Alleen praten is niet genoeg Kevin Village brengt nieuwe single: 'Living by your side' De Graaf van Luxemburg in De Prins van Oranje Gescheiden inzameling huishoudelijk afval Poolse redacteur over nut stedeband Lezing over bevrijding Try-out ONDA Veel motorfans pakken de trein naar de MotoRAI Jeugdmuseumdagen in teken van de ganzen Gevonden ALTERNATIEF VOOR BRUG OVER OF TUNNEL ONDER WESTERSCHELDE Cursus voor de penningmeester SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 313 Toepasbaar Hi-Tech Olievervuiling DEN HAAG - "Waarschijnlijk zullen begin 1990 in Polen gemeenteraadsverkiezingen plaatsvinden, en zullen ook op lokaal niveau democratisch geko zen volksvertegenwoordigers aan het werk gaan. Dan worden stedenbanden tussen Nederlandse en Poolse gemeenten van groot belang. Van jullie kunnen we leren hoe we de lokale democratie vorm zouden kunnen geven." Aan het woord is Maciej Kozlowski, redacteur van het onafhankelijke ka tholieke weekblad Tygodnik Powszechny. Op uit nodiging vna het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) verbleef hij tijdens de Vredesweek 1989, in Nederland. Wij spraken met hem over de rol van stedenbanden ter bevordering van de ontspanning in Europa. Er zijn momenteel 25 van deze contacten tussen Poolse en Nederlandse gemeenten. Expositie rond thema voorouders Comt nu met sangh in Zoutelande Koeriersdienst per hovercraft VLISSINGEN - Wie zegt dat de WOV een luchtkasteel zal blijven, kan zich nu in de 'wolken' wanen op het lucht kussen van de exclusieve Hovercraft Services B.V. Hiermee is Aannemings- en Verhuurbedrijf J. Hoondert Zn. uit 's-Heerenhoek, de enige Hovercraftexploitant op het Europese vasteland. Dit unieke transportmiddel is ge stoeld op het gebruik van Hovercrafts op de Britse eilanden en wordt ingezet voor speciale koeriersdiensten in het Nederlands/Belgische Deltagebied. Een stap in de goede richting naar de ontsluiting van het Westerscheldedilemma, vooral wat de spoedzaken betreft. Het vaartuig is gestationeerd bij de Sloehaven Vlissingen-Oost en kan van daaruit uitstekend opereren. Snel, veilig en comfortabel transport in het gehele Delta gebied, 24-uur per etmaal, met een capaciteit van maximaal 12 personen, met behulp van een Hovercraft van het type SAH 2200, is een nieuwe en in dividuele activiteit van J. Hoondert Zn. Directeur Hoondert: „Ik kan niet begrij pen dat er niet meer van deze vaartuigen in gebruik zijn. Vooral voor de havens Zee- brugge, Vlissingen, Temeuzen, Gent en Antwerpen moet een service als deze toch als geroe pen komen." Deze visie werkt plannen in de hand om de ac tiviteiten van de Hovercraft Services B.V. op korte termijn uit te breiden met een tweede Hovercraft. De investeringen in deze speciale Hovercraft service werpt nu al vruchten af. Per soneel wordt moeiteloos en snel overgezet, buiten de vaar- tijden van de Provinciale Stoombootdiensten om. Een 'zweef rit' van bijvoorbeeld Vlissingen naar Temeuzen duurt amper 18 minuten. Ber- gingspersoneel kan op alter natieve aanlegplaatsen opge haald worden, alsook het op plaats van bestemming afzet ten. Toepassingsmogelijkhe den zijn legio, variërend van het met spoed vervoeren van laboratoriummonsters, tot een exclusieve rondleiding voor het Deltagebied voor speciale groepen. Het is in ieder geval géén pendeldienst. Op af spraak worden overtochten geboekt met uitzonderlijke doeleinden, bijvoorbeeld voor personeel van haven- en scheepvaartbedrijven, maar ook voor koeriersdiensten (monsters, onderdelen e.d.), onderzoek (milieu), assistentie bij bergingsoperaties, oliebe- strijding, excursies, toeristi sche doeleinden enz. Directeur J.S.G. Hoondert: „Dit is nog slechts een greep. De operatio nele mogelijkheden zijn legio. Dat zal de praktijk aantonen. De behoefte is in iedere geval duidelijk aanwezig". Het Hovercraftprincipe is gebaseerd op de jongste tech nologische