Doedelzakband beleefde indrukwekkend avontuur Abonnementhouders zijn goedkoper 'uit' Nieuw programma van 'Uit in Zeeland' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 VLISSINGEN - De Zeeuwse band Inter Scaldis Pipes and Drums be zocht onlangs Schotland om daar deel te nemen aan de indrukwek kende grote regimentsparade in Edinburgh, een traditie van de King's Owns Scottish Borderers (KOSB). Dit regiment van onze voormalige medebevrijders bestond op 1 augustus van dit jaar driehonderd jaar en traditiegetrouw wordt deze grote parade iedere vijftig jaar gehouden. Inter Scaldis was niet alleen de enige amateurband die in deze parade meeliep maar eveneens de enige band van het Europese vasteland. Voor Inter Scaldis werden deze vijf dagen Schotland een indrukwek kend avontuur. Inter Scaldis Pipes and Drums was in Edinburgh vertegenwoordigd door zeven pipes en zeven drums en werd begeleid door twee band- stewarts. Beide stewarts zijn de duizendpoten achter de band en dra gen zorg voor de instrumenten, de uniformen en de begeleiding. Banner 311 Zeeuwen paraderen in Edinburgh Voorzitter Jan-Piet Bekker: „Er reed een klein groen autootje door Schotland dat nogal wat opzien baarde. Het autootje droeg de Zeeuwse, Nederlandse en Schotse vlag. Waar wij waren was het autootje". Verder waren er nog vijf auto's mee om toch enigszins de kosten te druk ken. De reis en de overtocht werden gesponsord. Op donderdagavond 27 juli vertrok de band met North Sea Ferries naar Hull. De uit nodiging voor de regimentspa rade was afkomstig van de Old Commerades Association uit Schotland en het was voor Inter Scaldis een grote eer de traditie mee te maken. Een grote afvaardiging van de Old Commerades Association komt iedere vijf jaar naar Ne derland om o.a. bij het Zeeuws bevrijdingsmonument hun oude kameraden, verzetstrij ders uit W.O.II, te herdenken. Na een officiële ontvangst in het hoofdkwartier van de KOSB vertrok Inter Scaldis naar Dundee om te overnach ten in het enorme kamp de Barry Buddon Barracks, gele gen in de duinen. De andere dag werd de band gevraagd om daar met de kadetten van de KOSB excercitie-oefenin- gen te doen om tijdens de grote parade een goed marstempo te hebben. Met ingang van 1 september a.s. verandert de speelweek in Nederland. Tot nu toe toas de speelweek van films van don derdag t/m woensdag. Vanaf 1 september wordt dat van vrij dag t/m donderdag - dus vrij dag wordt de eerste dag waarop het nieuwe pro gramma begint. De komende speelweek duurt dus t/m don derdag 31 augustus. Voordat het Filmfestival Zeeland op 2 september van start gaat, nog even drie nieuwe films in de Middelburgse bioscopen. In het Schuttershoftheater is de nieuwste Woody Allen te zien ANOTHER WOMAN. Donderdag 20.30 uur, vrijdag en zaterdag 22.00 uur, zondag, maandag en dinsdag 20.30 uur. Marion Post geeft les aan vrouwelijke studentes en pu bliceert af en toe over Duitse filosofen. Ze is tegen de vijftig en hertrouwt met Ken, een cardioloog. Hun huwelijk is rustig. Te rustig, volgens Lau ra, de dochter van Ken uit z'n eerste huwelijk. Marion heeft een kamer ge huurd om ongestoord aan haar boek te kunnen werken. Via een luchtkoker hoort ze echter precies wat de patiënten van haar buurman, een psychiater zeggen. Ze raakt in de ban van een zwangere vrouw, die op haar verkeerde keuzes