m f f Ondermode mag gezien worden Schoenen: van stijlvol tot pronkerig en romantisch Perfekte lippen VROEGER werd make up louter gezien als verfraaiing van het uiterlijk. De Estée Lauder laboratoria hebben hierin verandering gebracht. Grootmoeders karbiesje weer terug in tasenmode ZWARTE LINGERIE POPULAIRDER DAN OOIT Kleuraccenten bepalen haarlijn Boxershort wint van tanga Haute couture in brillenmode Sportieve bril Memoire ring Make up met warme kleuren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 Kleuren Materiaal Slapen in satijn DEZE zomer zagen we het al in het modebeeld: grootmoeders biezenkoffertje of karbiesje is weer terug. Velen gaan op reis met koffers die bestaan uit twee rechthoekige aparte schalen, gevlochten van bamboe, stro of biezen, met hoeken, singels en handgrepen van leer, dikwijls versierd met een grove zadelmakers siersteek. Praktisch zijn ook de hardschalenkoffers die uitgevoerd zijn met draagriem. Ze zijn er in - I A - Brillen met stijl HET befaamde mode huis Courreges uit Parijs behoeft na tuurlijk geen uitgebreide in troductie meer. De exclusieve creaties van couturier André Courreges nemen in de inter nationale modewereld sinds jaar en dag een vooraanstaande plaats in door origineel en gedurfd design. Na de haute couture, de edele parfums en de onvergetelijke haar- creaties is Courrèges nu ook de mo de-ontwerper van een elegante serie damesmonturen. Brillenmode met raffinement, voor de vrouw met een eigen ge zicht en oog voor stijl. Ieder mon tuur is met de hand vervaardigd en is te herkennen aan het 22-karaats vergulde firma-monogram. Courrèges Paris is erin geslaagd vorm, kleur en draagcomfort te combineren met een uitzonderlijk gevoel voor esthetica. DE haarlijn voor het komend seizoen wordt bepaald door kleuraccenten. Uiteraard dient het model perfect Laarzen uit de Harrink-collectie. zijn. Zwart blijft een veel toegepast modekleur. In het bruin vindt men alle variaties terug, van licht tot donker, roestkleuren en echte 'leer' bruinen. Verder, bordeaux, oxblood en fel rood. In de groentint: dennegroen, olijf, bronsgroen en flessegroen. Het klassieke donkerblauw blijft gehandhaafd, net als middel- en donkergrijs. De gladde leersoorten met klassieke afwerking en een zachte glans lopen in de materiaalkeuze 'normaal' door. Daarnaast is er een briljantje hoogglans met een transparante verving, poetsleer en lak. Naast deze gladde leersoorten komt dan direct het matte leer, van krijtmat tot leer zonder glans en leer wat optisch geen aparte finish heeft gehad en dat spontaan in alle kleuren zijn eigen karakter heeft: meestal plantaardig gelooid. Zeer groot is de groei van geschuurde leersoorten: nubuck, suède en hunting. In reptielprints worden hoofdzakelijk croco en fijne hagedis gebruikt. Bont vindt men dit seizoen veel terug als versiering en als bovenmateriaal. Bijvoorbeeld geschoren veulen, dat ook weer geprint wordt met tekeningen van andere diersoorten als zebra en panter. VOOR dit najaar ligt het accent in ondermode vooral op luxe. Hoogwaardige materialen, met een zacht glanzende uitstraling, zijn veelal in combinatie met elastische kant verwerkt. Deze tendens naar (veel) meer luxe in ondermode is een aantal jaren geleden ingezet en het ziet ernaar uit, dat ook voor de komende jaren ondermode steeds luxer en modieuzer van uiterlijk wordt. Deze verandering heeft te maken met een verandering in het totale kledingpatroon. De moderne mens besteedt veel meer aandacht aan lichaam, uiterlijk en kleding, omdat we willen laten zien hoe we over het leven denken. Mooie ondermode hoort daar ook bij, want mode begint op de huid en dus bij ondermode. Je voelt je prettig en zeker van jezelf ais je onder je bovenkleding mooie onderkleding draagt en soms kan en mag die ondermode gezien worden. Kantjes en randjes mogen boven een openstaande blouse uitkomen, een reden waarom de ondermode kleuren zijn afgestemd op het kleurenbeeld van de bovenmode. Dat houdt in, dat de actuele kleuren voor het najaar vooral donkere tinten zijn, die goed combineren met het beeld in de bovenkleding. Geen felle kleuren, maar gedekte volle tonen, waarbij de