Romeinse nederzetting in Vlissingen BAASJl BfZOCHT Speelstad biedt de jeugd weer allerlei activiteiten Juliana's Drum and Bugle Corps wint weer goud tijdens Wereld muziekconcours Kerkrade Gevonden Optreden van Gerard Joling onzeker door stemproblemen Minicruise Olau SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 JUL11989 VLISSINGEN - Er komt weer een speelstad in Romeinse sfeer. Van 24 juli tot en met 2 augustus kunnen kinderen van zes tot en met twaalf •jaar zich uitleven in huttenbouwen, handenarbeid, stokbrood bakken, sport en spel, kleding maken en nog vele andere zaken. Voor de jongere kinderen is er kleuterdorp. Hier staat een sprookje over koning Punt baard centraal. De activiteiten voor de kleintjes zijn gelijk aan die van de oudere kinderen. filmnieuws Televisie Tip van de week Het terrein van speelstad is gelegen aan de Lange Leen- weg, bij het asiel. De jeugd heeft acht dagen lang een nederzetting tot zijn beschikking, waar ze het zelf helemaal voor het zeggen heb ben. 's Morgens kunnen ze bij de 'horrea di materiale' ha mers en spijkers halen. Met het aangevoerd hout kunnen dan tempels, paleizen of ge wone huizen gebouwd worden. In de speelstad lopen allerlei spelfiguren rond, zoals de Ro meinse veldheer Romsta en een druide. Ook is er een ora kel. De figuren vormen de rode draad binnen het gebeu ren. De organisatie hoopt na tuurlijk op mooi weer. Veld heer Romsta kan dan kennis maken met de zeephelling. Mocht de weergod Jupiter de kinderen iet goed gezind zijn dan is er slechtweer voorzie ning en worden de activiteiten in tenten voortgezet. Om de kinderen veilig van en naar huis te brengen rijden er speciale Speelstadbussen VLISSINGEN - Hopelijk is hij volgende week vrijdag, 21 juli weer goed bij stem, want op die avond is er een optreden gepland van Gerard Joling, in discotheek Cosmo aan de Voltaweg. Vorige xpéek raakte Gerard plotseling zijn stem kwijt. De dokter schreef hem een algemeen spreekverbod voor. Op het moment van het ter perse gaan van deze Scheldebode was het nog niet duidelijk of GëTard weer op kan treden, of dat de bezoekers het met een play back optreden moeten doen. De 4e week van het Filmzo merfestival in het Schutters hoftheater: do. 20.30 uur: MIDNIGHT RUN de reis van premiejager Jack Walsh en zijn prooi. De fraudeur Mardukas, voert langs schilderachtige lokaties en wordt voortdurend onder broken door de interventies van een concurrerende pre miejager, de FBI en de Maffia. De tijd dringt - hij heeft maar 24 uur om zijn lucratieve ge vangene af te leveren. De span ning die dit oplevert is van een knus soort en leidt nauwelijks af van ivaar het om gaat: het groeiende begrip tussen beide onvrijwillige metgezellen. De Nero is fenomenaal. Van harte aanbevolen! Vr. 20.00 uur: THE COTTON CLUB: De cottonclub xuas in de jaren twintig en begin jaren '30 een nachtclub xvaar gang sters de touwtjes in handen hadden en jazzmuziek van Duke Ellington de toon aangaf. Tegen deze achtergrond maakte Francis Ford Coppola het broeierige verhaal van een zwarte en een blanke man, uit stekend geacteerd door Gre gory Hines en Richard Gere. En natuurlijk prima muziek. Vr. 22.30 uur: PLATOON van Oliver Stone - een ontluiste rend beeld van Vietnam. Za. 20.00 uur: PLATOON Z(f. 22.30 uur: MIDNIGHT RUN Zo. 20.30 uur: EASY RIDER voor alle oude jongeren en jonge ouderen: