Van baan naar loopbaan Deze week bij het Arbeidsbureau: het weten waard i Lampenactie slaat aan F-pupillen in het nieuw Kinderpostzegelactie gaat weer van start Op vakantie gestuurd Restauratieplan synagoge Chrompack kandidaat voor high-tech terrein STUDIEMIDDAG VROUWEN WERK ZEELAND UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Uitzendkrachten in het zonnetje SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 305 Programma ARBEIDS BUREAU HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN KERKDIENSTEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN MIDDELBURG - Op dins dag 10 oktober is er in de voor lichtingszaal van het provin ciehuis in Middelburg een stu diemiddag over werving, se lectie, promotie- en oplei dingsmogelijkheden voor vrouwen. Het zwaartepunt ligt op de loopbaanbegeleiding vanuit de bedrijfsorganisatie. De middag is met name be doeld voor leidinggevenden en personeelsfunctionarissen. Vanwege het beperkte aantal plaatsen kunnen verder alleen vrouwen met een betaalde baan voor deze studiemiddag inschrijven. De organisatie is in handen van Vrouw en Werk Zeeland. „Tot voor - kort kwamen vrouwen vaak terecht op functieplaatsen zonder door stromingsmogelijkheden. De reden hiervoor was lang niet altijd gebrek aan specifieke scholing of kennis. Een niet gering aantal vrouwen werkt namelijk onder haar scho lingsniveau", aldus de beleids medewerksters van Vrouw en Werk. De reden om vrouwen uit hogere functies te weren zijn vooral te vinden in argu menten als 'het gevaar' van ontslagname bij huwelijk of zwangerschap, het niet vol doen aan fysieke eisen die aan bepaalde funcites vastzitten en de geringere mobiliteit van vrouwen. Nog maar te zwijgen over traditionele weerstanden en het koppelen van een ho gere status aan beroepen die uitsluitend door mannen wor den uitgeoefend. „Over de hele linie is de be langstelling voor vrouwelijke werknemers de laatste jaren echter flink toegenomen. Dit niet alleen vanwege het sterk verbeterde opleidingsnvieau van vrouwen en meisjes of vanuit een rechtvaardigheids motief, maar veeleer vanuit het motief van doelmatigheid. Het aantrekken van gekwali ficeerde en geschikte werkne mers is in bepaalde sectoren - zoals procesindustrie en me taal - tegenwoordig al een hele heksentoer. Ook de steeds ver dergaande specialisatie van de bedrijven bemoeilijkt het vin den van de juiste persoon voor de juiste baan". Daarnaast zorgen de snelle veranderin gen in technisch en organisa torisch opzicht dat functies ook nog eens inhoudelijk vol ledig veranderen. De automa tisering is daar in veel bedrij ven een duidelijk voorbeeld van. Kennis veroudert veel sneller dan voorheen, waar door mensen niet meer jaren achtereen hetzelfde werk kun nen doen zonder gerichte bij scholing. Kortom, als deze ver anderingsprocessen vregen maar dan ooit om flexibele werknemers. Naast technische kwalificaties als scholing wordt steeds groter waarde gehecht aan sociale vaardig heden als motivatie, inzet, aanpassingsvermogen, aan passingsbereidheid, zelfstan digheid en teamgeest. De wer- ving voor met name commer ciële functies vindt dan ook steeds meer plaats op basis van deze algemene vaardighe den. Specifieke kennis en vaardigheden voor de functie worden dan op het gewenste peil gebracht door interne scholing. Als gevolg van het gedaalde geboortecijfer ondergaat onze beroepsbevolking de komende jaren ingrijpende veranderin gen. Al vóór het jaar 2000 zul len de tekenen van vergrij zing duidelijk merkbaar zijn bij de werving van personeel. „Een hogere instroom van vrouwen wordt daarom door bepaalde bedrijfssectoren en de over heid nu al gestimuleerd; 'Kies exact' en 'Psitieve actie' zijn reeds beproefde middelen", al dus de organisaties van de studiemiddag. Een andere ma nier om het personeelsbestand op peil te houden is volgens hen het beter benutten van het reeds aanwezige talent in de