Kinderkleding met felle kleuren en details uit verre landen D De mannen worden versierd met bloemen en motiefjes Zonnige lentemode zoekt het in meer kleuren D Tieners willen meer denim dan blue jeans Hoera het is lente Voor mannen ook gedurfde kleurencombinaties zoals geelachtig groen en citroen geel Ook alle soorten rood geven de man meer kleur. - FOTO: VAN GILS DEZE zomer verandert er qua vorm niet veel in de mannenmode. De klassieke vormen blijven maar nieuw zijn de fantasierijke stoffen met geprinte of geborduurde(bloem)motieven, verder strepen, stippen, ruitjes en noppen. De mannenmode is niet saai meer, integendeel durf en fantasie zorgen voor een uitbundige mannenmode. Revoluties bestaan niet in de mannenmode. Een iets smallere of bredere stropdas of revers is al schokkend genoeg. Ook dit seizoen hebben de ontwerpers zich hier keurig aan gehouden. Toch is er sprake van een omwenteling. De man wordt versierd met verlerlei motieven. De overhemden zien er soms zo bont uit dat een Hawaiï-shirt er nog bij zou verbleken. Ook zien we gebloemde colberts, gedragen of een effen broek. In de mannenmode oof de klassieke paisley of kasjmir dessins. Overhemden zijn deze zomer belangrijk. Zij bepalen het imago van de outfit. Wie boven een jeans een klassiek hemd draagt maakt een gesoigneerde indruk. Met een bont bedrukt shirt boven dezelfde broek ziet het er meer ongedwongen uit. Soms zijn de overhemden zo bont en kleurrijk dat een stropdas overbodig wordt. Draagcomfort is bij de overhemden belangrijk. De harde boorden zijn al lang passé. Andere nuttige details blijven zoals de button-down knoopjes. Deze werden aanvankelijk gebruikt om opwaaiende kragen te voorkomen. Nu is dit praktische detail ingeburgerd. Een vaste plaats heeft ook de borstzak gekregen. Pas na het verdwijnen van het herenvest werd dit detail als zeer praktisch ervaren. Korte mouw shirts blijven deze zomer in het modebeeld. Belangrijk in de mannenmode zijn de gebruikte materialen. Er zijn door de nieuwe technologische ontwikkelingen stoffen met steeds meer toegevoegde waarden. We zien costuums van soepele lichtgewicht stoffen, verder veel Cool Wool, katoen, zijde en linnen. Vaak in edele meningen zoals katoen met linnen, wol met linnen, wol met zijde en katoen met viscose. Funktionele details zijn belangrijk zoals extra zakken en afritsbare mouwen. Ook de man geeft deze zomer een stukje been bloot. Vlotte soepele één rij colberts laten zich goed combineren met vrolijke bermuda's. De kleuren zijn een tikje gewaagd. Rosé en andere wijntinten vormen met maisgeel combinaties. Ook tropische groentinten in vele licht donker schakeringen geven kleur aan de nieuwe mannenmode. Weelderige geometrische dessins in felle en zachte kleurstellingen worden niet alleen voor de overhemden gebruikt maar ook om de in sterke pastelkeuren uitgevoerde katoenen en linnen jasjes aan de binnenzijde op te sieren. De voeringen laten de meest fantasierijke dessins en kleuren zien. Ook de trenchcoats zijn gevoerd met fantasierijke blader en bloemmotieven. Het klassieke herencostuuum heeft een veijongingskuur ondergaan en is een modieus mannenpak geworden in soepele zomerse materialen en nieuwe tinten rood en paars-rood. Het silhouet is ruim en soepel met veel klassieke elementen. Double en singel breasted jasjes zijn even belangrijk. Essentieel is de plaatsing van de knopen. Pantalons vallen ruim en recht naar beneden. Ze hebben brede banden, varianten in de riemlussen, en fantasiebiezen. E ontwerpers van kindermode hebben zich voor de collectie voorjaar/zomer 1990 ten aanzien van de kleuren en prints laten inspireren door verre oorden. Mexico staat bovenaan, maar ook prints uit het Verre Oosten en Noord- en Zuid-Amerika zijn in. Ruime broeken, salopets, rokken, shirts en. i'acks in felle, flitsende deuren die vooral makkelijk draagbaar zijn bepalen de kindermode. Voor meisjes zijn er zwierige jurkjes, rokken, broeken, broekrokken en shirts in felle, contrasterende kleuren. Voortbordurend op het thema 'Mexico' hebben de ontwerpers rokken en bolero's met stroken en ruches gemaakt. Tropische vruchten, bloemen, sombrero's en palmbomen komen steeds terug bij de opdruk. Behalve