het tragische verhaal van drie mensen op zoek naar de vrijheid met prima rollen van Jack Nichol son, Peter Fonda en Dennis Hopper en natuurlijk de mu ziek van eind jaren zestig (San Francisco Voordat Nicholson wordt doodgeknuppeld door dorpsbewoners formuleert hij het denken van Amerika als volgt: 'het is de angst voor de vrijheid die de mensen provo ceert tot geweld'. Ma. 20.30 uur: THE+LAST EMPEROR met vele Oscars bekroonde film van Bertolucci over het levan van de laatste Chinese keizer Pu'yi. Di. 20.30 uur: UNE HISTOIRE DE VENT - een verhaal van de ipind - de laatste film van de onlangs overleden cineast Joris Ivens. In een terugblik op zijn leven ziet Ivens de wind als de kracht waarmee alles wat ver start, wordt weggeblazen. De wind zet alles in beweging, laat niets heel van xoat verou derd is. Ivens heeft de poëzie teruggevonden. Daarvan is 'EEN VERHAAL VAN DE WIND' een schitterende en ont roerende getuigenis. Wo. 20.30 uur: WHITE NIGHTS film van Taylor Hackford, waarin een zwarte tapdanser, die uit Amerika naar Rusland is gevlucht, en een Russische balletdanser, die in Amerika zijn heil heeft ge zocht, elkaar ontmoeten. Een spannend verhaal dat zich af speelt tegen de sfeer van de koude oorlog. Extra voorstelling van THE LAST EMPEROR in het Bi bliotheektheater dinsdag 20.30 uur!!. In het Bibliotheektheater is oo/cRAIN MAN te zien. Don derdag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur. In Elektro draait deze week THE NAKED GUN. Donderdag, vrijdag en zater dag om 19.30 uur en 21.30 uur, zondag om 14.00 uur en 19.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag om 19.30 uur. RAIN MAN op zondag, maandag, dinsdag en woensdag om 21.30 uur. In Alhambra 1 is de hele week LICENCE TO KILL te zien. Iedere dag om 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag ook om 14.00 uur. In Alhambra 2 gaat het doek op voor POLICE ACADEMY 6. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag om 19.00 uur. De ma tineevoorstelling op zaterdag, zondag en woensdag om 14.00 uur is gereserveerd voor TA- RAN EN DE TOVERKETEL. Een nieuwe film is DANGE ROUS LIAISONS. Donderdag tot en met woensdag om 21.45 uur. DANGEROUS LAISONS speelt zich afin de Franse adel lijke kringen, net voor het uit breken van de Fransse revolu tie, een tijdperk van legenda rische decadentie. De, in prachtige kastelen levende, adel ivas meestal puissant rijk en had maar één doel: het na jagen van hun eigen genoe gens. De moeilijkheden begin nen als Markiezin de Merteuil een bijzondere gunst vraagt aan de losbandige Burggraaf de Valmont. Ze is namelijk ra zend jaloers omdat haar min naar, graaf Bastide, haar in de steek heeft gelaten omdat hij wil gaan trouwen met Cecile de Volanges. Die heeft zojuist de kloosterschool verlaten en woont nu bij haar moeder. Ma dame de Merteuil vraagt Val mont dan of hij zo vriendelijk zou willen zijn om Cecile te willen verleiden, zodat graaf de Bastide op zijn huwelijks nacht 'n onaangename verras sing te wachten zal staan. De vele verwikkelingen die vol gen leiden ten slotte tot een tragedie vooralle betrokkenen. van en naar het terrein. Er zijn twee lijnen. Lijn 1 rijdt om 8.30 uur weg op het Bella- mypark, via de Bouwen Ewoutschool (8.35 uur), het Stadhuisplein (8.40 uur), de Oranje School (8.45 uur), het kruispunt Koudekerkseweg/ Berlagestraat (8.50 uur) en