organisatie. Middelen hier voor zijn opleidingsmogelijk heden, taakverrijking, het doorbreken van stereo-type opvattingen over mannen- en vrouwenarbeid en voorzienin gen om betaald werk te com- binerenmet verzorgende ta ken. „De personeelsfunctiona ris speelt bij het inzetten van die middelen een sleutelrol. Bovendien dient deze op basis van de bedrijfsdoelstelling en de managementplannen een helder beeld te hebben van de diverse functies. Wanneer vervolgens functie-eisen wor den vertaald in concrete werkzaamheden, valt het beeld van de gezochte mede werker uiteen in stukjes werk. Wie het personeelsbestand op deze manier onderzoekt, kan tot de ontdekking komen dat het potentieel zich plotseling verruimt tot de goede secreta resse". 13.15 uur: Ontvangst. 13.40 uur: Aanvang studiemiddag met de volgende inleidingen. De ambities van werkende vrouwen door G. Verburg, landelijk voorzitter CNV-jon- geren; De juiste vrouw op de juiste plaats door E. de Hoog, chef personeelszaken GAK Goes; Van Zeeuws meisje tot bankvrouw door drs. R. Ver duin, beleidsmedewerkers NMB Bank Nederland; Posi tieve actie vanuit bedrijfsor ganisatorisch perspectief door dr. A.M. de Jong, organisatie adviseur. 15.20 uur; Werkgroe pen met de thema's instroom, doorstroom en voorkomen uit stroom van bekwaam perso neel. 16.35 uur: Forumdiscus sie met de inleiders. Voor meer informatie over deze studie middag kan men terecht bij Vrouw en Werk Middelburg; telefoon 01180-37555. MIDDELBURG - Maandag 25 september werd het officiële startschot gegeven voor de zuinige lampenactie van de PZEM. Voorzitter Don overhandigde mevr. J. Boogers-Quaak de eerste cheque voor de actie. Hij overhandigde de cheque juist aan haar omdat zij bekend staat als fervent voorvechtster van energiebe zuiniging en alternatieve energie. De actie loopt trouwens erg goed. Volgens de heer P. Hanse van de PZEM zijn er al ruim drieduizend aanvragen voor cheques binnen. Terwijl de actie pas deze week start. De PZEM organiseert deze lampenactie in samenwerking met Philips Nederland. Uit die samenwerking is een aabod voortgekomen, dat de aan schaf van energiezuinige lam pen tijdens deze actie van alle kanten aantrekkelijk en ge makkelijk maakt. Allereerst is de actieprijs van de lampen uitzonderlijk laag. De deelne mer aan de actie kan voor 34.- kiezen uit twee SL*P of één PLC*E lamp. Voor een be drag van ƒ68.- heeft hij de keuze tussen 4 SL*P, twee SL*P plus één PLC*E, of twee PLC*E lampen. De lampen mogen wel maar hoeven niet contant betaald te worden. In het laatste geval schiet de PZEM de aanschafprijs voor, en verrekent het verschul digde bedrag in zes maande lijkse termijnen via de ener gienota. De actie werkt met lampen cheques. De consument kan een lampencheque via de ant woordkaart uit de huis-aan- huis mailing bij de PZEM aanvragen. Met die cheques gaat hij tijdens de actieperiode naar een deelnemende winke lier en koopt de door hem ge wenste lampen. Deelnemende winkels zijn te herkennen aan een speciale actie-sticker. De periode waarin de lampen kunnen worden opgehaald eindigt 16 december. De actie mailing is in het voorzienigs- gebied huis aan huis vespreid. Consumenten in het voorzie- ningsgebied van de PZEM die geen rekening van de PZEM ontvangen, b.v. bewoners van bejaarden- en/of verzorgings tehuizen en toch voor een lampencheque in aanmerking willen komen, kunnen daar schriftelijk om vragen. Zij krijgen dan een lampencheque toegestuurd die alleen tegen contante betaling bij de win kelier is in te wisselen. De energiezuinige lampen verbruiken slechts eenvijfde van de energie die een verge lijkbare lamp nodig heeft. Daardoor kan de energienota flink naar omlaag. Bij de PZEM gaat men er van uit dat door het gebruik van lampen de piekbelasting zal dalen. De PZEM hoeft dan geen dure ex tra elektriciteit in te kopen. De lampenactie levert zodoende ook voor de PZEM een voor deeltje op. De