HE SCHELDEBODE r indisch Deze week bij het Arbeids het weten waard MeMafie QE SCHELDEBODE Kurkcentrum breidt uit met kunststofvloeren Prijs voor Danny Yntema Florado geeft bloemen weg op Valentijnsdag Wijnhandel Impodra hield sherry informatie-avond KOKEN Sambal goreng tahoe en timpe (droog) UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN 45-ste Huishoudbeurs zoekt stofzuigende koffiemolen Jubileumconcert van Middelburgs Muziek Korps Tips voor een beter vetgebruik Werken in de gezondheidszorg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 FEBRUAR11990 305 HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN De weg door het water Week 17 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 29-01- 1990 t/m 04-02-1990 MIDDELBURG - Het kurkcentrum aan de Kort Geere 15, al vele jaren het adres voor een kwaliteitsvloer van kurk, heeft het assortiment onlangs uitgebreid met kunststofparket en kunst stoftegels. Op het eerste gezicht ziet het kunststof er ook inder daad uit als parket en als natuursteen. De kunststofvloeren ken nen echter alleen de voordelen van parket en natuursteen, na melijk het fraaie uiterlijk. De nadelen van parket en natuur steen heeft het kunsstof niet. De bedrijfsleider van het kurkcentrum is J. Korevaar. Hij heeft zich het afgelopen jaar georienteerd op de kunst- stofmarkt. „Kunststof als ma teriaal voor vloeren is niet iets totaal nieuws. Het was er al een tijdje, maar ik wacht lie ver even de 'kinderziektes' van het materiaal af. Kunsstof voor vloeren is nu zo ver ont wikkeld dat het gerust perfect genoemd kan worden. En dan wil ik het ook graag in mijn assortiment hebben". In de parketafdeling liggen het Hollandse Laminaat- en het Zweedse Lamettparket. Voor beide geldt dat het lever baar is in vele kleuren en pa tronen. In tegenstelling tot echt parket hoeft het nooit ge schuurd en gelakt te worden. Een zwabber en af en toe een vochtig doekje zijn ruim vol doende voor het onderhoud. Nog een bijkomend voordeel is dat het niet verkleurd. Wie na een aantal jaren de meubels een anders zet komt dus niet voor onaangename verkleu ringen van de vloer te staan. En omdat het oppervlak hele maal vlak is, is het een ideale vloer voor mensen die last hebben van allergie. Bij al deze voordelen komt nog de sterkte. Kunststofpar ket van Laminaat of Lamett kan tegen een stootje. „Be stand tegen peuken en deu ken". Zelfs afdrukken van naaldhakken zijn niet te zien. De voordelen van het kunst- Een greep uit het nieuwe assortiment van het Kurkcentrum. - FOTO: HARRY DE LANGE stofparket gelden ook voor Ce- ramiflex, een kunststof pla vuis. De Ceramiflextegels worden op de ondergrond ge lijmd. Daarbij kunnen ze naar keuze tegen elkaar of met een voegje gelegd worden. Het lij men gebeurt met watervaste lijm en dat maakt Ceramiflex ook geschikt voor gebruik in natte ruimtes. De tegels zijn flexibel. Een trap 'betegelen' behoort nu ook tot de mogelijkheden. Ceramiflextegels zijn ideaal als toepassing in flats of bo- vendverdiepingen. Ze klinken niet door en door het gebruikte materiaal voelen ze nooit kil aan. De tegels zijn verkrijg baar in alle kleuren van de re genboog, maar de meeste vraag is natuurlijk toch naar lichte tegels. Korevaar: „Ik pas de showroom zoveel moge lijk aan aan het heersende modebeeld. Op het moment is dat licht. De kurkvloeren zijn nu in lichte tinten verkrijg baar en het natuurlijke kurk- parket is tegenwoordig ook in een geplastificeerde versie op de markt. Het hoeft dan nooit meer gelakt te worden en is onderhoudsvrij d". Danny Yntema met beker en model, na afloop van de wedstrijd in Schiedam MIDDELBURG - De zestienjarige Danny Yntema, leerling kapper bij 'De Kapper' in de Korte Geere 10, won zaterdag 28 ja nuari de tweede prijs op het Zuidholland Festival in Schiedam. Danny deed mee in de cate gorie 'artistiek kapsel'. In deze categorie is niet alleen het kapsel belangrijk maar de hele styling van het model. Danny zocht zelf de kleding en de schoenen van zijn model uit en verzorgde ook zelf de make-up. Voor het eigenlijke kappersgedeelte van de wed strijd, het in model