Ridderspektakel in Het Land van Ooit Junioren laten de motoren ronken Voor iedere windkracht een andere vlieger De nieuwe Link is weer uit Walk-lnn start nieuwe seizoen met popdag SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 Reductiebon 311 VLISSINGEN - Op zondag 20 augustus wordt op het Sioe- havencircuit aan de Enge- landweg in Vlissingen-Oost een jeugd/juniormotocross -verreden georganiseerd door de motorsportvereniging M.S.V. "de Uitlaat". De jeugd/juniormotocross kenmerkt zich door zijn vele jeugdige deelnemers, vanaf 6 jaar, en wordt dan ook niet voor niets gezien als 'DE' kweekvijver van Nederlands motocrosstalent. Vele rijders uit deze categorie hebben dan ook inmiddels hun weg naar de nationale- en wereldtop ge vonden. In de categorie 60 en 80 cc zijn deelnemers die be kend zijn van radio en TV. In het programma Super Champ traden verschillende crossers op. Jeugd/juniormotocros staat tevens ook garant voor sfeer en gezeligheid. Nagenoeg elke rijder wordt begeleid door de gehele familie. Sommige cou reurs, hoe jeugdig dan ook, hebben een eigen supporters club. Er wordt gereden in 6 jeugdklassen, van 50 cc auto maat tot 125 cc en 3 junio renklassen t.w. 125, 250 en 500 cc. In totaal binden ca. 150 deelnemers uit geheel Neder land in Vlissingen de strijd aan. Zeeuwse deelname is er in de klasse 60 cc mini waar Frans van Wezel uit Middel burg zeker de kans heeft op één der ereplaatsen. Een ander jeugdig talent is Marijn Lampio uit Vlissingen. Deze Zeeuwse kampioen in de 80 cc klasse komt dit jaar uit in de 125 cc jeugdcategorie. Ook in de 125 cc juniorklasse valt van Zeeuwse zijde het nodige vuurwerk te verwachten. Marco Overweel uit Middel burg zal uitkomen in deze klasse, een coureur die vorig jaar bewees op eigen circuit tot de sterksten te behoren in deze klasse. In de 250 cc klasse wordt de Zeeuwse eer hooggehouden door Ronald van de Eeden. Deze coureur uit Oost-Sou burg maakt dit jaar zijn come back en is na een aantal wed strijden weer helemaal terug op zijn oude niveau. Vooraf gaand aan de wedstrijden op zondag wordt op zaterdag 19 september nog een klasse mentscross verreden die mee- teld voor het clubkampioen schap 1989. De trainingen op zaterdag vangen aan om 10.30 uur, de wedstrijd om 12.30 uur. Bij de jeugd/juniormoto cross op zondag is de training om 10.00 uur. De eerste (wed- strijd)start is te verwachten omstreeks 11.30 uur. De toe gang tot beide evenementen is gratis. In de 125 cc juniorklasse komt Marco Overweel uit Mid delburg uit. VLISSINGEN - Deze week verscheen het nieuwe nummer van Link, het periodiek van de Stichting Projectiel. De krant is in de eerfete plaats bestemd voor uitke ringsgerechtigden', die voor slechts een tientje een abonne ment kunnen krijgen. Mensen met een eigen inkomen beta len tweeëneenhalf keer zoveel. Link is verkrijgbaar bij de club- en buurthuizen, het ar beidsbureau en de bibliotheek. De redactie van Link bevindt zich in het Wolterhuis, Hoge- weg 103. Vliegersport heeft de wind mee MIDDELBURG - In het oude China was vliege ren een zeer serieuze zaak. De juiste bamboestok ken voor het geraamte, de geschilderde symbolen op het kwetsbare rijstpapier, kortom alles werd ge maakt volgens oude tradities. Niet voor niets is China de bakermat van de vlieger. Deze papieren stukjes huisvlijt bleken veelal ware vliegende schilderijen. Daarnaast waren er de agressieve en zeer wend bare gevechtsvliegers. Speciale zorg werd besteed aan het touw; een mengsel van lijm en gestampt glas maakte van het vliegertouw een vlijmscherp mes. Het mengsel werd meestal volgens geheime familierecepten bereid. Overigens, deze vliegerge vechten zijn nog steeds populair in Japan, Korea en op de Molukken. Volgens de Chinese cultuur zit in iedere