Meer bewegingsvrijheid met snoerloos keukenapparatuur BLOEMEN EN PLANTEN MET SINTERKLAAS Kuuroorden Koekvergulden, ouderwets gezellig Variatie op domino ontwerpers horloges Rusland inspireert Kuren kan ook thuis in bad Fire-Safe Geschenk in cadeautje Huishoudfinanciën op rij met budgetagenda 1990 Ratelauto Wegwijzer in speelgoed/and POP MET GROEIEND HAAR De techniek van het koekversieren kent een eeuwenlange traditie. Door de komst van de fabrieks taai-taai is deze gezellige bezigheid aanvankelijk in de vergetelheid geraakt. De laatste tijd echter is deze zoete schilderkunst voor het hele gezin weer in opkomst. Het aantrekkelijke van koekversieren is dat je zo'n taai taai pop helemaal naar eigen inzicht kan aankleden. Het is de bedoeling de pop zo te versieren dat hij eetbaar blijft. Het meest eenvoudige en ook meest goedkope is de taai-taai pop uitsluitend te versieren met suikerglazuur in diverse kleuren Het glazuur wordt gemaakt door twee eiwitten met 300 400 gram poedersuiker stijf te kloppen. Bij een drogist kan kleurstof in diverse kleuren worden gekocht. De kleurstof wordt door kleine gedeelten van het glazuur gemengd. Hierdoor ontstaat eetbare glazuurverf die met een kwastje op de taai taai pop wordt aangebracht. 7 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 Amstel Gold is in De speelgoed- journaliste Marianne de Valck heeft een handig boekje geschreven dat kan dienen als wegwijzer in speelgoedland. Het heet 'Speelgoed van 0 - 6 jaar' en is verkrijgbaar bij de boekhandel. De Poppen kunnen verder versierd worden met zilveren pillen en staafjes, DIT najaar heeft Philips een serie snoer loze keukenapparaten, onder de naam 'Rail 2000', op de markt gebracht. De serie bestaat uit een mixer, een staafmixer, een blikopener en een mes. Door toepassing van accu's zijn problemen met snoeren en stopcontacten opgelost; de apparaten kunnen daarheen worden meegenomen, waar ze nodig zijn. Alle apparaten zijn aan elkaar te koppelen, zodat er maar één stopcontact nodig is. Bij deze serie, bestaande uit vier apparaten, zijn de oplaadbare cellen en motor zo nauwkeurig op elkaar afgestemd, dat de apparaten dezelfde prestatie leveren als de vergelijkbare met snoer. Het geluidsniveau van de snoerloze modellen is bijzonder laag. De apparaten hebben een lange, slanke vormgeving en er is veel aandacht besteed aan ergonomische aspecten zoals grote bedieningsknoppen en gemakkelijke handgrepen. Aangezien elk apparaat zijn eigen oplaadunit heeft, zijn ze ook los te koop. Ze zijn eenvoudig aan elkaar te koppelen en het overtollig snoer wordt in de wandhouder opgeborgen. De wandhouder, die tegelijk de oplaadunit en opbergplaats van accessoires is, is afneembaar voor schoonmaakdoeleinden. Het systeem is eenvoudig aan de 'muur te bevestigen. Tijdens het opladen van de accu's brandt een indicatielampje dat blijft branden, ook als het onderdeel opgeladen is. De accu's kunnen bij goed gebruik zo'n duizend maal worden opgeladen. Ze zitten in een apart compartiment waardoor ze gemakkelijk bereikbaar zijn. De krachtige mixer, type HR 7673, heeft drie snelheden. Er zijn twee garden met afneembare beschermkapjes (voor gebruik in pannen). De extra lage snelheid is bij uitstek voor het maken van soepen en sauzen. Het apparaat is geschikt voor het maken van beslag en voor vele dagelijkse toepassingen. Afhankelijk van de belasting is de maximale gebruiksduur zo'n 30 minuten. Door zijn ergonomische handgreep kan het snoerloze mes alle soorten vlees, kaas en brood probleemloos in de gewenste stukken snijden. Het is uitermate goed beveiligd tegen ondeskundig gebruik; na gebruik blokkeert de veiligheidsschakelaar automatisch de motor en dus het mes. Ook dit mes kan, afhankelijk van de belasting, zo'n 30 minuten worden gebruikt De blikopener (HR 7675) is geschikt voor blikken van ieder formaat en elke vorm. Tijdens het openen kan een schakelaar het proces op ieder moment onderbreken. Een magneet blijft, ook na het openen, het deksel van het blik vasthouden. Om de blikopener goed schoon te maken, kunnen het roestvrij stalen mes en de magneet gemakkelijk worden verwijderd. Ten slotte.... de snoerloze staafmixer, ideaal voor het maken van babyvoeding, soepen en milkshakes. Deze 2-snelheden mixer heeft