QE SCHELDEBODE •<U het weten waard Surftocht naar Knokke zwaar, maar geslaagd Mannen-ondermode Speciaalzaak Simon optimaal draagcomfort DIEREN- BINGO Verkeste wint CD-speler Examenuit slag 1988 goed jaar voor ZWN Kleurkopie bij Verschoore Schorpioen gedeeltelijk toegankelijk Met korting naar drie attracties Voorsprong voor Rombouts HET ECHTE WERK BEGINT BIJ HET ARBEIDSBUREAU! Centrum Vakopleiding voor techniek en administratie Fietsvierdaagse in de avonduren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 JUL11989 305 WESTKAPELLE - De windkracht was precies goed, maar de noordelijke deining zorgde voor erg grote golven. Daardoor konden vooral de surfers niet planeren. De surftocht voor surfers en catama rans op 16 juli van Westkapelle naar Knokke en weer terug werd daardoor een erg zware tocht. UITSLAG PUZZELFOTO Welke technische opleidingen Welke administratieve opleidin gen Kennismaken HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Zeeuws liefhebbers klassement Volgens Kees de Nooijer van de mede-organiserende Wind- surfvereniging Zuid-West- Zeven kregen de surfers geen druk genoeg in de zeilen om voldoende snelheid te maken. "Er waren dan ook vier uit vallers, waarvan een met ma- teriaalpech. Om kwart voor tien vertrok ken we uit Westkapelle. De Wielingen hebben we geza menlijk overgestoken. Dit ge beurde onder begeleiding van het Directoraat Generaal voor de Scheepvaart en Maritieme zaken. Dat gaf toch wel een stukje vertrouwen, als je weet dat je zo veilig wordt bege leid.". Na vier zware uren kwamen de surfers in Knokke aan. De catamaran-zeilers waren toen al een half uur binnen. Na de versterking van de inwendige mens en een 'Skippers Mee ting' werd de terugreis weer aanvaard. De op de heenreis uitgevallen surfers starten ook weer. Doordat er nu schuin te gen de wind in gezeild kon worden kon er veel meer vaart gemaakt worden. Om kwart voor vijf werd via het Oostgat Westkapelle weer bereikt. De mensen die voor de verzorging in Knokke hadden gezorgd en met de auto de terugreis moes ten maken, zaten nog op de pont". Het is de bedoeling dat de tocht volgend jaar weer ge houden wordt. De Surf vereni ging Zuid-West Zeven hoopt dan, samen met de Catclub Zeeland, dat de inzet van de vele vrijwilligers weer zo en thousiast is als dit jaar. "Zonder de daadwerkelijke hulp van de vrijwilligers kun je zo'n tocht niet van de grond krijgen", zegt Kees de Nooijer. "En niet te vergeten natuur lijk de vele sponsors die het fi nancieel mogelijk hebben ge maakt om de tocht door te la ten gaan". Voor de volledig heid volgen hier de namen van de sponsorende bedrijven: RABO-bank Domburg-West- kapelle; Strandpaviljoen "De Stro ming", Westkapelle; Hotel Willebrord, Zoutelande; Cafe 't Traoljewerk, Westka pelle; Bar de Schuur, Westkapelle; Tweewielercentrum Zeeland, Arnemuiden en Middelburg; ROHA Windsurf centrum, Kamperland en Middelburg; Bar-Bistro de Capelle, West kapelle; Bakkerij Dominicus-Steketee, Westkapelle; Supermarkt de Spar, Westka pelle; De Vlieger Verdonk Frisdran ken, Middelburg; Hotel-Cafe-Restaurant Noordzeegalm, Westkapelle; Aan de surftocht Westkapelle-Knokke- Westkapelle werd deel genomen door surfers en catamaranzeilers. Rijwielhandel-Sportshop van Marion, Westkapelle; Taxi Faasse, Westkapelle; Garage fa. Kaland en Co., Westkapelle; Handelsonderneming J. de Visser, Westkapelle; Hotel Zuiderduin, Westka pelle; Aannemersbedrijf A. van Rooijen, Westkapelle; Slagerij de Lange, Zoutelande; Strandpaviljoen de Zilver meeuw, Dishoek; Loontjes Speelautomaten, Middelburg; PTT Telecommunicatie; Evenementencommissie West kapelle; Bruidshuis Fiësta, Middelburg; Foto Huibregtse, Westkapelle; Autorijschool Jaspers, Middelburg; Cam ping 'De Witte Raaf', Arne muiden; Reclame Adviesbu reau Publipoint, Oisterwijk; Handelshuis Vlissingen en Strandpaviljoen