vlieger een ziel. Daarom worden de gevechts vliegers die op een onfortuin lijke manier de grond hadden bereikt opgezocht; het ge raamte werd hersteld en op nieuw bespannen, klaar voor het volgende gevecht. In Nederland werd vroeger het vliegeren grotendeels door de jeugd beoefend. De eerste afbeelding waarop een vlieger staat dateert uit 1618. Op deze gravure spelen kinderen met een vlieger op het Abdij plein van Middelburg. Langzamer hand komt er echter een ken tering, want steeds meer vol wassenen hebben de charme van deze sport ontdekt. De he dendaagse vlieger is geen stukje speelgoed meer van rijstpapier, een paar bamboes tokken en een stukje versleten touw. De wetenschap en kunststoffen doen ook hier hun intrede. Volgens Michiel van Ame- rongen van het vlieger-atelier van Amerongen is vliegeren ontspannend en tegelijkertijd fascinerend. „Eigenlijk is het een constant gevecht met de wind. Hoe sterker de wind kracht, hoe moeilijker het wordt voor de vliegeraar. Je krijgt op een gegeven moment net zo'n gevoel als Icarus uit de Griekse mythologie. Alleen hij stortte naar beneden en ik blijf met beide voeten op de grond staan. Vliegergevechten worden nu niet alleen meer beoefend door de Molukse be volkingsgroep maar ook steeds meer Nederlanders gaan zich bekwamen in deze kunst. „Marjan en ik zijn vijf jaar geleden begonnen en de vraag naar vliegers is nog steeds stijgend. Wij houden ons niet alleen bezig met de verkoop van diverse soorten vliegers, maar we geven ook voorlich ting en service. Je kunt de mensen niet laten stuntelen met een dure vlieger. Het lijkt zo gemakkelijk maar je moet bepaalde principes beheer sen". Marjan van Amerongen: „Bij aankoop van een vlieger geven we bijvoorbeeld extra uitleg over de montage, de wijze van besturing en de juiste lijn die gebruikt moet worden. Vliegers van tegen woordig worden gemaakt van nylon, fiberglas en spinaker doek. Ook de eenvoudige kruisvlieger van rijstpapier is vervangen door een soort kunststofpapier. De intrede van al deze kunststoffen in de vliegerwereld heeft tot gevolg dat de vliegers sneller worden maar vooral een stuk duurza mer. Frappant is echter wel dat men nog steeds eeuwen oude modellen gebruikt. De nieuwe modellen en ontwer pen komen vaak uit Amerika". Volgens Michiel van Ame rongen is Nederland tegen woordig ook een belangrijk vliegerland geworden. „De be langstelling is internationaal. We hebben klanten uit Duits land en Zweden. Maar mensen in Afrika en Nieuw-Zeeland weten ons ook te vinden". „De prijs van een vlieger loopt van ƒ12,50 tot 1200,-, maar dan heb je er wel eentje van vijf meter doorsnede. We verko pen de vliegers voornamelijk In het nieuwe theater/kasteelpark 'Het Land van Ooit' zullen vanaf 11 augustus de Middeleeuwen herleven. De beroemde Franse Riddergroep Spectacle Chevalerie de France onder leiding van Gilles Raab geeft er dan dagelijks een tweetal authentieke uitvoeringen van de grote riddertoernooien van destijds. Jarenlange intensieve training bracht deze casca- deurs tot een hoge graad van perfectie in de strijdtechnieken te paard. Wat zij laten zien grenst aan het ongelofelijke: meer dan levensecht, deze angstwekkend realistische vechtscènes, die dan ook niet zonder gevaar zijn. Regelmatig tonen deze stuntmensen hun kunnen in historische speelfilms. Speciaal voor de komst van deze beroepsridders verrees er een grote tribune op het toernooiveld van 'Het Land van Ooit' met 1000 zitplaatsen en nog eens 4000 staanplaatsen, zodat een ieder dit grandioze evenement goed kan volgen. Het schouwspel is overigens gratis toegankelijk, want het is bij de prijs van het park inbegrepen. In de eerste voorstelling die een uur duurt, strijden de Normandische, Aquitaanse, Bourgondi sche en Vlaamse toernooikampioenen om de Gulden Sporen. Met puntige lansen zullen zij elkander bekampen op hun vuri ge rossen in schitterende wapenuitrustingen. In de tweede voorstelling duikt plotseling de Zwarte Ridder op om een gevecht op leven en dood aan te gaan met de kam pioen. Vol ontzetting zullen de bezoekers de bepaald niet kleinzinnige strijd van dit Middeleeuwse kijkspektakel volgen. Vanaf 11 augustus tot en met 2 september dagelijks om 15.00 uur het Grote Riddertoernooi en om 16.30 uur, de Zwarte Roofridder. 