Veel belangstelling voor geheugencursus Bij wie brengt Brian Roy straks een mountainbike Janneke Dierxschool start met marketing-opleiding ORGANISATIES PRESENTEREN ZICH OP GEZAMENLIJKE INFORMATIEMARKT Korendag met Cindy Tamo Liberty start jongensploeg Vliegerdag in Wilhelminadorp Houtbewerking voor meisjes SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 APRIL 1990 309 Kerrie bamboespruiten(Reboeng) met kipfilet VLISSINGEN - Het vrijwilligers werk en alles wat daarbij komt kijken, het veldwerk, de organi satie en de opleiding wordt op woensdag 11 april breed in beeld gebracht op de informatiemarkt die gehouden wordt in Bachten Komme aan de Bad huisstraat. Tijdens de markt presenteren de verschillende groepen zich door middel van videofilm, diaserie en flanelbord. Deze voorbeeldige samenwerking tussen de acht hulpverleningsorganisaties kon tot stand komen dankzij het Platvorm voor de vrijwilligers, een overkoepelend orgaan met een centraal meldpunt. De deelnemende organisaties zijn: de Ouderen bonden (algemeen en christelijk), het Rode Kruis, Humanitas, Radio Walcheren, Unie van Vrijwilli gers, de Vrouwenraad, de Telefooncirkel en het Centraal Meldpunt Projecten Burenhulp Bewust denken bespaart ergernis Motivatie Paasdiensten met muziek en zang 500 gram kipfilet, ft blik bamboespruiten (Reboeng), 2 uien, 2 teentjes knoflook, 1/3 blok cosos, 2 eetlepels olie, 2 blaadjes Salam (soort lau rierblad), 1 eetlepel suiker en zout naar smaak. Kruiden: 2 theelepels trassi (garna lenpasta), 1 theelepel tama rinde (gemalen, verkrijgbaar in pot), 2 theelepels koenjit (geelwortel) poedervorm, 1 theelepel ketoembar (ko riander). Trek een bouillon van de kipfilet en laat dit inkoken met de salamblaadjes tot er ongeveer 3 dl. vocht over- indisch blijft. Snij de kip dan in H stukjes. Maak ui, knoflook\ 7 MET MAUD fijn met alle kruiden en fruity] het geheel in olie. Voeg dan het mengsel toe aan de kip tenslotte het cocosblok. Dit met de bamboespruiten. Zout alles nog 10 minuten door la- naar smaak toevoegen en ten sudderen. TUINSTOELEN - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 21 tot 28 maart de volgende voorwerpen aangege ven: dameszonnebril, beschermkap voor een schoorsteenpijp, veiligheidslamp, 2 tuinstoelen, jongenshandschoen, horloge, re genpak, kinderjas, broche, diverse sleutels en een linnen tas met sportspullen. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn in die periode een zwarte bouvier en een zwart/witte kater aangegeven. ONTMOETING - De Vereniging Kinderen uit de Japanse be zetting en de Bersiap 1941-1949 verzorgt op zaterdag 7 april een ontmoetingsdag om met elkaar ervaringen uit te wisselen over de jaren doorgebracht in het voormalig Nederlands Indië. Te vens wordt er een videofilm vertoond over het heden en verle den van het eiland Java. Aanvang om 13.30 uur in het Ontmoe tingscentrum „Dauwendaele" Vrijlandstraat te Middelburg. Voor informatie: mevrouw L. Koster-de Vries, tel. 01180-23469. ORIGAMI - Op maandag 9 april is er weer een vouwavond van Japanse vouwkunst in hotel Walcheren te Koudekerke voor alle (oud-)cursisten van Hannie van de Sluis en allen, die de ba sisvormen van de Japanse vouwkunst beheersen. Mensen die eens kennis willen maken met origami zijn ook van harte wel kom. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Het materiaaldepot is aanwezig en iedereen mag eigen werk ten toonstellen. Tenslotte is er de mogelijkheid om zich op te geven voor de nieuwe basiscursus Origami, die op woensdagmorgen 19 september zal starten in wijkcentrum Open Hof te Vlissingen. ISRAËL - De Stichting Sjofar verzorgt twee Israëlavonden in Amemuiden op vrijdag- en zaterdagavond 20 en 21 april in het verenigingsgebouw „De Ame" in de Radermacherstraat 32. Spreekster is mevrouw H. Stranders. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Voor meer inlichtingen W. Jobse, tel. 01135-1790. VOORLICHTING - Het Nederlands Astma Fonds houdt op woensdag 11 april een rookvrije voorlichtingsavond in vereni gingsgebouw S. O./G.P.V., Bosweg 7 (zijstraat van de Van der Helstlaan) te Vlissingen. Op deze avond, die om 19.30 uur begint, zal dr. Doorn, kinderarts, spreken en dia's vertonen. Er is gele genheid tot stellen van vragen. BINGO - Op vrijdag 6 april wordt er in het buurthuis „Schel- debuurt", Verk. Quakkelaarstraat 95 te Vlissingen een bingo ge houden. De zaal is open om 19.30 uur en aanvang bingo is 20.00 uur. De toegang is gratis. SLAAPCURSUS - Vrijdag 6 april wordt in de Zeeuwse bi bliotheek (zaal 2) in Middelburg een informatieavond gehouden over de slaapcursus met als thema: „Als u 'snachts niet kunt slapen, kunt u er overdag iets aan doen". Aanvang om 20.00 uur en het entreegeld is 5,-. KAPASI - Vriendenkring Kapasi verzorgt dans- en ontmoe tingsavonden voor alleenstaanden tot circa 45 jaar. Op zaterdag 7 april is er weer een avond in wijkcentrum „De Spinne" te Goes, aanvang 21.30 uur. Bel voor informatie 01102-42709 of 01109-259 of kom gewoon een keer kijken. AMNESTY - Op vrijdag 6 april presenteert Amnesty Interna tional zich met een avondvullend programmas in de koffiebar van Youth for Christ, aan de Herengracht 52 in Middelburg. Aanvang 20.30 uur en de toegang is gratis. JAZZ - Het in Zeeland populaire jazz-orkest Swingchroon geeft op donderdag 5 april om 20.00 uur een optreden in de Tap perij Happerij de Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat 5 in Gissingen. De band speelt jazz-muziek uit zowel de jaren vijftig als de hedendaagse jazz. De toegang tot het optreden van Swingchroon is gratis. OBSESSION - De Blues-Rock Group Obsession treedt vrijdag 6 april op in Bar American, Plein 40 in Middelburg, aanvang 21.30 uur. Boekingen in info tel. 05470-76622 in tussen 18.00 en 19.00 uur. FEEST - De muziekvereniging „Arne's Genoegen" houdt op vrijdag 6 april een feestavond in „De Arne", aanvang om 20.00 uur met optreden van de jeugd- en slagwerkgroepen, de fanfare Arne's Genoegen en „Accordeola" uit Vlissingen. De nieuwe uniformen worden gepresenteerd, er is een verloting en na de concertjes een samenzijn met gezellige dansmuziek. De toegang is vrij. VOLKSDANSEN - Bij de groep volksdansen volwassenen van S.K.W. de Hayman is weer ruimte voor nieuwe deelnemers of deelneemsters. De groep draait op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat te Middelburg. Onder deskundige leiding kan men dansen leren uit diverse landen zoals bijvoorbeeld Israël, Joegoslavië of Engeland. Erva ring met volksdansen is niet noodzakelijk. De kosten zijn 12,- per maand. Opgave en informatie bij S.K.W. de Hayman, tele foon 29004 of tijdens de avonden zelf in het Zuiderbaken. MIDDELBURG - In de Concert- en Gehoorzaal ko men op zaterdag 7 april ver schillende koren bijeen, voor namelijk jongeren- en gospel koren. Cindy Tamo is speciale gast. Het doel van deze koren dag is het samen zingen en musiceren. In de middaguren wordt ge zamenlijk een aantal num mers ingestudeerd die dan in de avond gepresenteerd wor den. Voor het professionele ge deelte is Kees Schrijver aan getrokken. Schrijver is bekend als trompettist, muziekdocent en docent koordirectie aan het Conservatorium in Rotterdam. Hij is tevens arrangeur, com ponist en schrijver van gospel muziek. Aan de korendag werken mee: Jongerenkoor „Happi ness" uit Goes; Jongerenkoor en combo „Nova Melodica" uit Kapelle-Biezelinge; Interker kelijk Jeugdkoor „Polyhym nia" uit Oud-vossemeer; Combo „Ichtus" en r.