HE SCHELDEBODE JU het weten waard Olympische klasse op turninterland van VTV Gevonden Ludieke actie Esso Macor De Kousenwinkel verhuisd UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Chrysanten tegen hoofdluis Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Prijsvraag Papegaaienburg is jarig Educamarkt 1989; een hele dag informatie over cursussen en opleidingen Blunderbuss in American Cursus Origami HET ECHTE WERK BEGINT BiJ HET ARBEIDSBUREAU! Nieuwe cursus voor vrouwen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 (Bso recreatiecentra neder land Miss Wet T-shirt wedstrijd in Cosmo DIVERSEN HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN 305 **4COft Toen Esso nog geen tijger in de tank stopte, toas Esso Piet het symbool van dit benzinemerk VLISSINGEN - Tijdens de Vlissingse braderie zal Esso Piet, het mannetje dat voor de komst van „de tijger in de tank" het symbool van dit merk benzine was zijn rentree maken. Op initiatief van Esso Macor aan de Sloeweg deelt hij stic kers uit. Wie de sticker direct op zijn auto plakt en door Esso Piet gezien wordt, tijdens de braderie maakt een grote kans op 25 liter brandstof voor de auto. Helemaal gratis. Let dus op Esso Piet en vraag een sticker. In de Scheldebode van 30 augustus Wordt de uitslag ge publiceerd in een advertentie. Alle nummerborden van de auto's met sticker die door Es so-Piet worden beloond staan in die advertentie. VLISSINGEN - De Vlis singse Turnvereniging houdt op vrijdag 8 en zaterdag 9 sep tember een turninterland in de sporthal Baskensburg. •Vanaf 19.00 uur werken de da mesteams van de 'olympische klasse' de verplichte oefenstof af. Zaterdag is om 16.00 uur de vrije oefenstof aan de beurt. De sporthal Baskensburg aan de President Roosevelt- laan te Vlissingen kan een groot aantal bezoekers bergen; de verwachting is dat men beide dagen volledig uitver kocht zal zijn. Daarom vindt het organisatiecomité een ple zierige zaak dat het nu al na genoeg zeker is dat de Neder landse televisie aandacht aan het toernooi zal schenken door opnames voor een sportuitzen- ding te maken. Men kan nog tot 31 augustus toegangskaarten bestellen door storting op gironummer 389360368 van de Rabobank te Koudekerke t.n.v. 'Turninter land'. De kaarten kunnen op de wedstrijddagen opgehaald worden aan de kassa in de sporthal. De prijzen zijn 12.50 per dag en 20.- voor een pas se-partout. Kinderen t/m 14 jaar en 65 plussers betalen 7.50 per dag of 12.50 voor een passe-partout. Een samenstelling van de teams kan nu nog niet gegeven worden. Deze is pas enkele dgen voor aanvang van het toernooi bekend omdat op het laatste moment nog wisselin gen kunnen plaatsvinden. Ge zien de klasse waarvoor deze dames uitkomen kan men er vanuit gaan dat het de beste teams van de betreffende lan den zullen zijn. VLISSINGEN - De kousenwinkel van het echtpaar Both is tijdelijk verhuisd. De winkel aan de kop van de Walstraat moest wijken voor het grote nieuwbouwproject. Nu hebben ze een tijdelijk onderkomen geyonden in de Sint Jacobsstraat, totdat hun nieuwe pand in de Walstraat 196 gereed is. Het bevalt hen er prima „In de Walstraat hadden we op het laatst bijna geen collega's meer, omdat iedereen weg trok. Nu zitten we in een hele gezellige straat", zegt me vrouw Both. Het assortiment van De Kousenwinkel bestaat uit kousen, sokken, panties en maillots van o.a. Hudson, Ku- nert en Ten Cate. Daarnaast hebben ze sinds kort ook luxe lingerie in de winkel. Dat komt, volgens