föhnen, kreeg Danny 30 minuten de tijd. „Zelf had ik helemaal niet verwacht dat ik zo hoog zou eindigen, het föhnen ging lang niet zo goed als anders". Maar de jury dacht daar blijkbaar anders over. In plaast van de verwachte achtste plaats was er een tweede prijs. Er waren vier-en-twintig deelnemers. Het Zuidholland Festival in Schiedam is een voorselectie voor het Nederlands Kam pioenschap dat op 1 april in Amsterdam wordt gehouden. Inmiddels staat Danny weer gewoon achter de wasbak bij 'De Kapper'. Als eerstejaars houdt hij zich vooral bezig met wassen, verven en permanen ten. VLISSINGEN - De Huis houdbeurs wordt dit jaar voor de 45-ste keer gehouden. Om de beurs een feestelijk tintje te geven wordt er een overzichts tentoonstelling gehouden van de vele huishoudelijke appa raten en artikelen die in de loop der jaren zijn geïntrodu ceerd op de beurs. Vanaf de eerste beurs in 1950 in Houtrust in Den Haag tot en met de laatste in 1989 in de RAI te Amsterdam is dat een indrukwekkende reeks. 1 Tal van artikelen, die vandaag de dag de gewoonste zaak van de wereld zijn, beleefden in de afgelopen 40 jaar hun opzien barende première op de Huis houdbeurs. Hoewel de organi satoren zelf een groot aantal van deze produkten te pakken hebben kunnen krijgen, zijn zij er toch uiterst benieuwd naar of er nog mensen in het bezit van zulke toenmalige no viteiten zijn. Met name valt daarbij te denken aan: de schuimrubber matras en de staalwolspons (1950), de synthetische vaat doek (1951), de stofzuigende (Ruton) koffiemolen tevens haardroger (1952), de anti-mot lamp (1953), het zig-zag knoopsgatmechaniekje voor de naaimachine (1954), het ap paraat dat ramen lapt en droogt, maar tevens de vloer wrijft, boent en schrobt (1955), de Robbie-flux luier die ook vader kan aanleggen (1956), de opblaasbare klerenhanger (1959), het Prentenboekgordijn van Annie M.G. Schmidt (1960), de naadloze Libelle steunkous (1961), de zitzak (1969), de badkuip in de aan recht (1971), het Elna strijk- pers apparaat (1973), de Cur- ver mini-naaibox (1976), de te- lescopische hondepoep-opra- per (1979) etc. Wie denkt nog zoiets of een andere Huishoudbeursnoviteit te bezitten wordt vriendelijk verzocht even contact op te ne men met de beursorganisatie: telefoon 020-5491212, toestel 1608. Geschikte artikelen, die uiteraard ieders eigendom lijven, kunnen dan eep plaatsje krijgen in een in de RAI in te richten presentatie 'Veertig jaar Noviteiten op de Huishoudbeurs'. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 37e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.600 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Hannie Wijnen tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-18676 01-90 MIDDELBURG - Voor de inwoners van Middelburg hebben de Scheldebode en de Florado bloemenshop uit de Lange Delft een leuke verras sing in petto. Omdat het vol gende week Valentijnsdag is heeft Florado een flink aantal boeketten besteld. En de lezers van de Scheldebode mogen uitmaken naar wie die boeket ten gebracht worden. Het is de bedoeling dat u op een briefkaart schrijft wie volgens u een bloemetje heeft verdiend en waarom. Iedereen kent in zijn of haar omgeving wel mensen die het verdienen om eens in de bloemetjes gezet te worden. Dat hoeven niet al tijd wereldschokkende acties te zijn. Iemand die drie keer in de week een halfje bruin mee brengt voor iemand die dat zelf niet kan doen verricht ook prijzenswaardig werk. De briefkaart kunt u sturen naar de redactie van de Schel debode, Postbus 5051, 4380 KB te Vlisingen. In de Schelde bode van 14 februari worden de namen bekend gemaakt van de mensen die op die dag in de bloemen gezet worden. Uw inzending moet wel uiter lijk maandag 12 februari om 12.00 uur binnen zijn. De oorsprong van Valen tijnsdag is al vele eeuwen oud. In de derde eeuw van onze jaartelling leefde er in Terni in Italië een geestelijke ge naamd Valentius. Hij stond bekend als een uiterst min zame man, vriendelijk en hulpvaardig en altijd bereid om moeilijkheden uit de weg te ruimen. Vooral de jong ge liefden hadden zijn aandacht. Na een bezoek aan