Gratis Creatief Beurs in Rehoboth HE SCHELDEBODE het weten a waard BURO VOOR RECHTSHULP Opstap-cursus Westkapel Ie UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Stijldansen bij De Kaasboer Het middenstandsdiploma is een studie waard Skigym verlaagt risico's en verhoogt het plezier Dansplezier in de Blindenhoek bij Lia en Barend van Staveren Nieuwe baan, minder loon Filmavond over Zuid-Amerika en Mexico SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 305 Ben van Hoeijdonck maakt prachtige karakterpoppen van porcelein Mallen maken Creatief Beurs 'Kom uit je huis' start seizoen HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN i OOST-SOUBURG - Het valt bij binnenkomst van huize Van Hoeijdonck meteen op dat hier creatieve mensen wonen. Overal in de woonk- maer staan de prachtigste handgemaakte poppen. De naaimachine staat op tafel en ontelbare lapjes en lintjes en kantjes liggen ernaast. Het domein van Ben van Hoeijdonck bevindt zich in de aangebouwde bijkeuken. Hier maakt hij porceleinen poppen. Vorig jaar oktober zag hij in Amsterdam hoe iemand dat deed en het leek hem een leuke hobby. "Mijn vriendin Judith houdt zich ook bezig met pop- penmaken. Zij maakt vooral popjes van stof, de zoge naamde antroposofische pop pen, en de kleertjes voor de poppen die ik maak". Het 'leven' van een porcelei nen pop begint met een yog- hurt-achtige substantie die Ben in een mal giet. Het hard vanzelf uit maar moet daarna nog gebakken worden. Dat ge beurt in een speciaal oventje dat een temperatuur bereikt van 1325 graden. "Als ik dan ook nog de radio aanzet vliegt de stop eruit". Na het bakken volgt het ver ven van het gezichtje, de handjes en de voetjes. Tussen deze ledematen hoort nog een lijf. Ben maakt het lijf het liefst van leer. In het leren lijf komt een stoffen lijf dat ge vuld wordt met zaagsel. Het lijf en de armen en benen kun nen scharnieren ten opzichte van elkaar. Een secuur werk je. Als finishing touch krijgt de pop nog een pruik (van echt haar) aangemeten en een mooie jurk. Doordat Ben verschillende mallen in gebruik heeft en door te poppen steeds anders op te maken krijgt iedere pop een eigen uiterlijk. Er zijn ju weeltjes bij. Dat hebben in middels ook handelaren ont dekt. De poppen vinden gretig aftrek. Tweehonderd gulden moet er al snel neergeteld worden voor een mooi exem plaar. Een schijntje, als be dacht wordt dat de materiaal kosten alleen al bijna dat be drag volmaken. "En zeker de helft gooi ik weg, omdat het niet naar m'n zin is. Een barstje in een gezichtje blijf ik zien, al werk ik het nog zo netjes weg". In de bijkeuken liggen in vi trines allerlei verschillende koppen, handjes en voetjes uitgestald. Ben maakt ze in se ries. De mallen die Ben ge bruikt om de koppen enzo te maken komen uit de Ver enigde Staten en Duitsland. Ze kosten een paar honderd gul den per stuk en ieder afgietsel van een bepaalde mal is iden tiek. Met schilderen en kleding alleen kun je niet eindeloos blijven varieren. Daarom wil WESTKAPELLE - In sep tember gaat de Opstap-cursus (openschoot) weer van start. Deze cursus is bedoeld voor volwassenen die hun lagere schoolkennis willen ophalen en nieuwe kennis willen op doen. Op woensdag 30 augustus wordt er om 19.30 uur een in formatiebijeenkomst gehou den in basisschool 'De Licht boei'. In deze cursus is het moge lijk om aandacht te besteden aan allerlei onderwerpen die de cursisten interesseren, bij voorbeeld: het schrijven van brieven, het leren praten in een groep, het invullen van formulieren, het regelen van bank- en girozaken. Er wordt gewerkt aan Ne derlandse taal, rekenen, En gels en thema's zoals bijvoor beeld voeding, politiek, ge zondheid etc. De lessen sluiten aan bij de kennis en belang stelling van de deelnemers. U kunt ook bellen voor in formatie naar de stichting Ba siseducatie te Middelburg te lefoon 01180-16278. Een greep uit de collectie van Ben van Hoeijdonck. Op de Creatief Beurs kunnen deze poppen van dichtbij bekeken worden. FOTO HARRY DE LANGE hij een cursus mailen-maken gaan