24-Uur van Borsele in een nieuw jasje HET VREEMDELINGENVERKEER BRENGT GELD IN HET LAATJE „Tina Turner" in Cosmo Cursus verhalen vertellen Creatieve cursussen bij Kunstzinnige Vorming SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 JANUARI 1990 ZEELAND - Zeeland is in trek. Vooral 's zomers. Op een zonnige dag spelen al gauw een 300.000 mensenkinderen op de stran den en langs de dammen. Ze zijn afkom stig uit andere provincies en het buiten land. Mondain publiek Pukkel gevonden Oeverzoekers Werkloosheid 31 Van boerenland tot big business Van P. Tazelaar uit Hein- kenszand ontvingen toe het 'boekje' Lichte Narco se, een bundeling magisch realistische korte verha len. Onder het pseudoniem CL van Beveland schrijft Tazelaar over onbegrijpe lijke toevalligheden. Om te benadrukken dat er niets in ons leven zo maar gebeurt krijgen onwerke lijke gebeurtenissen een overheersende plaats in de verhalen. En dat ver veelt al snel. Een toeval lige gebeurtenis kan een verhaal een extra dimen sie geven, tioee wordt al een beetje overdreven en bij de derde... In Lichte Narcose staat op bijna iedere bladzijde ioei een toevallige gebeurtenis of ontmoeting, en op som mige bladzijden voel meer dan een. Misschien is het leuk voor de liefhebbers, onze boekenwurm werd er een beetje melig van. Het 'boekje' is voor acht gulden verkrijgbaar bij Loek's boekhandel en bij Fanoy in Middelburg. En dat is eigenlijk best veel voor een drukwerkje dat nauwelijks boven het ni veau van de gemiddelde, in eigen beheer gestencil de, schoolgids uitkomt. Het bestaat uit 54 gesten cilde pagina's, met een kaftje. Nee, dan 'Vrij Gesproken' van Marrie de Muynck. Deze Middelburgse be schrijft met een vlotte pen haar jeugd in Vlis- singen en haar studenten tijd in Amsterdam, die haar hebben gevormd tot de persoon die ze nu is. Het geloof speelt daarbij een belangrijke rol. Toch heeft haar boek niet het prekerige dat veel boeken hebben waarin meer dan een keer over Jezus wordt gesproken. Haar speur tocht naar het antwoord op de vraag 'Waarom leef ik en wat is mijn bestem ming' brengt haar bij vrienden die de waarheid gevonden schijnen te hebben in vrije sex, drugs en meditatie, maar ze ziet ook hoe deze weg uitein delijk leidt tot de dood van haar jeugdvriendin. Marrie vindt het ant woord uiteindelijk in de Bijbel en gaat in Vrij Ge sproken achteraf na hoe de verschillende situaties in haar leven hieraan hebben meegewerkt. Vrij Gesproken is een uit gave van Stichting Petra en kost slechts zeven gul den vijftig. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VLISSINGEN - De Nederlandse zangeres Channah treedt op vrijdag 26 januari op in discotheek Cosmo aan de Voltaweg. Het optreden begint op het middernachtelijk uur en de toegang is gratis. „Channah" is de artiestennaam van de 20-jarige Louisa Baegen afkomstig uit Zeist. Maar misschien is zij beter bekend als de Tina Turner van de afgelopen Soundmixshow. Nu bestaat het repertoire van Channah niet alleen uit Tina Tumersongs maar het varieert van gouwe ouwe evergreens tot top 40-muziek met voorkeur voor soulgetinte disconummers. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ACTIE - SVRZ houdt elke laatste zaterdag van de maand een verkoop van verkregen huisraad. De op brengst is bestemd voor projecten in Burkino Faso van het Foster Parents Plan. Plaats: de Snuffelhut, terrein Verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. Tijd: van 10.00 tot 13.00 uur. KOKEN - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlis- singen start op maandag 5 februari een cursus koken voor mannen. De cursus is bedoeld voor mannen van 55 jaar en ouder die niet veel van koken afweten. De cursus is opgebouwd uit 8 lessen en wordt gegeven in de leskeu- ken van de MDGO-scholengemeenschap, Troelstraweg 2 in Vlissingen. De lessen beginnen steeds om halfelf en duren tot halfeen. De kosten voor deelname bedragen 40.