OVERZICHT VAN FESTIVITEITEN EN ACITIVITEITEN OP 30 APRIL Oranjerit 'De Zeeuwen' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 APRIL 1990 311 Walcheren viert Koninginnedag AAGTEKERKE Het programma start om 8.30 uur met een auto-puzzelrit. Ook de jongeren kunnen mee doen, voor hen is er een quiz ingebouwd. Inschrijven kan al vanaf vrijdag bij Jan Brouwer aan de Schoolstraat 3. Om 13.00 uur gaat de optocht van versierde fietsen, steppen en bolderkarren door het dorp, onder begeleiding van draai- orgelmuziek. Een half uur la ter opent de burgemeester de spelen op het dorpsplein. Rond de kerk worden kinderspelen gehouden en voor de oudere jeugd is een zeephelling, een klimwand en autoduwen. 's Avonds is er in Amicitia een play-back en discoshow. Op geven kan bij Hanny Brasser en Huub Willems (2586 of 2151) ARNEMUIDEN In Arnemuiden wijzen op Ko ninginnedag alle neuzen de zelfde kant op. De Oranjever eniging wijst er met nadruk op dat de activiteiten gericht zijn op alle geledingen van de bevolking. De inwoners van Arnemuiden worden traditiegetrouw ge wekt door blazers van Arae's Genoegen, die vanaf de kerk toren de reveille blazen. Om 9.00 uur vertrekt de op tocht van versierde fietsen vanaf de parkeerplaats bij de Klimop aan de Van Citters- weg. Het eindpunt van de op tocht ligt bij de haven. Daar worden ook de vaderlandse liederen ten gehore gebracht. Rond een uur of tien gaan de ballonnen de lucht in en daarna speelt Ame's Genoe gen een medley. De molen is de hele dag te be zichtigen en er is een prijs vraag verbonden aan de rond leiding. Voor de 65-plussers is de Jan Plezier van stal gehaald. Hier mee worden rondritten door de gemeente gemaakt. Voor de jeugd zijn er daarna diverse activiteiten. Op de hel ling in het Tuindorp worden vanaf 11.00 uur skateboard- wedstrijden- gehouden; in de Hackstraat is er straattekenen voor de jeugd tot en met 7 jaar en voor kinderen die te oud zijn voor straattekenen is er een fietspuzeltocht. Voor de sportievelingen zijn er home-trainerwedstrijden met ficiele startsein voor de festi viteiten. Voor de kinderen is er vanaf 10.00 uur een letterspel op het Kerkplein. Om 13.30 uur is er een fiets- puzzeltocht voor jong en oud. Tot half drie kan er gestart worden. Voor de deelnemende kinderen tot tien jaar is er een aangepaste puzzelopdracht in de tocht opgenomen. 's Avonds herleven de oude tij den op het Kerkplein: zak- slaan, balgooien en een krui wagenrace staan vanaf 19.00 uur op het programma. Voor diegenen die niet van spelletjes houden is er Disko Grafiks in het Dorpshuis. Na de prijsuitrijking in cafe Juliana om 20.30 uur barst het oranjebal los dat duurt tot in de kleine uurtjes. Als het erg slecht weer is wor den de kinderspelen en de f ietspuzzel tocht verzet naar 5 mei. KOUDEKERKE Het gemeenschappelijk vieren van de verjaardag van onze vorstin wordt door burge meester Plomp van Koude- kerke beschouwd als een es- sentiele bijdrage ter bevorde ring van de gemeenschapszin. Na het klokgelui en de reveille door herauten te paard wordt op sportterrein 'De Stoofwei' de aftrap gegeven voor een voetbaltoernooi. Ook de schooljeugd trapt een balletje mee. De optocht gaat in Koude- kerke niet alleen te voet; per bus gaan de verklede kinderen naar Der Boede om daar te de fileren langs de vier paviljoe nen. Een gebeuren dat door de bewoners van Der Boede erg gewaardeerd wordt. De oudere schooljeugd gaat op safari door het dorp waarbij allerlei opdrachten uitgevoerd moeten worden. Van 14.00 tot 17.00 uur is er een fototentoonstelling in de ga rage van rijwielhandel Van der Velde aan het Dorpsplein. Op veler verzoek is de Zes kamp weer van stal gehaald. Wat er ook gebeurt, ze zullen het zeker niet droog houden op het Dorpsplein. Op het Dorps plein wordt ook de kinderrom melmarkt gehouden. Op het gemeentehuis is voor de allerkleinsten een ver een grote finale om 15.00 uur. Natuurlijk ontbreekt de zee phelling niet; deze staat opge steld in de Hackstraat en is vanaf 11.00 uur beschikbaar voor kinderen vanaf 10 jaar. 