'Het Land van Ooit' is een belevingsland voor ge zinnen met kinderen en een ieder die zich jong voelt. Ook vol wassenen mogen zich er weer klein wanen. 'Het Land van Ooit' is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. In het hoogseizoen tot 19.00 uur. Entreeprijzen: kinderen tot en met 3 jaar gratis; kinderen tot en met 11 jaar, 65-plus- sers en gehandicapten 12.-. Kinderen vanaf 12 jaar en vol wassenen 14.-. Alle attrracties gratis toegankelijk. Bereik baarheid: 'Het Land van Ooit' ligt aan de Maasroute (A59). Van 's-Hertogenbosch: eerste afslag Drunen, vanaf Waalwijk: tweede afslag Drunen. Tegen inlevering van deze bon ontvangt men aan de kassa per persoon twee gulden korting op de toegangsprijs van 'Het Land van Ooit'. Deze bon is geldig voor maximaal 4 personen. Naam: Adres: Woonplaats: (Do Stom Wookblodon) Hoewel het de vliegerbouwers voor de wind gaat blijven ze toch met beide benen op de grond. op de toeristenmarkten, waar een duidelijke relatie aanwe zig is met wind en strand. Vliegerfeesten zijn natuurlijk helemaal ideaal want dan kun je de mensen het produkt de monstreren. Door buiten landse manifestaties en colle ga-verkopers blijven we op de hoogte van nieuwe ontwikke lingen". „Mensen willen graag de stuntvliegers", zegt Marjan. „Toch is er een tendens naar de ruimtelijke modellen merkbaar, de siervliegers dus. Voordeel is dat ze niet zo af hankelijk zijn van harde wind". Michiel van Amerongen: „Eigenlijk heb je voor iedere windkracht een andere vlieger nodig. Het nieuwste snufje is de ontwikkeling van een vlie ger met vier touwen. Deze vlieger gaat nu zowel voor- als achteruit. Bijzonder moeilijk om te besturen, maar wel lek ker spectaculair. Er zijn te genwoordig ook „free-style" wedstrijden waarbij bepaalde figuren moeten worden gevlo gen. De laatste twee minuten mag je eigen figuren maken. Ik vergelijk deze wedstrijden maar met een kuur van kunst schaatsen. Om in Zeeland het vliegeren nog meer bekendheid te geven organiseren we binnenkort weer enkele vliegerfeesten. Op 7 oktober is er om halfacht 's avonds bij de dam te Vrou wenpolder een nachtvlieger feest. Het is een schitterend gezicht om te zien hoe een vlieger met een hele kerst boom verlichting door het luchtruim scheert", zegt hij enthousiast. „Ik heb geen idee hoe alles werkt maar een chip regelt de verlichting. Het hele zaakje weegt nog geen zestig gram. - FOTO: HARRY DE LANGE Op 8 oktober is er bij Vrou wenpolder een vredesvlieger dag met stuntvliegers. Ik heb verder in het kader van de uit wisseling tussen de zusterste den Middelburg en Nagasaki een vredes-Nagasaki-hata ge maakt. Hata betekent in het Japans eigenlijk vlag, deze vlieger heb ik gemaakt in de kleuren van de Nederlandse vlag. Ik ben eigenlijk nog op zoek naar een echte authentieke Chinese vlieger maar door de politieke gebeurtenissen kan ik dat voorlopig wel vergeten". Electro heeft een première: THE CANNONBALL FEVER. Commissaris Spiro Edsel, die ernaar streeft in de Senaat te komen, wil een spectaculaire daad stellen om de aandacht op zich te vestigen. Hij t>erbiedt de jaarlijkse Cannónball-auto- race dwars door de Verenigde Staten naar Santa Monica in Califomië. Daarom laat hij op de avond voor de grote race alle chauffeurs van de