uitgangspunten en materiaaltoepassingen bij o.a. testvliegtuigen, zeppelins, on derwatervaartuigen, ook ten aanzien van de brandveilig heid en dragend vermogen. De Hovercraft heeft heel toepasselijk de naam 'Runner' mee gekregen. In een mum van tijd voert de Runner haar snelheid op tot 30 knopen. Om gerekend betekent het dat, bij ideale weersomstandigheden, een snelheid van 70 km per uur met gemak gehaald kan worden. Dit heeft als voordeel dat speciale spoedopdrachten snel uitgevoerd kunnen wor den. Zandbanken en vaargeu len zijn voor dit speciale vaar tuig niet van belang. Het met lucht gevulde skirt geeft de Hovercraft een uitstekend dragend vermogen, zodanig dat obstakels van een halve meter of hellingen tot 20 pro cent geen problemen opleve ren. Daarbij kunnen golven van 2.50 meter getrotseerd worden, hoewel 1.50 meter als veiligheidsnorm wordt aange houden. Het skirt is opge bouwd uit een groot aantal segmenten. Mocht een deel van die segmenten beschadigd worden, dan blijft de Hover craft zijn dragend vermogen behouden, die segmenten zijn snel vervangbaar en het elek- triciteits-bedradingssysteem is aangebracht als in een ver keersvliegtuig. De exploitatie van deze Hovercraft kwam tot stand na een ontwikkelingsperiode van een jaar. Na het behalen van de benodigde Lloyd's Certifi caten, het doorstaan van de nodige tests en het uitkienen van alle wettelijke eisen en normen, staat nog het 15- - Foto's: Trend International B.V. mijlscertificaat op het ver langlijstje van de heer Hoon dert, zodat er ook bij wind kracht 6 officieel gevaren kan worden, tot zo'n 15 mijl uit de kust, In feite betekent dit dat er dan tot Engeland gevaren mag worden, iets wat in zeer uit zonderlijke gevallen nodig kan zijn. Overigens heeft de Hovercraft een actieradius van 500 mijl, d.w.z. dat hij vol doende brandstof op kan slaan om deze afstand te overbrug gen. Niet alleen de afstand speelt daarin een belangrijke rol, maar ook het 'uithou dingsvermogen' in vaartijd. Zo heeft de heer Hoondert een eigen visie voor wat betreft de inzetbaarheid bij milieuram pen. Een schip dat olie verliest op zee, kan een ramp veroor zaken. De Hovercraft kan daar op inspelen als een spe ciaal daarvoor vervaardigd juk met bestrijdingsmiddelen voor de olie opgepikt zou kun nen worden. De Hovercraft kan over de olievlek heen va ren en aan weerskanten met de aan het juk bevestigde sproei-armen de olie te lijf gaan. Daarbij komt dat de Hovercraft vrijwel direct ter plaatse kan zijn, eventueel met deskundigen of speciaal bergingspersoneel aan boord. De bereikbaarheid van de ver ontreiniging speelt dan ook geen rol meer, omdat de Hovercraft geen rekening moet houden met zandbanken of vaargeulen, iets wat met een boot wel het geval zou zij n. Deze ontwikkeling is een toe komstbeeld, vooral gezien de investeringen die daar mee gemoeid zijn. Van overheids wege kan daar in ieder geval nog niet in voorzien worden. Het varen met de Hover craft is een bijzondere erva ring. Afhankelijk van het weer en het oppervlak van het water, kan een tocht in de Hovercraft erg comfortabel zijn. Ruw weer geeft het effect van een kasseiweg, hoewel het op De Schelde vrij rustig blijft. Zeer spectaculair is het nevel gordijn dat soms vanonder het skirt van de Hovercraft op stuift. Al met al een romantisch beeld, maar wel een die de urenlange wachttijden bij de pont of het omrijden via Ant werpen - in geval van spoed - voor de Zeeuws Vlamingen en België tot de verleden tijd laat behoren. Een 'WOV' op een luchtkussen Tot voor kort waren deze stedenbanden niet goed be kend bij de Poolse bevolking. De mensen voelden zich im mers niet écht vertegenwoor digd door het gemeentebe stuur waarin alleen commu nisten zitting hadden. "Als de mensen hun eigen vertegen woordigers kunnen kiezen, krijgen ze invloed. Dan zullen ze ook geïnteresseerd raken in uitwisselingsprogramma's." Kozlowski