kleur antraciet opvalt. Een nieuwe tint in ondermode, die het luxe karakter van de styling in beha's, slips, body's en teddy's extra accentueert. Belangrijk is daarbij, dat de ondermode in stijl en kleur overeenkomt met de nieuwe, eveneens luxer uitgevoerde nacht/huismode. Waarschijnlijk omdat we de laatste jaren meer aandacht zijn gaan besteden aan het De jeugd ontdekt zwart lingerie. Nachtmode met stijL interieur van onze slaap- en badkamers is nu ook de luxe doorgedrongen tot de 'slaapkamer kleding', hoewel verschillende modellen misschien wel te mooi zijn om in te gaan slapen, of juist niet. Opvallend is ook, dat mode en luxe niet meer beperkt is gebleven tot de kleine maatjes. Zwart is voor de elegant ingestelde vrouw altijd een belangrijke najaarskleur geweest. Dat is nog zo, maar ook de jeugd heeft zwart als modekleur ontdekt. Jeugdige ondermode, die bijna- tot de nieuwste trends hoort. ingrediënten en UV filters, dit als bescherming tegen voortijdige huidveroudering. Verzorgende lippenstift. Er is nu Perfect Lipstick de eerste van een nieuwe generatie wetenschappelijk samengestelde make up produkten. Cosmetica die niet alleen toonaangevend is op het gebied van make up technologie, maar tevens op het gebied van huidverzorging. De lippenstift is verkrijgbaar in twaalf nieuwe kleuren. Het nieuwe hydramoist Complex in de lippenstift zorgt ervoor dat de lippen vocht vasthouden waardoor fijne lijntjes minder zichtbaar worden. IEDEREEN maakt vandaag de dag zijn eigen mode, koopt wat hij of zij mooi vindt. Is er daarbij van overtuigd, dat het zo noort en voelt zich daar gelukkig bij. In de schoenen mode voor deze herfst en winter lopen twee trends die steeds duidelijker worden. Allereerst een eenvoudige, stijlvolle en rustige uitvoering. Daarnaast een mode die weliswaar niet meer zo gecompliceerd is als voorheen, maar toch nog pronkerig en romantisch. Min of meer is de modeüjn beïnvloed door folklore en volkse klederdrachten uit vooral de romantische delen van de wereld: Zuid-Amerika, Mexico, India én voor de winter ook door de noordelijke landen. Witgouden memoire-ring. memoirebriljant kan los gekocht worden. Hij wordt in een geschenk etui geleverd. Er zijn tegenwoordig verschillende soorten memoire ringen van traditioneel of modem ontwerp. Ook zijn er memoire armbanden verkrijgbaar. OPEENS is het uit met de liefde. De 'tanga' kreeg de bons en daarmee komt er dan toch nog tamelijk onverwacht een einde aan dat striemende reepje stof dat weliswaar sexy neet te zijn maar in de dagelijkse praktijk verdraaid ongemakkelijk zit. De nachtmode heeft voor het najaar vele gezichten en dat komt omdat iedereen eigenlijk z'n eigen wensen heeft wat nachtmode betreft. De een wil luxe en dat kan, want niet alleen de eerder beschreven modellen zijn luxe in stijl en opvatting. Een belangrijke nieuwe ontwikkeling is het satijn; een mooi zacht glanzend materiaal, dat in zowel uni als bedrukt voorkomt. Uit dit materiaal zijn nu eens niet de 'standaard' nachthemden gemaakt. Satijn is verwerkt in mannelijk gestyleerder pyjama's en leuke sleepshirts. Wil je sportiever slapen, dat valt de keus waarschijnlijk op één van de vele bigshirts, die voor het komend najaar uitgevoerd zijn in de nieuwe najaarstinten als bijvoorbeeld aubergine en resedagroen of fijne streepdessins. Vaak staat op het voorpand van die bigshirts een vrolijke afbeelding: een prettige nachtrust verzekerd. Sportief zijn ook de in jogging-stijl uitgevoerde pyjama's, uitgevoerd in combinaties van verschillende uni-kleuren en afgestemde streepdessins. Natuurlijk in de trendkleuren messing en prune-blauw. bovenmode is geworden, is uitgevoerd in zwart én in nieuwe materialen, zoals elastische velours, elastische tule met flockprintjes, elastische kant en elastische satijn. In ondermode worden steeds meer elastische materialen gebruikt. Het draagcomfort van deze materialen is optimaal, zonder dat dit ten koste gaat van de pasvorm, die bij ondermode altijd belangrijk blijft. Naast uni-zwart in gladde en gestructureerde materialen komt ook, geheel volgens de nieuwe trends, zwart met 'geP-print voor. Het materiaal is zwart, het