Lego-wedstrijd voor de jeugd Stilton, Engelse kaas met traditie SjOIau Hollandia COMPLEET MET ONBREEKBARE GLAZEN t/m 12 jaar. NIEUWE BURG 9, 4331 AG. MIDDELBURG. Tel: 01180-13248. Uwb iJl/lmfa KOP-EN-SCHOTEL GEBAKBORDJE PEETERS AMZ stelt prijzen beschikbaar BIJZONDER LAAG GEPRIJSD Ontstaan van de sandwich Doedelzakken op de Burg Diploma meesterbouwer binnen handbereik 'zoot aaoztinzzrit in nizuvjz najaaz±- vjintzunodz fzzciaatzacifz uoox ZzzCancL GESCHENKEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 In deze Nieuwe Burg Times vindt u ook een speciale puzzelpagina. En bij een puz zel hoort natuurlijk een prijs. De gezamenlijke winkeliers op de Burg en reisbureau AMZ hebben een schitterend prijzenpakket samengesteld. Twee maal twee personen kunnen met het Tower-arrangement naar London; en er zijn ook twee mini-cruises voor twee personen beschikbaar gesteld. Canterbury Modehuis voor de grotere maten 40-60 Nieuwe Burg 31, Middelburg 01180-28378 Vormgeving die stijl verraadt Gedecoreerd met exclusieve bruidsbouquetten MIDDELBURG Nieuwe Burg 8 - Tel. 01180-13266 322 Reisbureau A MZ verzorgt de prijzen in de Nieuwe Burg Herfstweek. De Olau-Line verzorgt de oversteek. Het Tower-arrangement ziet er als volgt uit: met een gratis trein kaartje reist u vanaf elk NS station in Nederland naar Vlissingen en la ter weer terug. Op het station in Vlissingen staat de bus al gereed. Daarmee gaat het in rap tempo naar de Olau-terminal. In een twee persoons binnenhut met douche en toilet staan de bedjes al gespreid. Aan boord krijgt u om alvast in de stemming te komen, een echt Engels ontbijt aangeboden, com pleet met worstjes en fruit-juice. In Engeland aangekomen staat daar weer een bus klaar die u dit keer naar het Tower Hotel in Londen brengt. Een kaart van Londen en een gids, een visitor travelcard en een ticket voor de Tower Bridge be horen standaard bij het arrange ment. Om de reis nog een extra feestelijk tintje te geven krijgen de prijswinaars nog 75 gulden zakgeld mee. Na een overnachting in het To wer Hotel en een intercontinentaal ontbijt reist u weer op dezelfde comfortabele manier terug. De andere prijs is de mini-cruise. Om 10.00 uur is de inscheping aan boord van de Olau Britannia. En dat opzich is al een hele belevenis. De overtocht van zes uur zal voor veel mensen eigenlijk te kort zijn, zo veel is er te beleven op het schip. Een zwembad, een sauna en een so larium behoren tot de uitrusting van de Olao-ferry. In Sheemess kunnen de reizigers voet op Engelse bodem zetten. Laat in de avond is de afvaart voor de terugreis en tegen het och tendgloren komt Vlissingen weer in zicht. Om het verblijf op de boot en in Scheemess nog wat te veraange namen krijgen de prijswinnaars vijf tig gulden zakgeld mee. Natuurlijk heeft AMZ nog veel meer reizen. De nieuwe winter gid sen liggen al weer een tijdje in de winkel. In de gidsen volop sneeuw en zon. Vooral de luxere zonne-rei- zen zijn in trek. Een reisje naar Aruba of Florida wordt vlot ge boekt. Maar omdat het nu herfstweek is met Engeland als thema heeft AMZ een speciale Canterbury-reis in de aanbieding. De lezers van de Schel- debode krijgen op de toch al lage prijs van honderd-vijf-en-twintig gulden nog eens een korting van fl. 7,25 per persoon, bij inlevering van de bon op de achterpagina. De reis in vogelvlucht: Via de di verse bekende opstapplaatsen in de provincie komen de reizigers aan bij Olau-terminal in Vlissingen. Het nieuwe Olau-schip vaart om 22.30 uur naar Scheemess. Op zichzelf al een buitenkansje want het nieuwwe Olau-ruimteveer is een schip dat je gezien moet hebben. In Sheemess staat om 7.00 uur een bus gereed die door het prachtige landschap van Kent naar Canterbury rijdt. In Canterbury is er gelegenheid om te winkelen, en natuurlijk kan de be roemde kathedraal bezichtigd wor den. Op de trugreis maakt de bus een 'pubstop' in Maistone. De afvaart van de ferry is dit keer om 21.30 urn en de nacht wordt doorgebracht in een vierpersoons binnenhut met douche en toilet. Volgens