DE SCHELDEBODE MacDonald's steunt ook Jong Ambon Gewestelijk kampioenschap voor libristen Optreden in De Piek Ledenwerfaktie De Zonnebloem het weten waard i Twee produkties in Mini-theater Filmavond over Amerika in de Stadsschouwburg MIDDELBURGER BALJEU HIELP IN OORLOG EN WATERSNOODRAMP M iddelburg. De Zeeuwse hoofdstad met de fraaie monu mentale huizen, het gotische stadhuis aan de markt en de sfeervolle Onze Lieve Vrouwe Abdij met de 'Lange Jan' die een panoramisch uitzicht biedt over Walcheren. In de Magi- straatwijk, buiten het oude centrum, woont het echtpaar Bal- jeu. Twee onvervalste Zeeuwen die zich ergeren aan de 'zui nige' manier waarop ze door dartele zuivelmeisjes in de re clame worden afgeschilderd. Wielrenners op Vossejacht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 JANUARI 1990 Niks Week 13 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 01-01- 1990 t/m 07-01-1990 Bevorderd Bewust Naar huis Gestalttherapie en lichaamswerk HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN 3C Meer dan halve eeuw Rode Kruis De heer Baljeu werkt al 53 jaar als vrijwilliger bij het Rode Kruis. Over het hoe en waarom leest u in onderstaande repor tage alles. Dit interview stond tevens te lezen in de Rode Kruis Koerier, tijdschrift van het Nederlandse Rode Kruis. MIDDELBURG - De heer G.A. Baljeu, 69 jaar waarvan maar liefst 53 jaar als vrijwilliger bij het Rode Kruis. Meer dan een halve eeuw! Hoe kwam hij destijds bij het Rode Kruis terecht? De heer Baljeu: "Er zou een nieuwe cursus be ginnen en dokter Simons kwam twee man te kort. Dokter Simons was particulier arts op 't Zand. Hij woonde op de hoek van onze straat. Een Zeeuwse jongen. Zat bij de afdeling Mid delburg van het Rode Kruis!" niets is er zo simple en toch zo humaa." En eer hij het goed en wel be sefte zat de vijftienjarig Bal jeu in dé opleiding die zo'n driejaar duurde. 'Tedere week een avond EHBO en het ver voer met een draagbaar over hekken en sloten." En af en toe werd hij werkelijk ingezet "bij de oranjefeesten en als er iets particuliers te doen was. Ook gingen een paar mensen mee met de 'vakantieschool', met de Domburgse tram naar Koudekerke." Baljeu kreeg zijn diploma in 1938, precies op de dag dat hij achttien werd. Geldigheidsduur tot 1 januari 1991! Spoedig brak de oorlog uit en de jonge Rode Kruiser werd opgeroepen voor mili taire dienst. "Met mijn Rode Kruisdiploma kwam ik bij de Militair Geneeskundige Dienst. In Amsterdam en in Den Haag. De meeste jongens gingen naar de infanterie en kwamen niet verder dan Ber gen op Zoom. In het Rijkshos pitaal heb ik echt verplegings- werk gedaan." Eenmaal uit dienst, in juni 1940, kreeg hij werk bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde". "Daar ben ik bij de luchtbescherming gegaan, in de geneeskundige dienst. Zo had je ook de brand weer en de opruimingsdienst die het voorterrein inging om de weg vrij te maken. Dat heb je nu eigenlijk nog. Wanneer luchtalarm gegeven werd, moest je naar een centraal punt komen." De gesimuleerde rampen tijdens de oefeningen zijn inmiddels bittere werke lijkheid geworden. "Het ergste was wel het Engelse bombar dement op Souburg. Zo'n twintig doden en veel gewon den. We kregen toen ambulan ces van de Wehrmacht." Mevrouw Baljeu: "Hemels breed was het vlakbij. Ik zei steeds: "Zolang de lamp niet zwaait is het nog niks." "Kijk, als je dit aan de Duitsers liet zien, kreeg je overal toegang. Wanneer er wat gebeurd was, natuurlijk", en met trots toont de heer Baljeu een vergeeld pasje met gestempeld num mer. "Ze hebben ons altijd ge zegd dat we ingeschreven stonden in Zwitserland. Of dat zo is, kan ik nooit bewijzen." Regelmatig