Ford Sierra sportiever en moderner Renault brengt speciale 5 GT Turbo DAIHATSU KRIJGT U DEZE LENTE GRATIS "X-TRA'S" Naast vernieuwingen en verbeteringen ook aantal nieuwe types m J I I P S Opel nu al zomers bezig met Kadett Cabrio en Corsa Joy Vervanger voor huidige Turbo op diverse punten aangepast Autobedrijf Joosse X-TRA: X-TRA: X-TRA: f 1.250,- f1.750,- SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 APRIL 1990 De nieuwe Ford Sierra is gearriveerd. Het is niet een heel nieuwe auto geworden, heel duidelijk is er sprake van een behoorlijk forse facelift. De vernieuwde Sierra is moderner en sportiever van uiterlijk en comfortabe ler van interieur en rij-eigenschappen. Hoewel de door de storm weggeblazen dak pannen nog maar nau welijks zijn opgeruimd, is Opel al druk bezig met de voorbereiding op de zomer.ln de Opel-fa- brieken lopen de eerste „zomermodellen" al van de band; zonnige uit voeringen van de Corsa, de Corsa Joy, en de Ka dett de Cabrio Edition. Kadett Cabrio Topmodel Interieur uit voorraad leverbaar Alleen Autobedrijf Joosse biedt u: Tijdens een éénmalige actie onderstaande Ford Fiesta's tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Het gaat om de nieuwste modellen. Fiesta C en CL die uit voorraad leverbaar zijn. Al deze Fiesta's hebben o.a.: vijf-versnellingsbak van binnenuit verstelbare spiegel links veiligheidsriemen achter wisser op de achterklep afsluitbare tankdop totaal 3 jaar garantie extra anti-roest behandeling Fiesta C 1800 Diesel van 25.700.- kleur wit, rijklaar voor 24.840.- 3-drs. model Voordeel 860.- Tevens mag u bij de Fiesta C een keuze maken uit een groot aantal GRATIS accessoires zoals b.v. zonnedak, spoiler, sportieve wieldeksels enz. Fiesta 1100 CL automaat kleur zilver metallic van 24.935.- 3-drs. model voor 23.885.- rijklaar Voordeel 1.050.- Fiesta 1100 CL van 23.295 - kleur zilver metallic voor 22.345.- 3-drs. model, rijklaar Voordeel 950.- Fiesta 1100 CL van 22.805 - kleurwit voor 21.855.- 3-drs., rijklaar Voordeel 950.- Fiesta 1400 CL van 25.415 - kleur wit voor 24.365.- 3-drs. model, rijklaar Voordeel 1.050.- Fiesta 1100 CL demonstratieauto 1 maand oud met 500 km op de teller, compleet met stereo radio-cassettespeler, kleur grijs metallic van 24.865.- 5-drs. model voor 23.315.- Voordeel 1.500.- Naast deze fantastische aanbiedingen doen wij u bovendien een bijzonder aantrekkelijk financieringsaanbod met een korting van 40% op de normale tarieven. Nergens zo goedkoop financieren als bij Ford Credit (geldig t/m 16/4). Wij nodigen u graag uit voor een bezoek aan onze showroom te Vlissingen. Wellicht kunnen wij u meer informatie geven en heeft u even tijd voor een proefrit. Gildeweg 20 Tel. 01184-19420 Vlissingen VERKOPERS: B. v. Vliet: 01185-1655 P. Joosse: 01180-34384 R.E. Ovaa: 01184-70216 f1.000,- GOES, Autobedrijf De Jager, Ringbaan West 24, tel. 01100-31110. STEENBERGEN, Autobedrijf Faassen, Prins Reinierstraat 8, tel. 01670-63291. TERNEUZEN, Garage Du Pont Terneuzen B.V., Industrieweg 37, tel. 01150-81000. VLISSINGEN, Autobedrijf Maritiem, Gildeweg 33, tel. 01184-18851. BURGH-HAAMSTEDE, Autobedrijf Langedent (sub-dealer), Dapperweg 24, tel. 01115-2018. MELISSANT, Garage A. van de Vliet (sub-dealer), Julianaweg 78, tel. 10877-1764. DAIHATSU éüT? Naast tal van in- en uitwendige aan het uiterlijk van de 1990 Sierra vernieuwingen en verbeteringen zijn er ook een aantal nieuwe types toegevoegd zoals de Sierra 1.8 Turbo Diesel, de Sierra 2.0 CLX 4x4 en de Sierra Cosworth 4x4. Voor het eerst is de op hoge pres taties ontworpen Cosworth motor met een geregelde driewegkataly sator verkrijgbaar, waarmee ook deze krachtbron aan de strengste emissienormen voldoet. hebben alle versies een duidelijk gewijzigde aanblik gekregen. Het meest in het oog lopend zijn de witte lampglazen voor de voorste richtingaanwijzers die vloeiend overgaan in de gestroomlijnde koplampen. De 'black-look' achter lichten, verbonden