in het leven terugkijkt en af en toe zin heeft om aan alles een einde te maken. Dit doet Ma rion terugkijken op haar eigen leven, waarbij ze gaandeweg tot de ontdekking komt dat haar broer haar hautain vindt, haar schoonzuster haar afstan delijk vindt en haar vroegere vriendin haar achterbaks vindt. Marion doet eindelijk wat ze altijd vermeden heeft: dieper in zichzelf graven. Ze merkt dat ze spijt heeft van haar abortus die ze destijds heeft la ten plegen zonder overleg met haar eerste man en toenmalige professor. Ze komt ook tot de ontdekking dat ze, net als de vrouw bij de psychiater, bang is geweest voor echte harts tocht, voor het toegeven aan haar emoties. Met spijt en wee moed denkt ze terug aan Larry Lexvis, de enige man die deze passie bij haar losmaakte en derhalve geen kans maakte. Dan ontmoet ze bij toeval Hope, de vrouw wier gesprek ken met de psychiater ze ge hoord heeft. Ze raken in ge sprek tijdens een lunch in een achteraf restaurantje. Daar ook ziet ze haar man Ken in een tè- te-a-tète met haar vriendin Lynn zitten. Nu begrijpt ze ook waarom haar seksuele leven zo magertjes xvas. Marion besluit bij hem weg te gaan. Enkele dagen later hoort ze Hope bij de psychiater vertel len over hun ontmoeting. Hope schildert haar af als een onge lukkige vrouw die op het oog alles heeft, maar door haar angst om zich te uiten zichzelf verstrikt en doelloos in het le ven rondloopt. Marion weet dat ze gelijk heeft. Eindelijk pakt ze het boek dat Larry Le wis geschreven heeft en ivaarin hij ook hun ervaringen samen beschrijft. Larry had het goed gezien: ze zal pas in staat zijn tot echte hartstocht als ze toe geeft aan haar gevoelens. Eveneens in het Schutters hoftheater de eerste film van Andrej Tarkowsky, waarin de meesterregisseur al duidelijk herkenbaar is. De stoomwals en de viool (dat is de titel van de film) wordt vooraf gegaan door de korte Russische film ELIA ISAAKOWITSJ en MARGARITA PROKOW- JEWNA uit 1981, een poëtische impressie van het verhaal van Babel. Vrijdag en zaterdag 20.00 uur^Woensdag en donder dag 20.30 uur. In Electro de nieuwe film ROOFTOPS van de Ameri kaanse regisseur Robert Wise, die vooral bekend is geworden door zijn regie van "The West- Side Story". ROOFTOPS, een film met veel dans en muziek doet hier veel aan denken, al speelt de film in de huidige tijd. Dagelijks 19.00 uur. Korte inhoud: hoog op de daken van de uitgewoonde, vaak leegstaande flatwoningen in Manhattan, het kloppend hart van New York, wonen ze. daar ontmoeten zij elkaar en voelen zij zich thuis. Daar kun nen ze doen en laten wat wil len en genieten ze van hun vrijheid. 'T' kiest zo zijn eigen weg. Noodgedwongen, al jong op eigen benen, houdt hij zich prima staande. In een oude to ren, die hoog boven de daken van Manhattan uitsteekt, heeft hij zijn eigen stekkie gebouxvd. Op die plek ver weg van het gekkenhuis in de straten bene den hem, voelt hij zich thuis en kan hij zichzelf zijn. Met aller lei klusjes en het verhandelen van schroot uit de omliggende vervallen gebouwen rommelt hij zijn geld bij elkaar, 's Avonds brengt hij bijna altijd samen met zijn vrienden door in de 'Garden of Eden', een te gekke plek vlakbij zijn 'wo ning'. Flirtend, vrijend, la chend en dansend brengen zij hele nachten door. Vooral de 'Combat Dance', een mij inge wikkelde dans ergens tussen disco en karate, is een rage en 'T is daar de absolute kam pioen in. Op een van die avonden vol muziek en dans loopt 'T de verschrikkelijk aardige, waan zinnig mooie Elena tegen het lijf. 