unii| JOH AN DE VLIEGER LOOPT NEW YORK CITY MARA THON G astjagers komen weer op bezoek ZEELAND Dammers strijden om het Zeeuws Kampioenschap Luitmuziek in Engelse kerk Evangelisten echtpaar Grant in Zeeland SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 309 GOES - Binnen niet al te lange tijd ziet Johan de Vlieger een droom in vervulling gaan. De 30-jarige Goese atleet, die achttien jaar actief is in de wed strijdsport, zal op zondag 5 november deelnemen aan de befaamde New York City Marathon. Dat betekent voor hem 'het einde', althans in figuur lijke zin. Want hoewel De Vlieger er aan denkt om zo zoetjesaan een punt te zetten achter zijn langdu rige carrière wil hij kwijt dat zo'n afscheid hem zwaar zou vallen. „Ik heb in al die jaren bijzonder veel plezier beleefd aan de atletieksport", stelt Jo han vast. Dus dat laat je niet zomaar los. Temeer omdat ik me conditioneel nog goed voel. Wellicht geeft de marathon in het hartje van New York me zelfs wel een kick om voorlopig maar lekker door te gaan. Al enkele jaren was mijn grootste wens om ooit nog eens mee te mogen doen aan dit wereld evenement. Vu het zover is voel ik me dan ook echt happy". Afzien Atletica Jesper Activiteiten Jeugdkalender Herfstwandeltocht voor doven films 'Misschien een kick om door te gaan' Dat is begrijpelijk, want de New York City Marathon spreekt vele lange afstandslo pers uit de hée wereld aan. Ook dit keer zullen weer 25.000 vertrekkers, van negentig ver schillende nationaliteiten ge reed staan om enthousiast aan de slag te gaai op een zeker niet gemakkelijk parcours. Een traject dat omzoomd wordt door miljoenen toe schouwers. De Vlieger: „Vooral die massale publieke belangstel ling werkt inspirerend voor de deelnemers, heb ik me laten vertellen. Daar kan ik inko men. Want acteren voor een groot publiek doet je echt wel wat Dat heb ik persoonlijk ondervonden tijdens grote wedstrijden in binnen- en bui tenland. Zeg maar dat het mysterieuze krachten zijn in de sport, die je dan aanzetten tot het leveren van een buiten gewone prestatie. Overigens is Johan de Vlie ger nuchter genoeg om vast te stellen dat hij in de States geen opvallende rol zal vertol ken. „Tussen die vele toppers is dat gewoon geen haalbare kaart voor mij. Ik ben al con tent dat ik mee mag doen. Re ken maar dat je niet zonder slag of stoot verzekerd bent van een startbewijs. Er wor den bij voorbeeld niet meer dan driehonderd Nederlandse deelnemers toegelaten. Aan vankelijk zag het er dan ook niet rooskleurig uit voor mij. Voor aanmelding heb ik al in april contact gezocht. Maar ze vertelden me dat er geen plaats meer was. Ook de zoge naamde reservelijst was vol geboekt. Via een goede relatie ben ik er alsnog tussen ge stopt Je begrijpt dat ik toen een gat in de lucht sprong. Deze marathon wordt voor mij echt een belevenis. Wanneer ik de 42 kilometer kan volbren gen in een voor mijn doen ac ceptabele tijd zal ik me dan ook gelukkig voelen". Johan de Vlieger, van be roep administrateur aan de Scholengemeenschap 'De Waayenburg' in de Zeeuwse hoofdstad, ging zich een jaar of vijf geleden specialiseren op de langere afstanden. Vooral de marathon trok hem aan. Hij heeft er inmiddels vier op zitten. „Mijn eerste marathon liep ik in 1987 in Rotterdam. Nou, daar heb ik flink afge