Complete UITLATEN Corsa 1,0-1,1 1983- HOE STAAN UW BANDEN ERVOOR... MIUNIRDYAL JI van :K lutocenter - MIDDELBURG Kanaalweg 4-6 01180-33686 concert Blues Promotion De Bloemenhoek bestaat 5 jaar UI Profiteer nu 135 SR 13 tub. SSÏÏ$e2, Veldrijders komende winter actief *3 BOSSEN CHRYSANTEN R 1)11 ★BOS TROSANJERS 9 OR ★2 BOS GLADIOLEN 9 QR Tentoonstelling Xenakis ÊSË V Rij langs voor een gratis vakkundige (jataqtie, Expositie in Markiezenhof vooraluw bloemen en planten Winkelcentrum Dauwendaele middelburg - Tel ouso-iosbs braidsrouw- en bloemwerk schérp^ pf'j b VW Polo 1,0 -7/84 179,- PEUGEOT 205 (954) 2/83-9/86 189,- RENAULT 5 super G/TL 9/86-87 199,- CITROEN AX 1,0-1,1 9/86- 219,- OPEL Kadett D 1,2 N -7/83 219r- IEDER KLANTJE GRATIS PLANTJE en binnenhuis beplanting Avondvullend programma bij de Kaasboer Van Belzen wint prijs van Story SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 er nietW" Bèl voord o.a. voor: Citroen LNA-Visa, Fiat 127, Panda, Peugeot 104. 145 SR 13 tub. 93,- 175 SR 14 tub. 125,- 155 SR 13 tub. 99,- 175/70 SR 13 tub. 119,- 165 SR 13 tub. 105,- 185/70 SR 13 tub. 129,- Bandenprijzen excl. balanceren en ventielen. SAMEN 110 AUTO-CENTERS OVERAL IN - i VLISSINGEN - Af en toe wordt het lawaai van deze tijd de mens te veel. Dan zou je wel willen schreeuwen om stilte. Om verlost te zijn van bu rengerucht, scheurende auto's, grommende brom mers, lawaai van radio's, stofzuigers, afzuigkap pen, boormachines, het geblaf van honden en ge krijs van kinderen. Maar als je dat al doet, voel je je vaak een roepende in de woestijn. Ze horen je niet. en toch wonen we hier met z'n veertien mil joen op een kluitje. Tja, daar zit 'm nou de kneep. Geluidhinder is in deze tijd praatje lost meer op dan een Tips over burenla- waai Muziek Isolatie ALS 'N ZONNETJE Zo loopt 'n Gazelle! Geruisloos, vederlicht en toch oerdegelijk. Echt 'n fiets waar je jaar in jaar uit plezier van hebt. UNIEK IN ZEELAND! Deze aanbiedingen zijn alleen geldig op vrijdag 29 en zaterdag 30 september. 306 Wij monteren ook delen van de uitlaat, bél voor de prijs! OPEL Pk?.* Kwik-Fit Dagelijks geopend van 08.30 tot 17.15 uur. Zaterdags van 09.00 tot 12.30 uur. Vraag bij Kwik-Fit naar de unieke I Geen- Gekibbel-Garantie. Schreeuwen om stilte een levensgroot probleem: een vorm van milieuverontreini ging waarmee vrijwel ieder een wordt geconfronteerd, zelfs de stilste auto maakt nog altijd lawaai. Een autosnelweg klinkt op 25 meter even luid ruchtig als een stofzuiger op 1 meter of een benzinemaaier op een afstand van 7.5 meter. Willen we het met z'n allen sa men kunnen uithouden, dan zullen we wat aardiger voor elkaar moeten zijn. Dus: de radio wat zachter, niet 'savonds laat nog boren, in tuin en op balkon onze ge sprekken op halve kracht voe ren. in de kleine uurtjes be zoek minder luidruchtig uit geleide doen (zachtjes met de autoportieren en al helemaal niet aan de claxon komen) en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Er zijn mogelijkhe den genoeg om effectief reke ning met elkaar te houden. De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft een bro chure uitgegeven waarin deze tips zijn verzameld. In dit boekje, getiteld 'Geluidshinder Buren' komt een groot aantal aspecten van burenlawaai aan de orde. Handig voor 'slachtof fers' van geluidshinder, maar ook voor veroorzakers. (Atten tie: vrijwel iedereen behoort van tijd tot tijd tot beide cate gorieën, uiteraard in wisse lende situaties.) Een tip uit de brochure: 'een vriendelijk kwade klacht'. Als bijvoor beeld de keiharde radio van de buurman hindert, is het ver standig hem aan te spreken. Niet op het moment, dat u