Omroep Zeeland knalt het nieuwe jaar in A. Sturm 'De Rode Pilaren' is nu drogisterij en kruiderij HE SCHELDEBODE Toon's Rijwielshop in een nieuw jasje Brilliant Colouring geeft kleuradviezen het weten waard QE SCHELDEBODE Timeless Watch Design in Scherminkelstraat~ OFFICIEEL OPENINGSPROGRAMMA IN PLAATS VAN RECEPTIE VERMIST!! Promotie-avond over Israel SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 Live-optredens Medewerkers 100 METER BOEREN- LEVERWORST (met verse lever) 100 RINGEN GEKOOKTE WORSTEN (zacht gerookt) 100 VERSE ROOK WORSTEN (vers gerookt) 50 DROGE WORSTEN 25 OSSEWORSTJES Komt u maar! Dat wordt smullen! TJUefrtjoutotrij HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN Week 4 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 30 oktober 1989 t/m 5 november 1989 305 ZEELAND - De eerste uitzending van Omroep Zeeland begint op 1 januari 1990 kort na middernacht en duurt twee uur. Er wordt een rechtstreeks programma ge bracht met aandacht voor de manier waarop de provin cie over de drempel van het nieuwe jaar stapt. Ook wordt nadere informatie gegeven over de inhoud van het feestelijke openingsprogramma van de Zeeuwse regio nale omroep, dat op nieuwjaarsmiddag wordt uitgezon den van twaalf tot zes uur. Op dinsdag 2 januari begin nen de uitzendingen in het ritme, dat de eerste maanden zal gelden: van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Later in 1990 wil Om roep Zeeland de zendtijd verder uitbreiden, totdat het voorlopige einddoel van drie uur per dag is bereikt Directeur-hoofdredacteur Flip Feij over de allereerste nachtuitzending„Op 1 ja nuari 1990 wordt er weer een hoofdstuk aan de vaderlandse geschiedenis toegevoegd, want met de komst van Omroep Zeeland beschikt elke provin cie over een regionale omroep. Na alle voorbereidingen is het enthousiasme van de mede werkers zo groot, dat we heb ben besloten te gaan uitzenden zodra we kunnen. Zo geldt het vuurwerk, dat tijdens de jaar wisseling in Zeeland wordt ontstoken tegelijk een beetje voor het officiële begin van onze activiteiten. Tijdens die nachtuitzending willen we vanuit verschillende locaties de rechtstreekse berichten over nieuwsfeiten, die zich op dat moment in de provincie voordoen. Ook zullen we en kele markante Zeeuwen vra gen naar hun persoonlijke verwachtingen van het nieuwe jaar. En wie ons belt mag voor de hele provincie hoorbaar zijn nieuwjaarswen sen uitspreken. We willen meteen al een voorbeeld geven van hoe de nieuwe omroep kan gaan functioneren". Na de nachtuitzending wordt om twee uur op de re gionale FM-frequentie weer het traditionele nachtpro gramma van de landelijke zenders Radio 1 en 2 geplaatst. Om twaalf uur 's middags op nieuwjaarsdag begint dan het officiële openingsprogramma van Radio Zeeland. Flip Feij: „We hebben de voorkeur gege ven aan een programma in plaats van een bijeenkomst waarop wij al onze toekom stige relaties een glaasje en een bitterbal aanbieden. Een programma kan door iedere belangstellende in de hele pro vincie worden beluisterd en daarmee komen we meer tege moet aan onze doelstelling dan wanneer we tout-Zeeland zouden uitnodigen ons meteen al met een bezoekje te vereren. Dat is nou het aardige van ra dio: je kunt iedereen bereiken en wij hoeven niet op zoek naar een zaal waar duizenden genodigden kunnen worden ondergebracht". Het nieuwjaarsprogramma duurt tot zes uur en zal op nieuw gewijd zijn aan de mo gelijkheden, die het communi catiemedium eigen zijn. Er wordt geopend met een offi cieel gedeelte, waarin onder meer zal worden stilgestaan bij de lange weg die is afge legd voordat Omroep Zeeland tot stand kon komen. Verder zal op verschillende manieren aandacht worden besteed aan de muziekbeoefening in de provincie. Er zullen Zeeuwse opnamen te horen zijn en ook worden er in live-optredens verwacht Het programma komt in zijn geheel uit het stu diogebouw van de omroep in Oost-Souburg. Na de bijzondere uitzendin gen op nieuwjaarsdag gaat Omroep Zeeland op dinsdag 2 januari bescheiden