- per persoon, exclusief de ingrediënten. Inlichtingen en opgave bij de Stichting Welzijn voor Ouderen, telefoon 01184-16957. „DE BERLAGERTJES" - In de speelzaal „De Berla- gertjes" kunnen al peuters worden geplaatst, wanneer ze 2 jaar en 4 maanden zijn. Dat is niet altijd zo geweest. Vroeger was reizen alleen voor de rijken. Het strand was het domein van de strandvogels. De mens had er niks te zoe ken, of er moest toevallig lading van een vergaan schip zijn aangespoeld. De Noordzee kon je bevaren of bevissen. Dat je er ook in kunt zwemmen kwam uit Duitsland. Daar ontstond in de vorige eeuw het idee, dat het goed was voor lijf en leden om in mineraal rijke bronnen te baden. Dat werden kuur oorden. De zee, hoewel wat groot, was ook zo'n bron. Aanvankelijk namen vooral Duitsers een gezondheidsbad in het koude Noordzeewater, later ook Nederlanders, rijke Nederlanders. Voor de Dom burger stond de duik in zee ge lijk aan het afgeven van een krankzinnigheidsverklaring. Een wereld van verschil ten voordele van de rijke reislus tige, die altijd zeker was van een strand voor zich alleen. Want, al was Domburg een bekend kuuroord, het aantal baders was gering. Zelfs als Mondriaan, de be kendste van de Domburgse kunstenaarskolonie aan het begin van deze eeuw, ter plekke zij n romantische strandgezichten schildert, zijn de stranden nog des vogels. En dat zal goeddeels zo blijven tot na de oorlog. Het reizen blijft voorlopig voorbehouden aan een kleine groep welgestelden: badgast, liefhebber van land- schaps- en stedeschoon, kun stenaar. Zo'n kunstenaar is de schrijver Nescio (pseudoniem voor J.H.F. Grönloh), die rond en na de eeuwwisseling enkele malen Zeeland bezoekt. In 1939 kan Walcheren ge lijktijdig 3.000 reislustigen herbergen. Ze verblijven hoofdzakelijk in hotels en kleine pensions. Er zijn verder wat zomerwoningen en enkele kampeerterreinen, gezamen lijk goed voor ruim 700 slaap plaatsen. De toenmalige streekplancommissie is daar wat bedroefd over en formu leert als eerste het dilemma dat de komst van vreemdelin gen met zich meebrengt: „Beide categoriën van huis vesting van vreemdelingen zullen mogelijk moeten blij ven, doch aan zekere grenzen moeten worden gebonden, daar zij anders het land- schapsschoon - de eerste voor waarde voor het vreemdelin- genbezoek - schaden". Het vreemdelingenverkeer levert maar een geringe bij drage aan de inkomsten van de Zeeuwen voor de oorlog. De landbouw staat wat dat be treft nog ver bovenaan. Voor de boeren aan de kust, die hun grond voor zomerwoningen en kampeerterreinen verhuren, is de aanvulling op het inkomen zeer welkom. Maar het moet ook een aanvulling blijven, vindt de Walcherse commissie. Toename van het vreemdelin genverkeer, zeker als het om een mondain publiek gaat, acht men - de commissie on derschrijft dat - in strijd met de aard van de bevolking. Walcheren heet (volgens de aardrijkskundeboek]es van de lagere school tot ver in de ja ren vijftig nog) 'de tuin van Zeeland' en uitbreiding van het vreemdelingenverkeer lijkt niet zo waarschijnlijk. Een jaar later komen geüni formeerde vreemdelingen, nog weer vier jaar later is onder veel meer de tuin van Zeeland onherstelbaar vernietigd en moet de wereld opnieuw be ginnen. Het duurt jaren om het vliegwiel van de bedrijvigheid opnieuw aan het draaien te krijgen. Op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen nemen de slaapplaatsen, vooral in de vorm van kampeerplaatsen, wel toe, maar heel bescheiden. Op Schouwen zijn aan het eind van de jaren vijftig onge veer evenveel