De kunst van het verleiden zit 'm in de details 7^dj a vanaf donderdag 22 maart 'mode h«llinJlr De OPLOSSING! PLAVITA@-Spanplafonds MODETIP: r Stijlvol ontspannen Bruidsmode weelderig in wit I Vormgeving tassen functioneel Lovable' 1900 1990 1900 1990 jm mm Damestrotteur Beenmode - Lingerie JONGENS- EN MEISJESKLEDING ZOETEWEY Kinderbrillen moeten tegen een stootje kunnen g Yerseke Goes Middelburg Binnenkort bestaan wij Al deze jaren kregen wij uw vertrouwen. Daarom doen wij nu in dit jubileumjaar wat terug: als start op onze VOLLEDIGE voorjaarscollectie kwaliteitskleding voor dames en heren. (Ook klanten van onze zaak profiteren hiervan mee.) Q+koq+ lAbll/or L0UWERSE DE PRIESTER AFBOUWSYSTEMEN ALL-ROUND VLOERENLEGGER M/V SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 MAART 1990 ALS de dag voorbij is, biedt de avond de ruimte aan elegantie en weelde, want gevoel voor stijl kent immers geen tijd Wat is er heerlijker, dan je nog even ontspannen voor de buis op de bank te nestelen in je eigen nachtmode, waarin je je mooi en aantrekkelijk voelt Zoals bijvoorbeeld in de beeldschone champagnekleurige en in ragfijne katoentricot uitgevoerde set, dat is afgewerkt met luxe kant. Minstens zo fraai, licht en luchtig is het subtiel bedrukte, enkellange nachthemd of de pastelkleurige pyjama die opvalt door een geraffineerd transparant borduursel. AL 90 JAAR KLASSE EN KWALITEIT. GORTSTRAAT 32-34 MIDDELBURG TEL. 01180-12508 DONDERDAG KOOPAVOND Nu is reeds een groot gedeelte van de zomercollectie binnen van de bekendste internationale merken t/m maat 188 MÖXX BOYS Mexx GIRLS Mc CREG0R fcmpolmo BOYS GIRLS Plafonds nooit meer schilderen! Scheuren en schilfers voor altijd weg! PL^/TA* Damestrotteur MODE IN SCHOENEN Lange Zelke 22, Vlissingen Telefoon 01184- 11460 319 Voor wie het wat pittiger wil, zijn er de modellen in de contrasttinten zwart en wit. Hier valt het moeilijk te kiezen tussen een vrouwelijk nachthemd met dubbele spagetti-bandjes of de wat sportiever uitgevallen kimono-pyjama. In beide gevallen past daar een lange overslagpeignoir van lichte piqué overheen. Ook de romantiek wordt niet vergeten: beeldschone batisten pyjama's en nachthemdjes met broderie zien er uit als een herinneringen op aan oma's linnenkast. Nostalgie viert hoogtij Charmante details maken de zomerse nachthemden extra elegant. Ze zijn enkellang, volgen de natuurlijke lichaamsvormen en in combinatie met een diep décolleté of dunne spagetti- bandjes staat dat bijzonder vrouwelijk. Zowel de fraaie verwerking van kant en biesjes, als de subtiele pastelkleurige bloemenprints zorgen voor een Lekker ontspannen in je eigen nachtmode. - FOTO: Triumph International. zacht en lief effect, terwijl een hoogwaardige kwaliteit katoentricot een optimale nachtrust garandeert. Nuchter en toch heel vrouwelijk, dat is het motto voor ongecompliceerde jonge vrouwen. Frisse dessins en eenvoudige belijning, dat is wat ze willen. Simpel maar dan wel comfortabel: twee pyjama's met clochard-broek en grote big shirts. Vrolijke dessins van bloemen en reigers gecombineerd met strepen zijn uitgevoerd in heldere, felle tinten. Speelse naturen hebben af en toe wel gevoel voor romantiek. Voor hen zijn de vrouwelijke, soepele modellen bedoeld met veel ruches Klavertjes vier op je nachthemd. - FOTO: Triumph International, en „hartelijke" motieven. Er is bijvoorbeeld een droom van een hemdje, bedrukt met boeketjes van viooltjes. Maar ook een pyjama die van top tot teen is bestrooid met hartjes en bloemetjes en een model, dat alleen met een hartvormig motief is geborduurd. En al dat moois mag weelderig aangerimpeld om décolleté, armen en benen spelen. Katoenmengingen maken deze modellen gemakkelijk in het dragen en in hetonderhoud. AANSTAANDE bruiden hebben keus te over bij het kiezen van hun Jurk. Speels of sober, nonchalant of chique, strak of wijd, lang of kort. Wie echter de catalogi doorneemt, zal het opvallen dat de weelderige, wijduitwaaierende, lange jurken toch de overhand hebben. Maar ook deze zijn er in allerlei soorten. Hooggesloten of met een fraai decoleté, al dan niet afgewerkt met tule. Rokken met ontelbare lagen tule of glitterorganza waar bloemen of glitters op zijn aangebracht. De lijfjes zijn in nagenoeg alle gevallen bewerkt met glitters, pareltjes, borduursels