door een zwarte achtersierplaat, zorgen voor een soortgelijk stylingthema aan de achterzijde van de auto. Meest ovallend kenmerk van de Corsa Joy is de zwarte ca- brio-canvas top, elektrisch te be dienen, met windvanger. Als ba sis fungeert de Corsa Swing 3- deurs met 1.4i motor en drieweg katalysator. Andere kenmerken: Intervalschakelaar voor en ach ter, quartzklokje, mistachterlicht, middenkonsole, gordels achter, speciale „Exclusive" bekleding, zilverkleurige wieldoppen, van binnenuit verstelbare buitenspie gels, getint glas, etc. Verder zijn alle gangbare Corsa-opties een kleuren leverbaar. Corsa Joy 3- deurs 22.750.- inkl. BTW. Zowel de Kadett Carbrio 1.6i De Kadett Cabrio Edition. als GSi zijn leverbaar in Edition uitvoering, en dus met een aan tal zonnige opties. 1.6i met 3- weg katalysator en 5 versnel lingsbak, voorzien van speciale sportstoelen, stuurbekrachti ging, getint glas, verstelbare koplampen, lichtmetalen velgen, GSi interieur, sportstuur, twee- laags metallic of mica lak, etc. De GSi Carbio, met 2.0i motor, drieweg katalysator en close ra- Dankzij enkele belangrijke wijzi gingen is het vermogen van de 2.0 liter zestienkleps Cosworth turbo- moter tot 220 pk (162 kW) geste gen. Bovendien is de Sierra Cos worth thans standaard uitgerust met het geavanceerde Ford 4x4- systeem, waarmee dit model met recht als het topmodel van de nieuwe Sierra-serie kan worden betiteld. Het 4x4-systeem werkt door middel van een achter de Ford MT75 versnellingsbak ge monteerde verdeelbak die het kop pel .in een verhouding van 34:66 over de voor- en achterwielen ver deeld. Dit gebeurt via een centraal differentieel met planetaire over brenging. Zowel het centrale als het achterste differentieel is voor zien van een fiscokoppeling waar door een zelfblokkerende werking wordt verkregen. Vierwielaandrij- ving in combinatie met drie ver schillende motoren op de Sierra verkrijgbaar: 2.0 liter DOHC, 2.0 li ter Cosworth en 2.9 liter V6. De nieuwe 1.8 liter turbodiesel motor is zuiniger en levert betere prestaties dan de dieselmotor die hij vervangt. In veel Europese lan den, waaronder Nederland, valt de nieuwe dieselversie door z'n lagere gewicht bovendien in een voorde lige klasse voor de wegenbelas ting. De motor is gebaseerd op de 1.8 dieselkrachtbron die in de Fies ta, Escort en Orion wordt toege past. In de uitvoering met turbo compressor levert de motor een vermogen van 75 pk (55 kW) bij 4500 t/min. Door divere detailveranderingen De overige exterieurwijzigingen aan de Sierra omvatten een nieuwe radiateurgrille, voorzien van het bekende Ford-embleem, en een nieuwe motorkap met een aange paste achterwand voor een beter luchtstroming naar het ventilatie systeem. Bij de Sierra Cosworth 4x4 zijn louvres in de motorkap aangebracht om de warmtehuis- houding in de motorruimte te ver beteren en om het sportieve top model uiterlijk te geven. Getint glas is thans een stan daardvoorziening op alle Sierra's, terwijl op de Sierra versies vanaf het CL-moc(el 145 inch wielen met nieuwe grote sierdeksels zijn geïn troduceerd. Het interieur van de 1990 Sier ra's wordt gekenmerkt door een herzien dashboard met extra op bergruimte, een tweede hand schoenenkastje aan de bestuurs zijde en twee van DIN-afmetingen voorziene inbouwopeningen voor audio-apparatuur. Het nieuw ont worpen stuurwiel is thans zowel in axiale- als hoogterichting verstel baar. Dankzij de gewijzigde dash board-layout kan de nieuwste Ford Premium audio-apparatuur worden gemonteerd, met inbegrip van een compact discspeler. Alle geluids apparatuur in de Sierra profiteert van de mogelijkheid om portierluid sprekers met dubbele conus te monteren. De overige veranderingen om vatten dubbele onderste portieraf- dichtrubbers om te voorkomen dat de kleding bij het in- en uitstappen vuil wordt, alsmede naast de be stuurdersstoel geplaatste hendels om zowel de tankvulklep als het Afhankelijk van de buitenkleur heeft de Edition een witte, beige, blauwe of zwarte top. De prijzen zijn: Kadet Cabrio 1.6i Edition 44.380 - en de Kadett Cabrio GSi Edition j 49.950.