-k. Jon gerenkoor L'Esprit uit Goes; Stichting „Vivente" (Inter kerk. Jongerenkoor Middel burg Combo en Interkerk, koor „Sheborim" en Combo) uit Middelburg. Als speciale gast is uitgeno digd de soliste Cindy Tamo uit Middelburg die een viertal nummers van haar onlangs uitgebrachte c.d. „Summer- wind" ten gehore zal brengen. Het concert begint om 19.30 uur (zaal open 19.00 uur). De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Vrijwilligerswerk is niet vrijblijvend De informatiemarkt heeft een tweeledig doel. In de eer ste plaats het werven van nieuwe vrijwilligers en in de tweede plaats het vrijwilli gerswerk wat meer bekend heid geven. De participanten presenteren zich nadrukkelijk als veldwerkers in de zorgsec- tie en nemen afstand van het club- en buurthuiswerk. Daar maken weer andere vrijwilli gers zich nuttig. Volgens D. Meerman-Zij 1- mans, voorzitter van de werk groep werving en publiciteit van het Platvorm, komen er nog steeds nieuwe aanmeldin gen van vrijwilligers binnen, maar overstijgt de vraag het aanbod. Ook wordt de werk druk van de vrijwilligers steeds groter. "Tien !j aar gele den was het nog heel gewoon dat mensen vanaf 65 jaar naar een jejaardenhuis konden. Nu is die leeftijd al opgelopen tot VLISSINGEN - Het bestuur van Sportvereniging Liberty is voornemens om met ingang van het nieuwe seizoen te be ginnen met een jongensploeg in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Jongens die zich hierdoor aangesproken voelen kunnen zich opgeven bij P. Olijfveld, Batenburg 52 in Vlissingen of bij de Stichting Surinamers en Antillianen, 01180-38070. Het lidmaatschap kost tien gulden per maand. VLISSINGEN - Op zondag, 8 april 1990 zullen de Zeeuwse Vlieger Vrienden bij het strandje aan het Katse Veer te Wilhelminadorp weer tiental len fraaie en kleurrijke vlie gers oplaten ter gelegenheid van de eerste clubvliegerdag na het winterseizoen. De 110 leden van de vereni ging zijn afkomstig uit de ge hele provincie Zeeland, bou wen zelf hun vliegers in aller lei modellen en komen door gaans iedere 2e zondag van de elke maand hun bouwsels aan elkaar en het publiek tonen. Natuurlijk zijn ook niet-le- den welkom en ook zij kunnen hun vliegers op laten. Vanaf 11.00 tot ongeveer 16.00 uur le vert een en ander een specta culair en bovenal een kleur rijk schouwspel op. 75 a 80 jaar. De mensen blijven zo lang mogelijk thuis wonen en dat kan dankzij de thuis zorg van het Kruiswerk en de vrij willigershulp". Alleenstaanden die zich een zaam voelen kunnen de op name in een tehuis nog wat uitstellen als ze kunnen reke nen op het geregelde bezoek van een vrijwilliger. Het vrijwilligerswerk vormt een aanvulling op de profes- simnele hulp. Door met hen samen pe werken wordt over lapping voorkomen. Dat is ook de voornaamste reden waarom de verschillende or ganisaties het Platform voor Vrijwilligers in de Maat schappelijke Dienstverlening in het leven hebben geroepen. Dat is inmiddels al weer zes jaar geleden. Vanuit deze samenwerking zijn diverse projecten tot stand gekomen. Het Centraal Meldpunt bijvoorbeeld, van- waaruit alle hulp gecoördi neerd wordt. De telefoon (10795) is dagelijks van 9.00 tot 11.00 uur bemand en huipaan- vragen kunnen meestal nog diezelfde dag gerealiseerd worden. Een ander project van het Platform is het Flankerend Ouderen Beleid, kortweg FOB. Dit FOB is verantwoordelijk voor de 'Open Tafel', een maaltijdvoorziening gekop peld aan een bejaardentehuis. Een vrijwilliger zorgt ervoor dat de tafel gedekt is en dat er niemand 'verpietert' tijdens de maaltijd want niet iedereen knoopt even gemakkelijk een praatje aan. Juist doordat er een vrijwilliger bijzit die kijk heeft op zaken als eenzaam heid worden er veel gezellige contacten gelegd tijdens de Open Tafel. De tweede activiteit van het FOB is de dagopvang zoals die in Ter Reede plaatsvindt. Het Rode Kruis zorgt dagelijks voor het vervoer van ouderen die nog wel thuis wonen, maar een zware druk op hun opge ving leggen. Door de dagop vang komt een partner ook weer eens aan zichzelf toe en kan daardoor de verzorging ook