Ondanks het mooie weer toch heel veel bezoekers unu| Meidengroep in Cosmo ZEELAND Filmnieuws Elctro Badrit Mieren in huis en daar buiten Het kwaad straft zichzelf Slecht geweten SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 JULI 1989 309 Kastelen Autopuzzelrit van „Scheldegouwen" Legoland film: Tequila Sunrise Recreanten openen Regenboogkoers Gevonden i Grote Lego-Kijk-en-doe show GOES - In het sportcentrum Goes in het recrea tiegebied 'De Hollandse Hoeve' is een grandioze Lego Kijk-en-doe show aan de gang. Tot zondag 6 augustus kunnen klein en groot er nog terecht. Op een striptentoonstelling kunnen de bezoekers zien hoe een strip tot stand komt en natuurlijk lig gen er stapels stripboeken om uren in te lezen. Daarnaast worden ook tekenfilms vertoond. Tus sen de lego-taferelen kan de jeugd naar hartelust bezig zijn met de bouwsteentjes, er kan woren ge tekend en gekleurd, kortom, ieder kan zich creatief volledig uitleven. De Kijk-en-doe show is elke dag open van 10.30 tot 17.00 uur; op donderdag ook tot 21.30 uur en op zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De entreeprijs voor groot en klein is één gulden. In de show staan 'schepen' centraal. Zo is er onder meer een prachtig model van de 'Ti tanic' het grote passagiers schip, dat op haar eerste reis op een ijsberg botste en in de diepte verdween. Aan dit schip dat ruim twee meter lang is, werd 158 uur gebouwd. En dan te weten dat dit nog niet eens het grootste model van de expositie is! Voor een maquette van 'zeebodemon derzoek' zijn meer dan 20.000 stenen gebruikt en onder èn boven de waterspiegel is er van alles te zien. Indrukwek kend is ook het olieboorplat form compleet met een olie tanker. Natuurlijk ontbreken ook de bekende lego-taferelen niet. De ridders bewaken con stant hun kastelen. De lego- trein rijdt door miniland en de monorail suist over een verre planeet. Het allerleukste is mis schien nog wel het grote 'zo- mer-eiland'. Op dit eiland aan de voet van de vuurtoren, spe len zich allerlei zomerse avon turen af. Er wordt gezwom men en gevist. Er varen surf planken, vissers bootjes en ple zierjachten. Er staan huisjes, cafe's met terrasjes en bad- BIGGEKERKE - MAC „Scheldegouwen" houdt op woensdag 26 juli een autopuz- zelrit. De start is vanuit de Kaasboer en de route gaat over de Waleherese binnenwe gen De deelnemers kunnen in schrijven vanaf 18.30 uur bij de Kaasboer te Biggekerke. Daar wordt later op de avond ook de prijsuitreiking gehou den. Er is een vrije start tussen 19.00 uur en 20.00 uur en iedere deelnemer ontvangt een prijs. Voor informatie kunt u bellen 01180-34371. hokjes. Oma zit op een stoeltje in de zon, de badmeester houdt alles in de gaten en kinderen spelen onder het toezicht van de moeders. Er is werkelijk te veel om op te noemen. Hoe langer je er naar kijkt hoe meer details er worden ont dekt. Het is ongelooflijk wat er van de simpele rechthoekige steentjes te maken is. Ieder die de show bezoekt, is volop in de gelegenheid op met de stenen te bouwen en te spelen. Boven dien kan iedereen meedoen aan de raadwedstrijd. Het lego-bouwsysteem is in 1949 ontstaan en de daarop vol gende jaren telkens verbeterd. Er kwamen veel nieuwe ele menten bij, maar het systeem van de nopjes is nooit veran derd en dat maakt het moge lijk dat alle lego- en duplo- elementen