rukte hij uit, het zij met de colonne van het Rode Kruis, hetzij met een ploeg van 'De Schelde'. "Erg waren ook de bombardemen ten op wasserij 'Edelweiss' en op de schuilkelder vóór het gróte kantoor van de KMS. Bij het bombardement op de was serij zijn zo'n vijftien mensen omgekomen. Hebben ze onder het puin vandaan gehaald. Waren vermoedelijk gestikt in het chloorgas." De zwaargewonden werden op brancards naar een verzamel punt gedragen. Daar kregen ze een eerste behandeling en werden vervolgens afgevoerd naar het noodziekenhuis van Vlissingen. "De dames deden ook mee op de hulpposten". En in mijn argeloosheid vraag ik: "Had u ooit samen geoefend?" Baljeu veert op van zijn stoel: "Mannen en vrouwen samen oefenen?" "Maar meneer toch. Wij hadden zelfs op maandag cursus, de dames op dinsdag. We hadden een andere dokter. Dat is pas na 1953 wat veran derd! Er waren dames van de eigen colonne, die ik niet eens kende." Uit de verspreide do cumenten haalt de heer Baljeu een papier met de tekst van het transportcolonnisten-lied uit die bewogen periode: "Wij zijn wel soldaten, maar niet van 't geweld, al zij we op oor log en vree ingesteld, wij gaan onze weg en volgen de vaan, MIDDELBURG - De Spaar bank houdt op maandag 29 ja nuari in de Stadsschouwburg te Middelburg een filmavond met als thema Amerika! Het land van de onbe grensde mogelijkheden. The Big Apple New York, Holly wood, Disneyworld, hambur gers en Coca Cola. En wat te denken van een onvergetelijk bezoek aan de prachtige Grand Canyon. Wie wil dat niet eens met eigen ogen zien? U kunt al een beetje gaan voorproeven. De Spaarbank presenteert een avondvullend programma over het brui sende Amerika. Medewerking wordt verleend door Arke Reizen. En wie een beetje geluk heeft maakt kans op een reis- cheque t.w.v. 500,-. Toegangskaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij uw Spaarbankkantoor. Lezers van deze krant krijgen, tegen inlevering van de onder staande coupon ƒ2,50 korting op de entreeprijs. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van; streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 8 oktober 1989 van: 800 m3 30 260 1000 m3 38 .325 1200 m3 45 389 1400 m3 53 454 1600 m3 61 519 1800 m3 68 584 2000 m3 76 649 - 2200 m3 83 714 2400 m3 91 779 2600 m3 98 844 2800 m3 106 909 3000 m3 114 974 3300 m3 125 1071 3600 m3 136 1168 3900 m3 148 1266 4200 m3 159 1363 4500 m3 170 1460 5000 m3 189 1623 5500 m3 208 1785 -6000 m3 227 1947 Het werkelijke streefverbruik wprdt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. "Hoe wilt u de koffie", klinkt het uit de keuken. De heer Baljeu: "In 1944 ben ik voor 'De Schelde' naar Goor ge gaan. daar werden vliegtuig vleugels gebouwd. Voor de Duitsters. Ik werd bevorderd tot verbandmeester. Ook in Goor heb ik enkele bombarde menten meegemaakt. Eén op de eternietfabriek en twee op het plaatsje zelf. "Pas in augustus na de bevrijding kon hij terugkomen naar zijn ver trouwde Middelburg. Er was immers geen vervoer. "Oh, ja. Dit is ook nog belang rijk. In de oorlog hebben wij, vrijwilligers van het Rode Kruis, heel wat mensen geëva cueerd. Ouden van dagen, al leenstaanden, zieken. Naar Brabant, maar ook diep in Holland. Dat was een geloofs kwestie. "Mien opoe zit in 't retraitehuus", zeiden ze dan. Andere mensen, de gerefor meerden en oud-gereformeer den, wilden niet zo graag naar Brabant. Dat was te katho liek." Voor die evacuatie wa ren speciale treinen beschik baar. "Heb mensen meege maakt die voor het eerst in de trein zaten. Ze wilden niet, maar ze moesten wel. Dat was wat voor die mensen. Als je al tijd in je dorp had gewoond en je moest daar weg." Mevrouw Baljeu