inge schreven auto's arresteren. Ter wijl de commissaris zichzelf fe liciteert met zijn geslaagde coup, gaat de race toch door, zij het met minder ervaren chauf feurs. Als commissaris Edsel dit ontdekt laat hij in allerijl een wegversperring oprichten. Persoonlijk arresteert hij chauffeur en bijrijder van een Jaguar en zet ze voorlopig in een politieauto. Het tweetal slaagt er echter in zich van de handboeien te ontdoen en er met de politieauto vandoor te gaan. Edsel springt in de ge- confisceerde Jaguar en zet de achtervolging in, richting Santa Monica. En zo geschiedt het dat de Jaguar als eerste bij de finish arriveert en commis saris Edsel niet alleen zijn prestige kwijt is maar ook zijn verstand. THE CANNONBALL FEVER is te zien op donderdag tot en met woensdag om 19.30 uur. Zondag ook om 14.00 uur. DANGEROUS UASIONS draait ook in Electro. Donder dag tot en met dinsdag om 21.30 uur, woensdag om 20.30 uur. In het Bibliotheektheater draait op wier verzoek de film HET RODE KORENVELD VLISSINGEN - Na een zo merstop van ±3 maanden opent de Walk-Inn aan de Mi nister Lelystraat 4 haar deu ren weer. Net als in voorgaande jaren wordt het nieuwe seizoen ge opend met een popdag op za terdag 19 augustus. Aanvang 15.00 uur, einde 24.00 uur, de toegang bedraagt 5.- Voor het eten hoeft men niet naar huis, want tegen 18.00 uur kan men zich tegoed doen aan de barbecue. ZONNEBLOEM - Hoe wel we dit jaar geen zon nebloemwedstrijd hou den komen er toch dage lijks meldingen binnen. De hoogste zonnebloem tot nu toe staat in de Mattiasstraat bij de fam Braam. De hoogte is 3.60 meter. SPREEKBEURT Staatssecretaris mevr. mr. Y.M.C.T. van Rooy houdt op dinsdag 22 augustus in het Gemeen telijk Verenigingsge bouw Oudestraat 9 in Veere een spreekbeurt in het kader van de cam pagne voor de Tweede Kamerverkiezingen. Aanvang 20.15 uur. TENTOONSTELLING - In het Zeeuws Museum wordt onder de titel :Hommage aan J.B. van 25 augustus tot en met 24 september een tentoonstelling gehouden van werken van Boezem. BROOD - De Piek opent op vrijdag 25 augustus het seizoen met het op treden van Herman Brood en his Wild Ro mance. Kaarten in de voorverkoop vanaf 16 augustus bij Leo,s Pla- tenbar en de Piek WEDSTRIJD - Kun je Break Dancen, kom dan naar Break Dance, zater dag 19 aug. van 19.00tot 24.00 uur in "De Schuur .Middelburgse- straat 113 in Oost-Sou- burg.Entree: Fl. 1,50 RENOVATIE - Het inte rieur van de Ned. Herv. Kerk te Serooskerke is dringend aan renovatie toe. Om de benodigde gelden bijeen te brengen, wordt 19 aug. in en rond de kerk een aktiedag ge houden. Op deze aktiedag zullen o.m. de volgende aktiviteiten plaatsvin den: een bazar met ver koop van curiosa, oliebol len, wafels, vis, mosselen, allerlei versnaperingen een verloting aktivitei ten als rad van avontuur, sjoelen, buttons maken enz. In de kerk is een doorlopende expositie van schilderijen over Bij belse onderwerpen.Een alt en een sopraan zorgen voor de muzikale omlijs ting. GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 26 juli tot 9 aug. de vol gende voorwerpen aan gegeven: bankbiljet, een bril met zilverkleurig montuur, dwergpape gaai, labrador, inhoud van een plantenbak, kin dertrui tje, witte porte monnee met inhoud, peu tersandaaltje, kettinkje met hangertje, schakel armbandje, diverse sleu tels een wieldop,een pa raplu, een spijkerbroek met sleutels een kinder- jas, een zwarte rok met stippen een oorbel een linnen tas met handdoek een damestoilettas en een witte tas met inhoud Bij het dierenasiel te Vlissin gen zijn in die periode een zwarte kat met een zwart vlooienbandje en een donkergrijze poes aangegeven. NEDERLANDS - Cur sussen Nederlands voor buitenlanders starten in de week van 21 aug. in het gebouw van de St. Basiseducatie Middel