verder met twee uur actuele en informa tieve programma's per dag van maandag tot en met vrij dag. Dit hangt samen met de omstandigheid, dat het voor regionale radio bestemde ra diotientje in Zeeland pas in 1990 zal worden geheven, ter wijl er in 1989 al voorbereidin gen zijn getroffen, die uit de begroting van volgend jaar moesten worden voorgescho ten. Bescheiden beginnen be tekent voor een omroep: min der zendtijd en minder perso neel. Directeur- hoof dreda teur Feij„Elders in het land verto nen de regionale omroepen een enorme expansiedrift. On der aanvoering van de twee omroepen in de provincie Zuid-Holland (Rijnmond en West) zendt menige omroep reeds twaalf uur per dag uit, waardoor het toch al behoor lijke marktaandeel verder groeit. Recente cijfers tonen aan, dat er inmiddels bijna net zo goed naar de regionale om roepen samen wordt geluis terd als naar de populaire lan delijke zender Radio 3. In Zee land zijn we zover nog niet, maar wij kunnen wel profite ren van de ervaringen, die el ders worden opgedaan. Ik sluit daarom niet uit, dat wij rela tief snel naar een complete dagprogrammering kunnen overstappen". Voorlopig begint Omroep Zeeland met twee uur op uit- sluitend de door-de-wee kse dagen. In mei moeten dan de zaterdag en de zondag erbij komen, in september 1990 ge volgd door uitzendingen in de vroege ochtenduren, zodat het gemiddelde drie uren per dag bedraagt. Op dit moment zijn tien medewerkers verzekerd van een vaste baan bij de nieuwe omroep. De meesten beginnen op 1 december aan staande met een intensief op leidingsprogramma en proef- uitzendingen, waarvan een gedeelte al hoorbaar zal zijn tussen kerst en oudjaarsdag. Het is de bedoeling, dat in april volgend jaar nog eens ruim tien medewerkers begin nen. In de loop van 1990 zullen ongeveer vijfentwintig men sen in vaste dienst zijn. In de zendtijdaanvraag, die Omroep Zeeland aan het Com missariaat voor de Media heeft gestuurd, wordt boven de genoemde uitzendtijden ook gesproken over 'zwevende' zendtijd. Die kan de radio straks gebruiken voor bijzon dere evenementen. Eén bijzon dere uitzending staat al ge pland: een avondvullend pro gramma op 21 maart 1990, de dag van de gemeenteraads verkiezingen. Flip Feij: „Wij zullen de Zeeuwse luisteraars de hele avond informeren over de resultaten van die verkie zingen. Er komen uitslagen, analyses en commentaren". (ADVERTENTIE) (bijzonder lekker) (de echte) En nog heel veel andere lekkere worstsoorten! Maar ome worstkeuken heeft weer op volle toeren gedraaid, dus Veersesingel 90 4332 TC Middelburg Tel. 01180-12343 MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek wordt op woensdag 15 november om 19.00 uur een promotie-avond over Israel gehouden. Naast een reis-informatie markt is er een audio-visuele presentatie. Een Israëlische volksdansgroep is aanwezig om enkele dansen te laten zien. Toegangskaarten a vijf gulden zijn verkrijgbaar bij alle Van Fraassen reisburo's. MIDDELBURG - Aan de Lange Delft 121 is een drogis terij annex kruiderij geopend die zeker bijdraagt aan het winkelplezier in deze passage. De Rode Pilaren al sinds 1930 een uitgesproken pand voor de drogistenbranche opende zijn deuren voor het publiek vorige week donderdag 2 november. Donderdagmiddag 1 novem ber was een feestelijke ope ning die werd verricht door kleine boertjes en boerinnetjes die een klompendansje deden. Een van hen knipte het lint door. De heer Peter Gruijs, eigenaar van deze exclusieve drogisterij, heeft ruime ver koopervaring in deze branche opgedaan en koos in zijn as sortiment niet alleen voor ge wone geneesmiddelen. Veel homeopatische geneesmidde len zijn in het assortiment op genomen waarvan hij met be hulp van een computer de exacte samenstelling en dose ring uitgeprint kan krijgen. Alle artikelen in de zaak zijn gecodeerd waardoor de ver koop geheel geautomatiseerd verloopt. Ook de inkoop gaat via de computer. Creativiteit is prioriteit in deze zaak wat duidelijk spreekt uit het ruime assorti ment kruiden, alles