een speciaal mes, dat in combinatie met de krachtige motor ingrediënten kan hakken, snijden, pureren, mengen en malen. Na gebruik blokkeert de veiligheidsschakelaar automatisch het apparaat. De snijstaaf is afneembaar en gemakkelijk schoon te maken. i SINTCWTIPS Amstel Gold is een bier met een rijke historie. Een speciaal en extra zwaar bier. Het heeft door een ruim gebruik van mout een volle smaak en een alcoholpercentage van 7 vol. alc. Curver Little Bitty. genieten een uitstekende reputatie; zulke kuren hebben vooral een gunstig effect als zij regelmatig herhaald worden. Daar ligt dan ook het zwakke punt, want meestal heeft men zo'n kuuroord niet om het hoekje van de deur. Daarom ontwikkelde drs. Hans Schreuder voor het programma Biodermal een mogelijkheid om thuis te genieten van zo'n heilzaam bad: het Biodermal Klei-Zwavelbad. De gunstige werking van klei op het lichaam is al duizenden jaren bekend. Klei in een bad zorgt voor een extra afvoer van afvalstoffen uit het lichaam en daardoor voor een soepeler functioneren van spieren en gewrichten. Tegelijk worden dan ook vermoeidheidsverschijnselen minder, omdat dit voor een belangrijk deel worden veroorzaakt door afvalstoffen in het weefsel. De zwavel in het Biodermal Klei- Zwavelbad heeft een zuiverende werking op de huid en het onderliggende bindweefsel. Huidonzuiverheden verdwijnen erdoor. Biodermal Klei-Zwavelbad is gemakkelijk te gebruiken. U spoelt de inhoud van een sachet eenvoudig onder de kraan in het badwater, dat bij voorkeur niet warmer moet zijn dan 37 graden celsius. Twintig minuten tot een half uur in het bad is voldoende om te profiteren van de heilzame werking. Langer in het bad blijven is niet aan te bevelen. Na het baden het lichaam onder de douche afspelen en daarna het bed in, is het best om zoveel mogelijk van de werking van klei en zwavel profijt te trekken. Een deel van het lichaam blijft bij zo'n Klein-Zwavelbad buiten de gunstige werking: het gezicht. Daarvoor zijn echter in het Biodermal-programma enkele andere produkten opgenomen, het Biodermal Crème- algenmasker en het Crème- zwavel masker. Zij zorgen voor een grondige en diepe reiniging van de huis van het gezicht, maar hebben, zoals alle Biodermal- produkten, een hypo-allergeen karakter, waardoor de kans op irritatie van de huid tot het uiterste minimum beperkt blijft. De snoerloze staafmixer. VOLGENS gegevens van het centraal bureau voor de statistiek ontstaat het overgrote deel van branden in woonhuizen door ongelukken in de keuken en spelen met vuur. Daarom zou er in elk huis eigenlijk een brandblusser aanwezig moeten zijn. Een brandblusser aan de muur is vaak een storend element in het interieur. Daarom is er nu een brandblusser met neutraal kastje op de markt gekomen. Het kastje is ontworpen door industrieel ontwerper Bert Pompe uit Eindhoven. De Fire safe wordt geleverd inclusief poederblusser en kan besteld worden via telefoon 04104 - 92262. De fire safe AMSTEL GOLD IN GESCHENKVERPAKKING de maand december te koop in een exclusieve geschenkverpakki ng. De laatste maand van het jaar is een maand van tradities en daarin past uitstekend een traditioneel bier als Amstel Gold. De inhoud van deze feestelijke geschenkverpakking bestaat uit 6 flesjes Amstel Gold en 2 exclusieve Amstel Gold glazen. Leuk om cadeau te doen, maar natuurlijk voor iedereen een prima gelegenheid om kennis te maken met dit speciale bier. De handel heeft al veel interesse getoond in deze actie. Niet alleen bij de slijters, maar ook bij de supermarkten is de speciaal ontworpen actiedisplay in december in de winkel terug te vinden. Een klei-zvxivelbad thuis kunnen zich in een toenemende populariteit verheugen. De fenezende kracht van de aden heeft de laatste jaren steeds meer waardering gekregen, hoewel die al vele eeuwen bekend is. Vooral klei- of modderbaden en baden in zwavelhoudend water VEEL aandacht wordt tegenwoordig besteed aan de verpakking van cadeautjes. Het wordt pas echt leuk als de verpakking meer blijkt te bieden. Curver heeft produkten die uitstekend geschikt zijn voor het maken van een originele surprise. Bijvoorbeeld de artikelen uit de Little Bitty-serie. Negen grappige produkten waarin kleine dingetjes kunnen worden verpakt, ook na de