heer Don overhandigt de eerste lampencheque aan me vrouw Boogerd-Quaak: FOTO JOHAN SINKE r ARNEMUIDEN - Sinds de start van het nieuwe seizoen is het F- pupillenteam voorzien van shirtjes: F-a wordt gesponsord door Tuincentrum 'De Klimop'. Op de foto staan bovenaan v.l.n.r.: dhr. van de Ketterij (leider), mevrouw en de heer Verschoor (sponsor) en mevrouw Antheunisse (leidster). Op de middelste rij staan v.l.n.r.: Gerben Schilperoord, Arjen Poortvliet, Pierre La Grand, Johnny de Nooijer en Adriaan Poortvliet. Onderste rij v.l.n.r.: Niels Wattel, Andreas Moerland, Willem-Jan Antheunis se, Richard Verschoor, Jeroen Poerstamper en Teunis van de Ket terij. MIDDELBURG - Tot 28 oktober is in het Zeeuws documenta tiecentrum van de Zeeuwse bibliotheek een tentoonstelling te zien van het restauratieplan voor de Middelburgse synagoge. Ir. J.H. Sinke heeft het ontwerp gemaakt en door middel van een fraaie maquette van de synagoge en de directe omgeving wordt het plan gepresenteerd. Ook zijn er enkele bouwtekeningen te zien die een meer gedetailleerd beeld geven van de toekomstige situatie. De buitenkant van de uit 1705 daterende synagoge is aan de hand van beschikbare gegevens goed te reconstrue ren. Ook het bijgebouwtje, waarin zich het rituele bad be vindt, is in het restauratieplan opgenomen. De beide ge bouwtjes zullen door middel van een glazen kap met elkaar worden verbonden zodat de in het bijgebouwtje geplande ruimten „droog" zullen kun nen worden bereikt. Van het vroegere interieur is vrijwel niets meer over en het ligt in de bedoeling voor het nieuwe interieur uit te gaan van moderne vormge ving. De synagoge wordt inge richt als synagoge, d.w.z.. ge schikt voor het gebruik als sy nagoge. Ook al zal de synagoge slechts incidenteel als zodanig gebruikt kunnen worden. De belangrijkste gebruikers zijn de Joodse organisaties die in Zeeland weer actief zijn. Daarnaast kan de synagoge worden gebruikt voor klein schalige culturele evenemen ten die betrekking hebben op de Joodse geschiedenis en tra ditie. Naast tekeningen van de toekomstige situatie worden ook foto's getoond die een beeld geven van het verval dat optrad na de beschadiging van de synagoge in 1944. De foto's van de Middelburgse synagoge zijn afkomstig van het Zeeuws documentatiecentrum en van de gemeente Middelburg. Naast foto's van de Middel burgse synagoge zijn ook fo to's te zien van andere synago gen die de afgelopen jaren zijn gerestaureerd. Het Middel burgse initiatief staat niet op zichzelf. Ook elders werden of worden synagogen gerestau reerd en in een aantal gevallen is het gelukt om oude synago gen weer een Joodse bestem ming te geven zoals in Gronin gen, Den Haag en in Amster dam. KADERREGELING ARBEIDSINPASSING WALCHE REN - Op zoek naar een baan en al lange tijd werkloos? Zoekt U nieuw personeel of heeft U binnenkort een vacture? Een nieuwe mogelijkheid met de Kaderregeling Arbeidsin- passing(K.R.A.) De veelal positieve ervaringen die werkgevers in de praktijk hebben met langdurige werklozen, gecombineerd met de fi nanciële mogelijkheden die de KRA biedt, leiden tot een goede kans op succes bij het vervullen van vacatures. wil de kansen De KRA van langdurig werklozen op de arbeidsmarkt vergroten en hen op weg helpen naar een baan. Om van de rege ling gebruik te kunnen ma ken, moeten werkgevers en werkzoekenden aan enkele voorwaarden voldoen. De voornaamste voorwaarden worden in dit artikel behan deld. De regeling geldt voor personen, die twee jaar of langer werk loos zijn, of behoren tot etnische min derheden en langer dan een jaar werkloos tenminste een half jaar hebben deelgenomen aan het Jeugdwerkgarantieplan. Ook vrouwen en mannen, die niet de vereiste periode als werkzoekende bij het ar beidsbureau ingeschreven staan, kunnen voor plaat sing via de regeling in aan merking.