benadrukt dat de start van de democratische re gering, twee weken geleden, te vergelijken valt met een "ge weldloze revolutie". Voor Po len en voor de toekomst van geheel Europa is het van groot belang dat "het experiment" slaagt, aldus Kozlowski. Ook op gemeentelijk niveau zullen, volgens Kozlowski, coalities gevormd worden na de gemeenteraadsverkiezin gen. "Zoals ook hier in Neder land gebruikelijk is." Hij denkt dat de 'burgercomité's' hierbij een belangrijke rol zul len vervullen. In deze comité's werkt Solidarnosc samen met andere onafhankelijke groe pen en instellingen. Kozlows ki: "Het ligt voor de hand dat Nederlandse gemeentebestu ren en delegaties in de huidige situatie niet alleen met de hui dige machthebbers contact on derhouden, maar ook met deze burgercomité's en, als het een maal zover is, nieuw gekozen raadsleden. En laat het duide lijk zijn: er zijn momenteel geen politieke beperkingen." Welke concrete activiteiten zouden in de ogen van Koz lowski in de komende periode ontwikkeld moeten worden In de eerste plaats noemt hij de discussie over vormen van lokaal bestuur. "Zonder dat we het Nederlandse model kunnen of willen kopiëren, we kunnen in ieder geval leren van jullie ervaringen." In de tweede plaats bena drukt hij het belang van uit wisseling van mensen met een gelijke achtergrond: leraren en journalisten maar bijvoor beeld ook dienstweigeraars, die kortlopende vredes- en mi lieuprojecten in de partnerge- meente zouden kunnen reali seren. In de derde plaats: eco nomische contacten. In het ka der van zogenaamde 'joint- ventures' kunnen bedrijven samenwerken. In de nabije toekomst zullen gemeenten daarbij waarschijnlijk een ac tieve rol spelen, aldus Koz lowski. Apart noemt hij, aldus vierde punt, de kerkelijke uit wisselingen. "De kerken in Polen kunnen veel leren van de parochiestructuur hier in Nederland, over de rol van de leken bijvoorbeeld. En ik denk dat Nederlanders kunnen le ren van de levende spirituali teit die je in de Poolse katho lieke kerk kunt tegenkomen." Als vijfde punt wijst hij op specifieke samenwerkingsver banden. Een Vredesweek, ge lijktijdig in beide gemeenten te houden, lijkt hem een zinvol en werkbaar idee. "En zou het niet mooi zijn, als er in het ka der van een stedenband met enige regelmaat een bulletin zou verschijnen, onder verant woordelijkheid van een redac tie die deels uit Nederlanders en deels uit Polen bestaat Tenslotte staat hij even stil bij de materile hulp (kleren, medicijnen, levensmiddelen) die Polen bereikt. In Polen be staat, aldus Kozlowski, inder daad behoefte aan deze pro- dukten en via zo'n actie kun nen in Nederland veel mensen bereikt worden. Als je alléén praat, kan een contact dood bloeden. "Maar alléén mate riële hulp leveren is ook on voldoende. Voor de toekomst van Polen en Europa is het werkelijk van groot belang dat discussies en activiteiten zoals ik die eerder genoemd heb, écht vorm krijgen. Ste denbanden kunnen daarin een zeer belangrijke rol vervullen. En het klimaat in Polen is er momenteel rijp voor." In de Raadsvergadering van 23 oktober wordt een voorstel van B&W van Middelburg behandeld om een jumelage aan te gaan met de Poolse stad Glocow. De voorzitter van het College heeft af gelopen zomer een bezoek aan deze stad gebracht en daar met tal van be stuurders gesproken. Glocow telt 73.000 inwo ners en vertoont gelijke nis met het Middelburg van de negentiende eeuw. Het stadscentrum van Glocow ligt echter nog steeds in puin vanwege de verwoesting door de Russen in de oorlog. VLISSINGEN - Het bestuur van de Vereniging van het Stedelijk museum Vlissingen houdt op donderdag 19 oktober een bijeenkomst in het mu seum aan het Bellamypark 19. Aanvang 20.00 uur. Dr. A.H. van Dijk verzorgt een lezing over: "De Comman do's bij de bevrijding van Vlis singen". Wie waren onze be vrijders in 1944? Daarover heerst nog veel