de overlevering was er in de vorige eeuw een Britse edelman 'Lord Sandwich' ge naamd, die een groot gezelschap had uitgenodigd voor een diner op zijn landgoed. De gasten wa ren al gearriveerd toen er een brandje uitbrak in de keuken. Zijn inventieve chef-kok heeft toen van brood en diverse soor ten beleg, feestelijke boterham metjes gemaakt, die daarna de geschiedenis in zijn gegaan als 'Sandwiches'. Recept van 'Cucumber Sandwi ches' Een heerlijke tussendoortje, of een frisse lunch op een zonnige zondag. Benodigdheden: casinobrood (wit) dun gesne den 1 kleine komkommer 1 theelepel zout deze in dunne plakjes. Doe de plakjes in een venpet en be strooi ze met zout. Dek de kom kommerplakjes af met een schoteltje, waarop een zwaar voorwerp geplaatst wordt en laat het zo een half uur uitlek ken. Bestrijk de sneetjes brood met boter. Leg de kokommer- massa tussen een paar lagen keukenpapier en pers er net overtollige vocht uit. Bedek de helft van de sneetjes brood met een dubbele of dnedubbele laag komkommerplakjes, strooi er een beetje cayennepeper over dek het geheel af met de overge bleven sneetjes brood. Druk de Doterhammetjes ste vig op elkaar en snijd de korts- jes eraf. Snijd de aldus verkre gen sandwiches in driehoekjes, of smalle repen, leg ze op een schaal en serveer direct.- De gezelligheid tijdens de herfstweek zal nog -verhoogd worden door de aanwezigheid van authentieke doedelzakspelers. Woensdag 18 oktober is bet weer zover voor de speelgoedwinkel van Goudswaard kan de jeugd tot en met twaalf jaar strijden om de titel Tieste Lego-bouwer'. Het is alweer voor het zesde jaar dat Goudswaard de Lego-wedstrijd or ganiseert!. "De kinderen vinden het nu eenmaal leuk" klinkt het uit de mood van bet echtpaar Goudswaard. Van 13 oktober tot en met dins dag 17 oktober kunnen kinderen van vier tot en met twaalf jaar zich in de winkel opgeven voor de bouw- wedstrijd. Er worden twee leeftijds categorieën gehanteerd: tot en met zeven en tot en met twaalf jaar. Het maximale aantal deelnemers is 300. Er kunnen telkens 60 kinderen tege lijk aan de slag. Na drie kwartier wordt bekeken wie het mooiste/ leukste bouwsel heeft gemaakt. Alle deelnemers krijgen een Lego-button opgespeld en na af loop van de wedstrijd een 'meester bouwer' diploma. Voor de drie beste bouwers is er natuurlijk een mooie prijs. Voor de Lego-wedstrijd zijn zes kramen gehuurd en LEGO-Neder- land stelt het materiaal beschik baar. In het magazijn bij Goud swaard staan de dozen al tot aan het plafond. In de winkel zelf is er een grote keuze op LEGO-gebied. Intertoys (de inkooporganisatie waar Goud swaard bij is aangesloten) geeft kor tingen tot 50 op het internatio naal bekende speelgoed. Voor de LEGO- bouwwedstrijden bestaat ieder jaar veel belangstelling. 50 gram Doter op keukentem- peratuur cayennepeper keukenpapier Bereiding: Schil de komkommer en schaaf Engeland heeft al vele groot heden voortgebracht Een daar van is Stilton. Het is een kaas soort, die al sinds eeuwen uit sluitend mag worden bereid in de graafschappen Derby, Not tingham en Leicester. Ooit maakte men de kaas uitsluitend voor eigen gebruik. Al in de 17e eeuw werd er voor het eerst over Stilton geschreven. Stilton is een kaas van tradi tionele kaasmakers. De recep tuur van Stilton is slechts enke len bekend. De makers van Stil ton bereiden de kaas nog steeds op traditionele wijze. Dit bete kent een volkomen natuurlijk bereidingsproces, waarbij de kaas dagelijks met de hand wordt gekeerd De kaas wordt gemaakt uit vde melk. Na verloop an tijd verschij nen er blauwe ideren in. Deze aderen geven Slton zijn karak teristieke uiterlk en zijn eigen smaak. Nadat en Stilton kaas is gerijpt, heeft nen een romige kaas, met fraaieblauwe aderen. De smaak is p.tig, maar niet scherp. Een „mst" voor elke Nederlandse kaaliefhebber. Thans geniet Stilton mondiale bekeniheid als van de fijnste blue die er zijn. „Rel blue from England" o geen liefhebber zal datmtxennen. FOCUS OPTIEK B.V. KINDERBRIL 169

Scheldebode | 1989 | | pagina 24