's Middags is er voor de jeugd een grote afvalwedstrijd, It's a knock out. Bij deze vorm van quizzen worden er vragen ge steld die alleen met 'ja' of 'nee' beantwoord mogen worden. Dit maken de deelnemers ken baar door in een vak te gaan staan. Goede antwoorders mo gen verder naar de volgende ronde, de rest valt af. Dit gaat net zo lang door tot er een winnaar over is. 's Middags zijn er kinderspe len voor de lagere schooljeugd in de Hackstraat. Vanaf 17.00 uur wordt de spierkracht getest op het grote touwtrekfestival op het veldje aan de Clasinastraat. Als speciale attractie zijn er Hovercraft vaarten op het ka naal en 's avonds is er een grandioze bingo i"n het vereni gingsgebouw. BIGGEKERKE De Koninginnedag in Bigge- kerke neemt een aanvang om 8.30 uur. Dan maken herauten te paard een rondgang door het dorp. Daarna is er om 9.15 uur een optocht van verklede kinderen met versierde fietsen, steppen en karren. Om kwart voor tien brengen de kinderen van de basisschool een aubade op het Kerkplein. Dit is tevens het of- keerspark ingericht. Om 19.30 uur wordt er touw getrokken en na afloop hier van is er taptoe door harmonie Voorwaarts. Voor de jeugd tot 15 jaar is er een cola-disco in de Couburg en voor de ouderen wordt de Koninginnedag besloten met een Oranjebal in Hotel Wal cheren MIDDELBURG De leden van Scouting heisen om 9.00 uur de vlag op de markt. Voor de muzikale be geleiding zorgt het Jeugdor kest van het Middelburgs Mu ziekkorps. Tegelijkertijd gaan de vlaggen op de Generaal Majoor Berghuijskazerne in top. Voor de sportieve jeugd van 7 tot 14 jaar is er een jeugd- triathlon in zwembad Poelen- daele. Voor alle andere spor tieve kinderen zijn er kinder spelen op de Markt en in de di verse wij ken en dorpskernen. De stadsdbeiaardier bespeelt om 12.00 uur het carillon van de Lange Jan en vanaf 13.30 uur kan er gestart worden voor een Monumentenwandel tocht. De start is op de Markt en voert langs alle monumen ten. De Markt'is inmiddels in be slag genomen door de zeskam pers die hier hun sportieve strijd uitvechten. Het Juliana Blaasorkest, de Brassband ONDA en het Mid delburgs Muziekkorps geven van 14.00 tot 16.00 uur een con cert op het Abdij plein. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de wandelkerk. De oudere inwoners van de stad worden getracteerd op een feestmiddag in de Stads schouwburg. De toneelgroep VLISSINGEN - De Motor- en Autoclub 'De Zeeuwen' houdt op maandag 20 april (konin ginnedag) voor de 25e maal de Oranjerit, puz- zeltocht voor automobi listen, motorrijders en brommers. De rit wordt verreden op Walcheren over goed begaanbare binnenwe gen via een geheel nieuwe route over wegen waar men andere jaren niet of nauwelijks kwam. De gemiddelde snelheid is 24 km per uur en het Oranjeritreglement is van toepassing. Zowel le den als niet-leden kun nen deelnemen in de A- klasse (voor de gevor derden) of in de tourklasse (voor de be ginners). Telefonische voorin schrijving is mogelijk on der de nummers, (01184)- 63898, 68303 en 67301. In schrijvingen op de dag zelf van 13.00 tot 15.00 uur aan de start, bij Tissink bandenhandel, Gildeweg 7 te Vlissingen. De eerste deelnemer start om 14.01 uur. De tussenfinish is bij Tissink Middelburg en de eindfinish is weer in het Scheldekwartier te Vlis singen. Iedere deelnemer gaat na afloop met een prijs naar huis. Voor de kinde ren is er een kinderpuz zel, ook met leuke prij zen. De rit is uitgezet door