beter aan. Die ontlasting van de fami lie komt in het vrijwilligers werk vaker aan de orde. Als voorbeeld wordt genoemd het gezin vaarvan de man al jaren bedlegerig is. De vrouw kan door de voortdurende zorg de KOUDEKERKE - Vergeten zullen ze vast nog wel eens wat, de deelnemers aan de geheugencursus die pas in de Couberg ge geven werd, maar ze zijn niet meer bang dat het een begin van dementie is. Het resultaat van tien bijeenkomsten is bemoedi gend. Bijna alle deelnemers hebben er iets aan gehad, sommigen hebben zelfs de cursussmaak goed te pakken en beginnen in september aan een kunstzinnige cursus. Een geheugencursus. Cur- leren de cursisten om het ge- susleidster Ans Leek legt even uit dat het geheugen op het twaalfde jaar op zijn hoogte punt is en daarna langzaam minder wordt. Voor sommige mensen wordt dat op een ge geven moment beangstigend. "Als het maar geen dementie is", "als ik maar geen Altzhei- mer heb", zijn spookbeelden die veel mensen die regelmatig ïens wat vergeten zich in het loofd halen. Maar iedereen vergeet wel eens wat. Wie heeft er nog nooit een pijnzend voor een geopende kast gestaan "wat moest ik ook al weer uit de kast pakken?" of heb je er nog aan gedacht om die of die te bellen? Oeps,» vergeten. Kortom iedereen vergeet wel eens wat en ouderdom speelt maar een bescheiden rol bij vergeetachtigheid. Toch ma ken vooral veel ouderen zich onterecht zorgen over hun vergeetachtigheid. Vaak zien ze het als een voorbode van dementie. Maar gelukkig heeft vergeetachtigheid meer te ma ken met de manier waarop je dingen beleeft en opbergt in je geheugen dan met ouderdom of ziekte. Tijdens de geheugentraining heugen beter te gebruiken. Vooral het hoofdstuk 'foefjes' heeft veel effect. Bij het bood schappen doen is het een prac- tisch foefje om het aantal boodschappen te onthouden of de beginletters in een bekende volgorde te plaatsen (KLM= koffie, limo en margarine). Een briefje is natuurlijk ook handig. Ook leren de cursisten dat al les in huis een vaste plaats moet hebben om te voorkomen dat je je suf zoekt. En natuur lijk niet met twee verschil lende dingen tegelijk bezig •zijn. Bewust denken bespaart veel moeite en ergernis. Iedereen vond de cursus gezel lig. Het was echt een morgen waar de deelnemers naar uit zagen en met plezier naar toe igingen. "Je leert om voor de mening uit te komen en ook dat je best wel eens wat mag vergeten", werd achteraf ge hoord. En ook "Ik kan nog best een cursus of studie gaan vol gen". Na de zomervakantie start er weer een geheugentraining in de Couberg. Aanmelden kan alleen bij de Stichting Basis- eduacatie in Middelburg. Te lefoon 01180-16278. De prijs van de cursus is fl.25, Een bezoek; een gesprek; oprechte belangstelling; mensen kunnen niet zonder deur niet meer uit en dreigt overspannen te worden. Een vrijwilliger kan dan uitkomst bieden door de zorg een halve dag op zich te nemen. De vrouw heeft dan eens tijd voor zichzelfom een strandwande ling te maken of naar de kap per te gaan. De vrijwilliger vervult dan de taak die normaal gesproken de familie op zich zou moeten ne men. Maar lang niet iedereen heeft familieleden die zoiets kunnen en die ook nog in de buurt wonen. Eigenlijk is de vrij willigershulp een moderne vorm van burenhulp. Het ver schil is dat vrij willigershulp wordt gedaan door mensen die zich geroepen voelen om het werk te doen, omdat ze het graag doen en niet omdat ze het moeten omdat ze toevallig de buren zijn. Vrijwilligers doen hun werk om verschillende redenen. Een vrouw van 68 die pas we duwe was geworden vond het dingen willen deelnemen moe ten werkloos zijn en ouder zijn dan 25 jaar. Zij moeten boven dien bereid zijn voor minimaal 20 uur per week te gaan wer ken. De cursisten krijgen een be roepsgerichte opleiding en ne men deel aan landelijke exa mens. Naast de beroepsge richte