KIK E 'n keuken kiezen wondt nu ei I ener PAASVERK00P KORTING VAN 50.- contant P D SPECIAAL AANBOD VOOR IEDEREEN DIE GELD WIL VERDIENEN! 998.- WEEKENDKOOPJES BRUIDSKLEDING SETVOORDEEL: 4 fauteuils 1 tafel Adviesprijs 475.- 255.- 9.95 Nü 27.50 14.95 ij VERTROUWD en VOORDELIG 'n keuken kopen is een kwestie van vertrouwen Do. vrij. zat. ontvangt u een extra 0 1 ALTIJD VOORDELIGER SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 APRIL 1990 Keuze uit honderden Prijzen tot Het is beslist een grote reis waard! MODEHUIS ANNETTE ONZE PRIJS KelW^oHcept ELEKTR0 VAKMAN M op alle kleuren T.V.'s van groot tot klein op alle video's en stereo-sets op alle wasautomaten - vaatwassers en dubbeldeurs koelkasten. Alle apparaten worden GRATIS thuisgebracht en aangesloten en vallen onder onze unieke garantieregeling. Tot 1000.- Tot 2000.- Boven 2000. 1 jaar garantie 2 jaar garantie 3 jaar garantie. IELEKTR0 VAKMAN Praktijkdiploma Informatica Een rijk leven Twintig procent rente Verdien aan de fiscus Spaar-oase Luxemburg Sparen en beleggen Boeken voor iedereen SPECIALE AANBIEDING VOOR ONZE LEZERS BON U Kunt slechts één maal gebruik maken van deze aanbieding! LET OP: 1 315 Zandpad 90 Middelharnis Tel. 01870-2431 Fauteuil Prelude van Flair Plaisir. I Adviesprijs 99.- Onze prijs 59.- Tafel Fiësta 0 90 cm. Adviesprijs 79.- Onze prijs 59. Elektronische, digitale kook- wekker, eenvoudig instelbaar op uren, minuten en seconden. Met 3 bevestigings- accessoires. Van 12.95 voor Links- en rechtsdraaiende citruspers met transparante, afneembare schenkkan (inhoud 0,6 liter). Tefal garantie Snelkookpan "Hi-Dome", geschikt voor gas en elektra. Spaart tijd en energie en heeft een inhoud voor ca. 7 liter. Adviesprijs 149.- Onze prijs Ongelooflijk Weekend voordeel! Prachtige damast tafelkleden, voor een goed verzorgde Paastafel. 160x200 cm. of 0160 cm. per stuk van 22.50 voor Warmte geïsoleerde multy- broodrooster voor alle soorten brood. Ca. 5 bruiningsstanden. Adviesprijs 109.- Onze prijs Opklapbaar droogrek, geheel roestvrij. Is straks ook op de camping ideaal. Drooglengte ca. 6 meter. Van 6.75 voor Het sukses van Keller Keukenfabriek in Nederland is geen toevalstreffer. Vooral de laatste jaren heeft men zich in Roosendaal terdege gerealiseerd dat de fabrikage en het design van een keuken, twee heel belang rijke aspekten zijn. Daarmee is voor een flink deel het grote sukses verklaard. Keiler heeft ruimschoots bewezen dat de kwaliteit van een Keiler keuken doorslaggevend is voor de De 'EUROPEAN KITCHEN COLLECTION' van Keiler geeft u de mogelijkheid tot het zelf samenstellen van uw keuken. U kunt geheel naar wens kiezen uit: rompkleur, frontkleur, randafwerking, handgreep, hoogte van het aanrechtblad etc. Een van onze Keiler keukenadviseurs zal u graag en geheel vrijblijvend adviseren. Nederlandse konsument. Want, als je in de afgelopen jaren ruim 750.000 keukens hebt geleverd dan moet de kwaliteit wel uitmuntend zijn. Kwaliteit, die z'n geld dubbel en dwars waard is!!! 't Keiler keukenprogramma heeft een scala aan mogelijkheden, van modern wit tot nostalgisch eiken of high tech grijs en legio toepassingsgebieden in kleur en maat voering. Of uw budget nu ƒ.3000,- of 30.000,- bedraagt, bij Keiler slaagt u altijd! Laat u eens vrijblijvend informeren, wij ontwerpen voor u, geheel gratis, uw nieuwe keuken. keukens inDouwappaiatuur aanrechtbladen Keiler Keukencentrum Noorlandseweg 3 4451 RM Heinkenszand tel: 01106-3771 \DE ECHTE SPfCIAALZAAK BIEDT MEER. >TN /T\ - I (5) W Scheldestraat 57 VLISSINGEN Tel. 01184-16694 St.