L. v.d. Broek uit Oost-Souburg en P. Bim- mel uit Vlissingen. Spalkers voert het toneelstuk 'de onbetaalbare loodgieter' uit. De toegangsprijs bedraagt 1,25 en opgeven kan in het bejaardenhuis. In de avonduren wordt er op de Markt een grote muzikale show gegeven door Blue Spi rit, Johan Friso, MTV '69, Ju liana DC en Jonge Kracht uit Kapelle. Van 20.00 tot 22.00 uur. In samenwerking met Mecano en de Stichting Openlucht bio scoop uit Delft verzorgt 'Uit het volk, voor het volk' de tra ditionele openluchtfilmvoor stelling op het Damplein. De aanvang is 21.30 uur. Op de projector ligt de film 'See no evil, hear no evil' en het scherm meet maar liefst 14 bil 8 meter. Voorafgaang aan de hoofdfilm wordt een aantal trailers vertoond van films die de komende tijd in de Middel- VLISSINGEN Van verschillende kerkgebou wen luiden vanaf 8.00 uur klokken de feestelijkheden in. De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen maakt een muzikale rondwandeling door de bin nenstad. Om 10.00 uur komt de Harmonie aan op het Stad huisplein waar de vlaggen ge hesen worden. De Deltaband, het Majoretten peloton Flus hing Girls en het Zeekadetten- korps verlenen hun medewer king. Daarna vervolgt Ons Genoegen haar muzikale rondgang door de binnenstad. Om 11.00 uur is de start van de Oranjeloop. Deelnemers kun nen zich aanmelden in de na bijheid van het parkeerter rein, gelegen naast de oprit naar de Boulevard Evertsen. Iedere wijk in Vlissingen werkt op Koninginnedag een eigen programma af. SPEELTUINVERENIGING D'OUWE STAD heeft om 9.00 uur een optocht met versierde fietsen op het programma staan. Om kwart over elf start de vierkamp voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Na de lunchpauze start de achtkamp voor kinde ren van 8 tot 14. Als dit achter de rug is en de versnaperingen uitgedeeld zijn kunnen om 17.00 uur de ballonnen de lucht in. De spierballen worden aange spannen om 19.00 uur tijdens de touwtrek wedstrijd en daarna wordt in het gebouw van de speeltuin een groot Oranjebal gehouden. In het OPEN HOF start om 10.00 uur 'Leo's Kindersjo', een flitsend programma voor kin deren van 4 tot 14 jaar met on der andere poppenkast, kin dershow, songfestival en goo chelen. De kinderen mogen zelf meedoen. Om 11.45 uur maakt 'Blue Spi rit' uit Middelburg een muzi kale rondgang door de wijk. In de LAMMERENBURG be ginnen de kinderspelen voor de jeugd van 4 tot 12 jaar om 13.00 uur. Na de prijsuitreiking is er een lampionoptocht om 19.30 uur. Het oranjebal met medewer king van Take Five One be gint om 20.00 uur, de entree bedraagt vijf gulden. De kinderen uit de SCHELDE- BUURT verzamelen om 9.15 uur bij het buurthuis aan de Verkuil Quakkelaarstraat vanwaar de lawaaioptocht vertrekt voor een rondgang door de wijk. De lawaaiop tocht bestaat uit verklede kin deren, met versierde fietsen, die zoveel mogelijk lawaai maken met deksels, toeters en bellen. Na de optocht beginnen de kinderspelen op het Van Nis- penplein. Er is een groep voor kinderen tot en met 6 jaar en een groep voor kinderen tot en met 12 jaar. s' Middag is er een 'straten- strijd' met muzikale opluiste ring van de band Second Change. Deelnemers kunnen zich tot 13.00 uur aanmelden bij Frans Engels op het plein. De teams bestaan uit volwas sen en/of kinderen. Ter afsluiting gaan om 16.30 uur ballonnen de lucht in. DE SPEELTUINVERENI GING AAN DE BLOEMEN- LAAN heeft een play-back show op het programma. Met echte muziek voor kinderen van 10 tot en met 13 jaar, op het plein tegenóver de speel tuin. 