met elkaar gecom bineerd kunnen worden. De naam lego is een samenvoe ging van de Deense woorden 'LEg GOdt', wat speel goed be tekent. Ondanks het mooie weer trekt de Lego show dagelijks grote aantallen bezoekers. - FOTO: TANNIE DE JONGE. In Denemarken ligt een compleet attractiepark onder de naam Lego-land. Hier vindt de bezoeker beziens waardigheden uit de gehele wereld gebouwd van lego-ste nen. Naast een brok Alp ligt een lap oerwoud en het 'vrij heidsbeeld' staat er te pronken of het in Denemarken thuis hoort en niet op de kade voor Manhattan. Naast delen van Zweden en Noorwegen vindt de bezoeker ook een karakte ristiek stukje Amsterdam met fraaie koopmanshuizen aan een gracht, een ophaalbrug er- tover en bootjes in het water. Een wand van tweeëneenhalf miljoen lego-steentjes vormt de Mount Rushmore in Zuid- Dakota De hoofden van de Amerikaanse presidenten VLISSINGEN - Vrijdag 28 juli treedt de nieuwe Nederlandse meidengroep Gimmick op in discotheek Cosmo aan de Voltaweg. Op het repertoire van Gimmick staan nummers van James Brown en Aretha Franklin. MIDDELBURG - Het pro gramma van Electro ziet er als volgt uit: The Naked Gun: donderdag 19.30 en 21.30 uur; vrijdag 19.30 en 21.30 uur; zaterdag 19.30 en 21.30 uur; zondag 19.30 uur; maandag 19.30 uur; dinsdag 19.30 uur; woensdag 20.30 uur. Rain Man: zondag 21.30 uur; dinsdag 21.30 uur; dinsdag 21.30 uur. In het Schuttershoftheater is het filmzomerfestival aan de gang. Het programma al daar ziet er als volgt uit: The Name of The Rose: don derdag 20.30 uur. Empire of The Sun: vrijdag 20.00 uur. Goodmorning Vietnam: zater dag 20.00 en 22.30 uur. U2, Rattle and Hum: zondag 20.30 uur. Cry Freedom maandag 20.30 uur. The Color of Money: dinsdag 20.30 uur. Die Hard: woensdag 20.30 uur. Biblotheektheater: Rain Man: donderdag 20.30 uur; vrijdag 20.30 uur; zaterdag 20.30 uur. The Name of The Rose: dindag 20.30 uur. Kleine omschrijving van de films. THE NAME OF THE ROSE: film van Jean Jacques An- naud (regisseur van De Beer) naar het bekende boek „De naam van de Roos" van Um- berto Eco met uitstekende rol len van Sean Connery en F. Murray Abraham (Saliere in Amadeus). Moord, intriges en muystiek in een Middeleeuws klooster. EMPIRE OF THE SUN: film van Steven Spielberg naar de gelijknamige semi- autobiografische roman van J.G. Ballard over de 11-jarige Jim Graham die in 1941 vanuit een zeer beschermde positie, zonder zijn ouders, in een Ja pans interneringskamp in China terechtkomt. GOODMORNING VIET NAM: film van Barry Levin- son die ook Rain Man regis seerde met een magistrale rol van Robin Williams als disjoc key in Saigon 1965. Een kome die waarin echter op een knappe manier de ellende in Vietnam zichtbaar wordt. U2, RATTLE AND HUM: registratie in kleur en zwart wit van de 'Joshua Tree' tour nee van U2 door de VS in 1987. Gastoptreden van BB King. Indrukwekkende concert film!! CRY FREEDOM: film van Sir Richard Attenborough, in drukwekkende film over en tegen apartheid in Zuid-Afri- ka. Een getuigenis van de vriendschap tussen de zwarte actievoerder Steve Biko en de blanke journalist Donald Woods. Biko sterft in de ge vangenis na mishandeld te zijn, Woods vlucht naar Enge land om de waarheid over Biko aan het licht te brengen. THE COLOR OF MONEY: Eddy Felson uit de klassieker 'The Hustler' ('61) keert we