burg Latijnse School straat 12 in Middelburg. Voor informatie en aan melding tel. 01180-16278 tijdens kantooruren). SNUFFELMARKT - Op zaterdag 19 aug. houdt Delta-Band uit Vlissin gen een grote snuffel- marktin de voormalige jeugdherberg aande Breewaterstraat in Vlis singen vanaf 9.30 uur De opbrengst van deze totale leegverkoop is bestemd voor reparatie en ver nieuwing van instrumen ten en uniformen en de verbouwing van de jeugdherberg. VOORLICHTING - Op woensdag 13 september houdt het Nederlands Astma Fonds een rook vrije voorlichtingsavond in verenigingsgebouw aan de Bosweg 7 in Vlis singen. Mevrouw Kersten van de voorlichtings dienst van het Neder lands Astma Fonds zal dia,s over longemfyseem vertonen en de daarbij behorende uitleg geven. Er is gelegenheid tot vra gen stellen. Aanvang 19.30 uur. VAKANTIE - In verband met vakantie van de hulpmiddelenmedewer ker is de hulpmiddelen/ informatieafdeling van Visio Centrum Zeeland voor hulpverlening aan slechtzienden en blinden te Goes Lijnbaan 34 vanaf 29 aug. t/m 25 sept. gesloten. ORIGAMIE - Op maan dagavond 25 sept. start er een beginnerscursus Ori gami in Wijkcentrum ,t Anker in Vlissingen De cursus bestaat uit 8 les sen en wordt gegeven van 19.45 tot 21.30 uur. Voor iedereen die bv. sieraden, kaarten of mobiles wil maken, kan dit het begin zijn van een nieuwe hob by. Opgeven bij Hannie van de Sluis tel. 01196- 12703. BIJZONDERE DIENST - Op zondag 3 sept. is er in de Ontmoetingskerk een interkerkelijke dienst afgestemd op verstande lijk minder begaafden. Aanvang: 10.00 uur. Voorganger is Ds. O. El- seman. Muzikale mede werking van het Middel burgs Jongerenkoor en organist Cees Lievense. TUINFEEST' - Op het terrein van verpleeghuis "Der Boede" in Koude- kerke wordt op zaterdag 19 aug. het jaarlijkse tuinfeest gehouden. De Koudekérkse ringrijders rijden een officiële wed strijd en er zijn meer dan 20 verschillendec demon straties van oude am bachten. Het terrein is vanaf 12.00 uur open voor publiek. De toegang is gratis. ORGELCONCERT - Jan Kleinbussink geeft op 18 aug. een orgelconcert in de Lutherse Kerk in Mid delburg, aanvang om 20.15 uur INFORMATIE - De NS bezoekt met een aantal informatie-auto s diverse cplaatsen in het land om iedereen die dat wenst te informeren over het rei zen per trein in binnen- en buitenland De NS-in- formatie-auto komt op zaterdag 19 aug. van 9.00 tot 17.00 uur tijdens de Mosseldag naar Yerseke. WOLBOOG - De Wol- boog in de Middelburgse Langeviele is ook op koopavond geopend. MARKTCONCERT - In de St. Jacobskerk te Vlis singen wordt het laatste marktconcert van dit sei zoen gegeven op vrijdag 18 aug. door Wim van de Wege student aan het Brabants Conservato rium te Tilburg. Van 12 tot 12.30 uur speelt hij composities van Bach, Krebs en Viene. De toe gang is gratis. EXPOSITIE - In het ka der van 'Zeeland cultuur- maand' wordt er in gale rie Antiquites B. Witte aan de Vlasmarkt te Middelburg een expositie gehouden. Getoond wor den schilderijen, tekenin gen en objecten van Sil via Kooman. De expo wordt geopend op 12 augustus en duurt tot en met 23 september. GEVONDEN - Bij Maxis in Middelburg werden de volgende voorwerpen ge vonden: een paar laarzen Buffalo, maat 44; kinder- schoentje maat 26, blauw; zwarte paraplu; plastic paraplu; papfles; badla ken; rood T-shirt; wit po lo-shirt; kindertasje; blauw kinderschoentje, maatl9; zilveren ring; speelgoedautootje; knuf felbeertje; blauw-wit ge streepte boodschappen tas; pieppoesje, tevens bijtring; diverse zonne brillen; zilverkleurige damesbril; paarse bro che; verschil lende lees boekjes, mijn geheim enz. Donderdag, vrijdag en zater dag om 20.30 uur. In het Schuttershoftheater de laatste week van het Film zomerfestival met iedere dag een andere film