luchtdicht verpakt met suggesties voor het gebruik in verschillende gerechten. Je kunt het zo gek niet bedenken of er is aan ge dacht, de kerrie is er bijvoor beeld in drie soorten en ook de foelie ontbreekt niet Kruiden voor kruidkoek en speculaas kunt u dan ook de komende feestdagen bijna niet missen. De nieuwe na tuur cosmetica- serie van Gardners is leuk verpakt, van hoogstaande DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoon Torenstraat 5,4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoon 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteun Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Hannip Wijnen tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-18676 kwaliteit en heel betaalbaar. Deze produkten zijn bereid met huidvriendelijke oliën, vetten en wassen en ontlenen hun werking met name aan de verwerking van kruidenex tracten zoals onder andere lin debloesem extract, kamille ex tract en calendula ectract. Gardners natuurcosmetica be vat geen synthetische kleur en reukstoffen en slechts een uiterst geringe hoeveelheid conserveermiddelen. Vanzelf sprekend zijn de Gardners produkten niet getest op die ren. Feestelijk verpakt zijn ook de bad en douche schuimen en zouten vaak ook met een wel dadige, verkwikkende of ont spannende uitwerking. Niet alleen voor de dagelijkse verzorging kunt u hier goed terecht, veel kleinverpakkin- gen van zeep en lotions geef je bij een speciale gelegenheid makkelijk kado. Thee voor hoge bloeddruk, slankheid maar ook gewoon omdat het lekker is met een van de honingsoorten drink je voor je plezier. Confitures met honing, honingraad maar ook waskaarsen treffen we in deze unieke zaak waarin ook de re- formhoek niet ontbreekt. Bos- bessensap, een potje zeezout of een vruchtenkoffie, een goed alternatief voor de gewone koffie. Noten, muesli, rozijnen, rietsuiker en vitamines com pleteren de "gezonde hoek". Maar ook aan de zoete mond is gedacht met oud hollandse snoepjes, kaneelstokken, sal- miakbollen in leuke doosjes of luchtdicht verpakt De alleen in Holland zo overbekende drop in zoet en zout ontbreekt niet in deze overzichtelijke drogisterij kruiderij VLISSINGEN - Bij goud en zilversmeden Henk en In- grid van der Kooij aan de Scherminkelstraat 31 is in de maand november de tentoon stelling "Timeless Watch Des ign" te bezichtigen. De exposi tie geeft een overzicht van de ontwikkeling van het design horloge tussen 1960 en nu, waarbij de nadruk ligt op de laatste tien jaar. In 1980 vestigden Ingrid en Henk zich als zilver- en goud smeden in VlissingenOp be stelling en naar eigen idee en ontwerp heeft al menigeen een sieraad uit hun handen cadeau gedaan of cadeau gekregen. Door de speurtocht naar mooie ontwerpen van eigentijdse sie raden ontstond hun liefde en bezieling voor de mooie vorm geving van "tijdloze horloges". Het begon met de verkoop van 1 of 2 modellen en is momen teel uitgroeid tot een exclu sieve "design"-collectie. Een persoonlijke secondant in het duel met de tijd is het hor loge; een vinger aan de pols van het tijdsgewricht. Het vluchtige met schoonheid bedwingen tot hanteerbare proporties is een artistieke uitdaging van het eerste uur. Vandaar dat het ontwerpen van "tijdloze horloges" zo tot de verbeelding van de grote vormgevers spreekt. Om het publiek enig inzicht te geven in het tot stand komen van het eindproduct, hebben Henk en Ingrid een verzame ling prototypes en werkteke ningen kunnen bemachtigen van de tophorloges die ze in hun collectie opgenomen heb ben. In door Henk gemaakte vitri nes worden de top-horloges geexposeerd zodat de vormge ving van elk object optimaal tot zijn recht komt. Ook de hallogeenverlichting van in dustrieel ontwerper Hans Es is in stijl aangepast en komt van het idee Via Lattea (melkweg stelsel) De betere Nederlandse hor loge-ontwerpers zijn verte genwoordigd op deze tentoon stelling. Onder hen Bruno Ni- naber, wiens producten we al lemaal kennen. Hij is namelijk de vormgever van onze nieuwe