het Open Hof (8.55 uur) rijdt de bus naar Speelstad. Om 16.00 uur wordt de terugreis weer aanvaard. Lijn 2 start om 8.25 uur op het Dorpsplein inRitthem. Via de Zwaan (8.30 uur), de hoek van de Stemerdinglaan/Irene- straat (8.33 uur), de Van Duy- venvoordeschool (8.36 uur), het wijkgebouw aan de Middel burgsestraat (8.39 uur), de Zoute Viever in de Lekstraat (8.42 uur) de kerk op het Oran jeplein (8.45 uur) en gebouw Middenhof in de Kanaalstraat (8.48 uur) rijdt deze bus naar Speelstad. Rond half gaat het weer richting huis. Deze buslijnen zijn er alleen voor de kinderen vanaf zes jaar. De jongsten moeten ge haald en gebracht worden. Om 9.0 uur gaan de poorten van Speelstad open. Tegen beta ling van een gulden vijftig mag het terrein betreden wor den. Speelstad wordt groots af gesloten met een barbecue. Voor meer informatiekan gebeld worden naar 01184- 70925. Speelstad Vlissingen bezorgt de jeugd ieder jaar weer een hoop plezier. VLISSINGEN - Ook deze zomer is het weer mogelijk om voor het luttele bedrag van 25 gulden een echte zeereis mee te maken. De trotse veersche pen van Olau staan 2x per dag gereed om vanuit de Vlis- singse buitenhaven naar En geland te varen. Tijdens zo'n minicruise is er voor jong en oud van alles te doen. Behalve de gezellige speelhoek is er voor de kinde ren tot en met 23 augustus '89 elke maandag, dinsdag en woensdag een bijzonder leuk amusementsprogramma, waarbij artiesten speciaal voor de allerjongsten hun beste beentje voorzetten. De ouderen zullen zich tij dens de minicruise al evenmin vervelen, want aan boord van de Olau Hollandia of Olau Britannia valt veel te genie ten. De minicruise kost incl. eco- nomybed slechts 25 gulden (kinderen tot 4 jaar mogen gratis mee) en kan geboekt worden via het dichtsbijzijnde reisbureau of direct bij Olau: 01184-88000. Het Juliana Drum and Bugle Korps in vol ornaat. KERKRADE - Een eerste prijs voor „Juliana's Drum and Bugle Corps" uit Middel burg. Zaterdagmiddag namen zij in Kerkrade deel aan de showwedstrijden die daar in het Roda Stadion in het kader van het elfde Wereld Muziek Concours (WMC) werden ge houden. Ook bij het vorige WMC in 1985 sleepten zij al een eerste prijs in de wacht. Voor een eerste prijs moet het muziekgezelschap tenminste tachtig van de honderd punten halen. Zaterdag beloonde de jury de Middelburgers met 83.9 punten. Juliana's Drum and Bugle Corps kwam uit in de eerste divisie. Muzikaal tegenspel werd daar geleverd door De Bazuin uit Leerdam, die 83.5 punten kreeg, en door een ze ventig leden gezelschap uit Thailand. Dit publiekslie- vertje dat een geweldig gedis ciplineerde show weggaf op de grasmat van het thuishonk van eredivisie voetbalvereni ging Roda JC, werd beloond met 90 punten, hetgeen goed is voor een eerste prijs met lof van de jury. De oosterlingen behaalden zo de hoogste score van die dag. Maar Middelburg deed met haar kunnen zeker niet onder voor de collega's. De Zeeuwen, 85 in getal, gaven onder direc tie van Frans Lamey een wer velende show met veel tempo afwisselingen ten beste. Ge kleed in een bont tenue van zwart, rood, geel en paars en met een fiere gele veer op de hoed showden zij op bekende melodieën als Take Five en Hello Dolly. Dames met vlag gen en wimpels stonden de muzikanten daarbij zeer fraai ter zijde. Het publiek dat de muziek natuurlijk herkende klapte