vakken is er aandacht voor ondersteunende vakken zoals Nederlands en Kantoor praktijk. Alle cursisten krij gen Informatica. Er is veel aandacht voor training en be geleiding studievaardigheid, beroepsoriëntatie en sollicita tietraining. De cursisten sluiten hun op leiding af met een stage van drie maanden. Pas dan is hun opleiding voltooid en krijgen ze het certificaat van de Jan neke Dierxschool. MIDDELBURG - De vrou wenvakopleiding Janneke Dierxschool start in het nieuwe schooljaar 1990/1991 met een tweetal nieuwe oplei dingen: de Administratief- technische opleiding in Ter- neuzen en de Marketing-op leiding NIMA-A in Middel burg. De Marketing-opleiding NI MA-A: is een logisch vervolg op de opleiding „Commercieel Me dewerker". Hierin werd opge leid voor het praktijkdiploma Marketing. Afgelopen najaar is een schriftelijke enquête gehou den onder circa 200 bedrijven en instellingen. Het bleek dat in Zeeland veel vraag is naar commercieel opgeleide men sen met een NIMA-A diploma. Opvallend was dat het in Zee land nog niet mogelijk was om deze opleiding in het dagon derwijs te volgen. De komende drie jaar zal in Zeeland naar verwachting plaats zijn voor 20 tot 60 men sen met deze opleiding. Met name (her) intredende vrou wen hebben een (zeer) goede kans in de marketing. Veel be drijven spreken hun voorkeur uit voor niet te jonge vrouwen met goede communicatieve vaardigheden. Toekomstige werkzaamhe den voor afgestudeerden van de NIMA-A opleiding kunnen zijn: assistentie verlenen bij promotie- en produktonder- zoek; meewerken aan markt onderzoek en het verwerken van de gegevens ervan; con tacten leggen en onderhouden met huidige en potentiële klanten. Het zal in het algemeen gaan om betrekkelijk zelf standige communicatieve functies. Vrouwen die aan de oplei- VLISSINGEN - Maandag 9 april start in buurthuis "De Paraplu" een Technika 10 pro ject over houtbewerking. Technika 10 is een project voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar over allerlei vormen van techniek. Het is niet theo retisch, je kunt gewoon lekker zelf aan de slag. Het project houtbewerking zal 6 a 8 weken duren en is op maandag van kwart voor 4 tot 5 uur. Op het programma staan o.a. een brievenstandaard, een spij kerlabyrint, een boekensteun en een zwaaipapegaai. Het kost 1 gulden per keer. Opgeven kan bij buurthuis „De Paraplu,,, Alexander Go- gelweg 59, Vlissingen, tel. 01184-65453. heerlijk om door het werk weer onder de mensen te ko men. "Ik voelde me weer nut tig". Een andere motivatie is het 'over de grenzen heen kijken' en de omgang met mensen. Heel praktisch was ook de mo tivatie van een man die een onbekende vreemde taal ge leerd had en die via het vluch telingenwerk in de praktijk bracht. Nog een reden is dat vrijwilligers zelf hun werktij den kunnen plannen en omdat ze zich meer kunnen ont plooien dan in een betaalde baan. Een betaalde kracht, een verpleegster bijvoorbeeld, kan de betrokkenheid met een pa tient niet al te groot laten wor den. Je kunt niet met iedere patient sterven. Een vrijwilli ger kan in stervensbegeleiding veel verder gaan omdat die zich kan concentreren op die ene persoon. Daarnaast kan een vrijwilliger een wat vro lijker werkje doen, een kaartje leggen met een alleenstaande bijvoorbeeld. Zo wordt de accu weer opgeladen voor het 'zwaardere werk'. Hoewel het vrijwilligerswerk niet betaald wordt is het zeker geen vrijblijvende zaak. Het is en blijft mensenwerk en men sen laat je niet in de steek. Het vrijwilligerswerk is niet iets van de laatste tijd, hoewel die indruk soms gewekt wordt Vroeger heette het alleen an ders, vroeger 'hielp je mensen'. Een moderne vrijwilliger krijgt begeleiding van de or ganisatie om te voorkomen dat hij of zij zelf in de puree raakt. Door het volgen van cursussen leren de vrijwilligers om te gaan met moeilijke