's Middags zijn er voor kinde ren tot en met 6 jaar spelletjes zoals waterdragen, vlaggetje steken, eierlopen en zaklopen. Voor de jeugd tot en met 9 is er jeu de boule, sponzenloop, ver- kleed wedstrijd en ringsteken. Voor de oudste jeugd zijn er tekenwedstrijden. Al deze ac tiviteiten beginnen om 14.00 uur. Een lampionoptocht met mu zikale begeleiding besluit de feestelijkheden in de Bloe- menbuurt. De optocht vertrekt om 20.30 uur vanaf de speel tuin. DE WIJKVERENIGING BOSSENBURGH viert Konin ginnedag op het speelterrein en in de gymzaal de Houttuyn. Om 10.00 uur is er een optocht met versierde fietsen door de wijk. s' Middags om 13.00 uur geeft Brassband Caecilia een concert op het schoolplein. Daarna starten de kinderspe len met als extra attractie een springkussen 'fort', een sui kerspin en een soundmixshow. IN BUURTHUIS ALDE- GONDE beginnen de festivi teiten om 9.00 uur met een kin deroptocht door de wijk. Een uurtje later starten de kinder spelen voor de jeugd tot 7 jaar. Er kan gewedijverd worden in busgooien, sjoelen, kegelen, spijkerslaan, waterdragen en ringgooien. Voor de jeugd tot 12 jaar staan er een zenuwspiraal, verfcen- trifuge en een toren van Pisa te wachten. Na de pauze is er voor de oudere kinderen paalklim- men, zeephelling, waterbak en parapluhangen. Wie dan nog puf heeft kan om 15.00 uur meedoen aan de play-back wedstrijd. De gekostumeerde voetbal wedstrijd begint om 17.00 uur. De Koninginnedagviering in Aldegonde wordt besloten met een gezellig avondje in het wijkgebouw. DE STICHTING WELZIJN VOOR OUDEREN organiseert in de verschillende bejaarden tehuizen activiteiten voor ouderen. In Bachten Komme is er 's morgens biljarten en 's mid dags bingo. In de Zoute Viever geeft Vlijt en Volharding om 10.00 yur een concert. Vanaf 14.00 uur is er hier volkdansen. In Ter Reede wordt van 14.30 tot 16.30 uur een diaserie over de kroning van Beatrix, Prinsjesdag en dergelijke ver toond. In Bachten^Poorte en Bachten GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 11 tot 18 april de volgende voor werpen aangegeven: een te lefoonklapper, portemonnee, lege bruine portemonnee, kinderschoen, ring, diverse sleutels en een plastic tas met inhoud o.a.' pickuplet- ters. Bij het dierenasiel in Vlissingen zijn in die pe riode aangegeven: een krui sing Doberman-Pincher en een Siamese kat. Bijeenkomst - De Charis matische Werkgemeenschap Nederland - regio Walche ren - belegt op woensdag 2 mei een bijeenkomst waarop ds. P. Paulus zal spreken over „Hoe kunnen symbolen geloofsverdiepend werken"? De avond wordt gehouden in De Hoeksteen in Middelburg en begint om 19.45 uur. Dialezing - De Natuurvere- niging Walcheren van de Koninklijke Natuurhistori sche Vereniging (KNNV) or ganiseert op vrijdag 28 april a.s. een dialezing over 'Vlin ders en hun nectarplanten'. De inleiders zijn Hannie Jo- ziasse en Henk Mandemaker en zij houden hun voor dracht in het biologielokaal van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren aan de Elzenlaan in Middel burg. Aanvang: 8 uur 's avonds. Bijbelstudie - Evenals vorig jaar zijn er ook nu weer een aantal bijzondere bijbelstu diedagen in het Zendings huis van Wereld Wijde Zen ding. De lessen worden ge geven door Wim Bosveld, de oprichter van WWZ en Curt Johansson, zendeling/evan gelist uit Zweden. Curt Jo hansson is jarenlang werk zaam geweest in Kenya. Thans reist hij o.a. voor WWZ de wereld rond om bijbelseminars te houden voor de inheemse predikers in de derde wereldlanden. Aanvang van de lessen: 9.30, 14.30 en 19.30 uur. Meer in formatie wordt u graag ver strekt op Dam 6, Middelburg of telefonisch 01180-27814. Data zijn 30 april, 1, 2 en 3 mei. Lezing - Dianetics Centrum Zeeland houdt op 3 mei in de sporthal „Souburg", Koop mansvoetpad 75 in Oost- Souburg een introductiele zing over dianetics, de mo derne wetenschap van geestelijke gezondheid en een gratis persoonlijkheids test. Dianetics behandelt het gebied van het verstand en de invloed daarvan op het li chaam en het gedrag. De toegang is gratis. Darttoemooi - Op donder dag 26 april vindt het 301e darttoernooi plaats m.m.v. Nederlands Dameskam pioen. Plaats: Tapperij- Happerij Aagje Dekenstraat 5 in Vlissingen. Aanvang om 20.