Sporten in de vijftiger jaren PROGRAMMA Donderdag Vrijdag Zaterdag Belangrijk jaar voor Vlissingen Braderiekrant Vlissingen pagJna 3 De zeventiende editie van de Vlissingse Braderie heeft weer een breed programma met voor elk wat wils. Iedere dag zijn er fantastische aanbiedingen met het klokkespel, en overal klinkt vrolijke muziek. Daarnaast zijn er elke dag meerdere toppers, van welke hier het overzicht volgt 9.30 uur: Optocht vanaf het stadhuisplein met jaren- 50-voertuigen: muziekstraatband Ons Genoegen. 10.00 uur: Opening braderie in de Lange Zelke door de heer J. Jacobs (directeur VW-Vlissingen). 11.00-15.00 uur: Sunset Boulevard, locatie Oude Markt. 16.00-17.00 uur: Puppet Clown Circus, locatie Oude Markt. 19.00-21:00 uur: The Original Jawari Haihepic Rototon Streetparade Jazzband, locatie gehele braderieterrein. 10.00-21.00 uur: Grandioze Cijfer Spel Show op het Bel- lamypark, gepresenteerd door Chiel Montagne. 14.00-17.00 uur: 'Orchestra Unique' (7 instrumenten, virtuoos bespeeld door 1 persoon. Alsof er een heel orkest speelt, locatie Oude Markt. 15.00-18.00 uur: Johnny and the Starshooters (rock rollband op podium Walstraat/Nieuwstraat). 19.00-20.00 uur: Optreden op de Zeilmarkt van Willem Friso Kapel. 19.00-20.00 uur: Op het De Ruyterplein: hondendres- suur boxervereniging Walcheren. 19.00-21.00 uur: 'Orchestre Unique', locatie Oude Markt 13.00-21.00 uur: Modeshow in de Lepelstraat bij de Sint-J acobspassage. 11.00-14.00 uur: Podium Oude Markt: The Corner Cats, rock rollmuziek van topklase op de Oude Markt 14.30-16.30 uur: Joke Clown Miko, kindershow op de Oude Markt. 10.00-17.00 uur: Bellamypark: De Fantastische Cijfer Spel Show met Chiel Montagne. V.a. 14.00 uur: Marimba drumspektakel op of nabij het De Ruyterplein. 17.00 uur: sluiting. Dit jaar is voor Vlissingen belangrijk. Na jarenlange inspanningen van het ge meentebestuur en het ambte lijk apparaat zijn dit jaar verschillende resultaten zichtbaar geworden van het voor onze stad in gang ge zette beleid. Een beleid dat gericht is op toeristisch-re- creatieve aantrekkelijkheid, een goed functionerend kemwinkelgebied en- daar mee samenhangend- een ge zond economisch klimaat. En al is er dit jaar al veel be reikt, in de komende jaren zullen meer concrete resulta ten zichtbaar worden. Vlissingen werkt aan rea lisering van een aantal be langrijke grote projecten: de boulevardbebouwing, het Arsenaalgebied en het kern- winkelgebied. Op de boule vard worden inmiddels ap partementen gebouwd. Bo vendien zal hier een klasse hotel worden gebouwd, zo hard nodig voor een toeris- tisch-recreatieve stad. Als ik in ruimere zin ook de gerestaureerde Vissers- en Koopmanshaven tot het Ar senaalgebied reken, dan is hier dit jaar veel zichtbaar geworden. De Michiel de Ruyter jachthaven op deze plaats past precies binnen het toeristisch-recreatief be leid van het gemeentebe stuur. Samen met de ernaast gelegen Koopmanshaven en de nieuwe oprit naar de bou levards is dit een aantrekke lijk stukje Vlissingen ge worden. Ook met het kemwinkel gebied gaat het de goede kant op. De overkapte Sint Jacobspassage ziet er echt fantastisch uit. Toch is deze overkapping nog maar een voorproefje van wat ons straks met de Lange Zelke voor ogen staat! Samen met de komst van nieuwe goede winkels op de kop van de Wolstraat zal dit zorgen voor een verhoging van de kwali teit van het winkelbestand en de winkelomgeving. De Vlissingse binnenstad is op de goede weg. De onder nemers in de binnenstad zijn daar, net als het gemeentebe stuur van overtuigd. De bra derie past uitstekend in deze verdere ontwikkeling van het Vlissingse kemwinkel gebied. Een ontwikkeling die doorgaat en die, daar ben ik van overtuigd, ook het win kelend publiek niet ontgaat J.C.Th. van der Doef, burgemeester van Vlissingen. V.C. Vlissingen is de oud ste bestaande voetbalclub in Vlissingen. Zo'n typische oude club die in de vijftiger jaren een begrip was in Ne derland. In 1956 had de club maar liefst 350 leden en ne gen elftallen. Op de foto: Cor Bode maakt het winnende doel punt waardoor V.C. Vlissin gen promoveerde naar de eerste klasse van de K.N.V.B.