mevrouw Both, „omdat veel mensen hier om een paar mooie kousen kwa men en dan ergens anders een jarretel moesten kopen. De uitbreiding met luxe lingerie was dan ook een logisch stap". DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoon Torenstraat 5,4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra Esther Hpbers tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 tel. privé 01180-33431 De heer Both toont een deel van de uitgebreide collectie been bekleding. - FOTO HARRY DE LANGE Hoofdluis is geen schande, ook niet schadelijk, maar wél erg hinderlijk. Nu de scholen weer beginnen worden ook de GGD's actief met voorlichting hierover. Hoofdluis wordt de laatste tien jaar, vooral rond deze tijd, gesignaleerd sinds DDT ver boden is en mensen meer zijn gaan reizen. Hoofdluizen zijn overigens geen „springers" maar overlopers, van persoon op persoon of door tussen komst van kleren en textiel op stoelen en banken. Door het extra warme zomerweer ko men ze dit jaar vaker voor dan andere jaren. En, omdat hy giëne ze koud laat, zijn ze moeilijk te ontlopen. Milieubewuste mensen gaan de hoofdluis te lijf met Crino- pex, verkrijgbaar bij drogiste rij van Looy in winkelcentrum Dauwendaele te Middelburg. Chrysanten-extract is I vriendelijk voor mens en mi lieu, maar blijkt dodelijk voor i luizen en neten. Dat verklaart de werking van de eerste milde shampoo tegen hoofd luis, op plantaardige basis. De bloemetjesgeur verraadt ook de behandeling niet. Crinopex, ontwikkeld door het farmaceutische concern Boehringer Ingelheim, is der halve erg vriendelijk, voor kind én omgeving. De werk zame stof wordt ook aanbevo len door de Wereld Gezond heids Organisatie. De behan deling zelf is kort: tien minu ten. MIDDELBURG - De maand september is uitge roepen tot Zeeland Cultuur- maand. In het kader hiervan vindt een prijsvraag plaats met als thema "Toerisme en cultuur in Zeeland". Dat kan een foto zijn van een toerist in zwembroek die het stand beeld van Michiel bewon dert, of een Japanner die een lekkere bolus verorbert. We noemen maar even een paar zijstraten. Foto's die een beeld geven over toerisme en cultuur in Zeeland kunnen worden ge zonden naar de redactie van de Scheldebode, Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen; of naar de Provincie Zeeland, t.a.v. de Werkgroep Zeeland Cultuur, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Iedereen die een fototoe stel kan vasthoudenmag meedoen. De voorwaarden waaraan de foto's moeten voldoen: Maximaal twee fo to's per persoon; afmetingen minimaal 9 bij 13 centime ter. Kleur mag, zwart/wit ook. De uiterste inzendda- tum is 6 september 1989. Fo- to's moeten voorzien worden van naam, adres, postcode en woonplaats. Wie z'n foto's naderhand terug wil moet een geadresseerde en gef rankeerde enveloppe bij sluiten. De foto's worden beoor deeld door een deskundige jury, bestaande uit: A. Ver burg, organisator van de manifestatie fotografie Zee land '89; H. de Lange, foto graaf Scheldebode; G. Baaij, medewerker Provinciale WV Zeeland, lid werkgroep Zeeland Cultuur; J. Brou wer, redactrice Scheldebode; H. Keur, fotograaf. De be oordeling van de jury is bin dend, over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. En dan nu DE PRIJZEN De hoofdprijs is een weekend in een bungalow op een van de recreatie cen tra met sfeer en ruimte tus sen groen en water van het Recreatie Centrum Neder land. Deze prijs wordt be schikbaar gesteld door de RCN in