situaties, bijvoorbeeld rouwverwerking. Maar ook mensen die denken 'dat ligt mij niet' kunnen vrij willigerswerk doen, het hoeft niet altijd rouwverwerking en stervensbegeleiding te zijn. Het al eerder genoemde Open Tafelwerk en het vervoer van en naar de dagopvang is ook belangrijk, net als het aanbie den van kranten en tijdschrif ten in de ziekenhuizen. Er is voor iedereen die zich in wil zetten voor zijn naaste wel passend werk. De infor matiemarkt die aanstaande zaterdag gehouden wordt van 14.00 tot 17.00 uur in Bachten Komme is dan een prima uit gangspunt VLISSINGEN - Mountain bikes zijn uit ons straatbeeld niet meer weg te denken. Wat aanvankelijk op een rage leek is uitgegroeid tot een volwaar dige, aparte fietssport. Het be sef, dat deze fietsen voor veel verschillende doeleinden bruikbaar zijn, is doorgebro ken. Voor de mooi-weer-fiet- ser, de sportieveling, de pure wedstrijdrijder en de topspor ter is de mountainbike een ideale fiets. Topsporters als Brian Roy en Bart Veldkamp gebruiken de mountainbike als trai ningsmiddel om hun conditie op te bouwen en op peil te houden. Ter gelegenheid van de onlangs gehouden Fiets- Rai '90 werd door Specialized aan Ajax-spits Brian Roy zo'n mountainbike aangeboden. Tijdens deze gebeurtenis ont stond spontaan het idee om ook een andere willekeurige Nederlander met een moun tainbike te verrassen. Stuur een kaartje Hoe kan iemand met een mountainbike - thuisbezorgd door Brian Roy - worden ver rast. Gewoon door een brief kaart te sturen naar Speciali zed, Postbus 17, 2260 AA Leid- schendam. Men kan zo'n mountainbike natuurlijk voor zichzelf vragen, maar het is waarschijnlijk leuker dat voor een ander te doen. In ieder ge val moet worden opgegeven waarom bij wie de moun tainbike door Brian Roy be zorgd zou moeten worden. Een jury buigt zich over de inzen dingen en zorgt ervoor dat het leukste of sympathiekste „waarom" beloond wordt. Tot 1 mei is er tijd om een kaartje naar Specialized te sturen waarna half mei Brian Roy met de mountainbike voor de deur staat van VLISSINGEN - Op weg naar Pasen worden er in ver schillende kerken speciale diensten gehouden. Op zondag 8 april is er een interkerkelijke dienst, afge stemd op verstandelijk minder begaafden, in de Hofpleinont- moetingskerk te Middelburg. Aanvang 14.30 uur. Voorgan ger is ds. O. Elseman. Het Onda Koperensemble verzorgt de muziek. In de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel wordt op vrijdag 6 april de tweede van twee oecumenische vesperdiensten gehouden, uitgaande van de Raad van Kerken. Deze dien sten staan in het teken van de voorbereiding op het Paas feest, dat in alle kerken ge vierd '--ordt. In twee diensten, met i 'ek en zang, schriftle zing e <?bed, en een korte overweg,ng, willen een aantal kerken zich daar samen op voorbereiden. Op vrijdag 6 april zijn de voorgangers mw. ds. T.K. van Dam en ds. D.W. Dondorp. Muzikale medewer king verlenen Albert Clement, orgel, en Ange van der Veer, fluit. De aanvang is 19.30 uur. De Evangelisatiecommissie van de Gereformeerde Ge meente verzorgt op 6 april een zangavond in kerkgebouw „De Hoeksteen" (hoek Vrij land- straat/ Roozenburglaan). Aan vang is 19.30 uur. Medewer king wordt verleend door „Sursum Corda" en organist Marinus Lievense. Evangelist Van Dooijeweert houdt een meditatie. Op donderdag 12 april wordt in de Zuiderkerk in Middelburg-Zuid een Paas- zangavond gehouden. Aan deze avond, die om 19.30 uur begint wordt medewerking verleend door diverse koren uit de regio. Zondag 8 april wordt om 16.30 uur in de Hofpleinkerk in Middelburg de maandelijkse Experimentele Dienst gehou den. De dienst zal in het teken staan van Palmpasen. Mede werking wordt verleend door ds. S. Spanjer. De organist is dhr. Harry van Zweden. Bij wie komt Brian Roy een mountainbike bezorgen??

Scheldebode | 1990 | | pagina 9