Kalimaros, Westkapelle. GOES - Als het om lef gaat, biedt de kleedkamer van een willekeurige voetbalclub meestal maar een troosteloze aanblik: de Nederlandse man in zijn ondergoed- Natuurlijk is hij niet zo con servatief en fantasieloos, als hij zich daar voordoet. Het is alleen maar, dat er zo weinig aardigs voor hem te koop is. En zó belangrijk, dat hij er een reis naar een van die gespecia liseerde 'mannen-bodyshops' voor onderneemt, vindt hij het nu ook weer niet. Bovendien gaat bij hem comfort boven alles. Moet hij zich dan maar behelpen met die eeuwige badstof heupslip in bleu of marine Gelukkig niet. Dit jaar heeft Bon Giorno de voortdurende vraag om meer draagcomfort op een geheel nieuwe en ver rassende manier vertaald in een sportief ogende slip, Sports genaamd. Daarvoor werd een heel nieuw front ontwikkeld, dat zich perfecter dan ooit aan de contouren van het mannenlichaam aanpast. De details van dit nieuwe mo del zij n subtiel gehouden en de kleuren, waarin hij wordt aangeboden, zijn weer vlot en mannelijk als altijd. Zoals gewoonlijk bij Bon Giorno is de prijs vriendelijk. De gevraagde 9,95 zal dan ook voor niemand een barrière opleveren. Wie zelf eens uit wil vinden wat er allemaal nog aan prettig dragen verbe terd kon worden, moet bij Speciaalzaak Simon in Goes en Middelburg maar eens vra gen naar de Sports van Bon Giorno. MIDDELBURG - Onder de bezielende leiding van de heer Flipse behaalden de volgende personen aan de midden stands-avondschool hun Mid denstandsdiploma Mej. G. de Bree te Seroos- kerke, mevr. E. Coppoolse- Blankenburgh te Middelburg, dhr. E. van Dommelen te Vlis singen, mej. E. van Duin te Vlissingen, dhr. P.M. van Es te Middelburg, mej. J.P. Francke te Aagtekerke, dhr. S.C. Ga- briëlse te Westkapelle, dhr. H.M. Geschiere te Middelburg, mej. H. Joosse te Nieuw en St. Joosland, mej. I. Koppenjan te Kamperland, mevr. N. Nieu- wenhuis-Janse te Seroosker- ke, mej. B.J. van de Pas te Vlissingen, dhr. L.A. Vermeu len te Veere, dhr. L.G. Vermue te 's-Heerenhoek, mej. E.S.D. de Vries te Arnemuiden en dhr. R. van Zanten te Middel burg. De ZWN zette 328 eigen bussen in. Zeeland - Zuid-West-Neder land ziet met tevredenheid te rug op het afgelopen jaar. Ter wijl landelijk een teruggang in het aantal vervoerde reizi gers van 5% moest worden geïncasseerd, steeg dit aantal bij ZWN. De 19 miljoen reizigers van ZWN betaalden 26,3 miljoen voor hun busreis. Het Rijk droeg met 48,4 miljoen bij in de kosten van ZWN. 1988 is af- geslotenk met een positief re sultaat van 1,2 miljoen, het geen is toegevoegd aan de al gemene reserves ter verster king van het eigen vermogen. In 1988 heeft de politiek vanuit verschillende invalshoeken veel aandacht besteed aan de mobiliteit. Aan het streekver voer wordt op verschillende motieven een extra grote rol toegedacht. Zo zal het streekvervoer een bijdrage kunnen leveren aan de bestrijding van de files. In dit beleid passen de spitssnel- (ADVERTENTIE) Wekelijks via Tros Radio II. Op maandag van 12.00-13.00 uur. diensten, die ZWN reeds en kele jaren rijdt, uitstekend. Het beleid van ZWN is er op gericht het aantal spitssnel- diensten verder uit te breiden. De kosten van deze uitbrei ding zullen hoger zijn dan de opbrengsten omdat de bussen wel vol naar de stad rijden, maar vrijwel zonder reizigers terugkeren. Een bijdrage van de overheid in de exploitatie kosten is daarom een voor waarde voor realisering. Voorts wordt van het streek vervoer een bijdrage verwacht in de strijd voor een schoner milieu. Op bedrijfstakniveau wordt gestreefd naar de inzet van autobussen die het milieu minder belasten. Gestreefd wordt naar een vermindering van het autoverkeer en een toename van het reizen met het openbaar vervoer. Dit is alleen mogelijk wanneer het openbaar vervoer concurre rend is, met name qua reistijd, met de auto. Hiervoor zijn be langrijke investeringen nood zakelijk, onder meer in infra structuur. De kwaliteit van de dienstver lening ligt bij ZWN reeds op een behoorlijk niveau. Dit bleek uit een enquête die eind 1988 onder reizigers van ZWN is gehouden. ZWN scoorde toen een 7,4. Een verbetering is echter onontbeerlijk om aan de hogere eisen van het be staande en het te verwerven publiek te voldoen. Eind 1988 had ZWN 803 mede werkers in dienst, waaronder verscheidene part-timers. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra Esther Habers tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 tel. privé 01180-33431 VLISSINGEN - Met een heel nieuwe machine, die er uit ziet als een kopiëerappa- raat maar in feite een inge nieus kleurenlaboratorium is, gaat Foto Verschoore fotogra fen en andere klanten een to taal nieuwe service in snelle produktie van kleurenbeelden leveren. Snel een kleurkopie van foto, tekening of ontwerp- schets met de kwaliteit van de modernste fototechniek is maar een deel van de vele mo gelijkheden. Handig voor het fotoarchief en voor het snel uitzoeken van verder te vergroten opnamen. Contactafdrukken van een hele kleurenfilm op één vel. Dat kan met het nieuwe Fuji AP-5000 kleurensysteem bij Foto Verschoore zowel van een kleurnegatief, als van een kleurendiafilm. Er is hoogglanzend en mat fotopa pier beschikbaar. Wie de re sultaten op een lichtbak wil zien, wil gebruiken voor een display of voor overheadpro- jectie kan kiezen voor trans parant kleurmateriaal. Alle maal met dezelfde snelheid in dezelfde machine. Voorwerpen tot zo'n twee centimeter dikte kunnen di rect met de Ap-5000 worden gefotografeerd. Een uitkomst voor bedrijven die nieuwe ar tikelen vaak snel aan veel mensen willen tonen. De voor werpen op de machines, de ge wenste afbeeldingsgrootte in stellen en de kleurenfoto's in topkwaliteit zijn meteen be schikbaar voor de relaties. Reclame ontwerpers zullen al snel de mogelijkheden gaan ontdekken. Van full color ont werp naar full color kopie in hoogglazende topkwaliteit is een kleinigheid. Met verande ringen in het origineel is het mogelijk om de klant niet al leen een ontwerp, maar ook meteen mogelijke alternatie ven voor te leggen. Zo gemak kelijk als gewoon fotokopiëren maar met een erg representa tieve kwaliteit. Ook is zeer binnenkort mo gelijk om van een kleurnega tief of kleruendia een vergro ting te maken van max. 30x45 MIDDELBURG - Sinds 3 juli ligt aan de Loskade een bijzonder vaartuig. Het is het uit 1868 daterende ramschip Schorpioen. Van dit type zijn er slechts drie op de wereld bewaard gebleven. Het schip is eigendom van de Stichting Ramschip Schor pioen. Hoewel de restauratie nog niet helemaal is voltooid is het schip dit toeristenseizoen al gedeeltelijk voor het pu bliek toegankelijk. Een expo sitie in de longroom op het tussendek vertelt de geschie denis van de Schorpioen vanaf 1868 tot heden. De Schorpioen is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Een kaartje kost voor volwas senen 2.50 en voor kinderen 1.25. De Schorpioen is met haar 103 dienstjaren een van de schepen, die het langste in eigendom van de Koninklijke Marine is gebleven. Het is een object van industrieële ar cheologie, dat de technische ontwikkeling in de tweede helft van de negentiende eeuw uitstekend illustreert. MIDDELBURG - Sinds kort bestaat de mogelijkheid om tegen gereduceerd tarief drie verschillende attracties te bezoeken. Namelijk het Zeeuws Museum, het ramschip De Schorpioen en Miniatuur Walcheren. Bij de VW aan de Markt is een passe-partout verkrijgbaar dat toegang geeft tot de 3 genoemde attracties. Het passe-partout is geldig voor 5 dagen, en de prijs bedraagt voor een volwassene ƒ8.50 en voor een kind ƒ5.00 (kinderen t/m 12 jaar). De heer en mevrouw Verkeste nemen de CD-speler in ont vangst. Van de Velde, van Foto Verschuren feliciteert de gelukki gen. Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren In deze snel veranderende maatschappij worden steeds andere eisen aan werknemers gesteld. Steeds vaker moe ten werknemers aan specifieke eisen voldoen om aan het werk te blijven of aan werk te komen. Goed geschoold en gemotiveerd personeel is dan ook soms moeilijk te vinden. Vaak zijn er wel genoeg gega digden voor een vacante functie, maar ontbreekt de juiste vakkennis. De Centra Vakopleidingen voor administra tieve en technische beroepen zijn opgezet om snel in de oplossing van deze problematiek te voorzien. Een centrum vakopleiding is een opleidingsinstituut van het arbeidsbureau voor mannen én vrouwen, die werkloos zijn of dat dreigen te worden. Op het centrum worden zij bijgeschoold in hun eigen vak om omge schoold naar een ander beroep. De centra vakopleiding werken nauw samen met het bedrijfsleven. Het bedrijfsleven kan immers het beste aangeven of mensen geschikt zijn voor een bepaalde functie en aan welke opleidingseisen zij moeten voldoen. De opleiding is er op gericht de zelfstandigheid van de cursist zo goed mogelijk te ontwikkelen. Naast de theorie wordt er veel aandacht besteed aan de praktijk. De sfeer op een centrum vakopleiding lijkt veel op die in een gewoon bedrijf; er wordt normaal 38 uur per week „gewerkt". Part-time opleidingen zijn ook mogelijk. Het centrum mag dan een opleidingsinstituut zijn, een school is het bepaald niet. Er zijn geen klassen en er is geen schooljaar. Binnen redelijke grenzen wordt wel re kening gehouden met het tempo van de cursist, die zelf standig werkt aan opdrachten. De docenten, die de prak tijk kennen uit persoonlijke ervaringen, begeleiden zono dig. Bij elke opdracht wordt gekeken naar kwaliteit en tempo. Elke opleiding wordt afgesloten met een stage-pe- riode van 6 weken bij een bedrijf of instelling. Het Centrum Vakopleiding voor technische beroepen te Middelburg geeft de volgende opleidingen: Metaal - bankwerken-draaien, onderhoudsbank- werken, constructiebankwerken, lassen (autogeen en elektrisch). Chemische industrie - procesoperator. Bouw - timmeren, betontimmeren, metselen, stei gerbouw. Het Centrum Vakopleiding voor administratieve be roepen te Goes kent de volgende opleidingsrichtingen: secretariële opleiding boekhoudkundige opleiding commerciële opleiding. Ook kent Goes een zogenaamde oefen-firma, waarin de cursist „echte" werkzaamheden verricht in een kantoor- prakticum. Via het arbeidsbureau kunnen mensen geplaatst wor den op een centrum-opleiding. Elke cursist ondergaat een toelatingsonderzoek, waarin nagegaan wordt of hij/zij voldoende capaciteiten heeft om de opleiding tot een goed einde te brengen. Ook vindt een medische keuring plaats. Meer weten Meer weten over het centrum vakopleiding of geïnteresseerd in één van de opleidingen, neem dan contact op met: Het arbeidsbureau Walcheren: 01180-83500/01184- 12590; het centrum vakopleiding voor technische beroe pen, Kleverskerkseweg 17 te Middelburg; 01180-11655, of het centrum vakopleiding voor administratieve beroe pen, Beukenstraat 54 te Goes, 01100-33100. Tijdens de Educamarkt op 26 augustus zijn ook centra vakopleidng voor administratieve en technische centra aanwezig. cm. op glanzend of mat foto papier en op transparant ma teriaal voor gebruik in licht bak of overhead projectie. De fotograaf die eigenlijk nog een extra afdruk van een foto nodig heeft, de creatieve particulier, het bedrijf dat produkten wil laten zien, alle maal vinden ze in de nieuwe service van Foto Verschoore wel een mogelijkheid die een bestaand vraagstuk oplost. Het is dan ook de moeite waard de mogelijkheden en de te bereiken kwaliteit te gaan bekijken. Vanaf woensdag 26 juli zijn belangstellenden bij Foto Verschoore in de Bad huisstraat nr. 60 van harte welkom. MIDDELBURG - De aankoop van twee kleurenfilms bij Foto Verschuren hield voor de familie Verkeste uit Serooskerke een bijzonder plezierige verrassing in. Het lot dat bij de filmaanbie ding hoorde was goed voor de hoofdprijs: een luxe Sony CD spe ler. Vlissingen - 29 juli A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. 