volgen. Daar moet hij dan wel voor naar Duistland. Om anderen ook in de gele genheid te stellen om zijn werk te bekijken heeft Ben een grote creatief Beurs geor ganiseerd in Rehoboth te Oost-Souburg. Op 2 septeber is daar niet alleen zijn eigen werk te bezichtigen, maar ook dat van anderen. Er is volks childerkunst te zien en knip kunst, kraaltjes breien, leer- verwerken en aquarellen ma ken, weven, koperslaan en nog vele andere vormen van crea tief bezig zijn. Tijdens de beurs kan men al lerlei informatie inwinnen over de diverse technieken en zich opgeven voor cursussen. Bij voldoende belangstelling start Ben zelf ook een cursus poppenmakken. Hoewel de kosten volledig voor rekening van Ben van Hoeijdonck komen is de toe gang toch gratis. "Ik dacht eerst om het sam-sam te doen met de andere deelnemers, maar er waren er en paar bij die niet over de brug wilden komen. Dan betaal ik het net zo lief allemaal zelf. Als ik een kraam moet huren tijdens de Karolingenmarkt ben ik ten slotte ook geld kwijt". Aan de bar in De Kaasboer is plaats genoeg om gezellig te pra ten. Schreeuwen hoeft niet meer. BIGGEKERKE - Discotheek "Cheesy" bij de Kaasboer is niet meer. Door de komst van nog een discotheek op Walcheren liep het bezoekersaantal snel terug. Reden voor de exploitanten om het roer volledig om te gooien. De keus was niet zo moei lijk. Het is een veelgehoorde klacht van zowel jongeren als ouderen, dat er wel voldoende discotheken zijn, maar veel te weinig plaatsen waar je kunt stijldansen. Wat ook veel ge mist wordt is een bar waar je elkaar kunt verstaan, zonder dat je moet schreeuwen om boven de muziek uit te komen. Zo'n plaats wordt Nightclub "De Kaasboer", speciaal voor mensen die eens gezellig uit willen gaan met hun partner. Zaterdag 2 september worden de deuren geopend. De bedoe ling is dat De Kaasboer iedere zaterdag open is. De muziek wordt verzorgd door een vaste huisband. Deze komt uit Belgie en bestaat uit zes personen. De band be heerst alle stijlen. Jazz, oude en nieuwe hits, de Quickstep en de Wals. De Kaasboer is zaterdag ge opend van 21.00 tot 4.00 uur. MIDDELBURG - Bij Lia en Barend van Staveren kunnen mensen op een andere manier met elkaar kennismaken. Lia en Barend hebben namelijk een dansschool aan de Blindenhoek 5. Want hoewel leren dansen voor veel mensen de aanleiding is om op dansles te gaan, gaat niemand er voor z'n verdriet naar toe. Dansles is vooral gezellig, en een leuke manier om nieuwe ken nissen te maken. Er zijn mensen die ieder jaar opnieuw op dansles gaan. Om de puntjes weer eens op de i te zetten en voor de gezelligheid. Om die gezelligheid nog wat te verhogen hebben Lia en Ba rend van hun dansschool een 'Swinging World' dansschool gemaakt. Dat houdt in dat er naast de danslessen ook moge lijkheden zijn om te snooke ren, te pool-biljarten en om dart-pijltjes te gooien. Boven dien kunnen er in de shop al lerlei artikelen gekocht wor den die nauw verwant zijn met de bezigheden in de dans school. Er zijn cursussen voor elke leeftijd en voor iedereen. Zelfs kinderen vanaf 4 jaar kunnen er terecht. Ook privé les be hoort tot de mogelijkheden. Maar in welke groep de cursist ook zit, de uitgekiende les schema's en de sfeervolle zaal zorgen ervoor dat iedere cur sist telkens uitkijkt naar de volgende les. Er wordt o.a. les gegeven in Quickstep (Fox- trott), Engelse en Weense Wals, Tango, Rumba, Cha- Cha-Cha, Jive, Samba en Paso-Doble. Na afloop van de cursus kunnen er examens af gelegd worden, maar dit is niet verplicht. Naast de danslessen is er in Dans-Studio Middelburg van Lia en Barend van Staveren ook gelegenheid tot vrij-dan sen. Dit kan iedere donder dagmiddag en zaterdagavond. MIDDELBURG - Het studieseizoen is weer aangebroken. Overal starten weer cursussen. Veel nieuwe zijn er bij, maar ook veel blijvertjes. Een van die cursussen die niet meer uit het aanbod zijn weg te denken is de opleiding voor het 'midden standsdiploma'. De lessen worden gegeven op dinsdagavond en donder dagavond van 7.15 tot 9.45 uur in het Delta