-komen. Dan moe ten zij echter wel aanneme- lijk kunnen maken, dat zij gedurende een bepaalde pe riode werkloos zijn geweest en op zoek zij n geweest naar werk. De tegemoetkoming be staat uit: gf35* vrijstelling van de werkgeverspremies (voor AAw, AWBZ, WW en ZFW) voor maximaal 4 jaar. Dit bespaart een werkgever ruim 17% op de loonkosten van een werknemer of werkneemster. een eenmalige subsidie voor begeleiding en training van 4000,- of 6000,- gulden. Voor welke werkgever? Elke werkgever, die op zoek is naar personeel, kan gebruik maken van deze subsidiemaatregel. Hij moet dan wel een arbeidsovereen komst voor onbepaalde tijd of voor bepaalde tijd van minimaal een halfjaar aan gaan. Het loon moet tenmin ste voldoen aan de Wet Mi nimumloon of de Collectieve Arbeids Overeenkomst (C.A.O.). De gemiddelde werktijd per week bedraagt minstens 15 uur. Hoe werkt de Kaderrege ling Arbeidsinpassing? De vrijstelling van werkge verspremies kan eenvoudig, snel en kosteloos aange vraagd worden bij het ar beidsbureau via het daar voor beschikbare stan daardformulier. De direc teur van het arbeidsbureau geeft vervolgens de zoge naamde vrijstellingsverkla- ring af op grond waarvan de werkgever minder werkge verspremies betaalt. De subsidie voor begelei ding en training kan tegelij kertijd aangevraagd worden met de vrijstelling van werkgeverspremies via het eerder genoemde stan daardformulier. Wilt U meer weten of heb je interesse? Neem dan contact op met uw consulent Personeels voorziening of Mw. Trudy de Beer van het ARbeidsbu- reau Walcheren (01180-8378). Zij kan U alle informatie verstrekken. Een oude tekening van een „Joodsche synagoge" ZEELAND - Vandaag gaan duizenden scholieren in heel Ne derland langs de deuren om bestellingen voor Kinderpostzegels en wenskaarten op te schrijven. Het geld dat de kinderen ophalen wordt goed besteed: De Stichting Kinderpostzegels Nederland verdeelt het geld over organisaties en instellingen in de hele we reld, die zich inzetten voor hulpverlening aan kansarme kinde ren. Het thema van de Kinderpostzegelactie van dit jaar is: 'De Rechten van het Kind'. Voor dit thema is gekozen omdat de Ver enigde Naties eind dit jaar het 'verdrag voor de Rechten van het Kind aan de orde stellen. De postzegels zijn ontworpen door An- thon Beeke, en beelden drie van de rechten van het kind uit: recht op bescherming, recht op verzorging en recht op onderwijs. Op woensdag 8 november komen de kinderen langs om de be stelling af te leveren. Op die datum hoeft u ook pas te betalen, het liefst met een cheque of betaalkaart. MIDDELBURG - Uitzendbureau ASB bestaat 40 jaar en dat willen ze weten. Voor de bureau-medewerkers was er al een leuk uitstapje naar Israel en nu zijn de uitzendkrachten zelf aan de beurt. Onder het motto 'stuur ons de leukste verjaardags kaart en stuur jezelf op vakantie' werd een prijsvraag uitge schreven. De prijswinnaars. Links Marian Teeuwen, in het midden Francis Maljers en rechts Mirjam de Jonge van ASB. Van de honderden inzendin gen was de inzending van Francis Maljers uit Middel burg de beste. Francis werkt als uitzendkracht bij een bak kerij en had voor het jarige ASB een grote taart gemaakt in de vorm van een kaart. De prijs van Francis bestaat uit een geheel verzorgde vijf daagse reis naar New York. De Walcherenaren zijn een creatief volkje, want ook de tweede prijs, in deze lande lijke wedstrijd, viel in deze re gio. Marian Teeuwen uit Vlis- singen verdiende met haar in- drukwenkkende wandkleed een geheel verzorgde reis naar Cran Canaria. Daarnaast waren er voor alle Walcherse inzenders bloe men en een ASB-Swatch hor loge. De uitzendformule zit dui delijk in de lift. ASB Middel- ZEELAND - De gemeenten Middelburg en Vlissingen zijn van mening dat in Middelburg een hoogwaardig bedrijfsterrein tot stand moet worden gebracht. Zij hebben dit ook laten weten aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Beide ge meenten hebben met betrekking tot het high-tech