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 5 gulden. Optreden - De oude-rot-in- het-vak Armand is in ieder geval niet te min een optre den te verzorgen in café Hoppit, Walstraat 35 in Vlis singen en wel op 28 april, aanvang 22.00 uur. Een gra tis toegangskaart is aan de bar te verkrijgen. Koffie - Vanaf donderdag morgen 26 april 1990 wordt er elke donderdagmorgen een koffie-uurtje gehouden voor de buurtbewoners van de Scheldebuurt. De koffie staat klaar vanaf 9.30 tot 11.30 uur. Jaarvergadering - De Prot. Chr. Ouderen Bond houdt op donderdag 3 mei de jaarver gadering in het jeugdge- bouw bij de Petruskerk, Dr. Ottestraat, aanvang 14.30 uur. Voor de pauze huishou delijke vergadering, na de pauze bingo. Ook niet-leden van harte welkom. Beurzen - Op vrijdagavond 27 april a.s. houdt peuter speelzaal „Het Baken" een kleding-, speelgoed- en boe kenbeurs in de speelzaal aan de Irenestraat 29 in Oost- Souburg van 18.30 tot 20.00 uur. Kleding, in alle maten, speelgoed en boeken kunt u inleveren op woensdagmid dag 25 april van 13.00 tot 15.00 uur. 50% Van de op brengst van de verkochte goederen is voor de speel zaal. De niet verkochte kle ding e.d. kan vrijdagavond om 20.30 uur afgehaald wor den. De vrouwenvereniging „Persis" houdt op zaterdag 28 april van 10.00 tot 12.00 uur een voorjaarsverkoping in de Smijtegeltmavo aan de Kon.laan in Middelburg. Aangeboden worden: zelfge maakte kleding, handwer ken, sokken, kaarten, koek en gebak. Verder zijn er planten en bloemen en voor de kinderen is er speelgoed. En op Koninginnedag wordt een bazaar gehouden rond de Oranjepleinkerk en in de Ark in Oost-Souburg. Er is een rommelmarkt, hand- werkverkoop, grabbelton, rad van avontuur en er zijn warme oliebollen. De op brengst is bestemd voor een vakantieweek in Oost-Sou burg van ouderen uit de DDR uit Elbingerode. En tenslotte houdt op woens dagmiddag de vrouwenver eniging van de Baptistenge meente Middelburg haar halfjaarlijkse kledingbeurs. Het gaat om goed gedragen heren-, dames- en kin derkleding. Tevens worden er wat kleine rommelmarkt spullen aangeboden en snuisterijen. Verkoop tussen 9.30 en 14.00 uur, Bree 8 in Middelburg. Info: 01180- 34878. Actie - SVRZ helpt verder houdt elke laatste zaterdag van de maand een verkoop van verkregen huisraad. De opbrengst is bestemd voor projecten in Burkino Faso van het Foster Parents Plan. Nieuwe spullen zijn weer welkom. Plaats: De Snuffel- hut, terrein verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. Tijd: van 10.00 tot 13.00 uur. Stuntvliegers - Voor één dag, op zondag 29 april, is het luchtruim boven Molen Taverne „De Hoop" in Se- rooskerke het domein van de „zachte luchtvaart". Marjan en Michel „van Amerongen Vliegers" uit Middelburg la ten dan de nieuwste snufjes op vliegergebied zien. Ra zendsnelle stuntvliegers en schitterende kleurige bouw sels kiezen - bij voldoende wind - het Serooskerkse luchtruim. Wie meer over vliegers wil weten of infor matie wil over moderne con structietechnieken en mate riaaltoepassingen is van harte welkom. De eigenaren van Zuid-Nederlands eerste vliegeratelier zullen u graag deskundig advies geven. Reede wordt van 19.30 tot 22.00 uur gebingoot; met loterij. In Scheldehof wordt een kof fieconcert gegeven door het gemengd ouderen koor Zang- lust. Om 10.00 uur. Ook hier is het 's avonds Bingo, burgse bioscopen te zien zijn. In KLARENBEEK beginnen de spelletjes voor de onder bouw om 9.30 uur op het sport veld van de SSGM. De boven bouw begint dan aan een speurtocht door de wijk. Bij slecht weer is er een alterna tief programma in de SSGM. 