'T is óp slag verloren en geleidelijk wordt hij stapelgek op haar. Hij is ondersteboven van haar koppie, haar tempe rament en haar gevoel voor humor. Ook Elena voelt zich enorm tot 'T' aangetrokken. In haar vrije tijd blijkt zij echter als uitkijkpost te werken voor een gevaarlijke drugsdealer, die het niet alleen gemunt heeft op haar vriendschap met 'T, maar ook een bedreiging vormt voor alle dakbewoners in de buurt. De gemene drugsdealer Lo- bo, voor wie Elena nog steeds werkt, en zijn handlangers Willie en Raphael passen steeds grovere methodes toe om de macht naar zich toe te trek ken. Zij willen het liefst ieder een verslaafd maken en om dat doel te bereiken aast hij onder meer op het gebouw waar 'T zijn stekkie heeft. Gelukkig kan 'T op al zijn vrienden re kenen en samen met Squeak, Amber, Kadim en Jackie Sky gaat hij de strijd aan. Ook Elena kiest de kant rxin 'T in dit oneerlijke gevecht. Uitein delijk winnen zij, maar de buurt zal nooit meer het zelfde zijn. De prachtige film DANGE ROUS LIAISONS gaat haar tweede week in, in Electro. Da gelijks 21.00 uur. Öie drie nieuwe films zijn alleen de ko mende week te zien. De thea ters maken vanaf volgende week plaats voor het Filmfesti val Zeeland. In Alhambra 1 de hele week LETHAL WEAPON 2. Donderdag tot en met don derdag om 19.00 en 21.30 uur. Zaterdag-, zondag- en woens dagmiddag om 14.00 uur. In Alhambra 2 gaat het doek op voor de THREE FUGITIVES. Donderdag tot en met donder dag om 19.00 uur. Om 21.30 kunnen de kijkers terecht voor Licence to Kill. Voor de jeugd is erTARAN EN DE TO VER KETEL, op zaterdag-, zondag en woensdagmiddag, 14.00 uur. De tweede dag, zaterdag, kreeg de band plechtig een banner (een banier) uitgereikt. Voorzitter Bekker: „Iedere zichzelf respecterende pipe band draagt een banner. Deze banner werd in Nederland vervaardigd. Hij wordt beves tigd aan de basedrone van de backpiper van de pipemajor. Onze banner is heel fraai. Het wapen toont de Schotse leeuw (in tegenstelling tot de Zeeuwse met de staart om hoog), op de Zeeuwse golven en een Schotse distel. De leeuw wordt omringd door een An dreaskruis en Franse lelies. De banner is fraai, maar we zijn er nog trotser op dat we als band, beter gezegd als niet- militaire band, het uniform van de KOSB mogen dragen met de bijbehorende Schotse ruit, en daarbij de Leslie-hun ting tartan en het KOSB-wa- pen op de pet. Dat is uniek en voor ons een hele eer". Op zondag was een Schotse rit gepland om een plekje te zoeken voor het nemen van wat fraaie foto's van de band in Schotland. Op advies reden de bandleden naar het stadje St.-Andrews, in Schotland ontzettend bekend vanwege zijn Highland Games. In St.