mengt zich in het gesprek: "Een oom van me had een fijn bakkerszaakje. Een goedlopend zaakje. Hij kwam terug en zijn zaak was verlopen." Na de oorlog werd de heer Baljeu ingeschakeld bij de uitreiking van boter en bloem. Artikelen die nog op de bon waren. Vaak kregen ze een extraatje want de situatie was rampzalig. Voor de ran dingen waren de dijken ge bombardeerd en Walcheren stond onder water. "Boven kon je nog wonen, met een kaars en een petroleumlampje. Met een bootje hebben we thuis aangelegd aan de dakgoot. En door het dakraampje ging je naar binnen." De heer en mewrouw Baljeu zijn bewustpas in 1946 ge trouwd. "In de oorlog werd over het algemeen getrouwd door jongens die naar Duits land moesten. Ze hadden dan een kans dat ze na een jaar met verlof konden. Of soms iets eerder." In hetzelfde jaar werden veel ex-militairen op geroepen als buitengewoon dienstplichtigen. Onder hen ook de heer Baljeu. Hij ging voor drie jaar in dienst, waar van drieëndertig maanden in Indië. "Daar heb ik gewerkt in het hospitaal Medan. Gewon den en zieken werden ver voerd door de lucht, van Pa- dang naar MEdan en Batavia. Ik haalde ze van de buitenpos ten af en dan werden ze in Pa- dang overgedragen aan de vliegende zuster. Heb er ook nog met Rode Kruisers ge werkt. Die waren vanuit Ne derland als vrijwilliger uitge zonden. Sommigen werden in geschakeld bij de Militair Ge neeskundige Dienst, andere hielden polikliniek in de kam pong." In juni 1949 kwam Baljeu uit Indië en meldde hij zich op nieuw bij het Rode Kruis. "Ben gaan werken voor de Bloedtransfusiedienst. Helpen bij keuringen. Dat heb ik vijf endertig jaar gedaan, totdag het Bloedbank werd. Toen moesten ze professionele men- sen hebben die betaald wer den. In dienst deed ik injecties en onthechtingen. Daar werd niet over gepraat." Enkele jaren later werd Zee land wederom pijnlijk getrof fen. De watersnoodramp van 1953. "Op een zondagmorgen werden we opgetrommeld. We gingen naar Zuid-Beveland. Maar daar stonden we met lege handen. We hadden niks, geen boten, niks." De heer Bal jeu was opnieuw paraat om te helpen, trouw aan de idealen van zijn Rode Kruis, zelfs even voorbijgaand aan de noden van zijn gezin. Mevrouw Baljeu: "Hij was weg. Met ons driejarig zoontje woonden we op vijf minuten lopen van het kanaal. Daar stonden politieagenten te wachten: Wat doet de vloed? Komt het eroverheen? Ik droeg zoveel mogelijk naar boven, maar een kachel, dat gaat niet. U moet niet verge ten: het was februari. Heb in derdaad wat gezegd toen hij thuis kwam. Het zat me niet lekker, 't Is prachtig om iemand te helpen, maar daar stond je zelf met je kind. En wat zei een ander! Jij hebt toch ook een flinke man. Moet ie maar thuis blijven." Baljeu keerde onverrichter zaken terug naar huis en kreeg van zijn baas geen toe stemming om verder te hel pen. Hij zat bij de* Provinciale Stoomboot Diensten in Zee land en de boten moesten nu eenmaal blijven varen. "Maar dan ging ik 's avonds helpen in het magazijn van het Rode Kruis. Zoveel dekens hier naartoe, zoveel bedden daar- naartoe." In 1953, direct na de waters nood, werd de heer Baljeu plaatsvervangend groepscom mandant en in 1962 groeps commandant. "Ze hebben ge zien dat ze veel te weinig ka der hadden. Te weinig mensen die leiding geven. Een stafcur sus bestond in die tijd nog 'niet." In 1973 haalde hij zijn EHBR - Eerste Hulp bij Ram pen en in 1982 nog de GOR - Gewondenzorg onder Ramp omstandigheden. Op de vraag of hij niet een beetje heimwee heeft, geeft zijn vrouw zonder aarzelen een antwoord: "Soms. Het heeft lang geduurd voordat ie eraf kon. Gisteren heeft hij nog formuliertjes rondge bracht?" En nog altijd staat