3 75 4169 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1990 | | pagina 5