slaapplaatsen als in 1939 op Walcheren. De kampeerterreintjes zijn klein, doorgaans minder dan twee hectare, en de situatie is pri mitief: leidingwater uit een tank en het rioolwater stroomt in beekjes de terreinen af. Maar als het vliegwiel een maal draait, is het ook niet meer te houden. In west- Europa neemt de welvaart MIDDELBURG - De Stich ting Regionale Geschiedbeoe fening Zeeland organiseert een cursus 'Zeeuwse historie en verhalen'. Doel van de cur sus is het bijbrengen van ver tel- en presentatietechnieken, waarbij zowel de inhoud en structuur als lichaamstaal en soort publiek aandacht zullen krijgen. Bestaande verhalen die door mondelinge overlevering tot ons gekomen zijn, zullen onder meer in de cursus worden ge bruikt. Centraal zal nog een nader te bepalen jaartal of thema stan. Aan het eind van de cursus heeft men inzicht gekregen hoe hisorisch mate riaal en eigen beleving beel dend en interessant te vertel len zijn. De cursus wordt gegeven door Jan Swagerman en be staat uit 6 bijeenkomsten in de Zeeuwse Bibliotheek. De eer ste sessie vindt op 29 januari a.s. plaats. De kosten voor de cursus bedragen ƒ35,-. Aan melding kan geschieden bij de secretaris van de stichting, mw. Marlies Jongejan, p/a Zeeuws Documentatiecen trum, Postbus 8004, 4330 AE Middelburg (01180-30339 of 30285). GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 10 tot 17 januari de volgende voorwer pen aangegeven: een buggy, pluche aapje,een zwarte da- mes- en een zwarte herenhandschoen, 1 paar beige hand schoenen, een rok in een plastic zak, een herenring en di verse sleutels, bij het dierenasiel zijn in dezelfde periode aangegeven een cyperse poes, een rood/witte kater, een zwarte kater en een lapjespers. WINTERSERIE - W.S.V. „Willen is Kunnen" - Vlissin gen houdt de derde wandeltocht van een serie van vier op 27 januari. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilome ter. Starten tussen halftwee en halfdrie vanuit het club lokaal aan de Oranjestraat in Vlissingen. Het startlokaal is reeds een uur voor de start geopend. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden. Verdere inlichtingen, telefoon 01184-60294. ETHIOPIË - De Tear Fund werkgroep Walcheren houdt op 27 januari van tien tot vier uur een rommel markt op het terrein van de graanbeurs op het Damplein in Middelburg. De opbrengst komt ten goeie aan Giro 555 van de Nationale Ethiopië-actie. CONCERT - De muziekverenigingen Ame's Genoegen uit Amemuiden en Sint Cecilia uit 's-Heerenhoek geven een concert op vrijdag 26 januari in het verenigingsge bouw „De Ame" in Amemuiden. Aanvang: 20.00 uur. CHARISMA - De Charismatische Werkgemeenschap Nederland (C.W.N.) regio Walcheren belegt op woensdag 31 januari een bijeenkomst in De Hoeksteen in Middel burg. De spreker is ds G. Gerkema uit Oss en het onder werp „De Kerk als helende Gemeenschap". De bijeen komst begint om 19.45 uur. LEZING - De heer M. Waijers, bioloog en amateurdui ker, houdt op 26 januari om 20.00 uur voor de afdeling Walcheren van de KNNV een inleiding over het verschil in waterkwaliteit tussen de Noordzee en de Oosterschelde en de gevolgen daarvan. Deze lezing wordt gehouden in het biologielokaal van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren, Elzenlaan 4 in Middelubrg. PRATEN - Het COC regio Midden-Zeeland start een gespreksgroep voor meisjes en vrouwen. De bedoeling er van is met elkaar te praten over het beleven van lesbi sche gevoelens en hoe hiermee om te gaan in het dage lijkse leven. De introductieavond wordt gegeven op don derdag 25 januari in de Eigenhaardstraat 2 in Middel burg, aanvang 20.00 uur. AVONTUURLIJK - De activiteitencommissie van „Open Hof" in Vlissingen verzorgt op 26 januari een avond voor