zien". Niettemin weerde Johan zich behoorlijk in het veld van 7.000 deelnemers. Hij klas seerde zich op de vijftigste plaats en kwam als eerste Zeeuw over de eindstreep. „Daarbij moet wel worden aangetekend dat de Zeeuwse toppers John Vermeule en Kim Reijnierse niet van de partij waren", merkt De Vlie ger bescheiden op. De beste tijd die Johan de Vlieger liet afdrukken in een marathon (2.29.07) was in 1988 in Amsterdam. In oktober van datzelfde jaar liep hij in Essen (Duitsland) elf seconden lang zamer. Hij finishte daar als zesde in een veld van 3.000 deelnemers. De Vlieger begon zijn atle- tiekloopbaan op 12-jarige leef tijd bij Marathon in zijn vroe gere woonplaats Vlissingen. Deze club fuseerde vorig jaar met de atletiekafdeling van Zeeland Sport, eveneens uit Vlissingen, waaruit een nieuwe vereniging ontstond: Johan de Vlieger bladert wat in zijn plakboeken, terwijl zoon Jesper zich met het schoeisel bezig houdt. - FOTO TANNIE DE JONGE. Atletica. Daarvan is De Vlie ger lid. Op jeugdige leeftijd maakte hij furore op de baan. Werd onder andere Zeeuws kam pioen op de 800 meter en 1.500 meter, terwijl hij bij de jon gens A ook eerste werd in de Zeeuwse crosscompetitie. In zijn seniorentijd werd Johan meerdere keren Zeeuws kam pioen op de 5 kilometer (beste tijd 14.45 minuten). In totaal incasseerde De Vlieger negen Zeeuwse titels. Later ging hij zijn geluk be proeven op wat langere af standen. Hij boekte vaak goede resultaten. Won bij voorbeeld de Wallenloop in Goes in 1985 en werd vorig jaar tweede in de 10 EM te Middelburg. OOSTKAPELLE Neen, het gaat deze keer niet over tweebeners met geweren, die de komende maanden de rust in de natuur weer komen ver storen. Vandaag letten we op een snelle roofvo gel, die in onze streken geen broedvogel is, maar zich met name in het winterhalfjaar regelma tig laat zien. De eerste sperwers ontdek ik meestal als de Ameri kaanse vogelkers in het duin rijp is. Niet alleen bieden de glanzend zwarte bessen een fraaie aanblik, maar bovenal vormen ze een trekpleis ter voor veel bessene- tende vogels zoals merels en lijsters. Het is net of de vogels ruiken wanneer het zo ver is. Dan kan na tuurlijk niet, want vogels bezitten geen reukorga nen. Ongetwijfeld waar schuwen ze elkaar en het oog wil ook wat. Betreed ik hun domein, dan klinken van alle kanten de waarschu wingskreten. Tussen de dichte takken vinden ze een prima schuilplaats, maar ook op de grond scharrelen ze rond op zoek naar afgevallen bes sen. Die zijn ruimschoots aanwezig, want door het gefladder rollen er dozij nen naar beneden. Des ondanks zoeken ze hun buit toch het liefst in de toppen van de struiken. Geen wonder, want dan heb je goed zicht op de omgeving en kun je tijdig eventueel gevaar signa leren. Onze gastjagers zijn hiervan eveneens op de hoogte. Zo betrapte ik er twee kort na elkaar tij dens een wandeling. In beide gevallen betrof het wijfjessperwers, die met verbazingwekkende snelheid over de toppen van de vogelkers schoten. Dat de merels daarvan schrokken laat zich be grijpen. Sommige vliegen meteen weg en lopen daardoor een groot risico. Ervaren vogels duiken naar de grond en ver dwijnen tussen de tak ken, waar de sperwer m m m mi H De sperwer is een natuurlijke jager. vrijwel kansloos is. Maar wee de onervaren vogel, die