feestdagen komen ze in elk huishouden uitstekend van pas. Er zijn mandjes die op en in elkaar kunnen worden gezet, tonnetjes met deksel en het bekende Curver Mini-Uniboxje voorzien van een dekseltje. VOOR iedereen die een plantaardig geschenk weet te waarderen is er met Sinterklaas wel iets te bedenken, dat geschikt is voor een surprise. Levend materiaal is wel kwetsbaar om in te pakken en moet bovendien kunnen ademen, maar er zijn mogelijkheden genoeg. Daarnaast komen leuke en praktische hulpmiddelen voor planten en bloemen in aanmerking. Er zijn een heleboel dingen te bedenken, die bij het verzorgen van bloemen en planten van pas kunnen komen. Een vaas waarin bloemen zich gemakkelijk laten schikken, een beker- of cylindermodel bijvoorbeeld. Niemand heeft ooit vazen teveel, want elk boeket is weer anders. Verder is een stevig zakmes voor elke bloemenliefhebber een onmisbaar attribuut; er wordt nog volop geklungeld met een bot keukenmesje! Sommige planten worden in een zogenaamde blisterverpakking verkocht, die ze helemaal TRI-Ominos is een leuk familiespel dat is afgeleid van het overbekende dominospel. Door de driehoekige stenen wordt het een boeiende variant hiervan. Inzicht, tact en logica van de spelers komen ruimschoots aan bod. Wie het slimste zijn stenen weet aan te leggen aan een, twee of zelfs drie kanten, verdient de meeste punten. Tri-Ominos kan worden gespeeld door een tot zes Tri-Ominos. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiii Op alfabetische volgorde wordt speelgoed beschreven. Bij de artikelen wordt vermeld waar men bij de aankoop op moet letten en voor welke leeftijd het geschikt is. Iedereen die speelgoed aanschaft zou eigenlijk dit boekje moeten hebben. Nu het in de speelgoedwinkels zo druk is dat het personeel weinig tijd heeft voor voorlichting zou de de koper wat beter geinformeerd op pad moeten gaan. Illllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllll OOK voor het jaar 1990 heeft het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) weer een Budgetagenda uitgebracht. Dit jaar voor het eerst met een los, uitvouwbaar invulschema voor een jaarbegroting waarmee men de huishoudfinanciën een jaar vooruit kan plannen. Menige onaangename financiële verrassing kan door het opstellen van zo'n jaarbegroting worden voorkomen. De Budgetagenda zelf is een combinatie van een gewone agenda en een zakboekje waarin uitgaven en inkomsten op een overzichtelijke manier genoteerd kunnen worden. Voor het noteren van de huishoudlijke uitgaven zijn naast de dagen van de week twee kolommen opgenomen: een voor het soort uitgavenpost en een voor de bedragen. De bedragen kunnen aan het eind van de maand bij elkaar worden opgeteld. Het noteren van de uitgaven wordt door veel mensen als nuttig ervaren, nu steeds meer manieren van geld halen en betalen naast elkaar worden gebruikt (contant, cheques, bankpassen, giromaatpas, vaste klantenkaarten, credit cards). In de Budgetagenda zijn behalve de dagelijkse kolommen aparte kasboekjes te vinden voor het bijhouden van onder meer de autokosten en de kledinguitgaven. Verder zijn er informatieve artikeltjes opgenomen over onderwerpen als kleedgeld voor kinderen, oppasvergoeding, verdelingsmogelijkheden van de kosten van de huishouding voor samenwonenden, alsmede de belstingherziening Oortper 1 januari 1990. Bovendien is bij elke week in de agnda een budgettip afgedrukt. De zojuist verschenen Budgetagenda is al de vijfde in de rij. Uit een enquête onder de gebruikers van vorige edities is gebleken dat de agenda zeer gewaardeerd wordt, vooral door mensen die zeggen graag overzicht te houden over hun dagelijkse uitgaven, maar het bijhouden van een echt kasboek te omslachtig vinden. De Budgetagenda 1990 telt 192 pagina's en is in een handzaam formaat uitgevoerd. De prijs is 9,90 (incl. verzendkosten). De agenda is te bestellen door overmaking van dit bedrag op Postbankrek. 