misverstand, Zeeland lag in de Canadese sector van het front.' Op 1 november 1944 landden op Uncle beach (het Slikha- ventje) ook twee bataljons van de Kings Own Scottish Borde rers om de 550 man Comman- dotroepen te versterken en de binnenstad van Duiters te zui veren. Later landden ook de Royal Scots, die het Duitse hoofdkwartier in Hotel Bri tannia moesten veroveren en later naar Middelburg zouden gaan. Onze bevrijders waren dus geen Canadezen, maar Schotse, Britse, Belgische en Nederlandse Commando's en Vrije Fransen van Generaal de Gaulle. De lezing is gratis voor le den, niet leden betalen 2,50. MIDDELBURG - Vrijdag 20 oktober 1989 geven de christelijke brassband jeugdorkest ONDA Middel burg en de fanfare ONDA uit Nieuw en St. Joosland, een try-out concert in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg, om zich voor te bereiden op de concertwedstrijd die een week later, zaterdag 28 oktober, in dezelfde zaal zal worden ge houden. Om 19.30 uur wordt de spits afgebeten door het jeugdor kest ONDA Middelburg, onder leiding van Piet Baan. Zij spe len Partita van J. de Haan en Suite Cargoes van K. Cook. De brassband ONDA uit Middel burg zal A. Celtic Suite van Philip Sparke en Occasion van Edward Gregson uitvoeren, geleid door Anno Appelo. De fanfare ONDA uit Nieuw en St. Joosland staat onder lei ding van Jan Meliefste en heeft zich voorbereid op Di- vertisement Rhapsodique van P. Stalmeier en Pride of Race van K.A. Wright. Het geheel wordt aangevuld met wat lichtere werken tus sendoor van de drie orkesten en tot slot zullen de vereni gingen ook samen nog wat ten gehore brengen. Het initiatief voor dit concert is van brass band ONDA Middelburg. VLISSINGEN - Tot 12 no vember exposeert de beeldend kunstenaar Jan Haas uit Vlis singen zijn recente sculpturen rond het thema 'Voorouders'. Een selectie van maskers, uitgevoerd in Terra Cotta geeft een verbeelding van de persoonlijke trekken die het gezicht kenmerken. De maskers zijn een vervolg op de eerdere koppen die eveneens de titel droegen 'voorouders' en opgesteld wa ren op hoge houten zuilen. Dagelijks te bezichtigen in Galerie Art-Titude, Singel 14. GOES - De Goese zanger Kevin Village gaat het weer proberen. Nadat het een tijdje stil geweest is rondom de 'ouwe popper*, gaat hij nu met zijn nimmer aflatend enthou siasme opnieuw trachten een plaatsje te veroveren op de Nederlandse hitlijsten met de onlangs uitgekomen single: 'Living by your side'. Bij de single zal ook de videoclip worden gepresenteerd, die door Sky- en Super Channel vele malen werd getoond. Daarnaast brengt hij als eerste Zeeuw ook nog eens een CD op de markt van de LP 'lts never too late' die vorig jaar werd uitgebracht. De LP is bijzonder goed ontvangen en in België werd vooral het nummer 'Black Widow Lover' veelvuldig door de BRT ge draaid. Ook was Kevin Village te gast bij Radio Rijnmond, in de Familieshow van de NCRV, in Nederland Muziekland en Typisch Hollands. Tineke haalde hem in haar pro gramma tv-programma. Maar toch kon de tipparade net niet Kevin Village opnieuw in beeld. worden bereikt. Het lied dat zijn platen maatschappij CIM-records uit België nu gaat promoten, 'Li ving by your side' is een bal- lad-achtige song, die ook op de CD staat. Alle hoop is nu ge vestigd op de Nederlandse om roepen. Zullen zij de single met videoclip uitzenden Ondertussen gaat Kees van Vredegem rustig door. Hij wil 'Saturday Morning' een eigen nummer, dat in de zeventiger jaren in de Top-40 stond op nieuw uitbrengen. Ad Moe- lands begeleider van de 'Dub- ble Diamonds' een zes-mans orkest van Brabantse orgine, dat voor de begeleiding zorgt, heeft het nummer opnieuw gearrangeerd. De demo die door de platenmaatschappij al werd gepresenteerd, was goed voor voorverkoop van 1500 singles. Zaterdag 28 oktober zal Ke vin Village zijn CD met video clip en single presenteren tij dens een optreden in 