meent op snelheid en behendigheid te kunnen vertrouwen. Van hen vind je na enige tijd al leen de verenkransen te rug. Grote plekken zwarte veren al dan niet gemarkeerd door een witte streep, de mest van de roofvogel. Geen wonder dus, dat deze jagers zich graag en langdurig in de buurt van deze bosschages op houden. Wekenlang tref ik ze daar aan en geniet van hun verschijning. Sperwers ontwikkelen tijdens de jacht een enorme snelheid, waarbij snelheden tot 60 km per uur of meer geen uitzon dering zijn. Voor hen gel den geen snelheidsbeper kingen, maar het zou wel goed zijn, wanneer zij hun eigen beperkingen kenden. Dat laatste blijkt vaak niet het geval. Niet zelden schatten zij de si tuatie verkeerd in en sneuvelen als gevolg van "aanvaringen" met aller lei obstakels. Zo vond een vriend van mij enkele ja ren geleden eens een dode sperwer in de meidooms. Afgelopen winter hing er tot mijn verbazing een vleugel van een jong mannetje in een tak van een boom. Kennelijk was het dier met enorme kracht doorgeschoten, het bos in, waarbij de vleugel werd afgerukt. Ondanks een intensieve speuraktie mijnerzijds werd de vogel niet gevon den. Veel sperwers vliegen zich te pletter tegen kip penhokken en volières. M'n buurman verraste me enkele maanden gele den met een dode vogel. Thuiskomend vond mijn vrouw een pakje opzij van het huis. Een dode sperwer. Uiteindelijk bleek het dier met een enorme klap tegen de ruit van de woonkamer ge vlogen te zijn, kennelijk bij het achtervolgen van een prooi. Wie al deze slachtoffers bij elkaar op zou tellen komt ongetwij feld tot een respektabel aantal. Het is maar goed, dat zich in de landen ten noorden van ons nog uit gestrekte, rustige gebie den bevinden, waar elk jaar weer een groot aan tal sperwers geboren wordt. Zonder die aan was zou het met onze gastjagers vermoedelijk snel zijn gedaan. Want roofvogels staan nog steeds in een kwade reuk, terwijl hun jagen eerst recht natuurlijk is. De traditionele boulevard loop in Vlissingen heeft De Vlieger nooit kunnen bij schrijven op zijn palmares. „Ik finishte diverse keren als MIDDELBURG - De luitist Anthony Bailes verzorgt op vrijdag 13 oktober een recital in de Engelse kerk (achter het stadhuis). De aanvang van dit concert -het eerste van een drietal onder auspiciën van de Werkgroep Muziek van het koninklijk Zeeuwsch Genoot schap- is om 20.30 uur. De sfeervolle ruimte van de Engelse kerk leent zich bij uit stek voor het intieme karakter van luitmuziek, zodat deze hier goed tot zijn recht komt. Anthony Bailes (afkomstig uit Engeland) woont nu te Ba zel in Zwitserland, waar hij studeerde bij Eugen M. Dom- bois aan de Schola Cantorum Basiliensis. Nu is hij doncent luit aan het Sweelinck-conser- vatorium te Amsterdam. Bo vendien verzorgt hij vele reci tals en heeft hij verschillende opnamen op zijn naam staan. Van Bailes kan dan ook met recht van gezegd worden dat hij een autoriteit is op het ge bied van de luitmuziek en haar uitvoeringspraktijk. Het programma voor deze avond omvat luitmuziek uit de 16e eeuw (Thomas Robinson, Francesco Spinacino e.a.). Het concert wordt mede mo gelij k gemaakt door subsidie van Provincie Zeeland en de Gemeente Middelburg. tweede en wordt dan ook de 'Zoetemelk van de Boulevard genoemd'". Na enkele jaren 's-Heer Arendskerke