liefhebbers van zeilschepen. De bekende Vlis- singse ex-loods de heer A. Veldkamp, die in 1988 met de 2- mastschoener „Abel Tasman" uit Australië naar Neder land zeilde, levert commentaar bij de film. De bekende Galapagos-eilanden worden op deze avontuurlijke reis ook aangedaan. De aanvang is 20.00 uur. CURSUS - De ZVU organiseert een cursus Notuleren. De kennismakingsbijeenkomst is dinsdag 30 januari om 19.30 uur. De cursus omvat 10 avonden van 19.30 tot 21.00 uur. Voor inlichtingen en opgave: ZVU, Dam 22. in Mid delburg, telefoon 01180-34800. STERREN - Het Zeeuws Planetarium start begin fe bruari weer met de cursus sterrenkunde. Inlichtingen 01184-12297. VLISSINGEN - Het insti tuut Kunstzinnige Vorming Vlissingen start maandag 5 fe bruari een aantal kortlopende cursussen. Het cursusaanbod omvat voor studenten/scholie ren vanaf 15 jaar en volwasse nen de cursussen: Cultuurge schiedenis, Kunstbeschou wing, Fotografie dokatechnie ken, Basiscursus Video, Intro ductiecursus Yoga en Bloem- sierkunst. Voor de jeugd van 7 t/m 12 jaar is er gelegenheid deel te nemen aan de cursus sen Toneelspelen, Tekenvarié té en Striptekenen. nieken, bedienen van de came ra, beelduitsnedes en montage. Voor deze cursus is het wense lijk in het bezit te zijn van een videocamera en recorder. In de cursus Fotografie doka technieken maakt men kennis met de technische mogelijkhe den van de donkere kamer, films ontwikkelen en afdruk ken en dat alles in de nieuw gebouwde donkere kamer met al zijn faciliteiten. De cursus Bloemsierkunst is verdeeld in een cursus voor beginners en een voor gevorderden. De in troductiecursus Yoga zorgt Binnen de cursus Cultuur geschiedenis wordt de basis gelegd voor een beter begrip van de eigen moderne cultuur. Aan de hand van dia's van beeldende kunst, literatuur- en muziekfragmenten uit Re naissance, Verlichting, Ro mantiek en Moderne tijd wordt het verband tussen his torische, godsdienstige en we tenschappelijke gebeurtenis sen en ontwikkelingen in de kunst duidelijk gemaakt. Voor belangstellenden in deze cur sus vindt op donderdag 8 fe bruari om 19.30 uur een infor matie-avond plaats in het KW-gebouw, Min. Lelystraat 2 te Vlissingen. Deze avond staat onder leiding van de do cente cultuurgeschiedenis Anika Keyzer. De cursus Kunstbeschou wing geeft een overzicht van de beeldende kunst en bouw kunst door de eeuwen heen. Ook binnen deze cursus wordt een verband gelegd met de moderne kunst. Bij de basis cursus video draait het om de mogelijkheden van de appara tuur. Er wordt aandacht be steed aan algemene videotech- voor de nodige ontspanning. Ook de jeugd krijgt volop de gelegenheid creatief aan de slag te gaan. Naast de ver schillende balletlessen kunnen kinderen deelnemen aan een cursus toneelspelen, waar naar hartelust wordt gefanta seerd en natuurlijk toneelge- speeld, met als resultaat aan het eind van de cursus een presentatie voor publiek. Kin deren die liever tekenen kun nen hun fantasie kwijt bij een cursus Tekenvariété waar met allerlei materialen en technie ken wordt gewerkt. Het ma ken van je eigen stripverhalen in de cursus Striptekenen en het maken van een eigen ani matiefilm behoort ook tot de mogelijkheden. Sommige cursussen vinden plaats in de accommodatie KW in Oost Souburg andere in het KW-gebouw te Vlis singen. Informatie over deze cur sussen, aanmelding, betalings- en kortingsregelingen staat vermeld in een folder die te verkrijgen is bij Kunstzinnige Vorming Vlissingen, Badhuis straat 104 te Vlissingen, tele foon 01184-14928/16672. MIDDELBURG - In de pe riode van 1 januari 1990 t/m 14 januari 1990 zijn de navol gende voorwerpen als gevon den aangegeven bij de ge meentepolitie. Voor het afha len van verloren spullen kunt U onder kantoortijd terecht. De gevonden voorwerpen op het bureau worden maximaal 3 maanden bewaard. 