Gebroeders Flint op Humor met een tikje Damplein satire Goesenaar Matty Verkamman stelde uniek standaardwerk samen Primeur in Alhambra II Dus altijd een 2e kleurenfoto gratis! Badrit van De Zeeuwen Westkappelaars anno 1930 in Zeeuwse bibliotheek 'Ko FOTOROLLETJES HALVE PRIJS bij inlevering van een vol fotorolletje. AGFA SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 film, Cruijff Tip van de week Stopper Zomerfestival 60 METER Adviesprijs 27.50 Onze prijs De historie van Oranje 1905-1989 door Rien de Jonge GOES - „Het Nederlands Elftal", een boek dat bin nenkort verschijnt zal ongetwijfeld een warm ont haal krijgen bij vele voetbalsupporters en wellicht ook bij anderen. In dit unieke standaardwerk over de historie van Oranje, vanaf de beginperiode 1905 tot 1989, worden scherpe analyses en opmerkelijke interviews afgewisseld met onthullende achter grondverhalen en cijfermatige gegevens. Het boek dat 440 bladzijden telt en geïllustreerd is met 800 fraaie foto's, waarvan de helft in kleur, werd samengesteld door de Goesenaar Matty Ver kamman, sportjournalist bij het dagblad Trouw. Verkamman kreeg daarbij de medewerking van vooraanstaande collega's als: Kees Jansma, Bob Spaak, Johan Derksen, Lex Muller, Henk Mees en Ruud de Paauw. Er is drie jaar aan het boek ge werkt. Matty Verkamman, Zeeuw van geboorte en sinds 1974 na een periode Amsterdam, weer neergestre ken in zijn geliefde provincie is bij het samenstellen van dit boek dan ook niet over één nacht ijs gegaan. „Het heeft dan ook heel wat zweetdruppels gekost voordat alles kant en klaar was", merkt hij op. „Maar nu het zover is kunnen we terugzien op een karwei die de moeite waard was om aan te pakken. Ik heb er dan ook veel plezier aan beleefd, want uiteraard kom je in contact met vele prominenten". Toen Verkamman destijds aan diens grote idool uit zijn zijn plan om de complete ge schiedenis van het Nederlands elftal onder de loupe te nemen, voorlegde aan Voetbal Inter national, uitgever De Week bladpers toonde men zich di rect enthousiast. Verkamman: „Samen met mijn collega's kon ik dus aan de slag. Persoonlijk had ik al jarenlang een foto archief bijgehouden over het Nederlands Elftal, zodat we behoorlijk uit de startblokken kwamen. Daarna volgde veel speurwerk om uiteindelijk ge stalte te kunnen geven aan dit lijvige boek". Het eerste exemplaar daar van zal op donderdag 3 augus tus in Schiedam door Johan Cruijff worden overhandigd jeugdjaren Faas Willekes. Dit gebeurt voor de wedstrijd SVV-Barcelona. In het boek zijn twee verhalen gewijd aan Johan Cruijff. Vooral aan de beginperiode van deze super star wordt- veel aandacht be steed. Interessant is het om te vernemen dat de toenmalige bondscoach Dennis Nevill reeds in 1965 Cruijff wilde la ten opdraven in het Neder lands Elftal. Maar daar staken Ajax-coach Rinus Michels en vooral clubarts dokter Rolink een stokje voor. De rancune van Rolink ten opzichte van het nationale team ging zo ver dat het debuut van Cruijff in Oranje pas zijn beslag kreeg in september 1966. Smeuïg zijn ook de verhalen over het gouden binnentrio van weleer: Lenstra-Wilkes- VLISSINGEN - Op 12 juli arriveerde Naamloos de Tweede, gevonden in Dishoek, in het Vlissingse asiel. De dag erna belde de eigenaar en zou nog dezelfde dag de hond komen halen. Niet verschenen. Naamloos is een geweldige hond dus mag hij deze week in de rubriek. Het is een zwart/witte bastaard, een reu en zal zo rond de twee jaar oud zijn. Hij