Driebergen. Het weekend valt buiten de schoolvakanties. De overige prijzen zijn Een Museum Jaarkaart, beschikbaar gesteld door de Zeeuwse Musea; Een WV bon ter waarde van vijftig gulden, beschikbaar gesteld door de Scheldebode; VVV-bonnen ter waarde van honderd, vijf-en-zeven- tig en vijf-en-twintig gul den, beschikbaar gesteld door de Werkgroep Zeeland Cul tuur; Een Kodak stretch camera (panorama), beschikbaar gesteld door Foto Harry Verschuren. VLISSINGEN - Na alle ar tiesten die de afgelopen maan den in discotheek Cosmo heb ben opgetreden sluit Cosmo de zomer op vrijdag 25 augustus af met een wat luchtig spekta kel: een Miss Wet T-shirt wedstrijd. Een wedstrijd waar veel water aan te pas komt en waarbij de deelnemende da mes allerlei opdrachten moe ten uitvoeren, opdrachten waar het publiek ook bij be trokken zal worden. Het idee voor de Miss Wet T-shirt wed strijden komt oorspronkelijk uit Spanje, waar het inmiddels is uitgegroeid tot een ware ra ge. Voor wie dit spektakel mee wil maken, die kan in Cosmo terecht vanaf 20.00 uur. VLISSINGEN - Het Winkelcentrum Papegaaienburg viert binnenkort het 10-jarig jubileum. De ondernemersvereniging zal dit feest zeker niet stilletjes voorbij laten gaan. Zoals de bewoners van de wijken Westerzicht, Bossenburg, Papegaaienburg en West-Souburg al lang weten, is de vereni ging bijzonder actief in het organiseren van verschillende acties. De jubileum-feesten beginnen al op 26 augustus met een kinder- markt, waarvoor nu al 100 inschrijvingen binnen zijn, en ring- rijden. Van 26 augustus tot 28 september is er een grote loterij: alle klanten krijgen een gratis lot. Gedurende 4 weken worden er per week 70 waardebonnen verloot en aan het eind doen alle loten mee aan de trekking van de drie grote prijzen. De win naars mogen op zaterdag 30 september 2 minuten gratis winke len. 10 jaar Papegaaienburg wordt uitbundig gevierd. - FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Vrijdag 25 augustus is er weer life- muziek in bar American op het Plein '40. Op het podium staat om 21.30 uur Blunder buss gereed voor een optreden. Herman Ouboter: zang, slag-, solo- en bottle-neckgi- taar; André Valkenburg: drums; Svend van der Kruk: bas. MIDDELBURG - Voor een basiscursus Origami kan men vanaf woensdagavond 30 augustus of donderdagmorgen 31 augustus terecht in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De woensdagavondcursus is van 19.30-21.30 uur en de don derdagmorgencursus is van 9.30-11.30 uur. In 8 lessen van 2 uur wordt de basistechniek en de toepas singen van deze Japanse vouwkunst geleerd. Niet al leen kerstversieringen kunt u maken met deze techniek, ook andere wenskaarten, bloem- stukjes, feestballons, kraam- kadootjes enz. De cursus wordt gegeven door een docente van de Ori gami Sociëteit Nederland. Voor opgave en inlichtingen kunt u bellen naar Origami Zeeland 01102-43207. In de periode van 20 juli tot en met 12 augustus zijn de na volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven bij de ge meentepolitie te Middelburg. Voor het afhalen van even tuele verloren spullen kunt u onder kantoortijd terecht. Tasje met veter fototoestel, doosje medicijnen, spijkerjack met tekst op rug, damescol bert, beige maat 44, rode por temonnee, portemonnee met rijbewijs en identiteitskaart, zwarte schoudertas met pas poort, plastic tas met walk man en sportschoenen e.d., goudkleurige horloge met zwarte band, paspoort, UV- filter met zonnekap van Olympus-camera, broche