'De Jo ker' aan de Goese Vlasmarkt, aanvang 23.00 uur. GOES- De Goese Operette Vereniging gaat op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober in de Prins van Oranje de beroemde operette van Leh&r :„De Graaf van Luxemburg" opvoeren. Aanvang 20.00 uur. Dirigent is Hans Swinnen, regisseur is Jean - Francois D'hondt, bei den voormalig medewerkers van de Opera van Vlaanderen. Koor en solisten worden muzi kaal ondersteund door het Belgisch Begeleidingsorkest. Het verhaal speelt zich af in Parijs, voor de Eerste Wereld oorlog. Graaf René van Lu xemburg heeft zijn hele for tuin er door gejaagd, maar het geluk lacht hem alweer toe: vorst Basil Basilowitsj biedt hem een half miljoen francs aan wanneer hij met de zan geres Angèle Didier trouwt en zich kort daarna weer van haar laat scheiden. Basil wil met haar trouwen, maar ze is helaas niet van 'stand' en door deze kunstgreep is het pro bleem op te lossen. Graaf René accepteert het aanbod. Hij laat zich met Angèle in het huwe lijk verbinden zonder haar te zien.Evenmin mag hij toena- Romantiek viert hoogtij in 'De Graaf van Luxemburg'. dering tot haar zoeken, zolang hij met haar getrouwd is. Maar als hij Angèle later op een feest ontmoet, staat hij meteen in vuur en vlam voor haar, zonder te weten dat ze zijn wettige echtgenote is... Als gastsolisten treden op: Christa Biesemans en Peter de Smet, terwijl de overige hoofdrollen vertolkt worden door: Marjolein van Zonne veld, Jac hop, Anton Burgs en Rozemarie Saman. Een fraaie collectie motoren bij het Amsterdamse RAI-ge- bouw: een beeld dat echte motorfans vertelt dat de MotoRAI weer wordt gehouden. Toch komen er steeds meer mensen met de trein naar Amsterdam om zich tijdens dit motorweekend te verdiepen in alle nieuwtjes op het gebied van gemotoriseerde twee- en drie wielers. Ze doen dat met een voordelig T+T-biljet, trein- en toe gangsbiljet ixxa één prijs. De MotoRAI is op vrijdag 27 en zater dag 28 oktober geopend van 10 tot 22 uur en zondag 29 oktober van 10 tot 18 uur. ZEELAND - Hoever staat het met de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval in de Zeeuwse gemeenten Op deze vraag zocht de Zeeuwse Milieufederatie een antwoord door het uitvoeren van een enquêteonderzoek onder de dertig Zeeuwse gemeenten. De enquêteresultaten geven aan welke frakties het huishoudelijk afval in 1987 gescheiden werden, om welke hoe veelheden het gaat, welke toekomstplannen er liggen en wat de gemeenten doen aan voorlichting over afval. Er is gekeken naar de volgende frakties: papier, glas, kunststof, metaal, kringloop artikelen en organisch afval. Zowel voor papier als glas lagen de inzamelresultaten in Zeeland, voor het jaar 1987, onder het landelijk gemiddel de. De verschillen in inzamel- opbrengsten tussen de ge meenten waren zeer groot. Een actieve instelling, meer coördinatie, betere inzamelfa- ciliteiten en meer voorlichting is in veel gemeenten noodza kelijk. De inzameling van plastic en metaal c.q. blik komt in geen enkele Zeeuwse ge meente voor. In navolging van diverse Nederlandse gemeen ten zou gekeken moeten wor den of dit wel tot stand kan komen. De industrie biedt steeds meer mogelijkheden voor hergebruik vna deze fracties. In Zeeland komt slechts één kringloopwinkel voor. Gemeenten zouden de kringloopbedrijvigheid meer moeten stimuleren. Dit jaar (1989) is het aantal compostvaten, dat door de ge meenten gesubsidieerd werd, sterk toegenomen. Toch wordt in meer dan de helft van de Zeeuwse gemeenten nog steeds geen subsidie verstrekt. Het aantal compostvaten dat gesubsidieerd wordt is in veel gemeenten te laag. Thuis- composteren is om milieu- en educatieve redenen te prefere ren boven centrale inzameling en compostering. Het heeft het nadeel dat, vanwege onvol doende deelname, geen hoge afvalreductie bereikt kan worden. Thuis-composteren zal gecombineerd moeten wor den met gescheiden