1 paar wollen handschoe nen, groen; 1 gouden ketting; 1 kinderschoen, groen/blauw maat 22; 1 dubbele nylon fiets tas, d. blauw; 1 zwarte pukkel met inhoud; 1 lederen heren handschoen, 1. bruin; 1 zwarte portemonnee inhoudende bank- en bibl. pas make-up tas; 1 platte zilverkleurige schakelketting met twee han gertjes; 1 rood-bruine tas in houd kinderkleding; 1 witte plastic tas inhoud gymspullen; 1 blauw klepje opschrift Micro computer notities; 1 groene handschoen; 1 grijze porte monnee inhoudende 2 sleutels; 1 ring met 3 sleutels; 1 fototoe stel; 1 krat bier met inhoud en diverse sleutels. Dieren: angorapoes, bruin en konijn, grijs. De opvangmogelijkheden konden zo sterk groeien, door dat veel landbouwers in de kuststreek hun vertrouwde werk opgaven om verder door het leven te gaan als beheer der van een zomerwoningen terrein of kampeerterrein. Dat bracht meer geld in het laatje dan het door de schaalvergro ting te klein geworden boeren bedrijf. In de jaren zestig zijn de markttechnieken nog niet zo ver ontwikkeld dat Zeeland als een produkt aan de man wordt gebracht. Niettemin groeit het vreemdelingenver keer verschrikkelijk snel. Verreweg de meeste mensen die in deze provincie hun vrije tijd doorbrengen zijn oever zoekers. De grens tussen land en water oefent een magische aantrekkingskracht uit. En Zeeland heeft honderden kilo meters oever aan dijken, dam men en duinen. En vrijwel overal is er goed zwemwater. Maar het strand, die smalle witte rand, die witgele onze kere grensstrook tussen duin en zee, is verreweg de grootste trekpleister van de provincie. Voor grote groepen mensen is de kust door de Deltawer ken nog een stuk aantrekkelij ker geworden. Allereerst zijn de kustgebieden van Voorne tot en met Walcheren gemak kelijker bereikbaar, maar be halve dat is de kustlijn door de dammen ook langer geworden en vanuit toeristisch oogpunt gevarieerder. Voor plankzei lers bijvoorbeeld zijn alle dammen aantrekkelijk, door dat je met de auto tot vlakbij het water kan komen. De dammen aan zee zijn nog eens extra aantrekkelij k omdat plankzeilers er kunnen kiezen tussen binnenwater en de branding van de Noordzee. Om dezelfde redenen zijn de dammen aantrekkelijk voor andere oeverzoekers als sport vissers en bermtoeristen. Voor de vrijetijdsbesteding zijn deze wateren de afgelopen decennia steeds belangrijker geworden. De provinciale WV doet er alles aan om zoveel mogelijk recreanten naar Zeeland te halen. Ook van buiten de landsgrenzen. Binnenkort wordt in Düsseldorf de grote beurs 'Boot '90' gehouden. En natuurlijk is de WV ook van de partij om Zeeland te pro moten. We houden u op de hoogte. De zee en het strand oefenen grote aantrekkingskracht uit. Hoe kon Zeeland, en dan vooral de kuststreek al die mensen zo snel opvangen? Zo vraag je je nu af. Hoe kon te genzin bij het woord vreemde ling zo snel omslaan in in stemmend handengewrijf bij de prognoses over voort gaande explosieve groei? Het antwoord is simpel. In Zeeland was, meer nog dan in de rest van Nederland, traditioneel de werkgelegenheid het grootst in de agrarische sector. Door de inzet van zaai- en oogst- werktuigen, door de mechani satie dus, verloren vele men sen in de landbouwsector hun baan. Bij gebrek aan vervan gend werk, groeid in de jaren 50 en 60 de werkloosheid tot boven het landelijk gemiddel de. De mensen trokken weg uit de provincie. Aan industrie en vreemde lingenverkeer de taak die neergang ten goede te keren, zo meenden de provinciale be stuurders in die tijd. snel toe. In Duitsland heet 't Wirtschaftswunder. Neder land haalt zijn grote achter stand in razend tempo van een