de bontgekleurde kleding die de hoofdmoot vormt, hebben de meeste collecties ook wat kleding in pastel-tinten. Thema is hier The Fifties; Miami, Happy Days, jukeboxen en candy. De zachte kleuren in combinatie met wit geven een fris en tegelijk lief effect. Dit komt terug in de prints die op deze kleding gedrukt zijn zoals snoepjes, milkshakes, zonnebrillen, bloemetjes en streepjes. De jurkjes en bloesjes hebben pofmouwen en ruches. De mode voor jongens is vooral stoer. De ontwerpers hebben zich laten inspireren door populaire sporten en het Wilde Westen met een vleugje Mexico. Prints als scate-boarden, voetbal en wielrenfietsen en cowboys, cactussen, indianen en folkloristische motieven zijn terug te vinden in de meeste collecties. Ook voor de jongens geldt felle kleuren. Waar het gaat om de sportprints komen rood, wit en blauw steeds terug, de cowboy- lijn kent de kleuren geel, rood en lime. Aardig detail bij de kinderkleding is dat Vroom en Dreesmann kleding en accesoires als zonnekleppen, buttons en rugzakken van het eendje Alfred Jodocus Kwak verkoopt. Alfred J. Kwak is een creatie van Herman van Veen. Een deel van de opbrengst van deze kleiding en artikelen gaat naar de stichting Kindermode voor stoere binken FOTO: MC GREGOR JUNIOR Colombine, een stichting die mensen help waar ze maar helpen kan. Vrolijke kinderkleding - FOTO: ESPRIT E twintigste eeuw is aan z'n laatste tien jaar bezig, tek maar aan de andere kant ook een beetje, in weemoed Dat betekent aan de ene kant vrolijk vooruitzien naar wat het jaar 2000 ons allemaal gaat brengen omzien naar al die leuke jaren die achter ons liggen. Het zomermodebeeld geeft de gemengde gevoelens uitstekend weer. Makkelijke kleren en soepele stoffen tonen de ene keer een frivool stukje been, de andere keer ingetogenheid. Stijl en comfort gaan hand in hand. Met de mode van deze zomer stapt de vrouw het ene moment uit een Bentley, het andere moment op de fiets. Kleuren en combineren, dat zijn de sleutelwoorden voor de nieuwe zomercollecties. Een mode in uitbundige kleurcontrasten met inspiratiebronnen in verre landen. Zo zien we mexicaanse motieven, caraïbische vrolijkheid, diepe donkere Afrikaanse kleuren en speelse Parijse chic. Dit jaar geen overheersende trendthema's, maar een optimale mogelijkheid om naar eigen smaak, fantasie en inzicht kleuren en kledingstukken te combineren in de meest uiteenlopende sferen: van supersportief tot sophisticated-chic. De mode brengt veel variaties voor de vrouw: broekrokken waarbij de allure van een rok wordt gecombineerd met de sportiviteit van een broek. De broekrok kent vele mogelijkheden: sierlijk wijduiüopend met dubbele plooien en bijna enkellang, slank gesneden tot over de kuit reikend, of krachtig kort en wijd. Ze worden gedragen metdouble Combinatieprogramma's van roftken, broeken, blouses qn jasjes zijn kenmerkend voor het seizoen. - FOTO; M 4 S breasted taillejasjes, zwierig wijde swaggers met sjaalkragen of heuplange kraagloze blazers. Geinspireerd op het altijd zomerse Caraïbische eilandengebied is de kleding met een palet van prachtige geel-, groen-, lila- en blauwtinten. Blouses met mooie open kragen die over de revers van de jasjes gedragen kunnen worden hebben vaak korte aangeknipte mouwen. De nieuwe mode brengt dessins en kleuren uit de meest uiteenlopende gebieden samen. Ook Afrika vormde een inspiratiebron. Dit is terug te vinden in de donkere rossigbruine kleuren en exotische motieven en veelkleurige uitheemse dessins waarin fel groen en zonnig oranje overheersen. Het avontuurlijke grensgebied tussen Noord- en Midden Amerika (Texas en Mexico) wordt door de zomermode ook in beeld gebracht. De beroemde Mexicaanse kleurpatronen krijgen een plaats op verschillende kledingstukken. Deze mode brengt vooral de jeans voor het voetlicht. 