met steentjes, grijze portemonnee met papieren, 1 set ondergoed met T-shirt, zwarte portemon nee, zilveren kettinkje met naamplaatje, blauwe tas, da mestas met portemonnee, bi bliotheekpas, cosmopas en div. pasfoto's, goudkleurige zonne bril, zilveren broche (boeren- knop), regenjack blauw maat 104, parker pen wijnrood, gou den veiligheidsslotje, plastic tas met werkkleding en mate riaal, bruine portemonnee, zwart portemonneetje, goud kleurige look-over bril, surf- zeil, tas met babyspullen, zwarte handtas, plastic tas met walkman, paspoort en handdoek, blauwe portemon nee met klittebandsluiting, gele regenbroek, 1 paar heren schoenen maat 8%, diverse sleutels, diverse bankbiljetten, diverse bankpasjes, blauwe jack maat 44, goudkleurige kinderarmband. Dieren: Beo, Bonte Vink en een papegaai. VALKENISSE - Bij het Korps Rijkspolitie van de groep Valkenisse werden de volgende gevonden voorwer pen ingeleverd: 2 Duitse fietsen d/h fietsen grijs en blauw; br. port van R. Sebastiaanse, opg. in Seroos- kerke; blauw kinderfiets; D- bril met aparte zonneglazen, gev. in Dishoek; D-horloge, quartz waterresist, zilver/ goudkl.; tas met naam en adres 'Mirjam Baan'; fiets, Gazelle Simplex, Hooischuur; blauw mapje met stamkaart t.n.v. H. Koenders; br. tasje, 2 pasp. t.n.v. Heuskens Pui- kerd; H.-fiets, Klasse, grijs, Duits fabrikaat, camp. Moens; D-fiets, Escort Luxus, blauw, camp. Moens; bril; herenpor- tem., FL-7, giromaatpas t.n.v. Beers R'daal; sexpop Joosses- weg; sleutel in Noordendolfer, staat Silga op; d-fiets Sim plex/Dfst. d-fiets Gazelle; H- horloge, Citizen, automatic str. pav. Zeester; kinderfiets, Royal de luxe, rood/bruin; h.- bril, zwart met goudkl. mon tuur; D-hoorloge merk Leono ra, zilverkl. op strand; bruine port. t.n.v. Mirnda Norde; da mestasje rood/paars t.n.v. J.W. Irmisch; bruin speelgoed beertje met muziek op strand; 5 sleutels met bruin label/m Zuidstr. markt; d-fiets, zilver, Duitsmerk bij camp. Janse; in café Herwegh leren jas met rijb. t.n.v. Riese; rood/br. H- fiets Gazelle bij Huize Zonne- ville; damesbrom. TVW 382 (89) Vlissingsestr. K'kerke; Yamaha JZQ 520 (89) Zwager- manweg; 4 sleutels en alumi nium rechth. plaatje aan ring; bruin leren portemonnee met naam Gideonse; 7 sleutels en ring gevonden; zonnebril Po laroid goud/groen Dingeman- se; sleutels Aagtekerke; zwart fototoestel Konica, in grijs tas je; sleutels/br. etuitje v. VW, auto 'Majoppeveld' B.V. en brood, rode D-portem. tel.cel t.h.v. Distel F100. Zaterdag, 26 augustus wordt in het informatiecentrum van het arbeidsbureau Walcheren „Educamarkt" gehou den. Tijdens de Educamarkt is de gehele dag informatie te verkrijgen over opleidingen en cursussen voor volwas senen. Bijna alle instellingen op het gebied van basiseducatie, vervolgonderwijs, beroepsgerichte opleidingen, vor mingswerk en kunstzinnige vorming presenteren zich op deze markt. Naast informatie over de aard van de oplei dingen en cursussen kan men zich ook inschrijven als cursist voor het schooljaar 1989-1990. Tot slot wordt er in aparte bijeekomsten ingegaan op de achtergronden en de mogelijkheden van de diverse onderwijsvormen. De juiste opleiding is het sleutelwoord van deze tijd. Uit onderzoek blijkt dat een goede opleiding gemakkelij ker tot een baan lijdt. De opleiding moet dan wel goed aansluiten bij de eisen die werkgevers stellen. Daarom hebben het Regionaal Educatief Centrum Walcheren en het arbeidsbureau Walcheren besloten ge zamenlijk een open dag te