- Andrews aangekomen bleken deze Highland Games uitgere kend deze zondag gehouden te worden, een wel heel onver wachte meevaller. Tijdens deze Games, die gespeeld wor den op enorme grasvelden, worden allerlei wedstrijden gehouden in verschillende Schotse sporten, dansen, doe- delzakspelen en nog veel meer. Er was ook een individuele pi- pers-wedstrijd. Toen men bij deze wedstrijd vernam dat er pipers uit Holland waren moesten verschillende bandle den beslist meedoen. Dat werd een bijzondere ervaring. Maandag stond de hele dag in het teken van repeteren. Bij zo'n grootse parade mag er tenslotte niets misgaan. Zo komen we bij 1 augustus, de dag van de grote parade, Gabor Timmerman van Inter Scaldis Pipes and Drums rust even uit. het uiteindelijke doel. Speciaal voor deze traditionele regi mentsparade was ook onze burgervader Van der Doef met zijn vrouw naar Edin burgh gekomen. Op 1 augustus was het driehonderd jaar ge leden dat Minden Day plaats vond, een belangrijke histori sche veldslag. In Edinburgh waren vertegenwoordigers van de KOSB uit heel de we reld aanwezig, zoals onder an dere uit Canada^ USA, Malei sië, Korea, Zweden en Austra lië. De dag begon met een voor parade op het kazerneterrein waar alle oudstrijders, geno digden en deelnemers verza meld waren, een schouwspel van duizenden personen. Bij deze voorparade kreeg iedere aanwezige de traditionele roos uitgereikt die vervolgens op de pet of in het revers gestoken werd. Na de voorparade op het terrein vertrek het totale ge zelschap (tussen de vier- en vijfduizend personen) in een indrukwekkende colonne van bussen onder strenge veilig heidsmaatregelen en controles (IRA) naar Princess Street, de hoofdstraat van Edinburgh. Daar vond tegen de achter grond van het schitterend oude Edinburgh Castle de grote regimentsparade plaats. Voorop vier regimentskolonels te paard, gevolgd door een grote groep vaandeldragers met een vaandel van ieder land dat vertegenwoordigd was. Dan de militaire band en vervolgens de drie deelne mende pipe-bands. De oudste veteraan in dit gezelschap was 84 jaar. Na het einde van de parade volgde een heel „snel" vertrek terug naar de kazerne, weer uit veiligheidsoverwe gingen. Inter Scaldis Pipes and Drums is er trots op als repre- sentatant van de Zeeuwse be volking bij deze traditionele regimentsparade aanwezig te zijn geweest. Toen de band de volgende ochtend op de terug reis bij de grens Schotland- Engeland de daar zo herken bare enorme grenssteen pas seerde, waar dagelijks een doedelzakspeler zijn Schotse liederen speelt, werden nog eenmaal de instrumenten in Schotland tevoorschijn ge haald om met weemoed geza menlijk nog enkele liederen te spelen. MIDDELBURG - Opgelet, wie dit seizoen naar Paul van Vliet wil kan zich alvast schrap zetten voor een run om een kaartje. In de eerste week van november is Paul vier avonden in de Middelburgse schouwburg. Om verzekerd te zijn van een kaartje voor de voorstelling is het veiliger om een abonne ment te nemen op 'uit'. Er zijn immers nog genoeg andere voorstelling die ook de moeite waard zijn. In Middelburg, Goes, Vlissingen en Zierikzee wordt het seizoenprogramma huis-aan-huis ver spreid. Abonnementhouders buiten deze vier ste den krijgen het programma met de post en alle overige belangstellenden kunnen het programma vanaf zaterdag 26 augustus afhalen bij de VVV- kantoren op Walcheren. De abonnementenverkoop start op maandag 28 augustus en daarbij komt "wie eerst komt, eerst maalt". Speciaal voor de lezers die niet in de stad wonen en die ook nog geen theater-abonne ment hebben volgt hier een bloemlezing uit het program ma. Er is weer voor elk wat wils. Er komen toneelstukken van Shakespeare en Tsjechov, kluchten met Piet Bambergen en Joop Doderer, blijspelen, eenacters en nog veel, veel