vestigde Johan de Vlieger zich, vorig jaar met zijn vrouw Jolanda, in Goes. Zeven maanden geleden kwam er gezinsuitbreiding toen hun zoontje Jesper zich meldde. In het Bevelandse heeft Jo han inmiddels als trainings maat gevonden de eveneens bekende atleet Ad Courtin uit Heinkenszand. Samen maken ze heel wat trainingskilome ters door de Zak van Zuid-Be veland. Op de New York City Mara thon bereidt De Vlieger zich voor met een wekelijkse duur- loop van 27 kilometer en inter val trianing. Daar er nogal hoogteverschil zit in het par cours in New York denkt De Vlieger dat het knap lastig zal worden. Regelmatig drinken is belangrijk op zo'n lange af stand weet hij. „Voedsel ge bruik ik weinig. Zo af en toe een stukje banaan". De start is om kwart over elf 's morgens. Maar de deel nemers moeten al om vijf uur uit de veren, want het ophalen van de startkaart is niet in een ommezien geklaard. De lange rijen van deelnemers en het publiek dat dan ook al op de been is, wordt bezig gehouden met popconcerten, demonstra ties van sporttakken en derge lijke. Ook worden openlucht- kerkdiensten gehouden. Voor de 300 landgenoten, die in de marathon van start gaan, zijn er speciale KLM- vluchten. Het vertrek is op donderdag 2 november, 's Maandags keert men terug. 'S-GRAVENPOLDER - In 'Ons Dorpsleven' te 's-Gra venpolder zal op zaterdag 14 oktober een aanvang worden gemaakt met de wedstrijden om het persoonlijk damkam pioenschap van Zeeland. In de hoofdklas komen uit: S. Baerends (Tholen), J. van Beek ('s-Gravenpolder), D. Boogert (Kruiningen), T. Hage (Tholen), C. Hamers ('s-Gra venpolder), C. de Jonge (Oost- Souburg), D. Kasse (Middel burg), A. Kousemaker (Yerse- ke), P. Schunselaar (Vlissin gen), J. Sinke (Goes), J. Veer- hoek (Nisse) en P. Willemse (Middelburg). De le klas bestaat uit: J. Baayens (Arnemuiden), F. Berkholst (Bergen op Zoom), L. Boogert ('s-Gravenpolder), G. Franken (Bergen op Zoom), J. Grim (Oost-Souburg), L. Kesteloo (Koudekerke), C. Korstanje (Biezelinge), H. van der Landen (Middelburg), A. Rijk (Ovezande), J. van Strien (Hulst), M. van der Wielen (Bruinisse) en A. Zegers (Ka- pelle). In de 2e klas spelen: J. Bras ser (Middelburg), M. Buiten dijk (Oost-Souburg), R van Eenennaam (Middelburg), J. Houmes (Westkapelle), A. Janse (Goes), B. Kegge (Tho len), W. de Leeuw (Goes), L. Meerman (Tholen), M. Pou- lisse (Goes), A. Smit (Oostka- pelle), L. Stouten ('s-Graven polder) en D. wiskerke ('s- Gravenpolder). Met de hoofdklas clubcom petitie van de Z.D.B. is op 2 oktober begonnen. De le klas begint op 16 oktober en de 2e klas op 12 oktober. 9 december: grote Damdag in Aagtekerke; 10 maart: snel- damkampioenschap van Zee land te 's-Gravenpolder; 14 april: groot Paasdamtoernooi in 's-Gravenpolder. 9 december: sneldamtoer- nooi in Aagtekerke; 27 decem ber: jeugd tegen senioren in 's- Gravenpolder; 13, 20 en 27 ja nuari: kampioenschap van Zeeland voor junioren, adspi- ranten en pupillen; 10 maart: sneldamkampioenschap van Zeeland te 's-Gravenpolder; 24 maart: kampioenschap van Zeeland voor clubviertallen junioren, adspiranten en pu pillen; 14 april: Paaseieren- toernooi te 's-Gravenpolder. Maar Johan de Vlieger blijft wat langer in de States. „Tot zaterdag, want ik wil nu ik daar toch ben nog wat meer zien", verklaart hij lachend. „Een