met ongecontroleerde stem de ra dio moet overschreeuwen. Maar even later, als de kalmte is weergekeerd. Trakteer de buren niet op verwijten, maar op mogelijke oplossingen. De brochure levert daarvoor een groot aantal suggesties. Aan de orde komen verschil lende vormen van burenla waai. Over muziek van geluidin stallaties komen de meeste vragen binnen. Door de her kenbaarheid van de melodie, de zuivere tonen en het ritme is muziek snel hoorbaar en daardoor eerder hinderlijk. Daar komt bij dat er tussen de ene en de andere buur vaak enorme verschillen bestaan in muzieksmaak en in de manier waarop zij muziek 'beleven', 't Is moeilijk je in te denken dat een ander zich groen en geel kan ergeren aan de muziek waar je zelf gek op bent. En als je zelf constant be hoefte hebt aan harde popmu ziek met dreunende bassen, besef je niet zo makkelijk dat een ander juist rust zoekt om zich te ontspannen. Dat soort onbegrip kunt u als gehinderde in ieder geval uit de wereld helpen, met een vriendelijk gesprek op het juiste moment. Misschien den ken uw buren wel dat het met het doorklinken van hun mu ziek, radio of tv best meevalt, omdat ze die van u nooit ho ren. Snijd daarom in een praatje met de betreffende buur het onderwerp muziek aan. Via de verschillen in mu zieksmaak kunt u gemakke lijk ingaan op de overlast die u ondervindt. Als de ander zich dat niet kan indenken, vraag hem of haar om even naar huis te gaan, de installatie op de gebruikelijke sterkte aan te zetten en er vervolgens weer Geluidhinder? De Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) geeft gratis informatie bij het zoeken naar een oplossing. bij naar te luisteren. Ook bij muziekspel is deze wijze van handelen aan te bevelen. Vaak begrijpt men dan pas goed wat er aan de hand is. In het boekje worden tips gegeven over de maatregelen, die uw buren zouden kunnen nemen. Zo kan deze brochure een hulpmiddel zijn bij het ge sprek en komt u niet met lege handen. Als het om contactge luid gaat, zoals lopen met hardschoeisel, slaande deuren, dreunende wasmachines en lawaaiige stortbakken, zijn vaak met heel eenvoudige middelen zeer goede resulta ten te boeken. Als u overweegt uw woning beter tegen lawaai van buiten of van de buren te bescher men, zijn er speciaal voor dat doel geschreven brochures. Daarin worden onderwerpen behandeld, als het plaatsen van een eigen geluidscherm in de tuin of het aanbrengen van voorzetramen. Woont u in een oude woning met houten vloe ren dan is de geluidisolatie daarvan vaak erg slecht. De geluidisolatie is met een extra plafond of vloer aanzienlijk te verbeteren. Ook het aanbren gen van een voorzetwand wordt in de brochures over ge luidisolatie haarfijn uit de doeken gedaan. De Nederlandse Stichting Geluidhinder beschikt over veel kennis op het gebied van geluid, geluidhinder en be strijding ervan. Zij adviseert overheid, bedrijfsleven, maar ook particulieren. U kunt er terecht voor het bestellen van de brochures, maar ook voor persoonlijk advies. Als u schrijft, geef dan pre cies aan wat uw geluidpro bleem is en waar u over geïn formeerd wilt worden. Bel of schrijf naar: Nederlandse Stichting Ge luidhinder, Postbus 381, 2600 AJ Delft. Telefoon 015-562723. TERNEUZEN - De Stich ting Blues Promotion staat na een paar maanden rust weer op scherp. De mannen uit Ter- neuzen werden in die tussen tijd overvoerd met aanbiedin gen uit de States. Een teken dat de erkenning een feit is. Door het enorme aanbod kwa men de heren voor de keus te staan, waarmee te beginnen. 