meer. In totaal komen er drie- en-dertig verschillende voor stellingen op de planken. Wat dacht u van "Tien kleine ne gertjes", de toneelthriller van Agatha Christie?. Voor acht tien gulden hebben de abon nees al een kaartje en houders van een Cultureel Jongeren Paspoort of een Pas65 zijn nog voordeliger uit: fl.13,- betalen zij voor. Een kaartje in de losse verkoop kost ongeveer vier gulder meer. Plus dat u het risico loopt dat de voor stelling is uitverkocht. Caberetiers en kleinkunste naars laten Zeeland niet links liggen. Seth Gaaikema komt, en Bram Vermeulen, Paul van Vliet en Paul Haenen, de Meisjes, Purper, Erna Sassen, Drs. P en nog vele anderen. Alleen al voor de Berini's zou je een abonnement nemen, want die zijn verschrikkelijk leuk. Klassieke muziek en zang is er in de Concertzaal en het Vestzaktheater. Wat dacht je van Het Nederlands Kamer koor en het Blokfluitensem ble? Of een Kerstconcert bij kaarslicht door Strijkorkest La Primavera? Het zit alle maal in het programma. Het meer luchtige genre wordt vertegenwoordigd door o.a. Flairck, The Magnificent Se ven van Hennie Vrienten, Fay Lovski en Joost Belinfante; Berdien Stenberg; Pia Beek; Pim Jacobs en Louis van Dijk. Verder zijn er musicals, operette's en opera's, voor iedere smaak. Even een paar namen: de Graaf van Luxem burg; Die Zauberfloete; de Hoofdstad Operette; Jozef van den Berg en de Poolse Staats- opera. Dansen zijn er van de Stich ting Dansz; het Nationaal Bal let van Senegal; het Ballet Royal van Wallonië en het Folkloristisch Danstheater. De kinderen worden niet overgeslagen. De grote Meneer Kaktusshow komt naar Goes en er komt een speciale jeugd- musical voor kinderen vanaf zeven jaar. MIDDELBURG - Nog steeds zitten in het Middel burgse asiel de honden Timmy, Zorba en Carlos, daarom deze week een geheugenopfrisser. Timmy (oproep- 19/7) is een bastaard, een reu, drie jaar oud en gecastreerd. Zijn kleuren zijn bruin/wit en hij is kniehoogte groot. Timmy is de liefheid zelf en kan met alles en iedereen overweg. Een klein beetje onzekerheid maar dat is met een nieuwe lieve baas zo over. Een geweldige hond. Carlos, eveneens een reu, bas taard Ierse wolfshond van tweeëneenhalf jaar oud (op roep 31/5) heeft een wat groter formaat en komt tot heup hoogte. Hij heeft een ruwharige, grijze vacht en ziet er goed uit. Carlos is beslist lief en gehoorzaam en heel speels. Verder kent deze hond absoluut geen problemen. Zorba is een ware pechvogel aan het worden (oproepen 7/12, 21/12, 11/1, 25/1 en 29/3) en verdient meer dan ooit een lieve baas. Zorba, ook een reu, is een bastaard-bou vier, een echte lieverd die heel wat meer waard is dan zijn bastaard-bouvier-titel doet vermoeden. Zorba heeft zijn leeftijd niet mee want hij is ruim acht jaar oud. Maar nog maar eens herhaald, bastaards zijn ijzersterk en vaak langer gezond en in topconditie. Is er dan echt ner gens een lieve baas te vinden voor dit oudje? Zorba ver dient beter dan zijn laatste jaren slijten in een asiel voor zolang hij daar mag blijven. We weten immers dat ook aan verblijfperiodes van asieldieren een maximum zit. Wel graag een serieuze reactie. Na de drie blijvertjes dan wel het goede nieuws dat vanuit ditzelfde Middelburgse asiel de honden Tessa en Deffy en nieuwe baas hebben gekregen. Asieldier van deze week is Terry, een raszui