zijn kloos ter konden de bezoekers altijd rekenen op een mooie bos bloemen uit de kloostertuin. Maar het liep niet goed af met Valentinus; hij stierf de marteldood. De Katholieke kerk had er een martelaar bij en stimu leerde de herdenking. Niet al leen om Valentinus in ere te houden maar vooral om de heidense Lupercaliafeesten te verdrijven. Deze vonden plaats op 15 februari. Op dit vroege lentefeest werd de op leving in de natuur gevierd. Een van de ceremonien was dat jonge meisjes een briefje met hun naam in een urn de poneerden. De jongens deden dan later een greep in de urn en kozen zo hun vriendin voor een dag. De combinatie van de her denking van Valentinus en de Germaanse mythe over de strijd van de winter tegen de lente wordt vanaf de veer tiende eeuw vooral in Engels sprekende landen gevierd. Mensen zonden elkaar op die dag mooie houtsneden en later fraaie kaarten, versierd met bloemen. Vanuit Engeland en Noord- Amerika is het gebruik naar Europa gekomen. Het sturen van kaarten is gebleven, maar daarnaast nemen ook bloemen een steeds belangrijker plaats in op Valentijnsdag. MIDDELBURG - Het Mid delburgs Muziek Korps be staat 175 jaar en geeft, omdat te vieren een jubileumconcert op zaterdag 10 februari in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat. Medewerking aan dit con cert wordt verleend door de Koninklijke Oratorium vere niging tot Oefening en Uit spanning o.l.v. Jo Ivens. De al gehele muzikale leiding is in handen van Jacq Laroes. Uitgevoerd worden o.a. werken als Fremersberg van M. Koenemann, Kroningsmars van Meyerbeer, Einzug der Gladiatoren van Fucik, Halle luja van Handel. Daarnaast moderne werken als Raz- zama-Jazz van Ted Blumen- thal en The Phantom of the Opera van Andrew Lloyd Webber. Na afloop van het concert is er gelegenheid voor het be zichtigen van een expositie die een beeld geeft van vroeger en nu van dit tot één van de oud ste korpsen van Nederland be horende orkest. Ook wordt er een film vertoond die een beeld geeft van de vereniging anno 1990. Na afloop is er gele genheid tot dansen met „Star dust". Aanvang 20.00 uur. Toe gangskaarten a 5.- zijn ver krijgbaar aan de zaal. VLISSINGEN - De belangstelling voor cholesterol-verlaging neemt hand over hand toe. Zo langzamerhand is iedereen er van doordrongen dat een hoog cholesterol gehalte erg ongezond is en makkelijk kan leiden tot ernstige kwalen. Cholesterol wordt niet alleen verlaagd door minder vet te gebruiken in de dage lijkse voeding, ook een ander, beter vetgebruik leidt tot het ge wenste resultaat. Het gaat er vooral om de hoeveelheid verza digde vetten te verminderen. Belangrijk is het dan om te weten waar die vetten in zitten en waardoor ze vervangen kunnen worden. De cholesterolverlager van het eerste uur, Becel, heeft dit alles in een compact foldertje samengevat. In de folder worden vetbevattende producten vergeleken met keuzes die minder vet bevatten of een betere vetsamenstelling hebben. Met die laatse categorie worden producten met minder verzadigd vet en veel linolzuur bedoeld. Even een voorbeeldje: in plaats van paling kunt u beter mosselen op uw brood eten en een sneetje knackebrod komt een stuk gezonder uit de bus dan een cream cracker. De moccataart kunt u beter laten staan, maar dat wist u natuurlijk al, en vervanger door een vruchten vlaai. De folder is gratis verkrijgbaar bij Becel, postbus 744,4870 CB Etten-Leur. Een briefkaartje met de vermelding 'gezonder eten, een goede keus' is voldoende. Vanaf eind januari kan de folder ook meegenomen worden uit de ivachtkamer van de huisarts of de diëtist. MIDDELBURG - Sherry kan nog steeds op de warme belangstelling van de Neder landse consument rekenen. Dat bleek tijdens de Educa tieve Sherry Proeverij van Slijterij/-Wijnhandel Impo dra in winkelcentrum Dau- wendaele. Tijdens de avond werd steeds meer duidelijk dat er meer achter Sherry zit dan men op het eerste gezicht ver moedt. Sherry is een wijn met een rijke historie die terug gaat tot de tijd van de Phoeni-' ciërs (1100 voor Christus). Er valt dan ook heel wat te ver tellen over Sherry. Er zijn vele typen