College, Merwe- destraat 1, Middelbrug. De middenstandsavond school wordt gesubsidieerd door het ministerie van On derwijs. Daarom moet deze school voldoen aan de eisen die de wet stelt t.a.v. leraren, be voegdheden, leslokalen en leermateriaal. Dankzij de sub sidie kan het lesgeld relatief laag worden gehouden. Er is geen specifieke voor opleiding vereist, dus ieder een, ongeacht leeftijd en voor opleiding, kan de opleiding volgen. In de wet wordt het mid denstandsdiploma het 'Di ploma Algemene Handelsken nis' genoemd. Inderdaad: al gemeen, want het midden standsdiploma is niet aan een bepaalde branche gebonden. Het is tevens een bewijs voor een behoorlijke algemene ont wikkeling. Beschouw het mirj- denstandsdiploma ook niet als zomaar een noodzakelijk 'pa pier', maar als een flinke steun in de rug. In het bedrijfsleven wordt het diploma nog steeds algemeen gewaardeerd, zowel voor commerciële als voor ad ministratieve functies. Opgeleid wordt voor het of ficieel erkende diploma. De Stichting Middenstandsexa men Algemene Handelskennis in 's-Gravenhage neemt een maal per jaar examen af. (Met in bepaalde gevallen een mo gelijkheid tot herkansing.) De examens worden gedurende twee dagen in mei en juni uit sluitend schriftelijk afgeno men, voor onze regio in Goes. Inlichtingen tel. 01188-3129. MIDDELBUERG - De Vrouwencontactgroep "Kom uit je huis" start woensdag 6 september het seizoen met een koffiecontactmorgen. in samenwerking met de belang stellenden wordt dan gepro beerd deze aktiviteiten van de grond te krijgen op door de deelneemster zelf gekozen tij den. Het afgelopen seizoen kwamen op deze wijze de vol gende aktiviteiten tot stand: een conversatiegroep Engels/ Frans, een timmergroep, een kantklosgroep, een hobby/ kreativiteitsgroep, een hand werkgroep, een excursiegroep, een speelgoedbeurs en kle- dingbeurzen. De koffiecontactmorgen wordt gehouden in het wijk- gebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat, van 9.30-11.30 uur. De deelnamekosten zijn ƒ1,- per persoon en kinderop pas is gratis aanwezig. MIDDELBURG - 'Hoog moed komt voor de val' luidt het bekende Nederlandse spreekwoord. Als dat voor iemand opgaat, dan wel voor de zichzelf overschattende wintersporter die zonder enige lichamelijke voorbereiding de piste of loipe op gaat. De kans op een lelijke smak is bij een minder goede conditie name lijk extra groot. Ook al doen de meeste skiërs en langlaufers niets of te weinig aan hun conditie, ge lukkig komen ze meestal toch heelhuids thuis. Maar niet echt volkomen ontspannen. Want voor de ongeoefende sneeuwzoeker is het skiën en langlaufen, vooral een kwestie van afzien en/of 'er van af zien'. Dat is jammer. Een win tersportvakantie is immers te duur om er maar half van te genieten. 'Naarmate de spierpijn he viger is, laat de conditie meer te wensen over' denkt men vaak. Niets is minder waar. Mensen zonder enige conditie hebben er soms helemaal geen last van. Omdat ze hun spie ren nauwelijks gebruiken. Of omdat ze ondanks hun ge steldheid toch heel ontspannen op hun ski's staan. Spierpijn is geen graadmeter voor uw con ditie. Maar een signaal dat u er kennelijk aardig wat van gevraagd hebt. Skiën en langlaufen stellen totaal andere eisen aan uw li chaam dan bijv. wandelen, joggen, zwemmen, tennissen of noem maar op. Uw been spieren en knieën worden het hardst aan het werk gezet. Bij langlaufen komen daar de ar men nog bij. Het feit dat u die prestaties ver boven de zeespiegel moet leveren, maakt 't extra-zwaar. Tussen de 1000 en 2500 meter bevat de lucht minder zuur stof. Daardoor raakt u toch al sneller vermoeid. Heeft de ANWB Skigymnastiek cursus gevolgd, dan hoeft u daar niet benauwd voor te zijn. Dankzij die training is uw lichaam in staat snel op de ongewone si tuatie over te schakelen. Niet onbelangrijk bijkomend voor deel: doordat u niet zo snel vermoeid raakt, blijft uw con centratievermogen hoger zo dat uw nieuwe technieken vlugger leert. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor Torenstraat 5,4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openlngstl)den kantoor. 