is makkelijk in de omgang en ontzet tend vrolijk van aard. Wie zich over deze hond wil ontfermen kan fontact opnemen met het asiel, telefoon 01184-60333. Nog niet behandeld is het probleem heupdysplasie, ook wel H.D. genoemd, een afwijking aan de heupgewrichten welke voorkomt bij diverse hondenrassen. Veel honden moeten voor ze de fokkerij ingezet worden geröntgend worden om te kijken of ze afwijkingen in de gewrichten hebben die passen bij heupdis- plasie. Ook voor bastaardhonden geldt dit. HD is een 100% erfelijke afwijking die soms weinig, soms ernstige gevolgen kan hebben. Sommige honden vertonen in hun eerste levensjaar al grote pro blemen zoals moeilijk lopen, stijf lopen met opgebogen rug of koehakkig lopen. Daarbij is nogal eens sprake van extreme pijn. De afwijking zoals zichtbaar is op de röntgenfoto zegt op zich niets over de problemen die de hond ermee zal/kan krijgen. Bij het constateren van deze afwijking kan de eigenaar hel pen door te letten op een aangepast rantsoen, eventuele medicij nen en een aangepaste training. Wie deze zorg voor zijn hond over heeft maakt dat een hond met HD opknapt en een aan vaardbaar leven kan leiden. Volgende week meer over de opera tieve ingreep. Mattie Verkamman, samensteller van „Het Nederlands Elftal 1905-1989. Rijvers en uit het recente ver leden de pennevrucht van Kees Jansma over het EK in Duitsland. Jansma was toen de enige journalist die in het zelfde hotel bivakkeerde waar ook de Oranje-spelers waren ondergebracht. Dat leverde achtergrond informatie op om van te smullen. De oudste ge schiedenis van Oranje wordt uit de doeken gedaan door Bob Spaak. De eerste wedstrijd op 30 april 1905 tegen de Belgen in Antwerpen werd na verlen ging met 1-4 verloren. VLISSINGEN - De motor en autoclub de „Zeeuwen" uit Vlissingen houdt op donder dagavond 3 augustus een ba drit voor automobilisten en motorrijders in Westkapelle. Deze rit voert over goed be gaanbare Walcherse binnen wegen. De gemiddelde snel heid is 24 km per uur. Het puz zelreglement Midden-Zeeland is van toepassing. Deelname is mogelijk voor leden en niet-leden in de A- klasse (ervaren rijders) of in de B-klasse (beginners). De rit is uitgezet door P. Bimmel uit Vlissingen. Van 19.00 tot 20.00 uur kan worden ingeschreven in café Kasteel van Batavia, Zuidstraat 143 te Westkapelle, waar ook de prijsuitreiking wordt gehouden. De oud-Goesenaar Frans de Munck, die 31 interlands op zijn naam heeft staan en onder andere furore makate tijdens de wedstrijd voor het Ram penfonds Frankrijk-Neder land in Parijs (1953) komt ook volop in de schijnwerper. Er was nog een andere Goesenaar die drie keer voor Oranje uit kwam, namelijk Toine van Renterghem, geboren in 1885 en overleden in 1967. Hij po seert op een foto uit 1907 toen hij zijn eerste'interland speel de. Trouwens ook de Middel burger Bram Carol heeft eens het. oranje shirt om de schou ders gehad. Dat gebeurde tij dens de laatste wereldoorlog, toen in Duitsland te werkge- stelde Nederlandse voetballers een nationaal team formeer den dat tegen Belgisch Vlaan deren uitkwam. Uiteraard ontbreken ook de „gouden jaren" van het Neder lands Elftal niet in het boek. De „we gaan naar Rome" pe riode toen Nederland zich via een 9-3 zege op België en een 5-2 op Ierland kwalificeerde voor het WK (1934). Legenda rische namen uit die tijd: Bep Bakhuijs, Kick Smit, Leen Vente 'en anderen. Overigens werd Oranje in die eerste WK-wedstrijd door Zwitserland uitgeschakeld (2- 3). En de echt magere jaren van het Nederlands Elftal worden ook niet vergeten. De 8-2 ne derlaag tegen Engeland in Huddersfield, toen we nog zonder „stopper" speelden deed de deur dicht. Toen ging ook bij ons het roer om en koos men voor een nieuw systeem, met Henny Mohring voor het eerst in de rol van „laatste man". De dubbelrol van Karei Lotsy wordt uit de doeken ge daan door Matty Verkamman. Interviews met diverse bonds- coaches, de periode rond 1900, - FOTO TANNIE DE JONGE. toen voetbal nog een elite sport was en de botsing die daarop volgde met arbeiders jongens die later tegen een bal gingen trappen; de invoering van het betaalde voetbal, kortom alles wat belangrijk is passeert de revue in dit boek.Het boek kan de toets der kritiek glansrijk doorstaan. Verkamman, die al eerder over doping in de sport en over de Olympische Spelen een boek liet verschijnen over „Het Nederlands Elftal": „Ons uit gangspunt was om er iets ap arts van te maken. Hopelijk zijn we daarin geslaagd. Voor taan verschijnt elk jaar een supplement van 200 bladzijden over Oranje". De gebonden versie van „Het Nederlands Elftal" is in de boekhandel straks te koop voor 89.-. De ongebonden versie kan alleen worden be steld bij Voetbal Internatio nal. Daarvoor betaalt men 59.-. GOES -De theatergroep De Gebroeders Flint komt woens dag 3 augustus met 'Zondag' het Damplein in Middelburg. Het straattheater start om 20.30 uur. MIDDELBURG - In de maand augustus zijn er in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg verschillende exposities. In het souterrain worden tot en met 28 augustus schilde rijen ten toon gesteld van Sanny de Graaf. In de expositieruimte is er een foto-tentoonstelling inge richt, die '100 jaar Leger des Heils in Middelburg' laat zien. De foto's zijn te bezichtigen tot en met 16 augustus. Op de 2e verdieping laat het Zeeuws Documentatiecentrum foto's zien van Eva Besnyö, onder de titel 'Westkapelle eind jaren '30'. Deze tentoon stelling laat een twintigtal fo to's zien van de bekende Am sterdamse fotografe Eva Be snyö. Zij bracht voor de 2e Wereldoorlog vaak de zomers door in Westkapelle en maakte deel uit van de kring rond de schilderes Charlie Toorop. De Westkappelaars die vaak voor Charlie Toorop hebben geposeerd, zijn door Eva Besnyö gefotografeerd. De foto's van Westkappelaars in hun gewone doen zijn cul tuur-historische monumenten. Een bijzondere schenking maakte het mogelijk dat het Zeeuws documnetatiecentrum deze foto's kon aanschaffen. Deze expositie loopt tot 16 sep tember. ADVERTENTIE De Gebroeders Flint gaan met 'Zondag' in op het oer-Hol- landse gereformeerde 'zon dag-gevoel'. Met het hele gezin er op uit, de sudderlapjes met bloemkool. Maar hoe is dat in deze maatschappij met z'n snelwegen, wegrestaurants, Spaanse vakanties, bejaar denzorg, vervagende normen, criminaliteit en secure rity- bedrijfjes. 'Zondag' is even humoris- beste traditie van het genre. vr. 20.00 uur: TOP GUN is een sfeervolle film met span nende luchtgevechten. De MIDDELBURG - De film- meest spectaculaire vliegfilm tisch als satirisch. De muziek speelt een grote rol en heeft hier en daar opera-invloeden, mede dankzij de vocale in breng van Jannie Prangen. De muziek is van Paul Pre- nen en Felix Strategier. De uitvoering is in handen van Miny Dekkers, Jannie Pran gen en Jan Reijnierse. Als ex tra speler is Jan Floor aange trokken. De regie is in handen van Peter van der Linden. programma's zien er als volgt uit: FILMPROGRAMMA DELBURG MID- do. 19.30 en 21.30 The Naked Gun vr. 19.30 en 21.30 The Naked Gun za. 19.30 en 21.30 The Naked Gun zo. 14.00 Dirty Dancing, 19.30 The Naked Gun, 21.30 Rain Man. ma. 19.30 The Naked Gun, 21.30 Rain Man di. 19.30 The Naked Gun, 21.30 Rain Man wo. 20.30 Rain Man SCHUTTERSHOFTHEATER Filmzomerfestival do. 20.30 Spoorloos vr. 20.00 Top Gun, 22.30 Frantic za. 20.00 Top Gun, 22.30 Frantic zo. 20.30 Dirty Dancing ma. 20.30 The Unbearable Lightness of Being di. 20.30 The Milagro Beanfield War wo. 20.30 Vertigo BIBLIOTHEEKTHEATER do. 20.30 Rain Man vr. 20.30 Rain Man za. 20.30 Rain Man ma. 20.30 Frantic di. 20.30 The Unbearable Light ness of Being wo. 20.30 The Unbearable Light ness of Being Zesde week van het Filmzo merfestival in het Schutters hoftheater, iedere dag een an dere film tegen een geredu ceerd tarief. do. 20.30 uur: SPOORLOOS Film van George Sluizer met een prachtige bekroonde hoofdrol van Johanna ter Steeg. Beklemmende film over een jong stelletje dat verliefd door Frankrijk reist op weg naar Spanje. Halverwege de reis verdwijnt zij opeens, spoorloos zoals de titel aan geeft. Pas in de laatste minuut wordt het sinistere geheim onthuld, even morbide als ver rassend, nauwelijks een op luchting na die lange minuten van onzekerheid, waarin steeds meer mensen in de zaal angstig naar adem zitten te happen. Een thriller dus in de van dit moment. Goede rollen van Tom Cruise en van Kelly McGillis. vr. 22.30 uur: FRANTIC is de meest recente film van Ro man Polanski met in de hoofd rollen Harrison Ford en Em- manuelle Seigner. Een bijzon dere spannende thriller waarin evenals in Spoorloos de vrouw plotseling verdwijnt, za. 20.00 uur: TOP GUN za. 22.30 uur: FRANTIC zo. 20.30 uur: DIRTY DAN CING De succesfilm van ver leden jaar, met Patrick Swazie in de hoofdrol. ma. 20.30 uur: THE UN BEARABLE LIGHTNESS OF BEING was ook zo'n grote succesfilm verleden jaar. De driehoeksverhouding van To- mas met Tereza en met de schilderes Sabina, dat zich af speelt tegen de achtergrond van de bezetting van Praag ('68). Prachtige rol van Juliëtte Binoch als Tereza. di. 20.30 uur: THE MILA GRO BEANFIELD WAR FILM van Robert Redford over een kleinde nederzetting in New Mexico, bevolkt door arme, maar niet ontevreden boeren. Een projektontwikke- laar wil op die plaats een groot pretpark bouwen de plaat selijke bevolking keert zich langzaam tegen deze plannen. Prachtige muziek van Mau rice Jarre. wo. 20.30 uur: VERTIGO van Alfred Hitchcock. Deze film heeft een ingewikkelde en verrassende intrige waar we weinig over zullen verklap pen. Vertigo is een van de best en spannendste films van Hitchcock, met goede rollen van James Stewart en Kim Novak. EXTRA VOORSTELLIN GEN van het Filmzomerfesti val in het Bibliotheektheater: maandag om 20.30 uur Frantic en dinsdag en woensdag om 20.30 uur The Unbearable Lightness of Being. Dirty Dancing zo.-middag 14.00 u. in Electro. Officieel is dit de laatste week van het Filmzomerfesti val. Door het succes vindt een verlenging plaats van twee weken met o.m. Ran van Ku rosawa, Bagdad Cafe, Life of Brian, 9te weeks, Jean de Flo- rette en vele anderen. De film beschrijvingen van dit Film- zomer Extra programma staan allemaal in de Film krant. Fragment uit Three Fugitives. Draait in Alhambra II. VLISSINGEN - Alhambra in Vlissingen brengt de Neder landse primeur "Three Fugiti ves". Donderdag draait de film om 19.00, 21.45 uur en natuur lijk ook op de andere dagen. Gebroeders