- De Corsa Joy en kadett Cabrio Edition zijn vanaf de 2e helft maart lever baar. tio 5-bak, heeft naast boven staande opties ook nog een ICD instrumentarium en check con trol. De nieuwe Sierra Cosuxrrth 4x4 2.0i Turbo. kofferdeksel of de achterklep van binnenuit te openen. Verder be hoort een alarminstallatie tot de standaarduitrusting van de Sierra Cosworth. Sinds de introductie in 1982 is de Sierra onderworpen geweest aan een voortdurende proces van verbeteringen waardoor het model zijn dominante positie in de Euro pese middenklasse heeft weten te handhaven. Gedurende de gehele produktieperiode heeft de Sierra de eerste of tweede plaats bezet in dit marktsegment. In 1986, 1987, 1988 en 1989 heeft de Sierra voortdurende de verkoopranglijst in dit segment aangevoerd. In 1987 werden de meest uitge breide veranderingen geïntrodu ceerd waaronder de komst van een nieuwe sedanversie en een belangrijke herziening van de exte- rieurstyling. Dit leidde tot de hui dige complete Sierra programma, dat zowel drie- en vijfdeurs hatch- backversies als sedan- en station modellen omvat. Met de recente in troductie van de DOHC-motor en de belangrijke veranderingen die in het 1990 programma zijn opgeno men blijft de Sierra een sterke troef in de middenklasse. Renault heeft onlangs een speciale versie van de Re nault 5 GT Turbo op de markt gebracht. Deze auto, die ge spoten wordt in een fraaie donderblauwe metaalkleur, ver vangt de huidige Renault 5 GT Turbo. De speciale versie van de snelle 5 blijft tot het einde van dit jaar in produktie. De jongste uitvoering van de 5 blauwe in plaats van rode drie- GT Turbo onderscheidt zich op di verse punten van de huidige ver sie. Allereerst door bovenge noemde metaallak „Bleu Sport", die standaard is. Daarnaast lopen het meest de lichtmetalen wielen in het oog, die net als het GT Turbo-logo op de achterklep, meegespoten zijn in de kleur van de carrosserie. Verder werden de stoèlen en de achterbank aangepast door in hoekjes in de bekleding te verwer ken en werd de vloer bekleed met chique dondergrijze vloerbedek king. Tot slot werd de radiovoorbe reiding uitgebreid met vier luid sprekers: twee speakers in de por tieren en twee achterin naast de hoedenplank. De prijs voor deze speciale Re nault 5 GT Turbo ging ten opzichte van de huidige uitvoering niet om hoog. De sportief, maar ook gedis tingeerd ogende speciale 5 kost in clusief BTW 35.320 gulden. De nieuwe Renault 5 GT Turbo. VIER FEEST MET FIESTA.... Applause: Oe luxe middenklasser die hef fraaie uiterlijk van een sedan combineert met het gemak van een 5e deur. Voorzien van een zuinige 1.6-liter, 4-cilinder, 16-kJeppen injectiemotor. V.a. f 25.495,-. In kleur gespoten spoiler. Cuore: De pittige Cuore is verkrijgbaar met 3 of 5 deuren. Handgeschakeld of als automaat. V.a. f 13.195,-. Charade: Verkrijgbaar met een 1-liter benzine-, turbo-diesel-, GTti injecfiemotor, of 1.3-liter benzine motor (ook 4WD). V.a. f 1Z395,-. Ferozo: Luxe gezinswagen, sportieve cabriolet en spannende terreinwagen ineen. Met krachtige 1.6-lifer, 16 kleppen motor. Aanhangwagentrek gewicht 1500 kg, V.a. f 28.995,-. (Van). Uitstelbaar zonnedak, picknicktafel parasol, striping, vloermatten en wielplaten, t.w.v. Uitstelbaar zonnedak, radiocassettespeler, stri Q0 ping, vloermatten en wielplaten, t.w.v. Het voorjaar is op z'n mooist in de Daihatsu showroom. Met gratis X-tra's bij Daihatsu. En wilt u uw huidige auto inruilen? Neem 'm,mee, want ook onze lente-inruilprijzen zullen u aangenaam verrassen. De aanbiedingen gelden tot en met 30 april 1990 en hebben alleen betrekking op outo's die uit voorraad leverbaar zijn en gelden niet voor speciale modellen en/of andere aonbiedingen. Meer dan 80 jaar Japanse perfectie v

Scheldebode | 1990 | | pagina 7