dessin is zwart, maar door de zachte glans van het motief is dit zichtbaar. Een nieuwe vorm van mat/glans combinaties. Voor de jeugd is zwart gebruikt in een legging met kant onderaan de pijp en een bustier-top, eveneens afgewerkt met kant. Een kort rokje en een blazer er overheen en je kail er zo mee naar de disco. Elegant zijn de body's, waarin in het voorpand tule met flockprint is verwerkt. Deze body's zijn eigenlijk bovenmode en kunnen zo onder een blazer gedragen worden. En ondermode, die niet noodzakelijk hoeft te combineren met bovenmode is dit najaar uitgevoerd in lichte tinten, waarbij wit bedrukt met klein neon-kleurige motiefjes diverse felle kleuren, zijn praktisch en sterk en steeds lichter in gewicht. Kleinere koffermodellen zijn voorzien van een draaglus, waardoor ze ook aan de arm te dragen zijn. De reis- en schoudertas is nog steeds erg populair en verandert niet veel van vormgeving. De buidelvorm is niet meer zo 'in': hiervoor in de plaats is de brede rechthoekige vorm gekomen. De sluiting bestaat uit een rits. Vaak zelfs twee ritssluitingen waardoor men er gemakkelijk in kan. Kenmerkend voor de handtassen zijn de beugels of handgrepen met meestal nog een verstopte armlus (allemaal voor de veiligheid). Praktisch is in dit verband de portefeuilletas: een flinke overslagtas met aan beide zijden twee ruime vakken, aan de onderzijde gesloten met gespen en aan de bovenzijde een stevige handgreep. Handig en veilig zijn ook de kleine skitasjes die aan de ceintuur bevestigd kunnen worden. IEDEREEN kent FILA, de vooraanstaande Italiaanse fabrikant van sportmode: Tennistoernooien, ski kampioenschappen of Formule I races. Overal komt u FILA tegen. Onder de dragers van FILA-kleding bevinden zich vele prominenten, waaronder Björn Borg, Boris Becker en prinses Stephanie van Monaco. Er zijn nu ook FILA-brillen. Een unieke serie dames- en herenmonturen. Sportief en modieus, stijlvol en elegant, aantrekkelijk en comfortabel. De combinatie van Westduitse topkwaliteit en Italiaans design heeft geleid tot een kwalitatief textielsoorten en leer met een natuurlijke, eerlijke optiek. Voor de combinaties met ongebleekt grof boerenlinnen wordt met succces een grove diepe krokoprint gebruikt. Alle soorten gevlochten materiaal winnen aan aktualiteit zoals pitriet met natuurvezels, maar ook tabaks en vijgematten. De rugzak blijft aktueel. Van zeer grote omvang tot een piepkleine, naar gelang de bestemming. Bij kinderen wint het gebruik van de rugzak voor school. Ze zijn er in allelei modellen en vrolijke kleurcombinaties. Dit najaarsnummer is een uit gave van De Stem Weekbladen BV, Spinveld 55, 4815 HV, Bre da. Redaktie: Lia Hamel en Peter Gons. Verder werd medewerking ver leend door Livera, Hom Inter- modus BV, Intercoiffure Inter- beauté Nederland; Informatie centrum voor lederwarenmode; modecentrum voor de schoen en ledewarenindustrie; C A Nederland; Peek en C'loppen- burg; Lampe; Laneóme; Estée louder. Kien, Romano Shawls, Golden Cup sportswear; Fink Modelle. De trotteurs verliezen steeds meer het sportieve karakter dat zij als prototype hebben. ZO lang als de mensheid bestaat is de ....0 het symbool eweest van nooit aflatende iefde enbescherming. Hieruit ontstond het idee voor de "memoire-ring". Een gouden ring rondom bezet met kostbare stenen,. Telkens bij een bijzondere gebeurtenis wordt een briljantje gegeven die in de ring wordt gezet. Iedere steen heeft een heel speciale betekenis, en is een symbool van liefde en dank. De ringband, in vaktermen de scheen genaamd, is in dikte zodanig gemaakt dat de briljant er perfekt ingezet kan worden. De Dat voor de tanga-slip geen lang leven zou zijn weggelegd (behalve bij zwemslips) valt eigenlijk goed te begrijpen omdat mannen, ook de modebewuste mannen, toch altijd het verlangen naar comfort laten prevaleren. De ondermode voor mannen is zeer modieus en tegelijkertijd zeer comfortabel. In plaats van de tanga zien we nu het andere uiterste: de lange onderbroek. De kleur die helemaal 'in' is, is aubergine. Het meest verrassende Sportieve zonnebril hoogwaardige collectie met een bijzondere vormgeving, waarbij het