'Easy or Raw'? Besloten werd het publiek een stoer stuk blues aan te bie den. In wezen nog een zwak woord voor wat 'Ron Hacker The Hacksaws' te bieden hebben. Op donderdag 28 september vliegen deze bonken uit San Francisco als roaring bluesde- vils in. De heer Hacker, met z'n kleurrijke tatoeages op de stevige armen 'is' blues. Over z'n kennismaking vertelt hij het volgende: „De eerste keer dat ik de blues 'voelde', ik heb het dan over echte blues, was in 1956, M'n vriend en ik had den enkele parkeermeters ge kraakt, we waren toen elf jaar. Met dit geld kwamen we terecht in een jeugdhonk, dat gedreven door Zwarte jonge ren tussen de twintig en dertig jaar. Daar maakten we kennis met 'hun muziek'. Muziek van Elmore James, Howlin' Wolf, Slim Harpo, Jimmy Reed, Little Walter, John Lee Hook er, B.B King, Muddy Waters, ga zo maar door. Ik kreeg het gevoel dat die muziek mijn richting zou bepalen. Daar raakte ik steeds meer van doordrongen en sedertdien werd het een deel van m'n le ven". Op z'n nieuwe lp, 'No Pretty Songs', zijn deze invloe den duidelijk te horen Ron's rauwe bluesgeluid en snij dende gitaar dringen door tot op het bot. Stembanden be kleed met schuurpapier en gi taar beroerende vinger die vaak niet te volgen zijn. Bas sist Steve Hazelwood, drum mer Eric Mosbarger en har- monikaspeler Dave Wellhau- sen dragen met hun tomeloze energie en onnavolgbare vir tuositeit bij aan het eigenzin nige geluid van Ron Hacker The Hacksaws. De support act is in vertrouwde handen bij de Belgische formatie Kremlin Cowboys. Een eerste concert dus, georganiseerd door de Stichting Blues Promotion op donderdag 28 september in Porgy Bess. Terneuzen. Het voorprogramma begint om 20.00 uur. GOES - Voor de zesde ach tereenvolgende keer wordt in het komende winterseizoen een Zeeuws veldritcompetitie gehouden voor wielrenners. Deze is organiseerd door het KNWU-district Zeeland in sa menwerking met een aantal wielercomite's en de stichting Trimbelangen Midden-Zee land. De wedstrijdkalender ziet er als volgt uit: 18 november: Wemeldinge, aanvang 13.00 uur; 25 november: Sluiskil (Open Zeeuwse districtskam pioenschappen), aanvang 13.30 uur; 2 december: 's-Heer Arendskerke (13.00); 9 decem ber: Hulst (13.30); 16 december: Vlissingen (13.00); 23 decem ber: Kruiningen (13.00). Renners kunnen deelnemen in de volgende categorieën: amateurs/profs (45 minuten plus een ronde), junioren (35 minuten plus een ronde), nieu welingen (25 minuten plus een ronde), liefhebbers/veteranen en recreanten (30 minuten plus een ronde). Nieuwelingen-da mes en andere dames worden ingedeeld bij de categorie Nieuwelingen. Voor hen die over een KNWU-licentie beschikken bedraagt het inschrijfgeld 5.- Recreanten betalen een rijks daalder meer in verband met een af te sluiten verzekering. Per wedstrijd zijn er punten te behalen voor de eerste vijftien geklasseerden. Bovendien le vert deelname elke renner vijf punten op. Door het aantrekken van sponsors wil men een aantrek kelijk prijzenpakket in het vooruitzicht stellen. Dat geldt zowel voor dag- als eindklas sementen. BERGEN OP ZOOM - Bur gemeester Zevenbergen opent op zaterdag 30 september om 16.00 uur in gemeentemuseum Het Markiezenhof de tentoon stelling van schilderijen, teke ningen en sculptures van Piet Dieleman. Bij diezelfde gele genheid presenteert Paul Meeuws zijn nieuwe boek 'De aarde is plat'. De expositie omvat veertig werken van de Zeeuw Piet Dieleman. Geïnspireerd door diens werken heeft de schrij ver Paul Meeuws vier korte verhalen geschreven. De tentoonstelling en publi catie zijn de eerste in een serie van zes die plaatsvinden op initiatief van Philip Morris. Doelstelling is om jong talent, zowel beeldende kunstenaars als schrijvers en dichters, te stimuleren. Gazelle