houden aan het begin van het nieuwe schooljaar. Beide instellingen streven ernaar in hun voorlichting een totaal overzicht aan te bieden van basiseducatie tot beroepsgerichte opleidingen. Basiseducatie Basiseducatie is onderwijs voor volwassenen. Mensen, die een opleiding willen gaan volgen, beschikken soms over te weinig vooropleiding; andere mensen merken op latere leeftijd, dat zij bepaalde kennis missen. Tijdens de basiseducatie houdt men zich vooral bezig met taal, reke nen en vaardigheden om zich in het dagelijks leven goed te kunnen redden. Na de basiseducatie is men goed voorbereid op een ver volgopleiding aan het Centrum Vakopleiding voor tech nische en administratieve beroepen. Vervolgonderwijs Voor mensen die indertijd met de middelbare school gestopt zijn of daar nooit aan begonnen zijn, is er dag- en avondonderwijs voor volwassenen. Zij kunnen alsnog de opleiding MAVO, HAVO, Atheneum of MEAO volgen. Het vakkenpakket kan in zijn totaliteit gevolgd worden of in gedeelten van bijv. 2 of 3 vakken. De opleidingen Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren worden afgesloten met dezelfde examens als in het regu lier dagonderwijs. Beroepsopleidingen Bij deze opleidingen kan men, vaak in korte tijd, voor een (ander) beroep worden opgeleid. Bij de opleiding wordt specifiek rekening gehouden met de vraag op de arbeidsmarkt. Hoewel niet in alle gevallen een baan ge garandeerd is, vergroot de opleiding wel de kans op werk. Men kan zich in laten schrijven tijdens de Educamarkt. Vormings- en ontwikkelingswerk In het vormingswerk kan men onder andere getraind worden in vergadertechniek, voor je mening uitkomen en alle andere zaken, waarvan je veel plezier hebt in het da gelijks leven of in beroep en vrijwilligerswerk. Kunstzinnige Vorming Kunstzinnige vorming is vorming door middel van dans, muziek, drama, tekenen, handenarbeid en beeld en geluid. In de stand van het Middelburgs Instituut Kunst zinnige Vorming vertellen ze u graag meer.... De verschillende opleidingsinstituten staan allemaal met een stand op de Educamarkt. In de stand van het Ar beidsbureau, het Regionaal Educatief Centrum en SKODA is informatie te krijgen over alle andere oplei dingen. De Educamarkt wordt gehouden op zaterdag 26 augustus van 10.00 uur tot 16.00 uur. Adres: St. Sebas- tiaanstraat 12 te Middelburg; telefoon 01180-83400. WALCHEREN VLISSINGEN - 26 aug. Dr. v.d. Bèrg, Giessenburg 12, tel. 65253. 27 aug. R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30-18.00 u. (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 u. Middelburg - 26 aug. R.R. Lank- horst, Seisweg 29, tel. 13456. 27 aug. F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 u. en 17.30-18.00 u. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 u. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland - 26 aug. F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. 27 aug. J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Vi sites aanvragen voor 10.00 u. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 u. en 17.30-18.00 u. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - 26 en 27 aug. J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle - 25 aug. (vanaf 18.00 u.), 26 en 27 aug. (tot 24.00 u.): B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Zoutelande, Mellskerke, Blgge- kerke en Koudekerke - 25 aug. (vanaf 18.00 u.), 26 en 27 aug. (tot 24.00 u.): P K. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren - 26 en 27 aug. B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Verloskundige Middelburg - J.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Vlissingen - H.J. Klompe, tel. 01184-71140. Kraamhulp: 24 uur bereikbaar op nummer 01100-16703. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 u. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St. Joosland) - bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vllsslngen/Sou- burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem) - bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 u. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn voor: wijkge- bouwen Lelienlaan 1Vlissingen, van 10.30 tot 12.00 u., wijkgeb. Rosen- burglaan 1, Vlissingen, van 15.30 tot 16.30 u., gezondheidscentrum, C. v. Perestraat 8, Oost-Souburg van 11.00 tot 12.00 u. Kruisvereniging platteland Wal cheren - bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - A.E.B. Schotel, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 u. Middelburg - 25 aug. tot 1 sept. apotheek Hummelen, Markt 69. Vlissingen - 25 aug. tot 1 sept. apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Kleine huisdieren - E.F.M. v.d. Ak ker, Oost-Souburg, tel. 01184- 60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 u. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. MIDDELBURG - Vrouwen die hun deskundigheid willen vergroten kunnen via de Zeeuwse Vrouwenraad een aantal cursussen volgen. De eerste cursus van het seizoen „Conflicthantering binnen or ganisaties" is van 20 t/m 22 september in de Volkshoge school Zeeland te Aardenburg. Aankomst: woensdagavond 19.30 uur, vertrek vrijdag 16.00 uur. Begeleiding: Myriam Du- castel. Kosten 48.-. Bedoeling van de cursus is het sneller kunnen onderkennen van con flicten en bovendien te leren met meer openheid en effi ciëntie met een conflict te kunnen omgaan. De tweede cursus is bedoeld om vrouwen te leren „onder handelen". Deze driedaagse cursus vindt plaats in Terneu- zen op 26 september, 3 oktober en 10 oktober 1989, telkens van 9.30 tot 16.00 uur. Begeleiding: Myriam DucasteL Kosten 18.-. Aanmelding: Zeeuwse Vrouwenraad. Inlichtingen en aanmelding: Bureau Zeeuwse Vrouwen raad, Nieuwstraat 47, 4331 JK Middelburg, tel. 01180-34733. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuld (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren-Noord - Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven telefoonnummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" - dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp - Middel burg - Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 u., do. 17.00-19.00 u. Vlissingen - Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 u. Vrouwen bellen vrouwen - afd. Zeeland, tel. 01100-32233. Rooms-katholieke kerk. Domburg - Badhuisweg za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Koudekerke - Dishoek, zon. 10.00 u. Middelburg - Petrus en Pauluskerk, zo. 10.00 u. Hoeksteen, za. 19.00 u. Oostkapelle - za. 19.00 u. in de Ned. Herv. Kerk. Souburg - Zoute Viever, za. 09.00 u., Martinuskerk, zo. 10.00 u. paro chiekoor. Vlissingen - Paauwenburg, Open Hof, zo. 9.30 u., eigen zanggroep. Ter Reede, za. 17.00 u. Lieve Vrou- wekerk, za. 19.00 u., zo. 09.30 u. Streekziekenhuis, zo. 11.15 u. Vrouwenpolder - Fort de Haakweg, za. 19.00 u., zon. 10.00 u. Zoutelande - Bosweg, za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Nederlands Hervormde kerk Aagtekerke - 10.00 