's Middags is" er een mini- playbackshow om 14.0 uur. BUURTVERENIGING EIGEN HAARD begint de vie ring van Koninginnedag om 9.30 uur met de traditionele optocht met versierde steppen, fietsen en karren. De muziek band loopt ook mee. Daarna zijn er spelletjes voor de jeugd tot 12 jaar. Na de middag, om 14.00 uur kan de oudere jeugd aan de slag. In het wijkgebouw wordt 's avonds om 20.00 uur een gezel lige avond gehouden, met een play-backshow. IN NIEUW MIDDELBURG, bij HET TREFPUNT, gaat de optocht om 10.00 uur van start. Daarna zijn er kinderspelen en maakt Johan Friso een rondgang door de wijk. Van 11.00 tot 12.30 uur wordt er een kleedjesmarkt gehouden. OOSTKAPELLE Vanaf de Hervormde Kerk klinkt om 8.00 uur vrolijk klokgelui, een half uur later gevolgd door de reveille. Om 9.00 uur gaat de optocht van start. Het thema van de optocht is 'circus'. Op het oude voetbalveld wor den vanaf half elf kinderspe len voor de jeugd tot 10 jaar gehouden. Voor de oudere jeugd is er een puzzeltocht uit gezet in de dorpskern, 's Middags om 13.00 uur is het oude voetbalveld omgetoverd in zeskampterrein, en 's avonds om 20.00 uur is er een play-back- en discoshow in De Halve Maan. RITTHEM Iedere inwoners van Ritthem kan meedoen aan de grote versierwedstrijd. Of het nu de gevel, de tuin of het hele huis is, als het maar mooi is. De plaatselijke Oranjevereni ging heeft in samenwerking met de Provincie Zeeland een muziekproject op poten gezet. Dit project wordt uitgevoerd door Muziekvereniging 'ON DA' en basisschool Ritheim. Na de lunch starten de kinder spelen in de Dorpsstraat en om 14.30 uur de volkspelen in de Dorpsstraat. Om 17.00 uur is de start van de fotozoekrit voor auto's, moto ren en fietsen. In de avonduren geeft Onda een concert en is er een touw trekwedstrijd tussen de ver schillende verenigingen. Aan vang 20.00 uur. De lampionoptocht om 21.00 uur en een drive-in show in 'Ons Dorpsleven' besluiten de Koninginnedag op waardige wijze. SEROOSKERKE Ook in Serooskerke is er een huis versierwedstrijd. Rond het middaguur wordt er geju reerd. Na het klokgelui en bazuinge schal starten er verschillende activiteiten voor de school jeugd. De hoogste drie groepen van de basisschool gaan eerst vliegers maken en daarna vliegeren bij het Veerse Meer. Groep 3,4 en 5 maken een puz zeltocht door het dorp; groep 1 en 2 gaan springen op het springkussen. Om 11.00 uur is er poppenkast in de tent voor de jongsten. Na de muzikale rondgang van Muziekkorps EMM begint om 13.45 uur een grote driekamp op het veld in de Zandput waar een zwembad wordt op gebouwd. Boven dit bad spelen zich verschillende gebeurte nissen af. Iedere straat, fami lie of vereniging kan een of meerdere groepen samenstel len. Voor de gespierde inwoners wordt er om 17.00 uur een booms tamwerpwedstrijd ge houden waarna het grote pan- nenkoekenfeest losbarst. Dit duurt tot 20.00 uur en dan is het uit met de pret in Seroos kerke. SINT LAURENS Vanaf 9.30 gaat de optocht door alle straten van het dorp waarna om 10.00 de Koningin nedag officieel geopend wordt met samenzang en vlagheisen. Daarna beginnen de kinder spelen op de Warande, 's Middags is er om 14.00 uur Vlaamse Kermis, paalklim- men, touwtje trekken en kleedjesmarkt voor de kinde ren. Om 17.00 valt het startschot voor de stratenloop, de tiende alweer, over een afstand van 2600 en 5200 meter. Vanaf half zeven is er Rad van Avontuur in het Wijkcentrum. Een uurtje later is de aanvang van de kinderdisco tot 12 jaar. Weer een uur later, het is dan inmiddels half negen, begint een feestavond met levende muziek en Rad van Avontuur.

Scheldebode | 1990 | | pagina 11