hij op plasma-avonden in de flauwvalkamer. Met ongeveinsde terughou dendheid toont Baljeu ten slotte een indrukwekkende collectie oorkondes, bedank brieven en medailles. Eén van die brieven bevat een type rende anekdote: In 1957 meldde zich een meisje bij de colonne, voor de cursus EHBO. De cursus kon echter niet doorgaan, omdat er geen an dere belangstellenden waren. Toen men op het punt stond de teleurgestelde kandidate naar huis te sturen, klonk het op z'n Zeeuws: "Laat dat meisje toch bluve". Het was de stem van Baljeu. Het meisje is nog steeds bij de colonne. Want van blijven weet Baljeu im mers alles. MIDDELBURG - In het bij zijn van notaris Van Wouwe uit Middelburg vond de trek king plaats van de loterij ten bate van de financiering van het nieuwe clubgebouw van voetbalvereniging Jong Am- bon. De eerste drie hoofdprijzen, bestaande uit respectievelijk vier, drie en tweeduizend gul den werden door hem bekend gemaakt. De winnaars krijgen van de organisatie deze week bericht. De overhandiging van de prijzen vindt begin februari plaats in het Vlugobouw. „We willen daar een extra tintje aan geven", aldus penning meester R. Thümann. Naast de hoofdprijzen wa ren er ook nog 24 winnaars van elk een tientje. De win naars krijgen hun geld op het bankrekening gestart. In totaal werden 5300 loten verkocht. Dat leverde Jong Ambon 53000 gulden op. De begroting liet echter het dub bele zien en dus was dat een kleine tegenvaller. „De eerste helft van de wedstrijd verliep uitstekend, maar de tweede helft werd afgelast. Zo kun je dat in voetbaltermen wel stel len, aldus de penningmeester. Hoofdsponsor van het hele gebeuren is 'De Kruitmolen', de bekende bar-en bowlingge legenheid in Middelburg. Die nam 300 loten af. Expert De Lichtbron zorgt voor de be drading en electriciteit van het nieuwe clubhuis en dat be tekent een sponsorbedrag van niet minder dan zo'n 7000 gul den. „We kunnen bijzonder blij zijn met de gulle hand van het bedrijfsleven. Die hebben ons een extra steuntje in de rug gegeven", aldus Thumann. Co-sponsor van het hele Jong Ambon-gebeuren is McDonald's die een vestiging heeft in de Zeeuwse hoofdstad. Die deed een sportief en eet baar gebaar richting de voet balclub. Immers, wie nu in het bezit komt van een bon van McDo nald's kan daar gratis een Big Mac eten. Dan betaalt men slechts 3,50 aan voetbalvereni ging Jong Ambon. Deze actie is geldig tot 1 maart van dit jaar. Voor ver dere informatie kan men te recht op het telefoonnummer 01180-61196. VLISSINGEN - Vanaf woensdagavond 17 januari is het mogelijk deel te nemen aan een doorgaande groep ge- stalt en lichaamswerk. Gestalt (psycho)-therapie is een the rapie van groei. Lichaams werk is gericht op bewustwor- den van je lichaam en haar signalen leren verstaan. Bei den vullen elkaar aan, omdat de mens één geheel is. Er worden eenvoudige (bio- energetische) oefeningen ge daan, die voor iedereen uit voerbaar zijn. Door de weke lijkse bijeenkomst biedt de groep ondersteuning en stimu lans om in beweging te komen en te blijven. Prijs per maand v.a. ƒ85.- (naar inkomen). De cursus vindt plaats in 't zaaltje van speeltuin Lammeren- burcht, van 19.03-22.00 uur. Voor info, opgave en brochure: Angéle Nederlof,' tel. 01184- 67542. ROOSENDAAL - Vrijdag, zaterdag en zondag wordt in de zaal van café 't Trefpunt op de Kade gestreden om het ge westelijk kampioenschap derde klasse libre. Vrijdag wordt om 19.00 uur begonnen, zaterdag wordt om elf uur van acquit vertrokken en zondag worden eveneens om elf uur de ballen aan het rollen gebracht. De partijen hebben een lengte van tachtig caramboles en wedstrijdleider H. Dekkers kreeg acht vertegenwoordi gers van evenzoveel districten toegewezen. De kandidaten voor de titel van het biljartge west Zuid-Nederland zijn P. van Steen uit Fijnaart, H. Hekkelman uit Hoek, P. Vos uit Oost-Souburg, M. Dinge- mans uit Kaatsheuvel, G. Goossens uit Bergen op Zoom, R. Steging uit St. Willebrord, L. Fokker uit Zonnemaire en P. Krijnen uit Breda. De gewestelijke arbiters tel len de caramboles en finan cieel wordt het gewestelijk kampioenschap mogelijk ge maakt door Technische Groot handel Linssen van De Meeten te Roosendaal. 