vere cocker-spaniel. Terry zit ook al weer een poosje in het asiel en waarschijnlijk om dezelfde reden als Zorba; de leeftijd. Terry is een teefje van negen jaar oud en is rood/bruin van kleur. Terry is lief en absoluut probleem loos, de vorige baas had alleen niet voldoende tijd meer voor haar. Ze neemt haar leventje voor lief, is heel ge makkelijk en kent geen problemen in de omgang met an dere dieren. Wie geïnteresseerd is in Timmy, Zorba, Car los of Terry kan contact opnemen met de verzorgsters van asiel Middelburg, telefoon 01180-13579. WOLBOOG - De Wolboog in de Middelburgse Lange- viele is ook op koopavond geopend. EDUCAMARKT - Zater dag 26 augustus wordt in het Informatiecentrum van het arbeidsbureau Walcheren aan de St. Sebastiaanstraat 12 te Middelburg de Educa- markt 1989 gehouden. De hele dag is er informatie te krijgen over opleidingen en cursussen voor volwassenen in het schooljaar 1989-1990. Daarnaast zijn er aparte bijeenkomsten over de di verse soorten cursussen en opleidingen: 11.00 uur alge meen vervolgonderwijs (Mavo, Havo etc.), 12.00 uur beroepsgerichte opleidingen, 13.00 uur kunstzinnige vor ming, 14.00 uur vormings- en ontwikkelingswerk, 15.00 uur basiseducatie. GEVONDEN - Op 2 augustus 1989 werden door Maxis Middelburg de vol gende voorwerpen ingele verd bij de Gemeentepolitie te Middelburg :1 paar laar zen buffalo maat 44, 1 kin derschoentje blauw maat 26, zwarte paraplu, plastic pa raplu, papfles, badlaken, T- shirt rood, Polo shirt wit, kindertasje, kinderschoentje blauw maat 19,zilveren ring, speelgoedautootje, knuffel beertje, boodschappentas nylon blauwwit gestreept, pieppoesje tevens bijtring, diverse zonnebrillen, zil verkleurige damesbril, bro che kleur paars/fuchsia, verschillende leesboekjes. DWERGPAPEGAAI - Bij de Gemeentepolitie te Vlis singen zijn in de periode van 9 tot 16 augustus de volgende voorwerpen aangegeven: een kinderbril, dwergpape gaai, regenpak, medicijn doosje, reparatieset voor fiets, horloge, jas met sleu tels, overall, kinderjas, gele portemonnee, diverse sleu tels, zwarte nylontas met in houd en een wieldop. Bij het dierenasyl te Vlissingen is in die periode een schildpad poes aangegeven. VERKIEZINGEN - Vrij dag 25 augustus houdt Ir. B. J. van der Vlies, lijsttrekker S.G.P. een verkiezingsrede te Aagtekerke. Onder het motto "Bij Leven en Wel zijn" gaat de S.G.P. de strijd in. Het slotwoord wordt ge sproken door de Arnemui- dense predikant Ds. L.W.Ch.Ruygrok.Aanvang om 19.30 uur in het Vereni gingsgebouw Amacitia, Agathastraat 1. BAZAR - De Koorkerkge meenschap houdt op don derdag 24 augustus van 10.00 tot 21.00 uur Bazar en rom melmarkt in de Wandelkerk (ingang Koorkerk) te Mid delburg. Stands met oa.: boeken, kunst, grafiek, grammofoonplaten, huis houdelijke zaken, glas en aardewerk, kleding en handwerken. Attrakties: koffie- en theeschenkerij wafel- en koekbakkerij, rad van avonturen en een kin derstand. AFSCHEIDSDIENST - Ds. G. Zomer van de Geref. Kerk (vrijgemaakt) houdt op 27 augustus om 16.30 uur zijn afscheidsdienst in het Kerkgebouw aan de Lan- noystraat 2 te Vlissingen. KURSUS - Voor allen die hun lezen, schrijven en re kenen willen verbeteren, worden lessen gegeven bij de Stichting Basiseducatie in de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. Er is kinderopvang mogelijk. Bel: 