Flint straattheater op z'n best - FOTO: JUTKA RONA "THREE FUGITIVES" Wanneer de bankrover Lu cas wegens goed gedrag voor waardelijk wordt vrijgelaten, is hij vastbesloten zijn leven te beteren. Hij begeeft zich met zijn in de gevangenis ver diende geld naar een bank om daar een rekening te openen. Hij treft het niet.... want wanneer hij voor het loket zit te wachten vliegt de deur open en stormt Ned Perry binnen, de meest onbeholpen, knullige en onhandige bankrover, die Lucas in zijn carrière heeft meegemaakt. Hij glimlacht meewarrig als hij die 'ama teur' aan het werk ziet. Het la chen vergaat hem echter wan neer Perry Lucas uitkiest als gijzelaar om zich op die ma nier van een veilige aftocht te verzekeren. Erger wordt het nog wanneer er buiten een flinke politiemacht hen op wacht. Niemand van de politie ge looft maar één seconde dat Lucas onschuldige toeschou wer was. Lucas beseft dat dit Video-cassette E180 geschikt voor het systeem VHS (speelduur 3 uur) ca^Sfn%e°de deze "UCfcHCt op centra en. Sla-fruit-groentewasser van Emsa met trekkoord. U kunt er mee wassen en direkt drogen zonder de inhoud over te hevelen. kans naar maak BI n Transparante wespenvanger, werkt zonder chemische hulpstoffen zeer effectief tegen wespen. Zowel hangend als staand te gebruiken Formaten: 9 x 9 cm 9 x 11 cm 9 x 13 cm Droogmolen de Luxe. Zeer stabiele konstruktie en traploos instelbaar. 60 meter drooglengte tussen de blank geanodiseerde armen. Geldt niet voor nabestellingen en zwart/wit, Bij Blokker met fotoservice. geen manier is om een succes volle bankroof te plegen en besluit -noodgedwongen- het heft in eigen handen te nemen. Met zijn routine weet hij met zijn 'maat' aan de politie te ontsnappen. Tijdens hun vlucht leren de beide mannen elkaar beter kennen. Perry legt Lucas uit waarom hij tot die bankover val was overgegaan. Hij moest geld hebben om zijn zieke dochtertje een goede behande ling te kunnen geven. Hun gedwongen samenzijn en hun gemeenschappelijke vlucht voor de politie heeft een band tussen beide mannen doen ontstaan. De keiharde Lucas wordt vertederd door de aanhankelijkheid van Neds dochtertje. Hun enige uitweg is over de Canadese grens te komen. Na veel angstige en komische momenten slaagt Lucas er in de grens te over schrijden. Zijn pas verworven vriend Ned en zijn dochtertje Meg kunnen terug naar huis want voor de politie was en is Lucas de bankovervaller. Een onverwachte gebeurtenis geeft het verhaal echter een andere wending. De filmagenda van Alhambra I en II ziet er als volgt uit: donderdag 19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Licence to Kill en Three Fugi tives (II). vrijdag 19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Licence to Kill en Three Fugitives (II). zaterdag 14.00 Licence to Kill en Taran en de Toverketel (II) 19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Licence to Kill en Three Fugitives (II). zondag 14.00 Li cence to Kill en Taran en de Toverketel (II) 19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Licence to Kill en Three Fugitives (II). maandag 19.00 Licence to Kill en Three Fugi tives (11)21.45 Licence to Kill en Three Fugitives (II). dins- dag 19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Li cence to Kill en Three Fugiti ves (II). woensdag 14.00 Li cence to Kill en Taran en de Toverketel (11)19.00 Licence to Kill en Three Fugitives (II) 21.45 Licence to Kill en Three Fugitives (II).

Scheldebode | 1989 | | pagina 11