terrein een gezamenlijk standpunt ingenomen. Het standpunt past in de sa- menwerkingsgedachte, zoals die momenteel door de gemeenten Middelburg en Vlissingen wordt voorgestaan. Momenteel onderhandelen Chrompack International B.V. en de gemeente Middelburg over de eventuele vestiging van Chrompack op het nieuwe te realiseren hoogwaardig be drijfsterrein te Middelburg. Chrompack is bereid naar mo gelijkheden te zoeken zich op het zogenaamde high-tech ter rein te vestigen, dat gepland is te worden gerealiseerd ten oosten van de Schroeweg. De ontwikkeling van een dergelijk terrein werd aanbe volen door Plant Location In ternational. Zowel in het door dit bureau uitgebrachte rap port 'Zeeland, vestigingsge- bied voor nieuwe regionaal stuwende bedrijven' als in de door Provinciale Staten vast gestelde nota 'Strategische Toekomstverkenning Zeeland' wordt het gebied Middelburg- Vlissingen aangemerkt als de meest in aanmerking ko mende locatie voor een park voor lichte industrie en zake lijke dienstverlening. In het zgn. STOGO-onderzoek is nogmaals bevestigd dat in Zeeland behoefte bestaat aan een gemengd kantoren-/be drijfsterrein. STOGO conclu deert evenals PLI dat er goede mogelijkheden liggen bij Mid delburg of Vlissingen, omdat daar het meest verstedelijkte gebied ligt van de provincie en het grootste deel van de on derwijsvoorzieningen is ge concentreerd. STOGO stelt dat ook in Goes mogelijkheden liggen, zeker als gekozen wordt voor een centraal WOV-tracé. Daarbij wordt echter de kant tekening geplaatst dat het aanbod van stedelijke voorzie ningen in Goes kleiner is dan in Middelburg en Vlissingen en dat daarom de kansen voor WALCHEREN burg heeft op dit moment 6 werknemers om de klanten van dienst te zijn. Klanten zijn in dit geval bedrijven en in stellingen in het Walcherse. Volgens Mirjam de Jonge van ASB maken steeds meer be drijven gebruik van uitzend krachten. "Ook de uitzend krachten zelf ontdekken de voordelen van de flexibele formule. In korte tijd kan je veel ervaring opdoen en ver schillende facetten van het be drijfsleven leren kennen. Uit zendkrachten van ASB heb ben heel veel plezier in werk. Daardoor maken ze reclame voor zichzelf". ASB feest nog even door. Voor alle opdrachtgevers is er een attentie en binnenkort komt er voor scholieren en studenten een educatieve prijsvraag. zakelijke diensten lager moe ten worden ingeschat. In het in opdracht van de gemeente Middelburg en Vlissingen door een studieteam onder leding van Prof. dr. P. Drewe uitge voerd onderzoek, wordt even eens de creatie van een terrein voor hoogwaardige bedrijvig heid bij Middelburg aanbevo len. De gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg zijn van mening dat de meest aan gewezen locatie voor een Zeeuws hoogwaardig bedrijfs terrein gelegen is bij Middel burg, ten zuiden van de To- renweg en ten oosten van de Schroeweg. Het betreft een perfect gelegen locatie, op zeer korte afstand van de A58, di rect zichtbaar vanaf de be langrijkste invalsroute naar Middelburg en vanaf de To- renweg (die een steeds belang rijkere functie krijgt), op korte afstand van het Sloegebied, Arnestein en de Buitenhaven van Vlissingen, op korte af stand van attractieve woon voorzieningen en recreatiemo gelijkheden. Bovendien vol doet de locatie aan de met name door PLI geformuleerde omgevingskwaliteiten zoals zichtbaarheid, dicht bij woon bebouwing, hotel-/conferen- tievoorzieningen, ontbreken van horizonvervuilende ele menten zoals hoogspannings leidingen en minder passende VLISSINGEN - 30 sept. G. de Greet, Willem Klooslaan 1, tel. 68021, 1 okt. dr. V.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30- 18.00 u. (zonder afspraak). Huisbe zoek aanvragen voor 10.00 u. Middelburg - 30 sept. S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637,1 okt. A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 u. en 17.30-18.00 u. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 u. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland - 30 sept. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212, 1 okt. F.J. Heere, J.H. Huijssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501 Visities aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 u. en 17.30-18.00 u. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - 30 sept. en 1 okt. J.W. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westkapel- le, Zoutelande, Meliskerke, Blgge- kerke en Koudekerke - 29 sept. (vanaf 18.00 uur), 30 sept. en 1 okt. F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren - 30 sept. en 1 okt. B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Verloskundige Middelburg - 30 sept. en 1 okt. Mw. J. Drijdijk, Groot mede 62, tel. 26045. Vlissingen - 30 sept. en 1 okt. Mw. A.M. de Gaaij, tel. 01184-71768. Kraamhulp: 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. GroepspraktIJk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 u. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemulden, Nieuw en St. Joosland) - bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Ritthem) - bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 u. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn voor: wijkge- bouwen Leliënlaan 1Vlissingen, van .10.30 tot 12.00 u., wijkgeb. Rosen- burglaan 1, Vlissingen, van 15.30 tot 16.30 u., gezondheidscentrum, C. v. Perestraat 8, Oost-Souburg van 11.00 tot 12.00 u. Kruisvereniging platteland Wal cheren - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 30 sept. en 1 okt. A.H. Oort, Tobagolaan 6, Vlis singen, tel. 01184-78290. Spreekuur voor spoedgevallen vah 11.00 tot 12.00 u. 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 u., do. 17.00-19.00 u. Vlissingen - Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 u. Vrouwen bellen vrouwen - afd. Zeeland, tel. 01100-32233. Rooms-katholieke kerk. Middelburg - Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zon. 11.30 u. Souburg - Zoute Viever, za. 09.00 u., Martinuskerk, zo. 10.00 u. paro chiekoor. Vlissingen - Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 u., eigen zanggroep. Ter Reede, za. 17.00 u. Lieve Vrou- wekerk, za. 19.00 u., zo. 09.30 u. Streekziekenhuis, zo. 11.15 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds. Wester veen, 19.00 u. ds. A. Mol. Domburg - 10.00 u. ds. A.W. Mol (gez. dienst), 19.00 u. géén dienst. Gapinge-09.00 u. ds. St. Spanjer. Grijpskerke - 10.00 u. ds. N.J. Ko ther - Middelhoek 14.30 u. idem. Kleverskerke - 09.30 u. ds. Panne- koek. Koudekerke - 10.00 u. ds. J. Geers Middelburg - Koorkerk, 11.00 u. ds. K. Hendrikse. Oostkapelle - S.o.W.-dienst in de ger. kerk, 19.00 u. S.o.W.-jeugd- dienst. Oost-Souburg - Oranjeplein, 09.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 u. ds. P. Melse. Sint Laurens - 09.00 u. ds. St. Spanjer. Serooskerke - 09.00 u. en 10.30 u. ds. H.W.J. Faassen, 17.00 u. ds. J. Bouwer. Veere -11.00 u. ds. Lukasse. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds de Nooij, St.-Jacobskerk, 10.00 u ds. J.D. de Boer, Johanneskerk 09.30 u. ds. Glashouwer, 17.00 u. ds. Makkin- ga, Streekziekenhuis, 10.00 u. ds. C. Harinck, Verpleeghuis Der Boede 10.30 u. ds. J. Lukasse, Open Hof 09.30 u. mevr. ds. Schoorel, De Schaapskooi 09.30 u. ds. Makkinga, Ophir 10.00 u. ds. Van Bork. Vrouwenpolder - 09.30 u. ds. J. Lukasse. Westkapelle - 9.30 u. ds. Bijl, 19.00 u. kand. Van de Ploeg. Gereformeerde kerk. Koudekerke - 09.30 u. dhr. J.A. Berkhey, 17.00 u. ds. R. Koorneef. Middelburg - geen opgave. Serooskerke - 09.30 u. en 11.00 u. ds. H.W.J. Faassen (gez. dienst in N.H, kerk)., 17.00 u. ds. J. Bouwer. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds. De Nooij. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk 09.30 u. dhr. R. Heemskerk. Gereformeerde Gemeente. Vlissingen - geen opgave Gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Souburg en Vlissingen - 09.30 u. en 16.00 u. ds. W.F. Wisselink. Christelijk Gereformeerde kerk. Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. J.G. Schenau. Vlissingen - 09.30 en 16.30 u. ds. A. Brons. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg - In de Engelse Kerk, geen opgave. Gereformeerde gemeente in Ne derland. Middelburg - Vr. 29 sept. tot 6 okt. apotheek L. v.d. Boogert, Vrijland straat 79. Vlissingen - Vr. 29 sept. tot 6 okt. apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Kleine huisdieren - 30 sept. en 1 okt. E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 u. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Meliskerke-R. Roskam, Kelderweg' 1. Spreekuur voor kleine huisdieren zaterdag 10.00-12.00 uur, tel. 01189-2838. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke- nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord - Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbéar via het door het antwoordapparaat gegeven telefoonnummer. „Opvang voor mensen in crisissi tuaties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp - Middel burg - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 09.30 u. ds. Ver- leesdienst, 19.00 u. Arnemulden - hoeks, 14.30 u. ds. Verhoeks. Christengemeenschap. Hoogelande - Kapel van Sint-Maar ten, dienst om 10.30 u. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg en Vlissingen - 09.30 u. zr. de Grauw (in Vlissingen). Evangelie gemeente. Middelburg - De Wijngaard, L.T.S. Klarenbeek 09.30 u. br. B. Hoeken dijk (H.A.) Leger des Heils. Middelburg - geen opgave. Vlissingen -10.00 u. kapt. C D. Bijl. Anglicaanse kerk. Vlissingen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Morning Prayer. Zevendedags Adventisten. Middelburg - geen dienst. Vlissingen - geen dienst. Kristen Zuid Molukse kerk in Ne derland. Koudekerke - 12.00 u. Pdt. S. Wai- sapy. Oost-Souburg - 17.00 u. idem. Pinkstergemeente. Middelburg - wo. 19.30 u. Bijbelstu die Dam 6, zo. 15.30 u. Baarsjesstr. 42. Vlissingen -Emmastr. 10, wo. 19.30- u. en zo. 14,30 u. Pinksterkerk. Vlissingen - Vrijdomweg 1, zo. 14.30 u., wo. envr. 19.30 u. Baptisten Gemeente. Middelburg - (Kapel Bree 8) 10.00 u. Nieuw-Apostolische Kerk. West-Souburg - Westerbaan zo. 9.30 u. en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg - (Damplein 12) 10.00 u. Br. Lok. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Middelburg -10.00 u. ds. van Tuyll san Serooskerke. Sion Gemeente Oost-Souburg - 10.00 u. Lofprij- zingsdienst. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen - Badhuisstraat 161, 10.00 u. dienst. Volle Evangeliegemeente "de Her berg". Middelburg, Dam 6 - zgn. 10.00 u. Samenkomst. Serooskerke, ver.gebouw de Zand- put - elke do. interkerkelijke bijbel studie van 19.30 u. - 21.30 u. o.l.v. br. Cornelisse. bebouwingen en voldoende mogelijkheden voor een at tractieve inrichting. Het doel van een hoogwaar dig bedrijfsterrein is het creë ren van een vruchtbare voe dingsbodem voor hoogwaar dige (nieuwe) initiatieven die in Zeeland zelf (zijn) ontstaan. Momenteel worden door de gemeente Middelburg serieuze gesprekken gevoerd met Chrompack International B.V. om zich als eerste op het hoog waardig bedrijfspark te vesti gen. Na verplaatsing van de Middelburgse vestiging van Chrompack zal in 1993 dan ook Chrompack-Delft (70 arbeids plaatsen) naar de nieuwe loca tie worden overgebracht. Bo vendien bestaan bij Chrom pack plannen om een aantal aanverwante bedrijven aan te kopen, teneinde het omzetni veau van ca. 60 min. naar ca. 100 min. per jaar op te voe ren. Dt laatste wordt nodig geacht om de leidinggevende rol op de wereldmarkt te kun nen behouden en uit te bou wen. Inmiddels heeft ook een toeleverancier van Chrom pack belangstelling getoond voor vestiging op het te creë ren hoogwaardig bedrijfster rein.

Scheldebode | 1989 | | pagina 5