'S-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp' is op zon dag 7 januari gestart met een Vossejacht (intervaltraining) voor alle categorieën. Wanneer de wegen sneeuwvrij zijn zal deze Vossejacht nog twee keer worden herhaald, namelijk op 14 en 21 januari. De vertrekplaats is bij sport hal 'De Zwake' in 's-Graven- polder om 10.30 uur. Daar is tevens gelegenheid om zich te verkleden en te douchen. 'I've got the bullets' VLISSINGEN - Vrijdag 12 januari is er in de Piek een op treden van de bekende Neder landse groep I've got the bul lets. De groep speelde met veel succes al twee keer eerder in de Piek. Bekende hits van I've got the bullets zijn In the middle of the night en Woun ded. Het optreden begint om 10.00 uur en kost 10.00. ZOUTELANDE - De nationale vereniging De Zonne bloem houdt volgende week een grote ledenwerfaktie. Deze aktie is voornamelijk bedoeld om het Zonnebloem- werk in Zoutelande en omgeving meer gestalte te geven en uit te breiden door de financiële ondersteuning van nieuwe leden. De aktie richt zich vooral op mensén die zelf niet in de gelegenheid zijn een actieve bijdrage te leveren in de af deling, maar die als ondersteunend lid dit vrijwilligers werk toch mogelijk willen maken. Daarnaast wil het bestuur van de Zonnebloemafdeling meer bekendheid geven aan het regionale werk en komen tot oprichting van een afdeling in Zoutelande zelf. In de loop van de volgende week krijgen alle inwoners van Zoutelande een brief in de brievenbus, waarin in het kort iets verteld wordt over het werk van de Zonnebloem. „Veel mensen kennen vaak wel de landelijke activiteiten van onze vereniging, zoals de vakantieweken met het 1- 2-3schip en de Sint Nicolaasaktie Zon in de Schoor steen". De Zonnebloem heeft vele vrijwilligers. Zij bezoe ken regelmatig mensen, die door hun ziekte, handicap of hulpbehoevendheid aan huis gebonden zijn. Dit regelma tig bezoek is het belangrijkste aspect, het fundament van het Zonnebloemwerk. Hierbij wordt geprobeerd of con tact tussen de zieke of hulpbehoevende en zijn of haar omgeving te verbeteren. Hen weer te betrekken in onze samenleving. Dit is geen spectaculair werk, het komt niet in de krant of op de t.v., maar het is wel belangrijk". Vanuit dit regelmatig contact zijn ook de diverse Zon nebloemactiviteiten. Zo worden in Vlissingen en Middel burg o.a. winkeldagen, dagtochten en ontspanningsmid dagen georganiseerd. Dat kost veel geld. De Zonnebloem is een particuliere organisatie die haar middelen voorna melijk krijgt uit de financiële bijdrage van ondersteu nende leden. In Zoutelande telt De Zonnebloem zo'n tiental onder steunende leden. Veel te weinig, gezien het inwonersaan tal in Zoutelande. „Wij zouden erg blij zijn met zo'n 200 ondersteunende leden erbij. Dat moet toch te halen zijn. Het is tenslotte voor de zieke en hulpbehoevende medemens. Ook zouden we het prettig vinden als De Zonnebloem in Zoutelande een eigen afdeling zou hebben". Een paar dagen nadat de brief bezorgd is, nemen medewerkers van De Zonne bloem contact op met alle inwoners van Zoutelande om te vragen of men ondersteunend lid wil worden. Voor informatie