maakt fietsen leuker. Vanzelfsprekend bij: Viet RIJWIELEN MIDDELBURG - BREEWEG 17-24 TELEFOON (01180) 13187 Alle modellen, kleuren en hoogtes uit voorraad leverbaar. nu voorUaUU 10 takken nu voorbaVw nu voorUallU K\; BIGGEKERKE - Op zater dagavond hoeft u zich echt niet meer te vervelen. De Kaasboer maakt van de zater dagavond een bowl, eet en dansfestijn. Een goede gelegenheid om bij voorbeeld eerst heerlijk te di neren in de bistro met de spe ciale a la carte gerechten. Of het sfeervolle restaurant met open haard bezoeken waar u heerlijk kunt "steengrillen". Eten van een verwarmde steen van ongeveer 400 graden Cel sius. U kunt hier zoveel vlees eten als u maar wilt voor een bedrag van 40,— Na het diner kunt u sportief worden en de bowling bezoe ken waar u een balletje kunt opgooien. Moe van het bowlen, maar nog een dansje maken? Dat kan onder leiding van de fantasti sche band "de Buskers" die tot diep in de nacht optreden in de danszaal. Tot ziens in de "Kaasboer", Kaasboerweg 2, Biggekerke. Tel. 01185- 2610. MIDDELBURG - In de Kloveniersdoelen is nog tot 30 sep tember een tentoonstelling ingericht over de componist en ar chitect Iannis Xenakis. De tentoonstelling over het werk van Iannis Xenakis is ge maakt door architect G. Foliot van de RATP in Parijs voor het Festival Estival de Paris 1981 en aangevuld door architect Gillis Emond voor Ars Musica 89 in Brussel. Door Nieuwe Muziek is de tentoonstelling aangevuld met video, film, partituren, ge luidsbanden en twee maquettes (Philips Paviljoen (1958) en La Cité de Musique (1984). De muziek van Xenakis roept bij de luisteraar vaak ir ritatie op, doordat deze abso luut niet voldoet aan de har monische en tonale verwach tingen, die door de klassieke muziektraditie zijn geschapen. Zijn positie aan het hoofd van de hedendaagse muziek heeft hij veroverd na een lange periode van inspanning en geduldig wachten. Aan het eind van deze moeizame be ginjaren van onderzoek kwam plotseling de erkenning en po pulariteit; Xenakis werd een vaandeldrager, het levend symbool van de jeugd aan het eind van de zestiger jaren. Er bestaat een ongeschreven geschiedenis van de muzikale creativiteit van Xenakis, die terug gaat naar zijn eerste ja ren in Parijs. Toen was hij op de vlucht voor de geheime po litie van Griekenland (hij ver toonde extreem links gedrag in een tijd dat de Engelsen een rechts regime wilden vestigen in Griekenland) en leidde een duister en onzeker bestaan. De moeite die Xenakis bij zijn eerste werken ondervond is dan ook voor een groot deel te wijten aan een gebrek aan academische vorming, aan de trucjes en lapmiddelen die men in de compositieklas leert. Hij droomde van een rijpe en complexe muziek met een krachtige fysieke uitstraling. Zijn wiskundige achtergrond en Griekse aanleg tot specule ren en logisch redeneren, maakten het noodzakelijk om strakke structuren te maken om deze kokende energie te disciplineren en in banen te leiden. De tentoonstelling in de Kloveniersdoelen in Middel burg is ingericht door beel dend kunstenaar Nico v.d. Boezem. De tentoonstelling is dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Tijdens de openingsuren van de tentoonstelling worden di verse muziekvideofilms ver toond. VLISSINGEN - Mevrouw W.J. van Belzen uit Vlissingen heeft een Kien-kledingcheque van 1.000,— gewonnen in een prijsvraag, die door het week blad Story was uitgeschreven. De gelukkige werd afgelo pen vrijdag in de bloemetjes gezet en kreeg haar prijs uit gereikt door de heer C. de Ne ve, assistent bedrijfsleider van het Kien-filiaal aan de Glacis- straat te Vlissingen.

Scheldebode | 1989 | | pagina 6