-Janstraat 8 MIDDELBURG Tel. 01180-39597 DE ECHTE SPECIAALZAAK BIEDT MEER. Pedagogisch Didactisch Opleidings Instituut PDOI Postbus 438 3110 AK Schiedam opleidingen voor het in Bergen op Zoom, Breda, Goes, 's-Hertogenbosch, Middelburg, Oosterhout, Oss, Roosendaal, Terneuzen, Tilburg. Bel voor gratis studiegids 010 - 473 37 32 of 010 - 427 01 74 (ADVERTENTIE) Door Max M.P. Cornelissen Niemand wil o-o-i-t tevéél beta len. Niet aan een goede bekende en nog minder aan 'Vadertje Staat', ledereen wil wel eens wat extra's verdienen. Een Amster damse uitgeverij besloot recent om, onder redaktie van financiële deskundigen, met deze gedachte voor ogen, een speciale boeken serie uit te geven. Boeken met praktische tips over snel, veilig en legaal geld verdienen voor ieder een. Toen ik voor de eerste keer die financiële uitgaven - Polonia Raadgevers - inkeek was mijn eer ste gedachte: Dat is een goede zaak. Daar worden we allemaal wijzer van. Wijzer door méér ken nis, maar vooral financieel wijzer. Het was voor mij persoonlijk dan ook een fikse opsteker toen ik, al lezende, merkte dat ik zelf ver baasd stond over het aantal slim me ideetjes en legale trucks dat boven tafel werd gehaald. Boven dien viel het mij op, dat iedereen er profijt van kan trekken: zowel de huisvrouw, de ambtenaar als de zakenman; of je financiële arm slag zoekt of al over een kapitaal tje beschikt. Nog onlangs wijdde collega Alfred van Cleef in de kwaliteitskrant NRC/Handelsblad van 27.2.1990 een uitvoerig arti kel aan één van de meest recente raadgevers van Polonia, waarbij hij de vele tips ter vermijding van geldverlies 'ingenieus bedacht' noemde. In dit artikel van mijn hand, geef ik u - zo voel ik het zelf - vandaag de sleutel tot geldelijk succes in handen. Door middel van een bon kunt u, ter kennismaking, tijdelijk profiteren van een zeer gunstige aanbieding van de uitgever. Daar bij is het aloude motto van kracht: lips niet goed, dan geld terug!'. Ontdek nu zelf dat het allemaal geen flauwe kost is, en dat de spraakmakende boeken van Polo nia ook uw financiële positie aan merkelijk kunnen verbeteren. Rea geer snel, want hun aanbod is maar tijdelijk! Succesboek 'Slimme geldtips' mag u zeker niet missen, U mag het boek een echte 'winstbrenger' noe men. Zó bol slaat het van vele lukra- tieve tips en waarschuwingen. Even 'n kijkje: 'Ook u kunt wellicht f 8.000.- per jaar (zonder werk of investering) verdienen met een lid maatschap. Ja er is een foefje om goedkoper te telefoneren met het buitenland. Een in- en uitschrijftruc bij het ziekenfonds levert f 840.- op. Recente, rechterlijke uitspraak geeft aan kinderen, die bij 'familie' inwo nen, elke maand recht op f 750.12. Ook u behoort wellicht tot de 1 mil joen Nederlandse gezinnen die recht hebben op een rijksbijdrage van f 45.000.- voor het opknappen van de (huur)woning, ongeacht hoogte van eigen inkomen. Als par ticulier betaalt u 50% minder zie kenfondspremie en kunt u toch vol ledig verzekerd zijn. U kunt voor f 25.- naar Engeland, en voor f 275.- naar Hong Kong reizen. Er is korting op de energie-rekening te krijgen. Met een sticker op de auto kunt u f600.