enthousiast mee. Ruim 7.500 mensen waren van heinde en verre naar het Lim burgse oud-mijnstadje afge daald om de „Olympische Spe len voor muziekgezelschap pen" bij te wonen. Ook eigen supporters uit het Zeeuwse, lieten het zaterdag natuurlijk niet afweten. Een zon die af en toe door de wolken wist te bre ken en voor een aangename temperatuur zorgde maakte de stemming er nog beter op. Het muzikaal kunnen van de zeven deelnemende gezel schappen uit binnen- en bui tenland aan de showwedstrij den werd deskundig beoor deeld door een vijfkoppige ju ry. Voor kenners klinkende namen. Jo Conjaerts van het conservatorium in Maastricht is voorzitter en hij werd bijge staan door Jaap Koops (Ne derland), de Brit Rodney Par ker, Eduard Geraerts uit Bel gië en uit de Verenigde Staten David Maker. Het Wereld Muziek Con cours, dat dit jaar voor de elfde keer in Kerkrade wordt gehouden, is zijn derde en laatste week ingegaan. Nog tot en met zondag 23 juli is de klankstad Kerkrade het muzi kale middelpunt van Neder land en zullen enkele hon derdduizenden bezoekers uit binnen- en buitenland de vele muzikale evenementen bezoe ken, die dagelijks op een aan tal lokaties in de stad worden gegeven. Grote publiektrek- kers zijn de concertwedstrij den, die gehouden worden in de in 1966 speciaal voor het WMC gebouwde Rodahal. Veel belangstelling bestaat er ook voor de mars- en show wedstrijden, die in de week eilden plaatsvinden in het Ro- dastadion. Ook een televisieploeg was aanwezig om opnamen te ma ken van de optredens. Op vrij dag 21 en 28 juli worden door de KRO uitzendingen ver zorgd. Het begint steeds om 17.40 uur, via Nederland 1. Daarnaast wordt ook op de radio aandacht aan het gebeu ren besteed. Op de zaterdagen 22 en 29 juli op radio 2 (16.04- 17.00 uur) en op radio 4 (20.00- 22.00 uur). Op de maandagen 24 en 31 juli op radio 4 van 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Er is weer slordig omgesprongen met al lerlei zaken, getuige de enorme lijst van gevonden voorwerpen die de Gemeente politie bij de redactie inlever de. In de magazijnen liggen de volgende spullen: 1 zwarte he renportemonnee met inhoud, 1 gouden kinderarmband, 1 bruine knipportemonnee met inhoud, 1 zilverkleurige bril, 1 schildertrapje, 1 zwarte da meshandschoen, 1 rose porte monnee met inhoud, 1 zwarte portemonnee met inhoud, 1 zwarte Madonna-zonnebril, 1 witte portemonnee met in houd, 1 wit damesvest, 1 blauwe rugtas, 1 goudkleurige dameshorloge, 1 zwarte para plu, 1 zilverkleurige bril, 1 gouden damesring met paarse steen, 1 paars rolletje met 40 kwartjes, 1 zwarte fietspomp, 1 kokertje contactlenzen, di verse kentekenplaten, 1 dweilwringer, 1 oranje sport tas, 1 plastic tas met gymspul- len, 1 oranje skate-board, 1 zwarte portemonnee met in houd, 1 bril in etui voor- zetglazen, diverse sleutels, 1 munt, 1 rode portemonnee met klittebandsluiting, 1 Ray-Ban zonnebril, 1 paarse kinder fiets, 1 fietstas met rose afge biesd, 1 Abus sleutel 1,25 2 munten van Feyenoord sleu telhanger, 1 zwarte portemon nee met inhoud, diverse bank biljetten, 1 witte portemonnee met inhoud, 1 gele zakagenda, inhoud bankpas, 1 caravan spiegel, diverse wieldoppen, 1 zwart T-shirt Dirty Dancing, 1 neongroene blouse, 2 porte monnees met inhoud, 1 kin derzitje, 2 autosleutels (Dat- sun), 1 Rabobankpas, 2 kinder schoenen (blauwe en witte), 1 