bezoek aan Washington, het Witte Huis bekijken en de Congresgebouwen, dat lijkt me interessant. Dat kan ik nu mooi meepakken. Anders kom je daar niet zo gauw toe". MIDDELBURG - John en Gwynneth Grant uit Sou thampton, Engeland, zijn weer in Zeeland. Ze spreken en zin gen in tal van plaatsen bij evangelisatie-campagnes en - diensten. Maandag- en dinsdagavond 16 en 17 oktober om 20.00 uur kunt u hen beluisteren en ont moeten tijdens de evangelisa tieavonden in het Zendings huis „De Herberg", Dam 6 te Middelburg. Inlichtingen: 01180-27814. VLISSINGEN - De Zeeuwse stichting "Welzijn Doven" houdt op zaterdag 28 oktober een herfstwandeltocht door het waterwingebied "Oranje zon" en een bowlingavond in "de Kaasboer" te Biggekerke. Om 13.15 is het verzamelen op de parkeerplaats bij het station Middelburg waarvan daan naar "Oranjezon" wordt vertrokken. Bekeken wordt dan het wa terwingebied en het pompsta tion, vanwaaruit de drinkwa tervoorziening wordt gere geld. Een wandeling door het duingebied en "klimmen" naar het hoogste punt om een schitterend uitzicht over Wal cheren te ervaren. Richard Struyk vertelt over wat er in het duin leeft aan planten en dieren, een doventolk is aan wezig. Voor deze excursie zijn een paar stevige wandelschoenen nódig en hopelijk overbodig, neem voor de zekerheid re genkleding mee. Na de wandeling wordt met de auto richting Zonneveld in Oostkapelle gereden. Coby van Maldegem treedt daar op als gastvrouw en zorgt voor iets te drinken tijdens de broodmaaltijd die zelf meege nomen moet worden. Na deze rustpauze gaat de reis verder naar Biggekerke naar de bowling "de Kaas boer", het is dan inmiddels 18.15 uur. Als om half negen de laatste kegels zijn gevallen en de win naars bejubeld zijn wordt het weer tijd om huiswaartste gaan. Als er mensen naar sta tion Middelburg moeten, wordt dat geregeld. De ande ren kunnen vanuit Biggekerke naar huis. Aan de wandeling zijn geen kosten verbonden. Afhanke lijk van het aantal deelnemers kost de bowling ongeveer f 15,- per persoon. Aanmelden voor 15 oktober bij Siepke Baan, Pr. Beatrix- straat 36, 4332 LX te Middel burg. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie te Vlissingen is in de periode van 27 sept. tot 4 okt. het volgende aan gegeven: een zwarte heren portemonnee, diverse sleu tels en 4 wieldoppen. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode aangegeven: een zwart/wit hondje en een langharige poes. BORSTVOEDING - Op woensdag 18 oktober houdt borstvoedingorganisatie „La Leche League Nederland" (afd. Walcheren) weer de maandelijkse moedergroep. A.s. moeders en moeders met hun kinderen kunnen vanaf 10.00 uur terecht in de Julianastraat 26 in Oost- Souburg. Inl. tel. 01184-68419 en 01180-16812. HERFSTACTTVITEITEN - Het Woltershuis houdt op woensdag 18 oktober een herfstmiddag voor jongeren van 6 tot 12 jaar, van 14.00- 16.00 uur in het Woltershuis, Hoge weg 103-105. En op don derdag 19 oktober is er voor jong en oud een f ietsmiddag, kinderen onder begeleiding. Inschrijfgeld is 1.50 con sumptie inbegrepen. Ver trek om 14.00 uur vanaf het Woltershuis. Bij slecht weer: vervangende aktiviteit. ROMMELMARKT - Het Middelburgs Muziek Korps houdt 14 oktober een rom melmarkt aan de Driewe genhof te Middelburg. Vanaf 9.00 uur is er weer van alles te