tegen een ver laagde entreeprijs. Do. 20.30 uur: A SPACE ODESSY 2001 - de mysteries van het heelal zijn door weinig regisseurs zo intrigerend be licht als door Stanley Kubrick - inmiddels alweer een klassie ker en een van de beste films ooit gemaakt. Vr. 20.00 uur: BAGDAD CAFE was verleden jaar een van de grootste bioscoophits. Deze aandoenlijke, grappige komedie van Percy Adlon over de belevenissen van Frau Munchhausen uit Rosenheim in Beieren die na een ruzie met haar man in een motel terecht komt in de ivoestijn ergens tussen Disneyland en Las Ve gas. Vr. 22.30 uur: STRAW DOGS. Dustin Hoffman (Rain- man) schittert in deze beklem mende film van Sam Peckin- pah. Hoffman speelt een Ame rikaanse wiskundige wiens pa cifisme tot het uiterste be proefd wordt nadat hij met zijn Britse vrouw George in een afgelegen dorpje is gaan wonen. Za. 20.00 uur: BAGDAD CA FE. Za. 22.30 uur: ANGEL HF1ART is een mysterieuze film van Alan Parker met Mickey Rourke, Liza Bonet en Robert de Niro. Mickey Rourke krijgt als morsige privé-detective Harry Angel een opdracht die hem meer in verwarring zal brengen dan goed voor hemis. Zo. 20.30 uur: STRAW DOGS. Ma. 20.30 uur: AU REVOIR LES ENFANTS behandelt een ingrijpende gebeurtenis in het leven van regisseur Louis Mal le. Julien, een twaalfjarig jon getje, staat model voor de jonge Malle - in 1944 ioordt hij om veiligheidsredenen samen met zijn oudere broer naar een katholieke kostschool ge stuurd. Op een dag komt er een nieuwe jongen op de kost school, die zich wat afzijdig houdt. Het on-Frans klinkende Kippelstein zet hem aan het denken, maar wat een jood is moet zijn broer hem uitleggen „ze zijn slimmer dan wij en hebben Jezus vermoord". Wat dit alles impliceert, realiseert Julien zich pas als de Gestapo zich aandient. Film behoort tot een van de favoriete films van de programmeerders van de Middelburgse filmtheaters - en zij bevelen deze film dan ook van harte aan. Di. 20.30 uur: GOODMOR- NING BABYLONIA van de makers van KA OS, de gebroe ders Taviani over twee broers uit Toscane die naar Amerika emigreren en daar werk vin den in Hollywood op de filmset van DW Griffith als decorbou- wers. Wo. 20.30 uur: MARIA'S LOVERS van Andrei Koncha- lovsky, een sfeervolle liefdes geschiedenis met schitterende rollen van Natasja Kinski en John Savage. Ook Alhambra 1 heeft een première te melden: LETHAL WEAPON 2. Net zoals in het eerste deel draait alles weer om de twee „rough guys" Roger Murtaugh (Mel Gibson) en Martin Riggs (Danny Glover), die als keiharde, niets ontzien de, maar goudeerlijke recher cheurs een gigantisch drugs syndicaat op het spoor komen. Van hun bazen krijgt het tweetal echter de opdracht om een accountant te beschermen, die met de dood is bedreigd. Daar voelen ze niets voor, tot dat duidelijk ivordt dat deze toevallig met het drugssyndi caat te maken heeft dat ze pro beren op te rollen. Omdat de accountant op het punt staat om het een en ander over de drugsorganisatie los te laten willen de dealers hem zo snel mogelijk om zeep te helpen. Om dat ze lukt kun je het best zelf gaan kijken, want „Lethal Weapon 2" is zo mogelijk nog spannender dan het eerste deel. De stunts zijn weer ijzingwek kend knap en de film zit weer barstensvol actie. LETHAL WEAPON 2 is tot en met woensdag te zien om 19.00 en 21.30 uur. Zaterdag-, zondag- en ivoensdagmiddag is er een extra matineevoorstel ling om 14.00 uur. In Alhambra 2 gaat het doek op voor de THREE FUGAHVES. Donder dag tot en met woensdag 19.00 uur. Om 21.30 uur kunnen de filmliefhebbers kijken naar LICENCE TO KILL. Deze film is ook tot en met ivoensdag te zien. Voor de jeugd is er op za terdag-, zondag- en woensdag middag een Nederlandstalige film, TARAN EN DE TO VER- KETEL.

Scheldebode | 1989 | | pagina 11