'Classic goes crazy' is het motto waardoor de klassieke marine mode vol streepjes en bolletjes rood-wit-blauw er weer fris en jong uitziet. De bekende sjaals van Huize Hermès, vol nautische en hippische motieven zoals ankers, stuurwielen, kettingen, stijgbeugels en paardenhoofden OP de scholen voor het voortgezet onderwijs lijkt het welhaast een schooluniform. Op fietsen en brommers komen ze aangereden. De jongens en meisjes gekleed in stoere spijkerbroeken. Het indigoblauw overheerst nog steeds maar de blue jeans look is met alleer maar blue. Naast rood en zwart zijn er nu ook spijkerbroeken (en jasjes) in wit, zwart en gebleekte pasteltinten. Nieuw is ook de bed rukte denim die we zien in kittige korte rokjes en jasjes meisjes en in jacks en jeans maken een glorieuze en modieuze come back. De manier waarop deze kleurige sjaals nu gedragen worden zorgen ervoor dat zij hun tuttig imago verwisselen voor een brutalere uitstraling. De sjaals gaan om het hoofd als een sierlijke band,, om de hals of als ceintuur door de lussen van de jeansbroek of korte jeansrok. Deze zomer gaat de marinemode op chic. Grote kragen, donkerblauwe biezen, dubbele rijen knopen en superwijde broeken staan niet alleen modieus maar ook heel elegant. Rokjes en pantalons vormen dit keer een mooi contrast. Reiken de strakke taps toelopende rokken net tot aan de knie, de superwijde broeken zwieren tot om de enkels. Kenmerkend zijn de goudkleurige accenten, contrastbiezen, polo- en doorknoopslui tingen, platliggende kragen, afleidingen van matrozenkragen, platte plooien en plissé's. Naast de marinemode is ook de op de golfsport geinspireerde mode terug van weggeweest. De originele golfkleuren geel, rood, groen, marine en wit zijn terug te vinden in pullovers en polo's met speciale golfemblemen en in bermuda'sbroekrokken en broek. Met al die combinatiemode zouden we bijna nog vergeten dat er ook nog jurken zijn.Deze maakt deze zomer een come back. We zien sluikvallende doorknoopmodellen met brede gekruiste banden op de rug, met een crossoverslag en wijduitwaaierende rok en verschillende hals- en mouwvormen. De halslijn loopt vaak dwars van schouder naar schouder. De jurkjes zijn strapless of hebben een bustiertop. meisjes jongens. Speciaal voor haar zijn er amazonerokken met korte getailleerde jasjes. Verwant aan denim is de Chambray in kleuren van diep indigoblauw tot het bleekste hemelsblauw. Voor de nodige opsmuk op de jacks en broeken zorgen de tieners veelal zelf. Tripper brengt hiervoor deze zomer tatoeages op de markt. Plakplaatjes die op de arm of benen geplakt kunnen worden maar ook tattoo transfers die op de jeanskleding gestreken kan worden en waarmee de jeanswear een extra stoere en sexy dimensie krijgt. De jeansdrager kan geheel naar eigen inzicht zijn of haar kleding een persoonlijke tattoo touch geven. De jeans wordt verder versierd met kleurige prints als opvallende tegenvoeringen van manchetten, kragen en sluitbiezen. Verder zien we lange en wijduitlopende alleen goucho-broeken in black en blue denim, sportieve salopettes (ook met knielange pijpen), slanke jeans met suède applicaties en afbiezingen. Nieuw in de details zijn de fraai geëmailleerde labels, en ingezette flu weelstukken. Bij deze jeansmode worden lange katoenen blouses gedragen waarbij mouwen, manchetten, kragen, voor- en achterpanden uit verschillende dessins zijn opgebouwd evenals T-shirts met leuke prints en sweatshirts in de nieuwste specerij kleuren. Stoere binken kleden zich verder in sportieve comfortabele kleding die tegen een stootje kan. Populair zijn nog steeds de basebaljacics met veel praktische details als eenbinnenzak, veel bergruimte, ritsen en een capuchon. Populaire kleuren zijn navy, lichtblauw en rood, met groen als accent. De beachwear is niet meer uit het jonge modebeeld weg te denken. Shorts en bermuda's worden overal gedragen als het warm is: naar het strand en naar school. We zien vrolijke prints niet alleen op de broeken maar ook op de T- shirts en sweatshirts. Foto: Internationaal Bloembollencentrum DE Lente is aangebroken en hoewel de winter niet zo streng geweest is verheugen we ons toch bij het zien van de prachtige uitbottende natuur. In de maand maart bereikt de aanvoer van narcissen zijn hoogtepunt. De narcissenkwekers verwachten dit seizoen meer dan 250 miljoen bloemen te produceren. Bij een dergelijk aantal wordt niet op een bloemetje meer of minder gekeken. Vandaar dat dit schattige meisje gerust haar gang kan gaan in dit stralende bloembollenveld.

Scheldebode | 1990 | | pagina 13