van glansdraad of zijden rozen. Hoedjes of haaraccessoires zijn bijpassend en variëren van een enkele zijden bloem tot een heus hoofdeksel. Ook jasjes, meestal bolero's, zijn er in dezelfde dessins en stoffen als de jurk. Parijs laat veel bewerkte stoffen zien. Sommige zijn afgewerkt met kleine bloemetjes in felle kleuren, andere met veel goud- of zilverdraad. Meterslange kettingen completeren daar het geheel. Ook de sluier voor het gezicht hebben de Franse couturiers herontdekt. De kleur van de bruidsjaponnen is wit, een enkele jurk in gebroken wit, licht geel, licht rose, licht mint of licht zalm daargelaten. |lllltllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||tlllllllllllllllllllllllllll^ i ILILY, de grote Nederlandse fabrikant i B M van kinderkleding, heeft dit najaar in Nederland een opvallende en vooral kleurige kinderbrillen-collectie geïntroduceerd. Het is voor het eerst dat een fabrikant een speciaal op kinderen toegesneden brillencollectie presenteert. Het uitgangspunt voor de ontwerpen is, zoals bij alle Oilily-producten, de beleveniswereld van het kind. De kinderbrillen zijn inmiddels door de internationale beurzen en in de internationale vakpers juichend ontvangen. De collectie bestaat uit drie kunststof en drie metalen modellen, die in verschillende kleuren en prints verkrijgbaar zijn. In totaal zijn er 54 mogelijkheden om uit te kiezen. Elk onderdeel van de brillen is uitgevoerd in een eigen kleur en een eigen vormgeving. Bovendien H is gebruik gemaakt van niet-giftige stoffen en is de uitvoering van S een uiterst solide kwaliteit. ^Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ MOOIE lingerie staat vandaag de dag voor een vanzelfsprekende luxe waarbij gevoel en comfort samengaan met stijl en raffinement. De moderne vrouw geldt als zelfbewust en veeleisend, ze wil graag tot in de puntjes verzorgd zijn en kiest haar stijl tot op haar huid Ze heeft een zwak voor mooie lingerie en geeft dat ook grif toe! Ze vindt dat een aardige compensatie voor het grauwe, jachtige leven van alledag in een harde buitenwereld: binnen haar eigen wereld laat ze zich graag verwennen door het gevoel van luxe. En is het dan verwonderlijk, dat verleidelijk zwart haar lievelingskleur is? De kunst van het verleiden - het maakt niet uit of dat gehuld in het zwart of in het wit gebeurt - zit 'm in de modieuze belijning en vooral ook in de details: door {bijvoorbeeld een geraffineerd doorzichtig struktuur materiaal, of door pikant tussengezette stukjes tule, en veel, zeer veel kant! Nieuw zijn de aktuele vormen die deze ondermode een pittig accent geven: bustiers, luchtige topjes die tot aan de taille reiken, vlinderbroekjes en bodies. Wie trendgevoelig is, is dat op elk uur van de dag. Want gevoel voor smaak en bijzondere mode houdt immers niet op bij het vallen van de nacht. Daarom zal de modebewuste vrouw zich op koele zomeravonden en - nachten willen omgeven door een ragfijne weelde van hemdjes, pyjama's of overalls, die overigens allemaal best het daglicht kunnen velen. Want de bestemming van deze perfekte "goede nacht kleding is er niet aan af te lezen. Ze zien er zo geraffineerd en modieus uit, dat ze op menige party geen gek figuur zouden slaan! En wie weet hoeveel nachtkleding op die manier op zoiets leuks als bijvoorbeeld een tuinfeest, geheel incognito, zal worden meegesmokkeld! Een klein aantal witte jurken is afgebiesd met kleur, meestal rose. Bruidegommen in spé trouwen in een soepelvallend pak, waarvan de broek en het jasje van dezelfde stof en dessin zijn. Het meest gebruikelijke is een nette bandplooibroek met een double breasted colbert, al laat de mode ook kortere jasjes van brokaat zien. Zwart, donkerbouw of donkergrijs of donkerpaars zijn de kleuren. Het overhemd is wit. Voor een vrolijke noot zorgen de cumberband, strik, pochet of stropdas in de kleur die past bij het pak. Lila accessoires bij het donkerpaarse pak. Bij zwarte pakken hebben de accesoires moderne aardetinten. Voor de dag zelf zijn er allerlei aardigheidjes in de handel. Naast bedrukte menukaarten met de namen van het bruidspaar zijn er nu ook servetten waarop de namen van het bruidspaar in goudkleurige letters zijn gedrukt, kaartjes met de namen van het paar waarop ruimte is om de naam van een van de disgenoten te schrijven voor