FILA-merkteken op subtiele wijze aanwezig is. De styling van de schoenen neigt steeds meer naar eenvoud. Platte schoenen zijn nog altijd populair. De hakvariaties gaan door, maar minder extreem. Over het algemeen ziet men schoenen met hakken van steviger tot zwaar. De hoge Louis XV hak wordt weer dun, als de naaldhak van vroeger. Was de hakstand tot nu toe naar voren gericht, deze gaat dit seizoen naar achter en verlengt het silhouet. Dikke en minder dikke plateauzolen komen terug in het modebeeld, zo ook ruimere dikke zolen met rond profiel. Naast de laag uitgesneden schoenen brengt de nieuwe collectie hoogfront veterschoenen, elastieke sluitingen, overslag sluitingen met gesp en de wreefbandschoenen. Laarzen (ook in westem-style) en booties büjven deze winter veel gevraagd, zonder dat er volgens mode-experts ui gesproken typen Comfort in ondermode belangrijk. - FOTO: INTERMOOIS B V. van deze nieuwe combinaties is het feit dat die 'grootvader-broeken' ook door vrouwen als grappig en mannelijk sexy worden ervaren. Ze vinden het heel spannend als hun partner deze stijl en deze nieuwe kleur over zijn blootje draagt. Oriëntaalse schoonheid'. ogen in opwindende kleuren en lippen die dieprood zijn. Deze kleur heet dan ook rouge passion.... Lancaster gooit het over een heel andere boeg. Onder de naam Le Futur wordt een make up lijn gebracht met een futuristisch design en avangardistische kleuren. De luxe van deze lijn zit hem in de foundations. De Rich Foundation en de Matt Foundation zijn perfect als bais voor een zachte gelijkmatige teint maar zijn ook verrijkt met bijzonder verzorgende De geometrische vormgeving vindt men bij de modellering van de sportieve tassen duidelijk terug. Het vierkant, de rechthoek, de driehoek, het trapezium, de circel en de cylinder. Voor de rustieke en sportieve mode in tassen gebruikt men een combinatie van ruige Diverse soorten schoudertassen. DE mode voor deze winter brengt ruige tweed,zacht suèae en soepel leer in prachtige rijke kleuren. Bladerprints vervangen bloemen. Er wordt gebruik gemaakt van teraffineerde groene en ruine tinten als van winterappeltjes. Het modebeeld van het najaar weerkaatst de uitbundigheid van een frisse en schitterende herfstdag. De nieuwe winter make-up van Estée Lauder. Deze kleuren vinden we terug in de make up die prachtig in het modebeeld past. De nieuwe lijn van Estée Lauder heet "A Day in th Country". Estée Lauder richt zich op het buiteleven. Lippen en wangen in de kleur van rijpende pompoenen, veenbessen en heide. Voor de ogen mosachtig groen, diep grijs-groen en rookachtig bruin als van noten en schors. Met tinten van paarse pruimen en winterzon worden de accenten gecreëerd Lancöme zocht de inspiratie voor de maquillage deze winter in het verre oosten. De nieuwste lijn heet dan ook Mémoire d'orient. In weerwil van de moderne tijd speurt de vrouw naar een eeuwenoud mysterie. Wat is het geheim van de oosterse schoomheid. Is het de kleurenpracht van de oosterse wereld. De vrouw heeft deze winter een stralende Oriëntaalse huid met geknipt te zijn, maar daarbij wordt uitgegaan van de natuurlijke valling. Gebruik van gels en mousses om het kapsel in een totaal andere vorm te brengen, is er niet meer bij. Terug naar de natuurlijke basis. Intercolor heet deze lijn, waarbij kleuraccenten zo'n belangrijke rol spelen. Als kleur worden warme tinten gebruikt. Van goudblond tot kastanjebruin. De kleurnuances benadrukken de coupe van het kapsel. Voor vrouwen is dat kapsel opzij kort, maar dan zodanig op lengte dat het haar zowel over als achter het oor gedragen kan worden. De bovenlaag is langer, maar niet op één lijn geknipt. De lengte van het haar is bij voorkeur niet langer dan de kaaklijn. Gel wordt alleen nog gebruikt om de structuur van het haar te accentueren. Voor mannen is een kort kapsel nog steeds de trend. De achterharen en zijkanten zijn opgeknipt, het bovenhaar is in langere plukken gelaten. Saaiheid van kleur wordt vermeden met zogenaamde 'highlights', die donker en licht gekleurd haar verlevendigen. Bij mannen het bovenhaar langer. Haarlengte tot de kaaklijn.

Scheldebode | 1989 | | pagina 15