koop, zoals schoolmeubeltjès, stencil machine, telex, glas en aar dewerk. De opbrengst is o.m. voor het aanstaande jubi leum. LAMPIONNEN-OPTOCHT - „Souburg Burgerzin" ver zorgt op vrijdag 20 oktober een feestelijke lampionnen- optocht De route die gelo pen zal worden, is als volgt: vertrek vanaf „Bachten Poorte" aan het Oranjeplein om 19.30 uur, Burg. Stemer- dinglaan, Spoorstraat Bermweg, Zuiderzeestraat, Vlissingsestraat Krom we- gesingel, Ritthemsestraat, Burg. Stemerdinglaan, Oranjeplein. KLEDINGBEURS - De Unie van Vrijwilligers, UW in Vlissingen houdt een kle- dingbeurs in de Houten school, Rembrandtlaan 1. Inleveren van najaars- en winterkleding: dinsdag 17 oktober van 14.00-19.00 uur. Verkoop woensdag 18 okt. van 10.00-14.00 uur. Num mers voor de verkoop vanaf 8.30 uur. De helft van de op brengst is voor de UW. Een druk programma de ko mende week in de Middel burgse Filmtheaters: de Neder landse premiere van BAT MAN, het CINEKID-FESTI- VAL, de premiere van OLD GRINGO met Jane Fonda en twee VPRO-aktiviteiten (don derdag 12's avonds en donder dag 18's middags voor de kin deren). Vanaf vrijdag BAT MAN in Electro - drie voor stellingen per dag (zondag: 4 voorstellingen). Electro heeft hoge verwachtingen van deze film want met de premiere van deze film in huis kan aange toond worden dat er in Mid delburg vele bioscoopgangers zijn. Iedere 100ste bezoeker krijgt een Batman speldje, iedere 1000ste een Batman T- shirt. In de bioscoop zijn aller lei Batman artikelen te koop. Vrijdag 19.00 en 21.30 uur, za terdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, zondag 13.00, 15.30, 19.00 en 21.30 uur, maandag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, dinsdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, woensdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, don derdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur. OLD GRINGO gaat over machts en hartstocht geplaatst tegen de achtergrond van de Mexicaanse revolutie. De film is gebaseerd op de roman GRINGO VIEJO van Carlos Fuentes over het leven van Ambrose Bierce, een schrijver en journalist die op zijn 71e jaar naar Mexico vertrok waar hij een jaar later sneuvelde toen hij met de opstandige Pancho Villa zijn aandeel in de Mexicaanse Revolutie opeiste. In het Schuttershoftheater vrijdag en zaterdag 20.00 uur, zondag en maandag 20.00 uur. In het Bibliotheektheater dins dag, woensdag en donderdag 20.30 uur. Op veler verzoek nogmaals FAMILY VIEWING. De film vertelt het verhaal over een jongen, Van, die samen met zijn vader en diens vriendin in een huis woont. Van's moeder is van huis gevlucht, zijn grootmoeder is door zijn vader in een armoedig verpleeghuis gestopt. Van is de enige die haar opzoekt. Hij raakt be vriend met de dochter van een andere inwoonster van het verpleeghuis, een mooie vrouw werkzaam bij een sexlijn, waar zij regelmatig door Van's vader wordt gebeld. Omdat hij met zijn familie, behalve met z'n oma, geen goed kontakt meer heeft verlaat hij zijn ouderlijk huis. Hij besluit zijn oma uit het verpleeghuis te smokkelen. Via een ingenieus plan weet hij zijn oma met een nieuwe identiteit een tijdelijk onder komen te verschaffen in een lege kamer van het hotel waar hij werkt. Tot haar dood wijkt hij niet meer van haar zijde. Vrijdag en zaterdag 