01180-16278. MODESHOW - Op 30 augustus wordt zelfge maakte lederen kleding ge showd in de Couburg te Koudekerke om 15.00 en 20.00 uur. Toegang (inclusief koffie) is 4,50. Voor infor matie :Wilma de Groot, tel. 01185-1857. WOLBOOG - De Wolboog in de Middelburgse Lange- viele is ook op koopavond geopend. EDUCAMARKT - Zater dag 26 augustus wordt in het Informatiecentrum van het arbeidsbureau Walcheren aan de St. Sebastiaanstraat 12 te Middelburg de Educa- markt 1989 gehouden. De hele dag is er informatie te krijgen over opleidingen en cursussen voor volwassenen in het schooljaar 1989-1990. Daarnaast zijn er aparte bijeenkomsten over de di verse soorten cursussen en opleidingen: 11.00 uur alge meen vervolgonderwijs (Mavo, Havo etc.), 12.00 uur beroepsgerichte opleidingen, 13.00 uur kunstzinnige vor ming, 14.00 uur vormings- en ontwikkelingswerk, 15.00 uur basiseducatie. GEVONDEN - Op 2 augustus 1989 werden door Maxis Middelburg de vol gende voorwerpen ingele verd bij de Gemeentepolitie te Middelburg :1 paar laar zen buffalo maat 44, 1 kin derschoentje blauw maat 26, zwarte paraplu, plastic pa raplu, papfles, badlaken, T- shirt rood, Polo shirt wit, kindertasje, kinderschoentje blauw maat 19,zilveren ring, speelgoedautootje, knuffel beertje, boodschappentas nylon blauwwit gestreept, pieppoesje tevens bijtring, diverse zonnebrillen, zil verkleurige damesbril, bro che kleur paars/fuchsia, verschillende leesboekjes. DWERGPAPEGAAI - Bij de Gemeentepolitie te Vlis singen zijn in de periode van 9 tot 16 augustus de volgende voorwerpen aangegeven: een kinderbril, dwergpape gaai, regenpak, medicijn doosje, reparatieset voor fiets, horloge, jas met sleu tels, overall, kinderjas, gele portemonnee, diverse sleu tels, zwarte nylontas met in houd en een wieldop. Bij het dierenasyl te Vlissingen is in die periode een schildpad poes aangegeven. VERKIEZINGEN - Vrij dag 25 augustus houdt Ir. B. J. van der Vlies, lijsttrekker S.G.P. een verkiezingsrede te Aagtekerke. Onder het motto "Bij Leven en Wel zijn" gaat de S.G.P. de strijd in. Het slotwoord wordt ge sproken door de Arnemui- dense predikant Ds. L.W.Ch.Ruygrok.Aanvang om 19.30 uur in het Vereni gingsgebouw Amacitia, Agathastraat 1. BAZAR - De Koorkerkge meenschap houdt op don derdag 24 augustus van 10.00 tot 21.00 uur Bazar en rom melmarkt in de Wandelkerk (ingang Koorkerk) te Mid delburg. Stands met oa.: boeken, kunst, grafiek, grammofoonplaten, huis houdelijke zaken, glas en aardewerk, kleding en handwerken. Attrakties: koffie- en theeschenkerij, wafel- en koekbakkerij, rad van avonturen en een kin derstand. AFSCHEIDSDIENST - Ds. G. Zomer van de Geref. Kerk (vrijgemaakt) houdt op 27 augustus om 16.30 uur zijn afscheidsdienst in het Kerkgebouw aan de Lan- noystraat 2 te Vlissingen. KURSUS - Voor allen die hun lezen, schrijven en re kenen willen verbeteren, worden lessen gegeven bij de Stichting Basiseducatie in de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. Er is kinderopvang mogelijk. Bel: 01180-16278. MODESHOW - Op 30 augustus wordt zelfge maakte lederen kleding ge showd in de Couburg te Koudekerke om 15.00 en 20.00 uur. Toegang (inclusief koffie) is 4,50. Voor infor matie: Wilma de Groot, tel. 01185-1857. Terry is niet een van de jongsten maar ivel heel lief. - FOTO: HARRY DE LANGE.

Scheldebode | 1989 | | pagina 49