u. ds. J. Lukas- se. Domburg - 10.00 u. ds. C.A. Wes terveen, 19.00 u. ds. C. de Boon (gez. dienst in de geref. kerk). Grljpskerke - 10.00 u. ds C. de Boon, 19.00 u. ds. C. Westerveen. Kleverskerke - 10.30 u. mevr. Spaans. Koudekerke - 10.00 u. ds. R. v. Bui- ren (H.A.). Middelburg - Koorkerk, 10.00 u. prof. dr. Sperna Weiland. Oostkapelle - 10.00 u. jeugddienst, ds. A.C. den Hollander. Oost-Souburg - Oranjeplein, 19.00 u. R.E.R. v. Buiren. Serooskerke - 10.00 u. mevr. P. v. Renes, 19.00 u. mevr. G.A. v. Eek. Veere - 09.00 u. ds. Lukasse. Vlissingen - Petruskerk 09.30 u. ds. Makkinga, 19.00 u. ds. de Boer, St.- Jacobskerk 10.00 u. ds. de Boer, Jo- hanneskerk 09.30 u. ds. Glashouwer, Streekziekenhuis ds. P. Joosse, Ver pleeghuis Der Boede 10.30 u. ds. C. Simons, Open Hof 09.30 u. ds. Kalks- ma, 17.00 u. Vesper, De Schaaps kooi 09.30 u. ds. de Nooij, Ophir geen dienst. Vrouwenpolder 09.00 u. ds. A A Spaans-Molenaar. Westkapelle - 09.30 u. ds. Spaans, 17.00 u. S.O.W. dienst in de geref. kerk, ds. Mol en ds. Spaans. Gereformeerde kerk. Koudekerke - 09.30 u. ds. E.V.E. Wijnands, 19.00 u. ds. P. Paulus. Middelburg - Hofpleinkerk 09.30 u. ds. P. Paulus, 14.30 u. ds. W. Don- dorp. Getuigeniskerk 9.30 u. ds. D.W. Dondorp, 19.00 u. ds. O. Else- man. De Hoeksteen. De Hoeksteen 09.30 u. dhr. P.Ph. Westhoff, 19.00 u. ds. E.V.E. Wijnands. Serooskerke - 10.00 u. en 19.00 u. ds. L.Th. Witkamp. Oost-Souburg - Kanaalstraatkerk 09.30 u. ds. R.E.R. v. Buiren en dhr. R. Heemskerk. De Zoute Viever, 19.00 u. dhr. H. Hondius. Gereformeerde Gemeente. Vlissingen - 09.30 en 16.00 u. lees- dienst. Gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Middelburg - 09.30 dienst, 16.30 u. ds. J.H. Kuiper. Souburg en Vlissingen - 09.30 en 16.30 u. ds. G. Zomer. Christelijk Gereformeerde kerk. Vlissingen - 09.30 en 17.00 u. ds. A. Brons (H.A.). Middelburg - 09.30 en 16.30 u. ds. J.G. Schenau (H.A.). Gereformeerde gemeente in Ne derland. Arnemuiden - 09.30 uur leesdienst, 14.30 u. leesdienst, 19.00 u. lees dienst. Christengemeenschap. Hoogelande - Kapel van Sint-Maar ten, geen dienst. Doopsgezinde gemeente. Middelburg en Vlissingen - 11.00 u. ds. Messie. Evangelie gemeente. Middelburg - De Wijngaard, L.T.S. Klarenbeek 09.30 u. br. R.T.M. Laks. Leger des Heils. Middelburg - 10.00 u. en 19.00 u. o.l.v. kapt. B. de Heer. Vlissingen 10.00 en 19.00 uur. Br, C. Vader. Anglicaanse kerk. Vlisslngen-Oost - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Morning Prayer, 19.30 u. Holy Communion. Zevendedags Adventisten. Middelburg en Vlissingen - 26 aug. gezamenlijke dienst inde Marnixkerk te West-Souburg, ds. C.E. v.d. Ploeg. Kristen Zuid Molukse kerk in Ne derland. Koudekerke en Oost-Souburg - gezamenlijke dienst 10.00 u. Pdt. S. Waisapy. Pinkstergemeente. Middelburg - Zo. 15.30 u„ wo. 19.30 u. Vlissingen - Zo. 14.30 u., wo. 19.30 u. Pinksterkerk. Vlissingen - Vrijdomweg 1, zo 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten gemeente. Middelburg - Kapel Bree 8,10.00 u. NieuwrApolistische kerk. West-Souburg - Westerbaan zo. 9.30 en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg - Damplein 12, 10.00 u. br. Lok. Evangelisch-Lutherse gemeente. Middelburg -10.00 u. geen dienst Sion gemeente. Oost-Souburg - 10.00 u. lofprij- zingsdienst. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen - Badhuisstraat 161, 10.00u. dienst. Volle Evangeliegemeente 'De Her berg'. Middelburg - 10.00 u. Samenkomst Dam 6.

Scheldebode | 1989 | | pagina 43