30 juli J. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 29 juli A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. 30 juli R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en .17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland - 29 juli J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. 30 juli J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 01180-37431 Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - 29 en 30 juli G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle - 29 en 30 juli: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Zoutelande, Mellskerke, Blgge- kerke en Koudekerke 29 en 30 juli: P K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Mldden-Walcheren - 29 en 30 juli: B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Verloskundigen Middelburg - 29 en 30 juli: J. Drijdijk, Grootmede 62, Middelburg, tel. 01180-26045. Vlissingen - 29 en 30 juli: H.J. Klompe, tel. 01184-71140. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid 1 avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vllsslngen/Sou- burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 uur. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen I en verpleegartikelen zijn voor: j Wijkgebouw Leliënlaan 1, Vlissingen van 10.30 tot 12.00 uur, wijkgebouw Rosenburglaan 1, Vlissingen, van 15.30 tot 16.30 uur. Gezondheids centrum, C. v. Perestraat 8, Oost- Souburg van 11.00 tot 12.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - J.M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180- 28207. Spreekuur voor spoedgeval len van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 28 juli tot 4 augustus: Apotheek Hummelen, Markt 69. Vlissingen - 28 juli tot 4 augustus Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 01184-61593. Kleine huisdieren - 29 en 30 juli: C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180- 11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuld (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer, „Opvang voor mensen in crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. Rooms-Katholieke Kerk. Domburg, Badhuisweg zat. 19.00 uur, zon. 10.00 uur; Koudekerke, Dishoek zondag 10.00 uur; Middelburg Pe trus en Pauluskerk zondag 10.00 uur. Hoeksteen zaterdag 19.00 uur. Souburg Zoute Viever zaterdag 9 uur. Martinuskerk 10.00 uur. Paro chiekoor.Vlissingen Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur. Ter Reede zaterdag 17.00 uur. Lieve Vrouwekerk zat. 19.00 u. zon. 9.30 uur. Streekziekenhuis zon. 11.15 uur; Vrouwenpolder Fort de Haakweg zat. 19.00 uuur, zon, 10.00 uur. Zou telande Bosweg zat. 19.00 uur, zon. 10.00 uur. Nederlands Hervormde kerk. Aagtekerke, 9.00 en 10.30 uur ds. J. Geers. Domburg 10.00 uur ds. Van Voorst Vader, 19.00 uur Pf. H. Kli- mek. Grijpskerke 10.00 u hr. v.d. Vrie. 19.00 ds. C. Boon. Klevers- kerke 09.00 uur kand. Simons. Kou dekerke 10.00 uur ds. M. de Jong. Middelburg Koorkerk 10.00 uur ds. J. Rubbink, ds. K. Hendrikse. Oost kapelle 10.00 uur ds. J. de Boer; 19.00 uur ds. J. Gees. Oost-Sou burg Oranjeplein 19.00 uur ds. J. Brouwer. Oost-Souburg Oranjeplein 19.00 uur ds. J. Brouwer. Vlissingen Pe- truskerk 09.30 u. ds. van Westen, 19.00 u. ds. de Boer. Sint-Jacobs- kerk 10.00 u. dhr. Jorritsma. Open Hof 09.30 ds. Kalksma. De Schaaps kooi 9.30 uur ds. van Bork. Westka pelle 9.30 ds. Spaans, 19.00 u. ds. de Boo. Gereformeerde Kerk. Koudekerke 09.30 u. kand. IJ. Blok, 19.00 u. dhr. van Werken. Serooskerke 10.00 u. dr. J.A. Montsma, 19.00 u. dhr. E. de Wind. Gereformeerde Gemeente. Vlissin gen 09.30 leesdienst; 16.00 u. ds. J.S. v.d. Net. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Souburg en Vlissingen 09.30 u. en 16.30 u. ds. H.K. Poelman. Christelijk Gereformeerde Kerk. Vlissingen 09.30 u. en 17.00 u. ds. J. Brons, Middelburg, 09.30 en 16.30 u. D. Dunsbergen. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg Engelse Kerk 09.30 u. en 17.00 u. W. v.d. Veer. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Arnemuiden 9.30 u. lees dienst, 14.30 u. leesdienst, 19.00 u. leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg en Vlissingen 11.00 uur Mid delburg 10.00 uur Vlissingen. Evangelie Gemeente. Middelburg De Wijngaard LTS Klarenbeek 9.30 C. v.d. Zanden. Leger des Heils. Middelburg 10.00 uur br. en zr. C. Vader. Vlissingen 10.00 en 19.00 u. Kpt. C.D. Bijl Anglicaanse Kerk. Vllsslngen-Oost Zeemanshuis Scheldepoort 10.30 u. Morning Prayer, 19.30 uur Holy Communion. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ne derland. Koudekerke 12.00 u. Pdt. S. Waisapy. Oost-Souburg 10.00 u. Pdt. S. Waisapy. Pinkstergemeente. Middelburg Baarsjesstr. 42, zo. 15.30 u. Pinksterkerk. Vlissingen Vrijdom- weg 1, zo. 14,30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten Gemeente. Middelburg (kapel Bree 8). Nieuw-Apostolische Kerk. West- Souburg Westerbaan zo. 9.30 u en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente. Mid delburg (Damplein 12) 10 br. Lok. Evangelische- Lutherse Gemeente Middelburg 10.00 uur ds. Mudde. Sion Gemeente. Oost-Souburg 10.00 u. lofprijzingsdienst. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlis singen Badhuisstraat 161, 10.00 geen dienst. GOES - Corné Rombouts uit Kloetinge gaat na vijftien wedstrijden met ruime voor sprong aan de leiding in het Zeeuws Wielerklassement voor Liefhebbers/Veteranen. Rombouts heeft achttien pun ten voorsprong op zijn naaste concurrent Hans Harinck, die de laatste weken heel wat punten heeft gescoord. Hij nam de tweede stek over van Rinus Verboom. Laatstge noemde was de laatste vier wedstrijden niet van de partij. De eerste vijf plaatsen in het klassement worden bezet door Zeeuwen en met nog vijf wed strijden te gaan ziet het er dan ook naar uit dat de hoofdprijs dit keer in Zeeland zal blijven. Uiteraard heeft Corné Rom bouts de beste uitgangspositie op de eerste plaats in de eind stand. Het Zeeuws Klassement wordt gesponsord door: Marlin Sport (Kruiningen); Race- en Trim- fietsen Piet van der Lijke (Middelburg)Café - Eethuis - Slijterij De Ploeg (Nieuw- dorp:; Jaap Huissoon - Sport (Goes); Groothandel in horeca producten Den Haan (Yerse- ke), Cera - Sport ('s - Heeren- hoek); Café Nationaal (Goes); BIK Houthandel - Sloopweken (Goes); De Gangmaker (Krui ningen - Hansweert) en Nieuwblad voor de Bevelan- den. De stand in het Zeeuws Klas sement luidt: 1. Corné Rom bouts (Kloetinge) 85 punten; 2. Hans Harinck ('s-Heer Abts- kerke) 67; 3. Rinus Verboom (Goes) 60; 4. Gerard van Ant werpen (Driewegen) 47; 5. Wim Oosse (Middelburg) 39; 6. Paul Sager (Zuid-Beijerland) 39; 7. Chris van de Berg (Oud Gastel) 30. 8. Arnold Boyenk (Middelburg) 29; 9. Hans Lind- hout (St. Maartensdijk) 26; 10. Kees van der Weide (Middel- harnis) 24. Toerclub Walcheren houdt op 24, 25, 26 en 27 juli weer de jaarlijkse avondfietsvierdaag- se. De afstanden zijn 25 en 50 km. Vrijdagavond 28 juli geldt als inhaalavond. De routes voeren de fietsers langs vrijwel alle plaatsen van ons eiland. Inschrijving en vertrek zal zoals altijd zijn bij hotel Walchren, Brouwerij straat 21 te Kouderkerke, vanaf 18.00 uur. De sluitings controle gaat uiterlijk 21.00 uur dicht. De jcosten zijn ca. ƒ8.- p.p. Daarbij is een herinnerings medaille bij inbegrepen. Voor nadere informatie tel. 01184- 63806.

Scheldebode | 1989 | | pagina 5