derom in de persoon van Paul Newman terug als biljartfeno meen, ditmaal niet zelf in actie maar als exploitant van een lucratieve kroeg en als spon sor van veelbelovende balkun stenaars. Een van zijn ontdek kingen is Vincent, gespeeld door Tom Cruise, samen op weg naar de top? DIE HARD: bijzonder ge slaagde en spannende actie film over een politieman (Bruce Willis) die zelf een gue- rilla-oorlog begint tegen een groep terroristen die een to renflat hebben bezet. Adem loos!! VLISSINGEN - In Alham- bra I en II in Vlissingen kun nen de filmliefhebbers de vol gende films (met aanvangs tijd) bewonderen. Alhambra I Vlissingen: Li cence to Kill: donderdag: 19.00, 21.45 uur; vrijdag: 19.00, 21.45; zaterdag: 14.00,19.00, 21.45 uur; zondag: 14.00, 19.00, 21.45 uur; maandag: 19.00, 21.45 uur; dinsdag 19.00, 21.45 uur; woensdag: 14.00, 19.00, 21.45 uur. Alhambra 2 Vlissingen: Te quila Sunrise: donderdag 19.00 uur, vrijdag 19.00 uur, zater dag 19.00 uur, zondag 19.00 uur, dinsdag 19.00 uur, woensdag 19.00 uur. Dangerous Liaisons: donderdag 21.45 uur, vrijdag '21.45 uur, zaterdag 21.45 uur, zondag 21.45 uur, maandag 21.45 uur, dinsdag 21.45 uur, woensdag 21.45 uur. Taran en de Toverketel: zaterdag 14.00 uur, zondag 14.00 uur, woens dag 14.00 uur. Dale McKussic wil graag ophouden... maar niemand helpt hem daarbij. Jarenlang was hij tussenhandelaar in de drugshandel en dat heeft hem bepaald geen windeieren ge legd, maar hij realiseerde zich dat de handel waarin hij zat verstrekkende en onaange name gevolgen voor veel men sen heeft en daarom besloot hij er mee op te houden. Een van de mensen die daar niet zo gelukkig mee is, is zijn ex- vrouw. Zij is gewend aan de luxueuze levensstijl die sa menhangt met het inkomen van een drugshandelaar en ziet er niet tegenop om Mac, zoals iedereen McKussic noemt, te dreigen met stappen te ondernemen om Mac het voogdijschap over hun zoon Cody te laten ontzeggen. Dan is er ook nog Mac's neef, Lin- droff, een kleine misdadiger, die graag wil profiteren van Mac's naam in de onderwe reld. Iemand die wel graag zou zien dat Mac uit de wereld van drugs zou stappen is zijn beste vriend sinds hun schooltijd, Nick Frescia. Maar Nick heeft daar ook professioneel belang bij, want Nick is een smeris. Hij is zojuist benoemd tot Hoofd van de Narcotica-bri gade in Los Angeles. Nick's superieuren hebben hem in feite 'n ultimatum gesteld. Mac moet de drugshandel uit en de gevangenis in Ofschoon ze dus tegengestelde belangen hebben, zijn Mac en Nick toch altijd bevriend gebleven. Ze hebben sinds hun schooltijd dezelfde interesses. Het ge- beuk van de branding, snelle auto's en aantrekkelijke vrou wen. Een van deze interesses heeft betrekking op de knappe eigenares van 'n sjiek Ita liaans restaurant, waar Mac al een aantal jaren stamgast is. En niet alleen voer het voor treffelijke eten ofschoon hij nooit de moed heeft kunnen opbrengen om de eigenares, Jo Ann Vallenarie, ooit mee uit te durven vragen. Hoe 't verder afloop moet men beslist gaan zien. Washington, Jefferson, Roose velt en Lincoln ogen wat hoe kiger dan de echte, maar wie let daar op. Alle miniaturen in Lego- land worden om de vier jaar geheel vervangen. Omdat de toorts van het vrijheidsbeeld langzaam bruin wordt, de gi raffes hun fel gele kleur ver liezen en het knalrode draai orgel op een