368700 t.n.v. NIBUD, Den Haag, onder vermelding van 'agenda'. beschermt: vleesetende planten bijvoorbeeld. Deze kunnen in een stevige doos worden verpakt, maar moeten wel zo kort mogelijk in de verpakking blijven. Ook groene bladplanten op stam zijn tot fraaie surprises om te toveren. Met behulp van bijvoorbeeld golfkarton zijn ze goed beschermd tegen beschadiging en tevens uitstekend te transporteren. Handige hulpmiddelen voor de verzorging van planten zijn er natuurlijk ook volop. Een hydro- set bijvoorbeeld, voor in water bewortelde stekjes: waterdichte sierpot, binnenpot, niveaumeter en kleikorrels. Er hoort natuurlijk ook een potje speciale voeding bij, ionenwisselaar. Dit is een geschikt cadeau voor iedereen die weinig tijd heeft, want de verzorging van hydro-planten is minimaal. Omdat een cadeaucheque op elk gewenst moment en naar eigen keus kan worden ingewisseld, is dit een ideaal geschenk. Zo'n cheque is ook prima te verzenden en goed als surprise te verpakken. Bloemisten en tuincentra en andere organisaties hebben ze voor kleine en grote bedragen. CCCP horloges van zurel, nieuwe trend. EEN nieuwe modetrend bij de hedendaagse uurwerken zijn ae CCCP horloges. De erestroika en glasnost ebben de onterpers geinspireerd tot norloges met Rusland motieven. Voorzien van Rode Ster, CCCP en andere rusische letters zijn deze horloges momenteel een veelgevraagd artikel. Zij zijn voorzien van een envoudig quartz mechanisme. De kast is een uitvoering van roestvrij staal en chroom. Ook de wijzers zijn weinig opwindend. Toch beloven deze horloges een rage te worden. Het geheim zit hem in de Russische rode ster. De modellen worden Boctoks genoemd naar de Russische legerhorloges. Volgens René Zurelde direkteur van de firma die deze horloges op de markt brengt is dit horloge het begin van een complete russische trend in kleding, parfum, muziek en kunst. De horloges zijn stoer, bijna anti-high tech, functioneel en duurzaam. personen. (U kunt het dus ook alleen spelen). De leeftijdsaanduiding op de veipakking is vanaf zes jaar. Blijkt het spel voor die leeftijd nog te moeilijk dan is het geen probleem om de spelregels aan te passen of zelfs helemaal te vergeten. Kinderen van vier a vijf Piet koopt „groene" geschenken. jaar, die net cijfers leren herkennen, kunnen dat er ook heel leuk mee oefenen. Een echt familiespel dus. Het spelmateriaal, de aparte vorm van de doos en het fraaie grafische ontwerp, zorgen voor een mooi geheel. Pop Pop Car Het koekvergulden is bij uitstek een bezigheid voor het hele gezin, of groepjes kinderen zoals op scholen. Het is ouderwets gezellig en het resultaat is nog lekker ook. Maar vaak is de vergulde pop zo mooi dat het nog maanden duurt voor zij geconsumeerd wordt. Of ze dan nog lekker is, is nog maar de vraag. POP Pop Car is een stevige ratelauto voor babies en peuters. De auto is voorzien van veel bewegende delen en geeft volop geluid. Tijdens het rijden springen de balfiguurtjjes vrolijk rond. Achterop de auto bevindt zich een draaiende cilinder met ratelgeluid. Het beertje voorop hoort er ook bij. Leeftijd zes maanden tot twee jaar. De Dolly Surprise. suikerbloemetjes, confetti, musketzaad en kleurig snoepgoed als engelse dropjes, gomballetjes en kleine dorpstaafjes. De snoepjes worden in de nog natte glazuur gedrukt zodat ze goed blijven plakken. Als de koek klaar is het geheel omdraaien en overtollig strooisel eraf laten vallen N de speelgoedwinkels dit jaar een heel speciale pop: Dolly Surprise. Dolly Surprise heeft een schitterende verrassing voor meisjes vanaf 4 jaar! Wanneer ze Dolly's rechterarm omhoog brengen naar de vlinder in het haar gaat Dolly's haar écht groeien. Meisjes kunnen het haar van Dolly Surprise veranderen vaii een kort pittig kapsel in een kapsel met lange weelderige lokken. De „verrassing" is dus dat Dolly's prachtige haar écht 8 cm groeit. Dolly's haar wordt weer korter door haar linkerarm op en neer te bewegen. De meisjes kunnen kiezen uit verschillende lengtes van het haar, waardoor er nog meer speelwaarde wordt toegevoegd aan de pop en aan het kammen en krullen. Er zijn drie verschillende Dolly Surprise poppen. De namen van de poppen zijn: Molly Surprise met blond haar, Polly Surprise met donkerblond haar en Holly Surprise met blond krullend haar. Elke Dolly Surprise heeft een fleurig kledingsetje met gemakkelijke sluitingen, die het aan- en uitkleden voor jonge meisjes heel gemakkelijk maken. Ook hebben ze elk een halsketting, een haarstrik en een haarspeld die past bij haar kleding. Elke pop is circa 27 cm groot.

Scheldebode | 1989 | | pagina 17