look-overbril bruin, 1 zwarte portemonnee met inhoud, 1 damesvest, 1 nappa tasje in houd koek en griesmeel, 1 re genbroek, 1 plastic mapje met kwitantiebewijs van rijbewijs, 1 scheerwollen tapijt, 1 spij kerjasje met korte mouwen d. blauwe T-shirt. De voorraad van Maxis werd ongevraagd aangevuld met de volgende artikelen: nylon boodschappentas, rood/wit ge streept; zwarte pl. tas, inhoud oranje broodtrommel; d. blauwe fietstas, d. blauwe sporttas, rode linnen rugtas "Marian", witte kinder slipper maat 25, baby broekje, ge streept; baby mutsje, Petit Elephant; groene vest, thee/ keukendoek grijs, kinder T- shirt, wit met rode biesjes; zakdoek beige/bruin, diverse dameshalsdoeken, blauwe sjaal, blauwe jongenspet, shagbaal bruin, stoffen ram melaar, busboekje 89/90, di verse zonnebrillen, zilverkleu rige look-over bril, kamin bruin hoesje, wollen hand schoenen beige, blauw petje, klitteband "Mistral", d.rode knipportemonnee, bilbio- theekpas t.n.v. B.P. de Heer, allerlei pasjes tn.v. R. Posthu mus, goedkleurig horloge, 1 sleutel nmr. 80, 1 sleutel aan goudkl. hanger "Singapore Flower", d. blauwe stoffen halstasje, betaalcheque Ver. Spaarbank, betaalscheque Rabo Bank. De rechtmatige eigenaren kunnen op het politiebureau hun spullen ophalen. GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode tot 12 juli de volgende ge vonden voorwerpen aan gegeven: een herenzon nebril, een golden retrie ver, een step, een brand blusser, een paraplu, een herenjack, een meisjes jack, een portemonnee met pasfoto's en een klantenkaart, een dame sportemonnee met in houd, een babyschoentje, een kinderring, een arm bandje, een rode tas met een broek, diverse sleu tels en een schildpadpoes. NORMAAL - In het ka der van het Dijkfestival van Westkapelle treedt op donderdag 27 juli de popgroep Normaal op. Kaarten a vijftien gulden verkrijgbaar bij het Kas teel van Batavia in West- ka pel le en Free Record Shop in Middelburg. In het voorprogramma staat Emmeroyt Blues. PRESTATIELOOP - At letiekvereniging Dynamo organiseert in samen werking met de VVV een prestatieloop in Aagte- kerke op 24 juli. Er kan gekozen worden uit de afstanden 3 tot en met 15 kilometer. Aanvang 18.30 uur vanaf het vereni gingsgebouw Amicitia. PRESTATIELOOP - Ook in Domburg kan er ge rend worden. Op woens dag 19 juli om 20.00 uur valt het startschot bij de kerk op de Markt. Info: 01180-36226. JEU DE BOULES - In Vrouwenpolder, bij de VV V-cabine op het strand bij paviljoen Breezand kunnen lief hebbers en beginners op donderdagavond 20 juli deelnemen aan een re- creatietoernooi Jeu de Boule. "Iedereen kan meedoen en ballen zijn te leen". ORGELCONCERT - Za terdag 22 juli wordt in de Gereformeerde kerk van Serooskerke om 20.00 uur een orgelconcert gegeven door de bekende organist Dirk Jansz. .Zwart uit Rotterdam. Op het pro gramma staan werken van Bach, Handel, Wie der en Jan Zwart. EXPOSITIE - In het ka der van de vele culturele evenementen in Vlissin gen houdt juwelier Van de Ree en Modijefsky op de hoek 'van de Lange Zelke en de Walstraat een expositie vanschilde rijen van mevrouw A. van Arkel - van Mame ren uit Vlissingen. De ex positie duurt tot en met 14 augustus. HOLLANDSE AVOND - In Westkapelle wordt op woensdag 26 juli een Hol landse avond gehouden. In de feesttent bij de dijk treden dan Jan en Zwaan en Corrie Koning op. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen in de voorverkoop aange schaft worden, tegen de somma van vijftien gul den, bij het Kasteel van Batavia in Westkapelle en bij de Free Record Shop in Middelburg. SCHOTSE COLLIE - Op 6 augustus wordt er een regio-dag gehouden door de Collie Club Zeeland. In manege de Zandbooi in Westkapelle zal de En gelse keurmeester David Croppen zijn oog laten gaan over Schotse collies vanaf drie maanden. Te vens is er een kind-hond show. Inschrij ven bij Leny Jansen, telefoon 01195-676. De regiodag begint om 10.30 uur. De entree bedraagt voor een heel gezin slechts vijf gulden. ftre In een vertrouwde omgeving ontwikkelt Timmy zich tot een echte schat. MIDDELBURG - Vanuit het dierenasiel, Sascha, de bastaard snautzer van twee weken geleden, vond een nieuwe thuis. Deze week is het de beurt aan Timmy, een allround bastaard. Het is een hij en deze hij is drie jaar oud en gecastreerd. Zijn kleuren zijn bruin en wit en hij is kniehoogte. Bij rede van afstand werd opgegeven dat Timmy niet goed met honden, poezen en mensen overweg kon. Dit noemen wij insiders een rotsmoes want Timmy is een lief ding en kan met alles en iedereen overweg. Timmy is in het begin een beetje onzeker maar dat is slechts ene kwestie van wennen. Eenmaal met zijn omgeving vertrouwd ontplooit hij zich tot een waar schatje. 'Huisdier terug' is de naam van een nieuw opsporingssysteem voor vermiste huisdieren. Door gebruik te maken van een com puter en de zogeten Pet Card zorgt dit landelijk systeem met een centrale meldkamer in Alphen aan de Rijn er voor dat de ver miste dieren bij de rechtmatige eigenaar terug komen. Het ge beurt elke dag, en zeker in de vakantietijd, dat een huisdier er vandoor gaat. Tijdens het uitlaten schrikt de hond ergens van en gaat er vandoor, of neem de poes die zoals zo vaak door het kat- teluikje verdwijnt, de benen neemt. Gevolg,vaak een langdurige zoektocht naar het zo geliefde, vermiste huisdier. Briefjes op hangen in de buurt, alle asiels afbellen en soms zelfs een foto in de krant. Meestal levert de speurtocht niets op en de vraag blijft, wat is er met mijn hond of kat gebeurd en is mijn huisdier nog in leven. 'Huisdier terug' is een uitkomst menen de initiatiefne mers. Het systeem is simpel en doeltreffend. Op de Pet Card, een plastic schijfje dat eenvoudig aan de hondenriem of vlooieband kan worden bevestigd, staan twee nummers: een registratie nummer en het telefoonnummer 01720-22054. Het is de bedoeling dat de vinder van een huisdier de centrale belt en het nummer van de Pet Card doorgeeft. Aan de hand daarvan kan snel wor den nagegaan wie de eigenaar is. Wanneer de eigenaar op va kantie is en een weggelopen huisdier wordt aangemeld dan zorgt Huisdier Terug er voor dat het dier tijdelijk in een asiel of pension wordt geplaatst. Wie zijn huisdier wil laten opnemen in het systeem kan dat doen door een kort briefje te schrijven naar Huisdier Terug, Postbus 553, 2400 AN, Alphen a/d Rijn. Vermeld naam, adres en telefoonnummer, het ras en de naam van de hond of kat. Kosten voor het eerste jaar bedragen 22,50 gulden en elke volgend jaar tien gulden. De politie, dierenambulances en dierenasielen zijn op de hoogte van dit systeem. Wie geïnte resseerd is in Timmy kan kontakt opnemen met asiel Middel burg, telefoon 01180-13579.

Scheldebode | 1989 | | pagina 9