-amateurs. Het was voor Vlissingen de tweede maal in tien jaar tijd dat zij weer de naam 'eerste klas- ser' mochten dragen. In 1956 bestond de club veertig jaar, een jubileum jaar dat glorieus werd ge boekstaafd. V.C. Vlissingen werd in dat jaar zowel met haar eerste, tweede, derde als vierde-elftal kampioen. Hiermee werd V.C. Vlissin gen de tweede voetbalclub in - FOTO: GEMEENTELIJK ARCHIEF VLISSINGEN. de voetbalgeschiedenis van dergelijk schitterend resul- Nederland tot 1956 die een taat op haar naam kreeg. -j De dames van de Vlis singse gymnastiekvereni ging L.O. (zie foto) bijeen na het behalen van twee bekers bij het deelnemen aan een uitvoering tijdens het Gouwfeest in Aalst (België). Deze gymnastiekvereniging stond onder leiding van de heer L. van der Steen die niet alleen de oprichter was, maar eveneens de motor achter deze enthousiaste da mes. Na zijn dood is de ver eniging nooit meer dezelfde geweest. Van der Steen eiste van de dames discipline en liet hen rustig langer oefenen, daags voor een uitvoering tot het geheel naar zijn zin was. Keer op keer zocht hij leuke en gezellige gelegenheden op om met een klein clubje da mes een demonstratie te ge ven. Wanneer zoals in Aalst de dames op een hobbelig veld terecht kwamen wist hij wel weer een creatieve baloefening om de uitvoe ring toch goed tot z'n recht te laten komen. De Vlissingse gymnas tiekvereniging L.O. onder scheidde zich door de vele - FOTO: GEMEENTE-ARCHIEF VLISSINGEN. aandacht voor juist het rit mische aspect binnen de gymnastiek en door hun uit voeringen altijd met een kleine club te brengen. De club viel altijd op. Ook door er verschillende kleuren kleding bij te dragen, pakjes die veelal door clubleden zelf gemaakt waren. Voor Van der Steen was er maar één vereniging, en dat was L.O. Vlissingen. Zijn disci pline en regels werden altijd geaccepteerd en het was slechts zelden dat een van de dames de lessen verzuimde. Veel zwemverenigingen met wedstrijden waren er niet maar één ding was er wel, de jaarlijkse happe ning, de Sc he ldezwem wed strijd. Een gebeuren met veel deelnemers*uit Zeeland en ver daarbuiten. Op de foto de wedstrijd van 11 juli 1953. Deze zwemwedstrijd ging steevast van start vanuit Nieuwe Sluis (Zeeuws- Vla anderen). De ervaren (veelal kanaalzwemmers staken meestal direkt over naar Vlissingen om ter hoogte van de gevangento ren te finishen. Andere zwemmers zwommen eerst richting Breskens om van daaruit de oversteek te ma ken. Starttijdstippen en stroming waren enorm van belang om kans te maken de wedstrijd te winnen. Iedere zwemmer kreeg een begeleidingsvaartuig mee voor als er iets mis mocht gaan onderweg. Aan - FOTO: GEMEENTE-ARCHIEF VLISSINGEN deze jaarlijkse wedstrijd de den ook dames mee. Het to taal te zwemmen traject was zo'n vijf kilometer en deze afstand werd in een tijd van rond de twee uur afgelegd. Bij aankomst in Vlissin gen was het steevast een drukte op het water. De Scheldez wem wedstrijd is altijd een particulier initia tief geweest en werd vele ja ren achtereen georgani seerd.

Scheldebode | 1989 | | pagina 25