- per kwartaal verdienen. U leest hoe kinderen heel gemakkelijk aan een renteloze lening kunen ko men. Kwijtschelding van belasting kan. En... pas op voor benzine pomphouders en zeker de pomptel- lers. Met een magneet wordt u ge makkelijk beduveld! En pas ook op voor digitale taximeters, voor de op schoningstrucs door banken, de wisseltruc in de telefooncel en de trucs met vrij verkrijgbare A/ATR disposito-formulieren, waarmee wellicht ook uw bankrekening kan worden geplunderd. 120 pagina's vol met tips en trucs, en dit is nog maar een heel kleine greep. Financiële deskundigen leverden een belangrijke bijdrage aan de tot standkoming van het boek 'Miljo nairs-methoden 1990'. Als u het in één ruk uitleest, weet ik zeker dat u zegt: 'Wat zit Nederland toch vol met slimmerikken!'. Dan hebt u nog gelijk ook. Maar u hebt nog veel meer gelijk als u zelf ook de kaas niet van uw brood laat eten. Lees maar even mee. Zonder zekerhe den of bezit van regelmatig vast inkomen verstrekken de Belgische en Duitse girodiensten aan Neder landers probleemloos krediet en cheques via de post. Bij de grootste bank van Luxemburg krijgt u ca. 20% rente op een US deposito rekening bij inleg van 3,6 of 12 maanden. Inlegperiode en renteta rief wordt u keurig netjes schriftelijk bevestigd door een Nederlandse notaris! U krijgt de tip hoe u met 35% premie van de Nedelandse overheid kunt sparen. Straffeloze foutparkeerders bestaan echt. Ne derland heeft ook een fiscus die meebetaalt aan uw wijnvoorraad. Kortingsfoefjes met betaalkaarten leveren u contant geld op. Zelfs wordt u verteld waar de FIOD in het buitenland kentekens laat screenen en de post laat controleren. U kunt in Nederland discrete buitenlandse spaarrekeningen openen. Wie goedkoop krediet zoekt, krijgt de weg in Zwitserland gewezen. Daar is 'goedkoop' geld probleemloos verkrijgbaar via bemiddeling van een Nederlands agentschap aldaar. En niks stiekum of zo, ma 'eurig schriftelijk afgewikkeld. Een van de bekendste financiële experts onthult zelfs hoe spaarders en beleggers door o.a. banken worden misleid en benadeeld. Hij geeft tips hoe je risi co-vermijdend kunt beleggen en sparen. Dit. en nog veel meer leest u allemaal. Bij welke banken kunt u gewoon met Nederlands terecht. Pas op voor banken met een beperkte er kenning! Natuurlijk héerst er in een dergelijk klein land een fikse concur rentie tussen de banken. Daar moet u dus handig gebruik van maken. U leest hoe u kunt voorkomen dat de fiscus informatie ontvangt over uw rekening in België of Luxemburg. Ja, open en bloot. En de fiscus mag best meelezen. Dat is een legale zaak waar u, ook als partriculier, heel 'zakelijk' van gebruik kunt ma ken! Ook u kunt gebruik maken van slimme tips van een medewerkster van de Amro bank vestiging in Lu xemburg. In dit boek vindt u tevens de namen en adressen van banken die nooit onder fiscale druk kunnen worden gezet om bepaalde gege vens te verstrekken aan instanties. Weet u overigens dat u vanuit ons eigen Nederland 'heel discreet' een eigen buitenlandse bankrekening kunt openen? Zo'n rekening kan al tijd handig zijn; dat hoeft geen fisca le achtergrond te hebben. Ook in het privévlak doen zich voldoende gelegenheden voor om een dergelij ke rekening te rechtvaardigen. Niemand, ook u niet, wil teveel be lasting betalen. Daarom is het boek '1000 legale belastingtrucs' een nuttige en erg handige publicatie. Ook al omdat vele belastingbetalers door eigen onwetendheid en slor digheid teveel geld naar de fiscus brengen. Ja, het boek is vooral na 'Oort' aktueel. Nee, er wordt niet tot 'ontduiking' aangespoord. Om eens wat onderwerpen te noemen. Zijn er mogelijkheden om een vakantie, de aanschaf van een