Amsterdamse brug door de jaren heen rose wordt. En dat te bedenken dat per soneelsleden van Legoland drie maanden nodig hebben om het Deense koninklijk pa leis Amaliënborg na te bou wen. Negenhonderdduizend steentjes en veertigduizend raampjes moeten stuk voor stuk aan elkaar worden ge lijmd en dat eindprodukt gaat over vier jaar naar de schroot hoop. Daarvoor moeten de be- roepslegoërs Amaliënborg op nieuw hebben 'opgebouwd. VLISSINGEN - De Motor en Autoclub de „Zeeuwen" uit Vlissingen houdt op dinsdag ochtend 1 augustus een badrit voor automobilisten en motor rijders in Vrouwenpolder. Deze rit voert over goed be gaanbare Walcherse binnen wegen. De gemiddelde snel heid is 24 km per uur. Het puz zelreglement Midden-Zeeland is van toepassing. Deelname is mogelijk voor leden en niet- leden in de A-klasse (ervaren rijders) of in de B-klasse (be ginners). De rit is uitgezet door A. Wouters uit Oost Souburg. Van 19.00 tot 20.00 uur kan worden ingeschreven in het VW-kantoor Dorpsdijk 19 te Vrouwenpolder. 'S-HEERENHOEK - De tweeen veertigste Regenboog- koers die zondag 13 augustus in 's-Heerenhoek wordt verre den, start om 13.00 uur met een wedstrijd over 40 kilometer voor recreanten. Iedere enigzins geoefende trimmer vanaf 17 jaar, die in het bezit is van deugdelijk materiaal en een valhelm, kan zich nog aanmelden bij de se cretaris van de organisatie R. van 't Westeinde, telefoon 01105-2439. MIDDELBURG - In de pe riode van 2 juli t/m 19 juli 1989, zijn bij de gemeentepoli tie te Middelburg, de navol gende voorwerpen als gevon den aangegeven: 1 Bruine jas Eastrun, maat XL, 1 paar witte leren brom fietshandschoenen, 1 autora dio box, 1 plastic tas Hema, inhoudende spinner, bad- schuim, batterijen en hoesje, 1 gouden armband, 1 wieldop van Mercedes, 1 gouden baby- ring „E", 1 witte wieldop, 2 Opel sleuters, 10 Duitse Euro cheques, 1 boot met peddels, oranje, 1 wit damesvest maat 40, 1 tas met tentartikelen, 1 fietssleutel, Neimann, 1 horlo ge, zilverkleurig, merk Pirofa, 1 horloge, rond model, met zwart bandje, 1 kinder schoentje, maat 22, lila/roze, 1 d.grijs herencolbert, maat 50, 2 nat. platenbonnen a 25.-, div. bankbiljetten, div. sleutels, 1 bril in groene etui, 1 regenpak in hoes, grijs met rood, 1 adressenboekje, 1 goudkleu rige ketting met edelsteentje, 1 Skoda wieldop, zwart, 1 da meshalsdoek goudkleurig, 1 lorussport, horloge (Chistian), 1 zwarte knipportomonnee met inhoud. OOSTKAPELLE - Wie het over mieren heeft be doelt meestal de rode bos mier. In de vakantie komen we tijdens boswandelingen soms oog in oog te staan met hun kunstige bouwwerken. Grote, niet zelden meer dan één meter hoge koepels van dennenaalden, takjes en bladafval wekken verwon dering op. Anders ligt het met de mieren, die vlak bij de menselijke woning ope reren. De verbazing gaat meestal al gauw over in er gernis. Dit heeft niet alleen te maken met het feit, dat we van dit mierenleven niet zo veel te zien krijgen aange zien het zich ondergronds afspeelt, maar bovenal om dat we er hinder van onder vinden. Op het terras liggen op warme zomerdagen soms grote hoeveelheden fijn zand, dat door spleetjes tus sen de tegels naar boven is gewurmd. Korreltje voor korreltje. Dwingt dat geen respect af? Ook in het gras veld ontdekken we nog wel eens mieren, die evenwel tot een andere soort