guldens, rijksdaalders, vijfjes en ander munten. Zijn halshorloge en een rub- ber-perspex dameshorloge en de Wrist Watch, een titanium herenhorloge zijn te bezichti gen. 50 exemplaren zijn in eigen beheer in produktie ge nomen. Titanium is een vrij nieuw Een horloge van Jacob Jensen, gemaakt van titanium, sili- conenrubber en saffierglas materiaal, dat veel in de ruim tevaart wordt gebruikt. Het is licht, krasvrij, sterker dan staal en heeft een grijze parel achtige glans. Het horloge van Watch Work is onderdeel van een totaal concept en kan door middel van een bajonetsluiting op verschillende accessoires ge monteerd worden. Henk vindt het best eens vermeldens waard dat sinds de drie jaar dat hij Watch Work verkoopt er nog niet 1 klacht over is ge weest Veel design- ontwer pers geven aan de uurwerken verschillende funkties. Een armbandhorloge met vaak quartz-uurwerk en tot 30 me ter waterdicht kan veranderd worden in een ouderwets zak horloge, daarnaast ook in een tafelklokje met decoratieve standaard, halshorloge of zelfs in clip om papier bij elkaar te houden. De horloges zijn een mooi voorbeeld van wat tijd loze schoonheid is. Ze zijn nu mooi, maar over twintig jaar zullen ze dat nog zijn. De ex positie is vrijblijvend te be zichtigen van dinsdag tot en met zaterdag. Peter Gruijs en een personeelslid in de nieuwe zaak FOTO HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Toon's rij wielshop in het winkelcen trum in Papegaaienburg is in 10 dagen tijd omgetoverd tot een hypermoderne gespeciali seerde rijwielhandel. Carin en Toon zijn heel te vreden met het eindresultaat wat toch heel wat voeten in de aarde had. Het hele interieur van boven tot onder is gesloopt en opnieuw opgebouwd. De entree is veranderd, waardoor vanaf de passage een beter overzicht in de winkel is ont staan. Exclusiviteit is priori teit en dat wordt duidelijk door de exclusieve verkoop in Vlissingen van de fietsmerken Panasonic, Koga-miyat, Giant en Phoenix. Stuk voor stuk top-merken. Batavus neemt een aparte plaats in en scoort met kwaliteit, service en eigen stijl. Fietsen voor groot en klein, gewoon of een sportfiets, semi-race of race, A.T.B.-fiet- sen in felle vrolijke kleuren alles met eigen garantiebepa lingen treffen we in het ruime assortiment aan. Ooit was de fiets uitsluitend een eenvoudig transportmiddel om zo goed koop mogelijk van hier naar daar te komen. Dat ligt nu wel even anders. Naarmate de verkeerschaos in de overvolle binnensteden toeneemt, pak ken we vaker de fiets. We staan bij de stoplichten mooi vooraan. Rondjes rijden om een parkeerplaats te vinden hoeft ook niet meer. Een plek in een fietsenrek is er altijd wel. Bovendien dragen we daardoor bij aan een schoner milieu. En dat is belangrijker dan ooit. Het milieu is onze ge zamenlijke zorg voor de gene raties na ons. Daarnaast is de fiets meer en meer een geliefd recreatiemiddel geworden, geen files en op de fiets heb je veel meer tijd voor elkaar en de omgeving. Het "luie zweet" eruit fietsen en de lichame lijke conditie op peil houden, is een gezonde zaak. Toon's rijwielshop heeft een ruim assortiment sport en vrije-tijdskleding. Perfecte fietskleding zorgt voor een op timaal transport van transpi- ratievocht beschermt tegen rij wind en te snelle afkoeling, kleeft niet aan het lichaam en ondersteunt de ademende werking van de huid. Van Gonso bijvoorbeeld is de kle ding zeer geschikt voor het wielrennen, aerobic, schaatsen en langlaufen. Waterafstotende pakken, schoenen en helmen kunnen we in ons klimaat niet missen. Aan alle fietsaccessoires en de sportvoeding is ook gedacht en uniek is de zadelpresentatie die voor elk wat wils biedt. cg9VLISSINGEN - „Ik sta nou eenmaal niet met blauw", „blauw flatteert me enorm". Kreten die regelmatig in mo dezaken gehoord worden. Desondanks hangen in veel kas ten blouses, pakjes en mantels die nooit gedragen ioorden: de zogenaamde miskopen. Bij elkaar vertegenwoordigen die kledingstukken een klein kapitaal. De dames van Brilliant Co louring, Hilly