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 Om onbezorgd op de lange latte te staan is een ski-cursus beslist geen overbodige luxe. MIDDELBURG - Op maandagmiddag kwam mijnheer De Vries op het spreekuur van het Buro voor Rechtshulp in Middelburg. Hij had enkele vragen met betrekking tot een nieuwe baan die hij kon krijgen. Hij was 6 maanden lang werkloos geweest In februari '89 had zijn werkge ver hem ontslagen wegens verminderde werkzaamheden in diens meubelfabriek. Per 1 maart kreeg mijnheer De Vries een werkloos heidsuitkering die 70S bedroeg van zijn laatstverdiende loon. Vanaf die tijd had hij veel gesolliciteerd, hetgeen nu had geleid tot een nieuwe baan bij een concurrerende meubelfabriek. Hij was erg blij dat hij weer aan de slag kon. Wel zou hij bij zijn nieuwe werkgever zo'n 15% minder gaan ver dienen. Een kennis had hem verteld dat hij om die reden misschien een subsidie kon krijgen. Omdat hij wilde we ten of hij daarvoor in aanmerking zou komen was hij nu op het spreekuur. Er bestaat inderdaad een mogelijkheid voor de werk nemer om in dit soort gevallen een eenmalige subsidie te krijgen. Dit staat geregeld in de PALL, de Premierege ling Aanvaarding Lager Loon. De PALL is bedoeld om werklozen of mensen die met werkloosheid worden be dreigd, te stimuleren ander werk te aanvaarden tegen een lager loon. Aan deze regeling zitten nogal wat haken en ogen. Ik leg de heer De Vries uit dat alleen diegenen een pre mie krijgen die in hun nieuwe baan minder dan 80% ver dienen dan het uurloon dat zij hadden in de laatste 3 maanden bij hun vorige werkgever. Om voor premie in aanmerking te komen moet nieuw werk worden verkre gen voor minimaal 1 jaar en voor tenminste 15 uur per week. De hoogte van de premie hangt af van het aantal uren dat iemand in zijn/haar nieuwe baan zal gaan wer ken. Deze premie varieert van 1000,= (bij een baan voor 15 tot 20 uur per week) tot 3000,= (bij een baan van 35 uur of meer per week). Over deze premie hoeven geen be lasting en sociale verzekeringspremies te worden afge dragen. De PALL-premie moet bij het Arbeidsbureau worden aangevraagd. De aanvraag en de toekenning moeten plaatsvinden voordat de arbeidsovereenkomst met de nieuwe werkgever wordt aangegaan. Het is dus erg be langrijk bij een kans op een nieuwe baan zo snel mogelijk een aanvraag in te dienen. De premie wordt alleen toege kend als de werkloosheid niet langer dan 1 jaar heeft ge duurd. Ook zij die nog niet werkloos zijn maar daarmee wel worden bedreigd (bijvoorbeeld als de ontslagvergun ning al is aangevraagd) kunnen voor die premie in aan merking komen. Verder geldt de regeling niet indien de vorige of de toekomstige baan buiten Nederland wordt vervuld en evenmin voor hen die ten tijde van de aan vaarding van de nieuwe baan 57% jaar of ouder zijn. De premie wordt niet verleend als de nieuwe baan wordt be schouwd als 'passende arbeid'. Dit is een nogal vaag be grip wat van geval tot geval bekeken zal worden. Als de nieuwe baan nagenoeg dezelfde is als de vorige en ook de afstand van huis naar werk blijft gelijk, ia. er zonder meer sprake van passende arbeid. Als echter de aard van het werk, de beloning of de afstand tot het werk belang rijk verschilt met de vorige betrekking, dan kan dat an ders liggen. Tussen de 3 en b ->nden na de indiensttre ding kan de premie worden gedec. ;?erd. Bij verkeerde of onvolledige informatie kan ze worden teruggevorderd. Ik vertel mijnheer De Vries dat hij zo goed als zeker niet in aanmerking komt voor de eenmalige premie. Het Ar beidsbureau zal zijn nieuwe baan als passende arbeid be schouwen nu hij nagenoeg dezelfde werkzaamheden zal gaan doen. Bovendien zal hij niet minder dan 80% van zijn laatstverdiende loon gaan verdienen. Alleen daarom al zal hij de premie niet krijgen. Door de reeks voorwaarden die in dit stuk zijn ge noemd wordt het de werknemer niet gemakkelijk ge maakt om voor de premie in aanmerking te komen. Voor deze regeling wordt per jaar 10 miljoen gulden uitgetrok ken. Als dit bedrag op is, wordt de premie afgewezen. Uiteraard is het bovenstaande slechts als voorbeeld opge nomen. Voor informatie kunt u bellen 01180-37120. VLISSINGEN - 2 sept. A H. v. Dijk. Koudekerkseweg 52, tel. 13459. 