behoren, nl. de gele weidemieren. In het eerste geval betreft het de zwarte mier (Lasis ni- ger). Wanneer we de moeite zouden nemen een tegel op te lichten dan stonden we versteld van de onderaardse huishouding. Diverse wan delgangen zijn gegraven in het vochtige zand. Op be paalde plaatsen liggen tien tallen cocons, die in de wan deling wel miereneieren worden genoemd, maar in feite poppen zijn. Onze akti- viteit roept grote ontstelte nis op en alle bewoners ren nen verschrikt heen en weer. Dat daarbij alle aan dacht zich op de indringer richt laat zich begrijpen. Met doodsverwachting val len ze aan en proberen met hun kaken ons vel te door boren. Evenwel met weinig succes. De gele weidemier is wat dat betreft meer mans en wie wel eens heerlijk •achterover is gaan liggen nabij een dergelijk mieren nest kan er over meepraten. Naast oog voor de agres sor is er aandacht voor het broed. De bloot gekomen co cons worden ijlings wegge sleept naar veiliger oorden. Om alle aktiviteiten mo gelijk te maken dienen de mieren over voldoende voedsel te beschikken. Dat bestaat deels uit kleine in- sektjes, maar suikerhou dende stoffen genieten de voorkeur. Deze leveren de benodigde energie. Geen wonder, dat de menselijke woning wordt bezocht, waar als regel grote hoeveelheden suiker en daarmee vervaar digde voedings- en genots middelen aanwezig zijn. Mieren heb ik sinds jaar en dag achter ons huis. Soms komen ze via de schuifpuien naar binnen langs vaste pa den. Ze volgen daarbij geur- sporen zodat verdwalen uit gesloten is. Tenzij de mens met een stukje knoflook of enkele druppels petroleum de nijvere diertjes op dwaal wegen brengt. Een verstandig mens zorgt er voor, dat de mieren niets van hun gading kun nen vinden. Voorkomen is beter dan bestrijden. Helpt niets dan kunt u altijd nog heet water tussen de tegels gieten al zal dit menigeen tegen de borst stuiten. Wer ken met vergif is echter ook zo wat. Mijn zoon had goede ervaringen met koffiedik, maar een milieuvriendelijk middel is ook Elimier. Mieren zoeken echter ook hun kostje buitenshuis. Daarbij begeven ze zich via allerlei slinkse paden langs stammen van bomen en struiken, stengels van bloe men en planten. Het zijn de daar aanwezige bladluizen, die door het afscheiden van een overmaat aan suikers voor de nodige proviand zorgen. Het ontdekken van de bladluiskolonies is een kunst op zichzelf. Zijn deze eenmaal gevonden, dan moeten de honderden werk sters opgetrommeld worden teneinde de oogst binnen te halen. Wist u, dat een ter plekke geposteerde verken ner wordt achtergelaten, die soms een week geduld moet oefenen alvorens assistentie opdaagt? Ja, het is een won derlijke wereld, die van de mieren. In huis en daar bui ten. De cocons worden ijlings naar veiliger oorden weggesleept GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie Vlissingen zijn in de periode tot 19 juli de volgende voorwerpen aangegeven: een leesbril, een kanarie, een potje pillen, een engels boek, twee ped dels, een radio, een step, een horloge, een herenjack, een zwarte herenportemonnee met kaartje TT, een paarse portemonnee met inhoud, een rood kinderschoentje, een groen kinderschoentje, sleutels aan een Fiatlabel, twee sleutels in een etui, drie autosleutels, een zwarte polstas met inhoud en een zwarte bastaard reu met witte poten. In het Zeeuws kunstenaars centrum aan de Kousteense- dijk in Middelburg expo seert Sanny de Graaf. Van 28 juli tot en met 23 augus tus. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie van Middel burg werden in de periode tot en met 19 juli de vol gende voorwerpen als ge vonden aangegeven: een bruine jas Eastrun, maat xl; een paar witte bromfiets handschoenen; een autota- dio met box; een Hematas met een spinner, badschuim, batterijen en een hoesje; een gouden armband; een Mer cedes-wieldop; gouden ba- byring E; een witte wieldop; twee Opel sleutels; 10 Duitse eurocheques; een boot met peddels, oranje; een wit da mesvest, maat 40; een tas met tentartikelen; een Nei- man fietssleutel; een horlo ge, wit, merk Pirofa; een horloge, rond model met zwart bandje; een kinder schoentje, maat 22, lila/roze; een d.grijs herencolbert, maat 50; twee platenbonnen a 25,-; diverse bankbiljetten; diverse sleutels; een bril in een groen etui; een regenpak in een hoes, grijs met rood; een adresboekje; een goud kleurige ketting met edel steentje; een Skoda wieldop, zwart; een dameshalsdoek, goedkleurig; een lorussport horloge (Christian); en een zwarte knipportemonnee met inhoud. ORGELCONCERT - In de serie zomeravondconcerten wordt op dinsdag 1 augustus het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg be speeld door Klaas J. Mulder. Op het programma staan o.a. twee koraalvoorspelen van Bach, Andantio van Franck en Toccata van H. Mulet. Aanvang 20.00 uur. JEU DE BOULES - Op het strand Zuid 2, bij de duin overgang bij 'de tien torens' in Zoutelande, wordt op donderdagavond 27 juli om kwart over zeven een jeu de boules Promotie-Recreatie toernooi gehouden. "Ieder een kan meedoen, en ballen zijn te leen". DUINLOOP - Atleüekvere- nigign Dynamo houdt op vrijdag 28juli een bos- en duinloop in Domburg. Er kan gekozen worden uit drie afstanden, te weten 4,5 9 en 13,5 kilometer. Aanvang 19.30 uur. Informatie bij 01188-1516. BAZAAR De Herv. kerk te Oostka- pelle houdt donderdag 27 juli een bazaar. Er worden weer veel spullen aangebo den, met tot slot een verko ping bij opbod. Daar zijn mooie en antieke spullen bij die begint om 19.00 uur. Ver der is er een schiettent en allerlei kleinere gezelschap- spelen. Ook is er aan ge dacht om de inwendige mens te versterken. De hal in de toren wordt als boe- kenhal ingericht, met een grote keuze aan boeken. De kerk staat in het teken van het leefbaar houden van onze aarde, daar kan men raden de namen van de boompjes die daar staan. De opbrengst van die dag is be stemd voor een opknapbeurt interieur kerkgebouw. De plaats waar het gehouden wordt is het kerkplein. Aan vang is 9.30 uur. Expositie In het Hervormd centrum aan de Dorpsstraat in Oost- kapelle wordt weer de j aar lij ke tentoonstelling „huis vlijt" gehouden op 2, 3 en 4 augustus. Wat men daaron der verstaat, wel: mensen met hobby's laten daar ook anderen van mee genieten. Ook deze keer is er weer veel verscheidenheid te be wonderen. Borduur en houtsnijwerk, schilderijen, tekeningen, collectie opge zette vogels, verzameling oorlogsdocumentatie, foto grafie, elektronica enz. Voor elk wat wils. Kom dan ook een kijkje nemen het is echt de moeite waard. Openingstijden: woens dagavond 19.00-21.30 uur; donderdag 14.00-21.30 uur; vrijdagavond 19.00-21.30 uur. De entrée bedraagt 