dhr. H.J.A. Martens, tel. 076-654424. Vlissingen - 13 jan. A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950, 14 jan. A.J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 13 jan. J.K. Domini- cus, Dam 30, tel. 12830, 14 jan. A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Spreekuur voor spoed gevallen (zonder afspraak) 12.30- 13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbe zoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - 13 jan. J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340, 14 jan. R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182- 1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 13 en 14 jan. E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 12 januari (vanaf 18.00 u.), 13 en 14 januari P.K. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren - geen opgave ontvangen. Verloskundigen Middelburg 13 en 14 jan. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Vlissingen - 13 en 14 jan. H.J. Klompe, tel. 71140. Kraamhulp - 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Kruisverenigingen van geheel Walcheren - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 13 en 14 jan. A.D. de Stigter, Van Borsele- laan 38, Veere. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur, tel. 01181-1830. Middelburg - 12 tot 19 januari Apotheek L. v.d. Boogerd, Vrijland straat 79. Vlissingen - 12 tot januari Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren - 13 en 14 ja nuari L.J.J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. Maatschappelijk Werk regio Walcheren-Zuid (Vlissingen en Valkenisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord - Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gege ven telefoonnummer. „Opvang voor mensen in crisis situaties" - Dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180- 13181. Bureau voor rechtshulp: Middel burg - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur, do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen - Badhuisstraat 104, spreekuurdi. 9.30-11.30 uur. Rooms-katholieke kerk Domburg - Badhuisweg, iedere 1 e en 3e zaterdag 19.15 uur. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk, do. 19.15 u., 2e en 4e zat. 19.00 u-, zon. 10.00 u. Hoeksteen, zon. 11.30 u. Bejaardentehuis St. Willibrord, vrijdag 9.30 u. Souburg - Zoute Viever, 2e en 4 maandag 17.00 u. Martinuskerl zon. 10.00 u. Vlissingen - Paauwenburg, Ope Hof, di. 9 u., zon. 11.00 u. Ter Re< de, zat. 17.00 u. Lieve Vrouwe kerk, wo. 9.00 u., 1e vrijdag 9.0 u„ zat. 19.00 u., zon. 9.30 t Streekziekenhuis, zon. 11.15 u. Nederlands Hervormde Kerk Aagtekerke - 10.00 u. dhr. J. Sir ke, 15.00 u. bevestiging en intred cand. A.E. de Bruyn. Koudekerke - 10.00 u. ds. M., de Jong. Middelburg - Nieuwe Kerk, 10.0 u. ds. J. Dubbink. Oostkerk, 10.0 u. ds. O. Elseman. Thomaskape 9.30 u. dhr. A. Jorritsma. Kooi kerk, 10.00 u. ds. K. Hendrikse. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.3 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 i idem. Vlissingen - Petruskerk, 9.30 t en 17.00 u. ds. Makkinga. St.-Jc cobskerk, 10.00 u. mevr. d: Schoorel. Johanneskerk, 9.30 i ds. Glashouwer. Streekziekenhuh 10.00 u. dhr. J. v. Leerdam. Ope Hof, 9.30 u. ds. Kalksma. D Schaapskooi, 9.30 u. ds. de Nooi Ophir, 10.00 u. ds. v. Bork. Gereformeerde kerk Koudekerke - 9.30 u. dhr. Trim pe, 17.00 u. mw. ds. Spaans-Mole naar. Middelburg - Hofpleinkerk, 9.3 u. ds. P.J. Rebel, 14,30 u. d? L-J.G. Ykel. Getuigeniskerk, 9.3 u. ds. W.A. v.d. Berg, 17.00 u. dï P. Paulus. De Hoeksteen, 9.30 i ds. P. Paulus, 17.00 u. ds. L.J.G Ykel. Seropskerke - 10.00 u. ds. L.Tf Witkamp, 14.30 u. afscheid van ds L.Th. Witkamp. Vlissingen - Petruskerk, 9.30 e 17.00 u. ds. Makkinga. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerl 9.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 9.30 u. en 16.00 l leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt) Middelburg - geen opgave. Souburg en Vlissingen - 9.30 i en 15.30 u. ds. G. Zomer. Christelijk Gereformeerde Kerk Middelburg - 9.30 u. en 16.30 i ds. J.G. Schenau. Vlissingen - 9.30 u. en 16.30 l kand. A.C. v.d. Wekken/. Nederlands Gereformeerde Keri Middelburg - In de Engelse Kerl- 9.30 u. ds. R. Brands en 17.00 i ds. J. Kiers. Gereformeerde Gemeente in Ne derland Arnemuiden - geen opgave. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen - 9.30 u. zr. de Grauw Evangelie Gemeente Middelburg - Klarenbeek LTS 9.30 u. br. H. Blankespoor. Leger des Heils Middelburg-10.00 u. en 19.001 kapt. B. de Heer. Vlissingen - 10.0Q u. en 19.00 i kapt. C.D. Bijl. Anglicaanse Kerk Vlissingén-Oost - Zeemanshui Scheldepoort, 10.30 u. Holy Com munion, 19.30 u. Evening Prayer. Zevendedags Adventisten Zaterdag 13 januari. Middelburg - 10.00 u. Bijbelstc die, 11.00 u. dhr. C. Dingemanse. Vlissingen - 9.15 u. dhr. C. Dir gemanse, 10.15'u. Bijbelstudie. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ne derland Koudekerke - 12.00 u. oud. F Latuheru. Oost-Souburg - 17.00 u. oud. F Latuheru. Evangelisch-Lutherse GemeenU Middelburg - 10.00 u. mw. dj Hirsch. Pinkstergemeente Middelburg - wo. 19.30 u. Bijbel studie, Dam 6, zo. 15.30 u. Baars jesstr. 42. Vlissingen - Emmastr. 10., wc 19.30 u„ zo. 14.30 u. Pinksterkerk Vlissingen - Vrijdomweg 1, zc 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten Gemeente Middelburg - (kapel Bree 8' 10.00 u. Nieuw-Apostolische Kerk West-Souburg - Westerbaan zc 9.30 u. en 16.00 u. en wo. 20.00 i dienst. Evang. Baptistengemeente Middelburg - (Damplein 12' 10.00 u. br. Lok. Volle Evangeliegemeente Middelburg - „De Herberg", Dar 6, zon. 10.00 u. samenkomst. Arnemuiden - „Immanuel", Wes1 dijkstr. 5-7, zq. 10.00 u. en dc 20.00 u. Serooskerke - „De Zandput", dc 19.30-21.30 u. Bijbelstudie o.l.\ br. Cornelisse. MIDDELBURG - In de maand januari worden in het Middelburgs Mini Theater, Verwerijstraat 53, twee pro dukties gespeeld. Toetssteen uit Amsterdam speelt Greet Hofmans op za terdag 13 januari, aanvang 20.30 uur en op zondag 14 ja nuari aanvang 14.30 uur (ma tinee). Het verhaal speelt zich af in 1956. Op last van een commis sie van drie „wijze mannen" maakt de Nederlandse rege ring een einde aan het inten sieve kontakt tussen koningin Juliana en de gebedsgenezeres Greet Hofmans. Nederland schudt op zijn grondvesten, maar de monar chie is gered. Toetssteen brengt, exact 20 jaar na het overlijden van deze omstreden vrouw, een nieuwe kijk op een zwarte bladzijde uit onze Va derlandse Geschiedenis. Op zaterdag 20 januari aan vang 20.30 uur speelt cabare tier Mark yan de Veerdonl „Blond Elastiek". De Utrechtse cabaretiej Mark van de Veerdonk is eer opvallende theaterverschij ning. Soms loopt hij als een ra zende heen en weer, pratend zingend en fluisterend. Hi; baant zich een weg door tien tallen nylonkousen heen, er danst gewichtloos in een reger van tennisballen. Het hekti- sche spel van de Veerdonl staat in fraai kontrast met zijr sfeertekeningen en liederen Hierbij wordt hij sinds 1 okto ber 1989 begeleid door Marce Schmidt, een pianist die op he Utrechts Conservatorium eer klassieke opleiding volgde. Blond Elastiek is een pro gramma vol pathos en subtielt intimitiet. Toegangsprijs voor beide produkties bedraag 8.50, CJP/Pas 6.50 Voorverkoop: VW Middel burg en Loeks Boekhandel Nieuwe Burg 19 te Middel burg. -

Scheldebode | 1990 | | pagina 5