overwegend agrarisch in een industrieel land. De geleidelijke groei van het vreemdelingenverkeer in de jaren vijftig maakt plaats voor ware zomerse volksver huizingen in de jaren zestig. De economische groei zorgt voor een toenemende welvaart en meer vrije tijd, de mensen worden mobieler door de auto en Zeeland wordt toegankelij ker door de Deltawerken. Bo vendien veranderen de be stuurders van tegenstanders in bevorderaars van deze mas sale volksverhuizingen. Over de 'aard van de bevolking' en 'aantasting van het land- schapsschoon' spreken ze in elk geval niet meer in deze pe riode. Het lijkt of de taal zich aan de veranderende werkelij k- heid aanpast. De Amerikaanse invloed doet zich steeds ster ker gelden. Woorden als vreemdelingenverkeer en va kantieganger maken plaats voor recreatie en toerist, een kampeerterrein wordt cam ping en een kampeerwagen wordt camper. Maar dat is later in de tijd, als overal management heerst en de tropische zwemparadij zen opkomen, waar je ice kunt krijgen en een drink tussen solarium en whirlpool. HEINKENSZAND/'S-HEE- RENHOEK - De stichting 'Vi tesse' te Heinkenszand is reeds druk bezig met de organisatie van de 24 uur van Borsele, een wielerevenement voor trim mers, dat dit jaar gehouden wordt op zaterdag 9 en zondag 10 juni. Evenals de drie voor gaande afleveringen zal dit spektakel plaatsvinden in 's- Heerenhoek, op het bekende parkoers rond de 'Bierdulve'. In verband met grootse plannen van de organiserende stichting wordt reeds nu de aandacht gevestigd op deze wielermarathon. Men gaat na melijk voor de renners de 24- uur in een nieuw jasje steken. Daarom wordt verzocht om zich voor 7 februari aan te melden. Daarmee kunnen te leurstellingen worden voorko men. Voor aanmelding en in formatie kan men terecht bij: Jos van der Waart, telefoon 01106-3082, Leo Bakker 01106- 1659 of schriftelijk op het adres Buizerdhof 6 in Hein kenszand. De nieuwe plannen zijn mede afhankelijk van het aantal ploegen dat zich vóór 7 februari aanmeld. Maar in ieder geval zijn de volgende wijzigingen voor 1990 inge voerd: de ploegen zullen uit vier, in plaats van uit vijf ren ners bestaan; de ploegen wor den gesplitst in wedstrijd- en recreatierenners; de neutrali satieperiodes worden korter en de wedstrijdenreeks meer variabel. Verder denkt men aan het laten verrijden van een indivi duele achtervolgingskoers en een wedstrijd achter dernies. Attractieve en spectaculaire onderdelen dus, zowel voor de renners als voor het publiek. „Deze aanpassingen vragen grote investeringen op zowel het financiële als op het orga nisatorische vlak", zegt de voorzitter van Vitesse Leo Bakker. „Maar dat nemen we op de koop toe. Ons doel is om via een nieuw tintje de 24-uur nog meer in de te plaatsen dan reeds was. Wij hopen dan ook dat deze opzet slaagt. In de voorgaande jaren heeft het publiek het nooit la ten afweten tijdens de 24-uur van Borsele. Op beide dagen en ook tijdens de nachtelijke uren waren er veel mensen op de been langs het parkoers en in de cafe's, die ook 's nachts geopend zijn. Leo Bakker: „Wat dat betreft mochten we zeker niet mopperen. Maar jammer genoeg liep de belang stelling voor een actieve rol tijdens de 24-uur, dus van de zijde der deelnemers, terug. Vandaar onze nieuwe aan pak". Evenals in de voorgaande jaren begint de 24-uur van Borsele weer op zaterdagmid dag om vier uur en eindigt op zondagmiddag om vier uur. Op zondag wordt ook weer de grandioze Jaarmarkt van 's- Heerenhoek gehouden met honderden kraampjes en vele attracties. Het samenvallen van het wielerfestijn dt op nieuw gesponsord wordt door vele zaken en bedrijven, de Jaarmarkt garandeert dan ook weer volop vermaak voor jong en oud.

Scheldebode | 1990 | | pagina 11