inzame ling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) en centrale compostering. Alleen dan is de landelijke taakstelling van 50% hergebruik van huishou delijk afval in het jaar 2000 te halen. Er bestaan in de Zeeuwse gemeenten nog geen concrete plannen voor gescheiden inza meling van GFT. In veel an dere Nederlandse gemeenten worden door afzonderlijke ge meenten of in samenwer kingsverband proeven met GFT-inzameling en regionale compostering uitgevoerd. In middels is een aantal gemeen ten het proefstadium al voor bij en wordt de gescheiden in zameling definitief ingevoerd. De voorlichting over afval beperkte zich in 1987 in bijna alle Zeeuse gemeenten tot de fracties waarvoor de gemeente zelf inzamelfaciliteiten aan bood. De activiteiten reikten in bijna alle gemeenten niet ver der dan berichten en adver tenties in huis-aan-huisbla- den en gemeentelijke voor lichtingsbladen. Slechts enkele gemeenten waren betrokken bij schoolprojecten over afval. Voorbeelden uit andere Ne derlandse gemeenten laten zien dat een actievere en in tensievere instelling van de Zeeuwse gemeenten noodza kelijk is om voldoende herge bruik en een vermindering van de afvalstroom te bewerk stelligen. OOSTKAPELLE - Dinsdag 17 en donderdag 19 oktober kun nen kinderen van 6 tot 16 jaar hun hart weer' ophalen in het Zeeuws Biologisch Museum: de jeugsmuseumdagen worden dan weer gehouden. Het thema van de museumdagen is ganzen (en eenden). Dit wordt uitgewerkt met levend Ganzenborden, lopen als ganzen en sprookjes van Moeder de Gans. Tussen 10.00 en 15.00 uur zijn er allerlei activiteiten. Knutselen, een bostocht, film en spel staan garant voor een geslaagde dag. Voor het be drag van drie gulden krijgen de kinderen een programma boekje, knutselmateriaal en een consumptie. Van huis moeten de kinderen regenkleding, brood, een tas en laarzen meenemen. Aan de activiteiten kunnen maximaal 150 kinderen deel nemen, daarom is opgave van te voren noodzakelijk. Opge ven kan telefonisch via 01188- 2620, of aan de balie van het museum aan de Duinvlietweg. ZEELAND - De Zeeuwse Vrouwenraad organiseert een penningmeesterscursus voor leden van de aangesloten or ganisaties en andere belang stellende vrouwen. De cursus wordt gegeven op 24 oktober in De Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes, van 09.30 tot 15.30 uur. De cursus heeft tot doel penningmeesters van (vrouwen)organisaties te informeren over het opzetten c.q. beheren van de financiën. Begrippen zoals financiële ad ministratie, balans, begroting e.d. spelen een belangrijke rol. Door middel van schriftelijke en mondelinge informatie wordt de taak van de penning meester en alles wat daarbij komt kijken nader toegelicht. De cursus kost zes gulden. In lichtingen en opgave: Zeeuwse Vrouwenraad, Nieuwstraat 47, 4331 JK Middelburg, 01180- 34733. ZOUTELANDE - Het inter kerkelijk mannenkoor "Comt nu met sangh" uit Middelburg geeft onder leiding van Jac. Suurmond op 18 oktober een concert in de St. Catharina- kerk. Aanvang: 20.00 uur, toegang f2,50. VALKENISSE - In de maand september werden in de gemeenten Valkenisse, Westkapelie en Mariekerke de volgende voorwerpen gevon den: blauw/roze vlieger; perso- nalausweis t.n.v. Lovenich- Stern 20-8-62; sleutelbos, 4 stuks, label 'lander/caravan'; d-horloge, merk Kinzle, br. bandje witte w.pl.; damestas inh. rijbewijs o.n.v. Lodder; herenbril/metaal mont.. strand Valkenisse; d.fiets, kl. blauw, Duinweg 27, Stroo Zou telande; kleding bij Kreek, bril zilverkl., goudkl. pen en kam in zwart etui; sleutelr. in de vorm van een hart, 2 sleu tels; autosleutel met tankdop- sleutel; etui met inhoud Grijpskerke-Buttinge van Dijk; Puma trainingsjack Da- vidse Koudekerke; 3 sleutels aan blauwe musketonhaak; surf trapeze l.blauw/kettink je/surf schoenen; chroom kl. tang z.g.n. moordenaar; porte monnee met o.a. 300.-

Scheldebode | 1989 | | pagina 13