1.00. Voor kinderen 0.50. Orgelconcert De bekende organist Dirk Jansz. Zwart zal voor de tweede maal in dit seizoen een orgelconcert geven in de Gereformeerde kerk te Se- rooskerke op Walcheren en wel op zaterdag 29 juli aan staande. De aanvang is om 20.00 uur. Het programma bestaat uit werken van Bach, Handel, Mendelssohn, Reger en Peeters. Het wordt omlijst met koraalbewer kingen van Jan Zwart, Van Opstal en de concertgever. MIDDEN-ZEELAND - In 'beesten berichten', het blad van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Die ren, stond de volgende anecdo te: 't Was al bijna 6 uur. Ik had m'n jas al aan toen zich een ouder echtpaar meldde. Ze kwamen het hek in en hadden een oud, slecht verzorgd poe- deltje bij zich van een jaar of acht. Of ik een hond voor hen had. Zoals dikwijls zaten er ook toen bijna allemaal grote honden, maar dat gaf niet. En dat oude poedeltje dan? „Och", zegt de vrouw, „da's glad niet de bedoeling hoor, twee hon den. Die oude daar blijft dan maar hier. Het hele huis stinkt ernaar. Ruik maar eens aan zijn bek". De man, die nu ook los kwam, zei: „Ja, eh, zie je juffrouw, de vrouw wil hem opruimen, maar ik nie hoor! Maar dat gaat hier toch?" Even stond ik perplex. Heel even maar. De vrouw had zelf bruine stukjes tanden en de man een kunstgebit van de zelfde kleur, wat steeds afzak te. Ik pakte het hondje op en dacht: 'Morgen ga je lekker in bad. Dan naar de dierenarts om je tanden schoon te maken en overmorgen ben je het heertje weer'. Maar ik kon het toch niet laten om met een grapje te vragen: „Hoe zou u het nou vinden, als uw man u inruilde voor een jong stuk"?, waarop hij zei „Net wel, juf frouw, dat heb ik al dikwijls willen doen, maar er is geen asiel voor haar hé"?, en hij keek ondeugend naar zijn vrouw. Ze gingen zonder poe del en andere hond, maar met een slecht geweten weg. ZEELAND - In het clubblad van de ren- en tourclub Theo Middelkamp stond de vol gende anecdote: Het gebeurde dit voorjaar in België tijdens een van de wed strijden die we met de club re den. Een van onze renners be vond zich in het peloton dat jacht maakte op de kopgroep. Aangekomen in de finish- plaats moesten er nog 3 ronden van 9 kilometer gereden wor den. Tussen de kopgroep en het peloton bevond zich een motorrijder die de renners de weg wees en tevens be schermde tegen tegemoetko mend verkeer. Onze renner zag tijdens de laatste omloop zijn kans schoon en sprong uit het peloton naar de motorrij der toe en bleef daar enige tijd achter rijden, steeds verder van het peloton weg. Bij een kruising aangeko men sloeg de motor linksaf, terwijl het parkoers rechtdoor was. Zijn taak zat er waar schijnlijk op en hij ging huis waarts. Onze renner was hem echter braaf gevolgd tot het moment dat de motor vol gas gaf en uit het zicht verdween. Onze renner reed vol overgave voor een mogelijke kans op een goede klassering. Maar er stond toch wel wat weinig pu bliek langs de kant en bij een kruising stond ook geen sein gever. Zijn benen gingen iets langzamer. Hij zou toch niet verkeerd gereden zijn Toen er bij de volgende kruising weer niemand stond kneep hij in zijn remmen en draaide om. Ongeveer 15 mi nuten na het peloton arri veerde hij in de aankomst plaats, zwaar ontgoocheld over zoveel pech. Wij konden slechts glimlachen.

Scheldebode | 1989 | | pagina 9