videorecorder, het huren van films, en vul al uw wensen maar in, van het inkomen af te trekken? Ja, die zijn er, zo blijkt uit het boek. Ook leest u hoe u rente in uw eigen portemonneee kunt stoppen. Lees hoe zwart geld ont dekt wordt - hoe de fiscus uw gan gen na gaat, ook in het buitenland! Een spaar- en beleggingsparadijs voor meer dan honderdduizend Ne derlanders. Het is bekend; dit kleine landje biedt financieel grote moge lijkheden. Alleen moet u er wel de goede weg kennen. Die wordt u in het boek 'Financieel centrum Lu xemburg' precies gewezen. Een kleine greep. Bij welke categorie B en C banken zit uw geld niet safe. En hoe u uw anonimiteit in het bui; tenland kunt 'beschermen'. Voorts treft u er 30 veiligheidsregels aan voor belastingomzeilers. Misschien wilt u wel eens controleren wat het CIB heeft staan als bedrag aan rent- gegevens dat door uw bank aan de belasting is doorgegeven? U kunt het gratis opvragen. Het boek geeft ook inzicht in wat uw 'legger' bij de inspekteur aan gegevens over uw inkomsten e.d. bevat. Belastingcon trole kan op een ongunstig tijdstip komen. 'Hoe kunt u die controle omzeilen?'. U krijgt het antwoord. Ook leest u welke landen, nu, ook ongevraagd, rentegegevens uitwis selen. Ledigheid was vroeger dui vels oorkussen... Maar wat denkt u wat persoonlijke slordigheid voor de fiscus betekent? Ja, juist. Toegege ven, het zijn slechts enkele willekeu rige voorbeelden uit het boek. Er staan nog ruim 900 handige tips in. Als dat geen geld besparen is, weet ik het niet meer. Zorg daarom dat u een exemplaar bemachtigt. Een zeer rendabele uitgave is het boek 'Bloeiend beleggen 1990'. Ook de kleine spaarder treft in dit aparte boekwerk, dat door bekende* experts werd geschreven, zeer in ventieve ideetjes en winstgevende tips aan. Zodat het niet alleen voor de echte geldbezitters is geschre ven. Mogelijkheden om met geld nog méér geld te maken? Eindeloos toch zeker. De koersval van oktober 1989 heeft aan de totstandkoming van het boek een extra duw gege ven. Het wordt door mij dan ook om actualiteit en inventiviteit zeer ge prezen. \foor spaarders en beleg gers die groei willen, eigenlijk on misbaar. Er zijn meer van deze financiële 'bestsellers' van Polonia. Het boek 'Hoe vergaar je kapitaal' geeft honderd konkrete tips en ideeën over (bij)verdienen voor de huis vrouw en andere gezinsleden. Want laten we eerlijk zijn: het zijn niet alleen de mannen die vandaag de dag bezig zijn met een inkomen voor het gezin. Ook de andere ge zinsleden houden zich meer en meer bezig met betaalde werk zaamheden. Welnu, dit boek levert de suggesties. Over verdienen thuis, buitenshuis, voor overdag, 's avonds of in het weekend. Bepaal zelf, hoeveel, waar en wanneer u wilt werken. Zonder uw 'vaste' baan in de waagschaal te stellen, \foor zakelijk geïnteresseerden is er het boek '1000 slimme zakentips' voor zakelijk geïnteresseerde particulie ren, startende ondernemers, maar ook voor hen die de klappen van de zweep al kennen, 'n uitermate goe de gids. In het boek '1000 artikelen gratis' vindt u exact duizend artike len en diensten die geheel gratis verkrijgbaar zijn. Telefoontje of postzegel is voldoende. U zult ver steld staan wat er allemaal gratis te krijgen is in Nederland. Intensief speurwerk uit honderden financiële publikaties leverde bij Polonia het boek 'Winst-tips uit de media' op. U vindt er enkele 'gouden tips' om in één klap geld te verdienen. Met praktijkvoorbeelden wordt u op het goede spoor gebracht om slim en snel uw grote slag te slaan, \felgens de jurist die het boek heeft geschre ven is het allemaal legaal. Een boek dat u zeker niet mag missen is 'Ideeën uit Amerika!'