en smaken Sherry. Van zeer droog tot zeer zoet. Er zijn vijf basistypen Sherry. Manzanilla, een jonge, dro ge, onder flor gerijpte Sherry uit de Kustplaats SanLucar de Barrameda. Het lichtste Sherry type dat zeer veel ge lijkenis vertond met droge witte wijn. Fino, ook een jonge, droge, onder flor gerijpte Sherry uit Jerez. Iets geuriger en steviger dan Manzanilla maar toch licht als een witte wijn. Amontillado, een uitgerijpte fino (minimaal 8 jaar oud) met een zeer indringend aroma en stevig van body. Oloroso, een zonder flor ge rijpte sherry die zeer aroma tisch is en qua smaak wat zoe tig en fluwelig aandoet. Een echt aperitief. Cream, een aangezoete Olo roso. (Tahoe is een wit blok uit so jabonen bereid en timpé is een bruine koek uit gegiste sojabo nen bereid). Ingrediënten: 1 tahoe; Vt timpé (de andere helft kunt u in de vriezer bewaren); 1 rode en 2 groene pepers. (Als u het niet pittig ivilt, kunt u het ver vangen door paprika's); 3 grote uien; 2 teentjes knoflook; 4 eetlepels ketjap (sojasaus); 2 eetlepels suiker; 1 stukje laos (op gember gelijkende wortel stok); 1 blaadje salaam (soort laurierblad); lh citroen. De tahoe en timpé in kleine blokjes snijden van 2 cm. en dit bakken in ruime olie. Als ze bruin zijn ophalen. Uien, kno- floop en de pepers fijn snijden en dit fruiten met de laos en salam in 4 eetlepels olie. Als het al wat droog is, doet men de suiker, zout, ketjap en ci troen erbij. De gebakken tahoe MET MAUD en timpé bij de massa doen en goed mengen en niet meer ko ken. llMIDPI IING H KHOIIHG Wie de advertenties in de kranten van de afgelopen we ken gelezen heeft, kan vaststellen dat er vele vacatures in de gezondheidszorg zijn. Bejaardenhuizen, ziekenhuizen, verpleeghuizen, instellingen voor maatschappelijke dienstverlening etc. hebben regelmatig vacatures voor: Verpleegkundige A Verpleegkundige B Zwakzinnigenverzorg(st)er Ziekenverzorg(st)er Bejaardenverzorg(st)er Gezinsverzorg(st)er Als je beschikt over een opleiding zoals MAVO-D, HA VO, VWO, MHNO, MDGO, INTAS etc. voldoe je meestal aan de toelatings-eisen voor de diverse opleidingen in de gezondheidssector. Beschik je over deze opleiding, maar weet je nog niet zeker of dit soort werk wat voor je is, dan is er nu een mooie gelegenheid om zonder verplichtingen kennis te maken met de diverse functies in de gezond heidszorg! Wil je wel in de gezondheidszorg werken, maar weet je nog niet in welk beroep, dan heb je nu de kans te ervaren, ivat een bepaalde functie inhoudt! Op 6 maart start nl. een oriëntatiecursus in de verzor gende beroepen op het Centrum voor Beroepsoefening en Beroepenoriëntatie te Middelburg. Alle jongens en meis jes, mannen en vrouwen, die graag in de gezondheidszorg willen werken, maar niet precies weten in ivelk beroep, kunnen zich oriënteren op de diverse opleidingsmogelijk heden. De cursus duurt zes weken (op dinsdag- en donder dagmiddag en op vrijdagochtend). Het programma bevat ondermeer de volgende onderde len: excursies aan een bejaardentehuis, verpleeghuis, Vijver vreugd, Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland en een zieken huis. diverse gastsprekers over het beroep van bejaardenver zorgster, gezinsverzorgster, zwakzinnigenverpleegkundi- ge, ziekenverzorgster, verpleegkundige A en B, kraamver zorgster, thuisverpleging etc. Alle gastsprekers zijn zelf werkzaam in een van deze be roepen. Daarnaast kent de cursus diverse opdrachten, worden er films vertoond en wordt ingegaan op de opleidingsmoge lijkheden in de regio. Deze cursus is gratis, er zijn geen kosten aan verbonden. Een bijdrage in de eventuele kosten van kinderopvang is mogelijk! Voldoe je nog niet aan de toelatingseisen van een oplei ding in de verzorgende sector? Dan kun je doorgaan met de cursus „Brugdiploma voor Verplegende en Verzorgende Beroepen (B.V.B.I). Heb je belangstelling of ivil je meer weten? Kom dan naar de voorlichtingsbijeenkomst op woensdag, 21 fe bruari om 13.45 uur op het Centrum voor Beroepsoefening en Beroepenoriëntatie, Papisland 1 te Middelburg. Of neem contact op met: Ina Vermet van het arbeidsbu reau Vlissingen: 01184-12590. Ronald duLong van het ar beidsbureau Middelburg: 01180-83581. Vlissingen - 10 fe bruari W. v. Ouwerkerk, Gerbran- dystraat 6, tel. 65498, 11 februari G. de Greef Willem Klooslaan 1 tel. 68021. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 10 februari A P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814, 11 februari J. K. Domini- cus, Dam 30, tel. 12830. Spreek uren voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30- 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwland - 10 fe bruari R.G.G. Groot, Dr, v.d. Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182- 1308, 11 februari J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 10 en 11 februari E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 9 februari (vanaf 18.00 uur), 10 en 11 februari P.K. Noorlander, Mid delburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren - 10 en 11 februari A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Verloskundigen Middelburg -10 en 11 februari K. Boot, Segeerssin- gel 120, tel. 39865. Vlissingen - 10 en 11 februari H.J. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp: 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Kruisverenigingen van geheel Walcheren - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 10 en 11 februari A A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Vrijdag 9 tot 16 fe bruari Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Vlissingen - Vrijdag 9 tot 16 fe bruari Apotheek Souburg, C. v. Pe restraat 1, tel. 61593. Kleine huisdieren - 10 en 11 fe bruari L.J.J. Schofaerts Vlissin gen, tel. 01184-10910. Uw weg was in de zee, en Uw pad in grote wateren. (Psalm 77:20). Je hoort ivel eens iemand klagen dat ie de hele nacht geen oog heeft dichtgedaan. Misschien kent u dat. De dichter van Psalm 77 kende dat ook. De zorgen hielden hem ivak- ker. Het loopt allemaal tegen. Hij is het zicht op God kwijt. Vroeger uxis het allemaal zo goed. Maar dat is alle maal weg. Alleen het heimwee ernaar kent hij nog. Zijn vragen gaan over het Godsbestuur. Als God nu liefde is en het beste met hem voor heeft, waarom moet hij dan zoveel ellende meemaken? In deze Psalm klaagt hij zijn ellende uit. Maar..., hij klimt ook uit de put van moe deloosheid omhoog. Weet u hoeDoor te bedenken dat zijn n God vroeger in de meest hopeloze situatie van Israël door het onmogelijke heen Zijn volk heeft verlost. Het kan dus met hem nu ook nog goed komen. „Uw weg was in de zee..", zo overdenkt hij op zijn bed. Eens stond Israël voor het water van de Rode Zee. Ze wa ren juist zo blij dat ze uit Egypte verlost waren. En nu loopt de weg dood. Ze staan voor de zee. Maar achter hen komt het leger van Farao om met hen te strijden. Links en rechts zijn hoge berg massieven. En voor hen bruist het water. Ze kunnen geen kant meer op. Ze zitten als ratten in de val. Maar, gelukkig, er is nog een weg open: de weg naar boven. Ze bidden tot God om hulp. En Hij hoort. In dat noodweer baant Hij voor Israël een weg dwars door de zee. En ze komen allemaal veilig aan de overkant. Wat een redding! Aan dat machtige toonder denkt Asafop zijn bed, als hij voor zoveel raadsels en onmogelijkheden staat. Staat u misschien voor een zee mn moeite en nood? Ziet u het niet meer zitten? Kunt u geen kant meer op? De weg naar bo ven is altijd open! God helpt in nood. Hij hoort het gebed. Zijn lieve Zoon Jezus Christus heeft Zichzelf gegeven om in de zee van onze nood en dood onder te gaan. Wie in Hem gelooft zal het ervaren, dat God een weg baant, ivaar ivij geen weg meer zien. Een begaanbare weg door dit leven, maar ook dit leven uit! Ds. C.G. Vreugdenhil bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 8 oktober 1989 van: 800 m3 21 352 1000 m3 26 439 1200 m3 31 527 1400 m3 36 615 1600 m3 42 703 1800 m3 47 791 2000 m3 52 879 2200 m3 57 967 2400 m3 62 1055 2600 m3 68 1143 2800 m3 73 1230 3000 m3 78 1318 3300 m3 86 1450 3600 m3 94 1582 3900 m3 101 1714 4200 m3 109 1846 4500 m3 117 1977 5000 m3 130 2197 5500 m3 143 2417 6000 m3 156 2637 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1990 | | pagina 5