3 sept. E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30- 18.00 u. (zonder afspraak). Huisbe zoek aanvragen voor 10.00 u. Middelburg - 2 sept. P.F. de Doel- der, Bellinkplein 1tel. 230113 sept. J.K. Dominicus, Dam 30. tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 u. en 17.30-18.00 u. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 u. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland - 2 sept. P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. 3 sept. R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 u. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 u. en 17.30-18.00 u. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - 2 en 3 sept. G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188- 1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Zoutelande, Mellskerke, Bigge- kerke en Koudekerke - vrijdag 1 sept. (vanaf 18.00 u), 2 en 3 sept. (tot 24.00 u): F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1271. Verloskundige Middelburg - 2 en 3 sept. J. Drijdijk, Grootmede r_, tel. 26045. Vlissingen - 2 en 3 sept. A.M. de Gaaij, tel. 01184-71768. Kraamhulp: 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 u. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St. Joosland) - bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vllsslng en/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem) - bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 u. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn voor: wijkge- bouwen Leliënlaan 1, Vlissingen, van 10.30 tot 12.00 u., wijkgeb. Rosen- burglaan 1, Vlissingen, van 15.30 tot 16.30 u., gezondheidscentrum, C. v. Perestraat 8, Oost-Souburg van n.00 tot 12.00 u. Kruisvereniging platteland Wal cheren - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - J.M.D Rom- bouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12".00 u. Middelburg - vrijdag 1 tot 8 sept. apotheek L. v.d Boogert, Vrijland straat 79. Vlissingen - vrijdag 1 tot 8 sept. apotheek Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. Kleine huisdieren - 2 en 3 sept. mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 MIDDELBURG - Op don derdag 7 september verzorgen de samenwerkende Zeeuwse ANVR-reisbureaus een unieke voorlichtingsavond over Me xico en Zuid-Amerika onder het motto: 500 jaar na Colum bus. De avond wordt gehouden in de stadsschouwburg. Aan vang 20.00 uur. Een wervelende, bijna 2 uur durende show, uit maar liefst 10 projectoren voert de toe schouwer langs pyramides en tempels van Mexico, de oer wouden van Guatamala, de Andes en haar bewoners, de mysterieuze Amazone, het swingende Brazilië en de Ar gentijnse pampa's. De avond wordt mede georganiseerd door verre reizen specialist A- reizen en de nationale lucht vaartmaatschappij KLM. De Mexico/Zuid-Amerika show heeft ook internationaal grote erkenning gekregen. Zo werd de show bekroond met de Prix de Tourisme Ameri- que en de National U.S. pro motion Award. Kaarten voor deze avond zijn te verkrijgen bij de Zeeuwse ANVR-reisbureaus a ƒ7,50. Gezien de altijd grote belangstelling voor deze show is tijdig reserveren gewenst. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuld (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord - Bree-t straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven telefoonnummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp - Middel burg - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 u., do. 17.00-19.00 u. Vlissingen - Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 u. Vrouwen bellen vrouwen - atd. Zeeland, tel. 01100-32233. Rooms-katholieke kerk. Domburg - Badhuisweg za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Koudekerke - Dishoek, zon. 10.00 u. Middelburg - Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zon. 11.30 u. Souburg - Zoute Viever, za. 09.00 u., Martinuskerk. zo 10 nn u narp- chiekoor. Vlissingen - Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 u., eigen zanggroep. Ter Reede, za. 1900 u. Lieve Vrou- wekerk, za. 19.00 u., zo. 09.30 u. Streekziekenhuis, zo. 11.15 u. Vrouwenpolder - Fort de Haakweg, za. 19.00 u., zon. 10.00 u. Zoutelande-Bosweg, zo. 10.00 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke -10.00 u. da. N. Köther, Middelhoek. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wes terveen, 19.00 u. ds. v. Halsema. Grijpskerke - 10.00 u. ds. Nauta, 19.00 u. ds. de Boer. KI evers kerke - 9 00 u. ds. Lukasse. Middelburg - Koorkerk, 10.00 u. gez. dienst kleine kerken Walcheren in de Lutherse kerk. Oostkapelle - 10.00 u. ds. A.C. den Hollander. Oost-Souburg - Oranjeplein, 9.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 u. dhr. R. Heemskerk. Serooskerke - 10.00 u. ds. H.W.J.' Faassen, 19.00 u. ds. L.Th. Witkamp. Veere-09.00 u. ds. Pannekoek. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds. v. Reemen, Jacobskerk 10.00 u. ds. de Boer, Johanneskerk 09.30 u. ds. Kalksma, 19.00 ds. Kalksma, Streek ziekenhuis ds. P. Joosse, Verpleeg huis Der Boede 10.30 u. ds. P. v. Rui tenburg, Open Hof 09.30 u. ds. de Nooij, De Schaapskooi 09.30 u. ds. Glashouwer, Ophir 10.30 u. ds. J.F. v. Royen. Vrouwenpolder - 10.30 u. ds. J. Lukasse. Gereformeerde kerk. Koudekerke - 09.00 u. en 10.30 u. ds E.V.E. Wtjnands, 19.00 u. ds. L.Th. Witkamp. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds. Reenen Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk 09.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente. Vlissingen - 09.30 en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Middelburg - 09.30 ds. A. de Smoo, 16.30u. ds. J.H. Kuiper. Souburg en Vlissingen - 09.30 en 16.30 u. ds. D. Los. Christelijk Gereformeerde kerk. Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. J.G. Schenau. Vlissingen - 09.30 en 17.00 u. ds. H.W. Eerland. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg - In de Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 10, 9.30 u. dhr. C.J. de Leur, 17.00 u. ds. R. Brands. Gereformeerde gemeente in Ne derland. Arnemuiden - 09.30 u. ds. Ver- hoeks,14.30 u. leesdienst, 19.00 u. ds. Verhoeks. Christengemeenschap. Hoogelande - Kapel van Sint-Maar ten, dienst om 10.30 u. Doopsgezinde gemeente. Middelburg en Vlissingen - 10.00 u. gez. dienst van de Kleine Kerken Walcheren in de Lutherse kerk, ds. Stoepter. Evangelie gemeente. Middelburg - De Wijngaard, L.T.S. Klarenbeek 09.30 u. br. C. v.d. Zan den. Anglicaanse kerk. Vlissingen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu-' nion, 19.00 u. Sea Sunday Service, „Open Hof". Zevendedags Adventisten, zater dag 2 sept. Middelburg - 10.00 u. Bijbelstudie, 11.00 u. ds. C.E. v.d. Ploeg. Vlissingen - 09.15 u. ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 u. Bijbelstudie. Kristen Zuid Molukse kerk in Ne derland. Koudekerke - 12.00 u. Pdt. S. Wai- sapy. Oost-Souburg - 17.00 u. Pdt. S. Waisapy. Pinkstergemeente. Middelburg - wo. 19.30u. Bijbelstu die, Dam 6, zo. 15.30 u. Baarsjes straat 42. Vlissingen - Emmastraat 10, wo. 19.30 u., zo. 14.30 u. Pinksterkerk. Vlissingen - Vrijdomweg 1zo. 14.30 u.wo. en vr. 19.30 u. Baptisten gemeente. Middelburg - Kapel Bree 8,10.00 u. Nieuw-Apolistische kerk. West-Souburg - Westerbaan zo. 9.30 en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg - Damplein 12, 10.00 u.; br. Lok. Evangelisch-Lutherse gemeente. Middelburg - 10.00 u. ds. Stoepker, gez. dienst Kleine Kerken Walcheren, 15.00 u. Intrededienst mw. ds. Van Dam. Sion gemeente. Oost-Souburg - 10.00 u. lofprij- zingsdienst. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen - Badhuisstraat T61, 10.00 u. dienst. Volle Evangeliegemeente 'De Her berg'. Middelburg, Dam 6 - zon. 10.00 u. Samenkomst. Serooskerke, Ver. Gebouw De Zandput - elke donderdag interker kelijke bijbelstudie, 19.30 - 21.30 u. olv. Br. Cornelisse.

Scheldebode | 1989 | | pagina 5