. Amerika, het land van ongekende mogelijkhe den, zeker wanneer-het om geld verdienen gaat. Een ijverige journa list verzamelde er de nieuwste tips en trucs. Zo smult u van een gratis verjaardagsdiner in een restaurant. Verdienen met het lezen van boe ken en kranten. Duizend guldens per week bijverdienen met het vul len van envelopóen voor internatio nale postorderbedrijven. En nog honderden andere handigheidjes. Jawel! De Polonia Raadgevers zijn bij de tijd. ledereen mag im mers alles weten. Daarom slaat dit initiatief ook zo bijzonder aan. Want het is in deze wereld nu eenmaal gemakkelijker om geld kwijt te raken, dan om geld te verdienen. Daar hebben alle mo gelijke Instanties, commerciële 'oplichters' en andere zakkenvul lers een fijne neus voor. De firma 'List Bedrog' hult zich nu eeen- maal vanaf de grijze oudheid in de mooiste gewaden. De kunst is om er niet in te trappen. Dat is zeker zo eerlijk en sportief. Van daar dat ik het toejuich dat er boeken als Polonia Raadgevers met goede, 'geldvergarende en geldbesparende tips' verschij nen. Voor een zeer lage prijs ove rigens, die zich Tig' malen laat terugverdienen! Als lezer van De Stem Weekbladen heeft u een bijzonder voordeel. Onderstaand treft u een bon aan. De prijs per boek bedraagt 39.50. Bij bestelling van drie boeken tegelijk betaalt u geen 119.50 maar slechts 75.-. En wie vijf boeken afneemt, hoeft slechts 95.- over te maken. Voor tien boeken betaalt u 149.50. Er is echter wel een voorwaarde aan verbonden: uw bestelling moet binnen veertien dagen na verschijning van dit artikel worden geplaatst. Aantrekkelijk nietwaar? Dus afgesproken!. leder boek telt ca. 120 pagina's formaat 21x15 en 21x30 met vierkleuren omslag. Ik ben zéér geïnteresseerd in uw uitgaven. Hierbij bestel ik. A O Slimme geldtips met tips en waarschuwingen B O Miljonairs-methoden 1990, voor spaarders etc. C O 1000 Slimme zakentips, voor zakelijk geïnteresseerden D O 1000 Legale belastingtrucs, verdienen aan de Fiscus E O Financieel Centrum Luxemburg, waar spaargeld het meeste opbrengt F O Hoe vergaar je kapitaal, over (bij)verdienen G O 1000 Artikelen gratis, alle gratis aanbiedingen .van Nederland H O Ideeën uit Amerika, met de nieuwste trucs uit het buitenland I O Bloeiend Beleggen 1990, voor beleggers en spaarders J O Winst-tips uit de media, met snelle winstgevende tips. Onderstaande aanbieding is slechts éénmalig. Bij bestelling van drie boeken betaal ik f 75.-, bij vijf boeken f 95.- en bij 10 boeken slechts f 149.50. Deze korting geldt alleen, als ik binnen veertien dagen deze bon instuur. Verzending vindt plaats binnen een week na ontvangst betaling. Naam: Adres Plaats: Postcode Telefoon Datum: Ik betaal als volgt: O Ik heb bij deze bon een bank/eurocheque/betaalkaart bijgesloten. eenmalig f 5.50 portokosten) O Het bedrag is heden gestort op girorekening 2789774 t.n.v. Boekverkoop Marek te Amsterdam eenmalig f 5.50 portokosten) O Ik betaal bij ontvangst aan de postbode (extra rembourskosten f 15.50) Deze bon invullen en in een gefrankeerde enveloppe opsturen aan: Boekverkopers Marek, postbus 2635, 1000 CP Amsterdam. Tel. 020 - 140168, Fax 020 - 140157. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel ie Amsterdam.

Scheldebode | 1990 | | pagina 15