22.30 uur, dinsdag en woensdag 20.30 uur. Tijdens het Cinekid Filmfesti val draaien verschillende jeugdfilms. Zaterdag om 13.00 uur DE BEER, zondag 14.00 uur KONRAD UIT HET CONSERVENBLIK maandag 14.00 uur DE KINDEREN VAN BOLDERBUREN, dins dag 14.00 uur PIM DE PIN GUÏN en MOLLETJE EN KREKELTJE, woensdag 14.00 uur MIJN VADER WOONT IN RIO, donderdag om 14.00 uur is er een VPRO video-mid dag. Laatste film op het pro- gramma van Schuttershof is MACBETH, een film van Ro man Polanski. Donderdag 20.30 uur. Ook in Alhambra is het herfst vakantie met extra aandacht voor de jeugd. PLATVOET EN Z'N VRIENDJES draait van vrijdag tot en met donderdag om 14.00 uur. Platvoet is een lief dinosaurusje dat op zoek gaat naar.... Eveneens van vrij dag tot en met donderdag draait dagelijks om 19.00 en 21.30 uur INDIANA JONES AND THE LAST CRUSADE Alhambra 2 is de hele week in de greep van BATMAN. Dage lijks drie voorstellingen om 14.00,19.00 en 21.30 uur. De wereldstad Gotham City wordt geteisterd door een golf van misdaad... diefstal, in braak, berovingen en corruptie zijn daar de orde van de dag... Doch wanneer op zekere avond twee jonge boefjes een echt paar overvallen en beroven, verschijnt er plotseling een reusachtige schaduw, die op de rovers neerdaalt als een blik semschicht. Snel en genadeloos ontwapent, de in 'n zwarte cape gehulde verschijning, de rovers. Totaal ontzet door de ij zeren greep van deze machtige figuur, smeekt een der rovers om genade en stamelt bibbe rend: „W-w-w- wie bent U?" „Ik ben Batman", antwoordt de indrukwekkende figuur, zijn sidderende prooi loslatend en verdwijnt. De kranten staan de vol gende dagen en weken vol over de daden van die mysterieuze verschijning, die op de bres schijnt te staan voor Recht en Wet. Het ivordt het gesprek van de dag... zeer tot ongenoe gen van een der belangrijkste misdadigers van de stad, Jack Napier... beter bekend als De Joker. De joker broedt een serie sinistere plannen uit, om de burgerij te intimideren en zich via corruptie te verrijken en uiteindelijk de absolute macht over de stad te verkrijgen. Maar zijn plannen lopen voortdurend gevaar gedwars boomd te worden door Bat mans kracht en geslepenheid. Iedereen in Gotham City vraagt zich af, wie en wat Bat man is... vooral Vicky Vale, een begaafde foto-journaliste. Sa men met haar vriend, Knox, een ster-verslaggever, tracht zij het geheim van Batman te ontrafelen. Maar Vicky heeft nog andere zaken aan haar hoofd. Zij is verliefd op de be kende miljonair-filantroop Bruce Wayne, 'n raadselachtig, eenzame figuur, begiftigd met 'n uitzonderlijke intelligentie. Vicky voelt zich zeer aange trokken tot Bruce, maar zij wil toch te weten komen, hoe hij werkelijk is. Bruce Wayne zelf is ook uiterst ingenomen met de mooie Vicky, maar hij houdt op alle mogelijke ma nieren de boot af. Mijn leven is... is uiterst gecompliceerd, bekent hij haar. En dat is het ook.' Want bij zonsondergang, als de misdadi gers van Gotham op pad gaan, begeeft Bruce Wayne zich naar een modem, hoog technisch uitgeruste schuilplaats, ver ruilt zijn kleren voor een to taal ander costuum, springt in zijn supercharged Batmobiel of in de supersonische jager Batwing, om de misdaad te be strijden in een totaal andere identiteitals Batman.'.'

Scheldebode | 1989 | | pagina 9