de tafelschikking en papieren servetringen en viltjes voor onder de glazen waar ook weer de namen van het paar op terug komen. En de gasten verlaten het feest nooit zonder een herinnering. Een roos met een kaartje of een doosje of tule zakje gevuld met bruidssuikers zijn een 'must'. Pofmouwen, een grote strik en ruches in glitterorganza. FOTO PAUL DE GRAAFF HET beeld van de tassenmode wordt in de lente en zomer bepaald door drie thema's: romantiek, exotica en rustiek. Deze thema's zijn alle drie zeer kleurrijk. In de nieuwe mode spelen kleuren nog steeds een belangrijke rol. Deze tendens wordt nog versterkt doordat, naast sterke unikleuren en combinaties daarvan, ook poederachtige effecten worden gevraagd. Het aantx A ctuele ondermode. - FOTO. TRIUMPH INTERNATIONAL let aanbod omvat nog steeds een contrastmode met fel laaiende kleurschakeringen; unikleuren gecombineerd met accentkleuren; kleurpatronen in zachte, bleke poederachtige tinten en diep warme romantische kleuren. De vormgeving, die steeds meer rekening gaat houden met de functie van de tas, ondergaat geen schokkende verandering in de zomermode. e Grotendeels is zij gebaseerd op het geometrische patroon, met daarnaast het nodige respect voor de nog bestaande smaak. In voorjaar en zomer wordt de stylering sterk bepaald door doel en bestemming van de accessoires, waarbij de vrije-tijdsbesteding een belangrijke rol speelt en de plaats waar deze wordt doorgebracht. De materialen die gebruikt worden zijn behalve leer, natuurlijke vezels, waaronder gevlochten riet, biezen, raffia en denim. Ook worden fijne, glanzende stoffen en synthetica gebruikt- Ondanks de enorme variatie in soorten en genres zijn er in de tassenmode bepaald duidelijk enkele sfeergroepen te onderkennen. De normale, min of meer geklede hand- of schoudertas blijft een gevraagd artikel. De voorkeur in deze groep gaat uit naar A4-formaat. De eerste sfeergroep bestaat uit reistassen, mflnden en zakken: vlot, in een simpele styling met een basiskleur, gecombineerd met fel gekleurde bloemmotieven of rustige, afgezwakte tinten. De tweede groep zou men chique of theatraal kunnen noemen. Bij deze tassen valt de tegenstelling bij het gebruik van materialen op: riet (natuur) wordt versierd met een feestelijk kunstnijverheidsprodukt. Een ornamentele versiering van goud, filigrain, stras of geldeurde stenen wordt nu gecombineerd met gevlochten natuurmateriaal. Deze combinaties zijn tekenend voor de contrastmode in een exotische sfeer. In de derde sfeergroep vinden we artikelen die qua kleur en materiaal passen in een door zon gebladerde dorre woestijn. Logisch zijn hier de lijke materialen en de zongebleekte gebruikte droge natuurlijke natuurkleuren; af en toe gecombineerd met een fel rood, groen, geel, wit en zwart (Afrika). De vormgeving is oe'r-klassiek; de versiermotieven zijn eeuwenoud en rustiek. verkrijgbaar bij Damstraat 2 Kreukelmarkt 2A Korte Geere 14 90 JAAR! 10% KORTING HERENMODE Kinder- en tienermode, Oude Vismarkt 4, Goes Tel. 01100-16367 (achter het postkantoor) 's Maandagsmiddags open van 13.30-17.30 uur Binnen enkele uren een plafond op maat voor uw kamer, keuken, badkamer, kantoor of bedrijfsruimte. Ook als verlaagd plafond. Bel, of bezoek onze showroom voor meer informatie! PLAVITA PLAFOND SERVICEBEDRIJF Industrieweg 2 - 4401 LB Yerseke Tel. 01131 -1497 Fax 01131 -3508 Vakbedrijven in Duitsland, Nederland, België, Oostenrijk en Zwitserland Echt leder, in 3 kleuren: wit, beige en lever. Van 79,95 nu: Ons bedrijf is gespecialiseerd in de levering en montage van systeemplafonds, scheidingswanden, projectvloeren, gevel- en dakbeplating en Prefab-badkamers. Ter vervanging van onze voorman-vloerenlegger, die binnenkort in de VUT gaat, zoeken wij een voor spoedige indiensttreding. Wij vragen: ervaring als vloerenlegger, zowel harde als zachte vloerbedekking; een persoon die tevens andere werkzaamheden kan verrichten, zoals het aanbrengen van systeemplafonds, sierpleister, het bekleden van wanden met vinyl e.d. Wi] bieden: zelfstandig werk; vervoer wordt door het bedrijf geregeld; een behoorlijk salaris; vaste onkostenvergoeding. Bent u geïnteresseerd, stuurt u dan uw sollicitatie binnen één week naar onze afdeling Personeelszaken, Postbus 8011 330 EA Middelburg.

Scheldebode | 1990 | | pagina 19