Hartog en Janny Muller proberen te voorkomen dat kleding onge dragen in de kast blijft hangen omdat het bij nader inzien 'niet staat'. Door middel van een kleurenanalyse maken zij duidelijk welke kleur wel en welke kleur niet flatteert. Zo'n kleurenanalyse is eigenlijk een drie uur durende cursus waarin mensen leren omgaan met kleuren. Het is beslist niet zo dat iemand niet staat met blauw. Alleen, iemand staat niet met alle kleuren blauw. Een kleine nuance-verschil kan al vol doende zijn om de wijzer door te laten slaan. Na de uitvoe rige kleurenanalyse krijgt de klant een kleurenwaaier mee, met behulp waarmee dan ge winkeld kan worden. De kleu renwaaier kan dan heel een voudig bij een kledingstuk ge houden worden. Janny en Hilly betreuren het dat nog zoveel vrouwen geen geld voor zichzelf over hebben. „Vrouwen geven moeiteloos een smak geld uit voor kinderkleding, maar voor zichzelf proberen ze te bezui nigen. Het geld dat ze uitgeven aan de kleurenanalyse is een malig, en de besparing op mis kopen blijft. Daar komt nog bij dat het een enorme tijds winst oplevert als je gelijk ziet wat je staat". Een organisatie die dit ook inziet is Weight Watchers. Deze organisatie heeft Bril liant Colouring uitgenodigd om een demonstratie te geven op de regionale verkiezing. Weight Watchers heeft ge merkt dat vrouwen er jaren over gedaan hebben om te dik te worden. In die jaren zijn zij zichzelf min of meer 'kwijtgeraakt'. Na het afvallen weten mensen vaak niet meer wat ze leuk staat Zo kan de kleurenana lyse een hulpje zijn voor de cursisten; terwijl ze afvallen werken ze aan hun eigen per soonlijkheid. Een aspect dat ook bij Bril liant Colouring regelmatig naar voren komt. Alleen al door het dragen van de juiste kleur gaat iemand er veel zelf bewuster uitzien. VLISSINGEN - 11 nov. D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233, 12 nov. W. v. Ouwerkerk, Gerbrandijstraat 6, tel. 65498. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30- 18.00 u. (zonder afspraak). Huisbe zoek aanvragen voor 10.00 u. Middelburg - 11 nov. F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 12460, 12 nov. F.L. Berghauser Pont, Bellink- plein 1tel. 37393. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 u. en 17.30-18.00 u. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 u. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland - 11 nov. N. Kapteyn, Lekstr. 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630, 12 nov. M.M.L. Pennings, Amstelstr. 55, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 u. en 17.30-18.00 u. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - 11 en 12 nov. J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Zoutelande, Mellskerke, Blgge- kerke en Koudekerke - 10 nov. (vanaf 18.00 u.), 11 en 12 nov. A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Mldden-Walcheren - 11 en 12 nov. B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Verloskundigen Middelburg - 11 en 12 nov. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Vlissingen - 11 en 12 nov. A.M. de Gaay, tel. 01184-71768. Kraamhulp: 24 uur bereikbaar op nummer 01100-167Ö3. Kruisverenigingen van geheel Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 11 en 12 nov. M.H. Rackwitsz, Volderijlaagte IMiddelburg, tel. 01180-35638. Spreekuur voor spoedgevallen van II.00 tot 12.00 u. Middelburg - 10 tot 17 nov. apo theek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - 10 tot 17 nov. apo theek Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. Kleine huisdieren - 11 en 12 nov. Mw. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIVERSEN Maatschappelijk werk regio Wal cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord - Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven telefoonnummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp - Middel burg - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 u., do. 17.00-19.00 u. Vlissingen - Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 u. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk. Domburg - Badhuisweg, 1e en 3e zat. 19.15 uur. Middelburg - Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. om 19.00 u, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zon. 11.30 u. Souburg - Zoute Viever, za. 09.00 u., Martinuskerk, zo. 10.00 u, Paro chiekoor. Vlissingen - Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 u., eigen zanggroep. Ter Reede, za. 17.00 u. Lieve Vrou- wekerk, za. 19.00 u., zo. 09.30 u. Streekziekenhuis, zo. 11.15 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke -10.00 u. ds. J. de Boer (Vrouwenpolder), 19.00 u. mevr. Spaans-Molenaar. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wes terveen. 19,00 u ds. A. W. Mol (gez. dienst). Grijpskerke - 10.00 u. ds. C. de Boon (H.A.), 14.30 u. ds. A. Jobsen (H.A.) (gez. dienst). Kleverskerke - 9.30 u. mevr. Spaans. Middelburg - Koorkerk, 10.00 u. ds Hendrikse en ds. Dubbink in de Nieuwe Kerk. Nw. en Si Joosland - 9.30 u. ds. H.v. Oostende. Oostkapelle - 10.00 u. ds. den Hol lander. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 u. dhr. Heemskerk en ds. P. Melse. Serooskerke - 10.00 u. dhr. J. Murre (geref. kerk), 19.00 u. ds. H.W.J. Faassen, (herv. kerk). Veere - 9.30 u. ds. Lukasse. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds. van Veen. St. Jacobskerk 10.00 u. dhr. de Boer, Johanneskerk 09.30 u. dhr. Schoenmaker, 17.00 u. ds. De Nooij, Streekziekenhuis, 10.00 u. ds. J.W. Glashouwer, Verpleeghuis Der Boede, 10.30 u. ds. LukaSse, Open Hof 09.30 u. ds. Schoorel, De Schaapskooi, 09.30 u. ds. de Nooij. (H.A,), Ophir, 10.00 u. ds. J.B. v. Bork. Vrouwenpolder - 11.00 u. ds. Luk asse. Westkapelle - 09.30 u. ds. Spaans, 19.00 u. ds. C.A. Westerveen. Rltthem - 11.00 u. ds. H. v. Oosten de. Gereformeerde Kerk. Koudekerke - 09.30 u. ds. F.C. v. Dijke, 17.00 u. idëm. Serooskerke - 10.00 u. dhr. Murre, 17.00 u. da. Boon. Vlissingen - Petruskerk, 09.30 u. ds. v. Veen. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk, 09.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 09.30 u. en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Middelburg - 09.30 u en 16.30 uur. ds. A. de Snoo. (H.A.) Souburg en Vlissingen 09.30 u en 16.30 u cand. C.J. Harryvan. Christelijk Gereformeerde kerk. Middelburg - 09.30 u. en 16.30 u. J.G. Schenau. Vlissingen - 09.30 u. en 16.30 u. ds. A. Brons. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg - In de Engelse Kerk, 09.30 en 17.00 u. ds. J. Horsman. Gereformeerde gemeente in Ne derland. Arnemuiden - 09.30 u., 14.30 u. en 19.00 u. leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen-09.30 u. zr. Rezelman. Evangelie gemeente. Middelburg - De Wijngaard, LTS Klarenbeek 09.30 u. br. A. Baak. Leger des Heils. Middelburg - geen opgave. Vlissingen -10.00 u. Kapt. C.D. Bijl, geen avondsamenkomst. Anglicaanse kerk. Vllsslngen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Zevendedags Adventisten. 11 nov. Middelburg - 10.00 u. Bijbelstudie. 11.00 u. ds. C.E. v.d. Ploeg. Vlissingen -9.15 u. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 u. Bijbelstudie. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland. Koudekerke - 12.00 u. Oud P. Latu- heru. Oost-Souburg - 10.00 u. Oud. P. Latuheru. Evangelisch-Lutherse Gemeente Middelburg -10.00 u. ds. v. Dam. Pinkstergemeente Middelburg - wo. 19.30 u. Bijbel studie, Dam 6, zo. 15.30 u. Baars- jesstr. 42. Vlissingen - Emmastr. 10, wo. 19.30 u.,zo. 14.30u. Pinksterkerk. Vlissingen - Vrijdomweg 1, zo. 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. bijeen hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 13 39 1000 m3 16 49 1200 m3 20 59 1400 m3 23 69 1600 m3 26 79 1800 m3 30 88 2000 m3 33 98 2200 m3 36 108 2400 m3 39 118 2600 m3 43 128 2800 m3 46 138 3000 m3 49 147 3300 m3 54 162 3600 m3 59 177 3900 m3 64 192 4200 m3 69 206 4500 m3 74 221 5000 m3 82 246 5500 m3 91 270 6000 m3 99 295 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens

Scheldebode | 1989 | | pagina 5